Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) kk831228


kk831228
addikt

Nincs valakinek fölös 5 km -es gyorsító edzés terve? ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4502) tomcica válasza kk831228 (#4501) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A teli vazam,ez 5km-re alapoz es gyorsit,de annyi altalanos kilometer van benne,hogy 20km-ig siman jo a vaz,csak gyorsit

osz-tel (okt-marc eleje) - tempo,LT,anaerob legalja,aerob

V: 10x szokdeles felnovelni,sok jog,skip (gyorsan)
10 x 400m R200-250m 75s (68-70s de az is 90% legyen,anaerob de nem nyari - ha jo a kondi minden 2.-ik eros illetve egyre gyorsabbak -SURGE-SURGE 200eros-300eros benne,maradek repulo)
/osszel amig engedi az ido ez lehet... 4 x 400m R250 + 2x 3 x 200m (4min between sets...R130...35-33-32 v anaerob legalja)/
- havi 1x 10-12 x 200m-ek R200 32-30s -> masik evben lehet 400/200 ugyanazon az edzesen is!
10-12 x 60-80m sprint (ha az ido engedi osszel,sok pihenovel) v. valtogato 50ek 10-12x

H: full piheno,sulyok nelkul plyo: kilepes 20-50db x 3-10 ;
pipiskedes egylabas 4 x 50-100 + 1x max ketlabas ; egylabas guggolas 4 x max ; 75fok guggolasbol felugra 3 x 50-100 ; 90fok guggolas 3 x 50-100,bulgar split 4 x 50;
kilepes szokdellve egyhelyben 1 x max (100)

doboz: egylabas fellepes 4 x 50db,lelepes 4 x 50db,ketlabas ugras 3 x 30db ,egylabas lateralis 3 x 30db,egylabas ugras 4 x max (30)

K: 10x szokdeles felnovelni,sok jog,skip (gyorsan)
5-8 x 800m (amig jo az ido 2.30-2.35 utolso mehet erosebben osszel,de ne tul erosre arra ott a vasarnapi) v 5-8x 1000m (3:35-3:20 ez is aerob legyen,felso fele) R400m (csokkenteni es gyorsitani - de CSAK anaerobra,2012-13 meg ne)
ha telen jol halad akkor lehet 3x 800m 3K pace(2.30-2.35) + 5 x 1K 5K pace (3:20-3:35) R400 a ketto kozt pedig teljes piheno (800-1000m)

valtogato 50ek 10-12x

Sz: hosszu futas,benne egy 10km kozepes tempo 4perc,az masodik fele erosebb (fartlek is lehet neha a 10K -3perc-1perc valtogatoval)

Cs: konnyu atmozgato 7-10km,sulyedzes: kilepes 3 x 20db ruddal,90fok 3 x 20db ruddal + sulyokkal,75fok 3 x 20db ruddal + sulyokkal,75fok felugras a vegen 3 x 20db ruddal
bulgar split 4 x 20db sullyal,ketlabas pipiskedes ruddal 3 x 30db, kilepes szokdelve 1 x max ruddal,
doboz: egylabas fellepes 4 x 20db ruddal,lelepes 4 x 20db sullyal,ketlabas ugras 3 x 20db sullyal ,egylabas lateralis 3 x 20db sullyal,egylabas ugras 2 x max (30) sullyal?

P: 10x szokdeles felnovelni,sok jog,skip (gyorsan)
5km tempo (kozepes,de 10tol gyorsabb,4perc alatti - lehet jatekos fartlek is akar neha 3-1) illetve 1heten havonta: 1600-1200-800-600-400 gyorsulo (foleg az uccso 2x,a tobbinel vigyazni h ne anaerob legyen,csak a hataron) R400..
30-50x toltes(1 tura valtogato),koztuk pumpahaz

Sz: 10km konnyen

cross-fit torzs + csutortoki sulyokkal - doboz

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4503) -Mike- válasza Aristeus (#4441) üzenetére


-Mike-
addikt

Meddig szokott tartani egy ilyen leárazás azt tudja valaki?

(#4504) Aristeus válasza tomcica (#4493) üzenetére


Aristeus
tag

Nagyon szép teljesítmény! :R 4000+ km lesz akkor idén?
Az legalább 2-3 pár cipő... :)

Megnéztem én is, pont a negyede körül járok most: 255K-nál, nálam az 1000+ km a cél, no meg egy jó alapozás majd, eddig minden jól alakul, úgy ahogy terveztem, idén meglesz a félmaraton versenyem (versenyeim), jövőre meg jöhet a Maraton. :D Persze emellett erősen kacsingatok a 10, 5 és a 3K felé is. Lehet ki fogom próbálni magam versenyeken ezeken a távokon is.

