Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) tomcica válasza DBAtti (#4350) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor nyugos napja van az embernek akkor kell legerosebben akarni es mentalisan attolni magad a "katyun" ezen a vitamin/pihenes ott nem fog segiteni (kiveve ha vitaminhiany v koros faradtsag okozta).Vannak ilyen napok,a kis hangot a fejben felre kell tenni es menni,menni,MENNI :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4352) szki válasza DBAtti (#4350) üzenetére


szki
őstag

Erre nem tudok mit mondani. Bicajozni kell szép környezetben, és kikapcsolódni az asszonnyal :D
Meg lehet úgy futni, hogy 2 km futás, aztán kis séta, és megint futás. Nézd meg az 5 km-es kezdő terveket.

(#4353) DBAtti válasza szki (#4352) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Nincs asszony, tán itt a baj :U
De még bringával is csak otthon tudnék tekerni.
És esik ez a szutyok hó tavasszal, és fúj is, mintha muszáj lenne... hóban voltam már kinn (tökjó), de ilyen szélben inkább nem.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4354) tomcica válasza DBAtti (#4353) üzenetére


tomcica
Topikgazda

emeld fel a "segged" is nyomas kifele...van olyan ember aki toloszekben van,vagy nyomorek stb. barmit megadnanak egy kis szelben valo edzesert...csak ki kell menni aztan majd adja :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4355) deicide válasza tomcica (#4354) üzenetére


deicide
veterán

A szél jó, ha szembe fúj, erősít, ha hátba, lelkesít ;] :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4356) szki válasza DBAtti (#4353) üzenetére


szki
őstag

Motiválni: Te miért futsz?
(Ha automatikusan nem indul el a magyar felirat és szükséged van rá, akkor kattints a cc vagy a felirat gombra a videón.)

Én ma már bicajjal közlekedtem 2x10 km-t viharos szélben, hóban, fagyban (dombos Zala megye ugye, ahol utakat zártak le, és tömegével csúsztak autók az árokba). Ha ma lenne esedékes futnom, akkor futni is kimennék. Holnap megyek is futni biztosan 15 km-t. Ha marad a szél, fagy, és hó, akkor terepre megyek! :))

Ja!! Asszony témához: a futók között sok a csaj! Sokkal több, mint a bringásoknál. Ha visszaolvasol van, aki így talált magának párt. Mármint a futás révén. A versenyeken is lehet ismerkedni, illetve vannak közösségek, egyesületek.
Az én barátnőm nem tud futni, és bicajozni se szokott. Még nem :D

[ Szerkesztve ]

(#4357) tomcica válasza deicide (#4355) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jaja,en is mindig azt mondom a tanitvanyoknak hogy oruljetek ennek a szembeszelnek,mert egyszer ha az utcai versenyen hasonlo tortenik a tobbi "kiscsira" picsogva fog visszalassitani es konyorog majd a receptert,h legkozelebb ok is jol menjenek :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4358) Allure válasza DBAtti (#4353) üzenetére


Allure
aktív tag

(#4359) tomcica válasza DBAtti (#4350) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4360) cekkk válasza Allure (#4358) üzenetére


cekkk
veterán

Persze könnyű a jó meleg teremből mondani, hogy hideg van esik az eső ;] ;]

(#4361) DBAtti


DBAtti
aktív tag

OK-OK, értem, ennyire nem súlyos a lelki sérülés, csak most speciel tényleg qrv@ rossz idő van kinn (majd nézzetek híradót). Voltam hóban, szembeszélben korábban, szóval él még bennem a "hülyegyerek", akkor is láttam szembe jönni más futót (mondjuk csak az arca látszott a sok polárcucc mögül, én meg melegítőben voltam és egy sapkában, de ez az én felszerelésem hiányossága, nem az övé). És amíg jön veled szembe más, nem veszítetted el a fonalat.
Lényeg, hogy már azért sem megyek, mert lesz más mozgáslehetőség egy koncert képében, az sem rossz a fitten maradáshoz ;)

Úgy általában meg majd gondolok a spártaiakra és paralimpikonokra szeretettel, de sajnos ezekkel a reklámokkal / motivációs filmekkel nem tudok sokáig azonosulni (csak kb. amíg megnézem), aztán jönnek a saját célok, amik néha gyengén, néha erősen előjönnek a tudatban. Talán vannak rá némi hatással az ilyen videók.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4362) szki válasza DBAtti (#4361) üzenetére


szki
őstag

Ja, hát ha extrém idő van, akkor téli bicajos cuccban nyomatom a futást is. Volt már, hogy feltettem a bicajos szemüveget is mikor vízszintesen jött a hó az arcomba :)
Szóval megfelelő felszerelés, és ruházat nélkül marad a beltéri erősítés!

