Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81151) forumpista válasza Asbee (#81133) üzenetére


forumpista
tag

Rátrompfolok, nem hisszük el az indiai számokat, nem hisszük el a kínai számokat, de ha azt kell alátámasztani hogy mennyire halálos a legújabb korona++ fiszf@szom brazil mutáció, akkor természetesen elhisszük a legalább ennyire megbízható brazil számokat :)
(Parci, ez nem rád vonatkozik)

@Z.É.T:
c: a svédeknél sem omlott össze sem az eü sem a gazdaság.
De mondok jobbat: ha teljesen szabadjára engedik a vírust és csak az idősek otthonaira koncentrálják a teljes védekezést, lenne rá egy ötösöm hogy kevesebb halott lenne, mint a mostani húzd meg - ereszd meg taktikával...

(#81152) Asbee válasza Parci (#81142) üzenetére


Asbee
veterán

Látod, mondtam. Kínai szigor + a szent grál. Köhögsz egyet, már munkatábor. De azért nehogy körbe nézzetek a neten, milyen tömegek vannak, hogyan. Tudom az mind kónteós, photoshop. fújj fújj.

Coyot: Végülis indiában mindenhol home office van, nincs egy hatalmas szakadék az országrész között.

(#81153) radi8tor válasza Asbee (#81152) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Home office elefánttal. :D

⭐ Stella

(#81154) Avicularia


Avicularia
veterán

Na asszonyt belőtték csimpánz dns-el :D

(#81155) Parci válasza Asbee (#81152) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

figyu, nem tudom, de őszintén szólva nevetségesnek is tartanám, ha megpróbálnám megfejteni. pláne, ha azért, mert tudjukmit szednek. elég régóta azon az állásponton vagyok, hogy nem tudunk eleget ezekről a helyekről. de szerintem nem kell fullba tolni a kretént: elég jól látszik most már európán belül is, hogy mit csinál a vírus, ha terjed és mit, ha nem. csodák nincsenek, még ott sem. fura is volna.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81156) Parci válasza Avicularia (#81154) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ugrál már a hónalját vakargatva? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81157) Avicularia válasza Parci (#81156) üzenetére


Avicularia
veterán

még nem, de mondtam neki, hogy ezután lehet több banánt kell venni a boltban :D

(#81158) Floyd80 válasza Corleone33 (#81130) üzenetére


Floyd80
addikt

Pedig nem mondhatod, hogy nem csinálnak kedvet hozzá! :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#81159) #22743424 válasza Avicularia (#81154) üzenetére


#22743424
törölt tag


Az itthoni így néz ki.

(#81160) Avicularia válasza #22743424 (#81159) üzenetére


Avicularia
veterán

hasonló

(#81161) #22743424 válasza #22743424 (#81159) üzenetére


#22743424
törölt tag

[link] :DDD https://youtu.be/4X-x_uOyHTw

[ Szerkesztve ]

(#81162) [CS]Blade2 válasza Parci (#81149) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ezzel nem kell szarakodni a szárazjéggel, simán szét tudják dobni a háziorvosoknak, egy mezei bármilyen hűtőben eláll. 1 adagos kiszerelések, nincs olyan, hogy legalább 6-10 ember legyen ott egyszerre, mert egyébként nem éri meg felbontani.
Kb. 70 adagot kaphatna minden háziorvos, az 35 embernek elég. Olyan 1-2-3 ezer fő tartozhat 1-1 háziorvoshoz kb. Ennyiből kell találni 35 embert, akinek megfelel ennek a gyártónak a terméke.

[ Szerkesztve ]

(#81163) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Minden ötödik ember a levegő szennyezettségébe hal bele, kétszer annyi, mint eddig hitték

Ehhez képest a covid tényleg nokedli.

x 30

az alant lévő calculator szerint:

A profilod alapján, Magyarországon a COVID vakcinára várakozók száma előtted 2 027 200 és 2 220 522 (fő) közöttre tehető.

