Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) DBAtti válasza cekkk (#4050) üzenetére


DBAtti
aktív tag

"Mondjuk én a helyedben 1-2 hónapra befizetnék egy olyanhoz aki megtanít rendesen edzeni és nem csak körülötted legyeskedik."

Pontosan ez a terv, meg kéne önfegyelem és diéta (helyes étrend). Én gépekkel próbálkoztam az elején, de mostanra sokkal jobban megszerettem a kézi súlyzókat, és azzal végezhető gyakorlatokat, sokkal kötetlenebb, átfogóbban mozgat. Érdekel még a kettlebell is, meg rá kellene térni az önsúlyos gyakorlatokra, nem szépészeti, de funkcionális izmokat szeretnék építeni (fit vonal).

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4052) tomcica válasza cekkk (#4050) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ugyanez ervenyes a futotechnikara,gyakorlatokra kifizetsz egy rendes edzot megtanulod es utana mar csinalhatod magad is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4053) cekkk válasza tomcica (#4052) üzenetére


cekkk
veterán

Csak találni kellene ilyet itt debrecenben :DDD :DDD

(#4054) tomcica válasza cekkk (#4053) üzenetére


tomcica
Topikgazda

van az a penz amennyiert felmegyek oda is :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4055) cekkk válasza tomcica (#4054) üzenetére


cekkk
veterán

Gyere majd a végén kifizetlek :P ;] ;)

(#4056) tomcica válasza cekkk (#4055) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez esetben a komolyabbik edzestervet viszem,annak a vegen kezes barany leszel :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4057) cekkk válasza tomcica (#4056) üzenetére


cekkk
veterán

Ahhoz nagyon komoly edzés tervet kell hoznod :P :DDD

(#4058) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Sípcsont feszüléses fájdalom minek köszönhető? Gyakran kell futnom hogy elérjem a vonatot, olyankor elég sűrűn előjön. :(((

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#4059) cekkk


cekkk
veterán

Itt is ez a sarokra érkezést javasolják :Y :W

(#4060) cekkk


cekkk
veterán

Ma vettem futó zoknit, Run 500as már nincs, csak a honlapjukon a boltokba valami más a neve, így azt vettem meg. Majd kiderül, milyen lesz :D

Az elmúlt két napban, az erősítő gyakorlatokat csináltam a teremben, mondanom sem kell, az alsó felemben mindenhol fájdalom és izom láz van :DDD

(#4061) tomcica válasza cekkk (#4059) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en is sarokra erkezest javaslok minden ellenfellemnek,had torjek a nyakukat :D

ma vegre jobb ido volt,futottam mezitlab 4km-t a fuvon

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4062) deicide


deicide
veterán

Nem feltétlen futós kérdés, de felteszem. Hosszú aerob edzések után, pl a tegnapi 5 és fél óra bringa után este elalváskor, 3 órával a hazaérkezés után is 80-90 volt a pulzusom már fekve. Ez mitől lehet? Olvastam több helyen is, hogy az izmok kiürült raktárait a szervezet akár hosszú órák alatt tölti újra ahonnan tudja (és mivel csak pár száz kalóriát ettem meg utána, gondolom a még viszonylag sok elraktározott zsírból is teszi), ezért lehet magas a pulzus?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4063) TripleB válasza deicide (#4062) üzenetére


TripleB
senior tag

Kimerültség is tud magas nyugalmi pulzust.produkálni, sőt... hagysz elég időt a regenerálódásra?

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#4064) deicide válasza TripleB (#4063) üzenetére


deicide
veterán

Szerintem igen, csütörtökön szünnap volt, péntek reggel gyalogoltam 10km-t és a tegnapi. Viszont most reggel már visszaállt a normál 46-48-as szintre.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4065) tomcica válasza TripleB (#4063) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egyezem,gyanusan tulterhelted magad,annak a pulzusnak le kellene masznia 65-60 ala

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4066) szki


szki
őstag

Kipróbáltam milyen hosszút futni. Hát nem túl jó. Az én 86-88 kilós súlyom nem épp optimális maratonhoz.
Összességében nem hangzik rosszul: maraton elsőre 4 óra 6 perc bruttó idő. Az utolsó 7 km-t megszenvedtem, és 10 percet belegyalogoltam 2 szakaszban. Mára csak a vádlimban van izomlázam.
Megmaradok a félmaratonoknál, de évente egy maratont ki kellene futnom versenyen keményen. Az elsőt épp 3 hónap múlva :D

[ Szerkesztve ]

(#4067) tomcica válasza szki (#4066) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szep-szep,jó alapkondi kell ahhoz a tavhoz,jócskán lelassul a felmaratoni tempodhoz kepest

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4068) szki válasza tomcica (#4067) üzenetére


szki
őstag

Köszi! Mondjuk nem is futottam versenytempót. Nem is készültem sok frissítéssel. Alig ettem, ittam közben, mert nem volt nagy tempó.

