Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81901) Cartevo


Cartevo
őstag

A brit mutációban egyre gyanúsabb az idegenkezűség.

(#81902) gergo5991 válasza Cartevo (#81901) üzenetére


gergo5991
őstag

ezt mikor álmodtad? forrás? tények? bizonyiték?

(#81903) [CS]Blade2 válasza Citroware (#81896) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Szerintem meg lehetne csinálni amit írtam, csak készülni kellene rá. Pl: mi is tudnánk gyártani, csak nem kapjuk meg valamelyik gyártótól a gyártáshoz szükséges infókat és jogokat. Valszeg minden értelmes ország tudna valamennyit gyártani. Ha vakcinát nem is, az üvegcsét, a szárazjeges dobozt, stb. igen.
Ha felgyorsítanánk az egészet, akkor elsőre még mindig lehet, hogy a megfelelő mRNS anyag kifejlesztése alatt lenne újabb mutáns, de rá 6 hétre már megint kész lenne a következő, és egyre kisebb esélye lenne eleget változni a vírusnak.

Ez a 0,5-1 év a komolyabb országokra, és 2 év a világra k.ra lassú. Működhetne a dolog, de így nem. Izrael pl. elsőként fog végezni az oltásokkal, de mivel a világ csak 2 év múlva, ezért nekik van egy két állású kapcsoló a csak Pfizer vakcina miatt. Amint az egyik nap elkezd elterjedni egy olyan mutáns, ami ellen nem jó az 1.0-s Pfizer, vissza kerülnek a start mezőre.

[ Szerkesztve ]

(#81904) Csatravi


Csatravi
senior tag

Müller Cecília és a kínai vakcina engedélyezése.
Operatív Törzs 2021.02.19. [link] 06:38->
Tehát még nincs OGYÉI engedély.

Szegény Nyunyóka miért nem írja fel hogy mikor mit mondott !?
Operatív Törzs 2021.01.29 [link] 19:01->
OGYÉI engedélyezte.

Lassan ő is kijelentheti. "nyilvánvalóan végighazudtuk az elmúlt másfél-két évet"

(#81905) Rage47 válasza Csatravi (#81904) üzenetére


Rage47
veterán

Ez a zagyva kommunikáció a céljuk valamiért.

(#81906) S e t h válasza Cartevo (#81901) üzenetére


S e t h
nagyúr

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#81907) Floyd80 válasza Cartevo (#81901) üzenetére


Floyd80
addikt

Fort Detrick, ott kell keresgélni. :DDD

At the same time, however, Zeng, the Chinese CDC official, was advancing just such a hypothesis, not about the Wuhan lab, but Fort Detrick, a US Army biomedical research laboratory in Maryland.

As the WHO investigated coronavirus origins in China, Beijing pushed a conspiracy about the US - CNN

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#81909) Csatravi válasza Rage47 (#81905) üzenetére


Csatravi
senior tag

Én inkább hazugnak nevezném.
Majd arra leszek kíváncsi, hogy a majdani 20-25 ezer halottra mi lesz a magyarázat. Kire akarják majd áthárítani a felelősséget miközben teljhatalmuk van. Persze lehet majd azt is megkonzultáljuk előtte.

(#81910) FrezeR


FrezeR
senior tag

Egy újabb kutató véleménye a vírus eredetéről.

"A Hamburgi Egyetem prominens német tudósa egy éven át tartó tanulmány eredményeit hozta nyilvánosságra, amelyek arra a következtetésre jutottak, hogy a koronavírus-járvány legvalószínűbb oka a Wuhani Virológiai Intézetből kijutott vírus. Wiesendanger több mint 600 tudományos publikáció, valamint több könyv szerzője vagy társszerzője volt. A Hamburgi Egyetem sajtóközleményt is adott ki a professzor kutatásai kapcsán.

Arra a következtetésre jut, hogy mind a közvetett bizonyítékok száma, mind azok minősége arra utal, hogy Wuhan városának virológiai intézetében laboratóriumi baleset következett be a jelenlegi járvány okaként”.

