Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#105001) Reggie0 válasza kolopele (#105000) üzenetére


Reggie0
félisten

En mar azt sem ertem, hogy az influenzasokat minek engedtek fel a buszokra. Mondjuk en nem csak azert utalom a BKV-t, mert a jarmupark szar, hanem mert az utazokozonseg nem elhanyagolhato szelete is az.

(#105002) kolopele válasza Reggie0 (#105001) üzenetére


kolopele
nagyúr

Komoly gondokat fog okozni ez az új variáns, minden eddiginél durvább lehet. Sokan nem akarják elhinni, de a küszöbön van egy nagyon kemény világjárvány sajnos.

(#105003) Reggie0 válasza kolopele (#105002) üzenetére


Reggie0
félisten

Remelem apamnak idoben tudok valamit szerezni, mert a fosadek kinai mar most sem vedi...

(#105004) kolopele válasza Reggie0 (#105003) üzenetére


kolopele
nagyúr

Úgy legyen.

(#105005) Disk4mat válasza kolopele (#105000) üzenetére


Disk4mat
csendes tag

Azt nem igazán értem, hogy az oroszok miért nem oltották még végig a lakosságot, van saját fejlesztésű vakcinájuk, gyáruk és az államvezetés is eléggé kemény.
Több válasz is lehetséges: az egyik, hogy a kapacitások úgysem lennének elegek az egész országra + a többi országra , ezért inkább elsősorban külföldet szolgálják ki, abból legalább van bevétel is. Ráadásul eddig ott a korlátozásokkal, maszkokkal , utánkövetéssel, karanténnal elég jól megfogták, nem volt égető szükség, mint pl nálunk. De az is lehet, hogy fejlesztenek újabb variánsra, és mivel ugyanazt az adeno 5, adeno 28 hordozót használják, inkább egyből majd az újal oltanak.
Illetve a delta vs Sputnik infók sem nagyon jönnek :(
Abból kiindulva, hogy a többi vektoros a Pfizer / BioNTech szintet nem is , de azért a sinonál lényegesen jobb védettséget ad, a Sputnik sem lehet sokkal rosszabb a delta ellen, mint mondjuk egy astra vagy Jansen.

[ Szerkesztve ]

(#105006) Cs1csó válasza Disk4mat (#105005) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sokan vannak, a vezetést nem zavarja, ha a lakosság 5%-át elviszi a vírus, a bevétel fontosabb.

(#105007) t72killer válasza kolopele (#105000) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kemény, nem véletlen álltak rá a deltás Szputyinra, náluk ez most versenyfutás a mutánssal.

#105002: vegyes érzéseim vannak ezzel kapcsolatban, amerre járt, a delta eddig kevesebb halottat és intenzíves pácienst produkált mint bármelyik korábbi (Indiát leszámítva, ott nem létezik pontos statisztika - illetve ott a korábbi hullámokat egész jól megúszták).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#105008) HellGreg válasza t72killer (#104994) üzenetére


HellGreg
őstag

Egy pár hónapra szóló íz- és szaglásvesztés mondjuk nekem jól jönne a fogyókúrámhoz :DDD

(#105009) Z.É.T. válasza Disk4mat (#105005) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ahogy kintről hallom, az ottaniak nagyon nem bíznak a saját vakcinájukban...
WHO voices concerns over Sputnik V Covid vaccine plant

(#105010) t72killer válasza HellGreg (#105008) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sajnos nem lehet paraméterezni, h mettől meddig érezd pöcegödör-szagúnak az eperfagyit :( ;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#105011) Disk4mat válasza kolopele (#105000) üzenetére


Disk4mat
csendes tag

Hát nem, sajnos ez így önmagában nem megoldás

[ Szerkesztve ]

(#105012) FrezeR


FrezeR
senior tag

A CDC is beismerte, hogy kapcsolat van az mRNS vakcinák és az akut aszeptikus szívhártya, illetve szívizom gyulladások között, főleg fiatal felnőtt férfiak esetében, ami a vakcinázási tervek újraértékelését is szükségessé teheti.

CDC panel says heart inflammation cases likely linked to mRNA COVID-19 vaccines

(#105013) Disk4mat válasza Z.É.T. (#105009) üzenetére


Disk4mat
csendes tag

Ez láttam korábban, az egyik gyárban a 20 gyártósorból az egyikben a fiolák (amibe a terméket töltik) sterilizálására használt gép "szavatossága" a WHO vizsgálatakor lejárt volt, ( ami azért nem akkora tragédia, mivel ezek erősenntúl vannak biztosítva) és a LOT printer halványan nyomtatott. :W Elvileg mindkét problémát javították gyorsan.

