Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66151) Never79 válasza Chuck Norris (#66137) üzenetére


Never79
tag

S a héten meg Vadrózsa 160?

(#66152) Studi


Studi
addikt

Garminosok, HELP!

Csináltam egy résztávos edzést az edzéstervének megfelelően, 6x1min, 6x30sec jó sz@r is lett. :DDD De nem is ez a kérdés. Elmentettem az edzést, és utólag sehogy nem tudom kibányászni, hogy mi is volt az eredeti edzésterv, mik voltak a céltempók. Ezt el lehet érni valahogy? Ha most megnyitom akár weben, akát telefonon az edzéstervből, akkor az edzés leírását már nem érem el, csak a tényleges edzés adatait.

(#66153) HKorn válasza Studi (#66152) üzenetére


HKorn
addikt

Mit vettél FR255? Ha jól tudom ezt nem lehet visszanézni, bár FR255-nél elvileg a napi ajánlott edzéseknél van naptárnézet is, előre meg lehet nézni milyen edzések jönnek (ez a korábbi modelleken nincs), ott sem tudod visszanézni?

Run&Ride

(#66154) Studi válasza HKorn (#66153) üzenetére


Studi
addikt

Igen, FR255 Music lett végül, bár a telefon úgyis mindig nálam, de ha már egy vagon pénzt beledobok akkor legyen meg minden elérhető funkciója. :) A walletet akartam, az eléggé leszűkítette az opciókat.

Megvan! Ezek biztos hülyék, nem igaz, hogy ezt nem lehet normálisan kilinkelni. A webes felületen bemész a training planbe, rákattintasz a teljesített edzésre, ott feljön egy gyorsnézet, aminek a térkép részén van egy "Completed Workout" felirat. Az a link az eredeti edzéstervhez. :U

[ Szerkesztve ]

(#66155) LanyUs válasza tomcica (#66150) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem offolok ezzel többet, de a feleségem mozizni akart, így a fekvés 23:00 lett ,de a kicsi kérte a tápszert 04:00-kor. Már nem tudtam visszaaludni. Na ilyenkor azért fáradt vagyok... nekem 5 óra alvással nem megy úgy az edzés se reggel. De szerintem ez normális.

(#66156) HKorn válasza Studi (#66154) üzenetére


HKorn
addikt

Na szuper, ezt nem tudtam. Jól eltalált kis óra lett a 255, sokáig úgy volt, hogy én is azt veszek, de aztán szembejött egy alig féléves, új állapotú, garis FR945 olcsóbban és az lett.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#66157) tisn válasza itouchfan (#66147) üzenetére


tisn
addikt

Hengerezés? Nekem is fáj néha a térdem, elsősorban terepfutás után, mert gondolom a fel/lefelé futás kicsit más (engem a lefelé szokott szétverni kicsit), de ha utána hengerezem a combfeszítot, elmúlik az az enyhe érzés a terdemnel.

orvosilag azonositott porckopas van, itt mar csak a halal fog segiteni, vagy ha kitalaljak hogy nanorobotokkal hogy lehet ujraepiteni az uvegporcot.

de toltam egy 10-est, a honapban eloszor, garmin megszivatott az 5km / 7.25p edzestervvel :) 9.5km lett a vegen, a maradek 500-at meg lesprinteltem.

(#66158) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

25%-os kuponakció van a nike webshopban, tagoknak. Legalább két dolgot kell venni, hogy érvényesíthesd.
A max. 45-ös lábúak tudnak venni női Vaporfly Next% 2-t 60 ezer Ft-ért. [link] Nem tudom egyébként, hogy ennél van-e valami különbség a női-férfi modellben (pegánál pl. volt, hogy eltérő nyomásra hangolták az airbaget). Illetve nem Agony üzletét akarom rontani ezzel :N , amúgy is elég niche ez a férfiasan rózsaszín modell, plusz venni kell még mást is, hogy ennyi legyen az annyi...

