Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#80351) Amur válasza natë (#80307) üzenetére


Amur
addikt

Ez a pánikroham-szerű tünetek dolog sok embernél előjött a covid alatt.
Szerintem ez nem feltétlen pszichés! A légszomj, a nehézlégzés az magának a betegségnek a tünete. Az hogy mellette még szapora pulzus is van, egy az egyben olyan mintha tényleg valami pánikroham lenne, de ez szerintem "szimplán" a covid...
Memmaao majd ráerősít ha jól gondolom, de én abszolút kizártam magamnál a pánikrohamot, mégis megvoltak ugyanazok a tünetek.Persze tudom csak egy átlag user vagyok honnan tudnám.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#80352) natë válasza Amur (#80351) üzenetére


natë
nagyúr

Sajnos én hajlamos vagyok rá, ezzel élek 23 éve...

(#80353) Amur válasza Memmaao (#80301) üzenetére


Amur
addikt

Ezt a post covid studyt olvashatjuk valahol?

Nálam 3x 1,25 concorral normális még mindig csak a pulzus. Ha néha elfelejtem bevenni akkor 100 felé megy a nyugalmi, istennek nem akar helyreállni.
Izomfájdalom nekem is van. Fénykoromban versenyszerűen sportoltam, így nekem is az volt az első gondolatom hogy mozgassam, én kick-box alapgyakorlatokat csinálok esténként.

Kereskedelemben dolgozom, azelőtt 8-10 embermagas raklapot kidobáltunk pár óra alatt a polcokra, most a második után leülök pihenni...és október már régen volt..
Most hogy van vakcina, remélem a kutatók krémje rááll a post covidra, és arra is kitalálnak valamit, még időben!
Feltéve ha visszafordítható a folyamat. Biztos jobb tippjeid vannak mi lehet a háttérben, de gondolom az érrendszert rendesen lelakja a vírus, és ha nincs elég oxigén akkor semmi nem működik olyan intenzítással ahogy kellene.(meg persze ezer más dolgot szállít-ana a vér)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#80355) Lauda válasza S e t h (#80339) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem írjanak meg mindent, amit találnak a coviddal kapcsolatban. Ha nem írják meg, akkor meg az lenne a baj. A következmények pedig eltérőek lehetnek az embereknél.

(#80356) Memmaao válasza Amur (#80353) üzenetére


Memmaao
addikt

Inkább neurológiai, mint érrendszeri a legtöbb tünet. Neuropathias a fájdalom, a tartós kimerültség érzet, illetve az ATP képzés zavara merült fel okként, és az izmok tejsavasodàsa. A studyt most kezdtük, remélem lesz belőle konklúzió.

My name is Bond, James... Dean.

(#80357) Rive válasza Amur (#80351) üzenetére


Rive
veterán

Ez a pánikroham-szerű tünetek dolog sok embernél előjött a covid alatt.
Szerintem ez nem feltétlen pszichés!

Sajnos divat a pszichés eredetű dolgokra legyinteni, hipochondriánk vagy afféle nem-vagy-elég-tökös dolognak tekinteni. 'Csak' pszichés...
Pedig egy rendes pszichés eredetű cucc tudd nehezebb ügy lenni, mint a fizikai...

Ennél a sz@rnál ráadásul kéz a kézben egymást erősíti a pszichés és a fizikai :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#80358) Stanlee válasza #20749568 (#80354) üzenetére


Stanlee
őstag

Oh yeah, majd irj, hogy mi lett.

A nagy Eröffnungsorgie eredmenye :DD

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#80359) Amur válasza Memmaao (#80356) üzenetére


Amur
addikt

ATP,-képzés,
csak nagyon alap szinten vagyok képben ha sejtbiológiáról van szó, de azt tudom hogy a fotószintézisnek is köze van a képződéséhez, gondolom nem segít hogy a fél világ be van zárva.. Az átlagember szerintem feleannyit van szabad ég alatt..

Nagyon köcsög kis vírus ez..az energiaellátást több fronton támadja az embernél..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#80360) lacafaca válasza ubyegon2 (#80350) üzenetére


lacafaca
őstag

már dógoztam...csak ránéztem itt a dolgokra és nem bírtam nem hozzászólni :DDD be van gépekkel szórva minden, online vagyok ültetés közben is ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80361) Kékes525 válasza Amur (#80359) üzenetére


Kékes525
félisten

A mitokondriumok termelik a biológiai oxidáció során. Ehhez nem kell fény. Az élőlények energia háztartásának az alapja.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80362) natë


natë
nagyúr

az lehet még érdekes, hogy aki átesett a betegségen, az hogyan igényelheti x idő után a vakcinát? Illetve mi van, ha már 1-2 hét után nem lesz ellenanyag a vérében?

