Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) szki válasza Teasüti (#4650) üzenetére


szki
őstag

Lehet nem tűnik soknak a különbség elsőre, de 10 km/h, az 6 perc/km tempó, míg a 12 km/h 5 perces tempó. A kettő tempó nagyon is más terhelést jelent!! Vélhetően erős tempóval kezdted, és 1,6-2,6 km futás is okozhat túlterhelést kezdetben, ha 2 naponta futsz. A futótechnikádról nem tudok nyilatkozni.
A térdkattogással akkor kell foglalkozni, ha fájdalommal is jár. Nekem 26 éve kattog a jobb térdem bizonyos helyzetekben. De fájdalmat, problémát nem okoz, és a mozgástartománya is rendben van.

Pécsre inkább jövő vasárnap megyek, mert akkor lesz a Tásiban 4 csapatos kosártorna. Tényleg oda-vissza bicajozom aznap (2x180 km).

(#4647) cekkk: Én futás előtt dinamikus mozdulatokkal melegítek be. Futás után meg sose nyújtok. Bicajozás után se sose. Elég nekem, hogy minden reggel tornázok 10 percet.

(#4652) mate317 válasza cekkk (#4647) üzenetére


mate317
tag

Nekem sem újdonság, mozgás előtt kifejezetten megerőltető a nyújtás, utána már jóleső.

(#4653) DBAtti válasza mate317 (#4652) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Nálam mindig is:
1. bemelegítés
2. rövid nyújtás
3. edzés - be szoktam iktatni nyújtást, láb-kar akármi körzést ha szükségét érzem
4. rendes nyújtás

Edzés során az ízületek megnyúlnak, bemelegszenek, utána van értelme nyújtani, de 0-ra nyújtani szerintem balgaság, olyan mint ha a robbanómotort hidegen üvegeled, az sem szereti. Kvázi szándékosan meg akarsz ezzel húzódni. Megint más, ha már végeztél legalább pár a területre szóló átmozgató gyakorlatot.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4654) cekkk


cekkk
veterán

Én most a nyújtás és a bemelegítést összeraktam :DDD :B :DDD

(#4655) tomcica válasza DopeBob (#4648) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ket tipusu nyujtas van a statikusz (joga szeru) es a dinamikus=skip,jog,kilepesek,lablendites,magas terdemeles stb.
Edzes elejen a dinamikus bemelegito/nyujto gyakorlatok kellenek,a futas vegen pedig johetnek a statikus nyujtogyakorlatok.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4656) tomcica


tomcica
Topikgazda

Apropo Fehervaron tegnap a felmaratonon a leanytanitvany kifutotta elete elso hivatalos chippes felmaratonjat az ido 1:50-lett.Nagyjabol erzem milyen lehet egy buszke szulo,ha a gyereke sikeres valmiben :D orom es bodotta'

(a tervletoltni 1:40re jovore szeles alappal,foleg a gyorsasagot fejlesztve,a hosszu masodlagos...utana evente 5-5perc finomitva tempokkal,hosszuval amikor eleri a 40et 1:30 kornyeken ki is mehet odaallni ahova csak akar es lefutni ;] )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4657) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Egy barátom érdeklődik a futás iránt, és kellene neki ajánlanom cipőt. Elképzelésem van ugye kb 20-22k-tól főleg Saucony vonalon, illetve kifutó Asicsok (lábtípusát egyelőre nem tudom, de szerintem pronáló lesz, ős is erősebb testalkatú), de jó lenne, ha esetleg tudnátok mondani valamilyen érdemes darabot az alacsonyabb kategóriákból, mondjuk 15k körül, vagy legyen 15-20 között. Nem tudom mennyire értékelné a plusz extrákat, szerintem kezdőként nem kell mindjárt full-extrás cipőt keresni, de olyan kell, amivel meg tudja szeretni a dolgot.