A tanulmány legfontosabb pontjai a következők:

1. Nem azonosítottak köztes gazdaállatot, amely elősegíthette volna a SARS-CoV-2 kórokozók denevérektől emberre történő továbbadását.
2. A SARS-CoV-2 vírusok meglepően jól kapcsolódnak az emberi sejt receptorokhoz és behatolnak az emberi sejtekbe ami a SARS-CoV-2 kórokozó nem természetes eredetét jelzi.
3. A Wuhan Városi Virológiai Intézet kutatócsoportja évek óta genetikailag manipulálja a koronavírusokat azzal a céllal, hogy fertőzőbbé, veszélyesebbé és halálosabbá tegye őket az emberek számára.
4. Számos közvetlen utalás található a SARS-CoV-2 kórokozó laboratóriumi eredetére.

Forrás

(#81911) FrezeR


FrezeR
senior tag

Más:

"Az egyre szigorúbb intézkedések közepette a legfontosabb hírt elhallgatják: az elmúlt 6 hétben COVID esetek 77% -kal csökkentek az USA-ban. Ha egy gyógyszer 77% -kal csökkenti az eseteket, azt csodaszernek hívjuk. És miért zuhan az esetszám? Főként azért, mert az előzetes fertőzéssel szembeni természetes immunitás sokkal gyakoribb, mint amit tesztekkel mértek." - Prof. Marty Makary véleménycikke a Wall Street Journal-ből.

Forrás

(#81912) Dottorei válasza FrezeR (#81910) üzenetére


Dottorei
tag

fasza

(#81913) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Kijött a kínai vakcina alkalmazási előírása, amiből kiderül, milyen mellékhatásai lehetnek az oltásnak

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#81914) mozso


mozso
senior tag

Ausztria, február 8-tól már kinyitották az általános iskolákat is az ovik mellett. Azt hiszem látványos.

(#81915) Citroware válasza mozso (#81914) üzenetére


Citroware
addikt

Az üzletek is kinyitottak, eddig csak élelmiszer volt nyitva.
A fodrászok is fogadnak most már, viszont oda csak negatív teszttel lehet menni. Eddig az is zárva volt.

[ Szerkesztve ]

(#81916) Csatravi válasza Sir Pocok (#81913) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Hogy pontosan milyen hatékonyságú, arról azt írják, hogy „a védőhatásra vonatkozó értékeléshez a végső adatok egyelőre nem állnak rendelkezésre, a hatásosság és a biztonságosság még további ellenőrzésre szorul”. "

Akkor most már mindent tudunk így Orbán Viktor odafáradhat az oltópontra és kamerák össztüze alatt hősiesen megkaphatja az áhított kínai vakcináját.

(#81917) mozso válasza Citroware (#81915) üzenetére


mozso
senior tag

Ok, de ezzel mit szeretnél mondani? A fenti ábrán két korcsoport fertőzési számai lőttek ki igazán: 0-4 éves és 5-14 éves (kék és piros). Ők pedig nem jellemző boltba járó korcsoport.

(#81918) Parci válasza Stanlee (#81880) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért csökkennek a számok, mert rohadtul be vannak zárva a népek. de a mikrokörnyezetem alapján a gyerekek körében rohadtul terjed ez az új, összes szomszédunk karantéban van, egyiküknél full covidosak is, és ez 3 különböző sulit jelent. eddig is volt covid, de ilyen gyorsan terjedő nem (persze ez nem reprezentatív).

a mutánsokkal meg az a gond, hogy egyelőre gyorsabban termelődnek, mint ahogy oltunk. nincs nagy gond, de már a szuri közel sem olyan hatásos, és eddig nem is volt a víruson semmilyen szelekciós nyomás. most lesz, nyilván azok a mutációk tudnak terjedni, amik fertőzőbbek és oltáskerülőbbek.

én picit pesszimista lettem, leginkább logisztikai szemmel nézve. mire végigszarakodjuk az oltásokat, már jók sem lesznek, jön a következő, de azt megint végig kell szarakodni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81919) Citroware válasza mozso (#81917) üzenetére


Citroware
addikt

Csak kiegészítettem az infót, hogy több dolog is kinyitott egyszerre.

(#81920) mozso válasza Citroware (#81919) üzenetére


mozso
senior tag

Ok. Az ovik (kék szín) ugye február 8 előtt is végig nyitva voltak, azoknak akik nem tudták megoldani az otthoni felügyeletet vagy nem akarták egyáltalán otthon tartani.

Viszont december vége óta a 0-4 éves korcsoport végig vezet az esetszám növekedésben.

