Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81402) mozso válasza Parci (#81394) üzenetére


mozso
senior tag

Nem vagyok bizakodó. Január elején az voltam. Ezt ismét benézte európa. Idehaza meg még jobban.

Lesz itt még 4-5-ik oltási kör is, és 2021 is elment a lecsóba. 2022 még ok lehet.

(#81403) tom_tol válasza Parci (#81381) üzenetére


tom_tol
addikt

Előre is elnézést kérek :R de nem szándékosan veszed körbe magad puhányokkal ? :DDD

(#81404) ubyegon2 válasza #20749568 (#81401) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem érdekes, fontos a sok pihenés most. ;)

(#81406) Floyd80


Floyd80
addikt

Senegal is to receive 200,000 doses of the Chinese COVID-19 vaccine Sinopharm Wednesday. President Macky Sall will preside over a ceremony to mark the arrival of the the vaccines that the West African nation purchased for about $3.8 million, according to Senegal’s finance ministry. Since the start of the pandemic, Senegal has recorded more than 31,000 cases, including 760 deaths, and contaminations have increased in the past few months.

Hát ez nem 10 eFt/adag.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#81407) fatal` válasza Floyd80 (#81406) üzenetére


fatal`
titán

Jó, de nekik nincsen NER. :DDD

(#81408) lacafaca


lacafaca
őstag

anyád...ides, mit találtam :D tudomtudom ez csak véletlen :o

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81409) Ezekiell válasza lacafaca (#81408) üzenetére


Ezekiell
veterán

dehogy véletlen, ez már bizonyíték, tudták előre, megsúgták nekik az ezoterikus energetika térből!! a fény legyen veled!!!

(nem kéne mindmeghalunk-at olvasgatnom esténként...)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#81410) perempe válasza lacafaca (#81408) üzenetére


perempe
addikt

már itt is szerepel az álhír...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#81411) lacafaca válasza perempe (#81410) üzenetére


lacafaca
őstag

jaja...éknyúz :DDD

Ezekiell azt hittem erre már rég nem kell bizonyíték :P

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81413) Lauda válasza Z.É.T. (#81412) üzenetére


Lauda
félisten

Agyhalottaknak készült ez is.

(#81414) Lauda válasza Floyd80 (#81406) üzenetére


Lauda
félisten

: DDD : D

(#81415) perempe válasza Z.É.T. (#81412) üzenetére


perempe
addikt

A védettségi igazolványukról nem kérdezik, hogy mit csináljanak vele?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#81416) Z.É.T. válasza perempe (#81415) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nem, ez a 7 kérdés van, ami a cikkben is szerepel

(#81417) [CS]Blade2 válasza Floyd80 (#81406) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

1/3 áron kapják a legszegényebb országok. A WHO-s akció keretén belül meg gondolom lesz olyan ország is, akik ingyen,
vagyis mi fogjuk fizetni az övékét,
mert egyébként az életben nem tudnának venni 1 adagot sem, mert kb. életükben nem láttak 60 dollárt egy kupacban.
Covax Facility

[ Szerkesztve ]

(#81418) Drótszamár válasza Floyd80 (#81406) üzenetére


Drótszamár
őstag

5700 Ft de mivel kínából jön, így jön rá 3500 Ft vámkezelési költség, és 27% áfa is :DD

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#81419) csƵ


csƵ
őstag

Rengeteg vakcina megy a szemétbe.

Kollégám tegnap volt oltáson, azt mondja, hogy az asszisztensek egész nap abból állnak ki, hogy hívogatják a pácienseket és a beregisztráltakat, hogy ugyan jöjjenek már oltásért, ha kérték.
És nem mennek! Így egy csomó vakcinát ki kell dobni.

