Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) Djuree


Djuree
félisten

hát srácok asszem nekem ennyi volt a futókarrierem :(

ugye fél éve fájt a térdem alatti rész egy 5-6km után már eléggé, nem tudtam tovább futni, a csont fejénél vhol. pihentettem sokat, de ugyanaz, 3km után elkezd fájni és nem bírok tovább futni, mert még 1-2km és rá se tudok állni úgy fáj. elmentem a sportdokihoz, azt mondta kicsit O lábam van, valszeg ezért fáj.

voltam ortopédián is, azt mondta a dok h ferde a térdem is, egyértelmű túlterhelés, ne fussak, inkább bicaj, úszás, az nem terheli. azt mondta van térdkiegyenesítő műtét, kivésnek egy ék alakú csontdarabot stb stb. mondom azt semmiképp, abból úgyse lenne semmi jó. azt mondta nem ajánlja amúgy se a műtétet, max ha már járni sem bírok, de nincs semmi gond, csak ha túlterhelem, alapból nem fáj sehol, remélem később sem lesz.

úgyhogy nekem ennyi, majd ma lehet futok egy 4 kört max, az 1600m, esetleg kicsit gyorsabban, ettől még tán nem fog terhelődni. ennyi fog menni, egyszerűen én hiába bírnám, csinálnám, de a lábam nem engedi. miért vagyok én ilyen szerencsétlen? a futás (volt) az életem egyik legfontosabb eleme, ezt szerettem legjobban, közben ki tudtam kapcsolni, minden gondom el tudtam felejteni, utána meg fel voltam töltődve, sokkal jobb hangulatom volt. már ment a 10 kili, már terveztem versenyeket is. vivicittára is akartam menni.

nektek további jó futásokat, fussatok helyettem is, vigyázzatok magatokra. nekem marad a bicaj, remélem azt bírni fogja a térdem. pedig fogytam is már 15 kilót, 90 vagyok, ez volt a cél.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4702) Nyugdíjas válasza Djuree (#4701) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én csak annyit tudok erre mondani, hogy fókuszálj a bringára. Én jobban szeretem, mint a futást. Találd meg benen te is az örömet. azzal nem lesz baja a térdednek. Kitartás!

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4703) Teasüti válasza Nyugdíjas (#4702) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Bringa sem épp javítja a térdeket.

(#4704) Nyugdíjas válasza Teasüti (#4703) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mibaja lesz tőle?

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4705) deicide válasza Teasüti (#4703) üzenetére


deicide
veterán

Persze, nem, de nagyságrendekkel kisebb terhelést ró rá, mintha koppantanád a cipődet a betonon, futásnál a testsúlyod tetemes részét a térdízületed is tartja, a bringán nem.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4706) tomcica válasza Djuree (#4701) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:( sajnalattal olvasom,nagyon remelem megtalalod azt a sportot amelyikben tovabb tudsz edzeni,azert orulnek ha beneznel ahogy az idod engedi es meselnel a bringarol v. uszasrol stb. sokat lehet egy ilyenbol tanulni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4707) stvnppp válasza Teasüti (#4703) üzenetére


stvnppp
senior tag

Neki nem a térdével (izülettel) van a baj, hanem a sípcsontján van ez az elváltozás. (ha jól értem) Remélem megoldás rá a bringázás, azért leveszi a sípcsontról a terhelést a futáshoz képest.

Djuree:
Remélem megtalálod azt a sportot, amiben ugyanolyan örömödet leled, mint a futásban! Kitartás!

[ Szerkesztve ]

(#4708) mate317 válasza Nyugdíjas (#4699) üzenetére


mate317
tag

a kategóriájában lehet, hogy nem az, de az enyémhez képest baromi jó volt. kis erővel is gyorsan ment. de nem vagyok bringa szakértő.