Saucony Grid Ignition és Cohesion darabokat nézegetem épp, van esetleg tapasztalatotok ezekkel?
Más márkát és típust is szeretettel várok természetesen. A terep az enyémmel megegyező, főképp városi aszfaltos lenne, és kezdőként stabil cipőt keresnék.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4658) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

keresek egy cipőt de nem találom. Egy új Adidas, kimondottan betonra, úgy is reklámozzák, hogy fedezd vel a várost vagy vmi hasonló. Tudja esetleg valaki, mire gondolok? :D

MZ/X

(#4659) stvnppp válasza DopeBob (#4658) üzenetére


stvnppp
senior tag

Mostanában az adidas a Boostot reklámozza nagyon, már több helyen is találkoztam vele. Erősen párnázott, így betonra ideális. [link]

Ezt a "fedezd fel a várost" nincs meg, korábban a Nikenak volt Run this town kampánya. Vagy Game on, World

[ Szerkesztve ]

(#4660) cekkk válasza DopeBob (#4658) üzenetére


cekkk
veterán

(#4661) tomcica válasza DBAtti (#4657) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A mostani telet egy Saucony Ignition 2-ben toltottem,azaz a hosszu tempokat abban csinaltam,ahhoz kepest h milyen olcso nagyon jo kis cipo,nem is tul nehez 295gram az en meretemben,jo sok kilometert kibirt.Van egy kis tamasz is benne,igy nem teljesen neutralis cipo,inkabb mar a stabil iranyaba kacsintgat.Figyeljen oda a meretre,mert labfejnel passzent en is fel szammal nagyobbat vettem es jol jott.Dinamikus cipo meg a gyorsakat is meg tudtam csinalni benne amikor latyak volt es sajnaltam a Ride-ot.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4662) tomcica válasza DopeBob (#4658) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felejtsd el az a Boost-ot,messze nem er annyit mint amennyit kernek erte.Majd megvesszuk egy ev mulva a normalis aron,addig az egyik legjobb Adidas cipo betonra a Tempo 5-os azt vadaszd le,esetleg meg a Boston is szoba johet,de az mar kemenyebb picit.Mindkettot vadaszom most penteken,ha a Boston lesz a meretmben akkor a spuriban epp le van arazva,mert jon a Boston 3 es a regit learaztak.

Aporpo elozo kerdeshez (olcsobb korrekt cipo) New Balance 780 V2? Netes kulfoldi oldalakon eleg olcson vesztegetik,lattam eloben igeretesnek tunik.NB 550 meg ami konnyu es olcso is,de inkabb gyors munkara.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4663) tomcica válasza tomcica (#4661) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Apropo olcso cipo alternativak: Adidas Duramo (foleg az uj 5-os,de 30-40 euro tajekan eri meg az arat) Adidas Furamo szinten zenesz.
Adidas ClimaCool (bizonyos modellek szemtelenul le vannak arazva 50 euro kornyeke)
Reebok Zigzag lattam belole nagyon olcsot,ez eleg gyors ciponek tunik

Puma Faas 500/550/800 - kenyelmes tempocipok
Puma Faas 350/300 - gyors cipok (300-am van,nagyon jo de nem lesz tartos mar latom)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4664) szki válasza tomcica (#4656) üzenetére


szki
őstag

Büszke lehetsz a tanítványra!

Ha már cipő! Félmaratoni aszfaltos munkára mi jöhet szóba nálam? Neutrális a lábam az Adidas footscan szerint. Kellene májusban cipőt vennem, mert a keszthelyi maratont nem akarom a jelenlegi 700 grammos cipőim valamelyikében lefutni. 88 kiló vagyok. Adidas Tempo 5 jó lenne gondolom nekem is! De én 20eFt-nál többet nem adnék ki futócipőért :B Ráadásul külön terepcipő is kellene olcsón, mert kinyiffant a jelenlegi...

[ Szerkesztve ]

(#4665) tomcica válasza szki (#4664) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mit szolsz egy jo kis egyszeru(bb) Saucony-hoz? 300gramm kornyeke?

[link]

a regebbi Jazz,lehet meg lejjebb is araztak mar

vagy

[link]

regebbi Ride

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4666) tomcica válasza szki (#4664) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jajj a terepes reszt nem is figyeltem,meglepo de a Salomon Speedcross 3 elerte a 20ezer ft kornyeket (igaz valami hulye meretekben csak,de hatha latsz a meretedben)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4667) szki válasza tomcica (#4665) üzenetére


szki
őstag

Köszi! Ez a ProGrid Jazz 15 bejövős! Próbálgatni fogok majd cipőboltokban!

