Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ma negativ kalorias edzes volt 22km,elotte ossz-vissz 300 kaloriat vittem be reggeltol 13 oraig,majd jott az edzes.Igen jol viselte a testem,meg resztavoztam is benne.Alakul. (most pedig eszek :P )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4552) cekkk válasza tomcica (#4551) üzenetére


cekkk
veterán

Itt meg csak esik meg esik és esik napok óta :O :O

(#4553) tomcica válasza cekkk (#4552) üzenetére


tomcica
Topikgazda

3x aztam el kozben...esokabatban,borig :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4554) cekkk válasza tomcica (#4553) üzenetére


cekkk
veterán

Én meg nem akarok :DDD :DDD :DDD
Pedig mennék már mert a térdem is rendbe jött(lépcsőzéssel kicsit kinyírtam), de kedd óta csak esik erre fele :W

(#4555) tomcica válasza cekkk (#4554) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekem is vekony szel/esokabatom van,1ora utan kezd beazni a vallakon es elol ugye.MIvel nincs nagyon hideg 7-8fok igy nem zavar,a heten mar a masodik elazos edzesem kedden es ma is ronggya aztam (pont a ket gyors napon :O )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4556) cekkk válasza tomcica (#4555) üzenetére


cekkk
veterán

Nekem is egy olcsó decathlon kabátom van de ki kellene biciklizni a pályára a futáshoz, addig is ázok utána ott is ázzak, meg még jöjjek haza és útközben is :B Szóval inkább kimaradt ez a hét :) Persze ha többet futnék akkor kifutnék a pályáig és vissza de mivel most 6-7Km között futok és 2 oda 2 vissza ott meg maradna 3 km azért meg nem sok értelme van :U De holnapra már jobb időt mondanak.

(#4557) tomcica válasza cekkk (#4556) üzenetére


tomcica
Topikgazda

pedig lenne ertelme 2km bemelegito odaig ott 3km minosegi munka es 2km kifutas hazaig

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4558) cekkk válasza tomcica (#4557) üzenetére


cekkk
veterán

Viszont biciklizni is szeretek :DDD :DDD De nem futok akkora tempót még, hogy olyan sok minőség legyen benne, majd szépen ha megy le a súly akkor szerintem gyorsulni fogok, és akkor majd bele kezdek az igazi minőségi munkába. :U

(#4559) tomcica válasza cekkk (#4558) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jol hangzik,kondira fel aztan szetcsapni amit szet kell ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4560) cekkk válasza tomcica (#4559) üzenetére


cekkk
veterán

Majd úgy is fogok tanácsot kérni. :D

(#4561) Newboy911 válasza tomcica (#4557) üzenetére


Newboy911
tag

pedig lenne ertelme 2km bemelegito odaig ott 3km minosegi munka es 2km kifutas hazaig

Tegnap óta (1. résztávos edzés) már kezdem sejteni milyen is a minőségi munka :)
De ne szaladjunk előre, vasárnap összefoglalom a hetet.

[ Szerkesztve ]

(#4562) tomcica válasza Newboy911 (#4561) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szivesen latjuk a beszamolot :D mindig lehet tanulni mindenbol :R
Igen sokan azt hiszik pl. 3x 400m (mondjuk 60mp pihenovel) tul keves terheles egy edzeshez.Kozben meg ahhoz hogy minosegire megcsinald eloszor is rendesen be kell melegiteni az mar 3-4km,gyorsitgatni,egy kis tempot menni ergo a pulzust tobbszor is felvinni az egbe.Utana kicsit rahangolodni nehany konnyu korrel es kezdodhet,ha jol meg van csinalva a harmadik utan mar csak setalni tudsz egy darabig vagy ulve lihegsz.Utana persze futhat meg konnyu kilometereket az ember,kell is hogy az osszes hulladekanyagot elvezesse a test.Az edzes masodik felebe pedig befer egy kis gyors munka (igen FARADT labra :D ) egy kis eronleti munka plyo-szokdeles-magas terdemeles stb. Majd a legvegen mar szinte kocogas(haza) es esetleg nyujtas.
Az ember belenez,o csak 3x400m mi az,aztan ha megcsinalja az egeszet latja hogy masfel ora elroppent es jocskan elfaradt :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4563) cekkk válasza tomcica (#4562) üzenetére


cekkk
veterán

Na én meg épp nézem endomondon előben szki futását :DDD épp 20Kmnél tart :DDD

Közben mi meg voltunk decathlonban közelgő névnapom alkalmából megleptem magam ilyen olcsó 1490forint/2pár boka futó zoknival :D :DDD

