Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#86001) Stanlee válasza Alex91 (#86000) üzenetére


Stanlee
őstag

Ez igy mekkora hulyeseg mar. Ha nem jart kulfoldon, es megfertozodott a brazil valtozattal, akkor ha nem a szentlelek fertozte meg, mar van az orszagban mas, akitol elkaphatta, szoval nem o az elso.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#86002) Lauda válasza Ringman (#85995) üzenetére


Lauda
félisten

Nem kell összefüggnie a coviddal a betegségének. Lehet ez akár intő jel is, hogy már olyan emberek is belehalnak a kovidba, akiknek nincsen az esélyeit csökkentő krónikus betegsége. Főleg 48 évesen azért durva. (ha hiszünk minden adatnak)

(#86003) Rive válasza janeszgol (#85999) üzenetére


Rive
veterán

... Tehát 30-as, betegség nélkül, így leghátrább kerül, viszont tegnap Zacher azt nyilatkozta, hogy egyre több (a betegek egyharmada) 30 és 40 év közötti, tök egészséges emberek kerülnek súlyos állapotba.

Az 'egyre több' így ebben a formában csak annyit jelent, hogy egy korcsoporton belül több a beteg, nem pedig annyit, hogy a korcsoportok közötti arányok tolódtak volna el. Továbbra is az idősek vannak a legnagyobb veszélyben.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#86004) janeszgol válasza Lauda (#86002) üzenetére


janeszgol
félisten

Őszinte leszek, én nem hiszek ezeknek az adatoknak. Nyáron mi volt? A halálozás folyamatosan 8 és 14 között volt kb. Egyenletes stattal haltak meg az emberek?
Farkasházy Tivadar is írta kb fél évvel ezelőtt, hogy az akkori számok egy hónapra nézve 84 és 98 között volt. Ennyire egyenletes lenne?

Ha egy fiatal, egészséges szervezet is könnyen belehal, akkor nem lenne indokolt a tavalyinál sokkal szigorúbb lezárás?

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#86005) janeszgol válasza Rive (#86003) üzenetére


janeszgol
félisten

Hm, lehet. Viszont akkor ez már morális problémát is felvethet. Nem?
Na meg az, hogy a tanároknak továbbra is szabadon választott, mint elméletileg mindenkinek az oltás.
Pedig már kikiáltották az iskolákat gócpontoknak, a gyerekeket halálos ítéletnek.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#86006) Drizzt válasza Rive (#86003) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szlavik meg egy hete azt mondta, hogy azelott 70 volt az atlageletkor az intenziven levoknel, s az lement 55-re. Az arany eltolodas nelkul eleg eselytelen lenne.

I am having fun staying poor.

(#86007) Parci válasza janeszgol (#85999) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

amíg kevés az oltás, muszáj valakiket előrébb és valakiket hátrébb sorolni, és azért a mutánsokra is igaz, hogy minél idősebb és alapbetegebb valaki, annál veszélyesebb rá. van ráció abban, hogy a fiatalok maradnak hátul a listában, csak közben már ők sem lehetnek teljesen nyugodtak. a mikrokörnyezetemből kiindulva ők is erőteljesebb lefolyásra számíthatnak, jobban ledönti őket a lábukról :U

és nem tesztelnek oltás előtt, sajnos, pedig lehetne spórolni az oltással, ha a már átesettek most nem kapnának és később is csak egyet.

fogalmam sincs, hogy "mi" mikor kerülünk sorra, szerintem akkor, amikor már vakcinadömping lesz. vagy a tegnapi hírek alapján még akkor sem, hiszen igazából most is a már itthon lévő vakcináknak csak a fele (!) van beadva :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86008) Parci válasza Ringman (#85995) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az ilyen-olyan allergiák nem egyfajta autoimmun parák? nyilván vannak fokozatok, és nyunyónéniéknek azt sem hiszem el, amit kérdeznek :(, de úgy tudom, hogy az is félreműködő immunrendszert jelez.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86009) Lauda


Lauda
félisten

Bárcsak két hétig tartana a magyarországi lezárás! – A külföldi példák egészen mást üzennek

Nehogy az legyen a vége, hogy majd május közepe felé kezdenek nyitni... :U Esély szerintem sok van rá. :(

(#86010) radi8tor válasza Lauda (#86009) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Naivitás lenne azt hinni 2 hét múlva egymás nyakába borulhat mindenki, mert megmenekültünk.

