Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65701) tomcica válasza LanyUs (#65700) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo lesz ez,most ersz oda,hogy vegre mar meg tudod csinalni iparosan,szinte unalmasan a 400/400-at es 1000/1000-et. Itt kell ugyelni,hogy ne probalj gyorsabban menni :N
Innen mar engedni kell,hogy szepen gazdasagossa valljon.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65702) Agony válasza LanyUs (#65700) üzenetére


Agony
aktív tag

Van most valami céltáv/tempó idénre amit teljesíteni szeretnél?

Start with a whisper, end with a scream!

(#65703) LanyUs válasza tomcica (#65701) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tom: most, hogy mondod! Teljesen kiment a fejemből, hogy van az 1000/1000 is, totál kiváltottam a fokozó edzéssel. Közben csak minden 2. héten kell :R

Agony: idénre semmi nincs. Valószínűleg a tömeg miatt lassabban fejlődök, mint az átlag. Mert az edzéseken odateszem magam. Tom ezt jobban látja, de én úgy érzem, hogy a nagyobb test az extra túlsúllyal előbb felnyomja a pulzust. Mert arányaiban nincs annyival több izmom, meg ha lenne is az sem csak specifikus. Talán jövő tavaszra már 42-43 perces 10k...

[ Szerkesztve ]

(#65704) tomcica válasza LanyUs (#65703) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Majd eljon az ido amikor ezeket megemeszted,hogy lesz 400/400 + 1000/1000 + hosszu laza benne 3-5km tempo hetente.Plane,ha 15km feletti tavokra keszulsz combos tempot futni.
De csak mindent sorjaban,igy is feszes a daralo amiben vagy :K
Ugyelni kell a regeneraciora,es figyelni,hogy mit szol a test arra,amit hetrol-hetre kap,ennek fenyeben kell igazitani rajta (picit lassitani,ha kell piheno napot iktatni be). Igy messzirol en ezt nem latom,ezt neked kell megtanulni.
Agony is ezen finomit mar egy jo eve :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65705) tisn válasza LanyUs (#65700) üzenetére


tisn
addikt

szerintem meno, hogy te mindig 10-20kg-os (beepitett) sulymellennyel futsz, nem ugy mint a gyengek :)

az idoket is igy nezd :)

(#65706) Zozo0525 válasza tisn (#65705) üzenetére


Zozo0525
őstag

:D :D :D

(#65707) LanyUs válasza tisn (#65705) üzenetére


LanyUs
senior tag

Majd varratok a pólómra egy feliratot: "Zsírmenő" :D

(#65708) Agony válasza LanyUs (#65703) üzenetére


Agony
aktív tag

Szerintem érdemes több pulzuson megnézni magad időről-időre, lehetőség szerint hasonló körülmények között, mert lehet hogy valahol tök sokat fejlődtél, csak az nem az alacsony pulzuson mutatkozik meg.

Én pl. elindulok futni instant 140-es a pulzusom, futhatnék 6:00-ás tempót is, ellenben a múlt szombati 15K lötyögés 4:25@150 BPM-en ment... tehát csak simán más tartományban vagyok hatékonyabb és lehet nálad is +/- 5 BPM eltérés több 10 másodpercet jelent tempóban, ami nem áll arányban a megterhelés változásával.

De persze ezt te érzed, csak tippnek mondom, hogy érdemes időnként valami szisztéma alapján végigjáratni a teljes pulzustartományt, aztán megnézni hol mi változott. :K

Én már jó ideje nem csináltam, de volt kifejezetten erre készített vezetett edzésem, ami végigvitt vagy pulzus vagy tempó alapon a teljes skálán, amit megcsinálsz pl. havonta kéthavonta egy edzés gyanánt.

Most hirtelen egy 2020-as táblát találtam, ezen látszik ha fixen a 145 BPM-et nézem, akkor azt mondhatnám nem fejlődtem semmit, sőt a max. pulzus közeli tempó se nagyon változott, de a 155-165 BPM közötti régió 10-20 másodpercet javult.

Start with a whisper, end with a scream!