(#4564) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Tegnap ha már akció volt elnéztem az intersport üzletbe.
Végül egy Asics Gel Ikaia 3 mellett döntöttem. 20 helyett megkaptam 16-ért.
Ma nem, de holnap mindenképp kipróbálom.
Kicsit fura érzés eleinte, hogy szorosan tartja a lábfejemet, de szerintem egyáltalán nem arról van szó, h kicsi lenne, csak fura picit. Egyébként viszont nagyon kényelmesnek tűnik. könnyű és jól párnázottnak érzem. Lehet kicsit fura is lesz, hisz eddig csillapítás nélküli cipőben toltam.

- http://pazsitz.hu -

(#4565) tomcica válasza cekkk (#4563) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Apropo Decathlon,multkor vettem egy hosszu ujju Kipsha alaoltozetet 3500ft,az nagyon bevallt,feketet h ne legyen erzekeny,most tervezek meg egyet venni oszre jol jon ha van ketto mert mosni is kell neha.A masik ami onnan erdekel a 690ft-os cipofuzo kalenji,az amelyiken azok a csomok vannak es elasztikus,ki szeretnem probalni h mukodik-e rendesen (ennyi penzert egy probat meger).Meg 2500-3000ft-ert lattam rovid gatyat (short) szinten kalenji,oldalt felvagva ami nekem jol jon a szokdeleseknel es a lepcsozesnel.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4566) cekkk válasza tomcica (#4565) üzenetére


cekkk
veterán

Jók azok az aláöltözetek, én is vettem, bár nem pont az a márka volt, akkor még nem volt ilyen ott.
Rövid nadrágokat én most a sportdirectbe vettem itt debrecenbe 2500ért darabját :D

Áh érdekesek ezek a számozások, a cipőm 46os vettem 43-46os zoknikat és nagyok :W :DDD vagy csak túl könnyen nyúlik és túlhúzom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4567) szki válasza cekkk (#4563) üzenetére


szki
őstag

Megfutottam a sárvári félmaratont. Változott az áradás miatt az útvonal, ezért picit rövidebb lett a táv 21,1 km-nél, de ugyanúgy fárasztó emelkedős :D Elvileg 20,8 km volt, de nekem a GPS 20,5-öt mért. A lényeg, hogy gyorsabb tempót futottam, mint az őszi sárvári versenyen. 1:33:01-et lett az időm, ami átlag 4:32 perc/km 20,5 km-re.
Csak 7 C fok volt, de én mégis rövid cuccban futottam. Jó döntés volt, de a szél bekavart. Az utolsó 7 km-t szembeszélben kellett megfutnom, és túlhűtött, meg egyedül futva sokat kivett belőlem.
1 v. 2 perc bennem maradt. De elégedett vagyok, mert gyorsabb voltam, mint 5 hónapja ugyanezen a versenyen. Pedig 4 kilóval nehezebb vagyok, ami 4 perc hátrányt jelent elvileg. 40 évesen 183 centi, és 88 kiló vagyok. Tehát nem éppen félmaratoni, vagy maratoni futóalkat :D

Jó úton haladok, és látom hogyan kell tovább edzenem. 04.21.-én Tapolca félmaratont is megfutom, ami sík terep ;) 05.19. meg Keszthely maraton lesz.

[ Szerkesztve ]

(#4568) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Jöneszembe...
Fórumtársak közül ki a aki szok a Margitszigeten edzeni?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4569) Polacheck válasza Nyugdíjas (#4568) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

én ma is megyek ki egy tizesre.

less qq more pewpew!

