Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54001) carl18


carl18
addikt

Üdv! :)
Csak benéztem már ide, most komolyan a mai Viktor bejelentés csak annyi volt hogy éjfél és hajnal 5 óra között kijárási tilalom van?
Megmondom ősszintén én azt hittem nagyobb szigor lesz, igy hogy napi 4000 az esetszámunk. Azért most elég nagy gáz van, szerintem illene már ezt komolyan venni.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#54002) BalanceR válasza szaszayanou (#53983) üzenetére


BalanceR
addikt

Nem lehet megijeszteni...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#54003) Ringman válasza carl18 (#54001) üzenetére


Ringman
nagyúr

fontos mérkőzések előtt állunk, nincs mód szigorítani

(#54004) lacafaca válasza fatal` (#54000) üzenetére


lacafaca
őstag

na az pont zavarja őket :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54005) fatal` válasza lacafaca (#54004) üzenetére


fatal`
titán

Őket lehet, de engem egy kicsit sem. :DDD

(#54006) BalanceR válasza carl18 (#54001) üzenetére


BalanceR
addikt

Ennyi erővel azt is mondhatta volna, hogy:
" Az országot lezárni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."
A vesszőket meg majd kirakja jövő júniusban.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#54007) radi8tor válasza fatal` (#54000) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért szerencsére? Ha az egyik 3 hónappal korábban ér ide mint a másik, ami egyáltalán nem biztosan jobb, akkor mi ebben a szerencse?

⭐ Stella

(#54008) fatal` válasza radi8tor (#54007) üzenetére


fatal`
titán

Ennyi erővel vizet is lehetne fecskendezni, kb. ennyit tudni az orosz vakcina hatásosságáról COVID-ra.

Az orosz és a kínai vakcinából én nem kérek, ameddig nincsenek publikálva az adatok. De ha te beadatnál egy nem engedélyezett, kétes eredményű vakcinát, hajrá.

(#54009) Ezekiell válasza radi8tor (#54007) üzenetére


Ezekiell
veterán

Eddig arról volt szó itt atopikban, hogy "siettetett vakcina", meg hogy "nem bízunk benne, mert gyors", meg hogy "biztos elcsalják a jóváhagyást". Erre itt a ruszki vakcina, ami tényleg siettetett, nem lehet benne bízni, és kb garantáltan elcsalt a trial/validation, az EU erre azt mondja hogy "ezt így nem", és most akkor az nem jó hogy ezt az EU nem engedi? Wtf? Döntsük már el, mivan :D

Nagyon helyes, hogy olyan cuccot, aminek nincs EUs engedélye, nem lehet forgalomba hozni/beadatni. Ne is lehessen.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#54010) radi8tor válasza fatal` (#54008) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ahhoz képest hogy egy vakcina kifejlesztése évekbe teilk egyik versenytempóban kifejlesztett sem tekinthető jobbnak a másiknál. Személyes véleményem.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#54011) Ringman válasza radi8tor (#54010) üzenetére


Ringman
nagyúr

a tudomány imperialista trükk!

(#54012) #16729600 válasza radi8tor (#54010) üzenetére


#16729600
törölt tag

Na ezzel kilőtted magad az űrbe itt, jössz velünk utazni, szerezzek neked is zsugát ? :D

(#54013) radi8tor válasza #16729600 (#54012) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én a karácsonyi vidéki útra spórolok. Ha útzár lesz hókotróval megyek a rokonokhoz az ünnepekre.
Somebody stop me.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#54014) Gsx-rr válasza carl18 (#54001) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nincs kijárási tilalom, korlátozás lesz ami kb. annyi mint tavasszal volt mindenki oda megy ahova akar persze nagy történet nem lesz mivel éjfél és 5.00 között nem nagyon mászkál senki.

(#54015) t72killer válasza emvy (#53977) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A vírusnak megmondták, hogy 10éves kor alatt ne terjedjen :F?

Valóban, SZEPTEMBERBEN nekikezdve lehetett volna egy olyan stratégiát követni, amiben az alsó tagozat nyitva marad és a járvány se száll el. Ehhez kb ezek kellettek volna:

1, kb legfontosabb: az egyéb, kb nulla gazdasági haszonnal járó ökörségek tiltása, mint pl focimeccsek, zárt téri diszkók, egyéb szuperterjesztő szituk.
2. a suliban ~10éves kor felett instant online indult volna a tanév, a kicsiket pedig max 10fős csoportokban, 0 keveredéssel, szigorúan kültéri tesiórákkal (sőt, esetleg egyéb órákat is kitelepítve a szabadba) tanítgatni
3. tesztelni tömegesen, a gyerekek körében is random jelleggel: ahol felüti a fejét a virnyák, karantén.