(#65709) Agony válasza Agony (#65708) üzenetére


Agony
aktív tag

Közben meg is találtam, annó így csináltam:

2K @ Bemelegítés Pulzustartomány 1 (51-159 üt/p)
2 perc álló pihenő
2K @ Futás 143-147 BPM között
2 perc álló pihenő
2K @ Futás 153-157 BPM között
2 perc álló pihenő
2K @ Futás 163-167 BPM között
2 perc álló pihenő
2K @ Futás 173-177 BPM között
2 perc álló pihenő
2K @ Futás 183-177 BPM között
2 perc álló pihenő

A 2 perces álló pihenők abból a szempontból is jók, mert Garmin órák pl. mérnek 2 perces pulzus regenerálódást, amit utána szintén tudsz értelmezni, hogy mekkorát esik a pulzusod a terhelés megszűnését követően, ami utalhat az állóképességed állapotára.

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#65710) LanyUs válasza Agony (#65708) üzenetére


LanyUs
senior tag

Értem a dolog logikáját! Ez nagyon jó ötlet! Valójában olyan, mintha visszanézném és kigyűjteném a Strava-ról ugyan annak az útvonalnak ugyanazon környezeti feltételekkel teljesített futásaimat. Persze Nálad volt erre a minta szerű elemzési módszer, hogy az összes tartományt meg tud figyelni. Ötletes :R

(#65711) #76500480


#76500480
törölt tag

Nagyon érdekes, hogy a futás mennyire tompítja az agyat… :U Hiába a magasabb pulzus egyéb kardio edzéseknél -145-155bpm- azoknal nem jön a “fal” pihenés közben. Étvágy is kevésbé van, utóégetés hatásairól meg fogalmam sincs. Itt egy [kép] edzés ami magas tartományban ment mégis inkább “felpörgetett” a nap hátralevő részében.

(#65712) Hi!King válasza LanyUs (#65700) üzenetére


Hi!King
őstag

Nem hinném, hogy az a 10 év kuka lett volna. Nekem is volt ilyen 10 évem, igaz nekem előtte aktív időszakom volt, most is az van, de arra jó volt, hogy kevésbé erodálódott az erőnlétem, 2018-ban futottam egy félmaratont, és egészen rendben volt ahhoz képest, hogy keveset futottam, és mikor újrakezdtem rendesen, 2019 végétől egészen gyorsan utol tudtam érni magamat.

A te 10 éved nyilván máshogy kezdődött az alapján, amit írsz, de mégiscsak volt valamekkora fejlődésed, illetve abba gondolj bele, hogy akik össze-vissza sem mozognak, ezen évek alatt jutnak el oda, hogy ha a 30-as éveikben vagy később elkezdenek futni, akkor először 5k-t sem tudnak lefutni, és ezen évek alatt a potenciálisan elérhető teljesítményükből is veszítettek, tehát te ugyanazzal az edzésmunkával és tehetséggel gyorsabb leszel hozzájuk képest. Hozzájuk képest te olyan vagy, mint hozzánk képest azok, akiknek tizenévesen volt atléta múltjuk, és hobbistaként ugyanolyan edzésmunkával sem tudnánk őket beérni, mint amit ők csinálnak most.

(#65713) SpaceKombajn válasza LanyUs (#65707) üzenetére


SpaceKombajn
tag

ZSÍRikon, az olimpikon mintájára ;] :DDD

spacetime

(#65714) tomcica válasza LanyUs (#65710) üzenetére


tomcica
Topikgazda

8-12 hetente erdemes egy ilyen tesztet csinalni...egyik eros edzes (pl fokozo tempo) helyett. Pihenten kell csinalni,kulonben nem lesz jo.
Ovvel csinald,ne csuklon merd.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65715) tomcica válasza #76500480 (#65711) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk az a magas tartomany. ahol az ora anaerob edzesre adja a szamot,aerobra meg nullat ;] :P
Olyan 95%-os.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65716) Hi!King


Hi!King
őstag

Én ma reggel futottam 5 * 1000/1000 métert, a mérsékelten gyorsan az első 4-et, és csak az ötödiknél mentem be épp 4 alá.

A pulzusom alapján még messze nem jött vissza az a formám, ami tavasszal bajai félmaratonon megvolt, a tavaszi kevés km, a júniusi covid, az azt követő könnyebb edzések, és a nyaralás(ok) ideje alatti kevesebb futás miatt. De igyekszek, októberben Sopronban futok fémaratont, nem cél a tavaszinál jobb időeredmény, de cél, hogy bőven 1:30 alatt legyek most is. Stabil tervszerű edzés nem lesz, mert egyrészt még egyszer megyünk Ausztriába túrázni egy nagyot (2 napos Ankogel lesz), aztán kezdődik az esti egyetem, amikor ismét kevesebbet fogok tudni futni, de azt igyekszem intenzívebben.

