Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) DBAtti válasza tomcica (#4198) üzenetére


DBAtti
aktív tag

+1 a kávéra, én pár szem csokit is betolok néha, vagy cukros cuccot, bár az ugye hátráltatja a zsírégetést, mert az ürül először.
Aztán néha eszem egy szem L-karnitint előtte (korábban edzőtermi edzések előtt szedtem egyet, és segített az állóképességben, egy kapszula, 500 mg), eléggé felpörget, és tudtommal segít a zsírégetésben, jobban ki tudod magad hajtani. A tápanyagokat persze nem helyettesíti, nem népszerűsíteni akarom.

Mostanában egyébként nagyon furcsán érzem magam olyan szempontból, hogy a sok futás mintha a szó szoros értelmében az agyamra ment volna, nem tudok normálisan gondolkodni, fáradtnak érzem magam, pedig fizikálisan bírom, és alszom napi 7-8 órát. Korábban ilyen nem volt, azt gyanítom nem szedek vissza elég tápanyagot, egy multivitamin rendelés már úton van a Builderen (+ egy porcerősítő készítmény is, amit még nem ismerek, de jókat írtak róla, preventív jelleggel továbbra is akarok szedni kis dózisban, és a jelenlegi lassan elfogy).

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4202) cekkk válasza DBAtti (#4201) üzenetére


cekkk
veterán

Lecitint nagyon tudom ajánlani neked. Én is szedtem a tanuláshoz. Ha pedig azt veszed amit javasoltam abba is van, bár nem olyan nagy mennyiségben. De a builderen azt is lehet kapni :)

Én is úgy volt, hogy ma megyek edzeni reggel, de este a gyógytea dolgozott bennem, kb 5 órát aludtam, így inkább nem kínzom meg a testem ,mert nem pihente ki magát sajnos :( :O

(#4203) tomcica


tomcica
Topikgazda

Nalam indult az utolso teli edzeshet,mar lecsokkentve es kezdve durvan kigyorsitani. 200-400-400-200 lesz vagy 4x400m meg nem dontottem el,de porogni fog az biztos ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4204) Chosen


Chosen
addikt

Köszi a válaszokat mindenkinek a vízre. :R

Másik kérdés, hogy van a közelben egy a mi fekvésünkhöz képest 100m-el magasabb "hegy". Jobb lenne ha azon futnék, vagy maradjak síkon? Esetleg részben építsem be?

(#4205) cekkk


cekkk
veterán

Nem akar valaki a barátnőjének nőnapra egy szép jó garanciális polar rs300x narancs színű órát venni? :D :DDD

(#4206) tomcica válasza Chosen (#4204) üzenetére


tomcica
Topikgazda

okvetlen epitsd be az edzesbe...akar gyors felfutas vagy hosszabb tempozas (keves pihenokkel) nem tudom milyen meredek,de minden emelkedo kihasznalhato valahogy

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4207) Chosen válasza tomcica (#4206) üzenetére


Chosen
addikt

Nem tudom mennyire adja vissza, ilyen meredek kb: lefelé, felfelé

(#4208) tomcica válasza Chosen (#4207) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez tokeletes a domb munkara...tudsz hosszabb resztavost futni,akar meg lehet ugy is csinalni h eloszor 1/3-a majd vissza lekocogsz pihenonek,aztan 2/3-a szinten lekocogsz es vegul teljes felfutas szinten lekocogsz ez egy szett ebbol csinalsz 3-5x es egy edzesnek jo is...az iramot nem irom,azt tudni fogod

heti 1-2x dombedzes eleg,foleg ha nem szokta meg meg a labad (achiles plane)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4209) Chosen válasza tomcica (#4208) üzenetére


Chosen
addikt

:R

(#4210) szki válasza Chosen (#4207) üzenetére


szki
őstag

Még lehet túl meredek is :)
Majd tomcica megszakérti, de szerintem: mivel aszfaltos, ezért lefelé semmikképp se diktálj gyors tempót, mert szétmegy a térded. Felfelé lendületesen megfutni párszor, és lefelé lazán, sűrű, apró léptekkel, és rogyasztott térddel. A dombedzés után pár km laza futásra még legyen energiád.
Gyorsítós időszakban heti 1x szoktam így edzeni terepen. Egy meredek dombra felfutok lendületesen 400-500 métert, és lefelé lazán. Ezt 5x egymás után, ami 4-5 km összesen. Előtte utána 3-4 km laza futás. A puzust nem engedem fel max közelébe. Nekem bevált ez az edzés a versenytempós futásokra való felkészülésben. Meg jobban szeretem csinálni, mint a résztávozást.