Más: Ma mentem aszfalton egy jó kis tempóedzést a 'Pegában', 12K lett összesen, nem vittem túlzásba, lefelé kerekítettem, csak hogy gyűljenek benne a kilométerek.
Csillapítás csillagos 5-ös, könnyű cipő, nagyon jól lehetett tempózni vele, kicsit elvittem terepre is, csak 1 kilométerre, hogy kapjon egy kis ízelítőt a kavicsos, földes erdei utakból is.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#4505) Aristeus válasza -Mike- (#4503) üzenetére


Aristeus
tag

Én most rendeltem innen először, de gondolom készletkisöprés, addig míg el nem viszik az utolsó akciós párt is, de ha nem ez a verzió, akkor 1 hónap szerintem.
De majd még a többiek is leírják a tapasztalataikat.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#4506) kk831228 válasza Aristeus (#4505) üzenetére


kk831228
addikt

Ja azt akartam még kétdezni hogy milyen lábra jó a pega 29? Neutrális?

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4507) Aristeus válasza kk831228 (#4506) üzenetére


Aristeus
tag

Igen, neutrális cipő, de az én szupináló (underpronation) lábamra (magas lábboltozat) is tökéletes, mivel a szupinálók is neutrális cipőket kell, hogy használjanak.

Videók a pronálásról (overpronation), szupinálásról: itt.
További leírások pedig: itt.
Ez segíthet abban, hogy milyen a te stílusod.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#4508) kk831228 válasza Aristeus (#4507) üzenetére


kk831228
addikt

Mennyi volt a posta költség a cipőre?? Üdv!!

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4509) Aristeus válasza kk831228 (#4508) üzenetére


Aristeus
tag

9.99 Euró. De nemcsak a cipő lett rendelve, mert mutattam a feleségemnek is az oldalt. Szóval ő is szétnézett, így az 1 cipő lett nekem, meg még +10 db termék neki, 2,8kg összesen. :)

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#4510) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Ismertek Pécsen futócipő szaküzletet? Hervis meg társai élből kiesnek, túl vannak árazva szvsz. Vagy próbáljak meg netről rendelni? Hervisben 13k alatt szóba se állnak velem, neten ennyiért már Adidas légbetétest látni pár helyen.

(#4511) kk831228 válasza Teasüti (#4510) üzenetére


kk831228
addikt

Ha érdekel: ez vagy, ez [link] elég jó ár! ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4512) mate317 válasza Teasüti (#4510) üzenetére


mate317
tag

sportsdirect és más webshopok jóárasabbak, mint a hervis, ez tény. de ez nem az üzlet hibája, más itthoni üzletek sem olcsóbbak /intersport, spuri, nyulcipo, playersroom, nike adidas márkaboltok/

[ Szerkesztve ]

(#4513) szki


szki
őstag

Ma futottam egy lassú 20-ast a tegnapi 13-as dombedzés után. Megáradtak a patakok, és a folyók Zalában. Érdekes volt itt keresztülfutnom az 1 C fokos vízben :(

(#4514) Teasüti válasza mate317 (#4512) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hervis-en kívül is mindenhol drágaság van?
Intersport-ban mintha lenne vmi ingyenes lábfej lemérés is, ha igaz. Ez szimpatikus szolgáltatás.
El kéne látogatnom oda vmelyik nap. Viszont fogalmam sincs mit árulnak ott, a honlapjukon semmi nincs fent.

Konkrét szaküzletet nem ismertek Pécsen? Ha esetleg vki egyáltalán ismerős itt.
Vagy manapság már nem létezik ilyen, h szaküzlet? Mert vannak kétségeim, hogy egy Hervis az nem szaküzlet. De legalábbis nagyon meglepődnék, ha olyan kiszolgálást kapnék, mint amit a futas.net-en írnak: "Szakember már eleve látja a lábfej alakjáról, hogy mely cipők jöhetnek szóba, illetve a feltett kérdései alapján hamar megszűri, hogy miket ajánljon."