(#4069) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Hobbi futókat kérdezném elsősorban! Ti tudatosan, edzéstervvel készültök fel a magatokhoz relatív hosszabb táv teljesítésére, vagy csak úgy "érzésből" készültük?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#4070) mate317 válasza haromegesz14 (#4069) üzenetére


mate317
tag

Ha fejlődni akarsz, akkor az csak tervszerű edzéssel fog menni. Vagy miért kérdezed?

(#4071) haromegesz14 válasza mate317 (#4070) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Fejlődés érdekében. Az első 1 - másfél évben érzésből futottam, amikor volt energiám mindig próbáltam többet futni a megszokottnál. Viszont mostanság már nem igazán veszem észre, hogy nőne a táv, és ritkábban van úgy, hogy többet is futok a megszokottnál. Nyár végén/ősz elején szeretnék nagyobb távokat általánosítani.

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#4072) szki válasza haromegesz14 (#4071) üzenetére


szki
őstag

Miben szeretnél fejlődni? Távban, tempóban? Mit jelent a nagyobb táv számodra?
Tudtommal célszerű két alapozós szakaszt tenni az évbe, és két versenyszakaszt. Nem lehet egész évben egyenletesen jó tempót futni. Kellenek a keresztezések, és pihenni is kell.

(#4073) haromegesz14 válasza szki (#4072) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Távot szeretném növelni, tempón semmi esetben sem. Nagyobb táv 10-12km lenne :)

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#4074) szki válasza haromegesz14 (#4073) üzenetére


szki
őstag

Kell egy edzésterv a számodra. Találsz a neten többféle 10 km-es tervet. Vagy nem a heti hosszabb futásod lenne a 12 km, hanem minden futáson ennyit akarsz? Előre el kell döntened hetente hányszor, és mennyi időt tudsz a futásra szánni.
A lényeg a heti rendszeresség, és a megfelelő edzések váltakozása. Keresztedzések, és pihenőnapok optimális beiktatása.

Én például minél kevesebb km számmal (max heti 50 km), és heti 3-4 futással akarok remek maratont futni majd 3 hónap múlva :DDD De emellett mást is mozgok, ami jó hatással van a futásomra is.

(#4075) boygabi_


boygabi_
aktív tag

Sziasztok. Lenne egy szakirányú kérdésem. Lassan egy éve futok és idén tervezem lefutni az első félmaratonomat. Szülinapomra meg is leptem magam egy Kalenji futónadrággal. Vékony sztreccs testre simuló cucc. Namost nem tudom, hogy ez ilyen e de ma 0 fokban én fáztam benne. Már amikor bent a szobában járkáltam olyan hideg érzésem volt benne. Mikor kimentem akkor az első kis szellő mintha nagyon átfújt volna rajta. Felvetődött bennem, hogy ez most aláöltözet lenne? Tehát vennem kellene rá valamit? Egyébként mindenki ilyen sztreccs ruhában futkos de én nem tudom, hogy ők nem fáznak? Mikor bemelegedtem akkor már jobb volt kicsit de azt éreztem, hogy a combom és a térdem nagyon áthült.

(#4076) mate317 válasza boygabi_ (#4075) üzenetére


mate317
tag

Kétféle van. Az egyik belül bolyhos, az a téli, a másik nem, az csak őszi-tavaszi.

