Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67001) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom, hogy írta-e már valaki, Én tegnap a nagyon késő esti egyik hírműsor ismétlésében figyeltem fel a hírre, miszerint Angliában 2 embert kórházban kellett ápolni (már jobban vannak) akik rosszul lettek a korona vakcina beadása után.
Ezt követően meg kiadtak egy olyan közleményt, hogy akik súlyos allergiában szenvednek, azok ne adassák be maguknak a vakcinát. (Pfizer/Biontech)
Akkor ezek szerint, aki glutén, laktóz, pollen stb stb allergiában szenved, azoknak ezen gyártó terméke kiesik?

Azt már ugye tudjuk, hogy az Orosz vakcina esetén 14 napig az oltás előtt, meg 42 napig azt követően nem lehet alkoholt fogyasztani... :DDD (mondjuk azt nem említették, hogy ezt az "alkeszindahouse" versenyzőkre értik avagy azokra is, akik csak néha napján bekapnak egy pofa sört)
Mo. és Oroszország a szinonima szótár egyazon bekezdésében található az alkoholizmussal... :C

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#67002) envagyok válasza Fire/SOUL/CD (#67001) üzenetére


envagyok
veterán

Szerintem kamu az orosz vakcina alkoholfüggősége.
Gondolom ott most megnőtt a piafogyasztás, mert azt hiszi a sok istenbarma , hogy az alkohol megöli a vírust.
Abban reménykednek, hogy így megáll a mértéktelen alkoholfogyasztás.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#67003) lacafaca válasza Parci (#67000) üzenetére


lacafaca
őstag

miért vetted magadra...egyeltalán nem rád gondoltam, hanem a 3000 amerikai szülőre :U ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67004) daneel_hu válasza Lauda (#66996) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mondjuk a 444.hu, a telex, a 24.hu is kb ugyanazon a szinten van mint az említett linkelt videó. :D Pedig nem vagyok kormánypárti... de amit ezek a médiumok művelnek az sem jobb.
A legjobb a klubrádió Bolgár Gyuri bácsival... :Y

(#67005) Drizzt válasza Fire/SOUL/CD (#67001) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Azt is irtak, hogy azert az adott ket embernek olyan szintu volt az allergiaja, hogy mindenhova adrenalint kellett hurcolniuk magukkal. Szoval az atlagos szintu allergia nem tunik nekem kulonosebb rizioknak. De ezt a konkret esetben az embernek a sajat orvosaval kell megbeszelnie es eldontenie.

I am having fun staying poor.

(#67006) Narxis válasza envagyok (#67002) üzenetére


Narxis
nagyúr

Korábban se mértékkel fogyasztották az alkoholt az oroszok.Amúgy minden gyógyszerre igaz, hogy nem ajánlott utána az alkohol ha bevetted.

Thanos was right.

(#67007) Fire/SOUL/CD válasza envagyok (#67002) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Anna Popova orosz tiszti főorvos szerint akadályozza a koronavírus elleni védettség kialakulását, ha megterhelik a szervezet méregtelenítési rendszerét.

Ott már szerintem nincs mit növelni az alkoholfogyasztáson, ott a kocsik is vodkával mennek... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#67008) Rive válasza envagyok (#67002) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem nem kamu, csak túlzott óvatosság. Úgy sejtem valami olyan adjuvánst raktak a cuccba, ami a májban bomlik/távozik.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#67009) Kékes525


Kékes525
félisten

[Milyen koronavírus-vakcina és mikor lehet elérhető Magyarországon?]

"Jelenleg a világon mindenhol megváltóként várják a koronavírus elleni vakcina elkészülését, hogy végre lazítani lehessen a korlátozásokon és a gazdaság is elkezdhessen talpra állni. Ez most globálisan a legnagyobb versenyfutás, amiben az Egyesült Királyság vezet, ahol a héten már elkezdték beadni az oltásokat. De milyen vakcinára van esélye Magyarországnak? És mikor kezdődhetnek meg itthon is az oltások?"

"Így most nagyobb esély mutatkozik arra, hogy elsőként valamelyik nyugat-európai vagy amerikai vakcinát tudják itthon is bevetni, az persze még kérdéses, melyikből tudnak először nagyobb mennyiséget szállítani később."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67010) Parci válasza lacafaca (#67003) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, mert tegnap írtam is, hogy én lehet, hogy beoltatnám a gyerekeimet, még reagáltál is rá, hogy :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67011) Ringman válasza Parci (#67010) üzenetére


Ringman
nagyúr

jut eszembe az orosz vakcinába hogy fér bele az orosz mikrocsip?

(#67012) Csatravi


Csatravi
senior tag

6197 új fertőzött
7841 kórházban ápolt
610 lélegeztetőn
171 elhunyt

(#67013) lacafaca válasza Parci (#67010) üzenetére


lacafaca
őstag

akkor sem neked címeztem, meg amúgy is tartalak annyira intelligensnek, hogy nem dobnád oda a kölköt pár ropogós bankóért, mint ezesetben történni fog :P
(amúgy is megismerhettél már annyira, nem vagyok az a hátúlról mellbe, bele pacekba)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67014) #22743424 válasza Fire/SOUL/CD (#67001) üzenetére


#22743424
törölt tag

Az orosznál sem nyerő valamilyen allergia mellé az oltást beadatni .

