Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#89001) #22743424


#22743424
törölt tag

Az AZ oltással kapcsolatban azt tanácsolják, hogy
"mindenkinek, akinek fejfájása az oltás után több mint 4 napig tart, vagy néhány nap után a vakcinázás helyén túl is véraláfutás tapasztalható, forduljon orvoshoz."

(#89002) lafaty80 válasza Ádám16 (#88946) üzenetére


lafaty80
őstag

Én nem tudom mit hogy statisztikáznak újra fertőződés címén, de kollégám(4x) és családja átesett tavaly december végén a covidon. Ő is és édesanyja is (6x) nagyon megszenvedte, de átestek rajta, negatív tesztel a végén. Pár napja beszéltem vele, mesélte hogy 2 hete az anyja megint nem kicsit fáradékonyabb lett, kicsit köhögött, gyengébb lett. Kellett volna vinni valamilyen vizsgálatra, de kérte hogy a tünetekre való tekintettel csináljanak gyorstesztet, ami pozitív lett az anyjánál. 3-4 nap alatt jobban lett, azóta nincs semmi baja. Közben kollégám is hasonló tüneteket produkált, ő mondjuk már tesztre sem ment el, szintem 3-5 nap múlva már semmi baja nem volt, szerinte anyjától vette át a stafétát.

Szóval érdekes ez.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#89003) #76500480


#76500480
törölt tag

Nem nagyon olvasok ilyen tünetről, covid okozza? Hajnalban kikellve az ágyból leakartam rázni a lázmérőt és olyan ájulásérzés kapott el, hogy azt hittem összehányom magam. Közben 37es értéket produkálok, csúcs 37,6 első nap. Mindenesetre csak húzni tudom a strigulákat, hogy 3. nap... 8-ik napig mehet az imádkozás.

(#89004) envagyok válasza Asbee (#89000) üzenetére


envagyok
veterán

"az egész oltási "tervünk" a idősek, nyugdíjasok előnyben részesítéséről szól. Ami egy szintig helyes is."
Nem helyes, egyáltalán nem.
A nyugdíjas a legkönnyebben otthon tartható. Őket a legkönnyebb "fizikailag" védeni.
Első körben a a boltban, élelmiszer iparban, üzemi konyhákban, nagy üzemcsarnokokban dolgozó embereket kellene oltani.
Ha ragaszkodnak az iskolához, óvódához, akkor az ott dolgozókat is.
A kormány fordítva ül a lovon, az irodában egyedül dolgozó navosok, utcán flangáló rendőrök megkapták már, és válogathattak is, ami több mint felháborító, főleg hogy navos ismerős elkapta 3hete, oltották volna múlt héten, de megnyugtatták, ami pfizert kapott volna, félreteszik neki :W
Közben másik ismerős 80 feletti több betegségben szenvedő anyukája ma kap AZ-t
El van cseszve az egész járványkezelés, a siserehad slepp és a "szavazótábor" most a mentendő első körben.
A legjobb egyébként egy full lezárás lenne (lett volna) 2 hétre, ha karácsonykor le tud állni a termelés, akkor most se lett volna gond, maximum ledolgozzák az emberek.
De sajnos nem így történt, inkább kivéreztetnek mindenkit.
Nyugdíjasnak 13havi, az kell. Párom a járvány miatt elvesztette az állását, nem is talál. Őt segíteni? Ugyan már.
Ha nem szeretne teljes lezárást a kormány, akkor legalább oltson okosan.
Már várom a jövő évi választásokat.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#89005) Vorontsov válasza #76500480 (#89003) üzenetére


