Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) cekkk válasza (#4800) üzenetére


cekkk
veterán

Nem tudom milyen ez a guggolás nem ismerem.
Nekem lent a terembe a személyi edző mindig azt mondta amikor leguggolsz és onnan állsz fel soha ne nyújtsd ki teljesen egyenesre a lábaidat, egy pici rogyasztás kell bele ugyan így amikor van a lábtoló gép itt sem lenne szabad teljesen kinyújtani a térded. Nem lehet, hogy ilyeneteket csináltál és amikor vissza mész állásba akkor hirtelen nagy terhelést kap a térded és ez a fájdalom nálad így jelentkezik?

(#4802) Aristeus válasza tomcica (#4789) üzenetére


Aristeus
tag

Köszönöm a részletes választ! Azt hiszem pár hétre beépítem az egyperceseket a hosszú futások közepébe.
Majd beszámolok a tapasztalatokról!

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#4803) Newboy911 válasza kenny123 (#4798) üzenetére


Newboy911
tag

Esetleg mint tapasztalt a kevésbé tapasztaltnak, valami tanáccsal tudnátok szolgálni?Esetleg mint tapasztalt a kevésbé tapasztaltnak, valami tanáccsal tudnátok szolgálni?

Türelem !

(#4804) válasza cekkk (#4801) üzenetére



addikt

nem konditermes guggolásra gondoltam, csak úgy pl ha leejtesz valamit és leguggolsz felvenni.
teljesen hétköznapi mozdulatok :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#4805) tomcica válasza Newboy911 (#4803) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4806) Apollo17hu válasza cekkk (#4801) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Szerintem azt az edző azért mondta, mert a teljesen kinyújtott lábakon nincs terhelés, ergo nem dolgoznak az izmok. Azért kell mindig egy kicsi rogyasztás, hogy a guggolás/lábtolás végzésekor ne legyen lehetősége az izmoknak a pihenésre.

Amikor kezdeti időkben be-benéztem konditerembe, mindig kaptam 1-1 hasznos tanácsot. Egy srác hívta fel a figyelmem hasazás közben, hogy döntött padon ne hagyjam, hogy leérjen a fejem hátradőléskor. Mondanom se kell, hogy kegyetlen dolog megcsinálni úgy 20 felülést, hogy a pad és a tarkód között mindig hagysz 5 centit, és onnan erőlködöd vissza magad. :)

(#4807) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Csak érdeklődni szeretnek, részt vesz-e valaki vasárnapi a városvédő futáson Szolnokon? Jöhet privátba is, hátha aztán "összefutunk" :DD

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#4808) Djuree


Djuree
félisten

srácok! van egy nike air alaris +3 futócipőm. elég vörös, salakos, hogy lehet ezt mosni? lehet mosógépben? ha igen hogy?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4809) mate317 válasza Djuree (#4808) üzenetére


mate317
tag

ez talán segít:)
[mosás]

[ Szerkesztve ]

(#4810) cekkk


cekkk
veterán

Ma is voltunk futni, igaz elég gyatra lett sajnos, de ez van, nem lehet minden nap egyforma :K
Kaptunk egy újságot a futóktól és abból bemásoltam egy oldalt hátha hasznos lesz nektek is :)
Itt megnézhetitek le tölthetitek :)

Egyszer jobban szeretem kint a pályán a futást, annyi szép lány jár ki :B ;]

(#4811) szki válasza gombi01 (#4790) üzenetére


szki
őstag

Nocsak! Mit hallok, hogy keszthelyi félmaraton! Akkor ott összefutunk! Bár én a maratont futom majd, ha jól sikerül felkészülnöm. Ha nem elég jól, akkor meg a félmaratont futom meg.
De 2 nap múlva még előtte Nk.-Zalakaros félmaraton verseny. Lehet végig hátszél lesz, és akkor megnyomhatom a tempót a dombok, és a hőség ellenére :)

#4791) kenny123: gyenge vagy még aerobban. Fejleszteni kell a keringést. Azaz a tüdőt, és az izmok hajszálerezettségét. Akár bicajozással keresztedzeni, ami kevésbé fáraszt ;-)

(#4810) cekkk: Ismerős látvány! Én mostanában Ajkán futok hét közben a városi tó körül. Szépek a lányok! Én meg elég jól futok,hogy ők is észrevegyenek :D Na majd versenyen beszélgetek is párral.

