Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45001) idegen lény válasza Floyd80 (#45000) üzenetére


idegen lény
őstag

Csak használnák már őket.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#45002) Ezekiell válasza BalanceR (#44998) üzenetére


Ezekiell
veterán

Tippelj hármat, kihez megy a "raktárpénz"....

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#45003) Ringman válasza Floyd80 (#45000) üzenetére


Ringman
nagyúr

erre van azt hiszem elkölthető eu-s forrás, más kérdés hogy ez hogyan hasznosul

(#45004) Ringman


Ringman
nagyúr

(#45005) radi8tor válasza Ringman (#45004) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sokkal kevesebben voltak az előző évekhez képest. Akár el is maradhatott volna.

⭐ Stella

(#45006) BalanceR válasza Ringman (#45004) üzenetére


BalanceR
addikt

Na az ezen résztvevőkért igazán nem lenne kár , akár a pestis is pusztíthatna :DDD
Akik szervezik alapból 100 év börtön... rogán cecíliácska meg celebbotoxmosoly réka, és a párthű férjecskéje.
A résztvevők meg főként titkárnőcskék, meg unatkozó anyukák, akik az instán meg a facebookon élik az életüket, életmódtanácsadók az isteneik, oravec nóra idézeteket mantráznak egymásnak, és annyira fittek, hogy lowcarb, paleo, smartwater diéta után ugrálnak a már 10 éve is gáz DJre...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#45007) t72killer válasza Ringman (#45004) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megmondták az okosok: ez egy intelligens vírus, a Géc tervezte. Ha érzékeli, hogy sportol a hordozó, akkor nem terjed.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45008) bigdady válasza t72killer (#44978) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kórházba fekvés előtti kórházi mintavétel, nem hinném fals pozitívnak.
Egyébként másik ismerős is így járt ott a gyerek focizik a honvédban ezért sűrűn tesztelik és kiderült az lett, majd két hétig otthon ő is a szülőkkel de ott még orrfolyas sem volt senkinek nem hogy köhögés. Szóval nem hinném

[ Szerkesztve ]

(#45009) bigdady válasza Z.É.T. (#44979) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hogy mennyire féltek tőle erre a gyerek összeszedi úgy hogy semmi baja nem lesz majd összezárva vele sem kapja el senki

(#45010) Memmaao válasza t72killer (#44978) üzenetére


Memmaao
addikt

Nincs olyan, hogy fals pozitív! PCR teszt. Fals negatív lehet, ha még alacsony a kópia szám, de ha pozitív, akkor a vírus ott van.

My name is Bond, James... Dean.

(#45011) pjen


pjen
félisten

Üdv.A hirstarton van egy a doppingról.A járványtól függetlenül doppingolnak a szuper egészséges élsportolók.Lehet nem is olyan egészségesek.

(#45012) Asbee válasza bigdady (#45008) üzenetére


Asbee
veterán

Nézd, nekem meg jó ismerősöm, 16 és 18-ik napon vett mintája is pozitív még. Az első vételtől számítva.... Előtte 4 napja már lázas volt... Így most megint kapott 10 napot és várni kell a 2 negatívra. És ami rosszabb ha otthon egész nap tesz-vesz, elfárad, köhöh, hőemelkedés. 40-es éveiben jár, egészséges...Egész család elkapta tőle, ők nagyon enyhe tünetekkel 14 nap után szabadok. Szóval van ilyen példa is.

(#45013) Parci válasza Memmaao (#45010) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kérünk szépen helyzetjelentést a frontról! :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45014) bigdady válasza Asbee (#45012) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én is hallottam egy 40-es ürgéről ő 5 napig otthon feküdt 39 lázzal és utána került be a kórházba, 3 óra múlva meghalt, tüdőgyulladás. Szerencsére ez a ritkább sztori, ezért nem kell otthon kifeküdni ha szarul van valaki

[ Szerkesztve ]

(#45015) Parci válasza bigdady (#45014) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lyézusom. :(

nehéz ám eltalálni a pontot, amikor érdemes bevonulni a(z addigra már tele lévő) kórházba ezzel. 5 nap láz sem feltétlenül indokolja. persze, ha mellette olyan gyenge volt, hogy a wc volt a mount everest és levegője is annyi volt, mint ott, az más.

azért az ilyenek miatt csak érdemes komolyan venni ezt a szart, nem rettegni tőle, hanem felkészülten várni (és például belőni, hogy mikor hívok mentőket -- én ezért szereztem be pulzoximétert, korábban azt sem tudtam, hogy mi az).

