Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66651) tomcica válasza Peterhappy (#66649) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lehet hogy nem most kellene ez a maraton felkeszito, mert eleg sok energiat kivesz az emberbol, mar csak a heti hosszu futas is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66652) tomcica válasza tisn (#66650) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem gondolkodtal futostilus valtoztatason, akar ilyen chi futas, vagy talpkozepre stb.?!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66653) ígyvanferi válasza Peterhappy (#66645) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nekem az Óhegy park túl dimbes-dombos gyors munkához. Meg részben beton van lefújva pirosra, nem végig gumipálya. Persze alapozni jó ott is.
Melyik az a sportcentrum? Rendes, 400-as pálya? Ha arrafelé van, lehet néha kipróbálnám, mert ami itt nálunk van salakos körpálya, az nem az igazi (göröngyös, szűk, kb. 305-310 m egy kör, magas épületek is vannak a közelben...).

Runalyze-ban be kell állítani, hogy lásd a cadence-t is. Configuration --> Data set és itt a hosszú listában pipáld be azt is (meg amit még szeretnél így kapásból látni, van vagy egy millió különböző adat).

(#66654) tisn válasza tomcica (#66652) üzenetére


tisn
addikt

valojaban azon gondolkodtam, hogy elrabolom csaknorrist, es atmutetem a terdet az enyem helyere :)

(amugy igen, probaltam itt topiktanacsok alapjan valtoztatni, egyelore annyi az eredmeny, hogy neha az achillesem is faj mar)

valoszinuleg a heti ket focit kellene elhagyni (de azt nem fogom)

illetve fogyni meg egy 10-est (15-t), az meg nem sikerult, mert tul sokat zabalok. (98-99kg vagyok 183cm-hez, es nem izom :) )

(#66655) tomcica válasza tisn (#66654) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O, hat akkor tudod te hogy mi kell neled, kicsit ovatosabb foci (ha letezik ilyen?!) meg szigorubb etrend.
Tessek dolgozni rajta, a te tested senki nem csinalhatja meg helyetted!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66656) Peterhappy válasza tomcica (#66651) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igazából biztos, hogy nem most kellene, de most van rá lehetőségem :D
Az eredeti terv az volt, hogy nyáron, a születésnapomon futok egyet, de június elején, 35 fokban úgy, hogy addig félmaratonokig jutottam csak, az inkább tűnt volna ostobaságnak, őrültségnek - így inkább lehiggadtam és továbbgondoltam a dolgot.

Meglátjuk, mi lesz belőle - csinálom, amíg bírom, de ahogy már sokszor javasoltad, nagyon oda fogok figyelni a testem jelzéseire és nemet fogok mondani, ha túl kockázatosnak ítélem meg a folytatást. Inkább fussak öt év múlva maratont - de tudjak (és akarjak) még akkor is futni.

@tisn: apróbb, gyorsabb lépésekkel (ha már tegnap a cadence-ről beszélgettünk), picit előredőlve (bokából, nem derékból) próbálj futni. Chi running - igen. Divat, nem divat - nekem bevált, én is térdes voltam/vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#66657) tisn válasza tomcica (#66655) üzenetére


tisn
addikt

soha nem a tudassal volt a gond sajnos :( (stresszevo vagyok es a melo most problemas :( )

ide jarok motivacioert :)

(#66658) tisn válasza Peterhappy (#66656) üzenetére


tisn
addikt

koszi mindkettotoknek, konyvet lehuztam, elolvasom.

(#66659) LanyUs válasza Peterhappy (#66656) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én 29-30. km felé úgy éreztem annyi erő van bennem, hogy kivágom az erdőt még! Aztán rotyogtam 4 km múlva... Ma reggel a testem azt jelezte aludjak még és egyek sütit, de csak aludtam és a süti elmaradt :) A térdem azt jelzi üljek le filmezni, mert attól nem kopik, a gyomrom, hogy tömjem meg jól, mert kibélelve jobban érzi magát :D Ez a topik egy érzet tanfolyam kezelő szaktopik, ami a helyére teszi a fals érzeteket :D

(#66660) Peterhappy válasza ígyvanferi (#66653) üzenetére


Peterhappy
őstag

Tichy Lajos Sportcentrum
Jól megközelíthető, igényesen kialakított telep, kulturált szociális helyiségekkel (mosdó, pihenő tér), egy-két játékkal, kisebb kondiparkkal. Egy remek műfüves (lelátós) pályával, a pálya körül nemrég átadott rekortán futópályával.
Az 5km és 10km PB-met úgy futottam meg ott két hete, hogy óriási esőzés után pár órával futottam ott. Szóval tényleg remek hely, szerintem megéri arra kerülni.
Van bringatároló is, ha esetleg odagurulnál.