(#4363) tomcica válasza szki (#4362) üzenetére


tomcica
Topikgazda

vaaaagy beteszed a szobakerekpart a hutobe es ott tolod a kardiot ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4364) szki


szki
őstag

:D
Voltam kint havat lapátolni. Még mindig fúj a szél mint állat. De legalább a nap süt ezerrel. Megyek is terepre, erdőbe futni ma. Bár néhol gyaloglás lesz az a hófúvásoknál :)

Lehet érdemes benézni valamely Tchibo üzletbe: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4365) Polacheck válasza szki (#4364) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én most indulok, felavatom az új széldzsekimet :)

Hihetetlen, ilyen mellényt kerestem egy hónapig, mint amit a tchiibon árulnak, de vettem helyette egy széldzsekit már. :W

less qq more pewpew!

(#4366) szki válasza Polacheck (#4365) üzenetére


szki
őstag

A térdedre is ügyelj, hogy ne fújja meg a szél!

(#4367) sherlock82


sherlock82
senior tag

Helló.

Én nemrég vettem a magamnak Adidas Supernova sequence cipőt.
Én csak ajánlani tudom, mindenkinek. Pár alkalommal használtam eddig, de nekem bevált.Kiváló cipő.
Sokan az Asics-re esküsznek, de ha nem találsz valami jó kis leárazást, akkor horror árban van. Nekem az adidas bevált ezért is használom azt.
A héten én pihentetem a futást, itt bár a havazás elállt, őrült nagy szél van. Kedden pedig már 15 C fok lesz. ;)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#4368) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Akkor menjünk hóban futni!

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4369) deicide válasza Nyugdíjas (#4368) üzenetére


deicide
veterán

szki-nek és nekem már megvolt :) Ő futott én gyalogoltam és kocogtam, de poszt-apokaliptikus körülmények között, néhol az úton 60-70cm hóban, néhol a szántóföldön, hogy kikerüljem az aszfalton emelkedő méteres hófalat. Minden út üres, illetve elakadt autókkal teli, az M7-esen simán gyalogolhatnék Pákozd és Velence között a pályatest közepén :) Fejér megye 2013 március 15.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4370) szki válasza deicide (#4369) üzenetére


szki
őstag

Megünnepeltük március idusát! :) A körülményekhez képest megint jó tempót gyalogoltál! Más csak úgy fut, ahogy Te gyalogolsz extrém terepen:)

Az erdőben nekem egész kellemes volt futnom! De elég fárasztó volt odáig is eljutnom. 3 km-en keresztül totál orkán erejű széllel szemben, emelkedőn, és mély földúton :) Az erdő, és egy kis patak, amin megértem átkelni:

[ Szerkesztve ]

(#4371) deicide válasza szki (#4370) üzenetére


deicide
veterán

Meg bizony! :) A szembeszél az nem emberi, nekem csak úgy sikerült előre haladnom, ha meghajoltam 45 fokban előre...

Nagyon szép az erdő a patakkal, holnap nekem is fel kellene merészkednem a hegyre, de félek, hogy oda hótaposó kell :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4372) tomcica válasza szki (#4370) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4373) Newboy911


Newboy911
tag

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Nekem is megvolt a ami adag.
Ha vittem volna gépet 4 őzet tudtam volna megörökíteni a félegyházi tanyavilágban.
A tervezett 10K helyett 17,6K sikerült, nem baj majd holnap kevesebbet futok.

Nem vagyok rendszeres "hozzászóló" de olvasgatom a fórumot.
Nekem nem a para-sportolók, hanem ti adtok erőt ahhoz hogy elérjem a célom.
A 8 hónapja elkezdett futást, az év végére egy maratonnak koronázzam meg.
Úgy hogy csak írjatok, és mondjátok el mennyit futtok, legyen 5Km sétával vagy
több tíz kilométer versenytempóban.