⭐ Stella

(#86011) Parci válasza Lauda (#86009) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha hamarabb nyitnak, csak rosszabb lesz, akkor már tényleg legyen zárka és oltás ezerrel, aztán nyitás és egy normális(abb) nyár. jó lenne ezt a nyűglődést nyárra magunk mögött tudni, azt meg gondolni sem merem, hogy mi lesz, ha a következő őszbe is ezzel a szerencsétlenkedéssel csúszunk bele. addigra tényleg lázadáska...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86012) Parci válasza radi8tor (#86010) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak tudnám egyébként, hogy a nagyvezír mire gondolt, amikor pár napja még nyitásról delírált, meg konzultált, meg kutyafüle. ennyire el volt tájolva? vagy miben hitt? :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86013) radi8tor válasza Parci (#86012) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én úgy tippelek az állhat mögötte, hogy azt akarták mutatni: ők nyitni akarnak de a járványügyisek nem engedik.

⭐ Stella

(#86014) UberMutant válasza Parci (#86008) üzenetére


UberMutant
őstag

a pollenallergia nem autoimmun, hanem az immunrendszer túlzott reakciója egy külső ágensre. az autoimmun a sajátot támadja.

(#86015) Lauda válasza Parci (#86011) üzenetére


Lauda
félisten

Én is így gondolom. :K

(#86016) Rive válasza Drizzt (#86006) üzenetére


Rive
veterán

...azelott 70 volt az atlageletkor az intenziven levoknel, s az lement 55-re. Az arany eltolodas nelkul eleg eselytelen lenne.

Ez csak a betegek korcsoport szerinti pillanatnyi eloszlása, nem a veszélyeztetettség. Ahogy pl. nyáron az amcsiknál volt olyan, amikor a fiatalok között terjedt gyorsan => sok fiatal lett beteg, annak ellenére, hogy a fiatalok között alacsonyabb a betegek aránya.
Szóval most az van, hogy az angol variáns nagyon szeret az iskolákon, ovodákon keresztül terjedni => a gyerekes szülők korosztálya túlreprezentált, annak ellenére, hogy a korosztályon belül a (súlyos) megbetegedés esélye továbbra is ~ a régi.
Várhatóan most jön az a kör, hogy az oktatást bezárták és aki szülő nem tud megülni a s*ggén az majd megy látogatni (vagy a nagyi megy a gyerekre vigyázni) és hazaviszi a meglepit a nagyinak.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#86017) w.miki


w.miki
veterán

Angol variáns végigment valakin?
Mik a tünetei? Hogyan érdemes kezelni, mire érdemes figyelni?
Hogy vészelte át? Mit evett? Mi segített?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#86018) Narxis válasza radi8tor (#86010) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szegény daneel vagy ki addigra agyvérzést kap, legalább az iskolákat ki kéne nyitni, hogy kisgyerekkel rendelkező honfitársaink ne szaladjanak világgá. :DD

Thanos was right.

(#86019) S e t h válasza Parci (#86012) üzenetére


S e t h
nagyúr

Mindenben ami nem szakértői.
Január-február környékén már készültek a nyomdákban a legyőztük a vírust plakátok március 15-re.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#86020) Parci válasza UberMutant (#86014) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszönöm a pontosítást!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86021) Parci válasza w.miki (#86017) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ugyanazok, mint eddig. szaglásvesztés picit ritkább, de van. hogyan érdemes kezelni? azt is ugyanúgy, mint eddig (ha nem vagy képben, linkelek korábbi posztot)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86022) Parci válasza Narxis (#86018) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

rohadtul nem kéne kinyitni az iskolákat most. én nem engedem vissza a fiam, amíg anyafejjel valamelyikünk nem lesz beoltva vagy le nem megy a 3. hullámlovasszörf, ezt most eldöntöttem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86023) w.miki válasza Parci (#86021) üzenetére


w.miki
veterán

linkelj. Jó lenne egy gyakorlati útmutató

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#86024) Narxis válasza Parci (#86022) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nekem mindegy de te is láttad, hogy hogy mérgelődött tegnap pedig az még csak az első nap volt. :D

Thanos was right.