Koronavírus - Gincburg akadémikus: krónikus betegségek és allergiák esetében nem javasolt az orosz vakcina [link]

(#67015) Fire/SOUL/CD válasza Ringman (#67011) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Német tűvel adják be, úgy...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#67016) lacafaca válasza Fire/SOUL/CD (#67015) üzenetére


lacafaca
őstag

pont nem jó :D
- Honnan ismerhető fel az orosz mikrochip?
- Hát, elég messziről...

-Miért nem terjedt el a szovjet mikroprocesszor? Mert nem fért ki a gyárkapun!

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67017) bigdady


bigdady
nagyúr

Isminek 5 feletti lett az igg-je és szeptemberben volt mandula gyulladása (orvos szerint nem covid..). Na neki nem kell oltás így 3 hónap után se :D

[ Szerkesztve ]

(#67018) #22743424


#22743424
törölt tag

Koronavírus - Sajtóközpont: kijelölték az egészségügyi dolgozók védőoltását végző kórházakat [link]

(#67019) Parci válasza Ringman (#67011) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 145 nm-en gyártott zsigulit eléggé préselni kellett :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67020) Csatravi válasza #22743424 (#67014) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ezek alapján az ~50 év felettiek szinte mind kiesnek. És ehhez jönnek még sokan a fiatalabb korosztályból is.
Magyarországon ezzel kb a felére (vagy még kevesebbre) csökkent az olthatók száma az orosz vakcinával.

[ Szerkesztve ]

(#67022) fatal` válasza Csatravi (#67020) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem épelméjű ember amúgy sem kér abból, szóval teljesen mindegy hányan olthatóak vele.

(#67023) LED333


LED333
csendes tag

Ezt a Chip-es dolgot még viccből is hanyagoljuk, mert lesz , aki komolyan veszi...
[Túl sok a hülye]
A kommentek egyenesen félelmetesek...

(#67025) lacafaca válasza Z.É.T. (#67024) üzenetére


lacafaca
őstag

akartam linkelni, de nem tettem...max resp :R nekik

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67026) Kékes525 válasza Csatravi (#67020) üzenetére


Kékes525
félisten

:N Ez nem az egyszerű, hétköznapi allergiára vonatkozik (pl. pollenallergia), hanem a súlyos, anafilaxiás sokkra: [Az allergiás reakció legsúlyosabb formája, ami akár életveszélyes is lehet, ha a beteg, vagy a környezetében lévők nem ismerik fel idejében a tüneteket. Prof. Dr. Nékám Kristóf allergológus, a Budai Allergiaközpont orvosának segítségével összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.]

Ez a legtöbb vakcina esetén kizáró lehet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67027) mozso


mozso
senior tag

Németek... :-(

(#67028) zolisx4 válasza fatal` (#67022) üzenetére


zolisx4
őstag

Azért az tudod hogy nekünk akik 50 felé járunk,kiskorunkban Orosz oltásokat kaptunk mindegyik az volt,BCG től kezdve mindent akkor nem volt bárányhimlő ellen még oltás és mumpsz ellen sem lehet most sincs nem emlékszem már a lányomnak mik lettek beadva,már 25 éves ő is .
Nem tudhatjuk még most sem hogy mi jó és mi nem,sajnos.

(#67029) kekedi válasza LED333 (#67023) üzenetére


kekedi
senior tag

Mit kell most látni?

(#67030) Kékes525 válasza zolisx4 (#67028) üzenetére


Kékes525
félisten

Igazad van, az orosz gyógyszer, vakcina ipar fejlett. Ezért nem szabad őket ab ovo leírni, rossznak nyilvánítani. Azonban addig, amíg a teljes fejlesztés, klinikai fázisok jegyzőkönyvei nem lesznek nyilvánosak, a szakértők számára hozzáférhetők és addig, amíg egymástól függetlenül a szakértők többsége nem mondja ki azt, hogy jó, addig nem szabad, nem szabadna forgalmazni Magyarországon. Remélem ez így lesz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67031) Parci válasza zolisx4 (#67028) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az orosz oltás is lehet teljesen jó. egyelőre nem tudni. :)

más: azt azért mindenki végiggondolhatja, hogy ha itt egy járvány, ami viszi a zembereket, meg a gazdaságot is, ezermilliárdos károkat okozva, a bölcs vezetők meg balfaszkodva pengeélen táncolnak, akkor az úgy sem úgy lesz, hogy loyolai kovács jocóka gődényeset játszik és "ő bizony nem oltatja be magát ezzel a mikorcsipes kutyulékkal". egyik állam sem fogja ilyen lelkületű megfejtőkre bízni, hogy miattuk folytatódik-e ez a brutális spirál.

nem gyógyszergyári összeesküvésből, nem billgéccből, semmi ilyen konteós kreténségből, hanem egyszerű alapvető logikából következik, hogy ha már fél lábon ugrálva eljutottunk az oltásig, akkor qrvára be lesz oltva a nyájimmun küszöbig a nép.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67032) fatal` válasza zolisx4 (#67028) üzenetére


fatal`
titán

Én 30 felett vagyok, én is kaptam orosz oltást. Azokkal semmi baj nincs, ugyanis rendes tesztelésnek voltak alávetve és publikusak (a tudományos közösség számára) a klinikai fázisok és azok eredményei.