Az aerob-anaerob írás kissé elnagyolt. Az ironman.hu-n videó is van erről emlékeim szerint. Amúgy vmikor ezt tanultam biológiából :)
A lényeg, hogy tudatos edzéssel szépen tolható feljebb a tejsavküszöb. Én 60 percet tudok futni 185-ös átlag pulzussal, és még egyenletes tempóban is. A 90 perces félmaratont 182-es pulzussal. A 200 perces maratonra 173-175 közti átlagpulzus lőttem be. A bicajos pulzusértékeim 5-8 ütéssel alacsonyabbak.

(#4812) Djuree válasza mate317 (#4809) üzenetére


Djuree
félisten

:R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4813) gombi01 válasza szki (#4811) üzenetére


gombi01
tag

szki
szia, Keszthelyen nekem elég lesz a félmaraton, az is 2 kör, kikészítenek a körbe-körbe versenyek :)
megismerni ugyan nem fogjuk egymást mert még nem láttalak, de majd fejben szurkolok Neked....

valamiért nekem is magas a pulzusom, átlag 180-as pulzus simán produkálok akár 2 órán keresztül is, gondolom ez is egyénfüggő, max.-ra mértem már 200-at is, ez van... már nem is hordok pulzusmérő övet versenyeken, amúgy is állandóan csúszkálna csak :)

Holnap (27-én) nem jössz csúcsfutásra? Herendről indul a hajag-tetőre, kb 10km de van benne 300m szintemelkedés és terepen, jó kis buli lesz!
A tetőn megnyitják az egykori szovjet katonai rakéta bázist: [link]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#4814) cekkk válasza szki (#4811) üzenetére


cekkk
veterán

Én nem értek hozzá ilyen mélységekben szóval igazán nem tudok róla nyilatkozni, de azért kezdésnek nem lehet rossz meg valamint egy oldalon nem is lehet gondolom bele menni a részletekbe :)

(#4813) gombi01
Akkor nem vagyok egyedül mert nekem is hasonló magas pulzusom van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4815) tomcica válasza gombi01 (#4790) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mindig a konnyebb ut?! mindig :P aztan meg veletlen parszor tempot kell valtani mondjuk egy utcai 3-5km-es versenyen es kitor a panik :))

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4816) kenny123


kenny123
addikt

Azért most úgy hirtelen kivan a bre. Múlt 2 alkalommal volt pályán vagy 7-8kor, most meg mar 4 után kint ülök mellette. Direkt nem ettem semmi nehezebbet, hátha lehuz, vagy valami. Remek érzés alul múlni magam. :))

yo

(#4817) tomcica válasza kenny123 (#4816) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ilyen az eleje,ezt nem adjak ingyen :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4818) gombi01


gombi01
tag

sziasztok,
nah nekem megvolt a mai futásom -igazából nem is nevezném annak- úgy elhaltam a Hajag csúcs felé 5km után, hogy majdnem visszafordultam.. vagy 6x belesétáltam, nagyon nem megy a tájfutás főleg nem felfelé !
lesz mit edzenem, hogy jövőre ne égjek, mondjuk nagy tömeg nem volt kb 30 futó abból legalább 10 triatlonista, 24 órás bajnok, ironman... nem a hobbi kocogók :)
a táj szép volt csak 3x kellett elektromos kerítésen átmászni mivel egy birka tanyát kereszteztünk, legalább mindenkit felvillanyozott :), jah és a végén még el is tévedtem.
szóval, el nem fáradtam csak nem ment, ezért mérgembe busz helyett le is futva jöttem.
320m szintemelkedés, fel: 56perc 9,3km / le: 35perc 7,3km
Jövőre fordítok :)

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#4819) szki válasza gombi01 (#4818) üzenetére


szki
őstag

Szép volt! Fogd fel edzésnek! ;)
Nagyon szép a tájfutás, de versenytempóban nagyon kemény!

