Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19001) Narxis


Narxis
nagyúr

Jeeeee, 1 hónapnyi karantén után megkaptam a határozatot, hogy szabad vagyok. Irány a természet! :C

Thanos was right.

(#19002) Top cat válasza DS39 (#18992) üzenetére


Top cat
őstag

Majd lesz helyettük román, ukrán. :D

(#19003) Ajándékok válasza aprokaroka87 (#18806) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Készülnek azok, csak oda nem Te fogsz bekerülni.

"847 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, 63-an vannak lélegeztetőgépen"
"50 fekvőbetegre vagyunk hárman, előfordul, hogy csak ketten"
Ha igaz a 847 kórházban ápolt beteg, akkor hol vannak a nővérek?
"Nincs elég oxigén a több, mint 100 betegre" Hol vannak a lélegeztető gépek?

Ha az átlagos fertőzötteknek nem jut, akkor kinek jut eü kezelő személyzet és lélegeztető gép?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#19004) Motion_Blur válasza Narxis (#19001) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Jó egészséget! :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#19005) Veron válasza Motion_Blur (#19000) üzenetére


Veron
őstag

igen, valószínű mindenki unja már, nem hullunk mint a legyek, hát mi baj lehet?!
ez a hozzáállás simán megbosszulhatja magát. az élet újraindítása csak nagyszámú tesztelés mellett elképzelhető szerintem. (és az újraindítás alatt az EÜ berúgását is értem, mert az lenne az egyik legfontosabb)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#19006) Narxis válasza Motion_Blur (#19004) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kösz, én is azt kívánom mindenkinek! :)

Thanos was right.

(#19007) CptAdamica válasza #46372352 (#18990) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ha nem szarnák le a nyilvánvalóan lehetséges fertőzötteket, akkor nem lenne az.

Megyen!

(#19008) Narxis válasza #46372352 (#18990) üzenetére


Narxis
nagyúr

A fertőzöttek száma és az ápolásra szorultaké nem ugyanaz a szám. Szerintem fokozatosan kellett volna kiüríteni a kórházakat.

Thanos was right.

(#19009) ncc1701 válasza DS39 (#18992) üzenetére


ncc1701
veterán

Egyik szeme sír, a másik nevet. Kevesebb nyugdíjas, kevesebb nyugdíj. Amúgy meg egyéb betegségben meghal naponta 3-400 ember itthon. Ehhez képest ez a járvány (nem akarom elbagatellizálni), de kerekítési hiba.

(#19010) pjen válasza Alex91 (#18913) üzenetére


pjen
félisten

Gondolom haláluk előtt mutatják a tipikus tüneteket.

(#19011) t72killer válasza ncc1701 (#19009) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19012) Kékes525


Kékes525
félisten

[Koronavírus: 1763 fertőzött, újabb 14 halott Magyarországon]

"1763 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt újabb 14 idős krónikus beteg. Ezzel 156 főre emelkedett az elhunytak száma, 207-en pedig már gyógyultan távoztak a kórházból. 18 főre nőtt Pesti úti idősotthon elhunytjainak száma is. 847 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, 63-an vannak lélegeztetőgépen. A betegek számának növekedése miatt a kórházak országszerte növelik ágykapacitásaikat készülve a tömeges megbetegedések fázisára. Az elmúlt 24 órában 111 új fertőzést azonosítottak az országban, ez már karakteres megugrást jelent az előző napokhoz képest"

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#19013) Jablocskov válasza ncc1701 (#18988) üzenetére


Jablocskov
tag

Te komolyan nem érted, hogy az rövid idő alatt nem megengedhető? Egy idő múlva, meg nem lesz értelme, mert lesz vakcina.

#18989
azért arra a megnyerésre egyelőre nagy összegben nem fogadnék, lesznek még a vezérnek meg sleppjének álmatlan éjszakái bőven.