Más: nézelődtem neten cipők körében. Feltűnt, hogy semmilyen leírást nem közölnek a cipőkről semmilyen oldalon sem. :F Már megszoktam, h mindennek jó előre utána tudok járni specifikációk, tesztek alapján. Na most felmegyek pl egy adidas.hu-ra és konkrétan semmi információt nem tudok meg az egyes cipőkről azok kívül, hogy milyen anyagból van a felsőrészük és a talpuk. :(((
De pl fingom sincs, hogy Adidas-oknál mi a különbség a Tempo, Trail, Response, Duramo és a többi típus között, fogalmam sincs, hogy milyen technológiákat használnak, nem tudom milyen a felépítésük, milyen stílushoz valók.
Semmi infót nem közölnek ezekről. :W Még marketing szöveg sincs vagy ajánlás, vagy akármi...

[ Szerkesztve ]

(#4515) Teasüti válasza kk831228 (#4511) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Külföldről biztos nem rendelek cipőt. Nem tudom máshol milyen fogyasztó védelmi törvények vannak, de magyar webshop-ról van 8 napom, hogy meggondoljam magam, vagy kicseréltessem.

(#4513) szki
Ahh mindegy... :N

Fegyvernemet tévesztettél, ez bicikliútnak tűnik. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4516) szki válasza Teasüti (#4515) üzenetére


szki
őstag

Bicikliút, melyen gyakran bicajozok, és néha futok is arra. Ma direkt megnéztem az árral elöntött területeket futás közben.

15 évet éltem Pécsen, de nem emlékszem, melyik boltok jók futócipő ügyben :) A pécsi cipő szakboltokra rákereshetsz neten. Teszteket is találsz dögivel.
04.28.-án lesz Malomvölgyi-tó körül futóverseny. Mindenképpen menj el a hangulatot megtapasztalni!

Nem tudom van-e még a Pécsi Éjszakai Futás?
"Mindenkit szeretettel vár a PÉÉF. Minden hónap első péntekén éjfélkor kezdjük el a futást Pécs belvárosában. Találkozó, induló és vég pont is egyben Domus parkoló. Gyertek fussunk egy jót együtt éjszaka!!! Az éjszakai futáson kívül még más nappali Örömfutásra is várunk MINDENKIT!!! Kortól, nemtől függetlenül. Sőt akár kerékpárral, görkorcsolyával, kutyával, macskával is lehet jönni, lényeg, hogy mozogjunk egy jót közösen!"

(#4517) mate317 válasza Teasüti (#4514) üzenetére


mate317
tag

szakbolt sem olcsóbb. egyrészt oda inkább tapasztaltabb futók járnak, akik komolyabb cipőket keresnek. másrészt kicsik, ezért kevés darabot tudnak csak rendelni, így magasabb áron kapják, mint a hervis, aki ezresével veszi a cipőit.

(#4518) Teasüti válasza szki (#4516) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Húha arra edzeni kellene kicsit, a jelenlegi hatótávolságom olyan 3 km körül van csak, 10 km/h-ás tempóval. :B

(#4517) mate317
De ha már drágán veszem, akkor szakboltban tudnának segíteni is. Egy Hervis-ben tudnak segíteni? Tudnak szakvéleményt alkotni és személyes ajánlatot tenni?
Vagy netről rendelem és folyamatosan visszaküldhetem a cipőket. Nem könnyű ügy.
És én még azt hittem hagyományos futócipővel könnyebb dolgom lesz...
Ha ezt tudom, h ilyet is nehéz venni, akkor már jó ideje felutaztam volna egy Vibram FF-ért. :(
Abból legalább csak a méretet kellene eltalálni, a márka és a fajta kiválasztása nem okozna gondot. :U
Bezzeg a Vibram honlapján tisztességes leírást közölnek minden típusról...

[ Szerkesztve ]

(#4519) mate317 válasza Teasüti (#4518) üzenetére


mate317
tag

Elméletileg a hervisesnek is illene értenie hozzá. De ha az intersportban van szaktanácsadás, akkor nem értem, mire vársz.
itt van is a 9. oldalon egy adidas 10k-ért. a legalján meg kupon, 15% kedvezménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#4520) cekkk válasza Teasüti (#4518) üzenetére


cekkk
veterán

Ha tényleg van a interbe tanácsadás menj el, nézz szét , kérj tanácsot, és ha nem tetszik az adott cipő akkor nem kell megvenned. De kiderül, hogy milyen lábad van. Én sajnos jártam már úgy Debrecenben szakboltban, hogy olyan cipőt sóztak rám ami egyáltalán nem jó a lábamnak mert két kör után úgy fáj benne a talpam, hogy majd össze szarom magam benne. :W Szóval szerintem te is találsz a neten képeket, ami alapján a tapl formádból megtudod állapítani melyik cipő lehet a helyes, én is így tettem legutóbb és tökéletes cipőt sikerült vennem.

