Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) tomcica válasza cekkk (#4399) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jaaaa neem,pont az Adidas EnergyBoost amiben nem hiszek :D plane nem 150 euroert :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4402) cekkk válasza tomcica (#4400) üzenetére


cekkk
veterán

Csak éppen :D:D

Bár mondjuk innen is az akciós terméket éri megvenni, ahogy nézem az asics majdnem olyan áron van mint itthon.
Rendeltél már innen?

(#4403) tomcica válasza cekkk (#4402) üzenetére


tomcica
Topikgazda

sajnos nem,ide delvidekre nem szallit ki mert ez nem EU

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4404) cekkk válasza tomcica (#4403) üzenetére


cekkk
veterán

És magyar ismerőhöz nem lehet? :D Ha látsz valamit szívesen segítek, bár mire innen lepostáznám hozzá, az lehet több lenne mint amiért ide hozzák :Y :W

Itt azt írja, hogy mindenhova szállítanak, nem csak az euba :U

[ Szerkesztve ]

(#4405) tomcica válasza cekkk (#4404) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szegedre hozattam mar le cipot,de nem ettol a webshoptol.Viszont nem akartam senkinek a terhere lenni h evente rendelem lefele mint allat :D (na jo evi 2x)

En ugy csinaltam osszel hogy Pestre fel Nyulcipo,Spuri esetleg Saucony uzletbe be es ami le is van arazva meg jo is azt megveszem,engedem meglepni magam :DDD

Most is lesz egy utam aprilisba az idei bevasarlas,legalabbis egy NB 890-et le szeretnek vadaszni,ha nincs akkor meglatjuk mit dob a gep.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4406) cekkk válasza tomcica (#4405) üzenetére


cekkk
veterán

De szerkesztettem közben, hogy szerintem ezek levinnék hozzád is.
Royal Mail biztos elmenne mert az sima posta csomag. Nekem is jött már azzal ide pulcsim Angliából :D

[ Szerkesztve ]

(#4407) tomcica válasza cekkk (#4404) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hopp nem is neztem,igy mar erdekes lehet egy-ket learazott cucc,csak bele kell szamolni a 17 euros postat is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4408) cekkk válasza tomcica (#4407) üzenetére


cekkk
veterán

Na igen, de ha veszel pár cuccot akkor már megérte az egész, vagy össze fogtok a edzőtársaiddal :DDD

Ma lépcsőzni fogok, mert nagyon szar idő van.

4 emeletes a ház amibe lakok megpróbálok 10xer felmenni.

Abból 1 bemelegítő 5ször úgy, hogy 1essélvel lépek utána 4*szer kettesével :DDD Lefele meg szép lassan :D

Aztán lehet 3 után kifekszek :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4409) tomcica válasza cekkk (#4408) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igen,de meg kell tudni hogy 17 euro per csomag vagy kilora megy,mert ebayen is volt olyan h mindegy mennyi cipot veszel minden egyes parnal +posta megy (ami ugye nem mindig logikus)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4410) tomcica válasza cekkk (#4408) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en meg kezdtem a tavaszit,ma 200m-es resztavos van ,utana konnyu futas majd 10 x 50m valtogato porgos pulzusgyikos

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4411) cekkk válasza tomcica (#4409) üzenetére


cekkk
veterán

Kérdezd meg tőlük :) :DDD

De azt írja, hogy shipping from, szóval 12 eurótól kezdődik :D Össze kell pakolni amikell és szerintem akkor egyből ki írja, hogy mennyi lesz a posta.

[ Szerkesztve ]

(#4412) tomcica válasza cekkk (#4411) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ulteted a bogarat a fulembe :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4413) cekkk válasza tomcica (#4412) üzenetére


cekkk
veterán

Hajrá :D:D :DD

(#4414) tomcica válasza cekkk (#4413) üzenetére


tomcica
Topikgazda

alaphangon osszedobtam 232 euroert egy 5 cipobol allo szettet :D ami mind jo aron van es meretben is ok ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4415) szki


szki
őstag

Mutogatjátok itt a cipőket, és én is kedvet kapok mindjárt vásárolni :) De csak májusban terveztem, hogy a maratoni versenyt szép, új cipőben fussam! El se tudom képzelni milyen lehet 300 grammos cipőben száguldani!