Alig páran vannak előttem.

[ Szerkesztve ]

(#81164) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Covid-19 Oltási Sorrend Kalkulátor

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#81165) t72killer válasza Z.É.T. (#81136) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ehelyett sokan csinálták a legrosszabbat: elején, amikor még meg lehetett volna fogni lazaság, utána éveken át szerencsétlenkedés és küzdés a tesséklássék végeláthatatlan "védekezésbe" belefáradt lakossággal és harc a soktrillió víruspéldány gigantikus evolúciós erejével.

Persze a regnáló politkai elitnek ez nagyon is jól jön, minimum 2023ig garantáltan tematizálva van a politika. A vége felé pedig lehet megváltókrisztusatyaúristen képében tetszelegni, aki nagy kegyesen majd megengedi a pórnépnek, hogy elmenjen pl síelni, horribile dictu többezer eur-s költség nélkül egy év után meglátogathassa a londonban élő kisunokáját.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#81166) lacos001 válasza Sir Pocok (#81164) üzenetére


lacos001
senior tag

Rám ezt irja: "A második oltást 2022. január 23. és 2022. július 2. között kaphatod meg."

Igen, nem ott élek, de kiváncsi voltam. Itt Németországban azt irja ez a kispista kalkulátor, hogy szept 13 és április 2.2022 között.

hmm..

Más...
:U

[ Szerkesztve ]

(#81167) [CS]Blade2 válasza Sir Pocok (#81164) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

az első adag vakcinát várhatóan 2023. február 18. és 2023. április 18. között kapod meg. :DDD

Sz*r egyébként ez a kalkulátor, mert hétről hétre egyre több oltóanyag lesz. A héten kapunk vagy 700.000 adagot összesen. Rögtön nem 50.000 körül lesz a heti beadott, hanem vagy 200.000 körül.
A biztosan oltást kérőkkel sem érdemes számolni. Annál sokkal többen fogják kérni, csak olyan bizonytalanok, annyira döntésképtelenek, hogy egyenlőre ők nem látszanak még ilyen közvélemény kutatásokban sem. Szerintem a 18+ éves lakosság 60-70%-a között lesz valahol a vége.

(#81168) Ringman válasza Sir Pocok (#81164) üzenetére


Ringman
nagyúr

beírtam a 93 éves nagyanyámat:

kiindulva abból, hogy a beoltottak száma heti 47 250 fő és a biztos oltásfelvevők aránya 38%, az első adag vakcinát várhatóan 2021. november 14. előtt kapod meg.

A második oltást 2021. december 8. kaphatod meg.

:DDD

(#81169) Stanlee válasza Ringman (#81168) üzenetére


Stanlee
őstag

A heten jon kb. 120 ezer AstraZeneca, utana marcius 2-an kb. 180. Ha nem annyi lesz, mea culpa, de a nagy EUs szamolbol szamoltam vissza.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#81170) fatal` válasza ubyegon2 (#81163) üzenetére


fatal`
titán

A profilod alapján, Magyarországon a COVID vakcinára várakozók száma előtted 2 469 020 és 2 668 089 (fő) közöttre tehető.

A második oltást 2023. március 14. és 2023. május 12. között kaphatod meg.

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#81171) ubyegon2 válasza fatal` (#81170) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem mintha sürgős lenne, de addigra már hol leszünk? Ha nem lennék kóros feledékeny, valami krónikus betegség is eszembe jutna, bár gondolom, ha semmit nem kell szednem, akkor nincs ilyenem. Nem bánom azért ezt sem.

[ Szerkesztve ]

(#81172) Dottorei válasza fatal` (#81170) üzenetére


Dottorei
tag

á ez nem korrekt kalkulátor, nem kérdezi hogy fidesznyik vagy e, a jakupcseket be kéne ütni hányadikra adja ki

(#81173) Stanlee válasza lacos001 (#81166) üzenetére


Stanlee
őstag

#ÄrmelHoch - durvan kitalalt medikampany, en az elejen amikor lehetett regisztralni, azt hittem hogy itt Bajoroszagban csak valami elirasbol lett ez a kifejezes beleirva a weboldal szovegebe, de celzottan.