Egyre jobb futó formában vagyok. Kijött a jó idő, és váltottam heti 5 edzésre. Növeltem a heti kilométert, és még a tempót is gond nélkül. Muszáj is, mert már csak 6 hetem van, hogy kifussak egy becsületes Maratont (3:20 a célom).
De nagyon csábít a bringázás, és nehéz visszafognom magam, ha bicajra pattanok :D

[ Szerkesztve ]

(#4668) tomcica válasza szki (#4667) üzenetére


tomcica
Topikgazda

neked valami duathlonos sport fekudne jol,nem?!

jazz 15 van egyik csapattagnak (a masiknak 14 es 16) volt a labamon nagyon jo cipo,mindent tud

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4669) szki válasza tomcica (#4668) üzenetére


szki
őstag

Duathlon? Áááá! Én csak a magam szórakoztatására sportolok. Meg ha egyedül kell mennem valahová, akkor bicaj nekem a helyközi közlekedés :D
Bár már 3x indultam úgy félmaratoni versenyen, hogy a verseny helyszínére és vissza is bicajoztam (2x 40-50 km).
Sajnos ki kell hagynom most vasárnap a sík terepű Tapolca félmaratont. De jövő hétvégén indulok a Nagykanizsa-Zalakaros félmaratonon. Az viszont kész hullámvasút a Zalai Dombságban. A terv az, hogy Kanizsára megint bicajozok 50 km-t a rajt helyszínére. Aligha lesz új egyéni csúcsom, de tisztességesen megfutom. A buli miatt megyek, meg utána ingyenes a fürdőzés a Karoson.

Tetszik, hogy sok futóverseny van a 100 km-es körzeten belül. És átlagosan baráti 3000 Ft-os nevezési díjért. És akkor még a szlovén, meg a horvát lehetőségeket meg se néztem!

[ Szerkesztve ]

(#4670) cekkk


cekkk
veterán

Ma végre rövidnadrág és pólóban futottam :DDD Nagyon jó volt :C Nem volt dörzsi a belső combomnál, így nem is fájt :D Viszont a cipőt nagyon lazára kötöttem, így cipőt a lábfejem több terhelést kapott és így a futás végére éreztem meg :D De élveztem szinte minden percét ;] :DDD
Most már 1 órát futunk, igaz nem sok km-et, de lassan járj tovább érsz :D Meg ekkora túlsúllyal ez is szép teljesítmény nekem :D

(#4671) whited


whited
addikt

Sziasztok
Bocsi a kérdésért de aki fut mert ugye tudtommal az fogyaszt a legjobban, hogy ér el jobb eredményt, meg melle hasazik is?
Láttam 1 videót amin 8perces edzést mutatnak csak mert tudom hogy arányosan fogyunk mindenhonnan de számomra ez a has téma problémás dolog..

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#4672) DBAtti válasza tomcica (#4663) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Köszönöm az ajánlást, nézem, illetve feljegyzem őket, de nem igazán találom őket itthoni boltokban :( , és főleg mint kezdő szeretném ha fel tudná próbálni. Terveztem, hogy meglátogatunk egy Nyúlcpőt, Intert, Saucony-t, amerre járunk majd nyitva tartom a szemem, hátha vannak.

Re.: (#4671) whited
Hasazás szerintem nem segít. Tévedés ne essék: hasznos mert erősíti a hasad, de nem létezik lokális zsírégetés. De tényleg. Az más kérdés, hogy az izmok jobban mutatnak, adnak egy tartást, stb, de ettől a zsír még megmaradhat, valahogy így vagyok én is.
szokták mondani, minden embernek kocka hasa van, egy 6pack-hez nem is kell egyáltalán hasazni, "csak" lemenni úgy 8% testzsírszázalék alá.
Egészséges és csökkentett kalóriabevitel, rendszeres mozgás, esetleg zsírégetést segítő készítmények vérmérséklettől függően, én teáknál tovább nem mennék, a csodaszereket pedig el lehet felejteni, mert nem léteznek.
Amúgy fitness gyakorlatok segíthetnek +, bokszolás, ugrókötelezés (ez a lábfejet is keményen edzi), stb.