[ Szerkesztve ]

(#66159) Studi válasza Studi (#66154) üzenetére


Studi
addikt

update: meg van appból is: a Calendarból lehet megnyitni, nem magát a futást, hanem ott mutatja még a napi edzéstervet is. Már ha valakit érdekel még rajtam kívül. :DDD

(#66160) HKorn válasza Studi (#66159) üzenetére


HKorn
addikt

Engem érdekel :D

Érdekes, nálam csak a Garmin Coach által adott edzések jelennek meg úgy, hogy látom mi volt a feladat és magát a futást is meg tudom nézni külön. Amit viszont a napi ajánlott edzés adott, annál csak a futást tudom megnézni.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#66161) -Pepe-


-Pepe-
tag

Én meg már az Achillesem miatt vagyok ki. Há' mán bele kell ebbe őrülni! Nem tudom, hogy mitől, de mindkettő fáj futás közben. Főleg a sarokhoz közeli rész, az Achillestől kicsit oldalra, végül is a sarok oldalsó része, de ott csak csont van. Az érdekes az, hogy egy idő után elmúlik, de az jónéhány kilométer, addig majd meg őrülök. Mit lehet tenni? Egy darabig nem futottam, de akkor is megmaradt. Cipőcsere? Mostanság csak aszfalton futok, terepen soha.
Akkor fáj mikor elrugaszkodom, már a szökellő edzéseim is mentek a lecsóba...Séta közben semmi. A poén az, hogy majd 20 kiloval nehezebben sem éreztem ennyire.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#66162) Peterhappy válasza Studi (#66159) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jól jöhet még, köszi!

(#66163) danielsz válasza ígyvanferi (#66158) üzenetére


danielsz
tag

Szemezek egy Zoom Fly 4-gyel 27 ezerért. Pegasus Trail 3 is alig drágább, persze ezekhez kell még valamit venni. Női Tempo Next% is 36 ezerért még tűrhető ár, van minden méret. Ha valakinek stimmel a méret, 57,75 EUR akciósan a női Terra Kiger 8, de csak rózsaszín van 44 és 44,5-es méretben.

(#66164) ígyvanferi válasza danielsz (#66163) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A Zoom Fly valahogy mindig kimaradt a tesztek olvasgatása, nézése során, úgyhogy nem igazán tudom, mit tud, milyen stílus lehet pontosan. Szegényember lemezes versenycipője? Tréningváltozata a Vaporflynak/Alphaflynak?

Amúgy a női, szintén férfiasan rózsaszín Alphafly lett volna még elég jó biznisz a kuponnal, de sajnos lerabolták a nagyobb méreteket mostanra (valószínűleg egyébként férfiak, mert 41-től lefelé van még minden méret, fölötte meg semmi). [link] Pár napja még teljes volt a méretsor 44,5-ig, 150 euróért. Átváltva és kuponnal az most 45 ezer Ft lenne.

(#66165) danielsz válasza ígyvanferi (#66164) üzenetére


danielsz
tag

Ha jól emlékszem, annyira nem szoktak hanyatt esni a Zoom Fly 4-től. Elvileg azt szokták javasolni, hogy ha Vaporfly a versenycipőd, akkor eddz nyugodtam ebben. Úgy vagyok vele, hogy 30 ezer alatt, ha nem mutat akkora extrát, az se tragédia. Viszont muszáj venni még valamit, de nem kéne annyi kevés kilométeres cipőt felhalmoznom, bár nem romlanak meg :D

(#66166) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Zalando-n erősen mérethiányosan, de van egy-két eléggé BB futócipő - hátha talál valaki valamit.
SULI15 kóddal még további 15% lejön.

(#66167) Agony


Agony
aktív tag

Ha van még hasonló "futókocka", aki szereti az adatokat, technikát, stb.. akkor itt egy érdekes cikk, amiben atomjaira szednek egy Fenix 7X Solart és elmagyarázzák mi, micsoda. :K

http://www.f-blog.info/garmin-fenix-7x-solar-teardown-non-destructive/

Start with a whisper, end with a scream!

(#66168) margithid


margithid
veterán

Egész jól néz ki ez a Nike akció.
Stabil cipők közül szerintetek mi a jó választás niketól?
React Miler 3 vagy structure 23?
Asics kayanobol és gt 2000ből 46os kell, akkor ezekből 45.5?

(#66169) tomcica válasza margithid (#66168) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Structure egyszer volt a kezembe,az egy tegla :F mondjuk nem tudom hanyas modell.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66170) margithid válasza tomcica (#66169) üzenetére


margithid
veterán

Hm, az nem túl jó akkor.
Pedig ezzel a -25% akcióval igencsak baráti az ára.
És a másik?
Vagy esetleg a Zoom Fly 4?
De az nem stabil ha jól látom.

(#66171) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Ez mi?
Lehet vajon annyira kényelmes/gyors, mint amennyire randa?

(#66172) ígyvanferi válasza tomcica (#66169) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A 23-24 már nem az, azok sokat szelídültek.

(#66173) margithid válasza ígyvanferi (#66172) üzenetére


margithid
veterán

És a react miler? Azzal nincs tapasztalatod?