(#4374) Aristeus válasza szki (#4370) üzenetére


Aristeus
tag

Nekem is megvolt ma egy jó kis edzés terepen. Kicsit több, mint 16K lett a vége. [link]
Szerencsére itt nem volt olyan erős a szél, de azért a nyílt részeken kaptam belőle egy alapos ízelítőt.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#4375) cekkk válasza Aristeus (#4374) üzenetére


cekkk
veterán

Na bejelöltelek barátnak ott :DDD :C

(#4376) tomcica


tomcica
Topikgazda

ma van az utolso oszi/teli edzesnap...holnaptol indul a tavaszi/nyari 2013 ciklus,imadom a porgos ciklust heti kb 70km de minosegi :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4377) tomcica


tomcica
Topikgazda

ma egy jo kis 20km (nem akartunk ilyen hosszut de jol ereztuk magunkat,valszeg a teli hordaleka ez is,nem alltunk at meg a teljes porgesre) benne hosszu bemelegito,utana 4km tempo -> elso 2km nagyon konnyure 4.30-4.15 utana 2km kozepes tempora 3.45-3.39...hosszu konnyu futas,majd 400m gyors 59.9 vegul hosszu kifutas,sutott a nap,a palyan leolvadt a ho,en mar a gyors cipoben csinaltam,innen mar at kell allni a gyorsra

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4378) Aristeus válasza tomcica (#4377) üzenetére


Aristeus
tag

Ma befejeztem én is a láberősítő terepfutásokat az aerob zónában.
Megismételtem a pénteki futást, kicsit több, mint 16K, de most 1:38:38 lett, (1:42:00 volt pénteken) köszönhetően annak, hogy elolvadt a hó. :) Meg valahogy jobb formában is érzem magam.

Április 21. a Vivicittá félmaraton, azt hiszem lassan ideje lenne már gyorsító edzéseket is végezni. Szerencsére a hétvégén már nyit a 400-as pálya, így ott is tudok edzeni, vagy résztávozni. (Amíg lehet kerülöm az aszfaltot, bár a Vivicittá azon lesz, szóval lehet mégis ott kellene edzeni, hogy szokja a terhelést?)

@tomcica: A te segítségedet kérném akkor, még pont 5 hét van a versenyig, tudnál pár tippet adni, hogy hogyan gyorsuljak a félmaratoni távon? Sajna az edzésnapok száma korlátozott, és fix 3 db, mert munka és család mellett másképpen nem tudom megoldani: Péntek, Vasárnap, Hétfő futás. +1 keresztedzés szerdánként [1 óra], de az mindig más, és nem futás, hanem pl: hasazás, torna, láberősítés, vagy favágás, stb.) Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#4379) DBAtti


DBAtti
aktív tag

No, tegnap el is mentem hideg futni. A végén minden bajom volt már, nem értettem, mi a túró történt. Aztán rájöttem:
Móricz - Múzeum-körút - Bazilika - Lánchíd - Sikló utcán fel a várba, majd le a Moszkvára, és ott már nem nagyon bírtam, MOM-Park - Villányi úton már szinte végig séta - Móricz
Most összeadogattam maps-en, és 12 km. Na most ennyit élből nem szoktam bírni, nem még szintben fel-le. A mászást ugyanakkor szeretem csinálni, de ez így együtt már sok volt. Nagyon sok XD
Bár örömmel tölt el, hogy egy tagom sem fájt, vagy görcsölt utána, hat a kiegészítőcsomag és a jó cipő.

Azt hiszem ennek így nem sok értelme (bele is szoktam sétálni), kerestem is pár 10km-es edzéstervet, momentán nincs időm elolvasni, de holnap hozzákezdek.