(#105014) t72killer válasza Disk4mat (#105013) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Affene, pedig vártam már a patkány belesz.rt a kész oltóanyagba - típusú sztorikat ;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#105015) Disk4mat válasza FrezeR (#105012) üzenetére


Disk4mat
csendes tag

Ezt már egy pár hete is hoztad.
A CDC hivatalos oldalán kicsit más a tálalás.

VERDICT:
Should I Still Get Myself or My Child Vaccinated?
Yes. CDC continues to recommend COVID-19 vaccination for everyone 12 years of age and older, given the risk of COVID-19 illness and related, possibly severe complications, such as long-term health problems, hospitalization, and even death. If you or your child has already gotten the first dose of the Pfizer-BioNTech or Moderna vaccine, it’s important to get the second dose unless a vaccination provider or your doctor tells you not to get it.

[ Szerkesztve ]

(#105016) Reggie0 válasza Disk4mat (#105015) üzenetére


Reggie0
félisten

616 esetet regisztraltak 306 millio oltas utan, szoval 2ppm az osszes oltottra vetitett atlag es az is a fiatal fiukra koncentralodik leginkabb. 80% felepult, minden gond nelkul, szoval olyan 0.4ppm-nel okoz igazan gondot, de meg az sem a halalos kategoria.

#105014 t72killer: Nyomod itt fake newst, amikor nyilvanvalo, hogy patkany nem tud beleszarni, mert kicsi a fiola, mindenki tudja, hogy csak az eger kepes beleszarni ;]

[ Szerkesztve ]

(#105017) Gsx-rr válasza Disk4mat (#105005) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Oroszoknal korlatozas? Viccelsz?
Maszkot se hordtak, mutassam a hivatalos cikket,hogy most egyeztek meg,hogy 110 gepet kuldenek csak Dominikara a nyaron. Szabadon utaznak tele van veluk Torokorszag es Maldiv is.
Az orszagban nem engednek utazni oket kulfoldre mehet aki akar! :)
Meg is talaltam:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#105018) kolopele válasza FrezeR (#105012) üzenetére


kolopele
nagyúr

Maga a vírus az ami igazából képes szívizom gyulladást okozni.

(#105019) LuckyL válasza Disk4mat (#105005) üzenetére


LuckyL
őstag

azért nem oltották be, mert nem bíznak a saját kormányukban (okkal teszik)
ha itthon is lesz vakcinagyár, azt sem fogja az emberek töredéke sem beadatni, mert szar elavult technika
itthon sem kérte senki a kínait akinek esze volt, és mit ad isten igazuk is lett, mert egy kalap szar
amikor látszik hogy egy tróger hazug kormány beleáll a propagandába, és mindenáron súlykol valamit, akkor az értelmes emberek hátralépnek

cryptot minden termékemért elfogadom

(#105020) lacafaca válasza kolopele (#104989) üzenetére


lacafaca
őstag

ha hiszed, ha nem, nem lándzsás útifű a fő eledelem, még csak nem is tarozik ennek fogyasztása szerintem sehol a világon az egészséges táplálkozáshoz és életvitelhez, plusz kapásból mondok neked olyan "gyümölcskeveréket" amibe bárki belepusztul ha megeszi...ismét sikeresen sarkos választ rittyentettél :R azért remélem fölfogtad kérésemet és ha valóban annyira értelmes vagy, amilyennek előadod magad, akkor figyelsz ezekután, hogy nem teszel pikirt megjegyzést a természetes életmódot folytatókra, mert mondom, magadat égeted csak.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#105021) LED333 válasza Disk4mat (#105015) üzenetére


LED333
csendes tag

Remek példa arra, hogy a clickbait, reklámokkal teleb@s&ott harmadrandű híroldalak, meg a facebook manipulátorok hogy befolyásolják a népet.
Megy a hangzatos szalagcím: "A CDC is beismerte, hogy kapcsolat van az mRNS vakcinák és az akut aszeptikus szívhártya, illetve szívizom gyulladások között"
Beismerte... mintha valami asztal alá söpört, elhallgatott dolog lett volna, nem pedig egy folyamatosan vizsgált, monitorozott jelenség...( Pl a VAERS pont ezért van, hogy minden esetleges mellékhatást kivizsgálásra kerüljön a bagateltől a komilyig.)
Aztán megy a dobálózás a számokkal, hogy 484-en meg is betegedtek, sőt 309-en kórházba is kerültek. -Persze az nincs megemlítve, hogy több, mint 177 millió oltásból jött össze az a 484 eset (az 0.0002%) , és ennek is a több, mint a kétharmada csak megfigyelésre került kórházba, haláleset nem volt. Az is nem közölt tény, hogy a normál, oltatlan, "természetes" közegben is előfordul a szívizom gyulladás kb. 0,0001%-ban, Illetve a Covid egyik mellékhatása, velejárója lehet ugyan ez a betegség 0,02%-ban.
Itt a topicban is volt sajnos, aki beleszaladt Covid után.
Persze a likavadász cikkben véletlenül sincs link a CDC-hez, nehogy már valaki egy kattintással meg tudja nézni, miről is van szó.