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45016) Ringman válasza Parci (#45015) üzenetére


Ringman
nagyúr

én ezért szereztem be pulzoximétert, korábban azt sem tudtam, hogy mi az

dettó, múltkor pont volt a lidl-ben, emlékeim szerint 6k-ért.

(#45017) Drizzt válasza Parci (#45015) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem meg idén az volt a nagy felismerés, hogy van pulzoximéter a telefonomba építve. :D
Pedig akkor már vagy egy hónapja old-school csuklófogós módszerrel mértem a pulzusomat.

I am having fun staying poor.

(#45018) Lauda válasza bigdady (#45014) üzenetére


Lauda
félisten

Igen ezt így leírni könnyű, csak nehezen tudja belőni az ember, hogy mikor van az a pont, amikor itthon nem megy tovább.

(#45019) Parci válasza Drizzt (#45017) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én amúgy is agyaltam valami okoscuccon a futáshoz, ez adta meg a végső lökést, így van pulzus- és spo2-mérés a csuklón. na mindegy, srácok, majd ügyesen kifeküdjük ezt a kínai vészt!

Lauda: hát ez az. 2018. karácsonyán influenzás volt az egész család, a nagyobbik fiamnak 8 napon át volt 39 feletti láza (nem egész nap, de csak azért nem, mert megevett egy fél gyógyszertárat). mondjuk a 6-ik nap környékén azért már elkezdtünk beszélni róla, hogy lassan kórház lesz ebből, de ezzel együtt nem volt ott az "akár most kifinghatunk-faktor", ami a koronánál kőkeményen ott van.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45020) Lauda válasza Lauda (#43227) üzenetére


Lauda
félisten

Lehidalok ezektől komolyan. Itt még azt írják, hogy 4700ft-ért vásároltak teszteket: a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) 9,5 milliárd forintért, azaz nagyjából 4700 forintos darabáron

Most amit vettek teszteket, már a saját maguk által kikotyvasztott 19500ft-os áron vásárolták: 14 milliárd forint forrást különített el a kormány a központi költségvetésben arra, hogy a Nemzeti Népegészségügyi Központ pcr-tesztet végezzen. A számítások szerint egy teszt ára 19500 forint, azaz összesen 728 ezer teszt elvégzésére van lehetőség.

Ez megint mi? :W Szerintem ebben megint nincs susmus.

(#45019) Parci Igen, most itt nálatok a 6. napon kezedett el mocorogni a gondolat. Mivan akkor, ha ez már késő/de lehet, hogy még nem. Az ember próbálja húzni a dolgot ameddig lehet. Utólag meg már mindenki okosabb, hogy előbb kellett volna/várhattunk volna még (függően a későbbiektől).

[ Szerkesztve ]

(#45021) Csatravi válasza Ringman (#45004) üzenetére


Csatravi
senior tag

Milyen szépen felfestették a sávokat az embereknek hogy meglegyen a távolság közöttük.
Majd a lihegő picsäk szépen elugrálnak a vonalig oda ahol a másik kb. 1mp-e lihegte tele a levegőt. (A videó végén jól látszik.)
Mit mondjak, nem indulna meg a könnycsatornám értük ha ezek......

(#45022) Parci válasza Lauda (#45020) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ujindex.hu.................

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45023) Ringman


Ringman
nagyúr

858 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma és elhunyt 10 idős krónikus beteg

685 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 42-en vannak lélegeztetőgépen.

7 957 teszt???

[ Szerkesztve ]

(#45024) Lauda válasza Parci (#45022) üzenetére


Lauda
félisten

Mire gondolsz? Ez két külön vásárlás. A kérdés, hogy hogy lett a 4700ft-os tesztből a következőre már 19500ft.

[ Szerkesztve ]

(#45026) Csatravi válasza Lauda (#45020) üzenetére


Csatravi
senior tag

Szerintem rosszul értelmezed. 4700 Ft-ért vett teszt mellett is ki kell fizetni a labor, mentős, stb munkadíját így az sem 4700 Ft lesz.
A most vásároltak 19500 forintjában meg már benne kell hogy legyen minden, teszt, munkadíj, logisztika stb.