Ma én is megkínoztam magam az emelkedőkön. Félmaratoni versenyt futottam a tűző napon, hőségben 1:39-en belül. Természetesen bicajozás is volt a futás előtt, és után (45+50 km dombokon). Bővebben: [link]
Az elmúlt 2 hétben nagyon leterheltem magam munkával, sporttal. Így elégedett vagyok a mai teljesítményemmel. Pár napot rápihenve, síkon, és nem hőségben ki tudnám futni az 1:30-as félmaratont. 3 hét múlva Keszthely Maratoni verseny. De erősen gondolkozok azon, hogy csak a félmaratonra nevezzek, mert a hőségben nem akarok kipurcanni. Így szenvedtünk ma:

[ Szerkesztve ]

(#4820) Newboy911 válasza szki (#4819) üzenetére


Newboy911
tag

Szép teljesítmény mint mindig, de mi van a kezedben ? :)
Én is elkezdtem bicajozni, na nem olyan nagy távokat.
Tegnap 2x17Km.Félmaraton után még elég szép időt jöttél bicajjal is.

(#4821) tomcica válasza Newboy911 (#4820) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mi lenne a kezeben?! Hat gorcs ;]

viccelek,szep volt skacok

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4822) szki válasza Newboy911 (#4820) üzenetére


szki
őstag

Köszi!
Nem vittem karpántot a telefonnak. A mez meg nem a megszokott volt, és a hátsó zsebben nagyon ugrált volna :) Szóval jobb kézben telefon, míg a balban High5 energia gél, amit a start csomaghoz kaptunk. 4 kilométerenként volt frissítőpont. És minden frissítőponton lenyomtam egy vizet, vagy iso-t. Kellett volna sópótlás is, mert nagyon meg volt gyötörve a testem. Tehát 2 pohár víz, 2 pohár iso, és egy 60 mL-es gél fogyott a futás alatt.

Szerintem nagyon jól fejleszti az aerob képességet a bicajozás, ami a futásnál is megmutatkozik. Persze a futóművek megedzését csakis futva lehet végezni :) Tegnap 181-es lett az áltagpulzusom. Az emelkedőkön felment 190 közelébe a pulzus. De nem is mutatja igazán a pulzus a terhelést, a komoly erőkifejtést felfelé. Néhány meredek lejtő sem tetszett, mert nem egészséges lefelé vágtázni. De az én futóművem jól bírja :)
Amúgy mára is egy 100-as bicajozás befigyel majd több részletben :D

(#4821) tomcica: :D

[ Szerkesztve ]

(#4823) Timyyy válasza szki (#4811) üzenetére


Timyyy
őstag

Most látom hogy van itt ajkai futó... én még csak most kezdtem, és egyedül megyek mindig szintén a tóhoz, de elég nehéz rávenni magam társaság nélkül :( és igen, lány vagyok... :))
Pár hasznos tippet elfogadnék szívesen!

(#4824) szki válasza Timyyy (#4823) üzenetére


szki
őstag

Juhé! Üdv a csapatban!

Zalai vagyok, de 3 hétig hétközben Ajkán laktam meló miatt. Többször futottam a városban, és a tó körül estefelé. Futótársaságot így nem tudok ígérni, de segítséget szívesen adunk! Pláne egy hölgynek! ;)

Sok futó előkerült a jó idővel együtt :) Péntek este láttam egy 20 év körüli lányt futni az egyik járdán Ajkán. Hosszú felső, és hosszú nadrág volt rajta. Kb 22 C fok volt, és sütött még a nap. A lány arca teljesen ki volt pirulva, annyira melege volt. Nagyon túlöltözött!

[ Szerkesztve ]

(#4825) tomcica válasza Timyyy (#4823) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem sok lany van errefele a forumon,sok elvezettel teli futast,az en tanacsom ami minden lelkes kezdore vonatkozik: A KEVESEBB NEHA TOBB (fokozatossag,turelem,inkabb legy aluledzett mint kiegett a tuledzettsegtol)

azert hogy lassatok lehet ezt meg full kretenbe tolni,a maival osszesen az iden 1400km van meg :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4826) deicide válasza tomcica (#4825) üzenetére


deicide
veterán

Lehet bizony, 1400km kemény! Én inkább gyalogolok, az nem emészt fel annyi energiát, de munkahelyen így is többen le"kreténeztek", áprilisban jelenleg 613,3km és ma még megyek kicsit, cél az április 666km ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4827) tomcica válasza deicide (#4826) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ordogi terv ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4828) Timyyy válasza szki (#4824) üzenetére