(#4570) tomcica válasza szki (#4567) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szep fejlodes,mert ugye 35 felett mar ugy tartjak az elozo evi iram kifutasa fejlodest jelent

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4571) szki válasza tomcica (#4570) üzenetére


szki
őstag

Köszi! Csak 2011. nyara óta futogatok a magam szórakoztatására. Nekem így könnyű fejlődni még 40 évesen is. Ősszel megfutom 1:30 alatt a félmaratont, és pár évig nem is szeretnék lassabbat futni ;) Azt viszont már most tudom, hogy ultra futó nem leszek. De egy maratont bevállalok évente hobbyból. Bicajon, és futásnál is hátrány, de nekem kell az izomtömeg, mert így érzem jól magam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4572) T-unit


T-unit
őstag

Újra elkezdtem futni a budai oldali beton dzsungelben kondi javítás céljából és a régi air nike-m már kezd szétesni talpügyileg közel 10év után, namost elhatároztam rászánnék egy viszonylag új air max modellre, 20-25k-ig bezárólag.
Kérdésem: ezt a webshopot már vki használta közületek, megbízható, eredeti, dobozos újak ennyiért? Mert ha igen pk-val együtt is bőven korrektnek néz ki. [link]

üdv.

(#4573) cekkk válasza T-unit (#4572) üzenetére


cekkk
veterán

Én nem mernék innen megvenni semmit. :DDD Akkor már inkább angol shopból rendelj. Szerintem ezek ilyen Ukrajnából és innen onnan keletről behozott cipők.
http://www.saucony.hu/ Pesten van márkaboltjuk és ebbe a 20-25 ezres kategóriába már jó cipőt kapsz náluk.

[ Szerkesztve ]

(#4574) T-unit válasza cekkk (#4573) üzenetére


T-unit
őstag

Pont emiatt kérdem, mert én sem vagyok 100%-ig egyáltalán biztos ebbe, eleve semmi komolyabb linkek a cipők mögött, eredeti dobozt nem látok, meg magánszemély árulja...önmagába cinkes lehet honnan hozatja be haszna is legyen. :D
Nekem annyi a lényeg, egy futáshoz kényelmes nike-m legyen ujra. Több mint tíz éve csak a nike jött be nekem futáshoz az egyedi légtalpuk miatt, és ragaszkodom hozzá, teniszezem is, ahhoz is csakis nike-t használok. :)
Akkor már csak olyan kérdésem lenne, air max-okat lehetőleg Bp-en, hol kapok még elfogadható áron? Outlet, akármi, az hogy nem a legújabb idei, hanem 1-2éves modell nem számít. Már 50k-t csak nem kell egy légpárnás futócipőre költenem basszus, előző air-em is kb 20k körül volt. :D

üdv.

(#4575) cekkk válasza T-unit (#4574) üzenetére


cekkk
veterán

Jah csak akkor még gondolom nem 240 körül volt a dollár amikor azt vetted :D

Hivatalos úton sehol nem veszel olcsóbban cipőt, max valami nagyon nagy leárazáson, de ahhoz meg körbe kell telefonálni a pesti boltokat, hogy van-e akció :U

(#4576) T-unit válasza cekkk (#4575) üzenetére


T-unit
őstag

De tényleg fogalmam sincs jelen pillanatba, Bp-en hova érdemes benéznem ilyen feltételekkel? :) (ha nagyon muszáj összetúrom rá azért is a pénzt inkább, mert ami nekem már bevált, bizonyított, azt favorizálom, de nyilván ki repdes az örömtől ha csak cipőre le kell tennie 50-60-at, mikor idehaza félhavi fizetésnél is több lehet...)
Csak vett, meg használ már itt azért 1-2 más ember is futáshoz air nike-t, amit valahol megvett, és jó esetben pesti is. :)

üdv.

(#4577) cekkk válasza T-unit (#4576) üzenetére


cekkk
veterán

Nem vagyok Pesti, így konkrét boltot nem tudok mondani, csak az amit a Google nekem is kiadna. De nem emlékszem, hogy valaki itt ilyen cipőt használ.

(#4578) T-unit válasza cekkk (#4577) üzenetére


T-unit
őstag

Jó tudom, soha nem is volt egy olcsó márka, de azért eléggé furcsálnám ha több száz futóból senki. Drága, de nem is az az igazán elérhetetlen kategória, meg nike a futócipők közt egyik legnagyobb gyártó már évtizedek óta. (Ez most olyan, sokan nem adnak ki egy minőségi oakley napszemüvegért 30-40e-et mikor ott a noname is 2ezerért, lencse-lencse... én is hónapokig tettem félre rá, és csak meglett, szóval akkor meg ennél is ez lesz, max addig a régi cipőm talpát ragasztgatom meg próbálom egybe tartani. :D )
Kösz azért, akkor maradnak a hivatalos nike boltok, lehet jövhét elején kezdem is az érdeklődést egy belvárosi westendbe mondjuk mire kell számítsak árügyileg. :)

üdv.