Van nem messze salakpályánk is, Peetaa szokott néha odamenni, én már leszoktam róla, pedig régebben rendszeresen oda jártam ki.

Szuper, nagyon szépen köszönöm!

(#66661) Peterhappy válasza tisn (#66658) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nekem van egy szerkesztett, jegyzetelt változatom, csak még nem jutottam el oda, hogy kigyűjtsem a hasznosabb gondolatokat.
Az első pár fejezet piszkosul szenvedős lesz, de ne ugord át, rágd magad rajta végig. Aztán jön a sok okosság - van, ami szerintem nagyon valid és hasznos - és van, ami khm. hát annyira nem.
De mindent egybevetve nekem nagyon sokat segített a könyv.

(#66662) tomcica válasza LanyUs (#66659) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk itt delvideken zabalnak az emberek, stresszevez ez, vagy a bizonytalansag allando erzetet orvosoljak igy (isznak is!).
Nekunk viszont nem jarhato ut ez :N tessek megkulonboztetni az ures a gyomron es az ehezik a testem erzeteket. Mert a ketto nem ugyanaz :N
Nekunk a taplalek = uzemanyag. A megfelelo mennyiseget, minoseget, makrot (gyk feherje, sznehidrat, zsir) kell betankolnunk. Kulonben meg a lassu lanycsoportot is csak youtube-n tudjuk kovetni :K
Ugyanez vonatkozik a pihenesre, napi stresszre.
Olyan ez, mint egy vilagi szerzetesi eletmod :K
De en csak ugy nevezem: "A DARALO!" ;]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66663) Peterhappy válasza tomcica (#66662) üzenetére


Peterhappy
őstag

Tehát ha jól értem, Te mindent pépesítve eszel? ;]

(#66664) norby_42 válasza Peterhappy (#66663) üzenetére


norby_42
aktív tag

Mind azt csináljuk. A fogunkkal... ;]

Eat pasta, run fasta

(#66665) LanyUs válasza tomcica (#66662) üzenetére


LanyUs
senior tag

Be van lőve a makró tudatos táplálkozási módszereken alapuló eredményekkel alátámasztva. Napi kalória limitnél már le se nyelem a falatot!

Fehérje 2g/testsúlykg, Zsír 0,5g/tskg, Szénhidrát 4-5g/tskg, Cukor 0g/tskg, de a test jelzéseit figyelembe véve napi szinten enyhe kilengésekkel változhat: Fehérje 0,5g/testsúlykg, Zsír 2g/tskg, Szénhidrát 14-15g/tskg, Cukor 2g/tskg-ra. :) Kalória max. 5-6000, felette már egyik nap sincs!!!

Viccet félretéve megy a diéta, de azért egy-egy finom süteményt néha megengedek. Az a baj, hogy fejlődni, sőt szinten tartani is nehéz diétás étrend mellett. És a kalória szegény életmód bizony kihat az idegekre is. Ezért vagyok olyan ideg, ha nem sikerült a kitűzött futás tervet megfutnom :D

Viszont ezt a fenék/hátsó comb feszülést nekem is meg kell oldanom, mert 04:30 tempónál kifejezetten zavaró, hogy nem tudom kellőképpen előre nyújtani a lábam...

[ Szerkesztve ]

(#66666) tomcica válasza Peterhappy (#66663) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O,hogy essen le a vercukrod 39km-nel,amikor a maratont futod ;] (viccelek,ne essen!)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66667) sherlock82


sherlock82
senior tag

Nem egy ismerősöm futott maratont saját szervezésben hogy ment mellette egy biciklis kísérő, és odaadta amire szüksége volt.
Nem is tudom mennyi pénzbe került egy marathoni futóverseny.
Nekem egy 10 - es volt közel 9 éve. :D

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#66668) tisn


tisn
addikt

ugy nez ki elhagytam a jabra elite 75t fulesem tokjat(bolcsojet)

ezexerint egy ev alatt vagy elhagyom, vagy tonkreteszem ezeket, szoval olcso fulest keresnek.

bt, agybadugos, erosen izzados fulbol sem kiesos, vizallo legyen. mikrofon nem kell, es viszonylag jol szoljon. ki mit hasznal?