Most már késő, sacc/kb a Bp.-i <10éves közösségbe járó korcsoport átfertőzöttsége valszleg 10% körül járhat.

#54013: csak óvatosan, az FKF hókotróinak a 3 centis hóréteg is komoly kihívás, nem kell semmiféle tankcsapdákkal tarkított erődrendszer...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54016) t72killer válasza Kisgépkezelő (#53989) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ok, de mire jó az influenzaoltás így, hogy a covid-korlátozásokkal totál kinyírják az influenza terjedését? Először komolyan azt hittem, hogy valami mém ez a kép, de úgy tűnik a valóság sokkal rondább :(((

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54017) radi8tor válasza t72killer (#54016) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hogy elfogyjon a tavasszal felhalmozott készlet. ;)

⭐ Stella

(#54018) Floyd80


Floyd80
addikt

Ha a Fradi meccs kb. 22.45-kor ér véget, 23-kor jössz ki a stadionból, akkor hogy fog mindenki hazaérni éjfélre?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#54019) syberia


syberia
veterán

Másik fórumon olvasgattam, lehet hogy nem kellett volna:

Mentős ismerőstől hallottam, hogy az elmúlt éjjel már csak 1, azaz EGY szabad hely volt a Szt. Lászlóban, ezért Balassagyarmatra, Hatvanba és Esztergomba szállították a fertőzötteket.

az én mentős ismerősöm azt mesélte minap, hogy a korányi tömbben 19 mentő állt egymás mögött, annyi + beteget hoztak egyszerre.

uzsoki betelt 300+ beteggel
tatabánya 80%-on
mondjam még?

Miskolc megtelt, mennek Egerbe.

https://howbad.info/

(#54020) Ezekiell válasza Floyd80 (#54018) üzenetére


Ezekiell
veterán

gyorsan :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#54021) t72killer válasza radi8tor (#54017) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Látod, túlságosan földhözragadtan gondolkodom, ilyen figyeljünk oda az állampolgár egészségére és hasonló lózungok mentén... Eszembe se jutott volna...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54022) syberia válasza szaszayanou (#53983) üzenetére


syberia
veterán

Tényleg meg lehet nyugodni, a támogatói még fényreklámot is kitettek az oldalára.

https://howbad.info/

(#54023) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Kint van a friss Magyar közlöny

Én egyébként még azt is kinézem, hogy egyelőre még csak a rendkívüli jogrend volt a lényeg, de lesznek még itt turpiságok, amikor 2-5 napon belül 5-6E lesz az rsetszám és/vagy 100 felé ugrik az elhalálozás. Hetekkel előtt ezeket a számokat írtam, az időtartam is stimmel eddig és szerintem tényleg ez lesz az a pont amikor átszakad a gát.

(#54024) Soulfly842 válasza syberia (#54019) üzenetére


Soulfly842
addikt

Szolnok metélt, Nyíregy brutális számokkal még kitárt (úgyy h. első vonalas kórház volt) Db-t nem tudom.

Elvileg itt Nyh-n a asóstói út környékén lehetett valami régi EÜ épületről hallani, még tavasszal, h. rekord tempóban kezdték felújítási.

(#54025) Micsurin válasza lacafaca (#53986) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Aztarohadtélet azt a ~2,5x-es elektori arány jól látom? :Y :Y

Ne az az a fajta népi react amire a magyar képtelen, nincs kire és nincs összefogás.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#54026) perempe válasza Kékes525 (#53816) üzenetére


perempe
addikt

testvérem is nála született.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#54027) windlord válasza Floyd80 (#54018) üzenetére


windlord
őstag

Focimeccs miatt ez felmentes.
Sot, az szurkoloknak kotelezo utana beulni egy szamukra fenntartott moziba is!

Ha nyer a csapat, akkor utcabal is lesz.