(viszont észrevettem, hogy pontosan ugyanúgy tapostam be ezt a cipőt, mint a régit, valami kretén módon (majd még nézegetem, a jobbos úgy tűnik OK, olyan pronáló tenyerestalpas, de a balos meg mintha már külsővel menne, vagy nem is tudom, más. Talán befelé fordul a lábfejem (bal balra néz, a jobbos meg egyenesen, vagy jobbra). Erre még külön oda kell figyelnem).
Ha megfejtettem magam, majd írok XD

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4380) tomcica válasza Aristeus (#4378) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nezzuk csak,5 het de az utolso hetet mar ki kell engedni,ott mar max 1-2 edzes lesz az is csak fel/atmozgato fajta...felmaratonra en mar kulon nem sprintelnek ahhoz keso 4 het munka de rahangolo tempokat mennek,a 3 edzest igy osztanam fel: egy hosszu 15-20km-es futas kb a maratoni tempoddal (egy kicsit lassubb legyen a felmaratonitol azert) minden 5.-ik kilometernel meghuzol 1km-t erosre (erosebbre mint a felmaratoni tempod) utana nincs piheno v seta,hanem visszaallsz a lassu elozo tempora es a 10.-nel 15.-nel meghuzod szinten.Ez felkapja a pulzusod,a labad terheli,nem kenyelmes,a hosszu futas meg faraszt-faraszt-faraszt az a dolga.

Ez a nap utan okvetlen full piheno.(en nem pont igy szoktam csinalni hanem 15km maratoni tempo es utolso 3-5km eros tempo,de ugy sokkal nehezebb es nem kiserleteztetnelek mar vele az uccso 4 hetben)

Ez a nap kitartast ad,faradt labbal iramot valtani nem kenyelmes,megerositi az akaratodat.

PIhenten a masodik tipusu edzes legyen gyorsito 400-ak palyan(bemelegitesz 4km lassu futassal par gyorsitoval elotte) ,a piheno mindegyik utan neked most lehet 400m lassu kocogas (ami soknak szamit) viszont az iram legyen az 5K iramod (joval gyorsabb a felmaratoninal,joooval) 8-10x ismetlest illene,utana kifutas h a sav kimenjen a labadbol kicsit es 50m sprint 50m lassu valtogato igy faradt labra eleg 7-10db

Ez a nap nagyon gyors iram,a piheno 400m lassu futas az eleg sok,de meg ugy sem konnyu.A valtogato 50-50m-ek szinten faradt labra kitartast adnak es gyorsitanak.

Harmadik nap megint tempo de most rovidebb tav,10-15km elejen bemelegito es 5-7km kozepes tempo (a felmaratonitol egy picit erosebb,de ne az 5K tempod kozte valahol,mondjuk a 10K tempod az jo) egyenletes futas,a vegen az utolso 500m-1K-t meg lehet csinalni mar fokozora egyre gyorsitani.Ennek a vegen is mehetsz faradt labbal 5db 50-50m porgetot ha van emelkedod akkor 5db sprint emelkedore meg jobb lenne

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4381) Aristeus válasza tomcica (#4380) üzenetére


Aristeus
tag

Köszönöm a tervet. Gyorsan be is vittem egy excelbe, majd feltettem a szokott helyre a Google drive-ra, ha bárkinek szüksége lenne rá, mint kiinduló alapra, nyugodtan szedje le: link

Mivel eddig olyan 6:10 - 5:55 min/km körüli időket mentem az aerob zónában, így az aktuális tempóidőket így állapítottam meg: segített a DanielsTables:
aerob zóna, bemelegítés: 6:00 min/km
maratoni tempó: 5:45 min/km
félmaratoni tempó 5:30 min/km (Ez elég lenne a 2:00 órán belüli félmaratonhoz, ami a cél jelenleg.)
10K tempó: 5:15 min/km
5K tempó 5:00 min/km

A 3. hetet lazábbra vettem, nehogy túledzés legyen a vége. Ekkor mindenből csak a minimum mennyiség van. Minden lefelé kerekítve.
Az utolsó hetet meg megnyirbáltam nagyon lazára: ott csak hétfőn van még egy minimalista tempóedzés, egész héten csak pihenő, meg nyújtás. Valamint szombaton egy versenyre-hangoló, laza 5K.

