Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#72002) Gsx-rr válasza #32839680 (#71996) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Cilineni be van mar oltva?

(#72003) Micsurin válasza #32839680 (#72001) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:DDD :DDD Lukasenka is üdvözletét küldi.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72004) Ringman válasza Gsx-rr (#72002) üzenetére


Ringman
nagyúr

hülyeség ellen?

(#72005) LámaZ válasza #32839680 (#71984) üzenetére


LámaZ
addikt

Téged nem nyomnak fel, hogy pánikot keltesz?

Legyen minden jó!

(#72007) Parci válasza #20749568 (#72006) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az élet szarc!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72010) forceberg válasza #32839680 (#72009) üzenetére


forceberg
veterán

"A jelenlegi politikai elit és kuszaszem képességeit látva nem hinném hogy megcsinálják a gazdasági csodát."
:( Ezek most is csak mentik, ami menthető - maguknak! :(((

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#72012) bigdady válasza LámaZ (#72005) üzenetére


bigdady
nagyúr

ENSZ szerint pl humanitárius katasztrófa lesz 21-ben miatta. Nőtt a szegények és gazdagok közötti távolság, mélyszegénység, nőkkel etnikumokkal szembeni erőszak is megnőtt már 20-ban is.
Bár who is pánikot keltett volna...

[ Szerkesztve ]

(#72014) Parci válasza bigdady (#72012) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó tudni, hogy a következő virnyáknál, bármilyen durva is, mire számíthatunk:
- who hülyeségeket beszél
- viktor bezár
- csá :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72016) perempe válasza #22743424 (#71993) üzenetére


perempe
addikt

azt mondta, hogy az övé a legjobb.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#72017) Parci válasza #32839680 (#72015) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

úgy értettem, hogy bezár, téged, a lakásodba. meg a zországot. és katonásat jáccik, meg közpénz jelleget menedzsel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72018) BalanceR


BalanceR
addikt

:DDD

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#72019) radi8tor válasza Parci (#72017) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nyugtass meg, hogy szoktál világhíradót nézni ezáltal tudod, hogy a bezár dolog nem a mi vezérünk miatt van/nem az ő találmánya.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#72020) radi8tor válasza BalanceR (#72018) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Profi :C

⭐ Stella

(#72021) LanyUs válasza LámaZ (#72005) üzenetére


LanyUs
senior tag

LámaZ : ne vedd a szívedre! Én se vettem, amit Nekem írtál... Tudomásul vettem, hogy véleményed szerint kórház oké, egészségügy oké, gazdaság dübörög, demokrácia enyhén csorba, emberek nagy része lusta, fiatalság szabadság! Hajrá!

Ezekiell ( Khary Payton :F ): nem találtam értékelhető anyagot az oltás és az 5 éven belül várható hatások összefüggésében? Esetleg találkoztál ezzel kapcsolatban információval?

(#72022) Parci válasza radi8tor (#72019) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

épp a világhíradóban mondják, hogy amíg mi beoltottunk 5510 embert, addig van, ahol egymilliót. azt meg itt látom, hogy van, aki szerint nincs ezzel gond. elhiszem, hogy van, akinek sérti a nemzeti büszkeségét az önkritika, csak nincs vele dolgom.

kevés annyira álságos dolgot éltem meg életemben, mint amikor piktorék festettek az elmúlt egy évben. és ezen nem sokat segít, hogy pontosan sejtem, hogy a korábbi minielnökök sem muzsikáltak volna jobban ugyanebben.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72023) #22743424


#22743424
törölt tag

Oroszország 2,6 millió adag Sputnik V vakcinát szállít Bolíviának [link]

(#72025) Parci válasza #22743424 (#72023) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

közben aszonta külügy-peti, hogy mi letettünk róla, mert nem tudnak gyártani

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72026) lacafaca válasza Parci (#72022) üzenetére


lacafaca
őstag

aranykalickás kanári :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#72027) Fire/SOUL/CD válasza Parci (#72025) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Majd kérünk a Törököktől, mert azok meg gyártani is szeretnék a Szputnyikot...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#72028) emvy válasza Lauda (#72024) üzenetére


emvy
nagyúr

Francnak csesztetik ezt a ceget, kivalo szolgaltatast nyujtanak sok-sok eve. A teszteles is naluk ment a legjobban, 10 perces idopontot lehet foglalni, semmi keses, gyorsak, pontosak.

while (!sleep) sheep++;

