Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81101) Lauda


Lauda
félisten

Szijjártó Péter kedden reggel Facebook-oldalán közzétett videójában arról számolt be, hogy a megbeszélteknél korábban és nagyobb mennyiségben érkezik a kínai oltóanyag Magyarországra. A külgazdasági és külügyminiszter akkor tette közzé posztját, amikor tizenkét óra repülés után megérkezett Jakartába. [link]

Kíváncsian várom azt a videóját, amikor őt beoltják ezzel a vakcinával.

(#81103) Parci válasza Lauda (#81101) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lesz ilyen videó, nyilván te is tudod

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81104) Lauda válasza Parci (#81103) üzenetére


Lauda
félisten

:D Szerintem ezek képesek matricázni vakcinásüveget/fecskendőt és felvenni az oltást. :DD

[ Szerkesztve ]

(#81105) Parci válasza Lauda (#81104) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az elsők között behúzták a pfizert -- terjed ilyen pletyka

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81106) Ringman válasza Parci (#81105) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerinted azt a miniszterelnököt, akinek előkóstolója van a karmelitában és kevlárban szokott járni, azt nem oltották be elsőként? :U

(#81107) Lauda válasza Parci (#81105) üzenetére


Lauda
félisten

Kizártnak tartom. A miniszterelnök kijelentette, hogy AKKOR OLTATJA BE MAGÁT, AMIKOR AZ OLTÁSI TERV SZERINT RÁ KERÜL A SOR. A szavahihetősége pedig megkérdőjelezhetetlen.

(#81108) bigdady válasza Lauda (#81101) üzenetére


bigdady
nagyúr

Elhozhatta volna egyúttal az alis csomagom... :(((

[ Szerkesztve ]

(#81109) t72killer válasza Stanlee (#81079) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A politikus egy olyan állatfaj, ami egyrészt 99% esélyesen analfabéta bármilyen természettudományos problémához sőt, az alkalmas tanácsadók kiválasztásához is(!!!). Másrészt túlélésének záloga a népszerűség BÁRMI áron.

Egyáltalán nem meglepő, hogy simán folyamodnak a történelem legsötétebb korszakait idéző mesterséges ellenségkép-kreáláshoz és félelemkeltéshez. Sajnos a féknyúznak és az ad-hoc radikális húzásoknak jó alapot teremtett Trump vagy épp Wrexitborisz példája (ha neki szabad 100ig elmenni, a német/francia/holland/stb "liberális" vezetés azt mondja, h "ok, elmegyünk 98ig és még jók vagyunk").

Mindemellett a kampánystáb - mert a "szakértői" holdudvart nemigen lehet másképp értelmezni - nagyon is tisztában van a modern szocmédia, klikkvadászat, trendimánia jelenségekkel és egyértelműen előírja az "arcnak", hogy minimum heti 1 koronás intézkedést hozzon.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#81111) Lauda válasza t72killer (#81109) üzenetére


Lauda
félisten

Azt is hozzátenném, hogy senki sem tudja hogyan is kellene kezelni ezt a járványt (itt a fórumon vannak páran, de ezt most tegyük félre). Olyan, hogy a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad, nyilván nem lehetséges. A járványügyi szakember is mondja a magáét , a gazdasági szintén. Mindkettőnek nem tudsz eleget tenni.

[ Szerkesztve ]

(#81112) t72killer válasza #20749568 (#81110) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, a parlamentáris "demokrácia" + hülye választópolgár, aki instant megszavazza, hogy MÁSOKAT megszivassanak kombó az ultimate fail ha járványkezelésről van szó.