Szerintem.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4673) deicide válasza whited (#4671) üzenetére


deicide
veterán

Ahogy DBAtti is mondja, nem lehet célzottan, adott területről zsírt veszíteni. Türelemmel viszont le fog menni mindenhonnan, jó példa vagyok rá, 1 év alatt 20cm-t fogytam kerületből (és mindenhonnan is, nem csak onnan láb, kar, arc, stb), ennyivel kisebb nadrág kell most rám. Csak gyaloglok/kocogok/bringázok.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4674) cekkk válasza whited (#4671) üzenetére


cekkk
veterán

Diétával. A terembe is volt olyan srác aki semmi hasazást nem csinált mégis kockás volt a hasa, de nagyon keményen diétázott. Mondjuk már az nem a mi szintünk volt, mert alig evett, nagyon oda figyelt, szinte nulla szénhidrát, sok csirke mell. De ezt a diétát futás mellett szerintem nem lehet csinálni. Itt is van egy diéta, de én ezt sem tartom hosszú távon fentarthatónak. Meg azért egyrészt genetikai is beleszól , ismerősöm megehet akár napi 3 pizzát is még se hízik :W :DDD

(#4675) deicide válasza cekkk (#4674) üzenetére


deicide
veterán

Uhh, nulla szénhidráttal biztos nem sikerült volna szombaton pl 73km-t gyalogolnom/kocognom, mi értelme van ilyen diétának? Erősödni se nagyon fog, állóképessége sem lesz. Diéta nélkül fogytam le, sőt, sokkal többet eszem, mint eddig, de a mozgás is sok, hétvégén 10.000 kalóriát égettem kb :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4676) cekkk válasza deicide (#4675) üzenetére


cekkk
veterán

Mert pl a testépítésben kb nem szükség az állóképesség. Ismerek olyan VB bajnokot aki 2 emeletet alig bírt felmenni és utána ott fújtatott, és azt hittem elviszi a mentő :D Pedig izom van rajta rendesen ;]
Gondolom mivel ők nem csinálnak ilyen állóképességi edzést így a sok szénhidrát inkább zsírrá alakulna.
Egyébként egy hónapig én is csináltam ezt a hülyeséget, hogy csirke+rizs, na azóta ezekre nem nagyon tudok ránézni :O :((
Én most tolom befele mértékkel a szénhidrátot, már mehetne lazán több is, de most cél a kiló vesztés :D

Kettős robbantás Bostonban: 3 halott, 144 sérült

(#4677) DBAtti válasza deicide (#4675) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Tényleg nem kötekedésből írom, de a diéta nem egyenlő a koplalással. A diéta a helyes táplálkozást jelenti, csak kis hazánkban, illetve a világban is egyenlővé vált az egyébként valóban egészségtelen önkínzó koplalással, ami csak jojózáshoz vezet.
Diéta != koplalás. :N

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4678) cekkk válasza DBAtti (#4677) üzenetére


cekkk
veterán

Pedig sok esetben a sport diéta is koplalásról szól. :W Arról ne is beszéljük, hogy amikor az ilyen felkapott új "fitnesz guruk" koplaltatással és ilyen 800 kalóriás diétákkal akarják elérni azt, hogy látványos legyen a fogyás a 70-90 napos programjukban. :(( Mindegy mindenki úgy teszi magát tönkre ahogy akarja :R

(#4679) deicide válasza DBAtti (#4677) üzenetére


deicide
veterán

Én nem is mondtam, hogy az koplalás lenne, csak azt, hogy pl az én esetemben egy ilyen no szénhidrát diétával biztosan nem tudnék 10-11 órát gyalogolni/kocogni, mert 1/2 óra után szétesnék. Persze, ahogy a kolléga is írta, egy testépítőnek nem szempont, hogy ultratávokat menjen :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4680) whited válasza DBAtti (#4672) üzenetére


whited
addikt

köszönöm a tanácsot :R
írtad a teákat, mutatnál olyat amit ismersz is, és jó is ? :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#4681) cekkk válasza whited (#4680) üzenetére


cekkk
veterán

Ha te át akarsz inni akkor olyan teákat keress ami vízhajtó vagy bocsi a csúnya szóért jól megfosat. Kb ennyit tudnak a csoda dolgok is. Esetleg szennalevél + édeskömény, de tartós használata nem javasolt, és eléggé megtudja forgatni a gyomrot szóval csak óvatosan vele. :K

