Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81501) Narxis válasza Kékes525 (#81498) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem tehetik kötelezővé, én akkor ellenállok! Lázadó leszek a birodalmiakkal szemben.

Thanos was right.

(#81502) Kékes525 válasza Narxis (#81501) üzenetére


Kékes525
félisten

De tehetik. Most is vannak kötelező oltások. Ez miért lenne másabb, mint azok?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81504) Narxis válasza #20749568 (#81503) üzenetére


Narxis
nagyúr

:R

Thanos was right.

(#81505) Kékes525 válasza #20749568 (#81503) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezek óhajok. A társadalom működtetése nem óhajok végrehajtásából áll. Válaszold meg a kérdésemet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81506) Parci válasza #20749568 (#81503) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem eléggé látszik, hogy "szűzqrva" lesz a megoldás, szóval nem lesz kötelező, DE

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81507) Kékes525 válasza Parci (#81506) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen. Teljesen egyértelmű, még f@ngani se lehet majd oltásigazolvány nélkül.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81508) Narxis válasza Kékes525 (#81505) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem csak az oltáselleneseknek adnál muníciót a kötelezővé tétellel. Még többen nem mennének el az időpontra, politikailag meg egy igazi gyomros lenne a kormánynak. Azért különb mert sokak fejében ez influenza 2.0 és mert más időket élünk mint akár 10 évvel ezelőtt, sokan félnek indokoltan vagy indokolatlanul.

Thanos was right.

(#81509) Kékes525 válasza Narxis (#81508) üzenetére


Kékes525
félisten

A kormány ezt az egészet elcseszte, de nagyon. Most már tényleg az lenne, mint amit írsz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81511) Kékes525 válasza #20749568 (#81510) üzenetére


Kékes525
félisten

"lópicsa "

Ja, lópicsa. :(

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81512) Ricardo válasza Parci (#81506) üzenetére


Ricardo
félisten

Érdekes látni a változást.

Eddig
"Nem mondhatják meg hova mehetek, úgy nem lehet élni, hogy az ember nem mehet sehova"

Most :
"Nem mondhatják meg, hogy oltassam be magam inkább nem megyek sehova"

:DDD

(#81513) Fire/SOUL/CD válasza Kékes525 (#81507) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akko' mi lesz, ha a Nemzeti Konzi-ban meg mondjuk a többség "leszavazza" a kedvezményeket az oltási könyveseknek? :DDD
(Mondjuk ravaszak ám, mert a konziban nem oltási igazolvány szerepel, hanem védettségi igazolvány, utólag meg erre hivatkozva azt mondják, hogy hát bocsi, de Ti a védettségi igazolványról "szavaztatok", mi meg a oltási igazolványhoz adunk kedvezményeket) ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#81514) [CS]Blade2 válasza Kékes525 (#81498) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Abból a szempontból, hogy az oltott továbbra is fertőz, és az oltottak egy része ugyanúgy bele is tud halni, a nem oltottaknak meg egy nagyobb része belehal, és mivel magukat nem akarják ettől megvédeni, valszeg az lenne a tuti,
ellenben nem nagyon lehet kivitelezni. Egy gyógyszerész brokkolit lefogatsz katonákkal vagy rendőrökkel, amíg beadják neki?
Lemondani emberéletekről meg necces.
Pedig még 100%-os átoltottság mellett is lennének napról napra, akik ebbe fognak belehalni.

(#81515) Narxis válasza Ricardo (#81512) üzenetére


Narxis
nagyúr

Vírus előtt se mentem, szóval Touché! :DDD Amúgy meg jah, ha mondjuk oltás nélkül nem léphetnék ki az utcára maximum akkor fontolnám meg a beadatást.

Thanos was right.

