Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101001) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#100998) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Azt el is felejtettem.
Családtag tegnap kapta a második adag Pfizert, Hétfőn még karanténba volt másik családtag 10 nappal azelőtti tesztje miatt! Szóval Rád is vonatkozik a házi karantén. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#101002) joe979


joe979
aktív tag

[link] Több mint 270 millió adag vakcinát adtak már be Kínában .....

Szissz

(#101003) Stanlee válasza #20749568 (#101000) üzenetére


Stanlee
őstag

2 het es a biontech/modernan se lesz priorizalas. A mostani helyzetet latva inkabb jovo het vege. Amig az oltopontok hulyeskedtek csak, es keves volt az oltoanyag, addig nem volt itt gond. Ahogy kitoltak egy nagyobb adag AZ-t, egybol rajtuk maradt.

J&J-bol valami 100 db-ot oltottak el az egesz orszagban az orvosok. Szerintem vicc.

Beszeltunk a haziorvosunkkal, o nem olt, majd szolnak az oltopontrol. Bazz. :W

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#101004) freeknight válasza radi8tor (#100993) üzenetére


freeknight
őstag

Ezzel csak az a baj, hogy megint elkúrták a kommunikációt. Ha most elspoilerezi, hogy augusztusban lehet, hogy kuka a védettségi kártya, mindent nyitunk, akkor továbbra sem oltatja magát senki, mert már csak augusztusig kell kibírni.

Ha azt mondja, idén nyaralást csak védettségi igazolással tervezzünk, ÉS van elérhető Pfizer, az igencsak megdobta volna az oltakozási kedvet. Az ilyen bemondásokkal a Bill Gates-chiptől rettegő birkák nem lesznek meggyőzve, maradunk 40%-on és szeptemberben jöhet a 4. hullám és a következő lezárás.

(#101006) radi8tor válasza freeknight (#101004) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem lehet csak védettségihez kötni a nyaralást. Akkor mondják ki kerek perec hogy PCR is jó a szálláshelynek. Ja hogy az EÜ adat a védettségi meg nem. :D

⭐ Stella

(#101008) [CS]Blade2 válasza joe979 (#101002) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

290.000.000 a beadott kínai vakcina a többi ország nélkül, akik vettek belőle.
A hülye EU-s szabályban meg nincs benne, hogy jöhetnek kártyával, hanem külön kell megegyezni. Saját magukat fogják lesz......ni akik nem egyeznek meg. Ráadásul a tárgyaló fél minden esetben nyilván oda-vissza akarja majd kötni, ergó, ha mi nem mehetünk oda, akkor ti meg nem jöhettek ide, mert akkor mi sem fogadjuk el a ti kártyáitokat. A vicc az egészben, hogy azzal akar kib..ni más országokkal, hogy ne enged be, miközben ezzel magával fog kib..ni.

[ Szerkesztve ]

(#101010) lacafaca válasza radi8tor (#101006) üzenetére


lacafaca
őstag

mindent lehet jóreggelt... ;] :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#101011) Narxis válasza freeknight (#101004) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hagyjuk már ezt a 4. hullámozást, nem lesz itt semmi.

Thanos was right.

(#101012) laszlohu válasza #32839680 (#101009) üzenetére


laszlohu
addikt

Az Mrns - nek is ugyanilyen mellékhatásai lehetnek.

(#101013) Madwe válasza #32839680 (#101009) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezt a 2. Oltás okozta ha jól értem az utolsó mondatodból?

(#101016) laszlohu válasza #32839680 (#101014) üzenetére


laszlohu
addikt

Ez nem igaz, saját tapasztalat.

(#101017) lacafaca válasza Narxis (#101011) üzenetére


lacafaca
őstag

mennyid van rá? :U :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#101018) Madwe válasza #32839680 (#101015) üzenetére


Madwe
nagyúr

Jah, furcsáltam volna, a 2. Elvileg sokkal lightosabb - persze ez az eddigi 4 hetes tapasztalatok alapján, lehet 12 hétre rá ugyanolyan nagyot szakít :) én 3 napig kuka voltam az elsőtől... meg aztán 10-17. Nap mellékhatások, az rosszabb volt esetemben...