Timyyy
őstag

Szerintem nem én voltam akit láttál. :) Még csak 4x voltam futni, épphogy elkezdtem, meg súlyzót nyomok itthon, azt már 1 hónapja, egyébként 22 éves vagyok, különösebb indok nincs amiért belekezdtem a sportba, annyi, hogy edzett legyek, fogyni max 5 kg-ot ha kell, de nem vészes, ha nem, így is csak 55 vagyok :))
A kezeimen szeretnék szép izmokat, meg legyen egy jó állóképességem, mondjuk ha olyan 10 km-t le tudnék futni egyben, annak nagyon örülnék. :)

Már egyáltalán nem vagy Ajkán? Mert múlt időben írtad az egészet... :)

(#4829) szki válasza tomcica (#4825) üzenetére


szki
őstag

Idén már 1400 km futva szép! :R És tudom abban sok a gyors munka!

(#4826) deicide : :Y Na a gyaloglás az, ami távol van tőlem :D Drukkolok, hogy teljesüljön a terved!

(#4828) Timyyy: Holnap Ajkán leszek nappal, de elvileg mostanában utoljára...
Ha jól értem, akkor alakformálás a célod. Akkor egy kis futás, és súlyzózás épp jó lesz. Még a tomcica féle plyometrics gyakorlatok elkelhetnek :) A lényeg a fokozatosság, és a türelem.

(#4830) Djuree válasza Timyyy (#4828) üzenetére


Djuree
félisten

na lecserélted a lánctalpakat futócipőre? :DDD
az én bnőm is kb. 55 kiló, panaszkodik h nagy a pocija. hát igen, megeszik 2 zsemlét, láthatóan megnő a hasija :DDD kis egyszálbél tsaj, futni nem nagyon akar, habár mondta h jönne velem futni néha, de mostmár sajnos nem fogok futni a térdem miatt :( pedig vele szerettem volna futni...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4831) Timyyy válasza szki (#4829) üzenetére


Timyyy
őstag

Kár, pedig szívesen elbeszélgettem volna valakivel, főleg, ha még esetleg futni is társult volna hozzám... :)
A mai adagommal megvagyok, jól is esett, bár kicsit szúrt az oldalam, de aztán a végére elmúlt.

Djuree: nem cseréltem le, hazaérek melóból, megyek egyből futni, jóleső zuhany, aztán jöhet a szórakozás ;]

(#4832) Apollo17hu válasza tomcica (#4740) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Megvettem a Kinvara 2-t, futottam is benne egy kört a szigeten. Pont ilyen cipő kellett nekem: könnyű, jól szellőzik és baromi jól csillapít aszfalton is. Bemelegítésénél éreztem a vádlimat rendesen, de hamar hozzászokott a lábam.

Ja, és a Saucony-üzletben nagyon segítőkészek voltak. Tanácsolták, hogy vásárlás előtt járkáljak legalább 8-10 percig a cipőben, hogy tutira kényelmes legyen. (Ezt nem tudtam mire vélni, az eddigi decathlonos alsókategóriás lábbelik után egyből éreztem, hogy sokkal jobb minőség.) Fizetéskor pedig kiderült, hogy egyikük még régről ismeri apámat. :)

Köszönöm az ajánlást!

(#4833) gombi01


gombi01
tag

(#4832) Apollo17hu
gratula a cipőhöz, kiváncsi leszek Neked mennyire dolgoztatja meg a vádlid...
én 20km után mindig valami villanyoszlop mellett találtam magam és nyújtottam a vádlim :)

Tegnap toltam 5x300méter emelkedő futást, hát remélem van valami tudományos magyarázat is arra, hogy ez segíteni fog majd a fejlődésben azon kívül, hogy megszokom :)

mai napra Tomcica kedvenc 5x400m résztáv van soron, kiváncsi leszek magamra.
amikor kocogtam a triatlonosokkal hallottam, hogy 4x1600 résztávot edzenek 3:30 as ezrekkel :Y
EZEK UFÓ-k

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#4834) tomcica válasza Apollo17hu (#4832) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En azert vennek egy komolyabban felepitett cipot is majd a Kinvara melle pl. egy Jazz vagy Ride-ot vagy jo aron van most Nike Pegasus,de csak akkor ha heti 4-tol tobb edzesed van (futas).En is hasznalok egy kinvarat es neha erzem,hogy keves,olyankor elokapok valami parnazottabbat.

