Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66801) jimpo válasza tomcica (#66726) üzenetére


jimpo
aktív tag

Nálam ma előkerültek az esti futáshoz használt lámpák, mint mindig igyekszem a településen kívül futni. Főleg fűtés-szezonban... Tejködben a legjobb. ;] Épp a töltekezés látható a képen. ;)

Mindegyik Nitecore lámpa, USB-ről tölthetőek. A linkelt oldalon feltüntetett üzemidők valósak, annyi hogy az üzemidő végéhez közeledve veszítenek a fényükből picit. Ahogy nézem ezeknek is fentebb ment az ára, mint kb. mindennek.
EBLOG Kupon -10% a Mylitee oldalon a Nitecore termékekre. :C

NU17 /mérésem szerint jelenleg 47g/ ez a mellkas lámpám a gyári pántjával, a kötegelők direkt vannak rajta teljes hosszukban, a "pókláb" stabilizációt szolgálja ez friss újítás tavaly nem így használtam. Régebben csak kettő kötegelő volt, hogy a pántról ne jöjjön le a lámpa. Azok tőbe le lettek vágva anno, viszont futás közben abban az állapotában ugrált picit az egész.

NU05 /11g/ ez piros jelzőfényt szolgáltat, vagy a mellkas pánton vagy a sapkán hordom.

NU25 /mérésem szerint jelenleg 36g/ ez fejlámpaként van használva, van belőle kettő is ezeket a mindennapokban is használom. A 2mm-es gumis zsinór jóval könnyebb mint a gyári pánt. :K
Kedvencem a HighCRI mód "Auxiliary White Light" rajta, ami nagyon jól és egyenletesen szórja szét a fényt. Az meg csak hab a tortán hogy ebben használva szinte teljesen azonos színben látni mindent, akárcsak nappal. Meg van mellé piros fény is...

Az USB kábelhez nincs linkem már 3 éve megvan, jellemzően ezek töltésekor szoktam használni.

Persze az eddig használt kiegészítők ugyanúgy a felszerelés részét képezik: Jaybird Vista 2 TWS csak a lazához, segít hogy több sárkányvért IS fogyasszak közben. ;]
Tempe külső hőmérő, Stryd foot pod ahogy nézem most akciós 81 990Ft helyett 73 791Ft. :Y
A képen nincs rajta a HRM-RUN pánt, de természetesen az is állandó. :K
Illetve szokott rajtam lenni fényvisszaverő pánt is, esetleg "visszapillantós" futó póló. :))
Illetve egy baseball sapka, ami kötelező este ha nem szeretnéd hogy a fény-ágyúval közlekedő autósok megvakítsanak. :O

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#66802) Peterhappy válasza parandroid (#66786) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igencsak elgondolkodtattál, lehet hogy én is a túledzettséggel küzdök.
Ahogy olvastalak, sorra pipáltam ki a "tüneteket". :(
Francba.

@tisn: Ránézek Csillára, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#66803) Peterhappy válasza stefyY (#66791) üzenetére


Peterhappy
őstag

Aztaaaa. Ez parádés. Gratulálok és nagy kalappal a maratonhoz!
Tudom, hogy nem szép tulajdonság, de annyira irigyellek Benneteket, hogy ilyen tempóhoz ilyen pulzus társul.

[ Szerkesztve ]

(#66804) Peterhappy válasza Jack Harper (#66792) üzenetére


Peterhappy
őstag

Rakonczay az Rakonczay, Maráz egy csoda, Bozó bácsi pedig egy nagybetűs LEGENDA :R

(#66805) tomcica válasza Peterhappy (#66804) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gabor volt itt nalunk,tartott egy eloadast,meg ittunk-ettunk egyutt egy jot a helyi legjobb pizzeriaban. Nagyon jo fej :K
Emlekszem arra az esetere amikor az UB-t fel kellett adnia egyik evben,es fogta a rakovetkezo heten egymaga megcsinalta :R
Meg amikor azt mondta a felesegenek,hogy kimegy fut egyet,es letolt 100km-t ;]
En birom az ilyen oruletet :K :C Persze sok mas ultras is ilyen...ez ezzel jar :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66806) tomcica válasza Peterhappy (#66802) üzenetére


tomcica
Topikgazda

csak siman oregszel,ennyi :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66807) danielsz


danielsz
tag

Akartam írni egy hosszabb hsz-t, de szívat a rendszer (vagy csak béna vagyok). A lényeg:
Kis Balaton Kör Futóverseny 35K (valójában 34,67K) 5:10 p/km átlagtempóval, 2:59:12-es idővel.
30K PB meglett (2:27 vége), ez ugye még 5 percen belüli átlagtempó, az volt a cél az egész versenyre, de a végén jött megint a gyalázat, mint tavaly. Részletesen később.