(#81921) Ricardo válasza Parci (#81918) üzenetére


Ricardo
félisten

"mire végigszarakodjuk az oltásokat, már jók sem lesznek, jön a következő, de azt megint végig kell szarakodni."

A kérdés az, hogy akiket beoltottak, azoknak elég lesz e egy módosított emlékeztető oltás, vagy újra kezdődik a kétkörös móka?

(#81922) Kékes525 válasza Ricardo (#81921) üzenetére


Kékes525
félisten

Pillanatnyilag úgy néz ki, hogy elég lesz, mert csak csökkent a vakcinák hatásossága, de nem szűnt meg. Akkor kell 2, ha teljesen hatástalanná fognak válni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81923) Parci válasza Ricardo (#81921) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ez picit segít (valószínűleg elég 1), meg az is, hogy az mrns módosítások piszok gyorsan lezavarhatók (és elvileg az engedély is gyorsabb olyankor sokkal). de akkor is az van, hogy a nyugati világban még csak-csak oltogatunk idén, de a világnak egy csomó része lesz, ami oltást sem lát. messze még a "vége" ennek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81924) lacafaca


lacafaca
őstag

tipikus rabló/pandur esete...sose fogják elkapni, ha véletlen igen, jön helyette másik...szal akkor elkezdhetnénk végre a megelőzésre koncentrálni? :U ...jó, én még mindig ráérek :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81925) Ricardo válasza Parci (#81923) üzenetére


Ricardo
félisten

Sajnos messze még. A mai világ berendezkedése olyan ami nem segíti egy járvány megállítását. Pár órára a világ két vége egymástól. Egy olyan betegség (mint amilyen ez is) ami lappangási idő előtt fertőz, szinte megállíthatatlan. Ehhez hozzájön még a nyugati társadalmak egoista mentalitása "Nehogymánekembárkimegmondjahogy nincs jogom elkapniésmásokatleköhögni". Mert sokan tévesen azt hiszik, ha elkapják, az csak róluk szól.

[ Szerkesztve ]

(#81926) attiati válasza #22743424 (#81870) üzenetére


attiati
veterán

Meg az is ott van bal felül, hogy bio. Szinte vitamin! ;]

(#81927) attiati válasza Ringman (#81879) üzenetére


attiati
veterán

Hát te se hallgatod a Kossuthon az orbánt!? :P

Milyen tollba mondás?
Megmondta, hogy itt a Ceci a főnök!

"Mikor olthatunk a kínai vakcinával? - kérdezte a műsorvezető orbán viktort.
Müller Cecília okos asszony, sejtelmesen azt mondta, jól haladok."

[ Szerkesztve ]

(#81928) Parci válasza lacafaca (#81924) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

figyu, hagymát zabálni chips helyett független az oltástól ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81929) Parci válasza Ricardo (#81925) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a repülés elég sok baj okozója

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81930) lacafaca válasza Parci (#81928) üzenetére


lacafaca
őstag

ha csak ennyi lenne... ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81931) Parci válasza lacafaca (#81930) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, hagyma, gyömbér, káposzta

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81932) Rage47


Rage47
veterán

A Pfizer/BioNTech rájött, hogy mégsem kell - 80 fokon tárolni a vakcináját - 444

A most benyújtott adatok szerint elég lenne -25 vagy -15 Celsius fok tárolni két héten keresztül, hogy stabil maradjon, ami már jóval könnyebben kivitelezhető.

(#81933) radi8tor válasza Rage47 (#81932) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez fájt. :DDD
De annak a sok oltópontnak is biztos fájt aki beruházott a hűtőkre.

⭐ Stella

(#81934) ubyegon2 válasza radi8tor (#81933) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pedig gond, ha például ez a nagy gömbölyded hűtő kiolvad:

forrás

Konkrétan az lesz majd az igazi áldás, ami ezek alól előbúvik és elmeséli, miért is van az, hogy ciklikusan x 100 millió év alatt lecserélődik az élővilág.