(#66669) Studi válasza tisn (#66668) üzenetére


Studi
addikt

Ehh... Én a 85t-vel szemezek már egy ideje, de mivel több fülesem van, mint kéne, így még nem invesztáltam bele. Amiket most használok, az egy JBL Endurance Peak II, ez jó, mert fülre akasztós, érintős hangerőszabályozó is van rajta. És van egy Sony WF-1000Xm3, ezt szuperolcsóé' vettem tavasszal, amikor a Media Marktnál jóféle akciók voltak.
Általában egy csősálat a fejemre húzok, hogy az arcomra ne jusson annyi izzadtság, ez viszont az érintős gombokat zavarja, főleg, ha nedves lesz a csősál. De ennyi a kellemetlenség. Ez se mesik ki a fülemből, elég stabil.

Van még egy Galaxy Buds Live, ez futásra teljesen alkalmatlan, de ez ránézésre is megállapítható szerintem. :D

(#66670) HKorn válasza tisn (#66668) üzenetére


HKorn
addikt

Én egy Haylou GT1 Plus-t használok mindenhez mióta megjelent, nagyon kompakt kis füles, a töltőbölcsője simán elfér a futógatya zsebben anélkül, hogy zavarna és 10k alatt van az ára.

Fülemből nem esett még ki, stabilan bent van. Egyszer kikotortam véletlenül és beleesett egy pocsolyába, de túlélte, szóval a vízállóság is rendben van :)

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#66671) Vertigo18 válasza HKorn (#66670) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nekem EZ folyamat kicsúszott, bármelyik harangot használtam hozzá. Ráadásul, amikor vissza akartam tolni, akkor mindig megnyomtam, ahol nem kellett volna és csinált valamit (ugrott egy számot, kikapcsolt, stb...).

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#66672) Alg


Alg
veterán

FiiO UTWS3-at használok - olyan fülest raksz rá amit szeretnél (amíg megfelelő a csatlakozója), fülre akasztós ezért stabil, nem érintős így nem nyomódik el ha nedves lesz - vízállóságot nem tudom így fejből de a múltkor kegyetlenül eláztam és semmi baja nem lett.

Ja, és lehet külön csak a jobb vagy csak a bal oldalit használni (én csak jobb fülbe szoktam tenni hogy halljam a környezetemet).

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#66673) Vertigo18 válasza Alg (#66672) üzenetére


Vertigo18
addikt

Basszus, ennyiért ne is essen ki! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#66674) Alg válasza Vertigo18 (#66673) üzenetére


Alg
veterán

És ehhez még kell a füles is külön :P

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#66675) Peterhappy válasza HKorn (#66670) üzenetére


Peterhappy
őstag

Haylou T17 és hozzá még KZ memóriahabos harang.
Mission impossible, hogy kiessen :D Utóbbit ajánlom, jól jöhet másoknak is.

ITT írtam bővebben róluk nemrég.

Ár/érték arányban szerintem remek választás a füles. Én külföldről rendeltem, úgy jóval olcsóbb volt, de pár hete itthon is volt akcióban úgy 10k körül.

A harang csak grátisz, ha esetleg valakinek szüksége lenne rá.

(#66676) Peterhappy válasza tomcica (#66666) üzenetére


Peterhappy
őstag

:C :P

(#66677) HKorn válasza Vertigo18 (#66671) üzenetére


HKorn
addikt

Lehet fülfüggő, nálam nagyon stabil, futásnál / bringánál csak a jobbosat használom. Egyedüli dolog az, hogy futásnál számot léptetni néha nehéz, a duplakoppot néha csak szimplának veszi és pause lesz belőle.

Run&Ride

(#66678) Agony válasza tisn (#66668) üzenetére


Agony
aktív tag

Jaybird Vista 2-t épp most vett Zozo0525, majd talán mond róla véleményt, mert most elég jó akcióban van 2 év EU garanciával:

https://www.jaybirdsport.com/en-eu/vista2.985-000934.html

Nekem az első Vista van 3 éve, de nagyon elégedett vagyok vele továbbra is. Soha nem mozdul ki, jó a hangminőség és az akksi ideje is korrekt... ha egyszer elhullik valószínű újra Jaybird lesz. :K

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#66679) Zozo0525 válasza Agony (#66678) üzenetére


Zozo0525
őstag

Köszi, nem csak én vettem a fórumról :R
nekem nagyon bejött tényleg tökéletes, (igaz futásra csak 2 alkalommal használtam lázasan nem merek még kimenni. igaz erőm sincs ;] )
Úgy tudom a jaybird fülest egy terepfutó készítette mert megunta a sok silány minőségű fülest és hogy futókra nem gondolnak a gyártók,.....majd a sikeres modellt megvette a logitec. Itthon nem nagyon ismert valamiért.