(#86025) Rive válasza Parci (#86011) üzenetére


Rive
veterán

Egy-két mérsékelt allergia ~ normális amennyire tudom: afféle 'mindenkinek van'. A súlyos reakció (sokk) vagy a 'mindenre (is)' jellegű allergia az, amit abnormálisnak tartanak.

Amúgy a jelen oltási és terjedési tempó mellett nagyjából reális, hogy az angol variánst tekintve ~ májusra (végére) ismét egy súlyosabb lezárások nélkül is kezelhető szintre érhet a betegek száma és az effektív R is és visszajutunk ~ a január-februári állapotba.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#86026) Parci válasza Narxis (#86024) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

majd megnyugszik ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86027) Parci válasza w.miki (#86023) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyrészt, van egy videó fent az összefoglalóban, azt nézd meg.

másrészt, nézd át ezt. ő a topik mentőorvosa. a lista a betegség ALATT értendő, nem előtte-utána-megelőzésre. ami még hozzátennék a listához, az az azelasztin (pl.: allergodil orrspray), reggel és este 1-1 fújás az orrba. laborban egészen kis mennyiség is ölte a koronát ezerrel, jakab ferencék ajánlották.

harmadrészt, ez egy fórum, nem egy orvosi konzultáció, utoljára tegnap szállt belém itt user, mert egy ilyen kérdésre, mint most a tiéd, válaszolni merek. szóval legyél tisztában a felelősségekkel (= az a tiéd). bocs, hogy ezt le kellett írnom. :U

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86028) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

"Nőnapon általában eszembe szokott jutni a francia Andrè nővér, s nemcsak azért a röpke 117 évért, amit eddig leélt. Most éppen azért, mert a napszemüveges apáca 3 hete vigyorogva maga mögött hagyta a covidot is. Lehetetlen legyőzni, se világháborúk, se politikai válságok, se betegség, róla aztán lehet példát venni, s nemcsak a nőknek, nőnapon. Hajrá hölgyek, bis 117!"

⭐ Stella

(#86029) janeszgol válasza w.miki (#86017) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez a kérdés azért is nehéz, mert az emberek egy része nem megy el tesztelni, így nem tudni melyik verzió támadta meg. Pont a múlthéten volt beteg muterom legjobb barátnőjének lány tesója (68 éves, járókocsival jár, mert szédül, ámde szervi bajt nem találtak nála, így nem tudták megmondani még tavaly év végén, hogy mitől szédül), és gyakorlatilag 4 napig tartott nála a dolog. A fia betegítette meg.
De tesztelni nem ment el.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#86030) radi8tor válasza Narxis (#86024) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mérgelődés még csak a második lépcső az 5-ből Elisabeth Kübler-Ross listáján. :D

1. Elutasítás
2. Düh
3. Alkudozás
4. Depresszió
5. Belenyugvás

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#86031) janeszgol válasza radi8tor (#86030) üzenetére


janeszgol
félisten

Kegyetlen vagy. Szegény. :)

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#86032) updog válasza Parci (#86011) üzenetére


updog
senior tag

"mi lesz, ha a következő őszbe is ezzel a szerencsétlenkedéssel csúszunk bele"

Remélem elfér itt mint abszolút magánvélemény / gondolat: nekem - látva a kisebb és nagyobb sugárban is folyó dolgokat, néha az ilyen sablon amcsi filmek jutnak eszembe a (közel)jövőről - hogy a 147 perces film 59. perce körül még csak a nézők tudják, hogy bármekkora szarvihart győztek le a főhősök az első órában, a java még csak ezután fog jönni, miközben a film szereplői éppen pezsgőt bontanak, mert azt hiszik, vége :D De remélem utólag majd röhögünk egy jót ezen :)
Kicsit már apatikus vagyok, pedig úgy érzem elég sokáig konzisztensen kitartottam.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#86033) daneel_hu válasza Narxis (#86018) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Szegény daneel vagy ki addigra agyvérzést kap, legalább az iskolákat ki kéne nyitni, hogy kisgyerekkel rendelkező honfitársaink ne szaladjanak világgá. :DD"

Ja. :)
A jó büdös k**** any**** aki kitalálta, hogy az alsósok digitálisban nyomják.
Szép és jó csak nem lehet mellettük dolgozni. Homofiszban sem, sehogysem.
Nálunk még van a lányom, nagycsoportos ovis.
Képzelheted. :DD
Asszony home office (állami cég), nekem van saját vállalkozásom, emberekkel. Tehát nekem dolgoznom (kéne). Home Office kizárt mert nem számítógépen dolgozunk.