(#66808) stefyY válasza Peterhappy (#66803) üzenetére


stefyY
őstag

:R :R :R

Rengeteget(!) futok 70% Max HR alatt idén, nagyon megérződik, szerintem 1300-1400 kilit abban a zónában töltöttem. Régen butaságnak hittem.

#66796 Zozo0525: Köszönöm. :R

#66800 jimpo: Bizakodok. :) :R

#66806 tomcica: Azt hittem, hogy a futók nem öregszenek. :)

#66807 danielsz: Gratulálok! A gyalázat része érdekelne majd, eléhezted, a pára nyírt ki, vagy mi történt? Utolsó 5 kilire 1 percnyi tempót visszalassulni erős...hacsak nem valami jó csaj zavart meg :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#66809) inf3rno válasza tomcica (#66805) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Megyek futok egy lazát, aztán másnap ér vissza. :D Ez kicsit arra hajaz, hogy elugrok a haverokkal kocsmázni, aztán két nap múlva megjelenek, és fogalmam sincs mi történt. :C

Buliban hasznos! =]

(#66810) Peterhappy válasza tomcica (#66806) üzenetére


Peterhappy
őstag

Olyan jo lenne ezt gonoszkodasnak venni, de sajnos szerintem beletrafaltal.

(#66811) Peterhappy válasza danielsz (#66807) üzenetére


Peterhappy
őstag

Focis szakzsargonnal elve a gyozelmet nem kell megmagyarazni.
Nyilvan nem tudjuk (meg) mi tortent, de az biztos, hogy amely mondatban a PB szo szerepel (plane 30km!!! vonatkozasban) ott nincs helye a gyalazat kifejezesnek.

Addig is gratulalok a PB-hez.

(#66812) tomcica válasza danielsz (#66807) üzenetére


tomcica
Topikgazda

aaaz igen :C :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66813) tomcica válasza stefyY (#66808) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ja,csak ernek,mint a jo bor :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66814) #76500480


#76500480
törölt tag

ADH hormon visszaszorítására tudtok valami gyógymódot :F Nagyon zavar; hogy az utóbbi időben túlságosan “felvizesedem”. Elkezdek 120 pulzussal egy laza kardiot vagy 140 feletti futást és omlik rólam a víz, mindegy, hogy klimatizált szoba vagy kint 20 fok alatt jár a hőmérséklet. Covid idején éltem át ilyet, magas láznál elmaradt az éjjeli izzadás.(sportolni nyilván nem tudtam). Nekem annyira ez a probléma nem hiányzik, mert frissítés nélkül is jól bírtam a futást nem kell ide víz visszatartás ;]

(#66815) tomcica válasza #76500480 (#66814) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ovatosan barmilyen hormonhoz valo "hozzanyulassal" azt a reszet az emberi szervezetnek meg most se erti teljesen a modern orvostudomany :N
Nehogy itt nekem a vegen "toke nojjon a menyasszonynak" vagyis ebben az esetben "csocse" :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66816) jimpo


jimpo
aktív tag

akció
4 éves a Meru – Ünnepeljünk együtt! Sportkrémek, Táplálék- és Sportkiegészítők 20% Kedvezménnyel! Érvényes: 2022.09.15 - 2022.09.19
Épp most láttam, hátha másnak is hasznos lesz. :K

Stryd Next Gen

(#66817) margithid


margithid
veterán

Vitaminok mellett mit szedtek még?
Az a sciteces cucc nagyon jó lesz nekem, 1 tabletta elég, abban minden vitamin megvan az ajánlás szerint.
Kalcium, magnézium tablettán gondolkodom még és omega 3-on.
Esetleg más valamit érdemes?
Lenmagot nem tud valaki olcsón? Brutálisan megdrágult sparban :Y
Nekem most 3 nap kimaradt, pocsék idő volt, de ma már nyomom én is.