(#65717) #76500480 válasza tomcica (#65715) üzenetére


#76500480
törölt tag

120bpm után is kicsinál a futás nem kell ide anaerob. :DDD Írtam már erről, hogy milyen vérképet kapsz reggeli edzés után. Magas koleszterin, magas kreatin kináz(izom sérülés, szív bajok) széteső -> alacsony hemoglobin. Legközelebb 1 hét önmegtartóztatással vagy maximum laza kerékpár, evezés, gyaloglás után csináltatok labort. :)

[ Szerkesztve ]

(#65718) tomcica válasza #76500480 (#65717) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Errol tudnek meselni...ilyen 20x 400m utani nap a vervetelen azt mondtak olyan az eredmeny,mint egy 80 eves oregasszonye :DDD
Ha megerem majd 80 evesen 20x400 utani nap is elmegyek,nem tudom akkor mit mondanak 140 eves oreglany? :F ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65719) ballazol


ballazol
senior tag

Hellósztok!

Itt a ma délutáni, 16:15-kor indultam, szerintem nem lett rossz ahhoz képest, hogy 5 napig csak éledeztem a hosszú hétvégém miatt...

Ennél már csak jobbat nyomunk a héten! Vasárnapig minden délután. :))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#65720) LanyUs válasza tomcica (#65701) üzenetére


LanyUs
senior tag

Megvolt a 3. munkahely run... Hát ez még szarabb volt végig kitartva, mint a 30 db darabolt tempó :) . 04:50-kor indultam és csak 05:20-kor kezd világosodni. Lámpát nem akartam összeizzadni. Érdekes volt a köveken pattogni és a trail földesen zúzni így vak sötétben. Aztán Sötétvölgynél végre már világos volt, a 300 szintbe egy pillanatra sem sétáltam bele és húztam 165-170 hrm között. 15 km-nél a 300 szintre felérve savasodott be a combom és fáradt le a lábam, addig vertem magam. Nagyrészt kiálló kövek és zúzott kő, tehát eléggé futhatatlan terep. Itt a három futás:

Első 2022.03.25. 22,6km 2:22:06 ( átlag 06:17 ) [link]

Második 2022.07.19. 22 km 2:05:50 ( 05:43 ) [link]
15 km: 1:28:20

Harmadik 2022.08.19. 21,1 km 2:00:42 ( 05:43 ) [link]
15 km: 1:26:28

A végére daraboltnál meg tudtam még újulni, de jobb városi szakaszt választottam. Viszont ma nem mozgott a lábam. Mindegy legalább bemozgattam a 97 kg-ot dolgozni :)

Azé nem vagyok aszkéta, éhgyomor de aminóval: 10g bcaa, 10g glutamin, 15g iso por.

[ Szerkesztve ]

(#65721) Peterhappy válasza LanyUs (#65700) üzenetére


Peterhappy
őstag

:R

(#65722) LanyUs válasza Peterhappy (#65721) üzenetére


LanyUs
senior tag

65720 hsz-emre: Variáltam az útvonallal, de sikerült jól benyalni... Már rég jött volna a beton, amin lehet tépni, ahelyett még mindig a borvidék murváin farolgattam. Na meg aztán jött a 120m szint lefelé 950m alatt, az rendbe tette a térdeim. :) Ezeken a nagy termésköveken futni erős koncentrációt igényel. Egy rossz lépés és szevasz!!! :D

[ Szerkesztve ]

(#65723) tomcica válasza LanyUs (#65720) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez pont jo lesz utolso speci edzesnek a verseny elott :K ahogy irtam azt a maradek ket minsegi edzesedet ROVIDITSD le felere,de ne lassitsd,ne is gyorsitsd. MInoseg meglegyen,mennyiseg csokkentett.
Azok mar nem tudnak hozzatenni a versenyedhez,viszont elvenni belole igen.Ez a futasod utan mar nem szabad terhelni,csak epp szinen tartani a gepezetet :K
Erre ugyelj,sokan igy rontjak el. Utolso 14 napban mar nem tudsz kondit epiteni :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65724) Never79 válasza LanyUs (#65722) üzenetére


Never79
tag

Köveken lefelé én sem szeretek gyorsan futni. Az edzéseket is úgy alakítom ki, ha gyorsítani kell, akkor az a szakasz ne köves/technikás lefelére jöjjön ki. Párszor már kibicsaklott a lábam így, szerencsére eddig megúsztam kisebb sérüléssel. Szekszárdi borvidék nekem mindig megmarad. Korinthosz 80 végén fájdalmas volt lefelé menni azon a betonos, köves meredekeken.