Amugy jo cipo,beletoltam 600km-t,mondjuk en 56kg vagyok szoval ne is menjen szet 1500km elott.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4835) tomcica válasza gombi01 (#4833) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:D en is 400-at mentem tegnap 3db 60..60..61s a negyedik nem is indult el :(
ez volt delelott egy 12 km keretben,utana delutan 15km benne 300m-t huztam egy lany tanitvanynak 58-61s 4x palyan,ma viszont 65-67-es 400-at huzok masik tanitvanynak,egy cseppet osszetorlodott az edzes :D erzem is h voltam mar eletemben pihentebb,de nincs itt picsogas megy ez ;)

Telen voltak 1000m-es resztavok 3.35-3.40-es a csapattarsnak,a masiknak 3.25-3.28 nekem meg 3.15-3.20-as szepen lefedtuk a palyat egyenletesen.Eg es fold kulonbseg van a harom tempo kozott,pedig innen kivulrol nezve csupan nehany masodperc kulonbsegnek tunik,kozben ezen a sebessegen egesz mashogy all a labad,tested mindnel.

3perc alatt meg felesleges mozdulat vagy lepes sem fer mar bele,olyan mint a rovid(ebb) tavok.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4836) brownus


brownus
veterán

találtam egy tök jó leírást, futáshoz: tippek, tanácsok, stb...

(#4837) DBAtti válasza brownus (#4836) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Egész jó, én egy német fórummal találkoztam tegnap, ha van még rajtam kívül németes, enjoy:
http://www.joggen-online.de/lauftraining/lauftechnik/lauftechnik-uebungen.html

Ahogy a linken is látszik ez nem a főoldal, hanem a futástechnikai rész, de igen nagy és rendezett fórumnak tűnik.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4838) szki válasza brownus (#4836) üzenetére


szki
őstag

Ez nagyon klassz! Mehetne 1. hsz.-be!

Nekem megvan a Futók kézikönyve magyarul már hónapok óta. Szörnyen restellem magam, de nem olvastam még el :B
Majd nyáron beleásom magam a témába jobban, mert úgyis augusztustól alapozok egyet az őszi buli versenyek előtt.

(#4835) tomcica: klassz tempók!

(#4839) cekkk


cekkk
veterán

Nem rég jöttem haza futásból és hát hagy idézzek kedvenc Ferimtől aki ezt mondta, hogy ez jól elkúrtuk ;] én meg azt mondom, ezt jól elkúrtam ma :O ;] :W

Kimentem 29 fokban futni az úton nem szinte nulla árnyék, elfutott első kilométer az első 4 még ment is, de az utolsó 3 az szar lett, bele sétáltam futottam sétáltam :W Szó szerint az életemért küzdöttem :DDD :N
Ez jó tanuló pénz volt, vagy kora reggel megyek, vagy később este 7 után legközelebb ilyen melegben.

szki
Ez jó könyvnek néz ki meg is rendeltem, remélem tanulok belőle sok hasznosat. :R

(#4840) szki válasza cekkk (#4839) üzenetére


szki
őstag

Szokni kell a meleget! És lehetőleg terepen kell futni, erdőben, fák árnyékában. Én megyek is ma 2 ember helyett futni :D Egyik futótárs lesérült, és helyette is futnom kell :)
Persze könnyű nekem, mert nem a betondzsungelben lakom. De városi környezetben is össze lehet hozni úgy egy útvonalat nappal is, hogy ne a forró aszfalton kelljen szenvedni.