Mai adag egy könnyed tempójú 20-as volt szép tavaszi időben. Aztán a következő 3 nap kellene 3x10-et futnom. Közte az egyiket erős iramra. Hétvégén meg jöhet 2x190 km bicajozás fejleszteni az aerob képességeimet :))

(#4416) cekkk válasza tomcica (#4414) üzenetére


cekkk
veterán

Hajrá akkor :D

Itthon kapsz ezért 2 pár cipőt :DDD :DDD :W :W

(#4417) DBAtti válasza whited (#4391) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Megintcsak nem én vagyok a legrutinosabb, de ami PES, az poliészter 100%-ban tudtommal, vagy mondjuk 95%, ezek a lélegző mezek mind abból vannak. Nekem csak olyan mezem van (3 db), ami mind 100% PE (és mindegyik ProTouch, de a többieknél ugyanígy van)
Hidegben persze lehet alávenni pamutot, vagy fölé, de akkor megszűnik a szellőzés, és meleg lesz ugyan, de beleizzadsz rendesen. Mondjuk én ezekben is bele szoktam...

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4418) tomcica


tomcica
Topikgazda

ma uj rekordot futottam 200m-en 24eves koromban futottam utoljara ilyen gyorsan ezen a tavon 25.9 lett egy konnyu cipoben (de nem szogesben,sima Saucony Shadow Genesis 230gram,a szoges 120korul lehet,lesz ebbol meg nyaron 24.xx ido is :B )

ugy h meg 3db -ot ramentem 130m-es lassu futas pihenovel a tobbi persze egyre lassabb lett,ertheto okokbol,SAV BACSI bekoszontott :D 25.9..27.6..28.0..30.0 ..utana kifutas..4km konnyu tempo 4.30-as..kifutas..10x szokdeles...kifutas 10 x50m valtogato,mai ossz 21 km valahogy osszeszaporordott a sok koztes kifutastol 1ora50perc el is huzodott,nem ittam,most potlom..szoval a tel hozta amit kellett jo ev lesz ez :C

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4419) cekkk válasza tomcica (#4418) üzenetére


cekkk
veterán

gratula hozzá!

(#4420) tomcica válasza szki (#4415) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en meg 300gramm feletti cipoben nem tudom magam elkepzelni,a legnehezebb cipom egy Saucony Ignition 295 gramm koruli,az a teli csuka,a tavaszi 230-250 koruli surrano (persze nem terempre,fu,palya,foldesut)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4421) mate317 válasza tomcica (#4418) üzenetére


mate317
tag

a szöges amúgy mennyit dob ilyen rövid távon? (egy sima teremcipő, amiben ugye nincs csillapítás 50 méteren 2 tizedet jelentett nekem a futócipőmhöz képest) szóval tuti, hogy számottevően javít, de mégis 100/200-on van tapasztalatod erről? angol fórumokon 100-on 1 tizedtől 1,5 másodpercig mindent írnak. bár gondolom emberfüggő is.

(#4422) tomcica válasza mate317 (#4421) üzenetére


tomcica
Topikgazda

attol fugg hogy tudsz-e futni szogesben,abban ugyanis nem er le a sarkad (nincs is sarka) igaz a sprintnel a sima cipoben sem illene sarokra erni...rengeteget dob,feszes,szinte mezitlabas (vagy vekony zoknis) passzent,a kanyarban fogja nem csuszol le (ez mondjuk 200felett erdekes) en azt mondom minden komoly futonak kell szoges cipo,gyakorolni is kell benne mert nagyon megerositi a labfejet valamint a tartoizmokat,meg persze idonkent valami versenyt (vagy felmerot) kifutni

12ezer ft kornyeken mar vannak szogesek 16er meg szinte valogathatsz

nekem altalaban 1mp a kulonbseg szogesben 200-on ha gyors a sima cipo (mert manapsag mar csuda cipoket gyartanak) akkor kevesebb fel mp

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4423) mate317 válasza tomcica (#4422) üzenetére


mate317
tag

fogok egyet venni, mondjuk 16-ért sajna nem találtam, de 20 körül sem vészes, elvégre szinte minden tekintetben speciális cipők ezek.