(#81517) lacafaca válasza Fire/SOUL/CD (#81513) üzenetére


lacafaca
őstag

ha nagyon ráérnék, tuti nyomnék nekik vagy 500 konzultációt ezen az új felületükön, de amúgy is tök fölösleges, mert a kutyát nem érdekli ott fönn annak az eredménye, úgy is el van minden előre döntve :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81518) Kékes525 válasza Fire/SOUL/CD (#81513) üzenetére


Kékes525
félisten

"Akko' mi lesz, ha a Nemzeti Konzi-ban meg mondjuk a többség "leszavazza" a kedvezményeket az oltási könyveseknek? "

A nemzeti konzultáció eredménye már rég megvan. Az lett a végeredménye, mint amit eleve is terveztek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81519) lacafaca válasza Narxis (#81515) üzenetére


lacafaca
őstag

ettől nem kell tartanod nyugi...amúgy is ki a fene ellenőrízne mondjuk itthon 7-8 mill embert :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81520) Kékes525 válasza #20749568 (#81516) üzenetére


Kékes525
félisten

Ember! Most rendkívül erősen védekeztek. Ha nem védekeztek volna, akkor legalább 10X-es lenne a halálozás. Ennyi még a spanyol nátha esetében sem volt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81523) Fire/SOUL/CD válasza Kékes525 (#81518) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor Április 1-el nyitunk... Mondjuk stílusosan Bolondok napján.. :DDD
Ez (is) már annyiszor elhangzott az év alatt, de ennek is meglesz a böjtje... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#81524) Parci válasza Kékes525 (#81520) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sziasztok, süt a nap, most mennem kell! ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81525) radi8tor válasza Narxis (#81515) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Respect, hogy így gondolod annak ellenére, hogy elkaptad a virnyákot.

⭐ Stella

(#81526) Lauda válasza Kékes525 (#81520) üzenetére


Lauda
félisten

:N ;)

(#81527) Ringman válasza #20749568 (#81516) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem meg az egyszeri tizenpár %-os gdp-visszaesésért kár keseregni.

(#81528) lacafaca válasza #20749568 (#81521) üzenetére


lacafaca
őstag

utcáramenés volt a téma...ezek amiket írtál nekem pl teljességgel érdektelen... ;) személyim is vagy 5 éve lejárt :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81529) radi8tor válasza lacafaca (#81528) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Te törvényen kívüli.

⭐ Stella

(#81530) lacafaca válasza Parci (#81524) üzenetére


lacafaca
őstag

pirít biza...rövidgatya-póló nekem már :P

radi8tor szarok erre az egész mocsok világra ;]

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81532) Kékes525 válasza #20749568 (#81522) üzenetére


Kékes525
félisten

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81534) bigdady válasza lacafaca (#81468) üzenetére


bigdady
nagyúr

10 emberre való van egy ampullában AstraZ esetén asszem. Kb 10-et olthat egy héten egy háziorvos, ennyiről kap listát. Vagyis akkor egy ampullát kap a háziorvos. Akkor viszont egy nap kell beoltani mind a tizet. Így ha nem jönnek el valóban kuka :Y

[ Szerkesztve ]

(#81535) Ringman válasza #20749568 (#81531) üzenetére


Ringman
nagyúr

vagy csak nem akarják, hogy potenciálisan meghaljon egy idősebb családtagjuk vagy maradandó egészségkárosodást szenvedjenek, ki érti ezt?

---
a legtöbben önként heti 40 órát is dolgoznak, ott meg ugyanez van. (lemondanak a szabadságukról és rendeletekkel kormányozzák őket)

(#81537) Kékes525


Kékes525
félisten

[Itt van minden, amit tudni kell a regisztrált legidősebbek és a 60 év alatti krónikus betegek oltásáról]

"Kérdések és válaszok formájában dolgozza fel a fontos információkat a koronavirus.gov.hu oldal arról, amit tudni érdemes a regisztrált legidősebbek és a 60 év alatti krónikus betegek oltásáról. "

Érdemes elolvasni!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81538) Ringman válasza #20749568 (#81536) üzenetére


Ringman
nagyúr

tetszik, vagy nem tetszik, az emberek többségének belefér ez a kompromisszum, hogy az intézkedések mennyire állnak összhangban a helyzet súlyosságával, az megint egy más kérdés.