#81111: érdekes bő 100 éve egy igen hasonló módon terjedő kórral szemben tök jó ötleteik voltak, vagy még annál is régebben a TBC ellen. Csakhát amikor az átlagember hülyébbé válik a telefonjánál...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#81113) UberMutant válasza bigdady (#81064) üzenetére


UberMutant
őstag

egyszerűbb ennél.
beoltották, és valamikor ezután azt mondta (vagy egyéb módon közölte) valakinek, hogy nem hall. az a valaki pedig jelentette a mgefelelő helyre, hogy X nem hall. ennyi, és nem több.

ilyen jelentésre lehetőség mindenkinek van.
nyilván itt most a vakcinák széleskörű felhasználása és viszonylagos újdonsága miatt ez a jelentési rendszer jobban működik, több adat jön be.
még1x ez semmi egyéb, mint egy lista a jelentett esetekről. az összefüggést nem vizsgálták. az időben egy későbbi procedúra, hogy ezeket az adatokat elemzik különböző szempontok szerint. de nagy hiba ok-okozati összefüggést látni, egy olyan listában, ahol ez nincs vizsgálva egyáltalán.

(#81114) syberia válasza Lauda (#81111) üzenetére


syberia
veterán

Azt is hozzátenném, hogy senki sem tudja hogyan is kellene kezelni ezt a járványt

Indiával mi a helyzet, már 100 fő alatt van a napi halálozás náluk. 1,380 milliárd ember, a többségük egymás nyakában tömörül. :B

https://howbad.info/

(#81115) Lauda válasza t72killer (#81112) üzenetére


Lauda
félisten

érdekes bő 100 éve egy igen hasonló módon terjedő kórral szemben tök jó ötleteik voltak, vagy még annál is régebben a TBC ellen.

Ismerem a spanyolnátha történetét, de nem emlékszem ilyen ötletekre. Manchesterben egyetlen doki nyomtatott szórólapokat és plakátokat tett ki, de ennyi. Konkrétan a vírus magát oltotta ki azzal, hogy túl sok embert megfertőzött és ezzel immunissá tett.

(#81117) t72killer válasza Lauda (#81115) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

How some cities ‘flattened the curve’ during the 1918 flu pandemic

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#81118) Asbee válasza syberia (#81114) üzenetére


Asbee
veterán

Ott is biztos Kínai szigor van. ;]

(#81119) skroy válasza Ringman (#81098) üzenetére


skroy
senior tag

Ez az asszonyság felfogja egyáltalán, hogy mit beszél a szájával? Hihetetlen...

(#81120) Lauda válasza syberia (#81114) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem a válasz könnyen kitalálható. Konkrétan ilyen a büdös életben nincs egy olyan országban, ahol a higiénia gyakorlatilag ismeretlen fogalom és úszik a retekben és szemétben.

[ Szerkesztve ]

(#81121) Lauda válasza t72killer (#81117) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm a linket! Ezekből milyen intézkedést hiányolsz a covid kapcsán?

(#81122) t72killer válasza Lauda (#81121) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt, hogy időben hozzák meg őket, ne borisz féle nyájimmun meg pánEU antimaszker baromságokkal indítsanak. A lazakarácsony se volt túl jó 5let.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#81123) Csatravi válasza Lauda (#81070) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Olyan beoltottakat ismertek, akik nem is regisztráltak és mégis jeleztek nekik? "

Akkor legyen egy hivatalos amit nem Mariska néni terjesztett a piacon.
[link] 2021.02.12 videó 06:47-től

(#81124) Z.É.T. válasza #20749568 (#81110) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Felejtsük el picit a választásokat.

a.) szigorú zárás, kontaktkövetés, feloldozás
b.) húzd meg - ereszd meg
c.) szabadon engedett járvány, összeomló EÜ

a.) tök és agy kellett hozzá, valamint néhány kompromisszum
b.) kecskéből is, káposztából is maradt valamennyi
c.) gazdasági és egészségügyi összeomlás

a.) kicsit morcos, majd mosolygó nép
b.) egyre morcosabb nép, néhányan jogosan tüntikéznek, néhányan azért, mert idióták, de jól elhúzódik, minél enyhébb a szabály, annál tovább szív a világ
c.) az összes politikust, szakembert meglincselik a kezelés elmaradása (és covid) miatt elhunytak hozzátartozói, majd hosszú-hosszú évekig válság

Nos, a legtöbb politikus azt mondta, hogy b, bé, BÉ!

