Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66201) tisn válasza Peterhappy (#66194) üzenetére


tisn
addikt

4.8km-nel volt a pisiszunet? :)

(192hr, atyaeg, 176 fole nem megy mar.)

(#66202) tomcica válasza Peterhappy (#66194) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R :C bravooo

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66203) HKorn válasza tisn (#66201) üzenetére


HKorn
addikt

42 évesen meg tudom futni én is a 192bpm-et, mondjuk az már a max HR.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#66204) Zozo0525 válasza Peterhappy (#66194) üzenetére


Zozo0525
őstag

Gratulálok. :R :R
Ja tényleg kitalálhattam volna BB :D

(#66205) LanyUs válasza tomcica (#66200) üzenetére


LanyUs
senior tag

Húhhha! Rákerestem és 2000m gyep pálya! Oda még fingreszelék vagyok :) Igaz rekortánra is! De Agonynak már jó lesz 2000m/1000m edzéshez :)

(#66206) #76500480


#76500480
törölt tag

[link] Ebből nekem az jött le l, hogy a Pega 39el jobban járunk. Olcsóbb, felső része(szvsz az egész cipő) minőségibb, tartósabb látszatot kelt. Régi turborol panaszkodtak, hogy leszakad a sarka :C Na ennél meg az anyagban is látszik a különbség…hol fog leszakadni.
Ami új volt meg számomra, hogy 100% Pebax ZoomX míg a régiekben “vegyes felvágott” a habanyag.

[ Szerkesztve ]

(#66207) tomcica válasza #76500480 (#66206) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod nekem a Pega 39 olyan semmilyen...csak mondom ;) ha annyi penzert kinaljak az Asics Novablast 2-ot vagy Adidas SL 20.3-at,akkor azok sokkal jobb cipok lettek.
Mondom ezt ugy,hogy van mindharombol.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66208) Chuck Norris válasza Never79 (#66151) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Idén ezt kihagyom de az is lehet, hogy nem csak idén, jó túrázást neked!

(#66209) zzola válasza margithid (#66199) üzenetére


zzola
félisten

:R

(#66210) Peterhappy válasza Studi (#66196) üzenetére


Peterhappy
őstag

+Tisn, LanyUs, Tom, Zozo: Köszönöm szépen :R

Elég szaporán vettem a levegőt na. Még egész jól tartottam a szokott 3-4 (be-ki) légzést, de azért nem volt az igazi na.

@Tisn: :) Kivételesen nem volt pisiszünet sem, mentem, ahogy tudtam. Az látszik inkább, hol kellett a járdán kerülgetnem a gyalogosokat, hol kellett lassítanom az autók és általában a vasúti átkelő miatt. A körpályán is elég cikcakkosra vettem, talán a hátszél-szembeszél miatt lehetett - passz.

Mindenesetre holnap lassút megyek :D

(#66211) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sajnos kicsi lett a Rincon 3 :( Vagyis nagyon passzentos és nem merek kockáztatni vele.
Kár, mert instant szerelem, pillekönnyű és bitang jó színe van.
44,5-45 (Gyártói méret: 10,5)
23k HUF volt lekuponozva.

Van egy Questar Flow is, az 14k volt. Szintén leheletnyit kicsit.
Bringázáshoz szántam (épp ilyen színű a bicóm).
44,5-45 (Gyártói méret: 10)

Ha valakinek valamelyik kellene, írjon rám vasárnap estig, hétfőn intézem a visszaküldést.
Túl jó áron voltak ahhoz, hogy ne kérdezzek rá, kellhet-e valakinek.

(#66212) emvy válasza Peterhappy (#66211) üzenetére


emvy
nagyúr

Vegyel wide verziot, nekem is az van, es fasza. Semmi mas Hoka nem volt jo, de a Rincon 3 wide-bol m-ost vettem a masodikat.

while (!sleep) sheep++;

(#66213) Zozo0525 válasza Peterhappy (#66211) üzenetére


Zozo0525
őstag

sohasem volt hoka lépőm. ez 43 lábra jó lehet? :D

(#66214) Peterhappy válasza emvy (#66212) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszi a tippet!
Szélességre jó lenne, a nagylábujjam túl hosszú. :(

Megmondom őszintén, nem gondolkodtam Hoka-ban, de jó áron volt, baromi jól nézett ki, gyorsan rákerestem, jókat írtak róla, úgyhogy gyorsan berendeltem - és reménykedtem.
45-re kerestem rá, feldobta, rendelésnél láttam, hogy 44,5-45-nek írta, akkor már féltem, hogy necces lehet.