Vorontsov
tag

Tüdőgondozóba mentem vissza 34-éves leszek gyerek korom óta asztmás vagyok, ennek ellenére 20-30-percen keresztül magyarázták a dolgokat mit hogyan kell csinálni.A leprahelyeken 1-2 perc tartózkodás is bőven elég.Onnantól kezdve meg nem szűnő köhögés,tüdőgyulladásomat nem kezelték ki már 1 éve,4 antibiotikumnál tartok állítólag feleslegesen,ha azt hiszem a kapanyél el fog sülni,akkor el fog sülni. allergia gyógyszerek sprayk (5 fajta-számon kéne már kérnem ezeknek a kezeléseknek az eredményét valakin pénzbe is megterhelő meg szervezetileg,meguntam amit velem és másokkal csinálnak.) semmi sem jó-használ,monte lukast sandozt kaptam mintha a csontjaimat összetörték volna 4 szem után rosszul is lettem, fogfájások stb,fáradtság láz.
Ugyanis az antibiotikum megszakította a folyamatos köhögést azért hiszek benne,allergia szarok semmire se jók...se a sprayk. Ebből lehet oldalakon keresztül írni mi az ami velem történik,nem rontom itt feleslegesen a levegőt.Ha asztma okozná akkor a rá felírt szerek pozitív irányba befolyásolnák a betegségemet,sajnos felesleges minden amit felírnak.
üdv.

[ Szerkesztve ]

(#89006) Rive válasza #76500480 (#89003) üzenetére


Rive
veterán

Lehetséges. Orvos mindenképpen tudjon róla.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#89007) Drizzt válasza radi8tor (#88983) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Elore nem lehetett tudni mi lesz, nekem pont november eleje-kozepen jart le, s akkor eppen ugy nezett ki, hogy muszaj lesz megujitani. Szoval lehetett az amugy nyilvan nagyon raero, eppen nem az uj betegekkel/influenza oltassal foglalkozo haziorvoshoz menni, meg aztan a kormanyirodaba. Utana par nappal jelentettek be, hogy meg fogjak ujra hosszabbitani a lejaro okmanyokat automatikusan. En nem emlekszem semmifele turelmi idore.

I am having fun staying poor.

(#89008) pjen válasza envagyok (#89004) üzenetére


pjen
félisten

Rengeteg nyugdíjas együtt lakik gyerekkel, unokával.Haza viszik neki.

(#89009) radi8tor válasza Drizzt (#89007) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Attól hogy nem emlékszel rá, még úgy volt. :K [link]
Nekem 17 napra rá járt le a forgalmim, mehettem rögtön vizsgára.

⭐ Stella

(#89010) envagyok válasza pjen (#89008) üzenetére


envagyok
veterán

Szóval az emberek 90%-a nyugdíjassal lakik együtt egy garzonban?
Ugye nem.
A több száz fős ismeretségi körömben egy ilyet ismerek, de ők is külön emeleten élnek.
Ha nem egy szobában vannak, és szellőztetnek, el lehet kerülni a fertőzést, plusz ha be van oltva a dolgozó gyerek/unoka, akkor nem viszi haza.
De mi a jobb ?:
Száz családból egyben az öregekkel lakó családban elkapja az idős, vagy hogy egy fertőzött az üzemcsarnokban továbbadja 99 másiknak, akik mind hazaviszik?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#89011) gergobaby válasza envagyok (#89004) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Nagyon nagy plusz erre. :U maradjon otthon pár hónapig, lerakod neki a bevásárlást a lábtörlőre aztán nézze a TV-t, ott a nyugdíj, semmi baj nem történhet :K mi meg szopunk még 1-2 hetet mire normalisan elkezdenek termelni a szolgàltató cégek, holott lassan az aktív dolgozók felét beolthatták volna, aki kérte

(#89012) -Mosquito- válasza csƵ (#88952) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Az óriási felháborodás miatt ötször átírta, aztán eltüntette botrányos bejelentését Szaniszló Sándor. [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#89013) pjen válasza envagyok (#89010) üzenetére


pjen
félisten

Én csak a saját környezetemből indulok ki.Az utcánk saroktól sarokig kb 20 ház.Ötben két generáció lakik. Melóhelyen 10 ből 8 a szüleivel él.Te nagyon gazdag környéken élhetsz.

(#89014) Ezekiell válasza -Mosquito- (#89012) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ne nyaljuk már be a propagandát -.-

A polgármesternek 0 döntési jogköre van az oltásokkal kapcsolatban. Nem ő vitette el az oltásokat, nem ő döntött arról ki kapja, nem ő csinálja a listákat - hanem a kormányhivatal. Ő SEMMIBEN sem dönthet a témában. Szóval - szokás szerint - nettó rágalmazó hazugság a cikk.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#89015) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

OV ma reggel bejelentette hogy legalább 1 hétig zárva maradnak a fodrászok.
Teljes nyitás 2,5 millió oltott után várható.