(#4521) tomcica válasza Aristeus (#4504) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nagyjabol 3800-4000km meglesz,de majd a vegen kiderul mert teljesen mindegy par szaz km ide vagy oda,az a lenyeg hogy mennyi belole a minosegi km :K

Gyanusan 3 cipo lesz ;) azzal hogy egyik kozuluk meg hasznalhato allapotban marad a jovo evre.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4522) tomcica válasza Teasüti (#4514) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kondi sportbolt 7623 Pécs,
Petôfi u. 68.

Ezt soroljak a Saucony viszonteladok kozott,ha meg aktivak.

En ha nem ismerek egy cipomodellt es az uzletben sem ismerik,akkor elotte atszoktam nyalazni a "review"-at,azaz teszteket.Persze ezek angolul vannak.
Sajnos meg a runninwarehouse-nal sem irnak behatobb infot 1-1 ciporol,csak hogy neutralis v. stabil es a sulyat.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4523) DBAtti válasza Teasüti (#4518) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Szia!

Ha kínálnak szaktanácsadást, akkor remélhetőleg van is hozzáértő eladójuk. Én voltam már úgy Interben, hogy kérdeztem milyen cipőjük van pronáló lábra, és nem tudta az eladó melyik típus merre dől, én mondtam meg neki. De mentségére legyen mondva, utána kérdezett a másik kollégánál.

Szerintem ha ezen a fórumon beírod a keresőbe, előrébb jutsz, még pontos típus ajánlások is szerepelnek korábban.
A tesztet elvégezheted otthon is a vizes talp-papírlap módszerrel, de valóban többet tud mondani egy szakavatott szem, magadnak el is tudod csalni, illetve az egy helyben állás nem feltétlenül egyezik a futás közben beálló technikával.
Tehát olvass utána neten, milyen lábtípusok léteznek, és próbáld meg belőni, Te melyik lehetsz ezek közül, de őszintén!

Egyik típus sem rosszabb a másiknál, adottság. Túlsúlyosaknak általában pronáló (befelé dőlő) lábuk van, ezért belső támaszos cipő kell, ami a boltozatot támasztja. Ilyenből jó pl a Saucony Phoenix sorozata, a Saucony Omni már igen erős támaszt biztosít (látható szemmel is a dőlés), az Asics elég sok típusa, pl Phoenix, GT sorozatok, vagy a Supermacy, NIKE Pegasus és Structure is jó lehet, de ezt érezned kell.

A semleges típus semerre sem dől, nagyon sokat dicsért modell a Saucony ProGrid Ride sorozat, és nyilván van még sok, amit nem ismerek.

A kifelé dőlő -szupináló- a "külső élén" fut a lábfejének, pl.: Saucony ProGrid Jazz sorozat.
Nem Saucony márkaszeánsznak szántam a hozzászólást, de az ő honlapjukon nagyon szépen szerepel minden modellnél a besorolás, kinek ajánlott, nekem pedig pronálóra van szükségem, ezért a többi után kevéssé kutattam.

Ha van egy kis futóbolt, általában meg lehet kérni az eladót, hogy futópadon is kipróbálhasd a cipőt, amit melegen ajánlok! Rendes zokniban kell érkezni, amiben amúgy is futnál, és a kiválasztott cipőben tölteni pár percet, hogy összemelegedjetek. Ha van több esélyes modell, akkor egymás mellé érdemes próbálni őket, egyik lábra ez, a másikra az, és sétálni/ kocogni kicsit, hogy érezd a különbségeket.
Ami szerintem különösen fontos:
- stabilitás ~ megfogja a lábad leérkezéskor, nem egyenlő a rugózással! A ruganyosság önmagában még zavaró is lehet ha nem kontrollált (csak pattogsz mint kecskeürülék a bakon).
- csillapítás ~ puhán érkezel, csökkenti a lábadra eső terhelést
- lábfejhez való illeszkedés ~ legyen benne elöl elég hely, általában egy mérettel az utcai cipő felett kell keresni, de függ a kaptafától, illetve a lábboltozatnak megfelelő széles és magas legyen.