(#101019) Sdi válasza headhunter (#101007) üzenetére


Sdi
addikt

Nagyon jó videó, csak kicsit beszélhetne lassabban :)

Ez lacáéknak ajánlott :D

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#101020) lacafaca válasza Sdi (#101019) üzenetére


lacafaca
őstag

minek néznék meg egy n-edik okostojást? :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#101021) Sdi válasza lacafaca (#101020) üzenetére


Sdi
addikt

Jól nyomja a srác. Tényleg nézd meg, hátha fog rajtad :)

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#101022) Narxis válasza lacafaca (#101017) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ja hát ha a médián meg a kormányon múlik akkor lesz itt hullámozás, a valóság meg egy más kérdés. :)

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#101023) Stanlee válasza #20749568 (#101005) üzenetére


Stanlee
őstag

A haziorvosokra ralocsoltek 3 millio oltast a heten, ebbol 1,4 millio AZ. Jovo het is hasonlo lesz. Utana felezodik az oltando mennyiseg a honap utolso 2 hetere, majd junius elso hetetol felmegy az oltasszam hazi es uzemorvosoknal heti 3,6 milliora. Ennyit nem oltottak soha egy heten. Ehhez jon tovabbi 2,5 millio oltopontos.

A vicc az, hogy a haziorvosoknak nem adnak kozpontositott idopont foglalasi segitseget, hanem mindenki oldja meg ugy ahogy akarja. Tudtam eddig is, hogy amit az allam szervez az szar, de ez mindennel aljabb hozzaallas. Majd persze pozolnak a plakatokon a valasztas elott, hogy megcsinaltuk, de az igazi munkat a haziorvos meg az aszisztensei vegeztek el. Oket majd max megtapsoljak. :W

Amugy ez hasonlo szinvonal, mint ami Mo-n van, csak meg lassu is...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#101025) [CS]Blade2 válasza #32839680 (#101009) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ugyanez van most a szomszédommal Moderna után. Muterom is úgy érezte magát, mint aki elütött egy tank. Dél körül kapta meg, aznap még nem volt semmi, csak a beadás helye fájt neki, kicsit lila és piros volt egy 2-3cm-s körben. Reggel pedig jött a gyengeség, fejfájás, stb. Délben már jól volt.

Én oroszt kaptam és nekem is másnap reggel jött a brutál fejfájás. Reggel 6:00-tól kb. 10:00-ig. A fejfájás volt a fő tünet, volt egy kis hőemelkedés, meg egyszerre fáztam is és melegem is volt kb. 1 órát.

Visszatérve a Modernára, szomszéd Muterral egyszerre kapta meg, és mindenféle tünete van, sem tegnap sem ma nem tudott elmenni dolgozni sem. Láz, fejfájás, hányás, a beadás helye, erőtlenség, fáradtság, stb. szinte minden bejött neki és nem pár órát. Nemrég beszéltem a férjével, most hoztak nekik sódert, gyakorlatilag 1,5 napnál tartott délután, most kezd jól lenni. 1,5-2 nap.

Azt hittem eddig, hogy a vektor sajátossága, hogy vannak ilyen reakciók, tünetek, és az mRNS-t és a kínait nem érinti ilyen formában, de úgy néz ki, hogy nem. Nem a vektor vírusa okozza ezeket.

Nyilván nem tudok átmenni más testébe, hogy ugyanazt a fejfájást érezték-e, mint pl. én, de nagyon olyan érzésem van, hogy tudom, hogy neked hogy fájt.

Az eddigi tapasztalataim alapján én a kínait ajánlanám, ha valaki szeretné kisebb eséllyel átélni ezt. Szembe szomszéd megkapta, nyugdíjas, hazajött az oltás után és elkezdett kapálni a kertjében. Másnap is nulla tünet.

Egyébként bátyám is oroszt kap, már most pénteken. Én meg kedden megyek a 2. adagért.

(#101026) lacafaca válasza Sdi (#101021) üzenetére


lacafaca
őstag

rányomtam amikor írtad, elég gyorsan ki is ikszeltem :DDD (tudom, okos a srác, lányom követi, de valahogy nem jön be a stílusa)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#101027) Narxis


Narxis
nagyúr

Sokkoló, de igaz: a következő hullámban az oltottakkal lesznek tele a kórházak! [link]

Thanos was right.