Nekunk mar megint nem kuldtek ilyen, nalunk mindent magatol kell az embernek kikeresnie.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#81174) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Tegnap megvolt a második adag Pfizer.
A mellékhatások nem lettek nagyobbak. Nekem az oltás utáni izomfájdalom is elmúlt már, de még érzékeny az oltás helyének környéke. A munkatársaimnál is az izomfájdalom a jellemző. Lázról senki sem panaszkodott. Egy személyt kellett helyettesíteni, de ő az első kört is jobban megszenvedte. Begyűjtött már néhány stabil betegséget.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#81175) lacos001 válasza Stanlee (#81173) üzenetére


lacos001
senior tag

Itt biztosan belefér a büdzsébe...

Jött mellé kb 3 igazi kampányos cetli is..Ott már szó sincs a covidról. :D
Hamarosan március 14, gondolom már izgulnak. Pfejjjj

(#81176) Rage47


Rage47
veterán

Most szerintetek tényleg lehetséges, hogy 2 év múlva kapok vakcinát?!

(#81177) fatal` válasza Rage47 (#81176) üzenetére


fatal`
titán

Kizárt. A jelenlegi 7 napos csúszóátlaggal számol. Nyilván felpörög majd, ha több oltóanyag lesz. Én is csak a poén kedvéért másoltam be. :)

(#81178) #22743424 válasza Hieronymus (#81174) üzenetére


#22743424
törölt tag

Jó hírek :) Mondjuk annak az egy emberkének nem de ez benne van a pakliban sajna :)

[ Szerkesztve ]

(#81179) Rage47 válasza fatal` (#81177) üzenetére


Rage47
veterán

Most regeltem amúgy. De semmi visszajelzés. Full amatőr érzése van az egésznek. Így kb. eltűnnek azadataid, amiket adtál, olyan érzés. :W

(#81180) Parci válasza Rage47 (#81179) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert még csak szoft diktatúra. ha felkeményedik, te is eltűnsz... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81181) fatal` válasza Rage47 (#81179) üzenetére


fatal`
titán

Én decemberben regeltem (vagy novemberben? már nem emlékszem, viszonylag az elején, amint lehetett 1 pipával), de semmit nem kaptam azóta sem.

(#81182) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Igen én is a poén kedvéért linkeltem. :D :(

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#81183) Floyd80 válasza Rage47 (#81179) üzenetére


Floyd80
addikt

Ha már amatőrizmus:

„Nem arra való ez a fecskendő, ezekkel egy vitamininjekciót lehet beadni” – mutatta be a fecskendőt a műsorban Komáromi. A Pfizer vakcinából hat embert lehet beoltani, a szerinte nem megfelelő fecskendővel viszont ötöt is alig, ezért egy része pocsékba megy.

A megfelelő fecskendőből nincsen elég, ha időben megrendelték volna, le lehetett volna gyártani a megfelelő mennyiséget – állítja a háziorvos.
A sofőr egy ampulla oltóanyagot, hozzá hat fecskendőt, hat tűt visz a háziorvosoknak, valamint egy olyan nyilatkozatot, ami Komáromi szerint jogilag nem tiszta, ugyanis abban nincs benne, hogy a beteg kéri az oltást, tájékoztatva lett a mellékhatásokról vagy feltehette a kérdéseit. Komáromiék ezért a lap hátoldalára nyomtattak egy nyilatkozatot, ami jogilag védi a beteget és az orvost is.