@Zozo: Rincon 3 size chart
A 44 2/3 (UK10,5) méretre 28,5cm-s talphosszt ír (nekem 29cm szokott kelleni). Azt szokták javasolni, +10-15mm-mel legyen hosszabb a belső talphossz, mint a teljes talphosszúságod, szóval ha az 270-275 között van, akár még jó is lehet.

(#66215) Zozo0525 válasza Peterhappy (#66214) üzenetére


Zozo0525
őstag

255 mm (cipő nélkül) akkor sajnos nagy lehet :U

(#66216) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Ezen a React Miler 3-n gondolkodtam el én is, de annyira nem dicsérték. Hosszabb futásokhoz fog kelleni cipő.

A Saucony Guide 13-m akarom idén kivezetni, az tudom, hogy többeteknek volt, mennyivel érdemes nyugdíjazni? 650km van benne, egyelőre jónak érzem (ma is abban vágtáztam).

Hülye kérdés: honnan tudom, hogy meddig szabad használni? Nem úgy néz ki, mint ami le fog szakadni a lábamról. (koppkoppkopp)

szerk: @Zozo: szerintem az nagyon nagy lenne, igen.

[ Szerkesztve ]

(#66217) Studi válasza Peterhappy (#66211) üzenetére


Studi
addikt

Vegán cipő, de komoly! :Y :DDD Ő nem stabil, ugye?

(#66218) tomcica válasza Peterhappy (#66210) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol ertem 3-4x veszel befele levegot es 3-4x fujod ki? Vagy osszesen 4 (2be + 2ki) ?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66219) Studi válasza Peterhappy (#66216) üzenetére


Studi
addikt

Én a GT-2000-nél 600km felett kezdtem érezni, hogy elég volt már neki. Azt még 90 kiló felett kezdtem el használni. A Brooks Adrenaline 1000-nél még mindig rendben érzésre, de hosszabb, 10km feletti futáshoz már frissebb cipőt veszek. 5-8 lazára még mehet mindkettő. Az Asicsban is elcsoszogtam még az exem mellett, de egy saját tempós 10-est már nagyon érzek benne.

Külsőre mindkettő tökéletes.

(#66220) Peterhappy válasza Studi (#66217) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jaja :K
Nem, neutrális.

(#66221) Peterhappy válasza tomcica (#66218) üzenetére


Peterhappy
őstag

Három lépés beszívás, négy lépés kifújás.
3-3 vagy 4-4 volt a terv, de anno azt javasoltad, páratlan számúra hozzuk ki a ki-belégzést, így maradt a 2-3 és a 3-4. Előbbit zihálásnak éreztem, nagyobb cadence-nél egyenesen kontrollálhatatlannak, így lett 3-4. Bár nagyobb tempónál még ezzel is meggyűlik a bajom.

És azért több a kifújás, mert próbáltam javítani a pulzusomon, s így talán nagyobb eséllyel fújom ki a tüdőm alsó részéből is a levegőt. "Lejjebb" lélegzem, ami - mint megtudtam - asztmásoknak, allergiásoknak kimondottan előnyös (asztmás csak gyerekkoromban voltam, gyakorlatilag kinőttem, de az allergiával megvívom minden évben a magam csatáját).

(#66222) Studi válasza Peterhappy (#66220) üzenetére


Studi
addikt

5mm drop, 210g, amúgy még érdekelne is. Csak rengeteg cipő van itthon. :DDD

(#66223) Peterhappy válasza Studi (#66219) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm szépen :R Tehát lépésre érezni, hogy megadja magát a csillapítás, vagy deformálódik a betét?
Soha nem jutottam még el oda, hogy cipőt nyugdíjazzak, remélem most sikerül - jövőre meg legalább kettő, de talán három is követi.