(#4579) cekkk válasza T-unit (#4578) üzenetére


cekkk
veterán

Nekem is egy elég drága cipőm van egy asics columus 13, nem arról van szó, hogy nem adunk ki érte sokat, csak arról, hogy nem biztos, hogy ár/érték arányban az a cpő jó választás. Nem ismerem, nem akarok róla vélemény mondani, de ennyi pénzért már igen jó cipőket is lehet venni és nem biztos, hogy egy levegős cpő a legjobb választás. De ha rám hallgatsz azt veszel amit akarsz :D Egyébként megnézted a lábformád ez a fajta cipő ahhoz passzol?

Most nézem le van árazva ott ahol vettem 32 900 forintra , ennyiért ez most jó ár nagyon szerintem. :K

De szinte az összes cipő akciós!

[ Szerkesztve ]

(#4580) DBAtti válasza T-unit (#4576) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Ezt a cipőt még nem is láttam élőben, pedig mostanában eléggé sok boltban körülnéztem.
Arról a honlapról szerintem se vegyél inkább...

Egyrészt nem kellene ragaszkodni annyira a NIKE-hoz (no offense), próbálj fel más cipőket is, szerintem döntsön az érzés, hogy a lábadon menyire jó -> Saucony-nak is adhatnál egy esélyt.
Másrészt azt szokták mondani egymás után nem legyen ugyanaz a cipőd (bár 10 év eltéréssel nem lesz ugyanaz még ha nevében egyezik is), a lábadnak kell a változatosság.

De a NIKE-nak is vannak nagyon jó modelljei, ezt a típust itthon mégsem láttam. A másik: nem lehet hogy ez "csak" általános edzőcipő? Ilyen geometriát még senkinél nem láttam futócipőhöz, főleg az egyenes talp furcsa számomra, ettől még lehet természetesen jó, nem ismerem.
Ha Nike, akkor ott a Pegasus és a Lunar Glide pl légbetétes, a Zoom Structure anyagában oldja meg ha minden igaz, ezeket megtalálod az Intersportban, Hervisben, szakbolt Pesten a Spuri futóbolt, a Saucony márkabolt, és a Nyúlcipő két üzlete, akciózni is szokták a kifutó utolsó darabokat. NIKE nagyon jó áron szokott előfordulni a már sokat emlegetett Sportsdirect, főleg amíg 1-1-es a Font-Euro konverziójuk.
Overlandban is nagyon jó akciók fordulnak elő, de figyelj oda, hogy ezek java részt terepfutócipők, ha egyszer veszek, valószínű őket keresném.

szerk:
+ Asics-ból pl a Supermacy-t ajánlanám, láttam már 25-ért, elöl-hátul GEL-es, és tényleg jól működik. Találhatsz még ennyiért GT 2170-et is, vagy ha lesz már leakciózva, akkor a GEL Phoenix is ilyesmi kategóriába kell hogy lemenjen.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4581) mate317


mate317
tag

ezek az air maxok szerintem borzasztó csúnyák, 10-15 éve néztek ki így a sportcipők.
amúgy a pegasus is levegős, igaz sokkal kisebbek a légbetétek, és belül vannak elrejtve, nem ez az üveges műanyag látszik.

[ Szerkesztve ]

(#4582) T-unit válasza mate317 (#4581) üzenetére


T-unit
őstag

Mért, ennyi erővel a Lenovo Thinkpad T/W kategóriás laptopok is csúnyák mert kb 20éve ugyanaz a bevált letisztult kinézete, és külső háza...miközben manapság anyag minőségre már inkább aláz minden más gyártót. ;) Ezzel csak azt akarom, lehet van akinek meg pont az jön be.
Amugy akárhogy nézem, én is ugy látom jelenleg csak 1-2 echte futócipője van nike-nak is ami megfelelhet kemény burkolatú aszfaltra is, ebből az egyik az említett pegazus, ráadásul szerintem kifejezetten szép és modern kinézetű egy futó cipő: [link] Az air max-okat jobban megnézve inkább mindenes edzőcipőkhöz sorolnám.
Kösz srácok igy már tudok miből kiindulni, akkor az lesz, szépen kezdem járni boltokat és próba próba hátán kezdetbe érdeklődés céljából, mibe érdemes itt fektetni hosszú távra, legyen vmi rátekintésem én tényleg több éve még csak nem is próbáltam echte futócipőt, max sima edzőcipő, tenisz, terem, satöbbit. :)

üdv.