(#66680) HKorn válasza Zozo0525 (#66679) üzenetére


HKorn
addikt

50k+ Huf :Y Az én lélektani határom ilyesmi kütyüre kb 15k. És nem azért mert nem lenne több pénzem rá, csak nem hiszek abban, hogy 15-ért ne lehetne olyat találni, ami teljesen megfelel a célra.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#66681) tisn


tisn
addikt

koszonom a tippeket, holnap atnezem. en is injabb <20k alatt vennek, a mostani 35k volt egy evre az eleg sok penz :) eleg szetszort vagyok meg bena is vagy elveszik vagy tonkremegy ugy is.

(#66682) Zozo0525 válasza tisn (#66681) üzenetére


Zozo0525
őstag

sokszor kevés pénz, vagy egyszer több :) HKorn, eljössz kaposvár, megmutatom, kipróbálod és eldöntöd megér-e annyit? :-)

(#66683) jimpo válasza Agony (#66678) üzenetére


jimpo
aktív tag

Én is a napokban kaptam meg a Jaybird Vista 2 -t, 129.99€ nem kevés pénz. De bízom benne legalább kibír nekem is két évet.
Én mondjuk olyan 8 órát kutattam, olvasgattam a neten mire kiválasztottam. Hozzáteszem nem rendeltem meg a döntés megszületésekor, mondom alszok rá egyet. Másnap reggel láttam hogy az ára 159.99€ -ról 129.99€ -ra csökkent, nekem sem kellett több be is rendeltem. :C

Egyébként eddig nagyon rendben van, kényelmes jól beleillik a fülbe. Meg sem mozdul futás közben. Az picit kényelmetlen mondjuk mikor az Active Noise Cancellation és SurroundSense között váltok a gombokkal.
Utóbbi funkció nem kevés szélzajt enged be, meg van némi halk susogós hang. Ami régen akkor volt hallható ha ment a tv-be a hangyák háborúja... ;]
De zene közben alig hallható, viszont tényleg enged be nem kevés hangot. Ha alapjáraton csak beteszem a fülembe indítok halk zenét és csettintek az ujjaimmal kinyújtott kézzel, akkor elég tompán, halkan hallom. Viszont ha aktiválom a SurroundSense-t akkor jóval hangosabban és tisztábban. Azért mondjuk így sem olyan mintha nem lenne a fülembe semmi, de valóban sok hangot beenged a mikrofonja.

Eddig 3 alkalommal futottam benne, illetve ma használtam itthon egyhuzamban ~2órát. Elég kényelmes volt még ilyen hosszú időn keresztül is.
Mivel lassan jön a munka utáni lámpás futásos időszak, így a SurroundSense használatát mellőzöm szerintem. Csak látom ha jön a fényágyú az úton. :O :W
Összehasonlítási alapom nincs, eddig csak vezetékes fülhallgatókat használtam. Illetve fogok használni az esetek jókora többségében, mindenesetre tetszik a kötetlenség. :U

Nem bántam meg a vételt, már csak valami informatív audio anyag kell hogy ne csak a zene szóljon állandóan. Hanem laza napokon legyen egy kis elgondolkodtató, tanulságos illetve fejlesztő funkciója is a használatának. :K Ehhez jöhetnek tippek privátban is. :)

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#66684) Chuck Norris válasza Chuck Norris (#66504) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ma felhívtam az egyik srácot aki 160-nál állt ki, azt mondta, hogy a verseny előtt szakadt az eső, minden vizes, és mától még újabb esőket mondanak. Neki már alig marad bőr a lábán, minden lépés fájt, azért adta fel mert esélye sem volt, hogy végig menjen, kár lett volna erőltetni. Viszont szerinte is akik elől mennek, most már nagyjából 390Km-nél tartanak egyáltalán nem normálisak [link]

[ Szerkesztve ]

(#66685) stefyY válasza Chuck Norris (#66684) üzenetére


stefyY
őstag

Az utolsó mondatrésszel egyetértek. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#66686) tisn válasza Zozo0525 (#66682) üzenetére


tisn
addikt

a jabra ellite 35k-ja (most 70k korul lattam) a max, latod, elhagytam a dokkolot, egy ev alatt tuti tortenik vele valami. mobillal is ez van, volt mar tores, budiba ejtes, ugyetlen vagyok.

