Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) kisza25 válasza snecy20 (#1000) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amúgy ott nem tudnak betegről a hegyekben.
Ma is esett ott hó, ezt egy videóból fotóztam, amit ma reggel küldött, a hideget nem tudom hogyan viseli a vírus

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#1002) omfgk válasza B.i.L (#998) üzenetére


omfgk
addikt

Az egyik 22, a másik 28. 2db hallgató.

A 28-i érkezésnél már amúgy Iránban 100 feletti betegszám volt. Közel 10 halottal...

[ Szerkesztve ]

(#1003) lm83 válasza omfgk (#1002) üzenetére


lm83
őstag

Igen, szerencsére ez maradt otthon, nem szórta szét a városban, amennyire lehet...

(#1004) AMD Power válasza cog777 (#994) üzenetére


AMD Power
titán

Az Apple is lemondta a Londoni utat nalunk.

(#1005) t72killer válasza kisza25 (#1001) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A ny-EU esetek elég jelentős részének az a sztorija, hogy "síelni volt az olaszoknál". Persze, lehet a síelés előtti/utáni bulik voltak a probléma. A pályaszállásokon/éttermekben/felvonóknál gondolom helyiek is előfordulnak és felviszik a kórt.

Isten hozott az első K-EU gócban, Bp.-en kapta el az első szerbiai beteg a vírust, olyasvalakitől, akinek környékén sem jártak a tesztelők.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1006) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ismert esetek száma elérte a 100000-et.

(#1007) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Na basszus... valószínűleg Bp-n már több érintett is van!

Budapestről hazatért szabadkai férfi az első szerb koronavírusos

Körültekintő eljárás:

Tesztelni akarták magukat koronavírusra a SOTE-s diák csoporttársai, de elhajtották őket

Nem most kellene megfogni az egészet, amennyire lehet? vagy már tényként kezelik, hogy nem lehet?

[ Szerkesztve ]

(#1008) Intruder2k5 válasza Soulfly842 (#1007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nyilvánvaló. Nem csak Budapesten, de világszerte is sokan lehetnek olyanok, akik ugyan vírushordozók, fertőzők, de olyan enyhe tüneteik vannak, vagy még nincsenek is tüneteik, hogy nem gondolná magáról, hogy koronás.

(#1009) snecy20 válasza Intruder2k5 (#1006) üzenetére


snecy20
veterán

Azé' az má' nem kevés.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1010) Soulfly842 válasza Intruder2k5 (#1008) üzenetére


Soulfly842
addikt

Igen, nyílvánvaló, de ez az első olyan hír Mo-n, ami ezt meg is erősíti.

(#1011) kisza25 válasza t72killer (#1005) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ahol én dolgoztam szinte minden falu kábé 300-500 ember volt a helyi, a többi az dolgozó volt és turista

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#1012) kisza25 válasza Soulfly842 (#1007) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Valószínűsittem hogy drága egy teszt és amíg nincsenek tünetek addig igazából csak karanténba kéne őket rakni (mondjuk azért célszerű az otthoni karantén mert az nem kerül az államnak pénzbe ha meg kórházi karanténba kerülnek az meg igen amíg csak pár emberről van szó addig jó is lenne de itt már nem pár emberről szól és ezt ők is tudják
szerintem Magyarországon is van már több ezer emberke aki érintkezett a vírussal valamilyen formában legfeljebb még tünete nincsen vagy nem lett olyan súlyos beteg hogy kórházba kerüljön

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#1013) Intruder2k5 válasza snecy20 (#1009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát nem tudom... Persze nem akarom bagatellizálni a dolgokat, és beteg emberből egy is sok, de őszintén megmondom, ahhoz képest, hogy a milliárdos lakosú Kínából indult, hetek óta erről zeng a világsajtó, pánik uralkodik miatta a fél bolygón, és még tudom is én micsoda, nekem nem tűnik olyan nagynak ez a százezres szám. Persze azt is tudjuk, hogy ez nem az összes beteget takarja, de akkor is... Már kontinenseken söpört végig, és mindössze "egy huszad Budapestnyi" embert betegített meg hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

(#1014) B.i.L válasza kisza25 (#999) üzenetére


B.i.L
senior tag

Nem :(
Mennék vizsgázni,és kollégium aulája meletti az oktatás,talán a vizsga helyszin is ...gyanítom,hogy megfordulhatott ott,vagy akivel kontaktált.