A fartlek még egy jó dolog, ha gyorsulni akarsz :)

(#4211) Aristeus válasza Djuree (#4193) üzenetére


Aristeus
tag

Vivicittá: Én is indulok, a félmaratoni távon. Életem első félmaratoni versenye lesz. :D

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#4212) szki válasza Aristeus (#4211) üzenetére


szki
őstag

Ezt nézted? Bonyhád-Bátaszék 03.16. felkészülésnek épp jó lenne: [link]. Félmaratoni versenyre legjobb felkészülés, ha előtte hosszabb távot is futsz ;) És Dombóvártól csak 20km bicajjal.

[ Szerkesztve ]

(#4213) Chosen válasza szki (#4210) üzenetére


Chosen
addikt

Egy levezető futás mindenképp lesz, mivel ~1,5km-re van ez a domb tőlem. :K Köszi a linket, elolvasom. :R

(#4214) Djuree válasza Aristeus (#4211) üzenetére


Djuree
félisten

bakker, 7km-en senki nem jön? :D mindenki csak félmaraton :O

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4215) Aristeus válasza szki (#4212) üzenetére


Aristeus
tag

Néztem, igen, de még csak most gyógyultam ki egy másfél hétig elhúzódó influenzából. Évek óta nem voltam beteg, erre most a félmaratoni felkészülés közepén kiesik majd 3 hét... pfff.. :(( Legyengített rendesen...
Ennek ellenére nem adom fel, sőt már csak azért is 2 órán belül akarom lefutni, a kiesés ellenére is. Péntekig még pihi, de aztán szép fokozatosan folytatom a hosszútávozást.

Ja és a tavaly az öcsémtől kapott kölcsönbicajt is vissza kellett neki adnom. Szóval még valamilyen aszfaltra való bringát is be kell szerezzek. :)
Ezt nézegettem: [link]
Mennyire vagy szakértője a versenybringáknak? Ez megérné?

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#4216) szki válasza Aristeus (#4215) üzenetére


szki
őstag

Hát akkor csak jobbulást! A bicajozás jól fejleszti az aerob képességet, ami félmaratoni távnál meghatározó. Saját példám: Fősulis koromban heti 1-2x futottam 3-4 km-t. 18 év kihagyás után kezdtem el újra futni, amikor épp kiváló bicajos formában voltam. 5 hét össze-vissza futóedzés alatt össz 50 km-t futottam, és a 6. edzéshéten lefutottam a félmaratont terepen épp 2 óra alatt. :DDD Hülyeség volt, mert nagyon túlterheltem az ízületeimet. Persze ma már meg se kottyan 2 óra terepfutás a lábamnak.

Nem követem a bicaj árakat. A bicajos topicban tudnak segíteni.

(#4217) Djuree válasza Aristeus (#4215) üzenetére


Djuree
félisten

az tuti h az ülésen nem ülnél meg 10 percnél tovább :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4218) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Nem teljesen értem, a 11.2km-et lehet bevállalnám, külön öröm, hogy szoktam ezeken az utakon futni, de a pihenő nélküliségre még gyúrni kell, a városban mindig meg szoktam állni forgalmi akadály miatt, ami alkalmat ad pihenésre. Lehet ma ki is megyek a Margitra két körös tesztre.
A félmaratoni táv ha jól sejtem 21km, de azt nem látom sehol kiírva.. ugyanitt csak két kör?

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4219) mate317 válasza Djuree (#4214) üzenetére


mate317
tag

én ha megyek, akkor 7-re megyek. bár máshol 6.2-t olvastam midicittára, az még jobb lenne nekem:)

[ Szerkesztve ]

(#4220) Djuree válasza mate317 (#4219) üzenetére


Djuree
félisten

az a tavalyi táv volt, idén elvileg már 7 lesz.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4221) tomcica válasza mate317 (#4219) üzenetére


tomcica
Topikgazda

vaaaagy elindulni a 12km-es tavon egyutt a felmaraton mezonyevel es megtolni nekik de rendesen :D aztan kiallni 12nel :D hujjuj

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4222) DBAtti válasza DBAtti (#4218) üzenetére


DBAtti
aktív tag

és már meg is találtam a pontos útvonalat, csak nem a főoldalon kerestem :B

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4223) cekkk válasza tomcica (#4221) üzenetére


cekkk
veterán

De mocsok vagy te is ;] :P

(#4224) mate317 válasza Djuree (#4220) üzenetére


mate317
tag

az még belefér. a sok ember úgyis ad egy plusz lökést. technikai pólót vagy hasonlót adnak ajándékba a résztvevőknek?