(#81420) Ringman válasza csƵ (#81419) üzenetére


Ringman
nagyúr

melyik fajtából?

ez háziorvosi oltás, vagy oltóponti? (elég nagy fejetlenség van, mintha nem lett volna 1 év felkészülni mindenre, protokollok kidolgozása, logisztika, stb)
---
valahol külföldön azt csinálták, hogy nap végén a "maradékért" bárki beeshetett az utcáról.

(#81421) csƵ válasza Ringman (#81420) üzenetére


csƵ
őstag

Háziorvosi, AZ.

(#81422) Ringman válasza csƵ (#81421) üzenetére


Ringman
nagyúr

fasza. :(((

előre lebeszélik a t. állampolgárral, hogy legyen ott adott időpontban, ő leokézza és utána nem megy el a lefixált időpontra?

(#81423) [CS]Blade2 válasza Ringman (#81422) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

... és mindezt úgy, hogy akiket most hívhatnak, az első napokban regisztráltak, és minden percben várják, hogy hívják már őket, mert nagyon félnek a betegségtől.
Csak azt tudom elképzelni, hogy oltásellenesek szabotálják az ügyet, regisztráltak, elfogadják az időpontot, és nem mennek el.

(#81424) csƵ válasza Ringman (#81422) üzenetére


csƵ
őstag

Így van. Beregisztrált, telefonon megkapta az időpontot, elfogadta, majd nem jelenik meg, és/vagy az oltás napján is hezitál a telefonon.

#81423[CS]Blade2 "Csak azt tudom elképzelni, hogy oltásellenesek szabotálják az ügyet"

Ez hülyeség, ilyen emberek nincsenek tömegével, szervezetten, főleg nem egy kisvárosban.

[ Szerkesztve ]

(#81425) Kékes525 válasza [CS]Blade2 (#81423) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez az egyik, a másik pedig az amit a média és a politikusok kavartak az AstraZenecával kapcsolatban is. Másrészt az sem használt, amit a kormány csinált az orosz és a kínai vakcinával kapcsolatban. Ezek a kavarások az átlagember szemében összemosódnak és mindegyik vakcinára kivetül.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81426) Ringman válasza [CS]Blade2 (#81423) üzenetére


Ringman
nagyúr

nincs megfelelő tájékoztatás.

kinyitja az ember az interneteket, aztán azt látja, hogy az AZ nem is jó semmire, meg már dél-afrikában sem használják és megszabadulnának tőle, hát ez nem kelt bizalmat.

ahogy az sem, ami a keleti vakcinák körül megy (politikai nyomásra engedélyezik, petiminiszter engedélyezi, nincs leírás, stb)

emellett ott van T.E.R.V, ami kidolgozott, de titkos, ma éppen a pékeket veszik előre, holnap az artistákat és üvegfúvókat.

arról is mély hallgatás van, hogy a rendvédelmisek hány %-a kérte az oltást, a nem reprezentatív ismeretem alapján töredékük.

(#81427) Mersant_le válasza [CS]Blade2 (#81423) üzenetére


Mersant_le
csendes tag

ez 1 baromsag mar ne is haragudj! :) azert nem mennek el, mert "mindenki" pfizert akar, es most AZ-val oltanak mar sok helyen. ;)

(#81428) Ringman válasza csƵ (#81424) üzenetére


Ringman
nagyúr

kurvára felháborító.
tényleg az lenne a megoldás, hogy ha marad nap végén az ampullában, akkor szabad a gazda, csak haladjunk.

(#81429) Sir Pocok válasza Kékes525 (#81425) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Én őszintén előre félek, hogy ez a szervezetlenség most fog nagyon durván visszaütni. Egy háziorvos egy darab asszisztenciával gyakorlatilag képtelen lesz lekezelni ezt a határozatlan tömeget. Nyomon követhetetlen lesz ki, milyen indokkal vagy indok nélkül nem lett oltva.
Rohadt nagy gáz ez az egész... :(

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#81430) Kékes525 válasza Sir Pocok (#81429) üzenetére