(#81935) lacafaca válasza Parci (#81931) üzenetére


lacafaca
őstag

ha csak ennyi lenne... :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81936) Fire/SOUL/CD válasza Kékes525 (#81922) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Te, mint "doki" (régebbről olvastam, hogy nem kecskepásztor voltál/vagy) légy olyan kedves (nem így szoktam fogalmazni), de tényleg, őszintén:
Hogy látod a Covid helyzetet? (ideológia/politika stb. faxság exclude/except it)

Tényleg az érdekelne, hogy Te, hogy látod ezt a helyzetet (saját agyfő)? :R
1. Igaz, hogy meg lehet ezt a "xart" fogni jelenleg?
2. Igaz, hogy semmi értelme szabadjára engedni most?
3. Igaz, hogy semmi értelme nem lett volna szabadjára engedni tavaly nyáron?
4. Igaz, hogy a mostani oltások oldják meg a dolgot?

Nálam mind a 4-re FALSE (NEM) a válasz... De Én nem vagyok doki... :R

UI: Vigyázz Fideszes vagyok, csak 1 jó válasz van...
És különben is Parci apukája Rulez.... (csak Mi tudunk ilyen hülyén kérdéseket feltenni) :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#81937) lacafaca válasza radi8tor (#81933) üzenetére


lacafaca
őstag

kabaré

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81938) ubyegon2 válasza Parci (#81876) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:R Respect!

Anno én is firtattam, hogy jó lesz-e majd az oltás és többen leseperték, hogy milyen idióta kérdés ez. Pedig hülye kérdés nincs....ha mást nem, ennyit megtanultam 2+ évtizedes hadfi szolgálatom alatt. :K

(#81937) lacafaca

Dehogy kabaré ez, időzített gazdasági racionalitás. Gondold végig....

[ Szerkesztve ]

(#81939) Floyd80 válasza radi8tor (#81933) üzenetére


Floyd80
addikt

Van-é ilyen jó idő a kemping hűtőládákban tesco jégakkuval megtöltve? :DDD Szerintem lesz.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#81940) lacafaca válasza ubyegon2 (#81938) üzenetére


lacafaca
őstag

ennek a racionalizálásnak nagyon csúnya vége lesz... ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81941) ubyegon2 válasza lacafaca (#81940) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

ennek a racionalizálásnak nagyon csúnya vége lesz... ;)

Nyilván, de főleg annak, amit a természet csinál és csinált már számtalanszor. Ez a jelenlegi covid-járvány csak ránkhulló tollpihe ahhoz képest, amit a természetes olvadás a nyakunkba zúdít. Ennek egyébként nagyon kis százalékában részese az emberiség, hiába hitetik el velünk, hogy mi okozzuk a klímakatasztrófát. Párszáz millió évente mindig megtörténik ugyanaz, aztán újra kialakul az élet szépen lassan, a maga ritmusában.

No de, hogy téged is behelyezzünk a racionalítás spektrumába, hallottam egy érdekes dolgot totál megbízható körömből!

Ember 50+ évével nyakoncsípte a covidot, durván nyakonütötte, a szokásos láz, gyengeség, egy hét alatt 8 kiló fogyás, 75 kiló volt alapból az ember! Egyszerűen nem bírt enni. Semmit! Aztán felfedezett a hűtőben savanyú káposztát, azt meg bírta enni és kifejezetten elkezdte magát jól érezni. Két hét után már ment is vissza dolgozni, fizikai munka, szerelő az ember. Most sincs még annyira jó étvágya, de egy hete dolgozik és bírja. (semmilyen konklúziót nem kívánok levonni sem pro sem kontra, csak elmeséltem ezt a ma hallott adalékot)

Az ember magas vérnyomására szedett gyógyszert, szóval rizikófaktoros is volt.

Ja igen, ha nagyon fellendülne a savanyú káposzta bizniced, majd gondolj rám! ;] Sose tud6ja az ember, honnan kap támogatást!

[ Szerkesztve ]

(#81942) emvy


emvy
nagyúr

Apam is kapott Pfizert. 66 eves, alapbetegsege talan a magas vernyomas, meg valami enyhe porckorongserv.

Hazament, kiment kocogni egy 17k-t. :O Ez van, ilyen korban az ember mar nem lesz okosabb.

while (!sleep) sheep++;

(#81943) Ricardo válasza ubyegon2 (#81941) üzenetére


Ricardo
félisten

". Ennek egyébként nagyon kis százalékában részese az emberiség, hiába hitetik el velünk, hogy mi okozzuk a klímakatasztrófát. Párszáz millió évente mindig megtörténik ugyanaz, aztán újra kialakul az élet szépen lassan, a maga ritmusában."