Komáromi: nem megfelelő fecskendőket küldenek az ampullák mellé, az oltóanyag egy része pocsékba megy (atv.hu)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#81184) radi8tor válasza ubyegon2 (#81163) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A jó hírrel már nem is foglalkozol? :DD

“az első adag vakcinát várhatóan 2022. október 24. és 2023. január 1. között kapod meg”

Szerk: vótmá’

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#81185) Floyd80


Floyd80
addikt

Én regisztráltattam magam oltásra is, szeretném minél hamarabb megkapni, de nem szeretnék sem kínai, sem orosz védőoltást. Ne haragudj meg drága Cilike. Én nem nézem le se a kínai, se az orosz minőséget. De én már olyan öreg vagyok, én nem adatok be olyan vakcinát, amelyek papírjai, tesztelési eredményei nincsenek meg. Csak ezért, csakis ezért, én is a Pfizert kérném, vagy a Modernát. Nem vagyok egy válogatós típus és tudom, hol a helyem. De magyar testbe magyar vakcina! Tudod, magyar ésszel, amcsi pénzzel! Meg figyelj, ha esetleg választás hiányában mégis az inaktív döglött vírust kapom meg, és a védettség kialakulása előtt mégis elkapom a Covidot is, a kettő nem okoz nagyobb bajt, mint a sima vírus?

Kolozsvari Szalonna es Hir-Telen Beszolunk (kolozsvaros.com)

Van valami alapja az utolsó kérdésnek?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#81186) Ringman válasza Floyd80 (#81183) üzenetére


Ringman
nagyúr

brüsszel már a küldött fecskendőket is kicseréli!

(#81187) [CS]Blade2 válasza Rage47 (#81179) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Kiadta, hogy sikeres volt a regisztráció, mint amikor rendelsz valamit, és a végén kiírja, hogy a rendelésedet fogadtuk?

Valami ilyesmit kellett látnod, mielőtt bezártad:
Szerintem a legtöbb hiba user error. Én már millió szám rendeltem pl. neten, és még eddig csak olyan volt, hogy elírtam az e-mail címem, szóval az én hibám volt, user error. Olyan sosem volt, hogy benyomtam, hogy küldés, és nem ment volna el, olyan meg pláne nem, hogy kiírta, hogy sikeres, és mégsem.
Vagy diktatúra meg egyebek, mint a többiek mondják.

(#81188) ubyegon2 válasza radi8tor (#81184) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A jó hírrel már nem is foglalkozol? :DD

Dehogynem! Simán feltételezzük, hogy még másfél év múlva is működni fogok, hiszen csak akkor vehetem fel az oltást. :D Jó ez, amúgy sem szeretem, ha ilyen ügyekben kapkodunk.

(#81189) fatal` válasza [CS]Blade2 (#81187) üzenetére


fatal`
titán

Jah, user error, hogy excelben vezetik össze a postai és az online reget, majd szűrt listát küldenek a háziorvosnak, mint, ahogy korábban olvasható volt a topicban. :DDD

Nem azzal van a gond, hogy esetleg nem megy be a kérés, hanem azzal, hogyha valami elb*nak utána, akkor nincs semmi bizonyíték, hogy tényleg regisztráltál, mert a 21. században egy e-mailes visszaigazolás a regisztráció után, űrtechnológiának számít a vakcinainfon.

(#81190) Rage47 válasza [CS]Blade2 (#81187) üzenetére


Rage47
veterán

Igen, ez volt a végén, de emailt nem kaptam.

(#81192) Wn2tl válasza Floyd80 (#81127) üzenetére


Wn2tl
tag

"Mégis milyen vizsgálatokat? "

Ez jó kérdés, ha Mr. Kakadu már behozta, akkor min megy a huza-vona?
Színjáték az egész.

(#81193) radi8tor válasza fatal` (#81189) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ugyan már, ennél komolyabb dolgokról sem küldenek visszaigazolást. Pl február elején bejelentettem valamit az önkormányzatnak aztán azóta csend van. Rájuk telefonáltam nemrég, hogy mi újság. Ja persze megvan a beadvány és aláírásra vár. De egy elektronikus értesítést igazán küldhettek volna, hogy köszi fogadtuk.