(#66224) norby_42 válasza Peterhappy (#66194) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez nagyon komoly :R

Eat pasta, run fasta

(#66225) tomcica válasza Peterhappy (#66221) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor ilyen 1:14-1:15-os felmaratont tolok nekem 2be + 2ki a legzes.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66226) tisn válasza Peterhappy (#66221) üzenetére


tisn
addikt

Három lépés beszívás, négy lépés kifújás.

te jo eg, erre is figyelni kell? mindig van valami tanulnivalo itt :) :R

(#66227) tomcica válasza tisn (#66226) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalam ez is egyik mutatoja,hogy milyen zonaban futok epp...olyan,mint a pulzus,csak ehhez nem kell ketyere ;) Szoval arra jo,hogy adjon egy visszajelzest. Nem figyelem allandoan,de azert neha ott a figyelmem.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66228) Peterhappy válasza Studi (#66222) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én itt a fórumon azt tanultam, hogy nincs olyan, hogy rengeteg cipő :D
Nekem is meg van jövő év végéig a mennyiség (ha tudom tartani a tempót és nem sérülök le), de elnézve az árfolyamokat és az inflációt, úgy gondoltam, inkább most próbálok még behúzni esetleg egy-egy BB cipőt. Tudom, hogy nem egészséges, ha áll egy-másfél évig a dobozában, a szekrény mélyén, de ki tudja mit hoz a jövő? - Nem akarok kuponozva, akciósan 50-60ezerért alap Asics cipőket behúzni.

(#66229) ballazol


ballazol
senior tag

a héten az utolsóelőtti:

jó idő volt nagyon
és szélcsend is volt :))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#66230) Peterhappy válasza tomcica (#66225) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én ezt nem tudom értelmezni :B Mármint az időt, nem a légzést.
Az érdekes amúgy, hogy amikor ma nagyon pörgettem (ez nálam a 4:20-4:30as tempó volt), nekem is beállt a légzésem 2-2re. Zihálásnak tartottam, így aztán tudatosan visszabillentettem - nem kellett volna?

Szeretném mostanság többször teszteltni a felső küszöböm, szóval lesz még lehetőségem próbálgatni a különböző változatokat.

(#66231) Peterhappy válasza tisn (#66226) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nagyon-nagyon fontos a légzés. Gyakorlatilag arról beszélünk, hogy adagolod az üzemanyagot. Ha jól járatod a motort, vagy tovább jutsz teli tankkal, vagy gyorsabban - de mindenképpen hasznosabban használod el :K
Az elmúlt év egyik legnagyobb tanulsága volt számomra, hogy a kilégzés talán még fontosabb is, mint a belégzés. Mindig utóbbira gyúrtam, hogy ott jöjjön annyi levegő, amennyi csak tud (több levegő = több üzemanyag), a kilégzést meg kis túlzással csak mímeltem. Kiszuszogtam.
Aztán csodálkoztam, ha szúrt az oldalam, vagy elszállt a pulzusom.

Most sem csinálom még jól, sőt... :N De az biztos, hogy nagyon sokat javult a technikám. De hát volt is honnan.

(#66232) tisn válasza Peterhappy (#66231) üzenetére


tisn
addikt

melyen es egyenletesen probalok lelegezni futas kozben, de ez a lepesszamolas uj, kiprobalom.

(#66233) Peterhappy válasza tisn (#66232) üzenetére


Peterhappy
őstag

Kíváncsi vagyok, beválik-e, ha van kedved, esetleg számolj majd be róla.
Nekem sokkal összeszedettebb a mozgásom, mióta "ütemre" lélegzek.