⭐ Stella

(#89016) hyggelig válasza Ezekiell (#89014) üzenetére


hyggelig
senior tag

Nem, nem a kormányhivatal csinálja a listát, hanem a NEAK (OEP). Pontosabban a Magyar Államkincstár gyűjti a papír alapú, a Miniszterelnöki Kabinetiroda az internetes regisztrációt, ők küldik át a NEAK-nak, aki megküldi a szűrt listát a háziorvosoknak.
De az tény, hogy a polgármester semmiben sem dönt.

[ Szerkesztve ]

(#89018) catroot válasza #76500480 (#89003) üzenetére


catroot
veterán

Nálam volt, hogy szédültem mint az állat.

Ezalatt végig azt hittem (úgy éreztem), hogy lázas vagyok. Érzékeny volt a bőröm, égett a szemem, rossz volt a közérzetem.

Közben pedig 36 főlé nem ment a testhőm. Nem akartam elhinni. :U

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#89019) Z.É.T. válasza radi8tor (#89015) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Részleges nyitás lesz az

(#89020) pjen válasza hyggelig (#89016) üzenetére


pjen
félisten

Isminek azt mondták, a papír alapot esetleg senki nem olvassa el.

(#89021) radi8tor válasza Ezekiell (#89014) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor is vaj van a füle mögött mert mást írt a FB posztban mint ami a valóság. Értem én hogy beindult a kampány időszak de akkor is.

⭐ Stella

(#89022) -Mosquito- válasza Ezekiell (#89014) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Persze persze, azért módosította 5x a posztot, majd törölte.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#89023) hyggelig válasza pjen (#89020) üzenetére


hyggelig
senior tag

A szüleim papír alapon regisztráltak, már mindketten megkapták az első oltásukat. Nem válogattak, mert anya majdnem belehalt a fertőzésbe még az ősszel és úgy félt mint állat.
A papír alapút is elolvassák, de sokkal több gondot okoz a rendszernek, mint az internetes jelentkezés.

(#89024) Ezekiell válasza hyggelig (#89016) üzenetére


Ezekiell
veterán

Köszi a pontosítást.

#89022Mosquito34
nem tudok mit kezdeni az ilyen valóságtagadással, sajnálom

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#89025) Parci válasza lacafaca (#88968) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

háááááát. oltás után 10 nappal full covidos tünetek? benyalta a baromarcúja.
és egyébként ki az a majom, aki oltás után favipiravirt szed? :DDD

(egyébként ezért gáz tomboló járványhullám csúcsán oltani, mert az oltások tetemes részét elpazaroljuk :()

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#89026) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

https://telex.hu/koronavirus/2021/03/19/semmelweis-egyetem-koronavirus-gyerekek-hosszutuvu-ambulancia
dikkmáne, a sok hipochonder gyerek addig hipochonderkedett a képzeld long covidjával, hogy már stadiont kórházat is építenek nekik. szemét gyereklobbi!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#89027) radi8tor válasza Parci (#89025) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szed? Felírja neki az orvos, nem?

⭐ Stella

(#89029) Ezekiell válasza Parci (#89026) üzenetére


Ezekiell
veterán

Bezzeg ha egészségesen élnének, semmi bajuk nem lenne, el se kapták volna!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#89030) Parci válasza radi8tor (#89027) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

arra céloztam, hogy a hír így elég vérszegény. az adatokból gyanús, hogy benyalta a covidot az oltás után nem sokkal. amiről szegény vakcenáj nem tehet, még akkor sem, ha kínai :DDD, csak ez nem derül ki a hírből (illetve akkor nem is lenne értelme az egész "hírnek")

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#89031) radi8tor válasza Parci (#89030) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát ja, elég gyanús hogy akár az oltóponton nyalta be a virnyákot akár utána a vélt immunitás jegyében.

⭐ Stella

(#89032) hyggelig válasza Parci (#89025) üzenetére


hyggelig
senior tag

"egyébként ezért gáz tomboló járványhullám csúcsán oltani, mert az oltások tetemes részét elpazaroljuk"

Költői lesz a kérdésem, de:
Akkor mikor oltsanak szerinted?