Kibaszott naív aki azt gondolja, hogy ekkora gyermekek mellett lehet dolgozni.
Ha nem home offiszban vagy akkor azért nem, ha pedig igen akkor azért se.

(#86034) Csatravi


Csatravi
senior tag

Ha még ketten lebetegszenek, leállhat a 2-es metró
Az elkésett és nem megfelelő intézkedések miatt már lassan (egyre gyorsabban) nem a kormány intézi a zárást hanem a vírus.

(#86035) Ricardo válasza Csatravi (#86034) üzenetére


Ricardo
félisten

Ennyit a "szabadon kellene engedni" elméletekről. Akkor is leállnának a dolgok, csak nem szabályozottan. Ráadásul az áldozatok száma is jóval magasabb lenne.

(#86036) Elektrosokk válasza Csatravi (#86034) üzenetére


Elektrosokk
addikt

majd megyünk gyalog, amúgy is jobb a "friss" levegőn.

Azért ez erősen propaganda szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#86038) Csatravi


Csatravi
senior tag

[link] (Telex)
"Azt nem fejtette ki, hogy mit ért célegyenes alatt. Nem is világos, mire utalhatott..."

A lélegeztetettek durván növekvő, naponta rekordokat döntögető számát elnézve szerintem a célegyenes a - Halálfutam - célegyenese lesz.

(#86039) Csatravi válasza Elektrosokk (#86036) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Azért ez erősen propaganda szerintem. "

Miért gondolod? Pont olyan szakma amibe nem tudsz csak úgy leakasztani egy helyettesítőt.
Az esetszámok durván nőnek így miért olyan elképzelhetetlen hogy igaz amit írtak?

(#86040) Csatravi válasza bulikavagyok (#86037) üzenetére


Csatravi
senior tag

Azzal valószínű, hogy világrekordot döntünk az arányosságokat is figyelembe véve.

(#86041) Floyd80 válasza Lauda (#86009) üzenetére


Floyd80
addikt

Ez is kemény adat mára: Az elmúlt napon 17 265 koronavírustesztet végeztek – a járvány kezdete óta összesen 3 891 778-at –, amelyek 37,61 százaléka lett pozitív.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#86042) radi8tor válasza Csatravi (#86039) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez az a metro, amit nem kell vezetni csak ott kell ülni a fülkében és figyelni a megállókban, hogy ne szaladjon senki alá?

⭐ Stella

(#86044) FіkuszKukіsz válasza radi8tor (#86042) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Az a 4-es.

Romanes eunt domus

(#86045) lacafaca válasza bulikavagyok (#86037) üzenetére


lacafaca
őstag

magyarul kijelenthetjük, hogy a vakcina szart sem ér (mivel az eu-ban mi állunk vele a legjobban), a járványügyi intézkedéseknek semmi értelme, mert semmi ráhatása az egészre...fasza :C

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#86046) Narxis


Narxis
nagyúr

Megteltek a koronavírusos betegek számára fenntartott ágyak a Dél-pesti Centrumkórházban [link]

Thanos was right.

(#86047) radi8tor válasza FіkuszKukіsz (#86044) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor zárják le a 3-ast. Problem solved. ;]

⭐ Stella

(#86048) Z.É.T. válasza lacafaca (#86045) üzenetére


Z.É.T.
őstag

A férfi megevett két fej káposztát - többet, mint bármelyik szomszéd! - mégsem lett teljesen egészséges, pedig halála előtt még be is vett kettőt a felírt 40 adag gyógyszerből.
Se a káposztának, se a gyógyszernek semmi ráhatása az egészre... fasza :C

(#86049) S e t h válasza lacafaca (#86045) üzenetére


S e t h
nagyúr

Egy dolgot lehet csinálni, megtanulni a vírussal élni.

Egészségügybe eddig nem látott mértékű pénzt pumpálni és nem katonásdit játszani, ugyanis a vírusra nem hat sem a propaganda, sem a virtus.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#86050) Coyot válasza Z.É.T. (#86048) üzenetére


Coyot
őstag

:C

Előbb utóbb igaza lesz nem félek ettől, de ma megint nem sikerült, ejjj :D

Má' nem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.