[ Szerkesztve ]

(#66818) tisn válasza margithid (#66817) üzenetére


tisn
addikt

Nekem most 3 nap kimaradt, pocsék idő volt,

hol vagy, izlandon? :)
pont tegnap valasztottam az arteri erdoben futkosast, 12 fok, eso, sar, na szidtam is magam, hogy nem vettem az akcios pega trailbol, ugy csuszott a nimubs mint az istennyila. de nagyon nem faztam csuromzivesen sem, jo meg az ido futashoz.

(#66819) margithid válasza tisn (#66818) üzenetére


margithid
veterán

Esett 3 napig :)
Tegnap este esernyővel toltam le 10 km sétát kb, nekem is melegem volt egy pólóben és vékony mellényben.
Tudom, kényes vagyok, de az esőt meg a nagy szelet nem szeretem.
Hideg lehet, -10ben is elmegyek futni, az nem gond.
Azt nézegetem amúgy, hogy lehet kalcium magnézium tablettát nem fogok szedni, minden nap eszem lenmagot, abban van bőven, meg kalcium is, plusz tejben is van.
Omega 3 talán ami még megérné, de vitaminok és kalcium magnézium az kb megvan az ajánlott mennyiség egy nap.

(#66820) sherlock82 válasza margithid (#66817) üzenetére


sherlock82
senior tag

Nálam az napi 1000 mg C vitamin alap. A rendszeres sport mellé kell is. Főleg ha valaki kihagyja a rendszeres zöldség gyümölcsöt. ( rostok fontossága miatt is jó ha szedi az ember napi szinten stb.. ) Egyébként változatos táplálkozás ami elengedhtetlen.

Mellé magnézium - calcium és multivitamin.
Ez mind jutavit termék.

Lenmag mindenhol drágább lett, Spár - ba pedig alapesetbe sem járok mivel szerintem drágább mint a többi üzletben, ráadásul ami nálunk van az rendszeresen készlethiányos, kicsi, szűk és nem is valami tiszta. : /

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#66821) margithid válasza sherlock82 (#66820) üzenetére


margithid
veterán

Jaja, tudom, hogy sokan 1000 mg-osat szednek, de a sciteces dózis szerint a 250 mg a napi ajánott bevitel 312%-a :Y
Én mondjuk csak napi 1 kapszulát szedek, mert a javaslat szerint minden vitaminból igy is 100% felett vagyok.
Én magnéziumit, kalciumot szerintem nem erőltetem, mert tej, zab, lenmag reggelimben kb megvan az ajánlott mennyiség.
Zöldség gyümölcs sajna nem megy sok, de most megpróbálok ilyen zacskós saláta keverékből 1-2 adagot enni hetente.
Omega 3 ami még jó lehet, főleg mert vitaminok felszívódásához az állítólag ajánlatos.
Most találtam még Kalifa 250 gr-os lenmagot 260 Forintért, holnap rendelem is.

(#66822) Zozo0525 válasza margithid (#66817) üzenetére


Zozo0525
őstag

"Vitaminok mellett mit szedtek még?"
Én a lábamat :D

(#66823) emvy válasza margithid (#66821) üzenetére


emvy
nagyúr

Az, hogy napi 1000 mg kell, az áltudományos marhaság természetesen.

while (!sleep) sheep++;

(#66824) margithid válasza emvy (#66823) üzenetére


margithid
veterán

Ez most írónia? :D

(#66825) emvy válasza margithid (#66824) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, hanem a tudomanyos allaspont szerint 1000 mg-ot annak kell szednie (idolegesen), aki akut C-vitaminhianyban szenved. Egy also-kozeposztalybeli magyarnak normalis taplalkozas mellett semmilyen C-vitamin kiegeszitore nincs szuksege, mert eszunk eleg zoldseget es gyumolcsot ahhoz, hogy legyen elegendo. A C-vitaminhiany sulyosan alultaplalt populaciokban fordulhat elo, egy europai orszag futotopicjaban ez nem jellemzo.