(#89033) Parci válasza hyggelig (#89032) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a költő válaszol: nem kellett volna telibe elengedni a járványt a vakcinák előtt közvetlenül, hanem épp fordítva

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#89034) Lauda


Lauda
félisten

Na ha még 1 millió embert akar beoltani a miniszterelnök ahhoz, hogy fokozatosan elkezdjen nyitni, akkor itt május előtt sok változás nem várható. Mondjuk a járvány felfutása is egyre durvább, szerintem ezt a 2,5 millió oltottnál kezdhetnek fokozatosan nyitni szöveget is azért engedte el, hogy ne kelljen arról beszélni, mekkora a baj. Az a rengeteg új fertőzött majd csak 1-2 hét múlva látszik a kórházakon, szóval várhatóan ennél is rosszabb lesz a helyzet .

[ Szerkesztve ]

(#89035) Stanlee válasza Parci (#89033) üzenetére


Stanlee
őstag

Ez igy nagyon egyszeru magyarazat, mert ha szigorubb is lenne a kormanyzati viruskezeles, attol meg az oltottak egy resze lazabbra veheti a dolgot (pl. tobb emberrel talalkozik otthon, mar nem hord maszkot a szemelyes talalkozasok alkalmaval, mert "be vagyok oltva", stb).

Azt ami otthon tortenik az allam nem tudja jobban ellenorizni, es mint tudjuk, a fertozesek nagyobbik resze otthon tortenik.

Meg mindig fenntartom, hogy a gyerekek az egyik terjesztoi a virusnak. Itt a nemeteknel iskolanyitas utan a szep alacsony szamok het/het alapon 30%-kal nottek, a felnottek koreben mervado uj lazitasok nem voltak.

Oltani meg kell, egyik adag sem vesz karba, megha utana valaki meg is fertozodik, de legalabb oltottunk.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#89036) Lauda válasza Ringman (#89028) üzenetére


Lauda
félisten

Elkentek 3 milliárd forintot a nagy semmire megint, hiszen épp felfut a 3. hullám, rengeteg az elhunyt, semmiféle rendelet nincs és nem is lehet arról, mire is jók ezek a kártyák. Finoman fogalmazva, ennek a pénznek lett volna sokkal hasznosabb helye is.

[ Szerkesztve ]

(#89037) Ringman válasza Lauda (#89034) üzenetére


Ringman
nagyúr

1M-et kétszer és még kb. 1M-et a második dózissal, tehát az 3M szúrás.

[ Szerkesztve ]

(#89038) envagyok válasza Ringman (#89017) üzenetére


envagyok
veterán

"A magyar fiatal felnőttek közel kétharmada még otthon lakik"
Ez nem egyenlő azzal, hogy a szüleik nyugdíjasok.
Nekem későn született az első gyerekem, 30 éves voltam.
Többség 18-25 éves korára szülő lesz.
Amikor nyugdíjas leszek, akkor 35 lesz a kölyök, és szerintem már gyerekkel asszonnyal fog külön élni.
Tehát a fiatal felnőttek (18-30) ha a szüleivel él, egyáltalán nem baj, mivel a szülők is dolgoznak kvázi őket is oltani kellene az én elméletem szerint.
Jelenleg 65 év a nyugdíjkorhatár, azaz ennél idősebbek nem dolgoznak. Azért nem hinném hogy több mint 10% a gyerekeivel, unokáival él.
De ha így is lenne, pár szabály betartásával, külön helységben éléssel, alvással megakadályozható a fertőzés, vagy egye fene, ez a kisebbség kapjon szintén oltást.
De az otthon élő, maximum naponta egyet sétáló 70 évest nem kellene előbb oltani, mint a tömegben dolgozókat. Ráadásul 65+-os korban már-már veszélyesnek tekinthető az oltás is, pláne az AZ
Nekem a nagyszüleimtől 1978-ban költöztek el apuék. Apu 1949-es. És halál átlag emberek, semmi gazdagság. Mindkét nagyszülő házaspár mikor nyugdíjas lett, késő ősztől kora tavaszig otthon üldögélt, tévézgetett, olvasgatott, főzőcskézett, néha kicsit sétált az utcán. Tavasztól őszig pedig extraként kibicikliztek a kiskertbe kapálgatni.
Na ha nekik letennénk a kaját az ajtajuk elé, semmi gond nem lenne.
És közben a mindennap tömegbe dolhozni járók között nem terjedne ezerrel, mert be lennének oltva, kvázi a nyginyak se vinnék haza.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#89039) Lauda válasza Ringman (#89037) üzenetére