(#80363) lacafaca válasza Amur (#80359) üzenetére


lacafaca
őstag

ezért kell ilyenkor minél többet fogyasztani a tegnap este általam mutatott cuccból...pont ezt pótolják ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80364) Rive válasza natë (#80362) üzenetére


Rive
veterán

Ahogy ez menni szokott, ha átestél rajta akkor a következő fél-egy évben ~ elhanyagolható az esélye egy ütősebb újrázásnak, ellenanyag ide vagy oda.
Mire az lejár, addigra valszeg szimplán bemégy a dokihoz és kérsz egy vakcinát.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#80365) ubyegon2 válasza lacafaca (#80360) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

már dógoztam...csak ránéztem itt a dolgokra és nem bírtam nem hozzászólni

No ez már függőség kérem szépen!

online vagyok ültetés közben is ;]

Ültetés közben, atyaég! Mert én online vagyok meló közben az OK, alapból a notebookon dolgozom(vagy az orrom előtt van), de Te ilyen űrtáplálék keltetése közben is fél szemmel sasolod, mi a helyzet a covid topikokban! :Y Tényleg, mennyi topikja van már, én csak ezt olvasom?

(#80363) lacafaca

ezért kell ilyenkor minél többet fogyasztani a tegnap este általam mutatott cuccból...pont ezt pótolják

Ezeket is a pesti piacokon kellene vadászni vidéki mamikkal együtt?

[ Szerkesztve ]

(#80366) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) célja, hogy 2021 végére a világ lakosságának 20 százalékát beoltsák koronavírus elleni vakcinával.
célja, hogy az első félév végére a világ lakosságának 3,5 százaléka oltva legyen.”
Szárazjeges Pfizer-el és AZ-val első körben, aztán valszeg vesznek oroszt, kínait és indiait.
A Covax Facility programra 27.000.000.000 dollárt fordítanak.

(#80367) lacafaca válasza ubyegon2 (#80365) üzenetére


lacafaca
őstag

haladni kell a korral nem? másképpen kurvagyorsan bepelenkáznak az utódok ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80368) ubyegon2 válasza lacafaca (#80367) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

haladni kell a korral nem?

Inkább, mint a kórral, kétségtelen. Ez a pelenkázás tetszett! Elképzeltelek pellusban, amint ugrándozol a káposztáshordón és rikoltozol, hogy kabbecovid, kabbeparci, kabbemindenki! :D

[ Szerkesztve ]

(#80369) Csatravi válasza ubyegon2 (#80281) üzenetére


Csatravi
senior tag

Végre valaki, tudja mi a normális kaja :D
Kacsák és tyúkok elől amúgy sem esszük el a takarmányt. :)

(#80370) ubyegon2 válasza Csatravi (#80369) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kacsák és tyúkok elől amúgy sem esszük el a takarmányt. :)

Mekkora marhaság is lenne, mikor így ők is jóllakhatnak és mi is velük! ;] Ez az igazi tápláléklánc. Nem szabad kihagyni fontos elemeket belőle, mert akkor zőccségeket beszélünk gyakorta, mint lacakoma. :D

Épp most fokhagymáztam be a kilónyi jóképű disznókarajt, masszív szeletekre vágva. Csak az a kérdés, hogy az Airfryerben süssem-é vagy inkább egy liter zsírban, utóbbira hajlok kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#80371) Csatravi válasza ubyegon2 (#80370) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Csak az a kérdés, hogy az Airfryerben süssem-é vagy inkább egy liter zsírban, utóbbira hajlok kicsit."
Jó felé hajolsz :)
A sok reklámozott maszlagnak meg egészséges életmódi kajának meg nem kell bedőlni mert az sem szól másról csak az üzletről.

[ Szerkesztve ]

(#80372) lacafaca válasza ubyegon2 (#80370) üzenetére


lacafaca
őstag

bbb :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80373) ubyegon2 válasza Csatravi (#80371) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Most tényleg arra hajoltam, de van létjogosultsága az Airfryernak is, nem csak Látóasszonyos blogom/topik van már, hanem Airfryeres is és sütögetünk ám nagy kedvvel! A képen látható kaja 20 perc alatt fogyasztható, szóval ha időd vagy kedved nincs, kifejezetten jól jön ez a sütő, sok étek még finomabb is, sültkrumplit kifejezetten ebben jó sütni. Nem szívja tele magát a zsiradékkal például, ami húsnál nem zavaró, de krumplinál eléggé.