[ Szerkesztve ]

(#19014) pjen válasza Jablocskov (#19013) üzenetére


pjen
félisten

Vagy nem lesz és jön a nyáj immunitás.

(#19015) Gubu0101 válasza Veron (#18991) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nekünk meg most csökkentették (autóipar) heti 25 ó munka 60% fizu 60% bónusz-ra.A 70%-os állami támogatásra meg nem jogosult a cég :( Ez kb azt jelenti,hogy az ott dolgozok(még megmaradt dolgozok) 80-150e netto közt fognak keresni...természetesen beosztástól/alapbértől függően...

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#19016) ollie válasza pjen (#19014) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mivel a magyar lakosság több mint fele (akár 60-70%-a) veszélyeztetett koronavírus szempontjából, ezért nem megoldható nálunk a nyájimmunitás. Eleve a lakosság harmada 60 év feletti, és ehhez még hozzájön az is, hogy a lakosság több mint felének van valamilyen krónikus betegsége (természetesen van átfedés a 2 csoport között, ezért nem 80% a veszélyeztetettségi kör). Szóval, csúnya vége lenne, ha hagynánk a járványt teljesen elszabadulni.

***

(#19017) ollie válasza Gubu0101 (#19015) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

El kell adni a céget Lőrincnek, és akkor majd jogosult lesz a támogatásra...

***

(#19018) ncc1701 válasza Jablocskov (#19013) üzenetére


ncc1701
veterán

Az is lehet simán, h az emberek 30-40%-a már túl van rajta. És akkor felesleges itt szigorkodni.

(#19019) ncc1701 válasza ollie (#19016) üzenetére


ncc1701
veterán

Erről van valami adatod? Én úgy tudom, h a koruk miatt 33%, és kb max 50% a veszélyeztetett az ilyen-olyan betegségeik miatt összesen.

(#19020) pjen válasza ollie (#19016) üzenetére


pjen
félisten

És van valami Terved, hogy ne szabaduljon el.

(#19021) Gubu0101 válasza ollie (#19017) üzenetére


Gubu0101
veterán

Na azt kellene,de nem lenne annyi pénze,hogy ezt meg vegye :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#19022) Rive válasza Narxis (#19008) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem fokozatosan kellett volna kiüríteni a kórházakat.

Vagy inkább felkészíteni őket (a krónikus eseteket kezelő osztályokat) egy járvány túlélésére. Mer' ez így lesz legalább olyan durva, mint a járvány - bár kétségtelen, hogy nem lesz annyira szem előtt :(

Jelen eljárás szerint a nem súlyos esetek otthon gyógyulnak (első kézből tudod, ugye: jó kirándulást a szabadulónapon!). Súlyos esetek kezelésére meg az így felszabadított kapacitás nem lesz megfelelő: ahhoz se gép, se személyzet.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19023) keIdor


keIdor
titán

A lényeg, hogy a fizetésemelés megtörtént... [link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#19024) ollie válasza pjen (#19020) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, pl Dél-Koreában kordában tudják tartani úgy, hogy nincsenek olyan korlátozások sem mint itt, és ehhez azt csinálják, hogy nap i több tízezer tesztet végeznek el. Aki pozitív, azt rögtön karanténba kerül, meg rögtön tesztelik a kontaktjait is. De ott van Taiwan esete, ahol esélye sem volt elszabadulnia a vírusnak, mert már akkor elkezdtek tesztelni, amikor még csak Kínában volt a járvány.

***

(#19025) ollie válasza ncc1701 (#19019) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt írtam én is, a kor miatt 33% körüli a veszélyeztetett, és összesen van valamivel 50% feletti krónikus beteg. Ha ezt kimatekozod, mert nem minden idős ember egyben krónikus beteg is, akkor kijön, hogy legalább 60%-nak kell lennie a veszélyeztetettnek. De amúgy mindegy, hogy 60 vagy 50, mert ha nem lesz immunis a lakosság legalább 60%-a, akkor már nem működik a nyájimmunitás, vagyis ha csak 50%-ot teszünk ki a fertőzésnek, azzal nem leszünk előrébb (nyájimmunitás szempontjából).