Gratu, jól nyomtad.

(#65725) Never79 válasza tomcica (#65723) üzenetére


Never79
tag

Szeptember 3-án Vadrózsa 50. Ez a hét még kemény, jövő héten már nekem is csökkenti a terhelést az edző, kb. 60-70%-ra mennyiségben. A TT hetében meg lesz 3 laza futásom.

Tegnap csináltam egy "tesztet". Futás előtt 89,7, futás után 88,5 kg. Pedig ittam egy liter iso-t, 1 ó 19 p alatt. Nagyon "durva", ahogy veszítem a folyadékot.

[ Szerkesztve ]

(#65726) tomcica válasza Never79 (#65725) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az ugy jo..lejjebb csak akkor kell venni a mennyiseget,ha valami nehez blokkban daraltal mar jo ideje,olyankor kepesek 30-40% csoffadt mennyiseget menni. Minoseg erintve persze,nehany repulo is,nehany rovid gyors emelkedo,hogy ne "pokhalosodjon" be az izomzat.
A glikogen raktarakat viszon csurdultig kell tolteni egy 15km+ tavhoz,meg ugye mentalisan is ugy kell erezned magad,hogy "mikor futhatok mar,mikor futhatok mar?!" :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65727) LanyUs válasza Never79 (#65724) üzenetére


LanyUs
senior tag

Never79: Korinthosz 80 végén még ott szenvedni :Y Elég durva versenyekre jársz! Látom a címekből :R

Tom: mivel ugyanazt az átlagot dobta, hogyan fussak versenyen? így, mint ma vagy legyen a 30db 2 perc/ 2 perc darabolt tempó? Valójában darabolva nem ért utol a savasodás és a végére még volt kraft 04:30-ra. Ma az utolsó 4-5 km már 05:20 körül szenvedtem.

(#65728) Never79 válasza LanyUs (#65727) üzenetére


Never79
tag

Á én kispályás vagyok, akár a gyorslábú, akár Chuck Norris ufotársainkhoz képest is. Persze magamhoz képest sokat fejlődtem, s szerintem ez számít :).

(#65729) SpaceKombajn válasza SpaceKombajn (#65662) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Szerdán futottam és most alancsony aerob intenzitást akartam, hát nem sikerült, mert 153-as átalgpulzus lett, a PB 155-ös volt, igaz most 33 fok volt még est 7-kor is, akkor meg "csak" 25 de 28 fokról indult.

Na de tegnap már tényleg alacsony pulzusost adtam parancsba magamnak. elkezdtem, de csak nem akart 150 alá menni, az első 2 kilóméteren nem is sikerült, akkor mondom addig lassulok amíg le nem megy 140 alá, hát ehhez először 8:30 tempó, majd ez sem volt elég, 9 percesre kellett lassulni, itt már éppen 140 alá esett.
Amúgy visszanézve tavaly ezzel nagyon lassú temóval futottam és az is nagyon megeröltető volt, pedig csak 20, 30 végül 40 perceket. Akkor gyorsabb voltam még a 200 méter futás/200 méter gyalogás kombóval is :)

Mivel az első 2 km-et nem "számítottam" bele, hogy 5K alacsony aerob legyen, ezért rátettem +2 km-ert, így 7 km-et futottam, a szuper lassú miatt 1 óra lett, de most csak pulzus néztem más nem is érdekelt.

Na ennél a tempócskánál eszembe jutott, hogy itt többen mondták, hogy ha a jól megszokott tempójuknál ha lassabban futnak az nehezebb, hát most én is megtapasztaltam ezt, olyan volt mintha helyben futottam volna, az idő telt, de a táv az alig nőtt, Ez már az én saját (idei) kifutok a világból, akármeddig bírom tempómnál is lassabb volt.