(#4682) whited


whited
addikt

Sziasztok
amit itt írnak, mennyire valós? :D :)
[link]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#4683) cekkk válasza whited (#4682) üzenetére


cekkk
veterán

Annyira amennyire a reklámoknak hinni lehet :P

(#4684) tomcica válasza DBAtti (#4677) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyezem...hosszu tavon a koplalas leepiti a teljesitmenyt es depressziv negativ hangulathoz vezet.
Ki kell szamolni a napi szinten tarto kaloriat + az edzessel elegetettet,levenni belole 500kaloriat (NEM tobbet) a zsir egy picit lejjebb venni 5-7%-al a szenhidrat maradjon aranyban ugyanannyi mint dieta elott (ettol sokan felnek de nagyon,pedig kell a sporthoz a glikogenraktar feltoltese) es a lecsokkentet zsir helyett feherjet emeljunk (ugye 5-7% csupan nem kell extran tobb). Ez az arany honapokig tarthato az elejen heti 0.5kg zsir is lejohet,kesobb persze belassul ez egyenfuggo hogy kinel hogyan reagal a szervezet,egy hogy picit lassul az anyagcsere,ketto hogy a rendszeres edzest is megszokjuk es mar kevesebb kaloriat egetunk ugyanannyi ido alatt (hatekonyabbak vagyunk) ezt ujra kell neha szamolni mert lehet a npi elegetett kaloria mar kevesebb mint kezdeskor.
Persze nem kell naponta pontosan szamolni a kaloriat,egy hetet vegig kell kiserni naploval,beallitani es nagyjabol tartani,nem jo ebben megszalottnak lenni mert kontraproduktiv pszihikailag.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4685) DBAtti válasza whited (#4680) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Háát mit is mondjak.
Naturlandot szoktam venni, mert aránylag olcsó, és mert mindenhol ott vannak:
- a csalántea vértisztító, így jó pl.. másnaposságra
- van a fit-tea vagy valami hasonló, salaktalanító keverék
- sima zöld tea, vagy szűztea
A szűztea kapszula engem iszonyatosan meghajtott, a táplálék nem maradt meg bennem rendesen, így leálltam vele, de sima tea formában talán jó lehet. A matéteát próbáltam még, de nem éreztem egyáltalán különlegesnek, olyan, mint egy erős zöldtea. A salaktalanító hatóanyagait kell megnézni, és be lehet szerezni gyógyfű boltokban. Ha simán rákeresel, hogy mik segítenek a fogyásban, megtalálod az összetevőket, az arányokat meg vagy kikísérletezed, vagy szintén keresésre hagyatkozol.
Ami szokott ezekben a keverékekben lenni:
csalán, zöldtea, kömény, stb. A fenti linken vannak olyan kedvesek, és le is írják az összetevőket grammban.

úgyhogy irány a füvészkert és napi 2-3 bögre javít a közérzeten. Én szigorúan natúrban iszom, de lehet persze ízesíteni. A kömény egész kellemes ízt ad pl. a salaktalanítónak mondjuk egy csalánhoz képest.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4686) DBAtti válasza DBAtti (#4685) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Az lemaradt, és írják is a csomagoláson, hogy az ilyen teák fogyasztása kúraszerűen ajánlott, és nyilván ahogyan valami negatívat tapasztalsz, le kell vele állni, vagy csökkenteni az adagot (lásd az én zöldtea-kapszulás esetem).
Vízhajtó és "pörgető" hatású az L-carnitine, de egészségesnek nem nevezném, manapság egyre kevesebbszer használom én is az 500mg-os kapszulát (igazából rövidebb távon nagyobb erőkifejtésre vagy képes, de eléggé kiüríti a szervezetet, oda kell figyelni rá. Testépítők is "szokták" használni, de csak ésszel érdemes, különben széthajtod magad és egyszer csak a kimerültségtől leborulsz a székről).