***

(#19026) omfgk válasza ollie (#19024) üzenetére


omfgk
addikt

De teszteléssel nem lassítható a terjedés.

Forrás : M.C.
Kikeresném ,hogy pontosan mikor mondta, de kb tucatszor hagyta el a száját a fent idézett baromság információ.

(#19027) Kékes525 válasza pjen (#19014) üzenetére


Kékes525
félisten

Végül is igazad van az országok döntő többsége hülye (talán csak a svédek kivételek, de azok is meddig?). A szakértelem minimumát sem mutatják. :U

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#19028) Rolly válasza ncc1701 (#19018) üzenetére


Rolly
veterán

valószínű még az ország 1%-a se esett át a víruson... ugye 1% 100.000 ember...

(#19029) FіkuszKukіsz válasza ollie (#19024) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ahogy Izlandon is.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#19030) Kékes525 válasza Rolly (#19028) üzenetére


Kékes525
félisten

Sajnos erről fogalmunk sincs. Ha a kormány kórházi ágyak kiürítésére gondolok, akkor legalább 1 millió fertőzött van, vagy legalább lesz 2-3 héten belül. Csak ebben az estben lenne érthető az, amit most csináltak.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#19031) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ez komoly, vagy kamu? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19032) S e t h válasza ncc1701 (#19018) üzenetére


S e t h
nagyúr

Február második fele érdekesen alakult itthon nálunk.
A gyerekkel kezdődött, valószínűsítettük, hogy az oviból hozott vmit haza. Egyik pillanatról a másikra magas láz, plusz hasmenés, de a láz és a hasmenés is kb. egy napig tartott.
Ezt követően következett a feleségem lázzal és szintén hasmenéssel, kb. egy hét késéssel.
Egy hét múlva én, de nálam 3 napos láz volt, totál száraz köhögés, szűnni nem akaró, az ingerküszöb tetejét ostromló fejfájás, majd ezt követően 4-5 napig szinte folyamatos hasmenés. Nem tudom hány kilót fogytam, de nagyon legyengültem ez alatt az egy hét alatt és nem emlékszem mikor éreztem magam utoljára ilyen rosszul, de olyan bizonyosan nem volt, hogy a láz,köhögés,fejfájás kombót ilyen intenzív és hosszú hasmenéses periódus kövessen.
Azóta olvastam olyan covidos fertőzöttről, egy budai orvosról, akinél szintén ilyen tünetek voltak.
Szóval passzolom mi volt itthon ez nálunk, influenza, covid, vagy vmi más, de 3 hét alatt az egész családon átment.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#19033) csehferenc74 válasza Kékes525 (#19030) üzenetére


csehferenc74
csendes tag

Szerintem is nem a valós számokat közlik. (Nem véletlenül van ott a többes szám).

(#19034) khalox válasza Vladi (#19031) üzenetére


khalox
őstag

Nem feltétlenül kamu, inkább spekulációnak nevezném. Addig legalábbis, amíg irányított körülmények között tudományos alapossággal nem ellenőrzik le.

(#19035) FіkuszKukіsz válasza Vladi (#19031) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Persze. A vikingek végig szambázták fél Nyugat-Európát, az angolok jó nagy százaléka dán és normann származék.

Romanes eunt domus

(#19036) Kékes525


Kékes525
félisten

[Ceglédi: Egyébként mire várunk a karanténban?]

"Tényleg csak kérdem: mi az az adat, tény, változás, amelynek nyomán szigorításról, fenntartásról vagy enyhítésről döntünk?"

"Mire várunk a karanténban? Tessék megmondani, konkrétan. Mi az a szám, adat, történés, aminek a bekövetkezése vagy elmúlása kapcsán a jelenlegi kijárási korlátozásokat felülvizsgáljuk? Mert oké, nem megyünk ki, én is március 13. óta vagyok itthon, csak boltban meg vérteszten voltam azóta – de mire várunk? Te, aki itt kiabálsz, te milyen konkrét választ tudsz adni?"