Én szemtelenül bementem vagy 4-5 boltba és felpróbálgattam vagy 10-15 pár cipőt, és ahol nem tudtam egyértelműen letenni a voksom, azt otthagytam megfontolásra, jegyzetelj! Nálam a jó cipő olyan, ha felveszed, mintha hazaérkeznél, nem zavar semmi benne kialakításban, és bemelegedve teljesen illeszkedik mindenhol. Ha bármi zavar, azzal hosszú távon igen kellemetlen együtt élni, vagy egyenesen képtelenség.

Remélem mondtam valami hasznosat, sok sikert a kiválasztáshoz!

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4524) tomcica válasza DBAtti (#4523) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igy ahogy DB mondja,en meg hozzatennem hogy idovel ahogy beerosodik a labfej kepes egy enyhen pronalo lab neutralisba atmenni,illetve csak hosszabb tavokon vagy komolyabb faradasnal jon elo ismet a pronalas.Ugyhogy meg azt se lehet mondani hogy egyszer megallapitjak h pronalo vagy es onnan mar eleted vegeig pronalo leszel.Erdemes a kezdo kilometerek (1-2000) utan atevezni 1-1 minimal cipo iranyaba (pl Nike Free 3.0,Saucony Kinvara,NB minimus,Adidas gazelle) mert mint segedeszkoz komolyan megerositi a labfejedet.Persze szepen fokozatosan hasznalva (sokaig 3-5km erejeig csupan).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4525) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Köszönöm a sok segítséget! :R

Ilyen Intersport-os kuponfüzetet hol keressek szerintetek? Az áruházban is osztogatják? ;]
Gondolom az nem ér, ha csak kinyomtatom.

[ Szerkesztve ]

(#4526) Teasüti válasza Teasüti (#4525) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah de, most nézem, hogy írják az elején, hogy nyomtatni is lehet.

Az az Adidas Gateway 2 szimpatikus így árban legalábbis. Lesz szabadidőm, akkor ki is megyek megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#4527) kk831228


kk831228
addikt

Asics: Ezt érdemesmegnézni...!! :K 5:50 -nél van egy jó teszt.

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4528) kk831228 válasza Aristeus (#4509) üzenetére


kk831228
addikt

Üdv!! Azt szeretném kérdezni hogy a sportsdirect-en a cipők melyik méretezésbe vannak megadva?? :U Uk vagy Us ??

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4529) Aristeus válasza kk831228 (#4528) üzenetére


Aristeus
tag

UK méret.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#4530) szki


szki
őstag

4 nap múlva félmaratoni versenyt futok Sárváron. Mai utolsó gyorsító edzés csak 10 km lett, mert az elmúlt 3 napban épp eléggé terheltem magam. Ma 3x2 km tempót beletettem, és közte 500 méter pihenés. Könnyedén futottam 4:20-as ezreket esőben, szélben, 1 C fokban. Bizakodó vagyok, hogy meglesz az 1:33-as félmaraton szombaton :))

[ Szerkesztve ]

(#4531) tomcica válasza szki (#4530) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hogy lehet 1:33-at futni? :D atmegyek es letoljuk 1:30 ala :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4532) szki válasza tomcica (#4531) üzenetére


szki
őstag

Köszi! De nem tudok átlag 4:16-os ezreket futni 21 km-en keresztül. Meg a sárvári pálya eleje 2 km földút, kavicsos szakasz, ami most biztos sáros/pocsolyás lesz. A 13 km-nél az igazi nehézség egy 1000 méter hosszú 6%-os emelkedő. Szóval az 1:30-as félmaratonra majd őszre gyúrok rá, és sík terepen kifutom.
Bár a következő erőpróbám 05.19. Keszthely maraton. Április 21. v. 27-re még pont beférne egy félmaratoni verseny :D Tapolca félmaraton, vagy Nagykanizsa- Zalakaros. Én Bp.-re biztos nem megyek el Vivicittá-ra.

[ Szerkesztve ]

(#4533) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ma megvettem életem első futócipőjét az Intersportban, elégedett vagyok a kiszolgálással, mindenben segítettek és az összes buta kérdésemet megválaszolták. :-)
Amúgy egy tök alap Nike Downshifter S lett belőle cirka 13-ért. De első blikkre jó kényelmes, el se tudom képzelni a csillapított cipők milyenek lehetnek már, mintha felhőkön lépkedne az ember?? :-D
Végül az akciós Adidas kimaradt, a Nike lágyabb és puhább, valamint a sarok élét sem érzem benne úgy járásnál, nem kényszerít annyira a trappolásra, mint a kicsit merevebb Gateway 2. Jah meg a Nike felsőrészén semmi merev dizájn elem (műbőr csíkok) nincs, szerencsére az Adidas-on néhány perc futás után kijött, h nyomja az ujjaim felülről, mikor a műbőr megtörik lépéskor.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

szki:
Köszönöm a Malomvölgyi-tó verseny tippet, valószínüleg el is megyünk rá bnőmmel. :-)
Csak legyen jó idő... Legalább két hetet szeretnék készülni a mini maratonra.