De mivel eleg nehez tuladagolni, ezert vegulis sok problemat nem fog okozni, ha dragabb vizeletet gyart valaki :) ertelme nincs, de az emberek nagy tobbsegenek ugyse az a fontos, hogy legyen ertelme annak, amit csinal :DDD

(ironia rovid i, nincs koze az irashoz)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#66826) norby_42


norby_42
aktív tag

Keszi maraton 2022 - futottam egy jót Bogár Janival :)

Az első 5k bemelegítős volt, a lányomnak nem tudott jönni a barátnője, vele mentem. 3k--kat szokott kocogni, szépen felszívta magát, van benne akaraterő, kapott is egy ezüstöt :C
Utána kb a tervezett tempót mentem, minden jó volt, adta.
Végig mögöttem jött egy srác 100 méterrel, a cél előtt 7-800 méterrel hallom hogy jön fel. Na, gondoltam ő is tomnál tanulta a szakmát, itthagy a fenébe. Mellémért, elkezdtünk beszélni. Kicsivel előttünk is ment valaki, azt mondta érjük utól, aztán adjunk munkát a célfotónak. Szóval a végét meghúztuk, és együtt mentünk be, nagy arc volt :)

Aztán babgulyás, sült keszeg, linzer karika, ahogy szokás. Nekem ez a világ legjobb versenye.

Eat pasta, run fasta

(#66827) norby_42


norby_42
aktív tag

De ezt el kell mesélnem, engem az ilyen sztorik visznek előre...
Mászkáltunk kicsit, megyünk vissza a cél felé, Bogár Jani kocog elfele. Gondoltam is, egy 3:20as maraton neki nem elég...
Épp beért valaki, megtapsoltuk, a bemondó mondta, hogy még egy maratont futó van kint, de hogy ne legyen egyedül, Bogár Jani elfutott elé, bekíséri. Az az ember hihetetlen:R

Eat pasta, run fasta

(#66828) sherlock82


sherlock82
senior tag

Valóban elég a 90 mg c vitamin hogy megelőzzük a skorbutot, és ez a minimális mennyiség nem az ajánlott szerintem.
Szerintem mindenki olvasson utána különböző oldalakon és tegyen belátása szerint.
A c vitamin feltalálója a nemrég születésnapos Szengyörgyi Albert.
Mindenesetre többszörösét vitte be az 1000 mg - nak, nyílvan nem biztos hogy ez miatt is élt több mint 90 évig, de valoszínű nem ártott neki.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#66829) emvy válasza sherlock82 (#66828) üzenetére


emvy
nagyúr

> A c vitamin feltalálója a nemrég születésnapos Szengyörgyi Albert.

Nem. Egyreszt nem lehet feltalalni a C-vitamint, maximum felfedezni, de a felfedezes egy fokozatos folyamat volt (SZGYA izolalta eloszo). Az, hogy SZGYA mennyit vitt be, teljesen irrelevans, mert o nem az elettani hatasaihoz ertett. Ahogy nem a Nike vezerigazgatoja a legkompetensebb futoedzo (hanem tomcica ugye), nem a Goodyear teruleti kepviseloje a kornyek legjobb autoversenyzoje, es a taplalkozasszakerto pedig nem a legjobb szakacs, ugy SZGYA etkezesi szokasai sem tobbek erdekes sztorinal.

> Valóban elég a 90 mg c vitamin hogy megelőzzük a skorbutot, és ez a minimális mennyiség nem az ajánlott szerintem.

A skorbut hosszutavu, 10 mg-nal kevesebb napi bevitel mellett alakul ki, jellemzoen. A 90 mg az ajanlott mennyiseg.

[link]

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#66830) Alg válasza emvy (#66829) üzenetére


Alg
veterán

Azért milyen szépen elterjesztették a néplélekben ezt a többezer mg/nap-os C-vitamin hitet a gyógyszergyártók, lehet eladni a fillérekért gyártható tablettát mindenkinek, mellékhatás úgysincs... :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#66831) sherlock82 válasza emvy (#66829) üzenetére


sherlock82
senior tag

Igen ezt írtam én is hogy nem biztos hogy összefügg a kettő, ( életkor és a c vitamin fogyasztott mennyisége ) és elnézést kérek hogy rossz kifejezést használtam felfedezés helyett.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#66832) Peterhappy válasza norby_42 (#66826) üzenetére