(#66174) sherlock82 válasza Peterhappy (#66171) üzenetére


sherlock82
senior tag

Szerintem ez nem más mint feltünősködés.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#66175) tisn válasza sherlock82 (#66174) üzenetére


tisn
addikt

ugyis belepi a por, kosz, sar es egyenszurke lesz :)

(#66176) tomcica válasza margithid (#66170) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Zoom Fly 4 nem volt nalam,de egyik Zoom Fly sem volt stabil...SOOOT ezek a holdjaro modern cipok igen konnyen megbillennek mar a palyan a kanyarban is,nemhogy utcan :U vigyazz veluk,nem ajanlom

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66177) sherlock82 válasza tisn (#66175) üzenetére


sherlock82
senior tag

Nálam ez ugyanaz az a szint, mint ha valaki bemegy a decathlonba megvesz mindent amit lát és magára aggatja hogy lássák ő mekkora futó.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#66178) tomcica válasza Peterhappy (#66171) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez nem a triatlonos verzioja a Tempo%-nek? Azert ilyen a fuzoje es a sarka,hogy konnyen fel lehessen venni amikor jossz le a bringarol?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66179) tisn válasza sherlock82 (#66177) üzenetére


tisn
addikt

ezt en sem szoktam erteni, foleg amikor a ligetben fut mellettem a kor rekortanon. van 3 ivokut, barmit cipelni felessleges.

de ha neki ez jo, hat fusson ugy.

(#66180) zzola


zzola
félisten

Most egy Pega 37-et koptatok, a szekrény tetején van egy Pega38.
Jó akciók vannak, gondolkodom még egy cipőn.
-React Miler 3?
-Nike Zoom Fly 4 ? (Látom ez nem ajánlott, mert magas a talpa, holdjáró. Féltem a bokámat azért....)

Vélemény?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#66181) Studi válasza margithid (#66170) üzenetére


Studi
addikt

25? A suli15 csak 15%, van jobb?

(#66182) Studi válasza tisn (#66179) üzenetére


Studi
addikt

Van az 6 is... :DDD

(#66183) margithid válasza Studi (#66181) üzenetére


margithid
veterán

Én nike kedvezményre gondoltam.
Egy pegát veszek szerintem, de nem tudom, hogy structure vagy react miler legyen a másik..

[ Szerkesztve ]

(#66184) ígyvanferi válasza tomcica (#66178) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Valószínűleg erre is jó lehet ez a megoldás. Bár az elit mezőny szerintem ennél komolyabb cipőben fut (hosszabb távokon a klasszik maraton szupercipőket választják, rövidtávon el tudom képzelni, hogy valami minimalista versenycipőjük van). Egyébként láttam már úgy reklámozni ezt a flyease technológiát (azt hiszem a 39-es pegánál), hogy mozgáskorlátozottak (értsd hiányzik az egyik karja) is könnyen fel tudják húzni a lábukra és le, azért ilyen.

(#66185) Alg válasza tisn (#66179) üzenetére


Alg
veterán

Mondjuk ha valaki olyan versenyre készül ahol kelleni fog a táska/öv/bármi akkor jó futni előtte benne pár100 km-t csak hogy tudd milyen, meg kijöjjön ha valami nem jó. Másik lehetőség ha a frissítést akarja valaki belőni/gyakorolni, kútból nem jön izo...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#66186) Peterhappy válasza sherlock82 (#66174) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én is erre gondoltam, de lehet, hogy Tomnak és/vagy ígyvanferi-nek lesz igaza.

Köszi amúgy a válaszokat!

(#66187) tisn válasza Alg (#66185) üzenetére


tisn
addikt

nem a prokrol volt szo, nyilvan latszik, hogy ki a profi futo*, ki az aki csak felszerelte magat.

* nem abban az ertelemben, hogy ebbol el.

(#66188) ígyvanferi válasza Peterhappy (#66166) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Zalando mostanában nem az igazi. Amennyi f.sza akció volt eleinte (vagy legalábbis pár hónapja, amikor én rátaláltam az oldalra), most már ezek jóval szolidabbak. Korábban nemcsak az extrán mérethiányosak voltak nagyobb akcióban, hanem simán komplett méretsorral rendelkezőket is jelentős kedvezménnyel árultak. Most ehhez szerencsésnek kell lenni, hogy pont jó legyen az embernek az az 1-1 méret. Én nem is találtam semmit magamnak, amire lecsaphatnék. :O Adizero adios 7-es 31 ezerért vagy szintén ennyiért Pegasus 39, de azért ez nem annyira bestbuy, csak simán jó ár.