A "c-verzió" egyszerűen nem opció, mert minden szempontból rosszabb, mint a másik kettő.
A kérdés nem az, hogy melyik lett volna jobb (előre azért elég bizonytalan volt a kérdés), hanem az, hogy azok az országok (~90%-a az országoknak), amelyek a bé mellett tették le a voksukat, mennyire jól/rosszul csinálták.
- gazdasági
- közegészségügyi
- egyéb
szempontból.

Na ezen majd lehet tűnődni, a fentiek - a-, b-, c-verzió - megkérdőjelezése viszont egyszerű szemellenzősség.

Egy elég megalapozott "szerintem" persze, de nem szentírás.
Csak ez a picsogás már kezd parodisztikus lenni.

Háborogjunk a segítség elmaradásáért, de ha epidemiológiából felmentett valaki, akkor ne arról okoskodjon. Szvsz.

(#81126) #22743424


#22743424
törölt tag

A maszkviselés ellen már a spanyolnátha idején is sokan lázadtak [link]

(#81127) Floyd80


Floyd80
addikt

Telex: Még vizsgálja az NNK a kínai vakcinát, csak a felhasználási engedély után kezdődhet az oltás

Kedden megérkeztek az első kínai oltóanyagok is, 550 ezer adag. Galgóczi hozzátette, hogy a kínai vakcinával csak azután kezdik el az oltást, ha a Nemzeti Népegészségügyi Központ elvégzi a szükséges vizsgálatokat, és engedélyt ad a felhasználására.

Mégis milyen vizsgálatokat?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#81128) Ringman válasza Floyd80 (#81127) üzenetére


Ringman
nagyúr

majd 90 nap múlva megtudod.

(#81129) Parci válasza Asbee (#81118) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, hanem mindenki napi ötször eszik rántott ivermectint.
biztos, mert írták a zinterneten, ahol azt is, hogy napi 100 ember hal csak meg, ebből pedig az oltás miatt napi 200.
:U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81130) Corleone33 válasza Floyd80 (#80949) üzenetére


Corleone33
aktív tag

engemet mindenesetre hiába győzködnek, úgyse fogok magamnak beadni kínai vakcinát, ahogy oroszt sem.

Nincs okom megbízni sem a kínai, sem az orosz "barátainkban" hogy az oltóanyag biztonságos.

Nyugati vakcinát viszont minden további nélkül bármikor beadhatnak nekem.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#81131) Asbee válasza Parci (#81129) üzenetére


Asbee
veterán

Ez elég gyengére sikeredett. Ha a ivermectin nem használ, benéz ide aztán adsz neki szakszerű ellátást. Tudom, a vírus súlyosságát nem érheti kétség, a szent grál vakcinákat sem, indiában pedig nyilván elvan csalva minden, napi 10 ezrek halnak covidban csak nem tudunk róla.

(#81132) Parci válasza Asbee (#81131) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valamikor majd szedd rendbe, hogy mi a f.szt akarsz igazából mondani az egész járvánnyal kapcsolatban, lehetőleg koherens módon. ha megvagy, majd írd le.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81133) Asbee válasza Parci (#81132) üzenetére


Asbee
veterán

Szerintem te is szedd rendbe hogy mi a f..szt ugrasz egy vicces kommentre. Tudom Kínában vasszigor van, Indiában hullanak az emberek csak nem tudjuk, luxusszigeteken meg biztos valami csodabogyót szednek a túristák. Mi lenne ha észrevennétek, azért bizony vannak érdékes országok, furcsaságok a járvánnyal kapcsolatban. Hogy igazából az oltások élesben tesztelése megy. Ami nem vírustagadás, nem a vírus elbagatelizálása.
Látom magadra vetted, mert kritizálni mertem a tegnapit. Amennyit itt gúnyolódsz az ivermectinen, ha fele ennyi gúnyolódás menne az oltáson, habzó szájjal itt menne kiakadás....