Meg már vagy három embernek elígérkeztem bringázni, szóval legyen már jó idő! :-(

(#4534) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!! Na egy jó tanács az olyan kezdőknek mint én, hogy soha ne használjatok hosszú távon fáslit meg ilyen sz...okat fútáshoz. Ha nem bírja a lábatok pihenő vagy erősítő gyak. Kimentem volna futni de pár kör és kész volt a térdem külső része. És nem is mondhatom hogy kemény volt a talaj mert füvön futottam most ekőször. :B Csak egyszer januárban megfájdult máshol a térdem alatt és azóta fásliban futottam. Múlt héten levettem és azt hiszem második alkalommal(vagy már első) :U meg is fájdult a térdem külső része. :W Egy hét pihenő most megint ugyanaz. :W Sajnos arra gondolok hogy a fásliban elgyengült az a rész ahol fáj és most szerintem kezdhetek mindent előrröl. :W

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4535) DBAtti válasza kk831228 (#4534) üzenetére


DBAtti
aktív tag

No Offense, de nem is értem, hogy jut eszedbe fásliban futni :U
Egyrészt mert arra szolgál, hogy merevítsen, bár gondolom meg lehet oldani mondjuk a kérdéses rész alatt átkötni, de egy térdfájdalom nem múlik el csak úgy. Pihentetés + ízületerősítő kiegészítők, esetleg minimális terhelés, de nem futás, csak séta, vagy úszás. Szerintem.
Amikor ilyen bajom volt, az újbóli terhelés előtt még lábkörzéseket, egyéb kis gyakorlatokat csináltam, hogy érezzem milyen mozdulatnál van a baj.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4536) mate317 válasza Teasüti (#4533) üzenetére


mate317
tag

downshifter 5 lesz az :)
amúgy nekem pegasusom van, levegős csillapítású, de egyáltalán nem érzem felhőnek.

[ Szerkesztve ]

(#4537) DBAtti válasza Teasüti (#4533) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Sok sikert a felhasználáshoz!

"...el se tudom képzelni a csillapított cipők milyenek lehetnek már, mintha felhőkön lépkedne az ember?? :-D"

Nos, ezért kell bemenni a boltba, és kipróbálni. Nyugodtan felvehetsz te egy 40k-s cipőt, attól még nem kell elhozni, és akkor tudni fogod, milyen is.
Én BTW a NIKE Citiusommal léptem feljebb egy szintet, az már légbetétes volt. Én úgy írtam volna le a boltban, hogy egy tál takonyban lépkedek, de kényelmes takonyban, olyan macskajárása lesz az embernek tőle, puhán lépsz, hangtalanul, nem trappolva ;)
Az Asics-om kevéssé "takony", még jobban csillapít és főleg sokkal jobban stabilizál. Ez nagy tömegnél jön elő különösen (lásd: én), vagy hosszabb távon. Többször hallottam /olvastam/ panaszkodni más (kezdő) Asics tulajokat, hogy nem érzik a gél hatást, de nekem tök egyértelmű. Az is elképzelhető, hogy olcsó, fapados, csak mutatóban géles modellek miatt jönnek az ilyen kritikák.

Mikor láttam a méretemben 2170-et és a Supermacyt 4-5k-val olcsóbban a Phoenix-nél, akkor azért :W , de nekem akkor kellett cipő. Ebből is tanultam, most már ősszel/ karácsonyra kinézem az utódot valamikor, mert januárban lejár az egy év.

Tanulság: a cipő utódját akkor kell megvenni, mikor erőteljes akció van, és várható, hogy a korábbi szavatossága hamarosan lejár. Ez kezdő cipőknél nem tudom mennyi, én a tömegem miatt mindet elég hamar összetörtem, max 3/4 év volt. Egy közepes cipő elvisz 6-800km-t, a felsőbb házban pedig 1000-1200-at szoktak mondani, de ez csak ilyen viszonyszám, abszolút egyén és felhasználásfüggő.
Illetve lehet egymás mellett tartani kettőt!