[ Szerkesztve ]

(#4077) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Na lassan, hogy a két hetesre tervezett december eleji kihagyásomnak vége (még csak két hét telt el azóta? ;] ), ide is visszasomfordálok :D

"Bosszúból" ideköltöztem a Margitsziget mellé, úgyhogy mostmár nincsen mese. ;]

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4078) mate317 válasza Nyugdíjas (#4077) üzenetére


mate317
tag

ha szabad tudni melyik oldalára? :D

[ Szerkesztve ]

(#4079) Nyugdíjas válasza mate317 (#4078) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pösti ódalára. Újlipótba'.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4080) mate317 válasza Nyugdíjas (#4079) üzenetére


mate317
tag

budán tudtam volna jó futóhelyeket

(#4081) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

A lábfájásom továbbra sem múlik (mondjuk én barom, nem álltam le a futással, csak lassítottam kicsit), úgyhogy eljött az ideje, hogy tartsak egy két hetes pihenőt.Nehéz lesz, de megpróbálom max emelkedőre állított futógépen való gyaloglással átvészelni ezt a két hetet. Egyébként egy kollégámnak elmondtam a tüneteket (aki egy ultrafutóval él együtt jópár éve és látott már sokmindent) és azonnal rávágta, hogy ez bizony csonthártyagyulladás lesz. Kigugliztam és tényleg illik rá minden tünet (a bal lábam belső felén a vádli izom tapadásánál és attól egy kicsit előre fáj).

Úgyhogy most két hét pihi, feketenadálytővel kenegetés és kinesio tapaszozgatás jön, remélem március első hetére elmúlik, különben ugrik az áprilisi két órán belüli félmaraton terve. :(

less qq more pewpew!

(#4082) Newboy911 válasza boygabi_ (#4075) üzenetére


Newboy911
tag

Szia,

Én nyáron lesz hogy egy éve futok, nekem is ilyesmi nacim van nem bélelt tavasz-őszi.
Már annyira megszoktam hogy 0 fok alatt veszek rá melegítőt, felette már nem kell.
Jövő hónapban tervezem az első félmaratont.
Már.23.szo. Vásárhelyi Családi Futófesztivál (19.) utcákon - Kecskemét.
Indul valaki esetleg valamelyik távon ?

(#4083) boygabi_


boygabi_
aktív tag

Köszi srácok. Akkor mivel már megyünk ki a télből én is húzok rá egy melegítőt a nadrágra ha hideg van és kész. A következő télre meg veszek egy bélelt cuccot.

(#4084) mate317 válasza boygabi_ (#4083) üzenetére


mate317
tag

jobban megéri a bélelt, csak egy ezressel drágább, és abszolút jó +10 fokban is, mivel nagyon jól szellőzik, az izzadtságot meg elpárologtatja.

(#4085) cekkk


cekkk
veterán

Érdekes cikk.

tomcica
Veled mizujs, nagyon csendbe vagy. :U

(#4086) szki


szki
őstag

Vasárnap Yours Truly
Futhattok 50 v. 25 v. akármennyi km-t :)
Én egy 25 km-t gondoltam kerek 5 perces tempóval, ami még kellemes, és alig kell frissítenem közben. 50 km az már tényleg nagyon sok, és nagyon macerás a frissítése.

(#4085) cekkk: A cikk picit elfogult a futás felé. Más sportokra is mondhatjuk, hogy tökéletes alakot csinál (lásd sífutás), és kiváló zsírégető. Én meg persze a bicajozás felé vagyok elfogult, ami a legkevésbé terheli az ízületeket, és bármennyit jólesően lehet belőle végezni egy-egy nap :) Én egyúttal letudom a közlekedést is. Bár futva is szoktam közlekedni :)

(#4087) cekkk válasza szki (#4086) üzenetére


cekkk
veterán

Nekünk még nincs kocsink a párommal(tervbe van, fiatalok is vagyunk el is vagyunk nélküle :DDD ), így mindenhova vagy gyalog vagy biciklivel járunk itt a városban :DDD Bár nem napi 100 kilométereket :D

(#4088) szki válasza cekkk (#4087) üzenetére


szki
őstag

"itt a városban"
Nálam ez így hangzik: itt kis hazánkban és a környező országokban ;) Persze autózni is szoktam, de minél kevesebbet...

(#4089) tomcica válasza cekkk (#4085) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elvagyok,nem akartam telirakni a topicot a sajat edzesemmel,en a heti 80-90km-t most is tartom egesz marcius kozepeig,akkor valtok 65-75km/het tavaszi elesito szakaszra.
Jo volt az alapozo,sikeres,tegnap futott az egyik tanitvany Coopert egy ocsmany szeles-havas idoben 3100m lett,meg is nyerte a sajat kategoriajat,a tobbiek 3000 alatt mentek.Egy jo 300m-t elvett a szel ugy saccoltam.