(#4424) szki válasza tomcica (#4418) üzenetére


szki
őstag

Grat a 200-hoz! :R Klassz érzés lehet, mikor a tízen évvel korábbi futóformádat is lepipálod!

Cipő terén el vagyok maradva. 750, és 800 gramm a két aszfaltos cipőm. Míg a terep 850 g. Úgy érzem a rugó már nem az igazi egyikben sem :DDD El se tudom képzelni miket futnék egy 230 grammos cipőben :) Na de majd májusban!
Mostani legjobbjaim: Cooper 3050 m, 5k 20:39, 10k 43:46, félmaraton 1:37; maraton 4:06. De a maraton csak egy edzés volt. Május közepén 3:20-as maraton a célom. 3:30-al már csalódott lennék.

[ Szerkesztve ]

(#4425) Newboy911 válasza tomcica (#4395) üzenetére


Newboy911
tag

600km-nel erzem h kezd bejarodni a Ride 5-om siman beletolok 1500-at ugy erzem (mondjuk a testsulyom igen alacsony gondolom az is kihat)
Melyik mizuno modell volt? Hawk?Nexus?

Mizuno wave fortis 3 a régi cipőm. Nem azt mondom hogy elvesztette a csillapítását de, mint ha kinyúlt volna.
A lábam 42-es, a mizuno 43-as, bevittem a nyúlcipőbe és megállapítottuk hogy túl nagy.
Az új Asics 43,5 -es és kisebb mint a mizuno.

(#4426) tomcica válasza mate317 (#4423) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A NIke nagy learazast tartott a regebbi szogesekbol,most hogy kijott az uj szeria,meg mas gyartok hazatajan is szet lehet nezni,nekem Saucony szogesem van,elotte Mizuno volt

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4427) tomcica válasza szki (#4424) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pedig legalabb a versenyekre megerdemelnem egy jo kis cipot pl. lattam korrekt aron Salomon Speedcross 3-at ha jol remlik 24990ft volt (harmin valahanyrol learazva) fekete,azzal az urhajos cipofuzovel.Az a cipo 295 gramm es minden tereppel megbirkozik + tartos,egyeduli "hibaja" hogy nem tul felxibilis,de hat egy terepcipo mar csak ilyen :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4428) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!! Kajáról érdeklődnèk hogy kb mennyi szénhidrátot, fehérjét, kalóriát kellene megenni naponta?? 67 kg vagyok most már kb, 10 km kocogás-futás utána fekvőtámasz + hasazás... Tegnap már besokalltam egy kicsit... :) De biztos hogy kaja a probléma, mert nem nagyon eszek.

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4429) tomcica válasza kk831228 (#4428) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En nem szamolgatom,de 70% tuti szenhidrat az nelkul nem lenne "uzemanyag",a piheno napokon vagy amikor nem annyira intenziv a terheles akkor azert esznel kell lenni es kicsit tobb feherjet enni.Gyanitom teljesen egyenfuggo,foleg a futasnal,hiszen nem mindig ugyanazzal a tempoval terheled,le lehet futni 20km-t ugy hogy 2000kaloria egjen el,meg ugy is hogy 3000.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4430) kk831228 válasza tomcica (#4429) üzenetére


kk831228
addikt

Ehhez képest 4 kisseb kifli, 2 kefír 1 joghurt meg minimális főttétel a napi adag. Össz nem sok szénhidrát lehet... Be is vagyok lassulva egy kicsit. :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4431) tomcica válasza kk831228 (#4430) üzenetére


tomcica
Topikgazda

dietazol? vagy miert eszel ilyen minimalis kaloriamennyiseget?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4432) kk831228 válasza tomcica (#4431) üzenetére