(#54028) Snoop-y válasza t72killer (#54015) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nalunk svajc pont igy van:

Az osztaly ket csoportra van szedve nincs keveredes a felugyelok mind maszkban etc.
Az a baj, hogy a legtobb kormany azt gondolta, hogy megusztak es lazitottak. Juniustol augusztusig mindenhol ment az ereszd el a hajam. Annak a levet isszuk most...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#54029) Alex91 válasza Snoop-y (#54028) üzenetére


Alex91
félisten

Azt igy nem is terjed koztuk a virus...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#54030) bigdady válasza syberia (#54019) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem kell mindent elhinni. Szt Imre meg üres itt írta a covidos kolléga. Ha tele lenne minden gondolom szigorítottak volna de nem tették vagyis a tegnapi nem az.

Egyebkent mindegy ki kit akar javasol korlátozást mit kellett volna. Nincs szigorítás, kormány úgy döntött és ő rá szavaztak anno többen. Nem ártott volna szerintem sem de így döntöttek. Nincs ráhatás védekezzünk ahogy tudunk.

[ Szerkesztve ]

(#54031) Alex91 válasza bigdady (#54030) üzenetére


Alex91
félisten

Megmondtak, egyeni vedekezes van... Es ezt mashogy nem is igazan lehet. Az mas kerdes, hogy a vedekezes mindenkinel mast jelent. Van akinek bele fer a focimecs, masnak meg esetleg ez mar nem.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#54032) bigdady


bigdady
nagyúr

Meg is jelentek a részletes szabályok a közlönyben éjfél előtt
[link]

[ Szerkesztve ]

(#54033) Snoop-y válasza Alex91 (#54029) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nyilvan a gyerekek es a tomeg ami lehetove teszi a gyors terjedest.
Viszont ha mar suliba kell jarniuk es el vannak szeparalva az jobb valamivel mintha birkacsordakent ossze lennenek engedve.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#54034) Kékes525 válasza #16729600 (#53851) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem nem. Csak a kalács(lezárás) és tánc(észszerű elengedés) módszer az ami ilyen körülmények között hatásos. Ha elengedik, akkor az egészségügy összeomlik és a kórházi kezeltek száma az egekbe ugrik, ami önmagában is lebénítja a gazdaságot. Másrészt megszaporodnak a kormánytól független helyi lezárások. Ezt több közgazdász és kijelentette: (Madár és Pogátsa). Itt van ez is: [Koronavírusos lett a magyar munkaerőpiac]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54035) Kékes525 válasza szaszayanou (#53983) üzenetére


Kékes525
félisten

A vezénylés a régi törvény szerint is lehetséges országos járvány idejében. Az orvosok NEM ez ellen vannak, hanem az ellen, hogy ezt "béke" időre is kiterjesztették, megoldásként az orvoshiány ellen.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54036) #16729600


#16729600
törölt tag

Hókotrót nem sikerült szereznem, csak elhatározást:
My car's already and my bags are all packed
I'm late already and I won't be back :D

(#54037) Kékes525 válasza attiati (#53873) üzenetére


Kékes525
félisten

[A C-vitamin 10 legfontosabb forrása]

Én a káposztát és a paprikát javaslom. Télen a káposzta a legfontosabb. Azonban 100mg-nál többet nem igen tudsz belőle bevinni. Most szükséges a tabletta utánpótlás is. 500 mg maximum elég szerintem megelőzésként.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54038) raverguy


raverguy
újonc

Sziasztok!
Azt tudjátok, hogy van-e lehetőség covid fertőzés esetén megfelelő (akár intenzív) kezelést kapni magánegészségügyi intézményben (magánkórházban) ma Magyarországon?
Egyrészt azért kérdés, hogy aki megteheti anyagilag, az biztonságban tudhatja-e magát, illetve szeretetteit, ha az állami egészségügyben nem bízik vagy annyira leterhelt lesz, hogy nem kaphat ott kezelést?
Másrészt azért érdekes a kérdés, hogy vezető politikusaink vajon bármeddig elmehetnek anélkül, hogy szembesülnének a döntéseik (vagy nem döntéseik) következményével maguk vagy a szeretteik által állami intézményben?

(#54039) Drizzt válasza Kékes525 (#54034) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Kalács. :Y :)

I am having fun staying poor.

(#54040) #16729600 válasza Kékes525 (#54034) üzenetére


#16729600
törölt tag

Pogit imádom, nézem is az 'új egyenlőség ' csatornáját. Ő meggyőződéses szocdem, északi-modell hívő. Ott meg ugye, ha volt, van, lesz bármilyen lock down: megfelelő gazdasági segélycsomagokkal jár. Amúgy ezt a témát lassan el kell engedni, mert igazi lezárás nincs sehol európában ( pár kivételtől eltekintve ).