A sputnik-kal nem az a problémám, hogy orosz (az orosz gyógyszeripar elég jó), hanem a transzparencia teljes hiánya. Valószínűleg az sem véletlen, hogy egyáltalán nem kértek EU-s forgalmazási engedélyt.

Nem mondom, hogy az orosz oltás rossz lenne, mert nem tudni. De amíg semmilyen adat nincs róla én biztos nem kérek belőle.

Amint lesz normális vakcina én oltatni fogom magam (persze 30-as ként ez még odébb lesz).

[ Szerkesztve ]

(#67033) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Orvos a gyorsan kifejlesztett vakcinákról: nem a tíz hónap kevés, a tíz év feleslegesen sok - hvg

"A napokban már olvashatták Kemenesi Gábor virológus véleményét: a szakember technológiai oldalról magyarázza, miért nem is annyira kevés 10 hónap. Egy brit orvos pedig más oldalról közelíti meg a kérdést, de végül ugyanarra a következtetésre jut. És nem akárkiről van szó. Mark Toshner egyetemi oktató, a Cambridge-i Egyetem tiszteletbeli tanácsadó orvosa, aki a pulmonális érrendszeri betegségek transzlációs és kísérleti kutatásaival foglalkozik. Emellett gyakorló orvosként dolgozik a Papworth-i Tűdőérbetegségek központjában és gyakran vesz részt gyógyszerfejlesztésekben."

(#67035) lacafaca válasza Parci (#67031) üzenetére


lacafaca
őstag

persze ehhez át kell billenteni a demokraszí kapcsolót a diktatúra állásba, másképp ezt elfelejtheted :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67037) Ringman válasza lacafaca (#67035) üzenetére


Ringman
nagyúr

á, elég fizetni, vagy pár könnyítést adni a mindennapi életben, hogy beoltassák maguk az emberek.

(#67038) radi8tor válasza #20749568 (#67036) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Asszép :D

⭐ Stella

(#67039) Ringman válasza #20749568 (#67036) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezzel párhuzamosan könnyítések is várhatók, ugyanis az immunizáltak növekvő száma miatt az új esetszámok csökkenni fognak és kevesebb szigorral lehet az eü-rendszer teljesítőképességén belül lavírozni

(#67041) Kékes525 válasza #20749568 (#67036) üzenetére


Kékes525
félisten

Miért kell ezen csodálkozni (" Ezek alapján 2021 is kuka.")? Nem lehet néhány hónap alatt leoltani 84 millió embert.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67042) zolisx4


zolisx4
őstag

Nekem pl az a gondom,igaz hogy csak annyit értek hozzá amit itt olvastam a fórumon,3 fázist írnak a tesztelésre,nem tudom mi az első kettő,a harmadik az embereken próbálják,sok emberen,de nekem ez olyan hogy a harmadik fázis gyakorlatilag a tömeges oltás lenne,én a mezei ember,semmit nem tudok,kell ez nekem most azonnal vagy ezzel várni kell még,.
De tényleg nem értek hozzá csak találgatok.

[ Szerkesztve ]

(#67043) lacafaca válasza Ringman (#67037) üzenetére


lacafaca
őstag

nem mindenki megvehető...nekem pl. (és sokan vannak rajtam kívűl elhiheted) a világon semmit nem jelentenek az anyagi javak és nem is érdekelnek ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67045) lacafaca válasza #20749568 (#67040) üzenetére


lacafaca
őstag

majd kőcsön kérünk a szaturnusztól is, ez nem akkora probléma :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#67046) fatal` válasza #20749568 (#67036) üzenetére


fatal`
titán

Nem vagyok szakember, de én meg azt a korcsoportot oltanám először, ahol a leggyakoribb a tünetmentesek aránya, hogy megfogjuk a terjedést.

#67039 Ringman: Pont az a baj, hogy nem fog. Ugyanis szerintem nem az idősek terjesztik leginkább, hanem ellenkezőleg.

(#67047) radi8tor válasza #20749568 (#67044) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Repülőről szőnyegbombázással nem lehet oltani? Megkérnek mindenkit tegye szabaddá a vállát és álljon ki az Autobahn-ra. :DD

⭐ Stella

(#67049) Parci válasza lacafaca (#67035) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem kell. nem lesz kötelező. csak annyira ajánlott, hogy na! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67050) lacafaca válasza Parci (#67049) üzenetére


lacafaca
őstag

hidd el nekem, másképpen nem fog megvalósulni az álmotok ;]
sokkal nagyobb és átfogóbb ellenálás szerveződik éppen világszerte, mint amit el bírtok képzelni

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.