kk831228
addikt

Kicsit fogyni akartam. De most már kezd kevés lenni a kaja szerintem...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4433) tomcica válasza kk831228 (#4432) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meg a fogyashoz is boven elegendo 500kaloria napi deficit (osszeadva a napi 1800-2000 + edzessel elegetettet) hosszu tavon ilyen keves kajaval leepited az osszes izmodat es kulon stresszt helyezel a szervezetedre,kontraproduktiv lesz,epp az ellenkezojet ered el.Egy fonnyadt faradt testet kapsz.
Allitsd be optimalisra es csak egy kicsit csipj le belole (azt is foleg az esti kajabol mert akkor mar ugysem emeszt annyira a gyomrod).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4434) DBAtti válasza kk831228 (#4432) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Ez igen kevésnek hangzik, bár nem vagyunk egyformák...
Érdemes lehet valamilyen vitamint is szedni, lehet annak a hiányát is érzed. Ennyi mozgás mellé már nem árt, mert -főleg ilyen kevés és egyoldalú- kajából nem tudod rendesen pótolni őket.

És ahogyan tomcica is írja, a szervezet csodákra képes, ha nem viszel be tápanyagot, izmot is kezd bontani, ne vidd túlzásba, hagyj regenerálódásra is időt és tápanyagot.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4435) cekkk


cekkk
veterán

Jó futást mára mindenkinek, a zene egész jó de a klip az valami fenomenális lett :C :Y

(#4436) kk831228 válasza tomcica (#4433) üzenetére


kk831228
addikt

Beállítanám én optimálisra csak nem tudom ,mennyit, miből, kellene enni az optimálishoz. :)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4437) cekkk válasza kk831228 (#4436) üzenetére


cekkk
veterán

Ez egész sokat segíthetne neked ebben a témában! :K

(#4438) tomcica válasza cekkk (#4437) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R ezt en is elolvasom...ma szep ido volt,velem volt a lany akit edzek: hosszu bemelegito,torna,szokdelesek 4x40m ... 3x500m resztavos az O kondijahoz 2perces 500-ak,a piheno 300m kocogas...kifutas...4x50m valtogato...tempo 2km progressziv konnyurol feszesig...3xdombra felfutas a kozepen sprint..nyujtas es kesz is
osszesen 17km egesz jol birja mar

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4439) kk831228 válasza cekkk (#4437) üzenetére


kk831228
addikt

:R Köszönöm!! Lesz mit olvasni!! :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4440) cekkk válasza tomcica (#4438) üzenetére


cekkk
veterán

És ha jól emlékszem van benne vegetáriánus étrend is. De nem 100%.

(#4439) kk831228
Jó olvasást hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#4441) Aristeus válasza tomcica (#4389) üzenetére


Aristeus
tag

Ma megrendeltem a cipőt a SportsDirect-ről. Végül is Nike Pegasus Plus 29 lett. (ilyen kék-fekete), 55 Euróért, ami a mai árfolyamon 16.775 FT-ot jelentett. Elméletileg 6-7 munkanap és itt is van!

Kérdés: Van aki már rendelt innen? Mennyire valós ez a 6-7 munkanap?

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#4442) Allure válasza Aristeus (#4441) üzenetére


Allure
aktív tag

Már elég sokszor rendeltem SportsDirect-től és SportsShoes-tól is, általában 6 nap alatt itt a csomag. Szerintem kedd-szerda környékén megkapod.

(#4443) Polacheck válasza Aristeus (#4441) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Az utóbbi két hétben kétszer is rendeltünk, mindkétszer 5 nap környékén volt a szállítás, hétfői rendelés esetén pénteken megjött például. EUR-ban rendelj, arra figyelj oda!

less qq more pewpew!

(#4444) PazsitZ válasza Aristeus (#4441) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ilyen cipőrendelés az nem rizikós?
Pl. a méretek se feltétlenül egyformák. vagy előtte elmentek valahova próbálni és utána rendeltek?