(#45027) bigdady válasza Ringman (#45023) üzenetére


bigdady
nagyúr

Csokkent a korhazi szám? :Y

(#45028) Lauda válasza Csatravi (#45026) üzenetére


Lauda
félisten

Csak azt tudom értelmezni amit írnak. :)

Teszteket vettek, a mnkadíj, logisztika eddig is külön ment gondolom. Főleg mivel a logisztikát az omsz végzi.

(#45029) Parci :D

[ Szerkesztve ]

(#45029) Parci válasza Lauda (#45024) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaok

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45030) Ringman válasza bigdady (#45027) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem lehetetlen, vsz az új pozitívok kisebb része szorul kórházi ápolásra, továbbá az utóbbi pár napban többen hunytak el, mint előtte.

(#45032) Z.É.T. válasza Z.É.T. (#44877) üzenetére


Z.É.T.
őstag

858/10
7957/~10.8% (teszt/pozitív)
685/42 (kórház/lélegeztető)

(#45033) lacafaca válasza Csatravi (#45031) üzenetére


lacafaca
őstag

#45025 :)

nem úgy néz ki az öreg, mint aki a halálán van :DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#45034) Csatravi válasza Lauda (#45028) üzenetére


Csatravi
senior tag

Jó lehet, hogy a logisztika külön ment, ezt nem tudom. De a munkadíj?
Nem mintha tapsolnék az összegnek mert lehetne számunkra ingyenes is és mint mindenben sumákság van amihez ezek hozzáérnek csak az egyik ár csak magát a tesztanyagot tartalmazza munkadíj nélkül míg a másik a komplett árát a vizsgálatnak.

(#45035) Csatravi válasza lacafaca (#45033) üzenetére


Csatravi
senior tag

Akó vót má. :) (törölni meg nem tudom)

(#45036) Lauda


Lauda
félisten

A miniszterelnök múlt héten beszélt arról is, hogy ha kell, regionális lezárásokat is végrehajtanak, de még egy teljes országzár biztosan nem lesz, ugyanis az első példa nélküli gazdasági összeomlást hozott az országban. A gazdaság második negyedéves GDP-je 21,6%-kal esett vissza éves összevetésben. [link]

(#45037) Memmaao válasza Parci (#45013) üzenetére


Memmaao
addikt

Minden nap tele a CR részlegünk. Szekszárd a járvány kórház, ahelyett, hogy mint az előző hullám alatt, a megyeiben lenne Pécsett. Így viszont az OMSz beledoglik a szállításba. A kollégák közül a legrövidebb felgyógyulás 26 nap volt. A többiek még TP.

My name is Bond, James... Dean.

(#45038) Baloo27 válasza Ringman (#45023) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Hètvègente eddig is kevesebb volt az elvègzett tesztek száma, tehát holnap sem lesz 10k feletti szám.

(#45039) Jablocskov válasza Ringman (#45023) üzenetére


Jablocskov
tag

A körülményeket figyelembe véve ezek a számok tájékoztató jellegűnek is nehezen fogadhatók el.

(#45040) Z.É.T. válasza bigdady (#45009) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ja, értem, örülök, hogy nem kapták el :)

A környezetemben volt már minden, nagyjából egyetlen következtetést tudtunk levonni: "bármi lehet".

Az első haverom még április végén lett pozitív, a párja veszélyeztetett volt és együtt karanténozva nem kapta el. Náluk annyi volt érdekes, hogy eleve otthon voltak már hetek óta, kizárólag a rendelt élelmiszer által kaphatta el. (érintésmentes átadás)

Azóta - a teljesség igénye nélkül - volt minden:
- egészséges ötvenes, aki belehalt
- enyhe tünetes fiatal sportoló, aki 6-7 hét után is szarul van és vizsgálatokra jár
- a fenti enyhe tünetes mindössze egy embernek adta tovább, pedig 27 kontaktja volt, ebből 9-cel együtt töltött egy napot
- akitől ő elkapta, az összesen 3 főnek adta tovább, az egyik sajnos nem élte túl
- egy 8 fős irodában 7-en pozitívak lettek, de tünetmentesek, míg a 8. ember két negatív teszttel, de minimális covid-tünetekkel (kis láz, szag/ízvesztés, pár nap száraz köhögés)
- komolyabb tünetes, aki senkinek nem adta tovább
- tünetmentes gyerek, a családban asszem 10 embernek adta tovább, ebből kettő komolyabb tünetekkel, az egyikük kórházi kezelésre is szorult, a többiek enyhével megúszták

Ezek csak a szűkebb "köreim", abból is csak azok, akik itt most relevánsnak mondhatók, a lényeg, hogy orosz rulett az egész...