(#72029) Kékes525 válasza radi8tor (#71976) üzenetére


Kékes525
félisten

A vakcinától számonkéred, de semmi mástól nem. Az élelmiszerek tele vannak olyan anyagokkal, amelyeket sohasem teszteltek. Gondolj a mutációra. Azt a variánst nagyon kevés ember ette. Egy csomó élelmiszert ettél meg, miből gondolod, hogy nincsenek hosszútávú hatásai? Tele vannak RNS-el, DNS-el, fehérjékkel, lipidekkel. Azoktól nem félsz? Aztán ott vannak a gyógyszerek. Forgalomba hozatal előtt nem tesztelik az utódokra gyakorolt hatását emberen. Mégis beszeded? Mi ez a nagy bizalom feléjük? Miért lélegzel? A levegő tele van rákkeltő, mutációt okozó anyagokkal? Miért iszol, majdnem ugyanez a helyzet. És tudnék még számtalan példát mondani. Mikrobiom több ezer milliárd mutációval... Ezek nagyságrendekkel veszélyesebbek mint az 1 RNS-t és néhány lipidet tartalmazó vakcina.

Nevetségesek vagytok ti oltás szkeptikusok (ne szépítsük igazából tagadók), amikor az egyik oldalon irracionális feltételeket támasztotok, míg a másik oldalon pedig szinte semmit.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#72030) Parci válasza emvy (#72028) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne szervezkedjen itt más, amikor ők szervezkednek

(persze vakcina nélkül tényleg hiába szervezkednek)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72031) LámaZ válasza #32839680 (#72009) üzenetére


LámaZ
addikt

Teljesen mindegy, a végzeted úgysem tudod elkerülni.
Én speciel kb. 17 világvégét átéltem már, nagy meglepetés nem tud jönni.
Az is lehet, hogy minden csodásan helyreáll, beköszönt a világjólét, engem/téged meg közben megtámad valami egyéni kórság, és az nyír ki.

Legyen minden jó!

(#72032) Asbee válasza #20749568 (#72013) üzenetére


Asbee
veterán

Sajnos itt is nap mint nap ezzel szembesül az ember. Amikor koronáról van szó, minden egyes élet számít, és az a szar szemét, aki nem ragaszkodik ehhez élesen. Bezzeg ha másról, akár oltás, vagy más betegségekről van szó, akkor már mindjárt előkerülnek az arányok és hasonlóak.

(#72033) Lauda válasza emvy (#72028) üzenetére


Lauda
félisten

Valószínű éppen ezek miatt. Az állami verziónak ezek teljesíthetetlen kihívások. :DDD

(#72034) Kékes525 válasza Asbee (#72032) üzenetére


Kékes525
félisten

Ne terelj! Minden élet egyformán számít. Rajtad kívül senki nem állított mást.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#72035) Asbee válasza Kékes525 (#72034) üzenetére


Asbee
veterán

Ne terelj, értelmezz! Én nem írtam ilyet.

(#72036) Parci válasza LámaZ (#72031) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hány éves vagy?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72037) radi8tor válasza Kékes525 (#72029) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem te vagy nevetséges ha ilyen stílusban adod elő a tudományod.
Nem vettem magamra semmit, ne aggódj miatta(m).

⭐ Stella

(#72038) Kékes525 válasza radi8tor (#72037) üzenetére


Kékes525
félisten

A stílust meghatározza a tartalom. A tartalom pedig nagyon fontos, ezért ha tudod, akkor a tartalmad cáfold, ha nem értesz vele egyet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#72039) lacafaca válasza LámaZ (#72031) üzenetére


lacafaca
őstag

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#72040) lacafaca


lacafaca
őstag

akinek van kedve, itt kicsit kutathat (hivatalos) nyomonkövetési adatokkal kapcsolatban

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#72041) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Koronás mesék egy oltást kapott orvos tollából. [link]

⭐ Stella

(#72042) [CS]Blade2 válasza Kékes525 (#72029) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Az az 1 RNS azért olyat csinál az emberrel, amit eddig élesben nem tettünk. A többi verzió és a korábbi oltások tanították a szervezetet, míg itt - ha jól értem, hogy hogy működik - kicsit programozásról van szó. Egy parancssort visz be, hogy, tüskefehérjét kell készíteni, és, hogy milyent. Utána már egyezik a hagyományos megoldásokkal, az immunrendszer megtanulja, hogy még mi ellen kell védekezni.

Van ráció a technológiába. Állítólag olyasmire akarják használni, hogy rendellenes szervekbe a hiányzó fehérjéket magától létrehozza a szervezet.
Ehhez képest mondjuk a vakcina verzió tényleg egy játékszer. Ez sokkal kockázatosabbnak hangzik.

Visszatérve az mRNS oltásra: a szakik azt mondják, hogy az allergiás reakció valszeg valamelyik lipid-re van, amibe be van csomagolva. A Modenás verzió gondolom mást használ, így lehet, hogy amelyik valakinél súlyos reakciót vált ki, a másik gyártóé jó lenne a számára.
Azt leszámítva cukor és só van benne.