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4687) cekkk válasza DBAtti (#4686) üzenetére


cekkk
veterán

Egyébként, nem mindent kell alkalmazni kúra szerűen, én pl csalán mezei zsurló és édes kömény keveréket forrázok le és azt iszom lassan 3 hónapja, az elején egy hónapig használtam Szenna levelet is pluszba a salaktalanítás miatt, de azt már tényleg csak úgy lehet használni, hogy kúraszerűen. De az biztos, hogy jobban rendbe raknak ezek a gyógynövények mint a gyógyszerek :DDD

(#4688) DBAtti válasza cekkk (#4687) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Én sem mindenre gondoltam, csak a salaktalanító keverékre, ami eléggé megdolgozza a belső rendszeredet. Csalántea, zöldtea iható végtelen mennyiségben, nem fog megártani.
Egyszer próbáltam kamilla teát is belsőleg, állítólag gyomorbántalmakra jó... úgy jártam vele, hogy utána legalább már tudtam mitől van bajom, rohadtul felborította az étvágyamat, borzalmas volt. Étvágycsökkentésre alkalmazható mondjuk, nekem vagy fél napig nem volt kedvem semmit fogyasztani.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4689) tomcica válasza DBAtti (#4688) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A csalanteaval ovatosan,mert kihajtja a kaliumot az emberbol.Neha nem art szuneteltetni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4690) DBAtti válasza tomcica (#4689) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Köszönöm, ma is tanultam valamit! Mondjuk én speciel most nem iszom most rendszeresen, és szedem is a multivitaminom, de egymás ellen ne dolgozzon akkor már két dolog hosszútávon. :R

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4691) Aristeus


Aristeus
tag

Tegnap átvettem a Vivicittá rajtcsomagját, benne a technikai pólóval. Amikor láttam a képen a futanet oldalán azt gondoltam, hogy: na ez rózsaszín és nem is néz ki jól, majd jó lesz magányos terepfutásokhoz. :D
Most meg mikor a kezemben volt, aztán meg felvettem, azon csodálkoztam, hogy ez nem is annyira rózsaszín, mint vártam és hogy egész jól néz ki.
Már azon is gondolkodtam, hogy ebben futnám végig a vasárnapi félmaratont, csak az tart vissza, hogy még teljesen új, 1x sem volt rajtam hosszútávon (meg semmilyen távon sem), és nem tudom, hogy beválna-e. Nem versenyen kellene ezzel kísérletezni, ugye? Maradjak az eddig jól-bevált, bejáratott, dri-fit-es technikai felsőmnél?

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#4692) tomcica válasza Aristeus (#4691) üzenetére


tomcica
Topikgazda

NE kiserletezz a versenyen SOHA :N

Elviheted es verseny utani konnyu seta/kifutashoz jo lesz (akkor meg lesz az orom is)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4693) Newboy911 válasza Aristeus (#4691) üzenetére


Newboy911
tag

Na és hogy állsz a gyorsítással ?

(#4694) Aristeus válasza Newboy911 (#4693) üzenetére


Aristeus
tag

@tomcica: Köszi a megerősítést, jól gondoltam akkor, semmi kísérlet a versenyen. :)

@Newboy911: Felemásan, múlt héten megint elkaptam valami hülye vírust, kimaradt az egész hét, de előtte sikerült pár jó tempóedzést csinálnom, volt dombfutás is, meg egy nagyon jól sikerült résztávos is. Hosszút is futottam, az mondjuk nyögvenyelős lett a végén, de megérte az is bizonyos szempontból, mert a kitűzött távot csak azért is lefutottam, minden akadály ellenére.
A formám meg folyamatosan össze-vissza ingadozott hol ilyen volt, hol olyan.
A legelső (és eddig összesen 1) félmaratonomat tavaly futottam, egyedül, Dombóváron: az 2:07:07 lett.
A jelenlegi formámat (a félmaratoni tempóm) most valahol 5:20 min/km és 5:40 min/km közé saccolom. Hogy ez elég lesz-e egy 2 órán belüli félmaratonhoz az majd vasárnap kiderül.
Úgy terveztem hogy 5:30 min/km körül elindulok, aztán, ha nem megy még vissza lehet venni, ha meg jól megy rá lehet tenni még egy kicsit.
Ha nem jönne össze mégsem a 2 óra alatti idő, akkor sem fogok csüggedni, elvégre ez lesz az első félmaraton versenyem, az élmény fontosabb most azt hiszem. Félmaratoni versenyt tudok még majd futni, de első félmaratoni versenyt csak 1x lehet.