A végén még futottam egy gyors 200 métert, ami 230 lett, hogy legyen egy kis anaerob (növekedett is kicsit), hogy a garmin is örüljön, ne csak siránkozzon :), erre azt írja, hogy megerőltetés/túlterhelés, hát szokott érdekeseket adni a kb. ugyanolyanra is, de biztos tudja a csoda algoritmusa alapján, vagy csak megzavartam :)

spacetime

(#65730) tisn válasza SpaceKombajn (#65729) üzenetére


tisn
addikt

ooo. nekem a garmin tegnap azt javasolta, hogy fussak 53 percet 8-10p/km idovel. gondoltam vegre kiprobalom, de 800m utan meguntam, mert allandoan kajabalt, hogy tul gyorsan futok.

a masik amit utalok rajta, hogy minden reggel szol, mikor inditom a futast, hogy ma piheno. en jobban tudom bassza meg :)

meg tegnap kiirta, hogy 60 ora regen. ne is almodj rola haver...

ma azert nem mentem reggel futni, pihentetem kicsit a terdem az esti foci elott, mostanaban tul sokat faj.

(#65731) SpaceKombajn válasza tisn (#65730) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Kapocsold ki a riasztást :)

Jaja, múltkor írtam én is, hogy indításkor kiírta, hogy pihinap, jól ki is nyomtam és futottam.

Nekem 68 regen volt a rekord a legutóbbi PB után, 24-25 órákat szoktt írni egy 5K-ra.

Foci az jó, az a kedvenc sportom, játszani a legjobb, kb sose hagynám abba.
Csak covid óta a teremfoci eléggé leállt mindenhol, lehet újra van már, de kint a sima füvön a legjobb.

spacetime

(#65732) LanyUs válasza SpaceKombajn (#65731) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nekem nincs komoly órám, de épp mértem egy vérnyomást és az 54-es alappulzusom jelenleg 84-en ketyeg. Kicsit megterhelte a rendszert ez a reggeli mutatvány. Kíváncsi lennék mit szólna egy ilyenhez az óra :)
Amúgy jó lesz ez Nálad, ha túl lassúnak érzed a tempót, mintha már helyben futnál, akkor belefér a gyors séta is. Van az a tempó, amikor én már gyorsabban sétálok, mint futok. A 06:30 és 07:00 is lezabál a lassú rostok miatt. :R

(#65733) Zozo0525 válasza Agony (#65596) üzenetére


Zozo0525
őstag

megjött a Jaybird vista :Y feladta a leckét, egyenlőre képtelen vagyok párosítani a telefonnal.(android) :D

(#65734) tomcica válasza LanyUs (#65727) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amivel a legjobb atlagtempot tudod hozni ugy fuss :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65735) tisn válasza LanyUs (#65732) üzenetére


tisn
addikt

egy ilyet hasznaltam 3 evig

https://hardverapro.hu/apro/amazfit_stratos_2_2/friss.html

egy idegesito hiba miatt lett garmin, bicajnal 60-70-es pulzust mert allandoan :)
vettem egy mellkasovet emiatt, de azzal gyorsan merul es az esetek 50%-ban azzal is rosszul mert.

futashoz, focihoz, uszashoz teljesen jo kis ora volt.

(#65736) tomcica válasza tisn (#65730) üzenetére


tomcica
Topikgazda

60 ora regeneracios ido itt arra vonatkozik,hogy regeneralos edzeseket csinalj 2.5 napon at. Nem azt jelenti,hogy full piheno :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65737) tisn válasza tomcica (#65736) üzenetére


tisn
addikt

gondoltam. de ha nem vagyok beteg szerintem meg soha nem volt oylan, hogy 3 napig ne sportoljak semmit. :)

inkabb tultolom. (tegnap is volt a futas mellett kondi, meg 35km bicaj)

viszont az irja anaerob keves szerinte, azzal mit csinaljak?

(#65738) tomcica válasza LanyUs (#65732) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha ez megnyugtat,tegnap 14:30-kor palyan 40fok arnyek nelkul, 20x400m 80-81mp,pulzus atlagosan 177-et dobott az okes is,szep terheles.Na de az atlag,a futasok vegen 185-190 volt 5db utan mar vegig :DDD
Fel oraval az edzes utan is 100-110-es pulzus volt,body battery 7 ..ilyen alacsonyat se lattam meg eletemben,mondom kicsit meg terhelnek es lemenne minuszba ?! :U
Persze megagyaztam en ennek rendesen,mert reggel 6x6perc tempos evezes ment,utana melo,47-es body battery-vel kezdtem a bemelegitest (5kor laza,benne 3x80m repulo gyorsito).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65739) tomcica válasza tisn (#65737) üzenetére


tomcica
Topikgazda

100-200metrek,vagy 7-10mp meredek emelkedo megkuldve gyorsra...piheno lefele kocogas,ha jol megy (?!) akkor lefele lenduletes. Az ad az anaerob terhelesnek :K
Esetleg 50m-50m valtogato a palyan,ebbol 2-3 kor eleg...ez folyamatos futas 50m sprint + 50m tempo.Elsore van aki 400meternel csomagol.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65740) SpaceKombajn válasza LanyUs (#65732) üzenetére


SpaceKombajn
tag

A séta megszűnt!
Olyan már nincs, csak a futás!