(#4709) Nyugdíjas válasza mate317 (#4708) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Persze, értettem, csak picit kötözködtem :)
Amúgy a "kis erővel könnyen" érzést (ha nem értem félre mire gondolhatsz) inkább a kis tömeg okozza.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4710) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Overland-ban már csak 25k a GEL Phoenix 5, minden méretben kapható. Ennyiért szerintem nagyon rendben van. :K

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4711) Nyugdíjas válasza DBAtti (#4710) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha lenne most annyi a zsebben, rá is mennék. Lassan esedékes lesz a cipőcsere.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4712) DBAtti válasza DBAtti (#4710) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Ha valaki még MA 21-ig beér az Intersportba (Allee), akkor vehet Nike Pegasus 29+-t is 24k-ért, mert zöld színű (amúgy 29900, a szürke meg akciófüzetben szerepel, ezért 25k vasárnapig, az van elvileg mindn méretben).
Van 41, 42, 42.5, 44, 46 ha jól emlékszem. A 44-es tuti.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4713) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Most találtam egy youtube csatornát, egész tanulságos videók vannak fenn rajta, többek közt ez:
http://www.youtube.com/watch?v=8XiwtiDTlYU
Avagy még egy hogyan fussunk, és hogyan ne. Megint nem spanyolviasz, de segít, hogy odafigyeljen rá az ember tudatosan. Van videójuk, ami a mezítláb futást érinti, egész nagy kedvet kaptam, hogy holnap kimenjek a gátra, és kipróbáljam párszáz méteren. Tudnám csak hová teszem addig a cipőm... :U Fel kellene kötözni magamra valahogy.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4714) Aristeus


Aristeus
tag

Virtuális Vivicittá:

"Nem tudsz eljönni a Margitszigetre 21-én, de szeretnél mégis csatlakozni a 28. Telekom Vivicittá Városvédő Futás sok ezer futójához? ... A lényeg egyszerű: egyfajta tavaszi kilométergyűjtést indítunk, melynek ideje április 19-20-21. Virtuális Vivicittá azoknak, akik nem tudnak a budapesti mezőnyhöz csatlakozni. ... a futásuk adatait beküldők között 3 db 10 000 Ft értékű Sponser ajándékcsomagot és 3 db BSI ajándékcsomagot is kisorsolunk majd."

Minden részlett itt: link és itt.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#4715) Woodslave válasza DBAtti (#4713) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem vagyok egy nagy futó, de imádok mezítláb futni. Nem messze van egy focipálya (annyira nem durva hely hogy sörösüvegekek törjenek :D ) nagyon kellemes. Mondjuk most még egy kicsit talán hideg van hozzá reggelente.. Bár annyira harmatos a fű, hogy a xar cipőm így is átázik egy kör alatt, szóval mindegy, de akkor meg egy lábtörölközőt kell vinnem. Lehet most hétvégén kipróbálom ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4716) mate317 válasza Nyugdíjas (#4709) üzenetére


mate317
tag

az biztos, hogy a tömeg is számít, de a másik a vékony gumi. a harmadik szerintem a hajtóműnél keresendő. ebből nekem csak vékony gumim van:)

(#4717) mate317


mate317
tag

olimpikonok rövidtávon
mo farah 12.9
brownlee testvérek 14+
a boxoló pedig 11.5-öt tud

[ Szerkesztve ]

(#4718) Nyugdíjas válasza mate317 (#4716) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Perszehogy. Egy jó merev hajtás csodákat tesz. Ez való igaz.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4719) mate317 válasza Nyugdíjas (#4718) üzenetére


mate317
tag

merev hajtás az az egysebességet jelenti? vagy hogy nem nyúlott a lánc?

[ Szerkesztve ]

(#4720) Nyugdíjas válasza mate317 (#4719) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hajtókar anyaga, minősége, de minden más is amit említettél. De én elsősorban egy jó hajtókarra gondoltam.
És igen, számít hogy nincsen több sebesség, és kvázi ideális a láncvonal.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4721) szki


szki
őstag

Aki fut a hétvégén valamely versenyen, vagy csak úgy, annak nagy hajrá!