(#4583) tomcica válasza szki (#4571) üzenetére


tomcica
Topikgazda

eros labak :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4584) tomcica válasza T-unit (#4582) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Komoly futasra (nem alkalmi) felejtsd el az Air Max cipoket,altalanos edzocipoknek nagyon jok,de futasra ott a Lunar szeria,a Free szeria ha mar Nike.Amennyiben okvetlen AIR-es cipo kell akkor Zoom Elite+ 5 (vagy mar a 6) az Air-es nem Lunar talp es az egyik legkomolyabb Nike futocipo.Ugy terveztek hogy egy elit futo edzeset vegig tudja kiserni,dinamikaban,nehezsegben es tartossagban (amugy nem tul konnyu cipo 290gram)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4585) T-unit válasza tomcica (#4584) üzenetére


T-unit
őstag

(amugy nem tul konnyu cipo 290gram)...

És akkor még nem is mondtam a jelenlegi agyon használt air cípőm amibe most futok, olyan 2004-es kiadás lehetett kb, közel 350g... :D Csak ennyit fejlődtek azóta a felhasznált anyagokkal gyártók, cipő vagy akár autóiparban is. :)
Kösz!

üdv.

(#4586) tomcica


tomcica
Topikgazda

Viszont hagy dicsekedjek egy kicsit,ma az egyik tanitvanynak (holgy,36 eves) sikerult edzesen kifutni a 20km-t megpedig 1ora 52 percre,elete elso ilyen hosszu tavja,a felkeszito szakasz utolso eros edzese,mintegy foproba a jov vasarnapi felmaratonra.Erosebb lett a felmero edzes mint ahogy a versenyt fogja futni (2ora a terv,sik terep,kiseri a baratnojet aki nincs ilyen stabil kondiban).
Szoval happy-k vagyunk,szep munka.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4587) tomcica válasza T-unit (#4585) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen,manapsag a 290gr mar neheznek szamit,nekem is a hosszura szant cipom a 280gr,a gyors resztavos pedig 200-220gr.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4588) T-unit válasza tomcica (#4587) üzenetére


T-unit
őstag

Gondolom a légtalpas cipők eleve nehezebbek is, viszont akkor mivel járnék jól, inkább egy géles asics-al?
Nekem első a kényelem, azt a + 20-30g-t részemről le tudom nyelni, mert egy kényelmes és picit nehezebb cipőbe akár sokkal több + km-t is legyűrök mint egy olyan cipőbe ami lehet csak 220g, de a sarkat ahol terhelem kikezdi, ami nálam nagyba kihat teljesitményemre. Mondanom se kell továbbra is Bp-i lévén, én a létező legszarabb aszfalton futok esetek 99%-ban, ahová nálam alapkövetelmény a légtalp/gél minimum, mert igencsak érzékeny a sarok csontom.

üdv.

(#4589) Newboy911


Newboy911
tag

Gratula szki a hétvégi futásodhoz, de ehhez már hozzászoktunk, hozod a szintet.
Tőled a dombokat irigylem, felénk nincs ilyesmi, sík terepen meg lesz az a 1_30-as idő.