(#4841) cekkk válasza szki (#4840) üzenetére


cekkk
veterán

Most én sem a betonban vagyok hanem itthon a szülővárosomban, de itt az alföldön nem sok erdő van főleg a mezőgazdasági területeken :DDD :(

(#4842) brownus válasza cekkk (#4839) üzenetére


brownus
veterán

tavaly nyáron volt pár ilyen napom, amikor 40 fokban mentem ki futni, pedig már késő du volt. a végén már az ájulás kerülgetett.... és olyan vörös volt a fejem mint akit agyon pofoztak:D

szóval idén ilyet nem szeretnék csinálni, max egy-kettőt, hogy feszegessem a határaimat.

(#4843) tomcica válasza cekkk (#4839) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az en edzom mindig azt mondta,hogy egy jol felkeszult versenyzonek edzeni kell melegben is,napon is,mert sose tudod mikor lesz a verseny es milyen korulmenyek kozott,szoval mi 11kor kimentunk ketten segitettem beloni a tempot 400-as resztavokhoz,15km benne 2x 400m (piheno 200m) 64..66.9 es egy 200m teljes ero,hasonlot csinaltam tegnap is,csak akkor a sajat iramomat,ez azert joval konnyebb volt...persze ittunk 2x is es mosdottunk bemelegites utan valamint a resztavok utan is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4844) cekkk válasza brownus (#4842) üzenetére


cekkk
veterán

Elhiszem, rossz is annak aki nincs hozzászokva mint mondjuk nekem :DDD

(#4843) tomcica
Igazad van, majd május 11én megyünk ilyen verseny szerűségre ami 14:00kor kezdődik. Merem remélni, hogy nem 40 fok lesz :W

(#4845) tomcica válasza cekkk (#4844) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Remenykedni lehet a joban,de azert fel kell keszulni a legrosszabbra,en mindig igy keszitem fel azokat akik ugy dontenek (valami miatt :DDD ) hogy velem edzenek.Amikor odaallnak a startvonalhoz ne azon gondolkodjanak,hogy vajon eleg jol felkeszultek-e,en azt akarom hogy tudjak a legjobb felkeszulest vegezhettek,ha barki legyozi oket annak meg kell dolgzoni erte :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4846) cekkk válasza tomcica (#4845) üzenetére


cekkk
veterán

Ez így helyes is, de én nekem ez még most a fogyásról szól, aztán meglátjuk, ha lement a súly akkor milyen időd futok úgy és utána van-e értelme keményebben rá dolgozni :D
Ezt a versenyt se én akartam hanem barátnőm :DDD Bár biztos jó móka lesz :DDD

(#4847) tomcica válasza cekkk (#4846) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ja,ebben az esetben jateknak kell venni,kifutni edzesnek :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4848) cekkk válasza tomcica (#4847) üzenetére


cekkk
veterán

Igen, annak veszem, meg örömömet lelem benne, néha nagyon nehéz, de senki nem ígérte, hogy könnyű lesz ;] . Barátnőmnek elég stresszes a munkája és imádja a futást, mert kikapcsol és csak meg és a stressz meg tovaszáll :DDD
Aztán majd lehet lesz ez komolyabb is, vagy nem, ahogy hozza az élet :D

(#4849) Chosen


Chosen
addikt

Üdv újra. :)

Reggeli futásról mi a véleményetek? Igényel valamilyen különleges bemelegítést vagy valami mást amire érdemes odafigyelni?

(#4850) szki válasza Chosen (#4849) üzenetére


szki
őstag

Elvileg reggel még az ízületekben nincs annyi folyadék, mint délután-este. Tehát alaposabb bemelegítés szükséges. De ez is nagyon egyéni. Nekem a reggeli futásaim sose voltak igazán pörgősek. A pulzusom se tudtam normális értékre feltornászni, ha gyors munkát végeztem. Este sokkal könnyedebben megy a lábam. Még fárasztó meló után is. Holnap viszont és is reggel tervezek futni. Meglátom mi változott ősz óta.
Ja! Célszerű korán reggelizni, vagy üres gyomorral futnod, ha tudsz! Frissítés meg attól függ, mennyit futsz, és milyen tempóban. Ez is nagyon egyén függő!

Ma 28 C fokban lenyomtam 12 km terepfutást laza tempóban. Nagyon élveztem! Bár az első 2 km-en ömlött rólam a víz, de egyáltalán nem zavart, és könnyedén futottam végig.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.