Ezzel egyetértek. Annyit tennék hozzá, hogy ugyan nem mi okozzuk magát a felmelegedést, de jelentősen felgyorsítjuk. Az élővilág szempontjából nagyon nem mindegy hogy 200 vagy 400 év (Csak írtam két számot a viszonyítás miatt) alatt megy végbe. A lassabb változáshoz jobban tud az élővilág alkalmazkodni. Minden ilyen nagy változáskor halnak ki fajok amik nem tudnak alkalmazkodni a megváltozott környezethez, de minél gyorsabb a változás, annál több faj pusztul ki. Ez viszont már a mi ( mi =emberiség) hibánk.

[ Szerkesztve ]

(#81944) Kékes525 válasza Fire/SOUL/CD (#81936) üzenetére


Kékes525
félisten

1. Nem vagyok orvos, csak doktor (biológus). :D

2. Meglehet szelídíteni (fogni nem hiszem), csak nem ebben az évben, talán jövőre. A fejlettebb országok azonban már még az idén megszelídítik, mi is.

3. Ha szabadjára engednék most, az tragédia lenne és nemcsak az időseknek, hanem mindenkinek. Rettenetesen sok halott lenne és nagyon sok long covidos.

4. Augusztusban zárnunk kellett volna külföld felé és tesztelni, nyom követni és szigorúan izolálni. Ezzel alacsony számon lehetett volna tartani.

5. A mostani oltások kezdetnek jók. Megtudják szelídíteni a járványt, de kellenek őszre a mutánsok elleni vakcinák is. Az RNS alapúak meglesznek őszre.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81945) Stanlee válasza Rage47 (#81932) üzenetére


Stanlee
őstag

Mar decemberben is volt rola szo, hogy a -65-70 (nem -80) az a hosszutavu tarolasi homerseklet, es a szarazjeges coldbox szallitas is azert kell, hogy ujra lehessen fagyasztani es hosszu idon (6 honapig) keresztul tarolni az oltoanyagot.

A Biontech decemberben is kozolte mar, hogy lehet rola szo, (de meg nem tudtak megerositeni akkoriban), hogy felengedik az oltoanyagot a -65-rol es sima fagyasztoban lehet tarolni valameddig (akkoriban 10-12 naprol beszeltek), majd onnan felengedes utan 5 napig 2-8 fokon lehet tarolni, de be kell akkor adni oket. Tehat a mostani szenzacios -20-as tarolasi lehetoseg csak megerositette azt a felvetesuket, amit akkoriban mar velelmeztek, de ugye mindenki biztosra akar menni, es ezert nem igy kertek az engedelyt.

Nemetorszagban pont ezert nincs a sima oltokozpontokban, ahol naponta attolnak majd kb. 600-800 embert olyan huto, ami -80-ig tud huteni, mert eloltjak azt, amit a kozponti raktarakbol kapnak.

A legtobb orszag azert vette a -80-as melyhutoket, hogy amit megkapnak oltoanyagot, abbol el tudjak rakni a masodik adagot 3 hettel kesobbre, mert a folyamatos szallitasra nem volt kilatas.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#81946) ubyegon2 válasza Ricardo (#81943) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Amit írsz, az is teljesen valós, de egyszerűen annyira önző disznó az emberiség jóléti része, hogy nem érdekli, mi lesz akár 200 év múlva. Be kell látni, hogy kártékonyabb élőlény nincs az ember-nél.

Abban is igazad van, hogy sok olyan faj kipusztulását is mi okozzuk, melyeknek nem kéne még kipusztulnia természetes folyamat részeként.

Márpedig valamilyen szinten tuti működik a butterfly-effect! Egyszóval nem akartam mentegetni az emberiséget.

[ Szerkesztve ]

(#81947) Dinter


Dinter
addikt

A láz + torokgyulladás mennyire jellemző a koronavírusra? A láz és torokfájás tudom hogy az, de olyan lehet, hogy egy más vírus okoz torokgyulladást és attól lesz a láz is?

Tavaly szeptemberben cégnél találtak több fertőzöttet is. Nekem ekkor előjött 38.7-es láz 1 napig, torokfájás 4-5 nap, meg a láz napján semmi erőm nem volt.