[ Szerkesztve ]

(#81134) t72killer válasza Z.É.T. (#81124) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hol lincselnek a hozzátartozók? UK-ben százezernél is több ember halt bele, kitudja hánymillió longcovidos van, tavaly év végén mégis vastagon újraválasztották a bohócot.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#81135) Parci válasza Asbee (#81133) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nézd, fogalmunk sincs, hogy indiában mi van.*
ki kell(ene) vizsgálni.
ebben syberia linkjei igen nagy valószínűséggel nem lesznek segítségünkre.

abban azért kb. 101%-ig biztos vagyok, hogy egy egy 1,4 mrd lakosú országban, ha tombol ez a járvány, akkor nem napi 100 ember hal meg. vagy nem tombol, vagy nem annyi. bármit esznek. és azért az első hazai tapasztalatok alapján az ivermectin jó esetben egy valamennyire hatékony antivirális hatású szer lesz, nem pedig csodaarany.

és igen, a tököm tele van a tendenciózus, sugallgató linkekkel. ha valahol meghal egy kib.szott ember, aki látott már oltást, jön a link. abszurd. és jön a link a csupa ellenőrizhetetlen országból is, ahol az ivermectin csodát tett. vagy így van, vagy nem.

de legyen így, mivel nálunk is kísérleteznek már vele, bizonyára napok kérdése és az 1,4 mrd lakosú indiához képest a 10m lakosú magyarországon kb. halott sem lesz.

vagy, mégsem úgy van, ahogy syberia álmodja.

.

* ha őszinték vagyunk, arról is csak részben van fogalmunk, hogy itthon mi van. a ksh-ból talán a halottak számát tudjuk kb., ennyi. fogalmunk nincs szerintem, hogy máshol mi van, pláne például indiában vagy kínában. :(

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81136) Z.É.T. válasza t72killer (#81134) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Sehol nem lincselnek, de még a leghülyébb vezetők - akik 5 percig a természetes nyájimmunitást akarták megvalósítani - is baromi gyorsan visszafordultak, vagy látszólag kezelték a járványt. Lásd Trump, Bolsonaro, Boris, stb.
Baltával faragott volt, amit írtam, de sehol nem engedték el teljesen a járványt, így a c-verzió nyilván csak fikció. Ha lett volna egyetlen olyan idióta, aki meglépi, az nem élte volna túl sem politikai értelemben, de valószínűleg biológiaiban sem. Aki ezt nem fogja fel, az semmi mást sem, onnantól egyetlen ötlete sem vehető komolyan. Zavargások, polgárháborúk, puccsok, az adott ország(ok) ellen szankciók, ésatöbbi.

Én ezért szoktam elválasztani az első hullámot a többitől, mert az elején még lehetett nagyot hibázni a sok bizonytalanság miatt, de aki nem tanult az első körből, az leszerepelt.
Ezt képes vagyok ilyen egybitesen látni, cserébe azért a bő ezer óráért, amit a vírus, az általa okozott betegség, a járványtan és egyéb összefüggések megértésére fordítottam az elmúlt egy évben.

(#81137) Asbee válasza Parci (#81135) üzenetére


Asbee
veterán

Tudom, mindent kilehet magyarázni. Ne nekem ivermectinezz akkor meg, aki kb egy szót sem írt róla.

(#81138) Parci válasza Parci (#81135) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de, ha már ez a hülyeség megint "előjött", itt egy cikk:
https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:_JylXohQPG4J:https://www.newindianexpress.com/nation/2020/oct/23/change-in-covid-19-treatment-protocolivermectin-drug-not-to-be-usedicmr-issues-advisory-on-felud-2214115.html+&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=hu

eszerint október végén úgy döntöttek indiában, hogy nem teszik be a protokollba az ivermectint, mert a saját vizsgálataik alapján nem ért semmit.

emellé megnéztem az adataikat itt:
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/india/

szeptember közepén volt a járványcsúcs.

szóval... szóval most azt tippelném, ha megnézném, hogy mikor volt lockdown indiában, kiadná a matekot.

itt amúgy egy érdekes cikk, kár, hogy csak június végéig tart :(
https://thewire.in/covid-19-india-timeline

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81139) lacafaca


lacafaca
őstag

offoffoff....eközben (ha valakit is érdekel itt ;] )
NATH
:C

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81140) Coyot válasza Parci (#81135) üzenetére


Coyot
őstag

Egyenes infó indiából: homeoffice van, picsánrug a rendőr ha kinn futkozol és gőzük sincs hogy mi van igzából, mert nem igazán dokumentálnak. Amúgy gyártják az oltóanyagot kilóra és tolják a népbe.