Kékes525
félisten

Én is ettől tartok. A rendesen regisztráltakat sem tudják megfelelően szervezni (fiatal egészséges embereket hívnak be, és kimarad egy csomó nagyon idős regisztrált ember). Mi lesz azokkal akik lemondják valamelyiket? Ők mikor kerülnek sorra ebben a káoszban? Így fognak nyitni Áprilisban? Elfog szabadulni a pokol.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81431) [CS]Blade2 válasza Mersant_le (#81427) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

A legtöbb embernek azért van egy józan esze, van szája. Ha azt mondják neki, hogy lehet menni, AZ van csak, megfelel-e, jó lesz a 8:00-ás időpont, stb. akkor nem helyesel, elfogadja, majd nem megy el.
Kizárt, hogy ennyi f...p.... bunkó emberekkel legyünk körülvéve.
Egy értelmes felnőtt, főleg 50-60 éves beteg ember nem csinál ilyen gyerekes tettet. Nem 10 éveseket oltanak.

(#81432) Ringman válasza Kékes525 (#81430) üzenetére


Ringman
nagyúr

az a tippem, hogy húsvétra már biztosan nyitni akarnak.

(#81433) Ezekiell válasza [CS]Blade2 (#81431) üzenetére


Ezekiell
veterán

Kizárt, hogy ennyi f...p.... bunkó emberekkel legyünk körülvéve.
Egy értelmes felnőtt, főleg 50-60 éves beteg ember nem csinál ilyen gyerekes tettet.

Oh sweet summer child... :) Irigylem a naivitásodat, de tényleg.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#81434) Narxis


Narxis
nagyúr

Hibrid koronavírust találtak – a járvány egy új szakaszába léphetünk [link]

Thanos was right.

(#81435) Kékes525 válasza [CS]Blade2 (#81431) üzenetére


Kékes525
félisten

Azért azt ne feledjük, hogy ez nem reprezentatív felmérés volt. Ebből még messzemenő következtetéseket nem lehet levonni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81436) Kékes525 válasza Ringman (#81432) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81437) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
A fővárosi kormányhivatal azt tudakolja a háziorvosoktól, vállalnák-e a hétvégén is az oltások beadását – derül ki a Telex birtokába került levélből. Azt nem írták meg a háziorvosoknak, mennyit kéne dolgozniuk a hétvégén, mint ahogy azt sem, hogy ezért kapnak-e bármilyen plusz juttatást.

ez már az az egy hétvége lesz?

(#81438) Ricardo válasza [CS]Blade2 (#81431) üzenetére


Ricardo
félisten

Ne legyenek illúzióid.
Fogorvosnál, fodrásznál, és egyéb helyeken is ez van.
kér, és kap egy időpontot, amit elfogad, aztán nem megy. többségük, még arra sem képes, hogy odacsörögjön, hogy közbejött valami, és nem tud menni.

(#81439) Dottorei válasza Kékes525 (#81435) üzenetére


Dottorei
tag

ez sem reprezentatív: ápoló ismerősöm 2 hónap alatt 3 hetet volt otthol mert hazaküldték hogy ne kelljen kifizetni a túlóráit.

(#81440) Mersant_le válasza [CS]Blade2 (#81431) üzenetére


Mersant_le
csendes tag

persze, ebben egyetertunk. en csak azt mondtam, hogy mi az oka. sajnos nem mindenkinel alap, hogy vegye a faradtsagot hogy telefonaljon.

[ Szerkesztve ]

(#81441) Parci válasza tom_tol (#81403) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát igen, húsz éve úgy válogattam az ismerőseim, hogy majd egyszer eljön ez a nap! ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81442) Stanlee válasza csƵ (#81424) üzenetére


Stanlee
őstag

Szomoru es szanalmas allapot.

Engedjenek elore engem a sorban, en oltatom magam, mielott kidobjak a fenebe a draga oltoanyagot.