(#4225) tomcica válasza cekkk (#4223) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jartam mar igy,megindultam az elmezonnyel aztan kiderult,hogy ok 4-es csapatban futjak a felmaratont azaz fejenkent csak kb. 5km :D en meg toltam 3.30-as ezrekkel 12km-ig mint felbolond :DDD egyszeri lecke volt (meg egy massziv rekord felmaratonon,azota se futottam tobbet 5km feletti tavot)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4226) Djuree válasza mate317 (#4224) üzenetére


Djuree
félisten

adnak sztem, tavaly adtak :K ill. sima fehér vivicitta feliratú pamutpólót...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4227) Polacheck válasza Djuree (#4226) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

félmaratonra technikait adtak.

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#4228) Djuree válasza Polacheck (#4227) üzenetére


Djuree
félisten

ó h kapjátok be ;] :P :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4229) tomcica


tomcica
Topikgazda

Akkora szel volt ma,hogy vegul ugy dontottem nem szenvedek a 400m-es resztavokkal...bemelegitettem 5km es belevagtam a nyari 200m-be 4db 27.3..28.5..27.6..27.9 (piheno koztuk atlosan atfutva a focipalyat kb 110m) konnyu futas hogy visszaalljon a pulzus,majd kimentem a foldesutra egy jo 10km-t tempozni,mondom legyen oromfutas ahogy keri a lab,lett benne minden elso 2K 6.58 aztan 7.55 kiengedve 8.45ig majd felkapva 7.43-as 2K-val vegul osszido 10k = 39.50 nagyon jol ereztem magam,jo az alapkondi ha mar csak igy mokabol beszalad 40perc ala :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4230) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Na, megérkeztem, ma ha nem is a legtöbbet, de leg egybefüggőbben futottam életemben. Két sziget-kör volt, egy 26-os és egy kis pihenő (40 guggolás + 40 fél-fekvő + lihegés és óraállás jegyzet) után egy 28-as (megint csak a lejátszóm volt, de most perc-váltásra indultam, az érkezést viszont már nem figyeltem, szóval +1perc.
Az első kör elején még nem voltam bemelegedve, a második végére meg már eléggé elfáradtam és csak a zene meg a zsiger vitt előre, de a végén beletoltam egy ~100m-es sprintet, úgy látszik ez a 27 körüli működik.
És még nem fáj semmim kop-kop. Jó ez a Phoenix... (a budai oldalon többnyire ott is aszfalton mentem, ahol van pálya).
Amúgy max tuninggal érkeztem: kávé + étcsoki + ginzeng + 1 L-karnitin :DDD

Mint új húsnak el tudnátok mondani, hogyan néz ki egy ilyen tömeges futás, értem ezalatt, mi történik, ha megállok/nék pihenni, vagy inkább ne álljon meg az ember, csak lassítson ha már nem megy a tempó, van-e frissítő pont, érdemes-e egyáltalán 12km-en, vagy csak jobban izzad tőle az ember? Ebben a hűvös időben jól megvoltam nélküle, még így is izzadok hála a zsírpárnáknak (és a tuningnak).

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4231) tomcica válasza DBAtti (#4230) üzenetére


tomcica
Topikgazda

12km-en szerintem kar megallni inni,ha csak nincs valami extrem meleg.A tomegben mindig talalsz olyan embereket akikkel a te tempodat tudod futni,veluk kell menned :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4232) boygabi_


boygabi_
aktív tag

Én is pont azon gondolkodtam, hogy egy félmaratonon, hogyan szoktak frissíteni. Oké tudom, hogy ez egyén és időjárás függő dolog. Elég sűrűn vannak frissítőállomások de mindegyiknél biztos nem állok meg fecserni :D
Olvastam olyan kritikát is BSI rendezvényen, hogy nem jutott frissítő valakinek. Az mondjuk kellemetlen lehet. Kihagyom az 5 km-est és a 10-esnél innék egy nagyot erre pont ott nem lesz már.