A heti 10Km -es gyorsítóval kapcsolatban, több oldalt meg tudnék tölteni, de a lényeg:
Mindenből próbáltam a minimumot megcsinálni, hozzám képest ez egy komoly edzésterv.
Tempóedzés jól ment, télen is csináltam hasonlót csak akkor mindössze 10Km volt összesen.
Szerda: úszás, fél hatkor nem volt kedven felkelni, de mivel egyik kollégával nyomjuk mentem.
Csütörtök: Résztáv, közepén a hírhedt minőségi munkával. :) Nehezen ment, 8x300 métert tudtam megcsinálni és 7x50 métert. Eléggé elfáradtam, a hazafutás kicsit vonszolósra sikerült, de a jobb térdem is beütöttem vagy megrándult. Nem vettem észre hogy pontosan mi történt.
A pénteki pihenő nagyon jól jött, a lábam is húztam és fáradt is voltam.
Szombat: Dombedzés, domb nélkül. :) De azért kis kóválygás után találtam egy helyet ami elfogadható. Pörögni viszont nem pörgött a lábam, erőtlen voltam a térdem is nyilalt. Csináltam pár sprintet és futás haza. (Össz: 8,5 Km). Este aztán kiderült a visszafogottság oka, hőemelkedésem lett.
Az egész családot kerülgette már egy hete valami vírusos hasbaj féle, ez engem is elért.
Vasárnap:Tempóedzés hosszú táv: Valahogy délre összekapartam magam és úgy gondoltam maratoni tempót csak bírok futni. És bírtam :) Nem húzom, 20K lett belőle ismeretlen szuper terep, még szombatinál is jobb dombot találtam. Többször gázoltam bokáig a vízben, de olyan erők szabadultak fel bennem ami eufóriával töltött el. Még elszántabb lettem a következő heti edzéssel kapcsolatban, fáradtan de boldogan futottam haza.
Konklúzió: Gyors munkát eddig még nem csináltam, ez látszik. Várom hogy felszáradjon a futópálya, és adhassak a minőségnek :D

Mostanában sokat gondolkodom mi lehet az én távom ? Mi az ami igazán feküdne nekem ?

(#4590) stvnppp válasza tomcica (#4584) üzenetére


stvnppp
senior tag

+1

(#4585) T-unit:
Szerintem is hanyagold az Air Maxt sportolásra. Utcára tök jó, de komolyabb igénybevételre én már sima Airt sem vennék. Általában nekem hamar kilyukadt a légtalp, de hallottam már olyanról is, hogy valakinek komoly irányváltás közben lyukadt ki, és emiatt ment ki a bokája. Szerintem is futásra olyan cipőt vegyél, ami tényleg futásra való. Sokan mondják jónak az Asicsot, Sauconyt, New Balancet, de ha Nike kell, akkor ott a Pega, Lunar, stb.
Ha pesti vagy, ugorj be a nyúlcipőboltba, vagy spuri futóboltba, ott nagy a választék, válogathatsz, és szakértő segítséget kapsz! Ha tetszik valami, nem is kell ott megvenned, hanem megrendeled netről a méretek ismeretében.

Én egy Lunarglide 3-ast koptatok nagy megelégedéssel.

[ Szerkesztve ]

(#4591) cekkk válasza tomcica (#4587) üzenetére


cekkk
veterán

Mi meg ma kint futottunk az atlétikai pályán itt Debrecenben.
Soha nem futottam még rektorán pályán :) Furcsa volt, de jobb mint a salak. Szerintem majd elosztom az edzéseket és felét itt felét ott fogom futni, a változatosság kedvéért :D

(#4592) T-unit válasza cekkk (#4591) üzenetére


T-unit
őstag

Na én meg bő 10évvel ezelőtt 1-2éven át minden héten csakis rekortánon futottam a mafc pályáján itt budán, kb most kezdeném újra komolyabban, ezuttal már a beton dzsungelben, mert Margitsziget tőlem nagyon kiesik délbudai lévén, pedig micsoda élet van ott minden évbenm főleg nem véletlen tavasszal. :)

üdv.

(#4593) Newboy911


Newboy911
tag

Pár hónapja gondolkodok jó lenne csináltatni egy terheléses vizsgálatot.
A helyi kórházban csinálnak, így elmentem a körzetihez íratni egy beutalót.
Munka után arra kanyarodtam, nem voltam az "alkalomhoz öltözve", de gondoltam úgy is csak egy papírt kapok. Egy fiatal doktornő éppen segített a körzetimnek. Ő nem vacakolt megvizsgált tetőtől - talpig.
Lehet hogy ez lenne a normális, de én nem ehhez voltam hozzászokva. Még EKG-is csinált.
Azt javasolta mivel asztmás vagyok, kevesebbet fussak, ne sprinteljek mert így jobban előjönnek a tüneteim.
Két hét múlva megyek így is - úgy is a tüdőgondozóba vizsgálatra.
A futásnak köszönhetem hogy fél éve nem szedem az allergia gyógyszert.
És szerintem a tüdő kapacitásom is sokat fejlődött.
Van valakinek erről a témáról tapasztalata ?
Vagy terheléses vizsgálaton volt esetleg valaki ?