⭐ Stella

(#81194) gergo5991 válasza ubyegon2 (#81002) üzenetére


gergo5991
őstag

tudnád linkelni ezt a kúrát? mert nem találom. Annak ellenére hogy negativ lett a tesztem, nem vagyok nyugodt. voltam körzetihez meghallgatta a mellkasom nem hallott semmit. Az egész testes fájdalom már elmult, itt ott nem is hogy belehasit csak érzem a hátam meg az oldalam, mint amikor nyújt az ember és már eléggé a határon van, a bőröm még érintésre érzékeny, testhő le fel ugrál 36,6 rá fél órára 37,3 utána megint 36,8 rá 1 órára. A fülem kurvára fáj, mondta vegyek patikányban vény nélküli fülcseppet rá de attól úgy érzem még jobban fáj. jelenleg napi 1000mg c vitamint nyomatok, 3x2000 dvitamin reggel délbe este, meg a körzeti ajánlotta hogy vegyek cinket meg szelént, hát ilyen packot vettem amiben 1db tabletta: 162mg c vit, 9mg e vitamin, 6,75mb cink, 0,04 szelén van, dobozon ráirva szigorúan napi 1db csak.

(#81195) Stanlee válasza Hieronymus (#81174) üzenetére


Stanlee
őstag

Ez jol hangzik. Van valami hired mas helyen dolgozokrol ismeretsegi korben, akik Astrat kaptak, azok hogy reagaltak? Most azzal van tele az nemet media, hogy az astraval oltott egeszsegugyi dolgozok kb. negyede jelentett beteget oltas utan, a Pfizerrel oltottak sokkal kevesebben betegedtek le.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#81196) daneel_hu válasza Stanlee (#81195) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ismerős orvos, kollégiáival együtt Pfizert kapott.
Két napig (5 doki) fel sem tudták venni a munkát. (nagyon szarul voltak a 2. oltás után)

Valószínűleg ez is egyénfüggő.

(#81197) Csatravi válasza bopeti98 (#81191) üzenetére


Csatravi
senior tag

A Portfolio elég hiányosan írta meg a cikket és szemérmes módon valamit elhallgatott!

"A holland kormány azonnal megfellebbezte a hágai bíróság döntését, Mark Rutte ügyvivő kormányfő pedig a kijárási tilalom betartására szólított fel "
[link] [link]

(#81198) Stanlee válasza daneel_hu (#81196) üzenetére


Stanlee
őstag

Sajnalatos, hogy meg igy tobb millio oltott utan sem igazan tudjak, hogy kik azok, akiket nagyon megvisel az oltas.

Ettol fuggetlenul en meg mindig azt mondom, hogy oltassuk be magunkat, es birjuk ki azt az 1-2 napos otthoni labadozast, ha az oltasra rosszul reagal a szervezetunk, minthogy korhazba keruljunk fertozes eseten, mert az se lesz jobb.

szerk: Ez az Arnold Monto jo fej virologusnak tunik: „Wir werden noch viele Virus-Varianten erleben. Keine Panik“

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#81199) Floyd80


Floyd80
addikt

A Johnson meg a Johnson is beadta az EMA-hoz a kérelmet, elvileg március közepére megkapják. Mire várnak az elvtársak? Nem lenne jobb egy EMA-engedély a zsebben?

Coronavirus-Impfstoff: Johnson & Johnson beantragt Zulassung in der EU - DER SPIEGEL

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#81200) daneel_hu válasza Stanlee (#81198) üzenetére


daneel_hu
addikt

Én is ezt mondom.
Jobb ez így mint 12-14 nap, ugyanilyen tünetekkel egy esetleges súlyos végkimenetellel.

Akik emiatt panaszkodnak, azok nem tudják mitől mentesülnek. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.