(#4233) szki válasza boygabi_ (#4232) üzenetére


szki
őstag

Az edzéseken gyakorolni kell a frissítést is. Versenyre pontos tervvel kell érkezni, mikor, mit, és mennyit fogsz enni, inni. Ha nem a mezőny legvégén vagy, akkor biztos jut még a frissítőből mindegyik frissítőállomáson:) BSI rendezvényen meg Bp.-en eleve elég sűrűn vannak a frissítőhelyek. A BSI mindig sok pénzt legombol a nevezésért...

(#4234) DBAtti


DBAtti
aktív tag

No, akkor addig még pár citadella-kör, sziget-kör, és megcélzom a 60 percet. Muszáj lesz benevezni. :C

szerk:
Gyáááá, most nézem csak, hogy eddig a 2012-es rendezvényt néztem :O
A 2013-ason csak 10km lesz a félmaraton alatt egyel levő szint? Szinte már szomorú vagyok.

A másik kérdés: Mi a helyzet ilyenkor a zenehallgatással?
Csak mert nekem motiváció, ugyanakkor egy ilyen közösségi élményt csökkent, nem tud kommunikálni az ember - bár ha épp a tüdejét köpi ki, szerintem nem is nagyon akar. Vélemények, tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4235) tomcica válasza DBAtti (#4234) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en ugy szoktam lenni vele,hogy aki utoler az megerdemli hogy par szot valtsunk,ha epp tudunk levegot venni :D milyen zene? :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4236) PumpkinSeed válasza DBAtti (#4234) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én ha együtt futok valakivel, ált az olyan lassan szokott menni, hogy kommunikációt lehet létesíteni, de ilyen kb heti 1x van. :) Azon kívül egyedül futok, és zenét hallgatok. :)

Amúgy valaki jön hétvégén Mátra-hegy teljesítmény túrára?

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#4237) brownus válasza tomcica (#4208) üzenetére


brownus
veterán

Szia,

e héttől újra járok futni, és kiakarom próbálni a lábujjakra érkezéses futást, (az orcyba járok, erdei futópálya) de kíváncsi vagyok hogy mennyivel más, és hogy hogy bírom majd erővel és szusszal. oda kell valamire figyelnem? Te szoktál így futni?

(#4238) tomcica válasza brownus (#4237) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A gyors tempo CSAK igy van felem futva,de en ezt nem gyakorlom kulon hanem addig erositettem a lepest,labat,lepeshosszt hogy egy bizonyos sebessegen felul csak igy lepek.Azaz magatol tortenik.

Olvastam hogy a POSE running pont ez a gyakorlat csak kisebb sebesseggel,azaz a lassu kifutasnal is.En ugy szoktam hogy igy 10foktol mar mezitlab futok 2-4km szigoruan fuvon es az magatol labkozepre vagy a lab elso felere erkezik mert nem csapod oda az egesz talpad (legalabbis nekem nem adja azt a lab hogy mezitlab telitalppal erkezzek)

A bemelegitesnel szoktunk pipiskedve lepdelni 50m...a kigyorsitasok,szokdelesek mind-mind labujjhegyen tortennek ez napi rutin.Egyeb tehnikai valtast magaban a tempoban nem szoktam csinalni,ahogy erosodik magatol tortenik (igy vettem eszre).
MIvel most tanitok kezdo futokat,igy vegig tudom majd nezni hgoy ez a modsze rmindenkinel egyforman igy tortenik vagy csak nalam volt igy,ha kell majd utananezek es beiktatok a POSE modszerbol ezt-azt (pl test sulypont elore menjen,a lab magad ala erkezzen ne pedig elebed stb.)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4239) brownus válasza tomcica (#4238) üzenetére


brownus
veterán

A gyors tempo CSAK igy van felem futva,de en ezt nem gyakorlom kulon hanem addig erositettem a lepest,labat,lepeshosszt hogy egy bizonyos sebessegen felul csak igy lepek.Azaz magatol tortenik. - sry ha hülyeséget kérdezek, a sprinterek is így futnak?

akkor én is pose running-gal kezdjek? és szépen fokozatosan térjek át a lábujjra való érkezésre...

[ Szerkesztve ]

(#4240) tomcica válasza brownus (#4239) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen,ha jobban belegondolok en se az elso evben futottam tempot labujjhegyen,szoval fokozatosan erosits be minden "alkatreszt" magadod,turelmesen,lassan ne eroszakkal eroltesss egy tehnikat magadra,hanem jojjon magatol ha megert ra a test (kulonben serules lehet a vege).
Javaslom a laberosito plyo gyakorlatokat is,pipiskedes (le ngativbe) akar par kilos kezisullyal par szet 30db-os eleg is,kapjon impulzust heti 2-3x.Szekre vagy barmire lendulete fellepes kozben a masik kez lendul a levegobe es fent meg eggyet ugrasz,labujjhegyen,a leerkezes is labujjhegyre tortenjen.
Ugralokotel (akar kotel nelkul is) napi 5-10perc jot tesz a kardionak is.