(#4594) tomcica válasza Newboy911 (#4589) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod ez igy rovid,hosszabb periodust is figyelned kellene,mondjuk 2-3 honapot,de konnyen lehet hogy a hosszab tav fekszik jobban (alacsonyabb pulzussal,ahol van ideje a testednek hozzaallni a terheleshez es felszabaditani a megfelelo hormonokat). Egy komoly teli alapozo utan viszont az is lehet hogy a gyorsabb rovidebb tempok soran is sikerelmeny szuletne,azt akarom mondani hogy egy beedzett test mashogy viselkedik ezeken az eltero edzesnapokon.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4595) tomcica válasza cekkk (#4591) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja,nem irtam de mivel minden tiszta sar volt mi is az ateltika palyan koroztunk 50kor = 20km ..gyilkosan monoton :O

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4596) szki válasza tomcica (#4586) üzenetére


szki
őstag

Nőknél 20 km 1:52-re mindig jó eredmény! Pláne elsőre! Én nem bírtam volna 50 kört futni atlétikai pályán :)

#4589) Newboy911: A túledzésre ügyelj! Pihenni is kell, és regenerálódni. Neked kell kitalálnod, mi a Te távod. Ki kell próbálni több távot, és annyikat fuss, ami jól esik. Aztán majd kialakul magától :)

(#4597) cekkk válasza tomcica (#4595) üzenetére


cekkk
veterán

Én meg remélem 1 év múlva kiköltözünk ide Debrecen mellé egy kis városban és ott van erdő a Vekeri tó és ott lehet menni a természetbe futni, addig maradnak a pályák. :B

(#4598) T-unit válasza tomcica (#4595) üzenetére


T-unit
őstag

Rekortán/salak pályákkal nekem mindig is az volt a bajom, számomra túl unalmas volt ott a futás, csak köröztem köröztem éveken át, egyszer csak meguntam és mondom azután nekem vmi jóval változatosabb terep kell már. :) Azért részemről nagyon nem minden a kényelmesebb futófelület sem. Ez ugyanaz, hol látsz többet kocsiból, autópályán menve vagy falvakon, hegyi utakon át...Így most maradtak a kihaltabb kis utcák, esetleg kis földes terület nagynéha, ahol legalább valami kis emelkedő is akad amikor ugy lövöm be az uti célom. :)

üdv.

(#4599) DBAtti válasza T-unit (#4598) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Nem sokkal korábban írtam egy terjedelmesebb hozzászólást, hogyan érdemes szerintem nekilátni a keresésnek, ha nem vagy még rutinos, pár típussal fűszerezve: http://prohardver.hu/tema/futas_futopalyak_budapesten/hsz_4523-4523.html
nem szentírás, de talán van benne, ami érdekel.

GEL vs. légbetétre csak annyit, nekem mindenhol azt mondták az azonos árkategóriájú NIKE is kibír annyit, mint egy Asics. Amikor felpróbáltam a Pegasus 29 nagyon tetszett, de akkor épp 32k körül volt.
Asics-ból viszont vigyázz, az olcsó modelljeik eléggé fapadosak, ahogyan korábban már szintén írtam. Az élet valahol az elöl-hátul géles Supermacy, Phoenix vonalon kezdődik, vagy a kifutó 1160, 1170, 2160, 2170-et keresném.
Nekem GEL Phoenix-em lett végül, megszerettem a gélt. Más mint a levegős, de egyértelműen (tapasztalat híján) nem mondanám jobbnak. Én állandóan 90-95kg között mozgok, jóleső stabilitást ad, de a régi NIKE Citius II-mel is meg voltam nagyon elégedve, amit még 13k-ért (! légbetétes) vettem. Tettem vele kb. 600-700km-t, úgyhogy ki is szolgálta az idejét, vele sikerült megszeretni a futást a rácsos sarkú borzalmak (sportos cipők) után.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4600) brownus válasza tomcica (#4551) üzenetére


brownus
veterán

futás előtt mennyi idővel és mit szoktál enni?

(#4565) tomcica, nekem is kalenji cuccaim vannak, sztem jók

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.