Jó kérdés mire várunk? Mi alapján tudjuk, hogy most éppen mit kell tennünk? Tesztek nélkül, pontosabban sok teszt nélkül soha, semmilyen döntés sem indokolt, mivel tesztek nélkül legfeljebb csak találgatni tudunk.

Azonban szögezzük le, a kormány jól kezeli a járványt. A fentiek is bizonyítják... :(((

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#19037) ollie válasza FіkuszKukіsz (#19029) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja tényleg, azt is kellett volna említenem.

***

(#19038) ollie válasza S e t h (#19032) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A covidból nem 1 hét alatt gyógyulsz ki, hanem 3-4, és nem jellemző annál a hasmenés (legalábbis ritka). Ez valószínűleg influenza lehetett.

***

(#19039) t72killer válasza ollie (#19024) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Várom a who Tajvan-t méltató nyilatkozatát...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19040) Lauda


Lauda
félisten

Jóváhagytak magyarországnak 1 milliárd eurót.

„Az 1 milliárd eurós magyar program az európai strukturális alapokból finanszírozott közvetlen támogatásokon, kölcsönökön és tőkebefektetési intézkedéseken keresztül segíti a magyar vállalkozásokat. Támogatni fogja a koronavírus-járvány gazdasági következményeit elszenvedő vállalatokat ebben a nehéz időszakban.

Hogy ebből megint hova és mennyi jut majd, azt inkább nem feszegetem.

(#19041) ollie válasza Lauda (#19040) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Fogadjunk, hogy nem lesz leközölve bizonyos oldal médiájában.

[ Szerkesztve ]

***

(#19042) jmuranyi válasza Vladi (#19031) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, ki tudja.

(#19043) CptAdamica válasza ollie (#19041) üzenetére


CptAdamica
veterán

De, "Sorosiszta balliberális brüsszeli áldemokraták pénz küldtek, hogy aztán követelőzhessenek, így akarják a migránsáradatot Magyarországra erőszakolni"

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#19044) einstein válasza ollie (#19038) üzenetére


einstein
senior tag

Ilyet mi alapján jelentesz ki? Van aki tünetmentes, van aki pár napos betegség után felépül és van aki 3 hétig szarul van, illetve még rosszabb...
A hasmenés is egy lehetséges tünet (sőt hányás, hányinger is) [link]

(#19045) ollie válasza einstein (#19044) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehetséges, de nem általános. Nem valószínű, hogy egy családon végigmegy a covid19, és mindenkinél hányás meg hasmenés van. Továbbá már kibeszéltük, ha már év elején megérkezett volna, akkor sokkal több lenne itt a halott meg súlyos beteg.

***

(#19046) Vladi válasza FіkuszKukіsz (#19035) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Most a "persze" az a komoly, vagy a kamura vonatkozik? :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19047) #95561216 válasza ncc1701 (#18936) üzenetére


#95561216
törölt tag

Attól, hogy ezt huszadszor is idetolod read-onlyban, még nem lesz igaz.

(#19048) #95561216 válasza ncc1701 (#18937) üzenetére


#95561216
törölt tag

[link]

Koronás foglal 60 gépet, szerencsére az intenzívekről még nem borították az utcára a nem koronás betegeket.

(#19049) #95561216 válasza Kékes525 (#18945) üzenetére


#95561216
törölt tag

A minden koronavírusban a nátha is benne van ám. Kérdés, hogy az eredeti kijelentés mennyire állja meg a helyét.

(#19050) t72killer válasza #95561216 (#19049) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kitárgyaltuk, h nem valószínű, hogy a távoli rokonnal lenne pozitív immunválasz - lévén a humán immunrendszer is másképp reagál rá.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.