En penteken mentem szinten szelben a szokasos 3 x 1000m-t (most egy picit rovideitettem a pihenon koztuk)
3.12...3.11...3.10 es raadasnak 400m eros az 66.9 lett. Ez ebben az idoben nagyon erosnek szamit kint.

Van egy lany tanitvanyom is,szepen epitem fel 2 eve kocog,amator szinten,igy eros a laba csak sose ment rendes tempot es resztavos edzest,heti 2x atjon az en varosomban es megyunk egyutt.Vezetem neki a tempot.Ugy latom kemeny fabol faragtak,az nem egy hatrany ennel a sportnal.Felmaratont szeretne kifutni,az meg is lesz,aprilis derekan,aztan szeretnem felkesziteni egy jo 5km-es tempora ahol mar nem csak a tv kifutasa a lenyeg,hanem a tempo amellyel mindez tortenik.

Diohejban ennyi :D kacsintgatok egy Nike Free 5.0 iranyaban,Szegeden learaztak a Karaszon 23 ezer forintra,az mar nagyon korrekt ar.
Ja a masik tanitvany megvette a JAzz 16-ot..az ugye konnyitett a 15-hoz kepest es 8mm a sarokmagassag (12 a regi) jo gyors cipo lett 23.500 ft egy evig meg van az edzocipoje :K (van melle egy gyors palyacipoje a nyarra)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4090) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Aszfaltra, kezdőként milyen cipőt ajánlotok? Max 15k-ból lehet valami értelmeset venni?

(#4091) DBAtti válasza Chosen (#4090) üzenetére


DBAtti
aktív tag

:(

Nem nagyon.
Nem tudom túlestél-e már a "lábanalízisen", ha nem, akkor érdemes megnézni, milyen típus vagy, és olyat keresni (pronáló/semleges/szupináló). 15k-ért sajnos csak erősebb akciókban, és kifutó modellekben lehet találni, amihez résen kell lenni. Én pl.: anno a NIKE citius II+ -omat 13-ért hoztam el kereken, és nagy megelégedéssel használtam sokáig, szóval nem reménytelen.
Amit kerülj, az a hagyományos (12 egy tucat) rácsos sarkú, mindenféle csillapítást nélkülöző általános célú edzőcipő/ sportcipő, ezeket csak nagyon rövid távokra tudnám ajánlani (max 4-5km), de inkább arra sem, mert könnyen megutáltatja veled a futást, hamar tönkremegy, és megrontja az ízületeidet is (kisebb tömeg esetén kevéssé zavaró talán, de velem a < 10k-s cipők nem boldogultak, és én sem szerettem a talpamon a vér- és vízhólyagokat + a térdvédő porcerősítő rendszeres szedését. Két doboz porcerő árából van egy rendes Saucony-d... bár a porcerősítő sosem árt).
Szóval valamilyen csillapító betét/ szerkezet legyen benne, hiszen aszfalton akarod használni!

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4092) Chosen válasza DBAtti (#4091) üzenetére


Chosen
addikt

Még nem voltam, btw milyen boltot ajánlotok?

Mennyi egyébként csak a tényleg minimum szintet megütő rendes cipők ára? 10km a cél egyelőre.

(#4093) kk831228 válasza Chosen (#4092) üzenetére


kk831228
addikt

Decathlon :K Nike air pegasus 18-19 körül elég puha a talpa. :K

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4094) DBAtti válasza Chosen (#4092) üzenetére


DBAtti
aktív tag

A lábtípust magad is meg tudod határozni otthon, de egyes boltokban van ilyen "varázstábla", amire ráállva és kicsit rajta maradva megmutatja a talpnyomod, a modern kori vizes talp - papír teszt.

Boltok Budapesten:
Nyúlcipő (2 üzletük is van)
Overland (mérethiányos és kifutóból lehet nagy akció)
Saucony márkabolt
de érdemes benézni még a Hervisbe, vagy Intersportba is, lehetnek jó ajánlatok, de először érdemes megnézni a kiszemelt darabot hol lehet legolcsóbban megkapni.