Én meg az elmúlt 2 hétben keményen edzettem magam erőnlétileg, és aerobban is. Ma épp terepen, és változatos domborzaton futottam 21 km-t laza tempóban. Vasárnap még nyomok egy ultramaratoni bicajozást :D Majd "rápihenek" a jövő hétvégi Nagykanizsa-Zalakaros félmaratonra :))

(#4701) Djuree: Ezt szomorúan hallom! Remélem a bringázásban is megtalálod az örömöt!

(#4722) Teasüti válasza mate317 (#4719) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Merev hajtás az egész bicikli minden alkatrészét magába foglalja, aminek köze van az erőátvitelhez, vmint erővel szembeni tartásához.
Még a váz rugalmasságát is.

MÁS:
Tegnap kétszeresére tudtam növelni az addigi hatótávomat és még a térdeim sem kezdtek el sajogni. :))
Nettó 30 perc futás, 5.4 km. :)
Lehet ekkora különbség lenne az aszfalt és a döngölt földút között? Utóbbi is bazi kemény talaj, csak egyenetlen.

[ Szerkesztve ]

(#4723) tomcica válasza Woodslave (#4715) üzenetére


tomcica
Topikgazda

+1

en mezitlab fejezem mindig az edzeseket 2-5km lassu kocogassal a fuvon,megnyugtatja az idegrendszerem es erositi is a labam...nem tempot csak kocogas :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4724) tomcica


tomcica
Topikgazda

Tegnap feljutottunk BP-re,szetneztunk mindenfele vegul a Spuriban teljes aron vettem egy New Balance 890 V3-at 31990 ft ugy ereztem megerdemlem :D

Majd megirom a velemenyemet,egyelore elso seta utan,konnyu,rugalmas,pengeeles tempocipo.

A lanytanitvany vett egy UnderArmour Charge RC-t palyara lesz gyorsra,nekem is tetszett de jo draga 35.000 ft,meg kell a nevet fizetni.Ez meg egy NB 580-as volt a pakliban,meg a Kinvara.Neki ez tetszett,penze meg van igy mondtam h vegye persze,vegre nem a penz a korlatozo tenyezo :D

A csapattarsam vett egy 890 V2-t utolso 2db kozul az egyik pont a merete volt 41.5 (van meg egy 42.5 az utolso a boltban) le van arazva 25ezert ft-re.Jol jart vele,en is megvettem volna ha lett volna 40-es :K

Vettem szogeket 60ft/db.Van ott minden ami egy futonak kell

Decathlonba vettem 2990ft Kalenji rovid nadragot (fekete,fekete a belso gatyoja is),valamint egy ugralokotelet.
Be vagyok tarazva mehet a nyar.

Ja hogy legyen szo a futasrol is,csutortok este kimentunk egy miniversenyre...14km ebbol elso 2km lassu futas,par km konnyu tempo 4.20-as aztan 1km 3:55 elesito,majd par km 4.30-al pihenve.Aztan nekiestunk 1km versenytempo harman futottuk,mindenki mas iramban: enyem 2:45 uj idei rekord 37 evesen elertem a 20eves gyorsasagom ismet :D a ket futotanitvany 3:08 es 3:35 nem eroltettek tul a veget,de egynek jo.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4725) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Meg volt életem első futóversenye. [link]
Eredetileg 5km körül lett volna a táv, az utóbbi időben pár 6-4km-es távokkal és 1 intervallum edzéssel, próbáltam edzeni rá. Nem sok, de mostanában pont betegeskedek.

A futás maga tök jó volt, élvezetes bolyban futni, sőt úgy érzem hatékony is, jobban figyelek a környezetre másokra kevésbé magamra.
A kicsit negatív, hogy a szervezők benézték és egy fél körrel levágták a távot, így ~5 helyett, 4 km-nél is kevesebb lett a táv. Nem nagy para persze, de pont, hogy igyekeztem tartalékolni, hogy a végén lőjjem el a rakétákat, műr ami megmarad :). Ezt pont az utolsó fél kör-célegyenes befutásra terveztem, ami kimaradt. :(
De egyébként úgy érzem, nem futottam rossz tempót magamhoz képest még így sem, főként, hogy futás közben az orrdugulásom miatt vagy 5x fújhattam az orromat.
[link] Ez az 5:29es tempó lett végül, aminél még a leírtak miatt többet is hozhattam volna.