Apropó, ha már első félmaratoni versenyek: kinek milyen volt az első? Mi maradt meg bennetek a legjobban? Mire emlékeztek szívesen az első versennyel kapcsolatban?

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#4695) tomcica válasza Aristeus (#4694) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elmeselem eletem eddigi egyetlen felmaratonjat :D Ugye kozeptavra vagyok beedzve,de szeles alappal,igy volt ez regen is,amikor meghivtak egy felmaratoni valtoba.Eredetileg negyen futottunk volna a szerb orszagos felmaratonon valtot,fejenkent kb 5km,azt ugy adta is az edzesem,kora tavasz volt a telen rakeszultem a hosszabb tempokra az 5km ment kb 16kornyeken,a 10km kb 33perc szoval benne volt a bugi a labba.
Odaertunk Ujvidekre es kiderult keves nevezo van a valtokra igy nem tartjak meg,csak a felmaraton van semmi mas nincs.Osszeneztunk azzal a "mi baj lehet?!" tekintettel es beneveztunk.Ramelegitettunk rendesen 4km kozepes tempo,gyorsitok,viz,szolocukor,c vitamin es felkonyokoltuk magunkat az elso sorba.Kb 300 indulo volt a profi mezonyben nagoyn szuk startutcaval,igy nem kockaztattunk.Ellotek a startot kb 3.30-as ezrek mentek,siman ment kerdes ez :D 5km-nel jott az elso felismeres hogy ez igy nagyon-nagyon gyors lesz,12 km-nel szurt be eloszor a bordaim alatt,ekkor visszaengedtem az elbojtol kb 500m-nyit es csurogtam tovabb,15km-nel jott az elso fal ott mar kicsuszott 4 perces ezrekre,de jol alltam.18kornyeke mar nagyon fajt de valahogy lefutottam.

Osszido: 1:17perc akkora elmeny volt hogy azota eletemben nem futottam versenyen 5km-nel hosszabb tavot :O

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4696) tomcica válasza tomcica (#4695) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ja a 300-as profi mezonybol 16.-ik lettem,ami elso probalkozasra nem is volt olyan rossz...1:12-vel nyertek ami nem egy tul gyors ido,de szel is volt,meg hideg is volt,egy jobb nyar vegi napon 1:10 lett volna ez ahogy a NIke pestin is szokott lenni,mondjuk ha jobb az ido talan en is 1:15 kornyekere tolom be

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4697) Newboy911 válasza Aristeus (#4694) üzenetére


Newboy911
tag

Én nem rég futottam az elsőt, ahogy be is számoltam róla. Az nagyon jó lett, sokat kell edzeni hogy meg tudjam dönteni az 1-48-53-at.

Nekem a hétvége lett nyögve nyelős, kicsit csereburáltam a napokat.
Szombatra jutotta résztáv két részletben De.10K, Du 8K. Vasárnap hosszú 19K.
Az utolsó 5K-ra már úgy elfáradtam hogy a pulzusom 3x is hirtelen felugrott 140- ről 200 fölé.
Ekkor úgy döntöttem hogy sétálok 2-3 percet.

A végére egy jó hír. Sikerült szert tennem egy ilyen bringára.
Most már "kínozhatom" magam még több fronton :D

[ Szerkesztve ]

(#4698) mate317 válasza Newboy911 (#4697) üzenetére


mate317
tag

egy ilyennel aztán élmény minden méter:) volt egy magellan craterem, az elég minőségi és megbízható volt, de lassú, ezért lecseréltem egy olcsó 20 éves országútira, ami bár gyorsabb, de elég rozoga és egyre nehezebb tekerni. aztán egyszer próbáltam egy 80ezres csepel fixi royalt, az olyan masszív és gördülékeny volt, hogy csak na. akkor képzelem mit tudhat egy ilyen csoda:)

(#4699) Nyugdíjas válasza mate317 (#4698) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pedig a Royal az aztán pont nem arról híres állítólag

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4700) tomcica válasza Newboy911 (#4697) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nagoyn suker,meg a szine is tetszik :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.