[ Szerkesztve ]

Horgászni mentem...B.i.L

(#1015) lm83 válasza Soulfly842 (#1007) üzenetére


lm83
őstag

Nem értem, ha napok óta otthon beteg, akkor miért csak most derült ki, hogy elkapta a vírust.

Na lehet tippelni a testvére volt-e olaszban síelni?
De az is lehet, összefutott az amerikai csajokkal, vagy az iráni sráccal itt pesten:/

(#1016) B.i.L válasza omfgk (#1002) üzenetére


B.i.L
senior tag

Ok :R
kösz.

Horgászni mentem...B.i.L

(#1017) sasa134 válasza lm83 (#1015) üzenetére


sasa134
addikt

...vagy azzal a több száz/ezer magyar fertőzöttel akik hordozzák a vírust csak tünetmentesek. A fertőzöttek túlnyomó többsége átvészeli a dolgot úgy, hogy észre sem veszi magán.

Avanti Roma

(#1018) emvy


emvy
nagyúr

Ti elmennetek sielni jovo heten Ausztriaba?

while (!sleep) sheep++;

(#1019) sasa134 válasza emvy (#1018) üzenetére


sasa134
addikt

Igen.
Sűrű kézmosás, lehetőleg nem összefogdozni mindent, picit jobban figyelni arra hogy milyen távolságot tartasz idegenektől, és kb ennyi.

Semmivel sem (lesz) kritikusabb helyzet a hegyen, mint mondjuk Budapesten vagy akármilyen nagyvárosban, sőt...

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#1020) Aryon87


Aryon87
félisten

Most futott szembe velem facen. 18 keruletben van ez a rendelo.
Lesz itthon olyan panik hogy ihaj.. tegnap is lattam egy csajszit a Kokiben, bevasarlokocsija tomve liszttel es cukorral :)) legalabb 20kg volt termekenkent..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1021) sasa134 válasza Aryon87 (#1020) üzenetére


sasa134
addikt

valaki árulja már el, mit lehet csinálni lisztből meg cukorból? :DDD
cukros vizes tásztát?

Avanti Roma

(#1022) llax válasza sasa134 (#1017) üzenetére


llax
senior tag

Lásd a Diamond Princess esetet. Ott a tünetmenteseket is tesztelték (nem egyszer), még nem az esetükben jó eséllyel eredménytelen gyorsteszttel. Ott nagyjából látszik, hogy mennyi tünetmentes jut a tünettel rendelkezőkre. Ott 56% körül, a teljes társadalomra vetítve (nagyobb arányú gyerek/fiatalok) valahol 70-80% között lehetnek a tünetmentesek.

A lappangó stádiumban lévők (később megbetegedő vagy tünetek nélkül kihordó) száma viszont rejtély... (majd visszafelé lehet saccolni)

(#1023) Soulfly842 válasza sasa134 (#1021) üzenetére


Soulfly842
addikt

A cukor az számomra is kérdés, de a lisztből kenyeret, tésztákat, rántást, bármit IS. :D Nagyjából 15 éve cukor nélkül iszom még a kávét is, héha még a teát is.

nekem csak 10 KG liszt van itthon :D minimálisan emeltebb, mint az alapkészlet, de a kenyérsütő is eldolgozik vele, vagy akár én is megcsinálok sütőben gyorsan egyet... :)

Egy brit visszaemlékezése, aki még Vuhanban kapta el... 24 nap...

jaa.. és a végén van, amire utaltam én is korábban, hogy lehet (?) a hatóságok is rádszólnak a maszk miatt Vuhan-ban?? Itt hol tudunk ilyet elképzelni... ?

A 25 éves brit Connor Reed Vuhanban él, ott tanít angolt egy iskolában. Novemberben ő volt az első brit, aki koronavírussal fertőződőtt. Akkor még nem is ismerte a világ a betegséget, nála is csak utólag bizonyosodott be, hogy elkapta a kórt, és nem mellesleg fel is épült belőle. A Daily Mailközölte most le a visszaemlékezését, ennek szerkesztett változatát olvashatják.