(#54041) NavySeal válasza t72killer (#54015) üzenetére


NavySeal
senior tag

Nálad hány évesek a gyerekek, ha szabad megkérdezni?

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#54042) t72killer válasza Snoop-y (#54028) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Alsósokról én mást hallok svájci ismerőstől, igaz lehet másik kanton. Uszodába, múzeumba járkálás tömegközlekedéssel, zárt téri énekóra 20 gyerekkel, stb...

#54041: 7+1.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54043) t72killer válasza raverguy (#54038) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Biztosan, de napi milliós szintű ktg-re saccolnék páciensenként. Akik ezt megengedhetik maguknak, azok kétlem h 1.5sec-nél többet töltöttek volna a közegészségügyben korábbi életük során...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54044) Parci válasza bigdady (#54030) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Nem kell mindent elhinni. Szt Imre meg üres itt írta a covidos kolléga. Ha tele lenne minden gondolom szigorítottak volna de nem tették vagyis a tegnapi nem az."

nekem úgy tűnik, hogy egy picit te vagy az, aki hinni akar (csak a másik irányba). igen, ilyenkor fáccsén terjed a hülyeség, ahogy nő a pánik, de amikor például én beírom, hogy mit látott anyám vagy mit mesélt egy egészségügyis ismerős, akkor az nem fáccse, hanem közvetlen (na jó: nekik közvetlen, nekem rajtuk keresztül közvetett) tapasztalat.

aki szerint ma itthon nincs para, hely és orvos is van, az a holdon él.

daneel_hu kolléga pedig, ha jól értem, egy darab kórház covid előszobájában járt, egy darab napon.

hidd el, hogy rohadtul nem olyan a magyar helyzet, hogy 4000 5000 (...8000) súlyos esetet ellássanak a kórházban. és látod, még daneel_hu is írta, de én is csak megerősíteni tudom: fel sem vesznek a kórházba, ha nem vagy veszélyeztetett vagy igazán, atom szarul.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54045) Parci válasza t72killer (#54042) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pacsi: 7+2 :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54046) Lauda válasza envagyok (#53878) üzenetére


Lauda
félisten

A bevásárlásra nem vonatkozik a kivétel:

1. A kijárási korlátozás
1. § (1) Éjfél és reggel 5 óra között – a (2) bekezdés szerinti kivétellel – mindenki köteles a lakóhelyén, a tartózkodási helyén
vagy a szálláshelyén tartózkodni.
(2) Az (1) bekezdéstől eltérően
a) munkavégzés céljából,
b) a munkavégzés helyére történő közlekedés céljából,
c) a munkavégzés helyéről a lakóhelyre, a tartózkodási helyre, illetve a szálláshelyre történő közlekedés céljából
vagy
d) egészségkárosodással, életveszéllyel vagy súlyos kárral fenyegető helyzet esetén, valamint életvédelmi céllal
éjfél és reggel 5 óra között megengedett a lakóhely, a tartózkodási hely vagy a szálláshely elhagyása, illetve
a közterületen történő tartózkodás.


https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/8cbd291e418e353982f0af40c3a77d83c5d62fd4/megtekintes

(#54047) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Friss: Szíjjártó pozitívra lett tesztelve Kambodzsában.

⭐ Stella

(#54048) Soulfly842 válasza radi8tor (#54047) üzenetére


Soulfly842
addikt

Kész csoda, hogy eddig nem lett pozitív. Le a kalappal az előtt, amit végigkilincsezett ebben az időszakban. Talán ő a legtöbbet dolgozó politikus, a mai magyar politikai életben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54049) Parci válasza radi8tor (#54010) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

semmi gond nincs azzal, hogy ez a személyes véleményed. picit elárul arról, hogy mennyire nem érted, hogy mit jelent az, hogy végigmenni a fázisokon, publikálni az eredményeket, majd az egészet ellenőriztetni.

ha rohamtempóban összedob a honda egy kocsit, ami jóváhagynak a hatóságok és megkapja az engedélyt, meg a néhai zsiguligyár is, amiről meg nem tudsz semmit azon kívül, hogy ott van és beindul, melyikkel hajtasz fel az autópályára?

na ugye.

gondolom kemenesi gábor vakcinás videóját még véletlenül sem tartalomfogyasztottad, pedig abban erről a gyorsított tempóról is szó van, közérthetően.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54050) Parci válasza radi8tor (#54047) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt hittem, nincs celeb-news

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.