Peterhappy
őstag

Gratulálok, külön pacsi a Lányodnak :R

A Bogár Janis anekdota is nagyon jó, köszi hogy megosztottad.
"az ilyen sztorik visznek előre" - pontosan ugyanezt gondolom én is :K
Sok más mellett ezért is szép a futás. Annyira nagyon kevesen tudják ezt legalább félprofi szinten művelni, hogy szinte teljesen természetes, hogy gyerekkorod hősével összefutsz a piacon vagy épp Ő ad el neked futócipőt, avagy a pályán körözve jössz rá, hogy most húzott el melletted a magyar bajnok és rekorder. Csak fejben profik, minden másban emberek tudnak maradni és ez hihetetlen tiszteletreméltó tud lenni :R

(#66833) emvy válasza Alg (#66830) üzenetére


emvy
nagyúr

Kivetelesen nem a gyogyszergyartok terjesztettek ezt el, hanem a Lenkei-fele sarlatanok.
De ez off topic, szoval hagyjuk a futokat futasrol beszelni :)

while (!sleep) sheep++;

(#66834) sherlock82 válasza emvy (#66833) üzenetére


sherlock82
senior tag

Te nem futó vagy?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#66835) #76500480 válasza tomcica (#66815) üzenetére


#76500480
törölt tag

Nem szedek szteroidot :DDD Sajnos ezt a hormont gyógyszerek is emelik/csökkentik. Szőrösödni nem fog az ember ettől :D Tulajdonképpen ez a hormon okozza azt hogy teli hugyholyaggal elmész egy köpködőset futni és a végén WC-re se kell menned. De felvizesedni sem jó ha éppen nem végzel fizikai munkát és benned marad…:N

(#66836) jimpo válasza norby_42 (#66826) üzenetére


jimpo
aktív tag

Gratula :)
Biztos jó lehetett, egy darabig én is készültem oda egyébként. :U
Aztán végül kimaradt, részben anyagi megfontolásból. No meg azért is mert én eldurrantottam már a puskaport a hétre. :))

Ma még annyit futottam hogy meglegyen az első 80 kilométeres hét. :C
Ami 16+ kilométert jelentett elég szeles időben, a megszokottnál magasabb átlag pulzussal 141 bpm. :B
Pedig a lábam ment volna már az elején is, igaz utána engedtem a kísértésnek. Egyszer a felüljáróróra fel, majd picit később lefele a visszaúton. ;]

Az idő témára visszatérve, sem az eső sem a szél nem akadály számomra. A legjobb akkor elindulni mikor épp csepereg, ha már az elején esik akkor hajlamos vagyok túltolni az egész futást. Pedig nagy kedvencem az esőben futás, nem szabad megállni egy percre sem olyankor. :K
Inkább az zavar hogy hidegebb időben tovább tart az öltözködés, ruhaválasztás.
Jó persze fel vannak nagyjából írva nekem hogy milyen időben mit vettem fel korábban, de még úgy sem egyszerű. Főleg ha feltámad a szél közben, esetleg szétszalad a ménes és elszabadul a láb a lazának induló futás közben. ;]

Mondjuk az most feltűnt hogy a Vista 2 -ben futva jobban esett a futás. Ilyen szeles időben nem csodálom, egyébként is nagyon zavarnak az állandó zúgó, süvítő hangok, zajok.
A kis gömböc -öt is hallgattam futás közben, adta az utolsó szám is a végére. :DDD :C

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#66837) Peterhappy válasza stefyY (#66808) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nagyon kevésnek tűnik a 130-132 alatti morzsolás, de télen rá fogok feküdni a dologra, köszi a tippet :R Lassabbakat szoktam futni (max 140HRM), illetve bringázásnál 90%-ban 130HRM alatt maradok - de azért az csak nem ugyanaz.

Más.

A hétvégére tervezett hosszúmat (26km) előrehoztam múlt hétre, mert szombatra bringatúrát terveztünk. Az időjárás szerencsére kegyes volt hozzánk és el tudtunk menni, de olyan kényelmes tempót mentünk (100+16km), hogy ciki-nem ciki, én nem igazán fáradtam el.
Úgyhogy reggel a pocsék éjszaka dacára is rábeszéltem magam egy kisebb kocogásra - a heti 13km-t terveztem, aminek úgy mentem neki, ha úgy alakul, FM lesz belőle, ha úgy, akkor több.

Ékes bizonyítéka ez annak, mekkora őrültség Chuck Norris-t követni Straván. :D Ha nem ismerném, eszembe nem jutott volna így állatkodni.
Próbáltam úgy gondolkodni, ahogy Ő - csak elosztottam mindent ~néggyel...