Azt kell mindannyiunknak leginkább megtanulni, hogy néhány esetből nem lehet következtetni SEMMIRE.

(#45041) Ringman válasza Jablocskov (#45039) üzenetére


Ringman
nagyúr

szovjet információs modell.

(#45042) Kékes525 válasza Memmaao (#45010) üzenetére


Kékes525
félisten

Mi van, ha összekeverik a mintát? A mentősök nagyon leterheltek, a laborok nagyon leterheltek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45043) myckey válasza bigdady (#45027) üzenetére


myckey
veterán

A gyógyultakat is érdemes követni...... ott is van előrelépés, szép számmal.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#45044) radi8tor válasza bigdady (#45009) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet ők nem voltak azok a szájon puszilkodós fajták.
Kivagyok az olyan szülőktől, akik a csemetét szájon csókolják rendszeresen.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#45045) BalanceR válasza Csatravi (#45031) üzenetére


BalanceR
addikt

Egész korrekt képet fest a Telexes cikk a járványtagadó agyhalottakról, már kezdtem örülni, hogy talán majd pár birkának felnyitja a szemét, de megnéztem, milyen kommentek vanna a cikkre a telex.hu facebook oldalán....
Nem kellet volna... Odacsődült egy talicskányi ultrabuta lenkeihívő, és telefröcsögték az oldalt a mantráikkal, hogy szar a cikk, és hazugság, és hogy lefizették a szerzőt is, és továbbra is gödénylenkeitamasi az egy igaz isten, és nehogy már maszkot kelljen felvenni... :W

Kezedk elgondolkodni egy olyan társadalmi kísérleten , hogy írok kamuprofillal egy posztot a csoportjukba, tele alaptalan, kitalált hülyeségekkel amiben lelelplezem a gonosz maszkviselésre kötelező gyilkos maffiát, tele rémhírekkel a maszk miatt meghalt gyerekekről, meg hasonló orbitális téveszmékkel megtűzdelve. de ha a posztom mondatainak első betűit összeolvassuk kijön, hogy "ez egy alaptalan kamu cikk, birkák vagytok"
A nyakamat teszem rá, hogy pár hét alatt 10ezrek osztják majd meg. Vajon amikor felhívom a figyelmet rá, hogy kamu, és ez bele is van "kódolva" a posztban mi lesz a hatása?

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#45046) proci985 válasza Lauda (#45036) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

mondjuk ha mindenkinek kotelezoen 2 het karanten van (a sportolok es szurkolok kivetelevel), es mellette utazasra nem ajanlott kategoriaba kezd egy orszag mindenhol kerulni, akkor szvsz az a hatarzar itt mar csak technikai kerdes es nem gyakorlati.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45047) Elektrosokk válasza BalanceR (#45045) üzenetére


Elektrosokk
addikt

relax.... :U

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#45048) Lauda válasza proci985 (#45046) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem itt nem határzárra, hanem országon belüli korlátozásokra gondol, mint tavasszal ami volt.

[ Szerkesztve ]

(#45049) #49155328 válasza BalanceR (#45045) üzenetére


#49155328
törölt tag

Megyek be is veszem a Lenkei vitaminjaimat. ;]

(#45050) Kékes525


Kékes525
félisten

Egy nagyon gyakori közkeletű tévhit eloszlatás:

Tévhit:

A vakcina nem biztos, hogy hatásos lesz, mert a vírus mutálódhat.

A valóság pedig az:

A spike fehérje ellen készült, aktív immunitást kiváltó vakcinát, a vírus nem tudja mutációval úgy kivédeni, hogy változatlanul fertőzőn tovább. Az ok pedig az, ha a feltételezett mutáció megváltoztatja a vírus spike fehérjéjét, akkor igaz, hogy az ellene termelődő antitestek nem tudnak kapcsolódni a vírushoz, de a mutáció miatt megváltozott spike fehérje viszont már nem tud kapcsolódni az ace2 receptorhoz, így a mutált vírus már képtelen bejutni a sejtbe, ami azt jelenti, hogy a vírus már nem tudja az embereket megfertőzni.

Ez hasonlattal élve olyan, mint amikor egy zár kulcsa deformálódik (spike fehérje), akkor már nem tudja nyitni a zárat (ace2 receptor).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.