(#80372) lacafaca

Mit szólsz a képen látható egészségtelen kajákhoz? Kolléga egy egész madarat is sütött ilyenben.

[ Szerkesztve ]

(#80374) fatal` válasza ubyegon2 (#80373) üzenetére


fatal`
titán

Akkor én most betolok egy sajtburgert, sültkrumplival. Laca kitér a hitéből. :DDD

(#80375) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, a kölyök már 39 fokon izzik, néha köhög egyet, tök szarul van

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80376) ubyegon2 válasza fatal` (#80374) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Eddigi tapasztalatok alapján mondva, lacát max ezekkel az infókkal lehet X időre elüldözni! 😄

Jó étvágyat hozzá!

(#80377) attiati válasza lacafaca (#80372) üzenetére


attiati
veterán

b, bé, BÉ :DDD

(#80378) lacafaca válasza ubyegon2 (#80373) üzenetére


lacafaca
őstag

jó is a pirosra pirított kétlábú :K

na második fázis is pipa...pfff 10k a helyén :C

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80379) viharhozo válasza Parci (#80375) üzenetére


viharhozo
addikt

Nekunk ez harom hete megvolt. Az egesz bolcsoden vegigment ez.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#80380) Csatravi válasza ubyegon2 (#80373) üzenetére


Csatravi
senior tag

OFF!
"Most tényleg arra hajoltam, de van létjogosultsága az Airfryernak is"
Nem is ezt vontam kétségbe hisz ez egy ételelkészítési technológia hanem arra hogy ezt vagy azt egyél mert attól leszel egészséges. Mindig kitalálnak valamit ami mumus lesz az étkezés szempontjából és mindig lesz valami emberiséget megváltó (valakiknek pénzcsináló) módszer amivel előhozakodnak.

(#80381) Csatravi válasza Parci (#80375) üzenetére


Csatravi
senior tag

Jobbulást neki!

(#80382) Parci válasza viharhozo (#80379) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, jó, de vince 7 éves, suliból hozta, ott talán már nem megy ez

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80383) Csatravi válasza Parci (#80382) üzenetére


Csatravi
senior tag

Reménykedj, hogy nem a Covid.
Nálunk az egyik iskolába most elég rendesen bemászott ez a mocsok vírus. Onnan meg a gyerkőcök hazahordják, komplett családokat megfertőzni :(
Most több ismerős család is így járt.

(#80384) ubyegon2 válasza Csatravi (#80380) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mindig kitalálnak valamit ami mumus lesz az étkezés szempontjából és mindig lesz valami emberiséget megváltó (valakiknek pénzcsináló) módszer amivel előhozakodnak.

Naná, néha olyan eszközt látok, amiről elképzelni sem tudom, mi a ragyát tudnék vele kezdeni, de van olyan is, amivel tudnék, csak hát.....ilyen a rizsfőző! Az Airfryer tényleg olyanoknak is jó, akik amúgy nem nagyon szeretnének pepecselni sokat a konyhában, viszont tényleg rohadt drága, vártam is, hogy a Philips webshopban 40%-os engedmény legyen minimum.

Egyelőre azzal nem foglalkozom, mire mondja a marketing, hogy egészséges, biztosan nem fogok zsír, cukor meg hús nélkül vegetálni!

(#80378) lacafaca

Jó biza, már sajnálom, hogy csak XL-t vettem és nem XXL-t, az enyémben szorongana a madárka.

.pfff 10k a helyén

Nemsoká mehetnénk akkor legelni?

(#80375) Parci

Reméljük piszok hamar kilábal a gyerkőc és tudja folytatni áldásos tevékenységét! :K

[ Szerkesztve ]

(#80385) Parci válasza Csatravi (#80383) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyilván nem abban reménykedem, hogy az :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80386) natë


natë
nagyúr

link

Ez ok?

(#80387) Parci válasza natë (#80386) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, 99%-os szaturáció. mennyi legyen? :DDD nyugi, kutya bajod, pihenj, egyél, igyál :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80388) natë válasza Parci (#80387) üzenetére


natë
nagyúr

Elkezdett csipogni, mint az őrült, becsokiztam.