A szél az első sarkon elfújta az újhegyi sportliget meglátogatásának ötletét, így bemenekültem a Bókay-kertbe, és az 500 méteres vonalon karikáztam. Kétszer álltam meg, mert teljesen telement a cipőm kaviccsal és mulccsal, és kétszer ittam is - első alkalommal szándékosan futás közben, gyakorlásképp (soha nem ettem/ittam még futás közben). Nem volt egy sikersztori :) De csak egy random 0,25-ös flaskát kaptam fel (az befér az övtáskámba), kellőképpen széles szájjal. De próbának jó volt - és végül jól is jött a folyadékpótlás.

Lubics Szilviának volt egy nagyszerű gondolata a minapi hatnapos futás kapcsán, ami nagyon megfogott.

„Körözni egy nem egészen kilencszáz méteres pályán hat napon át. Szerintem van értelme: újra és újra megtapasztalni, hogy minden gödörből ki lehet mászni és ezt megmutatni másoknak. Nem azoknak, aki csak legyintenek, hogy na persze, nekik könnyű, nincs jobb dolguk mint futkosni, hanem azoknak, akiknek átjön ennek a lényege. Akik erőt tudnak meríteni az ő példájukból, és az életük bármely kihívását könnyebben, több hittel tudják megélni.”

Ez járt a fejemben végig, ez motivált, így a vége 53 kör lett a pályán - a teljes futás pedig 28,3km-ben állt meg.

Meglepne, ha ma is alvásgondjaim lennének :D

És érdekességképp, mert épp a minap beszélgettünk arról, miért szoktam cadence szerint futni. Ma tempót akartam menni (5:30/km), ez már úgy néz ki Garminéknál, hogy 5:15-5:45 közötti tartományt lehet csak beállítani.
A Bókay futópályát sűrűn szegélyezik fák, felhők is akadtak dögivel az égen, szóval a GPS messze nem működött tökéletesen, megállás nélkül rezgett az órám, a kör egyik végén 5:15 alatti időkkel, a másik végén 5:45 felettiekkel (oké, egyik vége lejt, másik emelkedik, de nem ennyire...). Az óra az utolsó ~10km-en már konstans 5:45 feletti időket mutatott, abba is hagyta a rezgést, beletörődött, lemondott rólam.
Erre utólag láttam, hogy azért messze nem volt annyira tragikus a helyzet, mint mutatta.
Azt gondolom, Cadence jelzések mellett sokkal egyenletesebb futás lehetett volna belőle (az csak akkor bohóckodik, ha pl. hosszabban nézem/nyomkodom az órám)

(#66838) tomcica válasza margithid (#66821) üzenetére


tomcica
Topikgazda

telen egy combos dozisu D vitamin belefer (az ajanlott napi minimalis mennyiseg felett jooooval)
nalam ez van most:
[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66839) tomcica válasza norby_42 (#66826) üzenetére


tomcica
Topikgazda

bravooo :R :C
epp akartam irni,hogy nalunk kozepes lanycsoportos edzes volt 15km @5:36-ra jott ki,eros szeles reggel volt a palyan...szepen mentek a csajok...iparos fokozos tempocska volt ez,nem teljes versenyiram...mondjuk bekezdtek 5:20-al elso 4km-n,hallom h az egyik mar horog,mondom varjatooook ez eros lesz 15km-ig vasarnapi hosszunak :K visszavettuk kb 5:50-6:00ra majd elkezdtuk szepen ovatosan fokozni...az utolso 4km 5:30-4:50 es ugy fejeztek h ADJA,jo volt latni a kellemes faradtsagot az arcukon :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66840) tomcica válasza #76500480 (#66835) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Latod ehhez a hormonos dologhoz nem ertek :N felenk ugy van,hogy lent megmarkolod "biztos,ami biztos" alapon ;] viccelek :DDD gondoltam h nem NDK sulylokono "vitaminokra" gondoltal.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66841) tomcica válasza Peterhappy (#66837) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Aztaa szep futas ez is :R na csak lesz itt valami ;)
Kell neked egy Stryd,azzal lenne pontos adat :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66842) #76500480 válasza tomcica (#66840) üzenetére