(#101028) radi8tor válasza Narxis (#101027) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fakenews. :N

You are confusing between two statements:
1. The 3rd wave will kill 60-70% of vaccinated people. (False)
2. 60-70 percent of deaths caused by third wave will be those who are vaccinated. (True)
The two statements are not the same. 2nd statement is what the model is trying to convey.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#101029) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Egyébként a remélt cél érték oltásügyileg, hogy a 8 millió felnőtt magyarból 5,6 milliót elérjünk, ez lenne a 70%. 260.000 EU-s, idősek otthonást, stb. reg nélkül oltottak. 4.860.000 körül van a regisztráltak száma, de sokan vannak, akik regisztráltak de el is kapták a vírust, sokan ugye nem is olyan régen, és ők még nem kapnak, vagy egyéb okok derültek ki, amiért nem kaphatják még meg. 5-5,1 millió közé teszik a biztosan oltakozók számát.
A gyerekek oltásával talán kicsit kevesebb is elég lenne, de az biztos, hogy most reklámozni kell az oltást, mert úgy lenne a tuti, ha jönne még 500.000 felnőtt, hogy meglegyen ott a 70%.
UK és USA még mindig előttünk van, mint levadászandó cél.

(#101030) Narxis válasza radi8tor (#101028) üzenetére


Narxis
nagyúr

Oh, ok. Thanks! :)

Thanos was right.

(#101031) Cs1csó válasza [CS]Blade2 (#101029) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem hiszem, hogy meglesz, egyszerűen nem olyan a "magyar" ez van. De nem is ez a lényeg, hanem kb. szeptemberig fenn lehet tartani ezeket a korlátozásokat, aki addig oltat az oltat aki nem az nem megy sehova max munka meg "bót" aztán szeptembertől pedig aki bújt aki nem teljes nyitás, kötelezővé nem érdemes tenni, sokan pedig úgyis megmakacsolják magukat.

(#101032) lacafaca válasza [CS]Blade2 (#101029) üzenetére


lacafaca
őstag


[link]

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#101033) 8th válasza #32839680 (#101015) üzenetére


8th
addikt

Az kemény. Én kínaira regisztráltam de eddig még semmi amit kezdek nem érteni. Van pár kínaival oltott ismerősöm. Az egyik fosott tőle (ezt nekem is mondta az oltóorvos), a másiknak két napig a gyomra émelygett és hőemelkedése volt, a harmadik megbetegedett tőle klasszikus náthás tünetek de két nap alatt elmúlt de olyan hogy az ég világon semmit se váltson ki olyanról még nem hallottam/olvastam. Holnap vissza is csörgök az öreglánynak az oltópontra, hogy wtf? Adjon már még egyet. :DDD

(#101034) 8th válasza [CS]Blade2 (#101029) üzenetére


8th
addikt

Ha pfizerre is lehet majd regisztrálni szerintem újabb lendületet fog kapni az oltási kedv.

(#101036) Narxis válasza 8th (#101033) üzenetére


Narxis
nagyúr

Lehet, hogy elmaradt az immunválasz. Majd talán a 2. oltás után lesz valami.

Thanos was right.

(#101038) t72killer válasza [CS]Blade2 (#101008) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kínai a leggyengébb oltóanyag, már korábban is szó volt róla, hogy az oltottak lehetnek terjesztők - értelemszerűen a gyengébb oltóanyagok esetén ez hatványozottan valószínű.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#101039) Cs1csó válasza 8th (#101034) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hogyne mivel most már bárki "oltakozhat" egy-két napon belül - Siopharm-mal - és regisztrálva van 4,7 millió ebből első oltást kapott kb. 4,2 millió tehát 500 ezer ember várakozik és mivel akár a napokban kaphatnának Sinopharm oltást és mégsem jelentkeznek ezért LOGIKUS, hogy várakoznak a Pfizer-Biontek vagy a Moderna vakcinájára.

Orbán persze hazudott, mikor azt mondta kb. április végén, hogy HETEKIG nem lesz Pfizer, mert az újságírók kiszámolták, hogy a félretett második körösök, és az oltandó diákok együtt sem teszik ki azt a számot amennyi vakcina fog érkezni pl. már a jövő héten Pfizer-ből, és ezen komoly matematikai eredményükre rá is kérdeztek Gulyás Gergelynél is aki - meglepő - vallott:

Gulyás Gergely a kormányinfó ezzel kapcsolatban azt mondta, hogy jövő héttől hetente 130-140 ezer Pfizerrel és 20-30 ezer Modernával lehet majd oltani azokat, akik az első oltásra várnak.

Én biza nem vagyok nagy matematikus, de a jövő hét az MÁJUS 10-el kezdődik ami Orbán kijelentésére hogy hetekig nem lesz Pfizer új első körösöknek az kb. a valóságban bő másfél hét.