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4538) kk831228 válasza DBAtti (#4535) üzenetére


kk831228
addikt

Úgy jutott eszembe hogy először ennyi pihentetés után fáslival tudtam újra futni fokozatosan egyre hosszabb távokat és megmaradt hogy betekertem mindíg a jobb térdem.( nem is fájt) amíg le nem vettem a múlt héten...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4539) tomcica válasza DBAtti (#4537) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En melegen ajanlom hogy idovel legyen mar masodik cipo is (sot harmadik).Amikor van ra penz es akcios is akkor meg lehet venni es elkezdeni valtogatva hasznalni.Tobb oka is van,egyik hogy mashol es mashogy erintkezik a talpad a cipovel (hacsak nem ugyanolyan cipot valasztasz,de az felesleges).Egyik cipo mindig pihen,sokkal hosszabb az elettartalma igy,az anyagfaradas mashogy jon ki.Amennyiben elazik,azonnal van masik cipo.

Nekem mindig van 3 cipom (persze egyik kozuluk mindig epp a veget jarja) telen 2 tempo es egy gyors cipo....nyaron 2 gyors es 1 tempo.Altalaban egyik tempo kenyelmes,nehezebb.A masik elesebb gyors.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4540) Teasüti válasza tomcica (#4539) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mit jelent az hogy tempo és gyors?

(#4541) tomcica válasza Teasüti (#4540) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyszeruen leirva mondjuk a tempod az 5km v. 10km-es sebesseged ergo amit tartasz 20-25percig vagy 40-50percig.
A gyors az a palyamunkara vonatkozik,200-300-400as resztavok (ismetlesek) illetve a kozeptav is meg ide tartozik ha versenyiramban futja az ember 600m-800m-1000-1500m

A gyorshoz a cipo 250gram alatt kell nalam hogy legyen (az en meretemben 200gramm).A tempocipo pedig 270-290gramm kornyeke.A gyors az merev,kemenyebb,porgos cipo.A tempora parnazottabb kell,de azert nem egy pega puhasag,nekem kell oda is egy kemenyseg azert.

Ez persze egyenenkent es kondicio viszonylataban eltero.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4542) DBAtti válasza tomcica (#4539) üzenetére


DBAtti
aktív tag

No igen, de jelenleg csak különleges alkalmakkor engedem meg magamnak... mondjuk januárban már a húsvéti büdzsét is elvertem cipőre, mezre :B
Ha lesz, akkor egy második stabil lesz, gyorsító edzéseket nem szoktam tartani egyelőre, csak hegymenet (Móricz-citadella + fönn pár gyakorlat), rövid táv + hosszabb edzés (Kopaszi gát), vagy hosszabb táv (nálam 10km) és rövidebb edzés ~ féltávon. Legutóbb kifutottam a szigetre, csináltam a szokásos dolgaim, aztán mentem még egy kört. Gyorsabb nem vagyok, de elég üzembiztosan ment már a 28-29 perces kör az azt megelőző 6km városi aszfalttal együtt, így megspórolok egy BKV oda utat. A visszára még gyúrni kell ;)

A pályán való futást nagyon unalmasnak tartom, nekem túl ingerszegény. Ha már jobban megy a dolog és kevesebb a ballaszt, mindenképp ki akarom próbálni a terepfutást, mindig is szerettem erdőben bicajozni, túrázni.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4543) tomcica válasza DBAtti (#4542) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A terepfutas az nagy moka,en csak erdoben szoktam es esetleg a mezon,mindig oromfutas.A hosszukba szoktam belelopni.
A palya nalam fontos kozeppont,sok emlek kot hozza,meg hat igazabol az en szivem egy igazi kozeptavu versenyzo szive,en akkor erzem elememben magam amikor 600m-nel a jegesmedve raugrik a hatadra es a labad olyan gyenge mint egy ujszulotte,kozben meg ugy tele van savval hogy kemenyebb a marvanynal.Abban a pillanatban jon elo az a plussz,az a par masodperc ami miatt egy evig keszultel.Nekem ez felcserelhetetlen elmeny.Gyorsan futni,a tested vegso hataran futni ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4544) szki válasza DBAtti (#4542) üzenetére


szki
őstag

A terepfutás nagyon klassz! Sokszor vagyok úgy, hogy csak elindulok futni az erdőben, és futok, amíg kedvem tartja (3 km az erdő széle). A sokféle talaj különösen erősíti az ízületeket. Puha földút, fű, avar, kavicsos talaj, szántás, sár, hó. A meredek emelkedők is jól fejlesztik a technikát, és az erőnlétet. Nagy szelet, vagy a kánikulát az erdőben kevésbé érezni.
Terepre keményebb talpú, és merevebb futócipő javasolt.