Tegnap csak azért lett ez a csigatempó, mert csak ekkora lassulás (igaz tegnap is 33 fok volt) után ment 140 alá a pulzus és most olyat akartam, bármi áron, ha kell akkor hátrafelé futok, de nincs megállás :)

A megállás, séta az már érvénytelen gyakorlat :) tavaly nyár óta, igaz, nem is volt egyszer sem.

spacetime

(#65741) tisn válasza tomcica (#65739) üzenetére


tisn
addikt

Esetleg 50m-50m valtogato a palyan,ebbol 2-3 kor eleg...ez folyamatos futas 50m sprint + 50m tempo.Elsore van aki 400meternel csomagol.

ezt csinaltam tegnap (bar 20-20-al szoktam, ez egy villanyoszlop tav a ligetben), uccso 1km-t heti 1-2 ilyen intervallal csinalom. ha birja a terdem, mert jellemzoen a gyors futast nem szereti, kocogast elviseli. jo igy, vagy emeljem fel 2 kozre?

sajna szeged, nincs sok emelkedo. bar ha a masik rekortanra megyek (verto) ott lehet felfutni fuvon a dombra, parszor csinaltam, eleg kemeny.

ami meg erdekes, hogy az a kozogas, ami 25 fok kornyeken 140-150-es pulzus, az 35 fokban 165+-os lett.

(koszi a tanacsokat a fo gond tovabbra is a terdem, meg az eves :D)

(#65742) SpaceKombajn válasza tomcica (#65738) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Body Battery 5 alá nem csökken, az a minimum.

spacetime

(#65743) tisn válasza tomcica (#65738) üzenetére


tisn
addikt

body battery 5 volt tegnap este, vajon ha elmegyek futok meg 2km-t, akkor meghalok a 0-nal? :)

(#65744) tisn válasza SpaceKombajn (#65742) üzenetére


tisn
addikt

a francba :(

(#65745) tomcica válasza tisn (#65741) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Emeld fel,es ennel az anaerobnal a laza az nem laza :N hanem tempos...szoval taposos

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#65746) tisn válasza tomcica (#65745) üzenetére


tisn
addikt

koszi. szerintem itt meg felmaszik vo2maxra azert nem lesz meg az anaerob :)

(#65747) SpaceKombajn válasza tomcica (#65739) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Nekem a 100 méter sprintre nulla anaerob pontot ad, pedig sokkal gyorsabb, mint a 200 méter gyors (erre negyven valahányat adott).

Igaz írtad is, hogy azért mert nincs ideje felmenni annyira pulzusnak és sose megy fel még a max közelébe sem.

A 200-nál is az utolsó negyedére megy fel majdnem max-ig. felétől ,meg már 160+.

200-as ból mennyit csináljak aaz elején 2-3 elég (többet úgy se bírok azon a tempón)? Az első 200-am után eléggé levegőkapkodós volt, most már annyira nem, de hogy a 36-40 másodpercnél sokkal lassabb lenne egy második az tuti, harmadikről nem is beszélve. Az általatok 10-es minimum sorozatról inkább ne is beszéljünk, az nem nekem való.

[ Szerkesztve ]

spacetime

(#65748) Agony válasza Zozo0525 (#65733) üzenetére


Agony
aktív tag

Ha nem bírsz vele szólj és segítek, de elvileg csak a dokkolójában lévő gombot kell hosszan nyomni amig villogni nem kezd, aztán mehet a párosítás.

Start with a whisper, end with a scream!

(#65749) SpaceKombajn válasza tisn (#65743) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Újjászületsz 2 jó térddel ;] :DDD

spacetime

(#65750) tomcica válasza tomcica (#65745) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Alaposan be kell erre melegiteni,tedd az aznapi edzesed tulso felere :K plane ha eleve gond van a gyors futassal.
Szegeden a hidra felfele tudom elkepzelni (az ugye aszfalt/beton) vagy van ott is toltes (tiszai gat) gondolom nem minden feljaro van kibetonozva.Felenk a varoson kivul mar poros dongolt foldes a feljaro.Az is jo,rovid eles

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.