Minden esetre tetszett a dolog, ezentúl figyelem a versenyeket, bár nem az eredmény miatt, mert tudiom még bőven kevés vagyok, de tényleg élvezetes másokkal együtt futni. :)

A cipőmet is kezdem szokni, az egyik sarkam néha kicsit úgy érzem töri, de most már ez se volt, szóval lehet lassan sikerül betörnöm a lábamra.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#4726) szki válasza tomcica (#4724) üzenetére


szki
őstag

:R
Grat a cipőkhöz! És elismerésem a kiemelkedő 1 km-es tempódhoz! Ki gondolná, hogy az ilyen remek rövid távhoz is mennyit kell edzeni?!

#4725) PazsitZ: Biztos jó buli volt versenyen futnod! Az eredményedet még ne a többi futóhoz képest mérjed! Hanem arra gondolj, hányan csak a karosszékben pöffeszkednek, és chipszet majszolnak. És persze 4 km-t a legtöbb ember le sem tud futni semmilyen tempóban se!

[ Szerkesztve ]

(#4727) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Én is csatlakozom a sérültek listájához, sajnos eléggé megerőltettem valahogy a jobb térdemet, korábban bringánál is az volt a gyenge pont. Most alacsony tempónál is erős fájdalmat generál a külső oldal. Tehát jobb térd külső felület, sehol másutt. Nem tudom mire vélni, marad a pihenés / a kisebb terhelés.
Meg futócipőt is vettünk, ezúttal nem nekem, az említett barátom végül egy Intersportban akciózott Pegasus 29+ mellett kötött ki 25k-ért. Egy darabon biztosan ellesz (magyar nyelv újabb szépsége :DDD ) vele mint abszolút kezdő, nekem meg direkt jó volt tegnap egy lassú kocogás, mert ha magam megyek, talán még jobban kicsináltam volna a lábam :(((

Amúgy a fegyenc edzést még csak kb. 2 hónapja csinálom rendszeresebben, és látható eredményt produkál, nekem bejön. Tulajdonképp nem más mint a régi tesiórai gyakorlatok egy jól felépített motiváló keretbe foglalva. Lusta embereknek is kiváló, nem kell lemenni a terembe pár sorozat fekvőtámaszért, vagy guggolásért/ egyéb gyakorlatért, a neten pedig futótűzként terjednek a calisthenic videók, nagy divatja van a játszóteres edzések bemutatói óta.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4728) Teasüti válasza DBAtti (#4727) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Friss húst csinálod 2 hónapja? (Heti 2x és csak 4 gyakorlat a 6-ból.)
Máris látható eredményed van? :Y

(#4729) szki válasza DBAtti (#4727) üzenetére


szki
őstag

Jobbulást! A térd külső része IT szalag probléma gyanús. Nyújtani kell azt a részt. Neten keress rá, de itt a fórumban is találsz róla talán infókat.

Fegyencedzéshez: érdekes dolog. Én nem csinálom, mert épp elég két családi ház körüli kerti munka (favágás, fűrészelés, hólapátolás, ásás, stb) Nekem 40 évesen is baromi könnyen épül be az izom. Talán a sok futás, és bicajozás is segíti a növekedési hormon termelődését. Nem táplálkozok különlegesen se, de épp azt néztem tegnap, hogy közelítek a kockahasas állapothoz. Úgy nézek ki, mint egy sprinter futóatléta. És nem úgy, mint aki 4 hét múlva esedékes maratoni futóversenyre edz, meg csak úgy maratoni távokat bicajozik :D

(#4730) stvnppp válasza Teasüti (#4728) üzenetére


stvnppp
senior tag

Simán látható lehet 2 hónap alatt is. Nyilván függ az előképzettségtől és a testzsírszázaléktól. (stickman alkatúak előnyben) Főleg ha megtámogatod rendes étrenddel.