(#4545) boygabi_


boygabi_
aktív tag

A télen kezdetem rájönni mennyire fontos a megfelelő légzés. Régen az orromon és a számon át is vettem a levegőt, de a télen ezt sikerült úgy kivitelezni, hogy orron be szájon ki és ez most megmaradt most, hogy jön a jó idő akkor is. Próbáltam a számon át is levegőt venni de a torkom így nagyon száradt. Nekem leginkább a 3 lépés be 3 lépés ki az általános az én tempómhoz. Ki, milyen technikákat használ illetve szerintetek egy első félmaratonhoz mi az ami ajánlott. Tudom egyén ill. edzettségfüggő de támpontokra kiváncsi vagyok.

(#4546) Newboy911 válasza boygabi_ (#4545) üzenetére


Newboy911
tag

Az orron be, szájon ki technika nekem nem jön be. Kevés a levegő, ütemet is tévesztek, és ha ütemet tévesztek a pulzusom is fentebb megy. Nekem is a 3/3 jön be, én két hete futottam az első félmaratonom.
Az utolsó egy Km "sprintnél" 2/2 volt ha jól emlékszem. Mostanában próbálgatom a 3/2 -t, 3 be, 2 ki. De nem csak a légzés számít, hanem az is hogy mekkorákat lépsz. Megelőzött féltávnál egy nő, ő hozzám képest kicsiket lépett. Nagyon szaporázta.

(#4547) szki válasza boygabi_ (#4545) üzenetére


szki
őstag

Én laza futásnál 4-4-es légzéssel futok. Alig veszek többször levegőt, mintha fotelben ülnék (percenként 22x). És még azt se mondhatom, hogy mélyeket lélegzek. De ilyenkor is sűrűn szedem a lábaimat, azaz a 180 lépés megvan percenként.
Félmaratoni versenyen nem figyeltem még a légzésem, de 2-2 a valószínű. Emelkedőn, és az utolsó kilométeren a legszaporább. Azt szoktam a leggyorsabban megfutni, és 198-202-ig vinni a pulzusom :)
A témáról: A futás légző technikája
Tiszta a levegő mifelénk, és így nem törekszem a csak orron át légzésre. Egyszerre orron, és szájon is lélegzek. Téli, lassú bicajozásoknál viszont rászoktam a csak orron légzésre.

(#4548) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Intersporték azt hirdetik, hogy most 04. hó 5-én MINDEN cipőre 20% kedvezményt adnak!!! :Y
Még azt sem írták, hogy a már akciósra ne vonatkozna, szóval mindenképp elmegyek körülnézni. Még az is lehet hogy meglesz az a második pár cipő... :U
Ja, és másnap a NIKE minden terméke továbbra is 20% akciós több más márkával együtt, szóval aki NIKE cipőt akar, 2 nap is beszerezheti jutányos áron.

Ha már itt tartunk: mit ajánlanátok? A GEL Phoenix eléggé bejött, de két nagyon hasonló, vagy tök egyforma cipőt gondolom nem érdemes használni...? Mondjuk egy GT2170-est ha elhoznék, lehet nem lenne szinte semmi difi köztük. Vagy tényleg kellene mindjárt keresni egy terepcipőt, csak megfelelő terepet nem tudok egyelőre, Hűvösvölgybe hosszú az út.
Több olyan modellel is találkoztam, amire azt írják, hogy használható vegyesen, tehát terepen és aszfalton is működőképes. Az ilyen mindenre jó dolgok általában nem szoktak működni, cipőknél hogyan van ez?

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4549) DBAtti válasza DBAtti (#4548) üzenetére


DBAtti
aktív tag

SRY, már kifutottam, sajnos figyelmesebben elolvasva ott van, hogy más kedvezménnyel össze nem vonható. Ilyenkor szoktak mindent leértékelni 5%-al, és akkor máris nem lesz 20...
Azért jó akciónak ígérkezik, a végén még lesz egy NIKE mezem, melegítőm, vagy valami.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4550) Teasüti válasza DBAtti (#4548) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát ez tök jó, két napja vettem ott Nike cipőt! :C

Ha bemegyek és azt mondom, h vásárlástól számított 7 napon belül "találtam" olyan helyet, ahol bizonyíthatóan olcsóbban adják ugyanazt a típust ugyanabban a színben, akkor érvényesíthetem az árgaranciát? ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.