1. nap, hétfő, november 25: Megfáztam. Tüsszögök, a szemem váladékozik. Annyira nem vészes, hogy ne dolgozzak.

2. nap: Fáj a torkom. Emlékszem, anyám mit csinált gyerekkoromban ilyenkor, úgyhogy mézet kevertem forró vízben. Beválik.

3. Nap. Nem dohányzom, és alig iszom, de most fontos, hogy gyorsan átessek a betegségen, hogy dolgozni tudjak. Úgyhogy kizárólag gyógyászati okokból viszkit tettem a mézes innivalómba.

4. nap: Úgy aludtam éjjel, mint a bunda. A kínai viszki egyértelműen mindenre gyógyír. Ma is iszom egyet.

5. nap: Túl vagyok a megfázáson. Semmiség volt.

7. nap: Túl korai volt. Rettenetesen vagyok. Ez már nem csak nátha. Mindenem fáj, a fejem lüktet, a szemem ég, a torkom összeszűkült. A nátha lement a mellkasomra, és iszonyúan köhögök. Ez influenza, és nem lesz elég egy kis forró méz viszkivel vagy anélkül, hogy jobban legyek. A tünetek levertek délutánra, mint egy gyorsvonat, és ha éjjel nem történik csoda, holnap nem megyek dolgozni. Nem csak magam miatt, hanem mert nem akarok továbbfertőzni.

8. nap: Nem megyek be. Szóltam, hogy talán egész héten itthon leszek. A csontjaim is fájnak. Nehéz elképzelni, hogy nemsokára túl lennék ezen. Még az is fáj, ha az ágyból kell kikelni. Párnákra dőlve tévézek, és próbálok nem sokat köhögni, mert az is fáj.

9. nap: A lakásom körül lófráló macska is rosszul van. Nem a szokásos, élénk önmaga, és ha kaját teszek ki, nem eszik. Nem az ő hibája, nekem sincs étvágyam.

10. nap: Még mindig lázam van. Elfogyott a kétdekás viszkisüveg, és nincs eről lemenni egy másikért. Nem is baj, ezek a viszkik nem sokat segítettek.

11. nap: Jobban vagyok, legalábbis fizikailag. Az influenza elmúlt. De szegény macsek megdöglött. Nem tudom, azt kapta-e el, amit én, vagy hogy macskák lehetnek-e influenzásak. Elég nyomorult érzés.

12. nap: Visszaestem. Az influenza megújult erővel támadt újra. Nehezen lélegzem, a felkeléstől és a fürdőszobába kimenéstől már zihálok, és kifáradok. Izzadok, lángolok, szédülök, ráz a hideg. A tévé be van kapcsolva, de nem fogom fel. Ez egy rémálom. Délutánra úgy érzem, fuldoklom. Soha nem voltam ilyen beteg. Csak kis kortyokat tudok lélegezni, és amikor kifújom, a tüdőmnek olyan hangja van, mint amikor egy papírzacskót gyűrnek össze. Ez nincs rendjén, dokihoz kell mennem. De ha hívom a mentőket, fizetnem kell egy csomót. Azt hiszem, nem haldoklom, vagy mégis? Egy taxiutat nyilván túlélnék. Bemegyek a Zhongnan Egyetemi Kórházba, ott van egy csomó külföldi orvos. Nem túl racionális, de ilyen lázas állapotban brit dokihoz akarnék menni. A mandarinom elég jó, a taxihívással nem lesz gond. 20 perces út. Amint odaérek, az orvos tüdőgyulladással diagnosztizál. Ezért van ilyen hangja a tüdőmnek. Egy csomó vizsgálatra elküldtek, hat órán át tartott.