Má' nem

(#81141) Parci válasza Asbee (#81137) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

te is syberia kommentjére reagáltál, én is a tiéden keresztül. a "tudom, mindent ki lehet magyarázni" meg egy rendkívül gyér hangulatkeltő megnyilvánulás. nem jött be, úgyhogy most akkor írd már, hogy szerinted mi a helyzet, ne kelljen a topiknak beérnie az én szánalmas "kimagyarázásommal". gyerünk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81142) Parci válasza Coyot (#81140) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

milyen eszméletlenül meglepő lenne................. :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81143) Parci válasza lacafaca (#81139) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

emlékszem, amikor 6000 körül úgy voltam vele, hogy ha visszamegy 3000 környékére, talán valami talált pénzből vennék (életemben nem kaszinóztam még, csak foteltőzsde-fantáziálás volt).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81144) lacafaca válasza Parci (#81143) üzenetére


lacafaca
őstag

15 óta benne vagyok keményen, 16-tól mining is ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81145) Parci válasza lacafaca (#81144) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bakk, akkor megvehetnéd az egész topikot, fóliasátrastul, szőröstül-bőröstül :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81146) lacafaca válasza Parci (#81145) üzenetére


lacafaca
őstag

#soseveszemki...ez lesz a hagyatékom :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81147) [CS]Blade2 válasza Floyd80 (#81127) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

500.000-et vállaltak február 28.-ig, így a február 16-al és az 550.000-el hamarabb és több anyag érkezett a vállaltnál.
Lehet, hogy mi kaptuk azt, amit valaki írt, hogy az egyik ország egyenlőre csak az ajándékként adott ingyenes szállítmányt kapta meg.

100.000 adag érkezhet Pfizerből, és valszeg az összes többi gyártótól is jön a héten 1-1 szállítmány.

(#81148) Z.É.T. válasza Parci (#81138) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Indiához még:
Valamikor ősszel elengedtem az ottani infók figyelését, miután saját szakértőik megegyeztek abban, hogy minimum négyszer, de akár tízszer - húszszor is nagyobb számok lehetnek a valóságban az ottani szokásrendszer és a kezdeti gyér tesztelés miatt.
Volt például olyan eset, hogy a helyi "MOK" aznap közölte, addig ~750 orvos halt bele, majd a hivatalos adat ~150-ről tájékoztatott.
Brutális karanténok, drákói szigor, home office, repülők, vonatok és buszok leállítása, majd később minden csodaszer kipróbálása (semmi phase3), aztán a tesztelések fokozása, új tesztek bevezetése, majd kiderült, hogy a várt 90% helyett csak 6%-os pontosság, majd kivezetése, aztán pool tesztelések, stb stb stb

Brutálisan megdolgoztak az enyhülésért, a hivatalos számoknál sokkal több áldozat mellett, semmire nem jó példa "indiázni", mert sem a számok nem stimmelnek, sem más országokkal nem összevethető számtalan speciális körülmény miatt.
Indiázni olyan, mint kínázni, vagy észak-koreázni.

(és néhány napja Goa tartományban lement az első fesztivál - Hilltop - is, könnyezve mosolygósan néztem belőle, ott már rendkívül jó a helyzet, de van közvetett ismerős kint, azt mondta, hogy kemény félév van mögöttük)

[ Szerkesztve ]

(#81149) Parci válasza [CS]Blade2 (#81147) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van, most jön egy nagyobb löket. asszem még 50e sputnik is jön. és mivel amúgy sem kéri "senki" a keletieket, öregeknek/krónikásoknak nem is adják, ezért szerintem hamar sorra lehet kerülni majd :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81150) Ringman válasza Parci (#81149) üzenetére


Ringman
nagyúr

békemenetnek jó lesz, nem? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.