#76500480
törölt tag

Én se akarok annyira érteni hozzájuk ;] Világ életembe elleneztem ezeket a szintetikus drogokat, beleértve a fajdalomcsillapitokat. Szervezetnek magának kell megoldania a dolgokat. Saridon, Algoflex max amikor elfogy levegő és nem tudunk már lábra állni vagy fejfajastol sugárban hanyunk….Természetes tapkiegeszitovel semmi bajom. Nálunk erre az orvos legfeljebb rávágja “se nem használ, se nem árt “ ;]

[ Szerkesztve ]

(#66843) stefyY válasza Peterhappy (#66837) üzenetére


stefyY
őstag

Nem kötelező, csak megemlítettem. Látod, tomcica is szokott 4:30-ban sétálni, aztán látod, hova jutott...
;]

A túl alacsony pulzus sem jó szerintem, de ha 120-130 közt tudsz tekerni, szerintem abszolút jó lehet. A futáshoz pedig gratulálok! :R

#66836 jimpo: Gratulálok! Innentől tessék hozni stabilan a 300-as hónapokat! :)) Ha nálam esni fog futás közben, majd szívesen átküldöm neked... :DDD

#66826 norby_42: Szépen felépítetted! :R Linzer jöhet ide is, bárki bármit mond, az bizony minőségi szénhidrát :DDD

Egyik futócimbimnek ma ünnepeltük a 48. szülinapját, ő konkrétan ennyi kilométerrel, én egy bő 23k-t futottam vele. Miután hazakanyarodtam még várt rám 2k, nem futottam meg annyira, éppen ilyen 5:10 körül. Itthon néztem a pulzusgörbémet, kiment 170 fölé is...létezik ez? Azért azt meg kellett volna érezzem, de semmi...rendben, fáradt vagyok, de 23 kilométeren át futottam 120-as pulzussal 6:20-ban előtte, ezért sem értem.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#66844) norby_42 válasza stefyY (#66843) üzenetére


norby_42
aktív tag

A linzerkarikát a helyi nyugdíjas klub gyártja, 6-800 darab biztos elfogy. Annyira aranyosak, a fiam ment még kenyeret kérni, adtak neki két linzert is, mert "sovány vagy, híznod kell":DD

Eat pasta, run fasta

(#66845) norby_42 válasza Peterhappy (#66837) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nagy grat, nagyon felhoztad magad! :R

Eat pasta, run fasta

(#66846) tomcica válasza stefyY (#66843) üzenetére


tomcica
Topikgazda

170+ pulzust azert eszrevetted volna :U szerintem elmert...amugy letezik,hogy elszall a pulzus ha teljesen leurul a szenhidrat es/vagy dehidratalodsz :K
Olyankor tud durva dolog tortenni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66847) margithid válasza tomcica (#66838) üzenetére


margithid
veterán

Omega 3-at szedsz? Ha igen, abból milyet?
Ha jól tudom ez segíti a vitamonok felszívódását is.

(#66848) tomcica válasza margithid (#66847) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lenmagolajat szoktam,vagy neha gelkapszulat :K sima DM-es,neha NOW ha rafutok jo aron.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66849) tomcica válasza tomcica (#66848) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amugy nyaron es amikor van valtozatos kaja,akkor minimalizalom az ilyet :K telen,kora tavasz szoktam jobban rafekudni a vitamin, es nyomelem temara.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66850) LanyUs válasza Peterhappy (#66802) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ezekhez a tünetekhez jöhet a diéta és a minden 2.heti nátha az oviból és máris kész a teleatököm.hu má megint mééénemeggyafutás :D :D 8. napra rá, de taknyos lettem én is. Nem vészes, épp annyi, hogy fáradt legyek és köhögjek.
Na ezért futottam még egy utolsó minőséget, mert kapart a garatom ( tudtam, hogy beteg leszek és lesz 1 hetem alapozni utána).
A gyomrom tele, de szükséges volt üzemanyag feltöltés! ( Nem édesség evés! Kizárólag futás céljából legurult egy frissen sült szilvás táska, mézes-mákos táska meg pár banán ). Nem lehet egész évben 2000-2500kcal élni :K Most a nagy zabálást és faló rohamokat ezentúl üzemanyag feltöltésnek hívjuk, akkor nem hízunk, mert fejben dől el? :)
Tom látom mást is visz a lendület az elején? Mintha magamat olvastam volna :)

Futásokhoz gratulálok! :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.