13. nap: Tegnap késő este érkeztem haza. Antibiotikumot írt fel az orvos, de nem veszem be őket. Félek, hogy rezisztens leszek, és nem működnek majd, ha igazából beteg leszek. Inkább hagyományos módszerekkel gyógyulnék. Már az is segít, hogy tudom, ez tüdőgyulladás. 25 éves vagyok, jó egészségi állapotban, nem kell aggódnom. Van vietnámi balzsamom is. Olyan, mint a Vick szeroidon. Beleteszek egy kicsit egy tál forró vízbe, törülközővel a fejemen föléhajolok, és inhalálok. Régimódiban nyomom. És még mindig itt van az antibiotikum, ha kell.

14. nap. Vízforraló. Vietnámi balzsam bele. Törcsi a fejre. Egy órán át inhalálni. Megismételni.

15. nap: Összefolynak a napok.

16. nap: Felhívtam anyámat Ausztráliában. Eddig nem lett volna értelme, csak aggódott volna, és rögtön repülőre akart volna szállni. Az viszont nem úgy megy, csomó idő turistavízumot szerezni. Örülök, hogy hallom a hangját, még ha nem is tudok most többet mint, azt krákogni, hogy "Anya, beteg vagyok".

17. nap: Kicsit jobban vagyok, de nem akarok túlzottan reménykedni. Jártam már így.

18. nap: A tüdőmnek már nincs olyan hangja, mint egy nyaláb törött vesszőnek.

19. nap: Már jól vagyok ahhoz, hogy kitámolyogjak az ajtón, és szerezzek vietnámi balzsamot. Az orrom kitisztult annyira, hogy érezzem, mit főz a szomszéd, és talán étvágyam is lesz, két hete először.

22. nap: Reméltem, hogy mehetek dolgozni, de nincs ilyen szerencsém. A tüdőgyulladás elmúlt, de úgy fáj mindenem, mintha átment volna rajtam egy úthenger. A homloküregem katasztrófa, a dobhártyám ki akar durranni. Tudom, hogy nem kéne, de a fülem belsejét vattás pálcikával masszírozom, hátha elmúlik a fájdalom.

24. nap: Halleluja! Asszem, jobban vagyok. Ki gondolta, hogy az influenza ilyen borzalmas tud lenni?

36. nap: Egy haver azt mondta, vásároljak be jól. Úgy néz ki, a kínai hatóságok egy új vírus miatt aggódnak, ami a városban bukkant fel. Kijárási, utazási tilalomról pletykálnak. Tudom, ez mit jelent. Pánikszerű bevásárlást. Fel kell halmoznom a dolgokat, mielőtt mindenki más így tesz.

37. nap: A pletykák valósnak bizonyultak. Mindenkit arra kértek, maradjon otthon. A vírus olyan, mint egy brutál influenza, ami tüdőgyulladást okoz. Nos, ez ismerősen hangzik.

52. nap: A vuhani kórháztól megjött az értesítés, hogy a vuhani koronavírussal voltam fertőzött. Azt hiszem, örülnöm kéne, hogy nem tudom újra elkapni, immunis vagyok már. Azért hordom én is maszkot, mint mindenki más, ha kimegyek a lakásból, különben letartóztathatnak.

67. nap. Az egész világ tud már a koronavírusról. Talán a halpiacon kaptam el. Az jó kis hely az olcsó kajának, a hétköznapi kínaiak vásárolnak ott, és én is gyakran. Láttam hisztérikus beszámolókat arról, hogy milyen egzotikus állatokat, denevért, meg koalát lehet ott kapni. Én sosem láttam ilyesmit. Az egyetlen furcsa dolog, amit ott láttam, az egész disznó- és báránytetemek eladásra kínálva, fejjel együtt.

Forrás:
[link]

(#1025) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Budapestre jó hatással van a vírus, hosszú évek után először agymosás helyett kézmosás jelent meg a reklámfelületeken :C

/s

(#1026) koko52 válasza Soulfly842 (#1023) üzenetére


koko52
veterán

Liszten kívül kell még pár dolog a kenyérhez. Élesztő meddig áll el? Pár nap és dobhatod ki.
A cukor meg nemhogy alapvető élelmiszer, hanem száműzni kéne már a boltokból és a kajákból végleg.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1027) Soulfly842 válasza koko52 (#1026) üzenetére


Soulfly842
addikt

Száraz élesztő van egy rakattal :)

Mindjárt kezdődik az operatív törzs tájékoztatója.