Lauda
félisten

Én is gondolkodtam ezen, szerintem csak az első dózisra gondolt, mert két adaggal talán félmillió ember lehet beoltva jelenleg. Hát ha úgy értette, hogy 2,5 millió ember mindkét oltással, akkor nyáron sem lesz nyitás. Valószínűbb az egy oltásos verzió, mert a 1,5 millió beoltott sem két oltásos szám.

[ Szerkesztve ]

(#89040) Z.É.T. válasza Ringman (#89037) üzenetére


Z.É.T.
őstag

A kormány az első shotokkal kampányol.
"El lehet kezdeni a nyitást 2.5 m védettnél" - mondják.
"A mai napon elérjük a 2m védettet - 1.5m oltott + 0.5m átesett"

Nyilván csak tippelni lehet, mit és mikor fognak lépni, de ezek alapján szó sincs arról, hogy a ténylegesen védett (kétszer oltott + x nap) egyedeket használnák kiindulási alapnak.
Ennek így megint semmi értelme.

(#89041) Sub-S válasza envagyok (#89038) üzenetére


Sub-S
senior tag

"Ráadásul 65+-os korban már-már veszélyesnek tekinthető az oltás is, pláne az AZ." - ezen picit még gondolkodj...

(#89042) lacafaca válasza Parci (#89025) üzenetére


lacafaca
őstag

aki orvosra hallgat :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#89043) Ringman válasza Z.É.T. (#89040) üzenetére


Ringman
nagyúr

a vezénylő tábornok vagy szándékosan hazudott, vagy nem fogja át a tudata, hogy oltott != védett.

na ebből melyik a jobb?

(#89044) snecizero


snecizero
senior tag

Miért félünk AZ -tól ? :DDD

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#89045) Z.É.T. válasza Ringman (#89043) üzenetére


Z.É.T.
őstag

A legjobb, ha mindkettő egyszerre :D

(#89046) lacafaca válasza Ezekiell (#89029) üzenetére


lacafaca
őstag

:R ...és igen, a szülői felelősség/lenség kicsúcsosodása...már gyerekkorban mérgezik őket a sok szarral

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#89047) csƵ


csƵ
őstag

Az emberek kurvára nem akarnak nyitni, ahogy olvasgatom a kommenteket. Nekik jó, sőt élvezik, ha szolga módjára tapossák őket. 2,5 millió oltotthoz kötik a nyitás feltételét, erre elkezdik firtatni, hogy ha valaki egyszer lett beoltva, az nem is oltott, ha másodjára van beoltva, akkor se számít oltottnak, majd ha letelik a 12 hét tünetmentesen, akkor oltott.
Elképesztp, milyen mentális állapotban vannak milliók...

(#89048) radi8tor válasza snecizero (#89044) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hogy ez eddig nem jutott eszembe. :))

⭐ Stella

(#89049) Z.É.T. válasza csƵ (#89047) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Azokat is ideveszed, akik azért akartak hamarabb és szigorúbb zárást, hogy mielőbb nagyobbat lehessen nyitni?
A himihumi zárással és az egyszer oltottak alapján indított nyitással csak kitoljuk a normalizálódás kezdetének időpontját.

Más nevében nem szólhatok, de részemről minden szigorítás követelése arról szólt, hogy mielőbb elkezdhessek dolgozni, bulizni, élni.
A sok semmit nem érő szabályozás (globálisan), a konteós maszlagok, amivel egymást etetik a fogalmatlanok és a minden áron nyitni akarók és kiskapuzók miatt tartunk ott, ahol.
Jó lenne ezt egy év alatt felfogni végre mindenkinek, különben agyvérzést fognak kapni.

(#89050) lacafaca válasza Z.É.T. (#89049) üzenetére


lacafaca
őstag

várjá....keresek neked valamit :)
meg is van...csak reménykedj :P

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.