Na de ha őket is beoltják akkor kb. valahol és még hozzáveszik a diákokat stb. akkor is valahol 5 millió körül nagyon be fog lassulni az "oltakozás"

(#101040) bubuska10 válasza #32839680 (#101009) üzenetére


bubuska10
senior tag

Pont a napokban írtam itt, hogy láttam egy fekete amcsi lányt a youtubeon aki 40.5 fokos lázzal feküdt a földön szegény, elég sokkoló volt. De ő Pfizert kapott. Nagyon kíváncsi vagyok erre: te voltál fertőzött az oltás előtt? Mert nagyon úgy néz ki, hogy aki volt, annál súlyosabb láz alakul ki az oltás után, és már az első oltásnál.

[ Szerkesztve ]

(#101041) Madwe válasza #32839680 (#101035) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ideggyulladás (novemberi sérült idegem visszagyulladt gerincemnél, alig bírtam járni...) 85/50es vérnyomás, fejfájás, szúró szív, zsibbadó kéz
szerencsére azóta megint 100% vagyok s tudok rendesen edzeni, ha az nem megy már attól idegbe kerülök :)

(#101042) 8th válasza Narxis (#101036) üzenetére


8th
addikt

Végül is Kínából jött. Amilyen a formám tuti valami kiciócó hamisítványt mákoltam ki. :DDD

(#101043) freeknight válasza #32839680 (#101009) üzenetére


freeknight
őstag

Nálam a szputnyik se okozott ilyen durva tüneteket. Az első kör érdekes módon sokkal rosszabb volt, 1 nap totál influenzaszerű ízületfájdalom, levertség, ágyból alig tudtam kikelni, lázam mondjuk legmagasabb 37,6 volt, de még ez is 1 nap után mintha elvágták volna, csak a karom fájt vagy 2 hétig. Most a második után már alapból feltűnt, hogy szinte alig fáj a karom, láz nem is volt, utána való nap délután 6-ig kicsit gyengébb voltam, meg reggel fájt a fejem, de ma már semmi. Teljesen random, hogy reagál a szervezet.

Vektorvakcina ide, vagy oda, öcsémnek meg nulla tünete volt az első adag után, a második után enyhe fáradtság, és ennyi.

(#101044) gangstagergo válasza Cs1csó (#101039) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Én arra leszek kíváncsi, hogy hány diákot fognak beoltani. Ha én szülő lennék biztos, hogy nem engedném beadni egy fejlődő szerveznek.

(#101045) Cs1csó válasza gangstagergo (#101044) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K
Erre is ki akartam térni a korábbi hozzászólásomban, hogy az egy dolog, hogy mondjuk 200k-t félretettek az ennyi diáknak de ugye ők is "leképezik kicsiben" a társadalmat, tehát mondjuk a harmada, fele ha akarja beoltatni, és ugye ahogy mondod a szülők is hatnak rájuk erősen.

Tehát teljesen fölösleges a félelmet kelteni, plusz erőltetni a "tegyük félre a diákoknak" stb. simán nyomathatnák és mivel LÁTSZIK hogy "igény vóna rá" ezért szépen egyenletesen szétosztva nem napi 100+k-t oltatni, hanem mondjuk nap egészséges 30-50k-t.

De akkor is valahol 5 milliónál be fog lassulni ez a dolog esetleg még eldöcög valahogy 6 millióig de ott nagyon vége lesz ami nem jó, de ez van, ideális esetben simán el lehetne érni a 8 vagy akár a 9 millió beoltottat.
Mert szerintem is semmilyen más mód nincs a vírus legyőzésére, ez egy cseppfertőzéssel terjedő vírus melyeket nem lehet megállítani kézmosással, maszkkal, távolságtartással, bezárásokkal csak lassítani.

(#101046) Floyd80 válasza gangstagergo (#101044) üzenetére


Floyd80
addikt

Van még ország ahol Pfizer-rel oltják a gyerekeket?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#101047) t72killer válasza Floyd80 (#101046) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van még ország, ahol tömegesen oltják a gyerekeket?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#101048) Madwe válasza gangstagergo (#101044) üzenetére


Madwe
nagyúr

Egy csecsemő is fejlődő szervezet, mégis megküldik jópár oltással. Ahogy óvodában s iskolában is.
ok, ez még valamennyire kísérleti...

(#101049) Balion


Balion
senior tag

Erről Doktor House frappáns válasza jut eszembe az anyukának, aki nem adat vakcinát a gyerekének (vakcinaellenes).
Magyar verzió, habár így nem annyira ütős (nem teljesen pontos a fordítás).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.