(#72043) #22743424 válasza radi8tor (#72041) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ez jó :R

(#72044) andor80 válasza Asbee (#72032) üzenetére


andor80
senior tag

Ezt már olyan szintű eltorzítása topiknak lenézése a fórumtársaknak és félelmeid kivetítése ,hogy egyszerüen nem igaz és érthetetlen miért csinálod.Hogy számoltad ezt ki?

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#72046) Asbee válasza andor80 (#72044) üzenetére


Asbee
veterán

Először is nem igazán vannak félelmeim, főleg mivel szeptember végén átestem, így ha szerencsém van akkor akár jobban biztonságban is érezhetem magam (amit nem teszek). Szóval ha most úgy érzed ezzel fú de beszóltál, eléggé mellé lőttél. Ha tetszik ha nem ez a téma sokszor kettős mércével van nézve. Ebben nincs semmi lenézés, semmi eltorzítás. Vissza lehet nézni. Mit számoltam ki? Hol vannak a számok? Mit kell kiszámolni? :F

(#72047) Kékes525 válasza [CS]Blade2 (#72042) üzenetére


Kékes525
félisten

Az az 1 RNS pontosan azt csinálja, amit naponta minden sejtünkben egy csomó más mRNS rendkívül sokszor csinál. Fehérje szintézis történik a felületén. Amikor elvégezte a dolgát nagyon gyorsan lebomlik, mint minden mRNS a szervezetben. Ha nem bomlanának le az mRNS-ek gyorsan, akkor totál káosz uralkodna a sejtekben és lehetetlen lenne a sejtműködés szabályozása. Azaz az mRNS kipiálva. A lipidek maximum allergiát okozhatnak, ami az anafilaxiás sokk esetében súlyos lehet. Ezért kell még az oltás után várakozni egy rövid ideig. Ha kialakul akkor azt az orvos nagyon gyorsan és biztonságosan meg tudja szüntetni. Ennek valószínűsége rendkívül kicsi azért is, mert az orvos a beadás előtt kikérdezi a beteget és kiszűri az erre hajlamosokat. Természetesen 100% biztosak nem lehetünk a hosszútávú hatásait illetően, de annak valószínűsége sokkal kisebb, mint az amilyen hatások naponta nagyon sok irányból többször ér minket. Hogy mik lehetnek ezek, arról az előbb írtam.

Tehát mégegyszer. Az mRNS nagyon gyorsan lebomlik, ezért hosszútávú hatása nem lehet. A lipidek közül nem ismerünk 1 lipidet sem (az összes lipid közül!), aminek ilyen mennyiségben hosszútávú hatása lenne. Miért épp ezeknek lenne? Amúgy ezeket a lipideket már nagyon sokszor használták és pontosan ismerik a hatásaikat, azért is alkalmazták most őket.

Azaz az oltástól való bármilyen félelem teljesen alaptalan. Ezt már legalább 10 millió eset is igazolja.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#72048) bigdady válasza ubyegon2 (#72045) üzenetére


bigdady
nagyúr

Csak ha 60 év alatti kockázatos csoport előtt jár a rendvédelmiseknek afeletti idősebbek előttük kapnak.

Mondjuk ebben a listában nincsenek is benne a 60 évnél idősebb nem kockázati csoportú betegek. Ők együk pontban sincsenek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72049) ubyegon2 válasza bigdady (#72048) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A COVID-19 fertőzés szempontjából kockázati csoportba tartozó 60 évesnél idősebbek.

Szerintem ez lehet az, attól kockázati csoport, hogy 60+ évesek.

Amúgy a cikk címe nem érdekes, csak a lista miatt raktam be, legalább már valami tervezet létezik.

(#72050) Depression

Én biztos voltam benne, hogy utolsó csapatban leszek, szóval még 5 év és megvan. A cikk utolsó bekezdése is elég hajmeresztő amúgy:

A vakcinainfo.gov.hu regisztrációs oldalon hiába adta meg valaki a TAJ-számát, nem tudják lekérdezni, hogy az illetőnek van-e kockázatott jelentő betegsége – így egyelőre nem tisztázott, hogy hogyan válogatják majd ki a valóban rászorulókat.

[ Szerkesztve ]

(#72050) Depression válasza ubyegon2 (#72045) üzenetére


Depression
veterán

"Szerencsére" az utolsó csoportba tartozom, azaz hamarabb esek túl a fertőzésen, minhogy vakcinát kapjak!
Én a háziorvosomtól várom, hogy megoldja az oltásomat, és nem szeretném ov-nak megadni a személyes adataimat. Azaz az utolsó utáni leszek, akit beoltanak. :(((

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.