[ Szerkesztve ]

(#66189) sherlock82 válasza Peterhappy (#66186) üzenetére


sherlock82
senior tag

Igen, de szerintem egy futócipőnél nem az az elsődleges hogy mennyire divatos és jól néz ki.
Aki ez alapján választ az csúnyán át van verve...

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#66190) LanyUs válasza tomcica (#66176) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nekem tele van az oldalam lila zúzódással! Amikor a rekortán pályán 03:30 alá gyorsulok, egyszerűen ledob az ív és a 6-os pálya melletti korlátig sodródok... Ott pár méter míg a súrlódástól visszalassulok és kell még pár méter mire visszaérek a belső sávra... Ezért nem tudok pályán rendes minőségi edzést letenni :DDD :DDD :DDD

(#66191) Studi válasza margithid (#66183) üzenetére


Studi
addikt

Jaa, ott kettőt kell venni, annyit most biztos nem költök. :DDD Viszont Zalandon van Pega Trail 4 méretben, kuponnal 21 250, ezt még meggondolom.

[ Szerkesztve ]

(#66192) Peterhappy válasza ígyvanferi (#66188) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igen, én is ezt tapasztaltam. De azért 1-2 naponta ránézek, hátha találok valami BB cipőt - akár másnak.
Igen, Pega 39-t néztem én is és volt most Pega4 trail 21k-ért, 44, 44,5, 46 és 48 méretben. Az szerintem elég finom. De 42-es méretű Pega 39 ~19k-ért se rossz.
Óriásméretben (46, 48, 49, 49,5) meg akadt még pár nagyon jó ajánlat - de nyilván nem nekem.
De a Nike-s Pega 38 akció mellé azokat már nem tenném oda.

(#66193) Zozo0525 válasza Peterhappy (#66192) üzenetére


Zozo0525
őstag

mi az a BB cipő?

(#66194) Peterhappy válasza Peterhappy (#65667) üzenetére


Peterhappy
őstag

"Ahogy eljön az ősz, ahogy egyre kellemesebbé válik az idő, úgy fognak többeknél futószalagról potyogni a PB-k ;)"

Na akkor kezdem én :D
Bár nem ez volt a terv, de sikerült méltóképp megünnepelnem az idei 1000. kilométerem.
Csak sietni akartam haza, mert ebédidőben slisszoltam ki futni, aztán jött a boogie és onnantól nem volt mese.

Az 5km-n 31, a 10km-n 45 másodpercet faragtam.

A végére teljesen elkészültem, meg is álltam 10km után egy percre, hogy helyrebillenjen a ketyegőm (37 évesen csak sikerült 192bpm-t kifutnom; az utolsó 2km-t 188 és 192 bpm között tettem meg).

De összességében úgy érzem, maradt bennem. Ha mind a 10km-t a körpályán futom, ha lekapom a pólóm, bemegy 45 perc alá a 10km, illetve 22p alá az 5km.
Úgy, hogy míg elértem a pályáig, nem is tudtam nyélgázon menni, ahogy azzal is veszítetetm némi időt, hogy az utolsó 700 métert már nem a pályán, hanem hazafelé a pocsék úton futottam.

Szerencsére "összefutottam" egy nagyon jó fej, Ricsi nevű sráccal, vele kocogva-beszélgetve morzsoltam el a 11. kilométerem, így van mire/kire fognom a kényelmes hazatempóm :D

(#66195) Peterhappy válasza Zozo0525 (#66193) üzenetére


Peterhappy
őstag

BestBuy

(#66196) Studi válasza Peterhappy (#66194) üzenetére


Studi
addikt

Hinnye! Nagyongratula! :R :R :R

(#66197) tisn válasza Peterhappy (#66194) üzenetére


tisn
addikt

GG!

(#66198) LanyUs válasza Peterhappy (#66194) üzenetére


LanyUs
senior tag

2 km-en keresztül tartottad 188-192 között :R Atyagatya... Micsoda kényelmes légzés párosul ezzel :) Kb. mint a fuldokló a víz alatt :) HA kiveszed azt a 2 "ha"-t máris töltheted nekünk a következőt :R

(#66199) margithid válasza zzola (#66180) üzenetére


margithid
veterán

Én vettem egy pega 38-at és egy react miler 3-at is.
Kettő együtt 103 euró volt, szerintem nem rossz ár.
Structure sajnos elfogyott.

(#66200) tomcica válasza LanyUs (#66190) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Neked loversenypalyan kell edzened ;] :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.