1 kérdés még (minden tippet, javaslatot, saját tapasztalatot várok mindenkitől):
Aszfalt téma: Mivel a félmaraton is ott lesz, muszáj-e ott végezni a tempófutásokat, vagy legalább egy részét? Annyira hozzászoktam már a terepfutáshoz, hogy legszívesebben ott futnám végig a tempókat.
Félek, hogyha végig aszfalton futnám az edzéseket, akkor megint előjön az ITBFS, amit nagyon nem szeretnék.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#4382) tomcica válasza Aristeus (#4381) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ennyi edzes mar nem fog az aszfalthoz szoktatni,szoval en a terepen csinalnam es csak a versenyt az aszfalton.Nekem regen az edzom max 4 tempot engedett aszfalton az utolso 6 hetben a verseny elott,nem tobbet,az osszesen ha volt 30-40km max osszesen.
Nekem nem volt gondom sose az aszfalttal,persze verseny utan ereztem h be van durranva a vadlim,meg sajog a labfejem,de utana ugyis piheno volt,vagy konnyu kifutas fuvon szoval 1-1 ilyen nem tett tonkre.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4383) szki válasza Aristeus (#4381) üzenetére


szki
őstag

Kemény lesz így készülnöd, hogy péntek, vasárnap, hétfő gyorsítós futás. Azt is vedd figyelembe a tempóknál, hogy terepen lassabb a tempó mindig, mint a kemény aszfalton.
Szerintem a laza futásodnál 1 perccel erősebb lesz a félmaratoni tempód 5 hét múlva. Szóval 5:00-ás tempó lesz az a versenyen ;)
Szerintem jó, ha párszor futsz gyors tempót aszfalton, hogy szokja lábad. Bár elvileg más cipő kell terepre, és aszfaltra.

Én 3 hét múlva futok félmaratoni versenyt. Úgy készülök, hogy ne szenvedjek minden futáson. Heti 1x 21-25 km lassú futás terepen, v. aszfalton. 1x dombedzés (5-7x 500m dombon fel lendületesen) v 1x résztávozás (5-6 km erős tempóval középen). Közben lévő napokon laza 10 km-ek. És persze a bicajozás se maradhat el :)

(#4384) Aristeus válasza szki (#4383) üzenetére


Aristeus
tag

@tomcica: Lehet túlparázom ezt az aszfalt dolgot, de az ITBFS óta sokkal óvatosabb vagyok, lehet akkor úgy fogok tenni, hogy minden 3-4. tempóedzést csinálom csak aszfalton, vagy a terep mellett egy kis részét aszfalton fogom futni. Köszönöm a tanácsokat!

szki: Igen, valószínűleg nem lesz egy sétagalopp ez a gyorsítós edzés, de sajna a munkám miatt csak így tudom megoldani.
Kedd, Szerda és Csütörtökön nem Dombóváron, hanem Pesten melózok, ekkor hajnal 5:00-kor kell kelni, és ritkán érek haza 18:00-19:00-nél hamarabb. Lehet ez később majd változni fog, szerencsére az évek alatt már hozzászoktam.
A dombedzést én is nagyon hatékonynak találtam, mikor még csak 10K körüli távokat futottam. Elképesztő, hogy mennyit tud gyorsítani rövidebb távokon, (gondolom a hosszún is) nekem 6 hét alatt közel 6 percet javított a 10K-s időmön.
Sok sikert a versenyedhez és természetesen várjuk a beszámolót!

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#4385) Newboy911 válasza Aristeus (#4384) üzenetére


Newboy911
tag

Lenyúltam az edzéstervedet, ez nekem is jól fog jönni majd.
Ezen a héten én már a laza fázisban vagyok, szombaton futom az első félmaratont.
Még a taktikán gondolkodom kezdjek 5,5K-val és majd visszalassulok vagy 6K-val toljam végig biztos ami biztos alapon..
Az 5Km-en 5-5,2K, 10Km-en 5,5K-t 15Km-en 5,8K tudok kb.
Az aszfaltot az én lábam is nagyon megérzi, de amióta cipőt és terepet váltottam már nem érzékeny a térdem.

(#4386) Aristeus válasza Newboy911 (#4385) üzenetére


Aristeus
tag

Használd egészséggel a tervet!

A cipőváltáson erősen gondolkodom én is. Lassan már 1000K kerül bele a Saucony Ignition -be, és amikor kezdtem a futást jócskán volt rajtam pluszsúly.
Lehet tanácsos lenne beszereznem egy átlagon felül párnázott cipőt az aszfaltra.
Már gyűjtöttem egy rövid listát is: (remélem ezekkel nem tévedtem nagyot.)
Saucony Triumph 9
Saucony Ride 5
Nike Air Pegasus+ 29
Mizuno Wave Enigma 2
További tippek átlagon felül párnázott cipőkre?
@Newboy911: Te milyen cipőt használsz aszfalton?