Egylabas szokdeles akar helyben (szobaban) negyzet alakban azaz negy lepes mintha egy negyzet negy sarkaba ugranal,vagy kint folyamatosan elore.

Ilyeneket tegyel be a napi rutinba de legalabbis heti 3x

Emelkedore szokdeles (valtott labu) de egylabas is mehet,ezt viszont mar csak akkor ha a kovetkezo tehrelest akarod azaz az iden majd oszre csak!

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4241) tomcica válasza brownus (#4239) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A sprinterek nem pont igy futnak mashogy fogjak a talajt,a labfejuk mashogy all,de egy avatatlan szemnek nagyon hasonlo lenne.
A gyors temponal mintha a levegoben usznal,ha lemernem siman lenne 2m-es a lepesem (168cm alacsony vagyok) el tudom kepzelni egy magasabb futonak milyen a lepeshossza :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4242) brownus válasza tomcica (#4240) üzenetére


brownus
veterán

Rendben! Köszönöm a segítséget, majd írok pár szót, hogy haladok:)

(#4243) brownus válasza tomcica (#4241) üzenetére


brownus
veterán

amúgy itt futok/futunk - én ennek is nagyon örülök:) nem a nagyvárosi szmogot lélegzem be, itt azért 100x jobb a levegő:)

(#4244) DBAtti válasza tomcica (#4235) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Nos valószínűleg eléggé a tömegben fogok haladni ezzel a 11-12km/h-s sebességgel (nem tudok átállni a percben mérésre, egy stopperes óra biztosan segítene benne, de drága kieg). Szóval passz, de valahogy mégsem tudom elképzelni, hogy beszélgessen az ember, ez nálam már a komfort zóna felett van, egy-egy jó szó belefér mondjuk.

Bár tudom hogy kérdésed költői volt: főképp Linkin Park, W.A.S.P, Caro Emerald, Billy Talent (csak Dead Silence album jelenleg --> ♥), ezekből is leszanálva egy állandó pörgős válogatás.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4245) Nyugdíjas válasza tomcica (#4238) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

magatol labkozepre vagy a lab elso felere erkezik mert nem csapod oda az egesz talpad (legalabbis nekem nem adja azt a lab hogy mezitlab telitalppal erkezzek)
Ilyen szempontból a Free is jól ellátja a feladatát.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4246) tomcica válasza DBAtti (#4244) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:D a 12km/h az pont 5perces kilometerek,vegyel egy snassz-mezei Casio orat akar vateran 1-2ezer forinttol nem lehet tobb

Linkin Park az jofele :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4247) tomcica válasza Nyugdíjas (#4245) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A Free valszeg a kovetkezo konnyu cipo amit tervezek beszerezni,ha lehet valasztnai a learazottak kozott akkor a 3-as (azaz a minimalabb kivitel) ha csak az 5.0 van learazva akkor megelegszem azzal...27ezer a max amit adok erte,de lattam mar 23-ert Szegeden (csak limitalt meretkinalatban sajnos) a szin nalam nem szamit,a fekete is jo.

Igen a Free-ben lehetne mindezt megcsinalni foldes uton,tisztabb erdei osvenyen,vagy rosszabb esetben betonon.Jol mondod,jo kis erosito segedeszkoz :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4248) Nyugdíjas válasza tomcica (#4247) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én nem igazán hittem el, hogy valóban tudja ezt. De rohadtul tetszett :D Úgyhogy vettem egyet. És valóban... Tényleg egy segédeszköz. És elég jó.

Nekem amugy ilyen van:

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4249) tomcica válasza Nyugdíjas (#4248) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jol nez ki,amugy nalam masodlagos a szin (jo halvany rozsaszin ne legyen,mert az tiszta kosz lesz 5 perc alatt) nem ismerem az osszes Free modellt,ez 3.0-as?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4250) Nyugdíjas válasza tomcica (#4249) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Annyira nekem sem számít, főleg nem komálom az élénk szineket,de ez megtetszett. Amúgy 2.0:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.