[ Szerkesztve ]

(#1028) sasa134 válasza koko52 (#1026) üzenetére


sasa134
addikt

Egyetértek.

Én inkább tészták, konzervek, szárított gyümölcsök, rizs, tartós tej vonalon mozognék.

Avanti Roma

(#1029) llax válasza Dyingsoul (#1024) üzenetére


llax
senior tag

"Anno a H1N1 vagy más hasonló vírus idején is voltak ilyen intézkedések, mint amiket Kínában most láthatunk?"

A kezdeti pánik megvolt, mivel a nagyon betegeknél - halottaknál egy új vírust találtak. Akkor még nem tudták, hogy legtöbb influenzaszerű tüneteket produkáló azzal fertőződött.

Jelenleg az van, hogy a mostani, hazai influenzások tizede-negyede (hétről-hétre változó arány) a 2009-es, akkor pánikot keltő H1N1 változattal fertőződött. (nálunk A(H1N1)pdm09 a neve, ezek laborban igazolt arányok)

[ Szerkesztve ]

(#1030) Rive válasza Dyingsoul (#1024) üzenetére


Rive
veterán

Anno a H1N1 vagy más hasonló vírus idején is voltak ilyen intézkedések, mint amiket Kínában most láthatunk?

Nem volt rá szükség. Mindennel együtt a H1N1 alapvetően csak egy ütős influenza volt, ami ellen amúgy már időben volt oltás is. A csúcspontján ~ arra volt elég, hogy megtömje az ellátórendszer, de arra nem, hogy be is döntse (volt ugyan néhány olyan ország, ahol ez is sikerült, de nem sok).

Ez a mostani sok szempontból csúnyább. Pl. az olaszoknál az érintett területeken a relative alacsony esetszám ellenére is sikerült teletömni az ellátást.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1031) Soulfly842 válasza Dyingsoul (#1024) üzenetére


Soulfly842
addikt

H1N1 14000 -ből egy halottat jelentett.

Nem összehasonlítható sem az influenzával, sem a H1N1-vel, a koronavírusok úgymond a vírusok teljesen más törzséből származnak mint az előbbi kettő.

[ Szerkesztve ]

(#1032) kisza25 válasza emvy (#1018) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mivel kb mindenki lemondta emberekkel se nagyon fogsz találkozni, de biztos, hogy kevesebbel, mint máskor ilyenkor

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#1033) Meggyi001 válasza sasa134 (#1021) üzenetére

Szemezgess :) , én csak kenyérsütésre használom amúgy.

(#1026) koko52:

Porélesztőt használunk, fél év a szavatossága. Az a pár nap 180 nap.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#1034) kisza25 válasza koko52 (#1026) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Van szárított por élesztő, amúgy a kovászba is kell cukor
Ja a mesterségesen előállított édesítőszerek sokkal egészségesebbek... ja nem

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#1035) t72killer válasza sasa134 (#1019) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

a szállás kérdéses még, illetve az utazás+felvonózás módja. Saját kocsival, egyéni szálláson, csákányos/szabadlevegős felvonón biztonságban érezném magam.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1036) Corleone33


Corleone33
aktív tag

akit érinthet: a Brussels Airlines és számos légitársaság lehetővé teszi a dátum módosítást a járataikon a koronavírus miatti helyzetben: [link]

*igen, a cikk franciául van, magyarul nem találtam meg sajnos*

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#1037) t72killer válasza Corleone33 (#1036) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Részvétem a légitársaságoknak, nekik is kéne valami szabályozási/állami mankó, hogy 2-3hónapra büntetlenül "szabira" mehessenek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1038) Corleone33 válasza t72killer (#1037) üzenetére


Corleone33
aktív tag

ezzel teljes mértékben egyetértek

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#1039) AMD Power válasza Intruder2k5 (#1013) üzenetére


AMD Power
titán

Azert mert nem nagy. :K

(#1040) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Svájc egy napon belül kb duplázott. Ott se erőltetik meg magukat a járványvédelmiek...