(#4731) DBAtti válasza Teasüti (#4728) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Nem tudom mi is az a friss hús, gondolom a newbee megfelelője. Nem tartok különösebb rendet. Amikor futok, féltávon szoktam csinálni két / három gyakorlatot: 45-ös vagy "női" fekvő 3*10-15 ismétlés, fél/ teljes guggolás 3*10-12 ismétlés, tolódzkodás padon (tricepsz, váll) 2-3* 8 ismétlés, ezen általában megfekszem, nem megy több. Sikeresen meghúztam a bal csuklyás izmom is, hétköznapokon nem nagyon csinál az ember ilyen jellegű mozgást. Lassan ki kellene nyitnom újra a könyvet, megnézni mi is a többi gyakorlat :B . Ezt csinálom heti ~ 3 alkalommal. A futás valahol 6 és 11 km között van minden esetben.
Mellé sajnos nem nagyon változtattam az étrenden, fehérjedús, alacsonyabb kalóriatartalmú kajákkal még hatékonyabb lenne, vagy ha szétválasztanám a futó és gyakorlatozó napokat (szerintem).
Inkább kövér vagyok, mint piszkafa, ami gyorsan fejlődésnek indul az a váll, bicepsz, hát, és a guggolásoktól az egész láb, én főleg fenéken és combon érzem. Tömegben nem fogytam, de formálódom, amit a családtagok, ismerősök is észrevesznek, és ez elég jó motivációs erő. Legalább egyszer az életben szeretnék már egyenes hasat... futásnál is érzem, hogy sokkal jobban mehetne, ha nem lenne ott az a zsák elöl.

Re: (#4729) szki
Köszönöm, utánanézek majd mi lehet ez pontosan. Természetesen a kertimunka eléggé jól karbantartja az embert, az eltunyult városi népek sportja a testépítés, zumba, fitness, stb :p
Egy alkalommal a mezőkövesdi gyógyfürdőben láttam egy idős bácsit, gonosz módon el is neveztük cromagnoni-nak, az arcberendezése tényleg az ősembert idézte (meredek alacsony homlok, széles, markáns arccsont), volt vagy 75-80 éves, de az aszott bőr alól olyan kőkemény bicepsz kandikált minden mozdulatánál, csak lestem (nem feszített, csak mozgatta a karját). Valószínűleg többször hordott ganyét, mint Arnold Schwarzenegger :DDD . Az én legutóbbi élményem az almafák metszése volt.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4732) DBAtti válasza DBAtti (#4731) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Basszus, ezt mindig is éreztem, de jobb oldalt erősebben. Azt hittem valami degeneráció, amivel együtt kell élnem, erre kiderül, hogy konstrukciós hiba... :DDD

"amikor a térd egyenes, az iliotibiális szalag a combcsont bütykének elülső részében ül, de amikor a hajlik a térd, az iliotibiális szalag átugrik a bütykön, és alatta marad. Az eredmény egy ín, amely minden egyes lépés során "átpattan" egy igen nagy csontbütykön."

Kicsit megnyugodtam. A kúrálásra is hamarosan rátérek, kíváncsi vagyok a tutira.
A nyújtások közül figure 4-ban nagyon gyorsan előjön a fájdalom, úgyhogy megvan a bajok forrása. Köszönöm a gyors diagnózist!