- http://pazsitz.hu -

(#4445) Aristeus válasza PazsitZ (#4444) üzenetére


Aristeus
tag

(#4442) Allure,(#4443) Polacheck: Köszönöm a válaszokat! Természetesen Euróban fizettem érte, ez a tipp is rendkívül hasznos volt! :R

(#4444) PazsitZ: Igen, előtte elmentem futóboltba, végigpróbálgattam a cipőket, amik esélyesek voltak, valamint kikértem az eladó véleményét is. Így végül háromra szűkült a kör: Saucony Triumph, Nike Pegasus meg az Asics Gel Pulse. Feljegyeztem a méreteket belőle, és mivel tudtam, szintén innen a fórumról, hogy a Pega akciós, így amellett döntöttem.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#4446) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Ma bementem az Allee Intersportba (meg szoktam nézni főleg az outletet a BestByte-al szemben, meg a benti akciós, leértékelt dolgokat), és a kifutó cipőspolcon volt egy 44-es Asics 2170
Hú, mondom, itt csodák lesznek, még a végén megveszem, mondjuk egy 20-asért... napersze. Nem láttam rajta címkét, majd az egyik eladó előkerítette, éééés 28990 leértékelve :(((
Futócipőből, vagy bármi futócuccból nem láttam értelmes akciót.

Tanulság nincs, csak gondoltam jó lesz esti mesének ;]

ps.: tegnap találtam a Kopaszi gáton a megfelelő padokat, ahol lehet gyakorlatozni, ~ jó távolságban vannak padok közti tolódzkodáshoz is, lehet rajtuk lábemelni akár negatívból, hozzájuk guggolni, fél-fekvőket nyomni... már csak ki kellene járni rendszeresen. ;)

Ennyi hobbi-futás után már lehet primitív a kérdés, de hadd szóljon:
A tegnapi rövid etapon (kb 4-5 km sum + a kis edzés féltávon a gát végén) lazább tempót diktáltam, és mintha jobban leizzadtam volna, mint máskor. Persze ennek sok tényezője van, például hogy előtte nap megint citadellát másztam, hogy kávéztam, hogy milyen volt a páratartalom... de lehet az (elsősorban nagyobb felesleggel rendelkezőknél), hogy érezhetően jobban éget/ hajtja a vizet az alacsonyabb pulzustartomány (aerob vs anaerob tartomány)? Mérőm továbbra sincs, úgy szoktam menni, ahogy jólesik, aminek az a vége, hogy mire hazaérek mindent kiadok magamból, néha egy-egy oszlopig/ tábláig/ kereszteződésig/ lámpáig belehúzok, otthon hirtelen(ebb) jön rám az izzadhatnék, mint a tegnapi alacsonyabb tempónál (amikor is már féltávon ömlött rólam a hűtőfolyadék). :F
Összefoglalva: van összefüggés a tempók és az izzadás között -milyen arány-irány -, vagy ne kombináljak ennyit, hanem aludjak inkább?

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4447) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Tudna valaki segíteni?

Olyan problémám lenne, hogy a héten érkeztem haza a síelésből, és mivel én imádok szűzhavon síelni így egész héten ezt csináltam, de meglepődve vettem észre, hogy a combom alig bírta az általam diktált iramot. Tudnátok valami edzést mondani a comb elülső részére, hogy jövőre ne legyen ezzel problémám? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#4448) tomcica válasza PumpkinSeed (#4447) üzenetére


tomcica
Topikgazda

siman,egy jo kis plyometrics labra,vagy teljes testu cross-fit edzes...ha otthon akarod csinalni talalsz a youtube-on boven mintat

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4449) tomcica válasza tomcica (#4448) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

remelem kijelzi rendesen,ird be a youtube keresobe ski and snowboard series

van fent tobb hetes ciklus,week 1..2..stb...meg kulon plank(lent torzsre) ami szemnek-szajnak ingere,csak csinalni kell szepen szorgalmasan

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4450) Newboy911


Newboy911
tag

Jelentem lefutottam éltem első félmaratonját.
A kitűzött 2 óra körüli időt túlteljesítve 1.48_53 lett.
Gratulálok magamnak :D
Sziasztok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.