A holland nyavaja forrása egyértelműen Olaszország.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1041) Intruder2k5 válasza t72killer (#1040) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kis számú fertőzött esetén nem nehéz duplázni, tegnap mi is megcsináltuk. Nem tudnak mit csinálni vele, ezt lehetetlen 100%-ban felderíteni és megállítani, és ha csak néhány fertőzött is marad "szabadlábon", azok már terjesztik az igét.

(#1042) Toobee válasza kisza25 (#1034) üzenetére


Toobee
veterán

A kovászba semmi más nem kell, mint víz meg liszt.

https://barbieripnk.hu/

(#1043) kisza25 válasza Toobee (#1042) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az élesztővel kevertem bocsi :R

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#1044) #22743424


#22743424
törölt tag

Na, koránt sem biztos hogy az a szerb illető itt kapta el a vírust. Több mint két hét után jöttek ki rajta a tünetek, de jelenleg is folyamatban van az itthoni rokon ellenőrzése . Egy Holland emberke viszont lelépett a rendelöböl a mentő megérkezése előtt. Felkutatása jelenleg is zajlik.

[ Szerkesztve ]

(#1045) omfgk válasza #22743424 (#1044) üzenetére


omfgk
addikt

Beírta a gugliba ,hogy : Hungarian health care. Aztán inkább meglépett.

[ Szerkesztve ]

(#1046) #22743424 válasza #22743424 (#1044) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ja igen, ezen információk a kettő órakor tartott az operatív törzs sajtótájékoztatóján hangzottak el.

omfgk Lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1047) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Azért nem néznek ki jól a számok.

Németoroszág 578
Franciák 577 (+177 ma)
Spanyolok 382
Usa 233
Svájc 214 (94)
UK 163 (47)
Belgium 109( +59)
Norvégia 108
Svédország 101

Az érdekes, hogy az osztrákok megálltak 60-nál...

Ami viszont lényeges, hogy a Belga, Norvég, Svéd viszonylag friss a vírus. Lappangási időt figyelembe véve, ha ennyi most az eset szám, akkor 3-5 napon belül ez ki fog lőni.

A többi fentebbi országnál meg nem is kérdéses, hogy ennek a többszöröse lesz pár napon belül.

Előkerült a holland is:
Egy órát várt a mentőkre és utána úgy döntött, hogy bemegy inkább ő magától...

(magyarul egyébként jól beszél)
[link]

Ja, egyébként a rendelőben elmondta, hogy találkozott olyan ismerősével akinek a koronavírus tesztje pozitív lett, majd amikor bement a Szent László kórházba:

"A jelenlegi információnk szerint a Szent László Kórházba ment, ahol azonban azt állította, hogy az elmúlt napokban nem került kapcsolatba fertőzött személlyel, végül annak ellenére elengedték, hogy lázas és levert volt. Azt egyelőre nem tudni, hogy tömegközlekedéssel, taxival vagy esetleg a saját autójával közlekedett "

Ez kész paródia.

[ Szerkesztve ]

(#1048) t72killer válasza Soulfly842 (#1047) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lakosság: svájc 7millió, UK 70millió... (najó. 8 vs 67)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1049) Soulfly842 válasza t72killer (#1048) üzenetére


Soulfly842
addikt

Mindegy mennyi a lakosság, 200 feletti esetszámot már nem tudott egy ország se utánkövetni továbbfertőzések miatt. S ez már nem egy elszigetelhető esetszám. Ott már folyamatosan új esetek lesznek.

(#1050) t72killer válasza Soulfly842 (#1049) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amiatt fontos, hogy az utcán 100 szembejövő emberből mennyi esélyed van fertőzöttel találkozni. Ha Andorrában összejön 5000 fertőzött, akkor ott nem mész utcára, ha Japánban, akkor az nem tétel...

Európában az olasz-hullám kezdete után meg se kísérelték a normális járványvédelmet. A gócból hazatértek ezreinek tagadják meg a tesztet, sok helyen még fel se kérik őket önkéntes karanténra. Londonba pl állítólag 15EZER ember tért vissza É-Olaszo.-ból: ezeket én még a levegőben valami zárt Shetland-i karanténba irányítottam volna az utolsó szálig. Lent buliznak-nyuggerkednek, aztán ha baj van rohannak összefertőzni az anyaországot.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.