A vásárlás menete:
- lábtípus
- Adott lábtípusra mik ajánlottak egyáltalán
- ajánlott típusok felkeresése boltokban, és összehasonlításuk FELPRÓBÁLÁSSAL (méret, kényelem, mozgás futópadon)
- menet közben az esélyeseket megkeresni, hol mennyiért kaphatók, végül a győztes megvétele, ajakbiggyesztett fogszívás a drágább és jobb modellek mellett. :O

NIKE modellek felpróbálás után sportsdirect.com-ról olcsóbban rendelhetők sokszor, érdemes összeállni pár ismerőssel és rendelni cuccokat (nem feltétlen csak cipőt).

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4095) kk831228 válasza Chosen (#4092) üzenetére


kk831228
addikt

Ilyesmi volt azt hiszem: [link] de a többiek jobban értenek hozzá... Én fölpróbáltam nagyon kényelmes volt, nagyon könnyű és nagyon puha mint ha szivacson járkálna az ember...

(#4094) DBAtti Spuri futóboltot kihagytad. :R ;)

Annál olcsóbban nincs szerintem sehol ,18 vagy 19 volt a decathlonba kifutó modellben, ami 135 dolcsi a nike weboldalán.

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4096) DBAtti válasza kk831228 (#4095) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Ha valóban Pegasus volt, akkor korábbi széria lehetett, nem a 29, ettől függetlenül 18-19-ért szerintem elég jó vétel.
+ 2-4000HUF és Saucony Jazz, Phoenix, Omni termékcsaládok attól függően milyen a lábad, a kifutók ezekből is előfordulnak 20k körül.
Én a Phoenix5-öt próbáltam (pronáláshoz), és nagyon jó benyomást tett (csak az Asics Pegasus még jobbat).

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4097) kk831228 válasza DBAtti (#4096) üzenetére


kk831228
addikt

Tényleg jó az az oldal... :R :R :R :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4098) Chosen válasza DBAtti (#4094) üzenetére


Chosen
addikt

Megcsináltam a vizes tesztet, ilyen képet adott: [link]

Nos hogy már tudjuk a típust, a távot, a talajt és az árat, ennek fényében konkrét tippetek van? (Air Pegasust köszönöm! Ki fogom próbálni)

Régen lúdtalpas voltam egyébként, most lúdtalp betéttel járok.

[ Szerkesztve ]

(#4099) DBAtti válasza Chosen (#4098) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Ez a nyomat nekem teljesen normálisnak tűnik, de ha betéttel jársz, akkor egyértelműen pronáló lábhoz való típust kellene nézni, max. semlegeset.
Saucony-ból ilyen az emlegetett Phoenix és erősebb pronáláshoz az Omni sorozat. Jó lehet még a Ride is, de az inkább semlegesre való. Szóval inkább az első kettő valamelyike.
NIKE-ból jó lehet a Pegasus például (nekem is tetszett), de eléggé sok típusuk van még, én nem igazodom el rajtuk.
Asicsból... csak drágább lesz valószínűleg, kifutó 1160, 1170, 2160, 2170 lehet érdekes, illetve amit épp találsz méretben, meg kell nézni megfelelő lenne-e típusra.

A boltok közül kifelejtettem a Spuri futóboltot, náluk is jártam, jók, ajánlanak, aránylag nagy választék, "varázsszőnyeg" (az említett talpvizsgálat).

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4100) szki válasza Chosen (#4098) üzenetére


szki
őstag

Szerintem nem teljesen jó állva nézni a lábad lenyomatát. Futás közben másképp is rakhatod a lábad. És még a két lábad talajfogása is különbözhet. Én például szeretek a lábam külső élén futni. Főleg gyors tempónál. De mégse szupináló a lábam, hanem neutrális.
Az Adidasnak van footscan megoldása. Csináltam is ilyen tesztet velük. Szerintem a nagyobb (szak)boltokban jó tanácsokat tudnak adni személyesen. A cipőválasztáshoz: [link]
Szerintem a cipő kevesebbet számít, mint a jó futótechnika... A hobby futók 95+ %-a szerintem helytelen technikával fut, és állandó sérülésnek teszik ki magukat így.

Más: Mai adagom 25 km volt takony időben, és közepes terheléssel 5:08 perc/km átlagtempóval. Frissítés, és megálló nélkül :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.