@Tom: Közben egy másik lapon elkezdtem neked is válaszolni, csodálkoztam, hová lett az az írásom.
#66225 tomcica:

Én ezt nem tudom értelmezni :B Mármint az időt, nem a légzést.
Az érdekes amúgy, hogy amikor ma nagyon pörgettem (ez nálam a 4:20-4:30as tempó volt), nekem is beállt a légzésem 2-2re. Zihálásnak tartottam, így aztán tudatosan visszabillentettem - nem kellett volna? Azt hittem fejben kiengedtem és ezért enyhült a kontroll, de lehet, hogy egyszerűen csak jobban tudta a testem, mi kell(ett volna) neki?

Szeretném mostanság többször teszteltni a felső küszöböm, szóval lesz még lehetőségem próbálgatni a különböző változatokat.

(#66234) Chuck Norris válasza Peterhappy (#66194) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gartulálok itt is, pont ezt is akartam még mondani, hogy normális pályán fussál ne össze-vissza, a kacskaringásban mindig megtörik a ritmus. Ez a 190 feletti pulzus nagyon kemény.

(#66235) Studi válasza Peterhappy (#66223) üzenetére


Studi
addikt

Inkább azt mondanám, hogy lépésre nem veszem észre a különbséget. de 6-7km után már nem olyan, mint egykor volt, elkezdem érezni a térdem legfőképp. Kb mint az épp aktív cipőmnél 15km felett. Az Asicsnál elég hamar eljött ez az érzés, és mivel az volt az első komolyabb cipőm, így nehezebben is ismertem fel. A Brooks sokkal jobban bírta, de már érzem azon is.

(#66236) Studi válasza Peterhappy (#66228) üzenetére


Studi
addikt

Na jó, de még picit bír a két kiöregedett cipő. Van egy aktív daily trainer 8mm droppal, ezzel szoktam a tempósabbakat futni, és van egy aktív daily trainer 10mm-el, ezzel mennek a lazák. Van egy Brooks PureCadence 4mm droppal, ezt nagyon szeretem az igazán gyors futásokhoz, a félmaraton PB-m is ebben született, de ott éreztem, hogy jobban hozzá kellene szoktatni a lábam. Esőre van egy Pega Shield, terepre van egy Saucony Guide TR (ez inkább túrázós száraz időben), és van egy vízálló atomterep (Salomon Supercross Blast GTX). És nullkilométeresen van még egy tartalék daily trainer és egy szolidabb vízálló terep) :DDD

(#66237) zzola


zzola
félisten

Zalando-ról most sikerült rendelni egy Pega39-et 19500-ért. Na akkor nem kell gondolkodnom a Miler 3-mon. :))

[ Szerkesztve ]

(#66238) LanyUs válasza Peterhappy (#66233) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én 1 km után verseny tempón 2-2 a légzés :) Venném 1-1 ben is, de túl gyors :D 2-2 esetén sincs elég oxigén...
Na eljött a sötét, hideg, ma is esik és a meleg ágy kontraszt. Nehezebb megindulni, mint egy nyári reggel :) De azért erőt veszünk...

(#66239) LanyUs válasza Peterhappy (#66233) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én épp a 36 évesen futott 13m szintes 270m sprint domb szegmenst akarom megdönteni. 2017ben felertem 1:07 alatt ( pedig akkor rendszer nélkül futottam minőségi edzés nélkül), ma meg azt hittem jó vagyok, de 1:14 lett így reggel, esőben. Addig nem nyugszok... :)
Futás csökkentett módban 170km lett az augusztus 30 km mountain bike és 15 óra szoba bringa. Hát a fogyás az csak 1 kg ebben a hónapban, de jó lesz ez. Mindig vannak holtpontok. Első 119 ről olyan 108 felé majd 103 körül most 97-98 a zóna/ 192. Búvarruha próbálkozik fejezetunket látták :D

[ Szerkesztve ]

(#66240) tomcica válasza Peterhappy (#66230) üzenetére


tomcica
Topikgazda

1-1 az zihalas...2-2 az kontrollalt versenytempo :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66241) LanyUs válasza tomcica (#66240) üzenetére