Aztán január végén újra 38.5 láz 1 napig + torokfájás 4-5 napig + fáradtság. 1 hét alatt teljesen elmúlt.

Tegnap újra 38.5 láz + torokfájás, bár most a fáradtság annyira durván nem jött elő. Aztán tegnap kiderült a barátnőmről, hogy koronás, vele voltam egész hétvégén. Láz ugyanígy nincs már, torkom viszont eléggé fáj.

Létezik, hogy 3-szor elkaptam volna a vírust?

(#81948) ubyegon2 válasza Dinter (#81947) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Látóasszonyok topikja - avagy nem csak a covid mutálódik, hanem a covid topik is

Létezik, hogy 3-szor elkaptam volna a vírust?

Legjobb helyen kérdezed, Parci DrdoctorDR legfőbb diagnyosztya mindjárt mondja is. Alternatív megoldásként javaslom a fent linkelt hasonlóan tuti topikot!

Amúgy meg jobbulást, tuti kibírod most is, ha már többször is megtörtént. :K

[ Szerkesztve ]

(#81949) Floyd80


Floyd80
addikt

Hamburgi professzor, Roland Wiesendanger szerint laborból jött az áldás. Egy 100 oldalas "tanulmányt" is kiadotti, persze osztják rendesen. Bár mondta, hogy csak vitaindítónak szánta.

A teljes neve: Prof. Dr. Dr. h.c. Prof. h.c. Roland Wiesendanger :DDD

Studie zum Ursprung der Coronavirus-Pandemie veröffentlicht : Newsroom : Universität Hamburg (uni-hamburg.de)

- Jóval több mint egy évvel a jelenlegi járvány kitörése után nem lehet azonosítani olyan közbenső gazdaállatot, amely lehetővé tette volna a SARS-CoV-2 kórokozók átvitelét denevérekből az emberekbe. A zoonózis elméletnek, mint a járvány lehetséges magyarázatának tehát nincs megalapozott tudományos alapja.

- A SARS-CoV-2 vírusok meglepően jól kapcsolódhatnak az emberi sejt receptorokhoz és behatolnak az emberi sejtekbe. Ezt a sejtreceptor kötő speciális doménjei (?) teszik lehetővé, amelyek a koronavírus tüskefehérje speciális (furin) hasítási helyéhez kapcsolódnak. Mindkét tulajdonság együttesen korábban nem volt ismert a koronavírusokban és a SARS-CoV-2 kórokozó nem természetes eredetét jelzik.

- Denevéreket nem árultak a gyanús halpiacon Wuhan város központjában. A wuhani városi virológiai intézet azonban a világ egyik legnagyobb denevér-kórokozó-gyűjteményével rendelkezik, amely a dél-kínai tartományok távoli barlangjaiból származik. Rendkívül valószínűtlen, hogy a denevérek természetes úton jutottak volna el Wuhanba ebből a közel 2000 km-es távolságból, majd globális járványt váltottak volna ki ennek a virológiai intézetnek a közvetlen közelében.

- A Wuhan városban található virológiai intézet kutatócsoportja évek óta genetikai manipulációkat végzett a koronavírusokkal annak érdekében, hogy fertőzőbbé, veszélyesebbé és halálosabbá tegye őket az emberek számára. Ezt a tudományos szakirodalom számos publikációja bizonyítja. Jelentős biztonsági hiányosságok mutatkoztak Wuhan városának virológiai intézetében még a koronavírus-járvány kitörése előtt, amelyeket dokumentáltak.

- Számos közvetlen jelzés utal a SARS-CoV-2 kórokozó laboratóriumi eredetére. Állítólag a wuhani virológiai intézet fiatal tudósa fertőződött meg először. Számos jel utal arra is, hogy a SARS-CoV-2 kórokozó Wuhan városában és azon túl virológiai intézetből terjedt el már 2019 októberében. Vannak arra utaló jelek is, hogy a kínai hatóságok már 2019. október első felében elvégezték a virológiai intézet részletes vizsgálatát.

Coronavirus: Was es mit der kruden Corona-Studie der Uni Hamburg auf sich hat - DER SPIEGEL

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#81950) perempe válasza FrezeR (#81911) üzenetére


perempe
addikt

azt hozták ki, mint amit Bhakdi professzor.

* Brahms: 4. szimfónia *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.