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4733) szki válasza DBAtti (#4732) üzenetére


szki
őstag

Akkor csak hajrá! Nekem is volt tavaly vmikor IT szalag gondom. De csak futástól, és bicajtól nem. Kis nyújtás segített rajtam. Másnak is volt itt gondja vele, és hamar rendbejött.
Az lesz majd jó, amikor futsz egyik nap egy hosszút, vagy rövid gyorsat, és másnap semmi gondod. Sőt újra meg tudnád ugyanazt a futást csinálni! Ehhez szerintem legalább 1 év rendszeres futás kell, hogy az ízületek eléggé megerősödjenek! Persze túlsúllyal csak lassan, és fokozatosan szabad terhelni a térdeket. Jobb sok bicajos keresztedzést beiktatni, illetve bicajos túrákat az asszonnyal :D

(#4734) kk831228 válasza DBAtti (#4731) üzenetére


kk831228
addikt

Én is csinálom a fegyencedzést és nekem is ott fáj a térdem...;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4735) Teasüti válasza kk831228 (#4734) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem a fegyenctől fáj neki.

Amúgy mi ez pontosan, amit nyújtani kéne és hol az a negyedik ábra? :)
Gondolom nem árthat nekem se megelőzés jelleggel.
Aztán ki tudja, talán nálam is rossz lesz, ha elkezdtem provokálni. Nem lepődnék meg rajta az előéletemet ismerve.

(#4736) DBAtti válasza Teasüti (#4735) üzenetére


DBAtti
aktív tag

figure 4 ;)

félreérthetően írtam, de az szki által küldött linken kattintva érthetővé válik. --> ahha, szóval csak a google keresés után bejövő oldalról lehet továbblépni erre a videóra...
Úgy emlékeztem én innen kaptam a pontos linket. Ebben szerepel a figure 4 gyakorlat, amiben egy négyest formálsz a lábaidból, lásd 1:07-től.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4737) DBAtti válasza Teasüti (#4735) üzenetére


DBAtti
aktív tag

A fájdalmat pedig valóban nem a fegyenc okozza, bár most a guggolást nem erőltetem egy darabig. Ha jól csinálja az ember írja is a könyv, hogy a térd számára nem jelent különösebb megerőltetést.

A probléma kulcsa egy korábbi etapban keresendő, amikor nagy lelkesen elmentem a Múzeum körúton a Lánchídig, szembe felmentem a várba a Sikló utcán, lefelé kerülővel mentem, majd szembe fel a Citadellára, onnan lefelé is meredeken jöttem ezúttal a parkon keresztül, nem az aszfaltúton. Erre nem voltam én még felkészülve, és hiába is sétál az ember, sok volt. Menet közben nem érződött, csak otthon, miután visszahűltem. Aztán ugyanúgy mentem további köreimet, de most már megunta, és szólt, hogy nem kéne ennyire vagányak lenni ilyen tudásszinttel és fizikummal. :N

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4738) kk831228 válasza Teasüti (#4735) üzenetére


kk831228
addikt

Tudom!! Nekem se attól fáj hanem a futástól... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4739) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Futócipőt vennék nyárra-őszre. Mostanában a Decathlonban vett Ekiden 100-ast használom, de nemsokára nyugdíjaztatni fogom. Azt nem tudom, hogy milyen típusú (pronáló, neutrális stb.) a lábam, de fontos szempont, hogy a cipő minél inkább csillapítson, és a jó szellőzés is plusz pont. Az átlagosnál talán valamivel gyorsabb tempót szoktam menni, tehát nem sarokra érkezem, az alkatom is inkább stickman, viszont a gerincem nagyon nem bírja az aszfaltot. Heti háromszor futok a Margitszigeten, de tervbe vannak véve egyéb, aszfaltos útvonalak is.

Túl sokat nem áldoznék rá (a linkelt cipőt 12-ért vettem), talán max. 20-at, de ha meg tudtok győzni, akkor kicsit feljebb is tudom tolni a keretet. (Őszre meg keresek majd valami zárt, vízálló cipőt, de az még odébb van...) Néhány héten belül újítanám be, ha valaki tud jó akciót, azt szívesen fogadom.