(#80389) Amur válasza Parci (#80385) üzenetére


Amur
addikt

Középső gyerek osztályát most vágták haza egy hét karanténba, mert két pozitív lett, és elég sokáig jártak iskolába náthás tünetekkel.(szülő letudta hogy ez csak egy kis megfázás..)
Szeptember-októberben még olyan szigorúság volt hogy eltüszentette magát a gyerek és hazaküldték..és csak orvosi igazolással mehetett vissza,most meg simán elfogadták hogy a szülő szerint csak náthásak..lazulnak rendesen a szabályok..
Az én fiamnak csak a hasa fáj, az meg nála sztenderd sajnos mert kiskamaszként kb. mindent mindennel összeeszik, és kb. reggeltől estig óránként űzi ezt a sportot..
Nőt is akkorát hogy lassan utolér..(15 éves)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#80390) Parci válasza natë (#80388) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, figyelj. kutya bajod! de tényleg. szépen nyomod lefelé a virnyákot, akit jól elkap, az nem így néz ki. nyugi. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80391) fatal` válasza natë (#80388) üzenetére


fatal`
titán

Nekem is elég érdekesen mér. Először mér 97-98-at egy ideig, aztán elkezd leesni 92-ig csipog majd kikapcsol. Leszed, visszarakom és 96-99 :D

Semmi bajod.

(#80392) Wn2tl válasza lacafaca (#80363) üzenetére


Wn2tl
tag

Azokat az izéket lehet venni valahol olyan kiszerelésbe, amit mutattál? Vicc nélkül megkóstolnám, de még soha nem láttam semmilyen boltban.

(#80393) Parci válasza fatal` (#80391) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az első mérések a pontosabbak. így érdemes:
- mindig ülve
- mindig nyugalomban
- mindig adott kezed középső ujjára téve
- egyszer, max. kétszer mérsz, aztán legközelebb órákkal később

nem kell orrba-szájba mérni az a lényeg, hogy vedd észre, ha tendenciájában elindul lefelé (azaz nem egy-egy rosszabb érték bejön, hanem eleinte 99% körüli, másnap 97% körüli, harmadnap 94% körüli átlagosan, akkor van helyzet).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80394) lacafaca válasza ubyegon2 (#80384) üzenetére


lacafaca
őstag

ez még csak az első eresztés paprika...az meg nemigazán jó legelni :DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80395) Amur válasza Kékes525 (#80361) üzenetére


Amur
addikt

Általánosan nézve igazad van, és biztos jobban tudod hiszen tanítottad, de:
"ATP képződhet minden olyan energiafelszabadító reakció segítségével, amely által felszabadított energiamennyiség meghaladja a 30,6 kJ/mól értéket. Így képződik ATP néhány más biokémiai reakcióban és a fotoszintézis fénytől függő reakciói során is (ez a fotofoszforiláció)."
én ez alapján írtam amit írtam.
"fotofoszforiláció (photophosphorylation)

A fotoszintézis során ADP-ből ATP keletkezik és szervetlen foszfát a fényenergia felhasználásával (vö. oxidatív foszforiláció). Kétféle útvonal létezik, a nem ciklikus és a ciklikus fotofoszforiláció, mely a kloroplasztiszok tilakoid membránjában zajlik."
Nem okoskodni akartam(szoktam..nagyképű vagyok alapból)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#80396) zsiga_667 válasza Parci (#80393) üzenetére


zsiga_667
tag

(Ha vótmá' akkor bocsi, nem olvastam végig az egész topicot.)
Ezeknél a kicióccó kínai pulzoxiknál arra érdemes figyelni (vásárlásnál), hogy ne csak az értékeket írja ki, hanem rajzoljon hozzá görbét is. Ha az úgy néz ki ahogy annak kell, akkor lehet elfogadni a mutatott értéket. Egy olyan mint ami a pár posttal fentebbi képen van, nem megbízható. Sajnos ezek olyanok hogy ha nem vesznek rendes jelet akkor teljesen fals értékeket tudnak mutatni, és ha nincs görbe nem látod hogy hihető-e.
És pont a covidnál kiemelten fontos ez, mert míg egyéb kórságoknál általában a panaszokból meg tünetekből meg lehet tippelni hogy reális-e az érték (szubjektíve panaszmentes beteg + alacsony SpO2 = mérési hiba); addig covidost nem egyet láttam már mosolyogva sétálgatni 70-et szaturálva.

szerk.:
#80395 Amur
Az ember nem tud fotoszintetizálni.

[ Szerkesztve ]

(#80397) lacafaca válasza Wn2tl (#80392) üzenetére


lacafaca
őstag

spárban tuti kapsz

kis okosítás hozzá

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80399) Chesterfield válasza zsiga_667 (#80396) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Tudnál esetleg néhány olcsóbb típust ajánlani?

(#80400) lacafaca válasza #20749568 (#80398) üzenetére


lacafaca
őstag

várjávárjávárjá...má te is? :U

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.