(#66687) Chuck Norris válasza stefyY (#66685) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ha az lenne be sem nevez, ki az az állat aki egyhuzamban ekkora távot megtesz, még bringával sőt autóval is rohad sok.

(#66688) tisn válasza Chuck Norris (#66684) üzenetére


tisn
addikt

te az elso helyrol potyogsz nekunk ;]

(#66689) Chuck Norris válasza tisn (#66688) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Én egy Sony WI-SP510-at használok, raktam rá comply szivacsokat így nagyon jó a hangja és még egyszer sem merült le bármilyen hosszú távra is mentem. Azért vettem ezt mert ha beszélgetek valakivel vagy frissítek és kiveszem a fülemből akkor sem tudom elhagyni ellentétben a tws-el. Rövid futásokhoz meg van egy Edifier X3-am, még az sem esett soha sem ki a fülemből.

(#66690) tisn válasza Chuck Norris (#66689) üzenetére


tisn
addikt

akkor mutans fulem van, a jabra elott edifier x3 volt, az nagyon potyogott. a jabbra kevesbe. nagy a fulemen a lik es iszonyatosan izzad.

(#66691) sherlock82 válasza Zozo0525 (#66682) üzenetére


sherlock82
senior tag

Szia, nem tudod esetleg, hogy lehet már használni az arany úti atlétika pályát Kaposváron?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#66692) Peterhappy válasza Chuck Norris (#66687) üzenetére


Peterhappy
őstag

"ki az az állat aki egyhuzamban ekkora távot megtesz, még bringával sőt autóval is rohad sok."

Na, legalább tudod, milyen érzés a Stravádat nézegetni. :K

(#66693) Zozo0525 válasza sherlock82 (#66691) üzenetére


Zozo0525
őstag

szia. hazafelé megnézem 2-3 hete még zárva volt

(#66694) tomcica válasza Chuck Norris (#66684) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Beteg mind :DD tetszik ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66695) stefyY


stefyY
őstag

Szigetszentmiklós, Szellős utca. Idén már legalább harmadszor volt incidensem kutyákkal futás közben. 10k volt a terv, van is erre egy "jó" útvonalam, <70% MaxHR-rel akartam megfutni. Egy motoros srác segített ki, aki pont arra jött, de a pulzusom már ott helyben ( :DDD ) és utánna sem volt az igazi. A vége az óra szerint 5:31 és 133-as átlagpulzus.
Egy darabig biztosan mellőzöm azt a környéket.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#66696) sherlock82 válasza Zozo0525 (#66693) üzenetére


sherlock82
senior tag

köszönöm szépen előre is !

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#66697) tisn válasza stefyY (#66695) üzenetére


tisn
addikt

[link]

futocuccba rakd be

szerk: lehet elmegyek arra, tuti meglesz a 5-10km PB :D

[ Szerkesztve ]

(#66698) Chuck Norris válasza tisn (#66697) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ér ez valamit? vettem egy hasonlót Kínából annyira hatja meg a kutyát csak, hogy kicsit más hangon folytatja az ugatást.

A megarace-nak vége is lett; a rossz idő miatt félbe szakították ezt írják ki:
The race has been stopped and finished now at km 391 at Lackenhäuser due to bad weather conditions.

(#66699) tisn válasza Chuck Norris (#66698) üzenetére


tisn
addikt

passz, nagyon reg kergetett meg kutya, vagy 20 eve, es szerencsere outin ultem :)
valami bicajos forumon olvastam par eve, akkor gondolkodtam el, hogy veszek. a terdem miatt bicajon is lassu vagyok mar.

(#66700) Zozo0525 válasza Chuck Norris (#66698) üzenetére


Zozo0525
őstag

Azt hittem a kutyákat TE kergeted nem fordítva :D
"figyelem ! A kutyariasztó nem nyújt 100 %-os védelmet, a használata mellett ért támadásokért felelősséget cégünk nem vállal." ezek alapján kb mintha szenteltvízet vinnél magaddal

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.