(#4740) tomcica válasza Apollo17hu (#4739) üzenetére


tomcica
Topikgazda

17.500ft Saucony Kinvara 2 learazva amig nem jon a 3-as :D best buy,de csak ha birja a labad!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4741) Aristeus


Aristeus
tag

Tegnap lefutottam életem első félmaratoni versenyét.
Szenvedős lett, pokoljárás, de egy csodálatos befutóval, aminek a végén könny szökött a szemembe, egyszerűen elborítottak az érzelmek.
A pulzusommal volt a gond: az elején simán mentek az 5:30-as tervezett kilik, még ment volna jobban is, de nem erőltettem, túl lazának éreztem, örültem is, hogy sima lesz, (aztán nem lett az :D) folyamatosan laktát-köszöb alatt tartottam a pulzusom.
A 8. kilométer körül elkezdett őrült módon felmenni a pulzusom, szinte 100-200m alatt, szóval visszavettem 6 percesekre aztán 6:30-körülre, de semmi sem segített. Nem akart visszaállni, pedig frissítettem, szőlőcukor, iSo, víz, nyak-archűtés is volt. Ez a 13. kilométerig ment még vállalhatóan, folyamatosan futva, de onnantól kezdve bele kellett sétálnom minden kilométerben, jöttek a 7 majd a 8 perces kilométerek. Onnantól csak a túlélésre játszottam. :) Ami végül sikerült is. A végére azért összeszednem magam és az utolsó kilométert 7 percesre futottam. A hivatalos időm: 02:21:28 lett, ami nem túl fényes, de innen lehet fejlődni. ;]
A korai magas pulzus okát viszont nem értem, ennyit számított volna a meleg? Még át kell vizsgálnom a dolgokat. Mi okozhatja a hirtelen magas pulzust?
Ami pozitívum: Rengeteget tapasztaltam a versenyből, több dolgot is másképp fogok csinálni, mint most. :) Ez a verseny tökéletes volt arra, hogy megtudjam min kell csiszolni, finomítani.
Csalódott egyáltalán nem vagyok, (talán egy icipicit) örülök, hogy beértem, a kedvem ettől a versenytől csak mégjobban megjött a futáshoz, újra meg akarom méretni magam félmaratoni versenyen, ami azt gondolom a NIKE lesz szeptemberben, addig szerintem alaposan fel tudok készülni.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#4742) tomcica válasza Aristeus (#4741) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R nagy kuzdelem lehetett,amikor mar valaki belesetal akkor komoly gondok vannak,nem konnyu ugy folytatni es befejezni a tavot,szoval kemeny vagy,igy kell ezt

A meleg kihathat a tljesitmenyre,foleg ha nem edzettel soha melegben (ezert javasoljak hogy legalabb nehanyszor tortenjen az edzes azokban a korulmenyekben amikor a verseny lesz,foleg a tempos edzesek,abban a napszakban,olyan allapotban,hogy megszokja a test a korulmenyeket es ne legyen sokkolo)

Amennyiben edzettel melegben,akkor mas a problema.Ki kell deriteni: vernyomas,vercukor,kondi hiany,nem megfelelo pihenes,felkeszules ?!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4743) Aristeus válasza tomcica (#4742) üzenetére


Aristeus
tag

Igazad lehet tomcica, több tényezőből álltak össze a dolgok: egyrészt a verseny hete előtti hét (amiről azt gondolom, hogy talán a legfontosabb az edzés szempontjából) teljesen kimaradt egy vírusfertőzés miatt.
Melegben meg egyáltalán nem tudtam edzeni, mert nem volt eddig meleg. :D
A legmelegebb és leghosszabb tempóedzésem +6 fokban volt, 18,5K, annak az átlagtempója 5:39 min/km volt, és a végére el sem fáradtam.
Tegnap meg 21 °C -ot mutatott a hőmérő.
Azt hiszem szépen összeadódtak a dolgok.