(#105022) Neck válasza kolopele (#104922) üzenetére


Neck
veterán

Családban van olyan, akinek 6 hónapja nem jött vissza se a szaglása, se az ízlelése. :(

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#105023) t72killer válasza Reggie0 (#105016) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Orosz fiola, a lónak se probléma :P

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#105024) LED333


LED333
csendes tag

Igazad van, a Franciáknak is gontot okozott a fiola...

(#105025) Reggie0 válasza t72killer (#105023) üzenetére


Reggie0
félisten

(#105026) pjen


pjen
félisten

Még 55000 ezer oltás és mehet a maszk megint a lecsóba.

(#105027) Gsx-rr válasza pjen (#105026) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ha kell josolni nekem szoljatok:

Amikor az 5,5 millió oltottat elérjük, megszűnik a kötelező maszkhasználat, nem kell védettségi igazolás strandokra, szállodákba / hotelekbe és fürdőkbe, éttermekbe. A belső terekben sem lesz szükséges a maszkhasználat, az egyetlen kivétel az egészségügyi terület

(#105028) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Remélem az itteni keménymag megmutatja hogy a vírusban hisznek nem az intézkedésekben és lenyomják FFP 2-ben az egész nyarat.
Ne dőljetek be ez csak megtévesztés aki igazán vigyáz az egészségére és a családjára az nem veszi le a maszkot

(#105029) LED333 válasza Gsx-rr (#105028) üzenetére


LED333
csendes tag

:N Zsúfolt kisboltban boltban, tömegközlekedési eszközön, biztos hogy nem fogom levenni.

(#105030) Gsx-rr válasza LED333 (#105029) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Biztam benned, ez is megmutatja milyen tokeletes vedelem az oltas!

(#105031) Coyot válasza Gsx-rr (#105028) üzenetére


Coyot
őstag

A keménymag örül és pihen, és örülne neki hogy itt ezt az egészet le is zárhatnánk.

Má' nem

(#105032) LED333 válasza Gsx-rr (#105030) üzenetére


LED333
csendes tag

Ne kapcsolj övet, ha van légzsák a kocsiban.
BTW ki mondta neked, hogy bármelyik oltás 100%os védelmet biztosít?

[ Szerkesztve ]

(#105033) Gsx-rr válasza Coyot (#105031) üzenetére


Gsx-rr
veterán

A kemenymag ki van borulva, alapozom ezt arra amikor 1 hete Szardinia nyitott jott a Bergamo, mindmeghalunk stb...
Most teskozelben nalunk 5x annyi turista lesz szeptemberig
Most kis idore leromboltak az elmeletuket, es jon az agyalas,hogy szeptemberben mekkora gondok lesznek stb...

[ Szerkesztve ]

(#105034) kolopele válasza lacafaca (#105020) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ne aggódj, én egészséges életmódot folytatok, csak arra akartam rávilágítani, hogy attól még, hogy valami gyümölcs, zöldség, stb. még nem biztos hogy nem okozhat komoly allergiát az arra hajlamosaknál.

(#105035) lacafaca válasza LED333 (#105029) üzenetére


lacafaca
őstag

:DDD :DDD oszt akkor minek van az ojtás benned? esetleg nincs is csak propagálni vagy itt? hmmm...elgondolkodtató ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#105036) lacafaca válasza kolopele (#105034) üzenetére


lacafaca
őstag

dehhogy aggódok...megteszitek ti.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#105037) Gsx-rr válasza lacafaca (#105036) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szerintem a topic jegelheto Szeptember 20.-ig

(#105038) LED333 válasza lacafaca (#105035) üzenetére


LED333
csendes tag

Igen, fizetett propagátor vagyok, billgéc, meg soros, meg a gyógyszeripar önti rám a dollárokat, de lelepleztél!

Sputnik shotot kértem az év elején, aminek az eredeti, Wuhani verzióra ~90%-os hatékonysága volt. Viszont azóta kapuban a Delta, ami ellen nagy eséllyel jóval alacsonyabb a hatékonysága (A Pfizer pl a 94% heleytt már csak hetven valamennyi). Mivel sokat kontaktálok idős szüleimmel, ahol van rá mód, minimálisra csökkentem a megfertőződés lehetőségét.
A tömegközlekedés alapból nem egy higiéniai mekka
ráadásul most nyáron a légkondi miatt minden ablak zárva egymás arcában az emberek...

[ Szerkesztve ]

(#105039) kolopele válasza lacafaca (#105036) üzenetére


kolopele
nagyúr

Egyedül élnék egy tanyán vagy egy szigeten család nélkül nagy eséllyel én sem aggódnék, de szerencsére nem ez a helyzet.