LanyUs
senior tag

Visszanéztem 2017-es évemet. Rendszertelen heti max 2 db futás, sok pihenés. Általában nyélgázas magas hrm-es edzések, mert nem volt tempóm ( 05:30 körül ). 04:50-nél nem ment gyorsabban soha, de versenyen ment 200 szinttel 12 km-en 04:50-es átlag. Pihent test, pihent láb, nem volt család/gyerekek. Még nem jöttem rá mi a titok, hogy legyőzzem pl. a fenti emelkedőn magam ( gondolom több 200m kellene ).
Viszont most inkább 15-21km felé lettem gyorsabb és emelkedő nélkül egyenesen 200-400 távon. Pulzus gyorsan visszaesik, futás után nincs a kikészültem érzés, hanem oké megvolt, akár tekerhetnénk is stb. Csak hangosan gondolkodom. Csinálom tovább a darálót majd, de a csökkentett km-ert is kipróbálom majd vagy az általad is ajánlott tempó vissza és újraépít edzést. Kell a megújulás, mert lehet kevésbé belefeszülve az edzésekbe, kissé lazábban eredményesebb leszek.

(#66242) Alg


Alg
veterán

Légzés téma: ha valakinek esetleg szúr az oldala futáskor, érdemes kipróbálni hogy átvált páratlan légzésszámra (2ki/3be, 1ki/2be stb.), nekem az mindig segít, bár mostanában szerencsére nem volt ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#66243) tisn válasza LanyUs (#66239) üzenetére


tisn
addikt

Grat, jo az az egy kila is. Csak motivaltan, ne ugy mint en :)

(#66244) Peterhappy válasza Chuck Norris (#66234) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm Sensei :R

@Studi: Köszönöm szépen, ez elgondolkodtató. Nem mondom, hogy nagyon fájt a térdem, de azért éreztem, hogy nem 100%-os. Azt hittem, a tempó miatt, de jobban oda fogok figyelni akkor.
Most tart 660km-nél, lehet hogy 800km-nél bringás cipővé léptetem elő.

(#66245) Peterhappy válasza LanyUs (#66238) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D
De legalább mentél végül, gratula! :R
Én vallom, hogy futni elsősorban az élvezetért kell, de az élvezeti részéért meg kell dolgozni - és ilyenkor legyőzni a sötétet, hideget, esőt, ágyat - az már felér egy sikerrel.

(#66246) Peterhappy válasza tomcica (#66240) üzenetére


Peterhappy
őstag

Na erre meg én mondom azt, hogy ma is tanultam valamit :K Köszi!

@Alg: Ez jó ötlet, bár páratlannál talán fontosabb, hogy a kilégzés legyen több és ne a belégzés. De ez abszolút csak saját tapasztalat alapján, nyilván tévedhetek.

Ami viszont szerintem még nagyon fontos, ha már légzés: belégzés lehetőség szerint mindig orron keresztül történjék! A kifújásnál is előny (de nem feltétel). Befelé viszont egyértelműen számít!

(#66247) tomcica válasza LanyUs (#66241) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Figyelj,amikor jo a kondi akkor se konnyebb a nyelgazas futas :N csak gyorsabb. Ra kell pihenni,es fejben nagyon akarni,ha jon a neheze akkor is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66248) ballazol


ballazol
senior tag

a héten a 4. 10km-es: :)

talán lesz holnap még egy (400 m-es rekortánon)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#66249) ONTECH


ONTECH
csendes tag

Eltelt nagyjából 2 hét amióta elkezdtem futni megint. Egész jól megy, már fél óra alatt megvan az 5km. Viszot az eddig használt cipőm úgy néz ki elfogyott. Ti milyen cipőt ajánlanátok? Cél elérni 3 hónapon belül a 10km-es távot. Aszfalton futok, átlagosan 5-7 perc/km. Jelenleg 77kg vagyok 186 cm mellé ha ez számít valamit.

(#66250) LanyUs válasza tomcica (#66247) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igazad van! Ezt hajlamos vagyok elfelejteni! Mindig azt várja az ember, hogy könnyebben fog menni :D . Azért azt továbbra is vallom, hogy kora hajnalban jobban kell dolgozni a tempóval, mint délelőtt/nap közben :) Még a végén kiderül, hogy fejben elgyengültem. Ideje pszichésen is visszakapaszkodnom...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.