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#4387) tomcica válasza Aristeus (#4386) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A Ride 5 az nagyon gyors cipo,a Pega meg extra parnas,jo lehet meg a listara a New Balance 870 V2,a Puma Faas 500 esetleg 800,Nike Lunarglide mondjuk a 3-as az most jol le van arazva,Asics DS Trainer 17,Adidas Tempo 5 (ez is gyors)
Brooks Launch ami szinten gyors cipo.

Apropo Saucony,az ignition utan akar egy Jazz is komoly parnazottsagot nyujt pl 16-os az uj 8mmm talppal (a regiek 12mm)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4388) Aristeus válasza tomcica (#4387) üzenetére


Aristeus
tag

Köszönöm a tippeket!
A Lunarglide 3-assal szemeztem már régebben is, lehet az lesz belőle: Ráadásul a sportsdirect-en most nagyon jó ára van.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#4389) tomcica válasza Aristeus (#4388) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo valasztas :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4390) whited válasza tomcica (#4389) üzenetére


whited
addikt

ezzel én is szemezgettem a lunar 3-al, melyik a jobb választás a pegasus 29 vagy a lunar 4?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#4391) whited


whited
addikt

Tudom kissé off de ha a poló 100% polyester az nem igazán jó, ugye?[link] :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#4392) stvnppp válasza whited (#4390) üzenetére


stvnppp
senior tag

A lunar stabil, míg a pega neutrális cipő. Így nem lehet ajánlani, ez az lábboltozattól is függ. Árban és minőségben azt hiszem kb ugyanott is vannak.

(#4393) Newboy911 válasza Aristeus (#4386) üzenetére


Newboy911
tag

A "régi" mizunomban csak 600km van de pár hete már nem az igazi.
Az új :ASICS GEL-CUMULUS 14, hát nem volt olcsó de eddig nem
tudok rosszat mondani róla. Márc.9. -én vettem 10-én már ki is próbáltam 21,6 Km.
Mint a vaj.

(#4394) cekkk válasza whited (#4391) üzenetére


cekkk
veterán

Hát inkább olyan mint 100 pamut :D Mert ez nem gyűjti úgy össze a vizet mint mondjuk egy pamut póló, amibe ezen ok miatt akár meg is fázhatsz egy hidegebb napon.
Szerintem :B

(#4395) tomcica válasza Newboy911 (#4393) üzenetére


tomcica
Topikgazda

600km-nel erzem h kezd bejarodni a Ride 5-om :D siman beletolok 1500-at ugy erzem (mondjuk a testsulyom igen alacsony gondolom az is kihat)

Melyik mizuno modell volt? Hawk?Nexus?

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4396) tomcica válasza tomcica (#4395) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

Ez egy csuda cipo allitolag :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4397) cekkk válasza tomcica (#4396) üzenetére


cekkk
veterán

És mitől az?:) :U

(#4398) tomcica válasza cekkk (#4397) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyik angol forumtarstol (Stu-art aki 2 gyerek es asszony valamint teljes munkaido mellett betolta a maratont 2ora 27percre!) kerdeztem hogy mit ajanl heti 90km vegyes futasra (gyors resztavos,tempo) ami elbir 1500km feletti terhelest de nincs 10 oz (300gramm alatti).
Ket cipot javasolt Adidas Tempo 5 es NB 890,a ketto kozul az Adidas meglepoen konnyu ahhoz kepest hogy mennyi lefutott kilometert bir el.
Ezert kulonleges a szememben,de mivel en nem teszteltem igy csak kozvetve tudom milyen.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4399) cekkk válasza tomcica (#4396) üzenetére


cekkk
veterán

Mindenesetre kemény, hogy itthon 39 ezer ott meg 56 font(370 fontos árral számolva is nincs 22 ezer :Y :Y )

(#4398) tomcica

Azt hittem valami csoda technika van benne, és azért írtad ezt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4400) tomcica válasza cekkk (#4399) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jo ez netes vasarlas + postakoltseg van meg,de igen szemtelenul magas a Mizuno,Asics,Nike es Adidas is felenk :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.