(#105040) Qtya123 válasza Gsx-rr (#105027) üzenetére


Qtya123
őstag

Ezt a jóslást már áprilisban megtettem, mikor még csak épphogy bevezették az igazolványt, hogy presszió legyen az oltásra. Már akkor mondtam, hogy aki csak a kártya és a nyári szabad élet miatt akarja beoltatni magát, az legyen türelemmel.

Olyan kiszámíthatóak, mint egy ZS kategóriás akciófilm.

[ Szerkesztve ]

(#105041) Gsx-rr válasza Qtya123 (#105040) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Be kene latni ez 80-90 szazalekban politika. Ahogy írtam nálunk is Dominikán amíg ingyen volt a kinai oltás nem voltak betegek most hogy már be lehet szerezni több 100 millióért a Pfizert egyből sok
a beteg.
Természetesen a turisták jönnek mennek senki nem fertőződik meg ellenben az ország lakosaival

[ Szerkesztve ]

(#105042) LED333 válasza Qtya123 (#105040) üzenetére


LED333
csendes tag

Én nem ismerek olyat, aki az utazgatások miatt oltott volna, de kicsi a buborék, 100%, hogy sokan voltak olyanok is, és így tény, hogy a kártya bevezetése valamelyest "felpörgette" az oltási számokat.
Viszont kérdés, hogy jobb lett volna kártya nélkül?
Még mindig zárva lenne minden, (ha nincs megy az X millió beoltott) , és a deltának alacsony átoltottsággal menne neki az ország, aztán lehetne kapkodni, mint az Oroszok, vagy a Thaiok.

[ Szerkesztve ]

(#105043) Gsx-rr válasza LED333 (#105042) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Én nagyon sok olyan emberrel találkoztam akik csak az utazás miatt oltatták be magukat vagy azért hogy szórakozni mehessen

Igen jobb lett volna kártya nélkül nem kellett volna ez a felesleges kamu cirkusz és pressziónálni az embereket, és egymásnak uszítani.
Mekkora színház volt hogy a külügyminiszter meg egyezek pár országba ahova nem fog kelleni a védettségi kártya, Utána azok az országok egy két hétre rá el törölték az összes beutazási korlátozást. Ne higgyük már azt hogy ott nem tudták a politikusok akkor hogy hamarosan vége a korlátozásnak csak kellett a parasztoknak a színház

[ Szerkesztve ]

(#105044) lacafaca válasza Gsx-rr (#105037) üzenetére


lacafaca
őstag

gondolod te...nézz át a másikba, tövig rágták már a kudlikféle miatt...nem lesz itt szünet, az őrület minden elképzelés fölül fog múlni :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#105045) LED333 válasza Gsx-rr (#105043) üzenetére


LED333
csendes tag

Ezt nem kétlem, csak jeleztem, hogy nekem nincs olyan ismerősöm. más buborék...

(#105046) lacafaca válasza LED333 (#105038) üzenetére


lacafaca
őstag

de ez úgy másfél éve még cseppet sem zavart...nemde?

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#105047) Gsx-rr válasza LED333 (#105045) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Persze de én a turizmusban dolgozók és az utasaim elmondása alapján mondom ezt a véleményt.
A legtöbb utasom Németországon keresztül érkezik ahol hogyha van két oltásod akkor nem kell teszt sem.
Akinek nincs annak kell antigén teszt.

Akkor ez az elmélet szerint nem ér semmit mert aki be van oltva az simán lehet fertőzött és megfertőzi azt a nyaralás során aki csak egy sima teszttel érkezett

(#105048) Qtya123 válasza LED333 (#105042) üzenetére


Qtya123
őstag

Nagyon sok huszonéves van, akik egy az egyben azért kértek oltás, mert jött a kártya és féltek, hogy nyáron nem mehetnek szórakozni.

Nekem több olyan ismerősöm is van, aki megijedt, hogy nem mehet majd edzeni és azért kérte.

(#105049) lacafaca válasza kolopele (#105039) üzenetére


lacafaca
őstag

hehe...mert szerinted én nem így (5fő a helyrajzi számon 16-76ig)? csak mi ÉLÜNK és nagy ívben szarjuk le ezt az egészet, mert megtehetjük...nem irányítja az életünket senki és legfőképpen semmi...no ez a különbség ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#105050) Z.É.T. válasza lacafaca (#105044) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Meg ne haragudj, de egyre nehezebben hiszem, hogy igaz, amit sokszor hangoztattál, a "jót akarsz".

Gyakorlatilag hetek óta csak szimpla lövészárok-ásóként fórumozol. Nekem nem gond, csak gondoltam szembesítelek vele.
Ha belülről máshogy érzed, olvasd vissza saját magad úgy, mintha nem magadat olvasnád ;)

Peace

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.