Szerencsére itt a nyár, így azt terveztem, hogy minden hétvégén, futok egy jó hosszú edzést (18-20-22K, ahogy még jólesik), terepen, hogy nehezebb legyen. A meleg meg adott lesz, így ősszel könnyebb lesz majd futni hosszú távon. Viszek mindig frissítést, és azt is be tudom gyakorolni, hogy hogyan frissítsek, mi az ideális.
Nagyon zöldfülű vagyok én még a futásban, de az akaraterőm megvan ahhoz, hogy fejlődjek, innen meg már csak kitartóan meg kell dolgozni az eredményekért.

Ha esetleg tanácsra lesz szükségem majd zargatni foglak. ;]

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#4744) szki válasza Aristeus (#4741) üzenetére


szki
őstag

Gratulálok a teljesítéshez! Kár, hogy nem tudtad terv szerint megfutni! Viszont ennél több van Benned, amit legközelebb ki is fogsz futni!
A vírusos fertőzés okozta legyengülésre gyanakszok én inkább, amit a meleg még megfejelt. Nem volt elég tartalék a szervezetedben. A meleg, a frissítés elszúrása, kevés alvás, kimerültség, túledzés, nem kellő edzettség mind közrejátszhat. Vélhetően csak minden épp összejött.
Tényleg nagyon meleg volt tegnap így hirtelen. Én is izzadtam rendesen a bicajon, amikor 25 C fok volt. A 10-12%-os emelkedőkön különösen, ahol nem hűt a annyira a menetszél.

(#4745) szki válasza Aristeus (#4743) üzenetére


szki
őstag

Ja! És gratulálok a kitartásodhoz! Tudom milyen felemelő érzés, ha bele kellett sétálnod, de mégse adtad fel!

Nézegesd a versenynaptárat, és biztos találsz közeli futóversenyt! Elvileg egy félmaratont lehet futni havonta versenytempóban ;) Persze nem télen, meg a nyáron, mert kiég az ember, meg kell alapozni is.

(#4746) tomcica válasza szki (#4745) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en viszont azt javaslom hogy valami jo kis 5-7km-es "varosfutast" menjen a kozeljovoben,sot ne csak egyet hanem tobbet is,az nagyon jol fel tud kesziteni az oszi felmaratonra (persze a kozben rendesen elvegzett edzesmunkaval)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#4747) Aristeus válasza tomcica (#4746) üzenetére


Aristeus
tag

@tomcica, szki: köszönöm a gratulációkat! Tényleg felemelő érzés volt áthaladni a célon, a végén nem éreztem semmit, csak azt, hogy ez már meglesz és senki nem veheti el tőlem!

2 rövidebb versenyre már be vagyok nevezve:
1) 10. K&H OLIMPIAI FUTÓNAPOK - KAPOSVÁR - 3,2 km - 2013. május 12.
2) 20. K&H olimpiai maraton és félmaraton váltó - 7 km - 2013. június 09.

Heti 3x tudok futni, mellette erősítő gyakorlatokat fogok végezni keresztedzésként.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#4748) szki válasza tomcica (#4746) üzenetére


szki
őstag

Igazad van! Tényleg erre nem is gondoltam. Magamból indultam ki tévesen :D
Tehát a rövidebb "városfutások" is jó mókák! Mindjárt szombaton itt is a Pécs Telekom Vivicittá Városvédő futás. 2,8 km buli futás :)

(#4749) Aristeus válasza szki (#4748) üzenetére


Aristeus
tag

Buli futás! Tök jól hangzik! Kirándulással, városnézéssel összekötött kis verseny, gyorsan fel is vetem az ötletet a családnak. Köszi!

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#4750) szki válasza Aristeus (#4749) üzenetére


szki
őstag

Helyes!

Amúgy most nézem mit futottak a haverok, ismerősök tegnap a tapolcai félmaratonon, ami sík terep. 10-15 perccel maradtak el a legjobb idejüktől. Tehát ezt a hirtelen meleget még a tapasztalt futók is megszenvedték!
Én meg most szombaton futom majd a Nagykanizsa-Zalakaros félmaratont. Lehet megfekszek a dombokon, és a melegben :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.