Mit hezital? Keri-nem keri. Csinaljanak egy app-et, amiben ott vannak az emberek, akik akarnak oltatni, nem megy be, delutan 3-kor sor lezar, ha van anyag, app-ben kiteszik, aki eloszor ott van az oltasert, az megkapja.

Itt a nemeteknel is inkabb nem oltanak az AZ-val, mert mar mindenki retteg tole. En oltatom magam, nem felek tole, kibirom a 2 napot, ha pont az a fajta vagyok, akit megvag az oltas.

Inkabb sir a tobbseg, elen a mediaval, hogy jajajaj, mindmeghalunk az AstraZeneca-tol. En biztos nem, oltsatok vele a fiatalokat, azokat aik akarjak az oltast es nem kell konyorogni nekik. Szanalom a kobon amit a politika meg a media kerit az oltasok kore. Igy meg 23-ban is kijarasi tilalom lesz.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#81443) csƵ válasza [CS]Blade2 (#81431) üzenetére


csƵ
őstag

Szerinted.
Olyan jelentéktelen ügyekben se bírnak magabiztosak lenni sokan, amikor egy full ismeretlen diszpécser bármilyen témában keresi a kollégákat/kolléganőket sose mondják azt, hogy köszönöm nem érdekel vagy csak simán ki se merik nyomni a telefont, hanem a hívjon picit később a válasz. Aztán persze hívják is, de sose veszik fel.

(#81444) Fire/SOUL/CD válasza csƵ (#81419) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Bocs, de itt valami nem kerek...
Írtad, hogy AZ-ról van szó. Mi a faxért dobálnák azt ki, ha meg sem kezdik, meg amúgy is kb. 6 hónapig 2-8 fokon lehet simán tárolni? :F

(Az viszont sajnos teljesen általános, hogy idióták csak felesleges ballasztok, mert reggeltek, hívták is őket, időpontot is kaptak, aztán mégsem mennek el oltatni... :W )

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#81445) Parci válasza Stanlee (#81442) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

arra egyébként, hogy valaki regisztrál, értesítik, elfogadja az időpontot, aztán jelzés nélkül nem megy el, nincs mentség. én konkrétan kivenném a listából és tényleg a legvégére tenném, minimum.

mondja le előre, ha akarja, de jelen helyzetben oltást a kukába dobni bűn. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81446) csƵ válasza Fire/SOUL/CD (#81444) üzenetére


csƵ
őstag

Én full laikus vagyok ebben, de gondolom nem úgy megy, hogy mára jönnek 30-an oltásra és mikor itt a páciens, akkor veszem elő a hűtőből a vakcinákat...

Egyébként én súlyos pénzekre büntetném azokat, akik nem mennek el időpontra, vagy nem mondják le előtte 24 órával. Nem csak ebben az oltási rendszerben, hanem mindenben is!
Fodrász, fogorvos, kormányablak, bármi...

[ Szerkesztve ]

(#81447) Lauda válasza csƵ (#81424) üzenetére


Lauda
félisten

Sajnos sok ilyen nyomorék van és általában ezeknek a legnagyobb a hangja, mikor szidni kell valakiket a járvány kapcsán.

(#81448) Parci válasza csƵ (#81446) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, jelen helyzetben azt hiszem, hogy én is pénzbüntetést szabnék ki :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81449) Lauda válasza Fire/SOUL/CD (#81444) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem azért, mert megkezdik és mondjuk a felét nincs kinek beadni, mert nem jönnek el.

Nyilván lehetne azt is, hogy csak akkor kezdik meg, amikor annyi ember ott van, hogy az egész ampullát el tudják használni, viszont ez egyrészt járványügyi szempontból nem jó, másrészt ha mégsem megy oda pár gyökér, akkor a többit meg hazaküldeni megint gázos.

[ Szerkesztve ]

(#81450) Ringman válasza Parci (#81448) üzenetére


Ringman
nagyúr

inkább közérdekű munka lenne a célravezető

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.