És bocsánat, tudom, hogy kegyetlen, meg nagyon csúnya, de mutatna nekem valaki akár csak egy természetesebb dolgot is annál, hogy idős emberek meghalnak?

itt bőven nem erről van szó, hanem baromi sok maradandó károsodásról.
btw a 30 alattiak halálozás önmagában nem sok, de ha azt összehasonlítjuk azzal, hogy egyébként mennyi 30 alatti hal meg, úgyszintén nagy növekménnyel találkozunk. (volt erre stat is régebben, amit láttam, de nem mentettem el)

(#81539) lacafaca válasza bigdady (#81534) üzenetére


lacafaca
őstag

nem bontom föl, amíg nincs meg a létszám...marha egyszerű ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81540) Narxis válasza radi8tor (#81525) üzenetére


Narxis
nagyúr

és még nem is úsztam meg könnyen mert nem pár nap volt de az saját egyéni hibám mert túlsúlyom van, valószínűleg ezért tartott 1 hétig míg legyőzte a szervezetem. Ettől függetlenül én senkit nem beszélek le vagy rá csak a saját véleményem, hogy döntsön maga az ember mert a saját egészségéről van szó.

Thanos was right.

(#81542) Ezekiell válasza #20749568 (#81541) üzenetére


Ezekiell
veterán

a lakosságra kell bízni, hogy hogyan kívánja kezelni a járványt

A lakosság bizonyítottan ostoba, ha rájuk bízzuk, garantáltan mindannyian megdöglünk. De persze ez is elfogadható neked a szabadság oltárán, tudom :)

Imádom a libertáriánusokat :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#81543) Lauda válasza Ezekiell (#81542) üzenetére


Lauda
félisten

Alábecsülöd az emberi ostobaságot.

A tömeg ostoba. A tömeg nem képes az önálló gondolkodásra,

a lakosságra kell bízni, hogy hogyan kívánja kezelni a járványt


Önmaga paródiájává vált időközben.

(#81545) zolisx4


zolisx4
őstag

láttam volt a házi orvosokról sz,. Akkor egy pár szót,a faluban 2 orvosi rendelő van oltanának ezerrel de,elkeserítő :(
Van vakcina, ezzel nincs gond jönnek a listák folyamatosan kezd rendeződni a kezdeti nehézségek után mondjuk folyamatos,picit szoros a határidő a lista megérkezése után 1-2 óra és jelenteni kell a létszámot, neveket.Itt kezdődik a gond,sokan regisztráltak lista szerint,mert telefonszámmal jön.Ott ülök és hallom mit mond az emberke a nővérnek aki felhívja hogy lehet jönni oltásra ,. Azonnal vissza kérdez mit fog kapni ?? Ez nem gond elmondja ,13 órára kell jönni,neki ez nem jó,vagy 14 mert 2 részletben oltanak az sem jó,ez 3 nappal az oltás előtt történik vagy még több, A másik beregisztráltam de megbántam mert olvastam a Facebookon hogy nincs is KOVID :F
Szerencsére minden tervezett oltás megvolt,mert pl a mai oltási listán 35 ember volt pont meg lett a létszám akit helyben oltanak és az oltó központba is elmegy.
Ma AstraZeneca oltást kapnak,jó hír a párom is megy ma kapja az elsőt :K

Azt elfelejtettem Pénteken az egyik ismerősöm már az Orosz vakcinát kapja.

[ Szerkesztve ]

(#81546) bigdady válasza lacafaca (#81539) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tegyük fel 45 percenként egy embert olthatsz, mert 30 perc várakozás (másik szoba), vagyis 10 ember napi 8 óra kb és egy nap lehet el is kéne használni a 10-es ampullát ha tű bele lett szúrva. Első ember 7 órát vár a többivel? Vagy kint az udvaron, étlen szomjan krónikus betegséggel? :U

Mi van ha egy nem jön el pl reggel 10-re? Tartalékost (amik most nincsenek is) mikorra hívsz, estére az utolsó után 17 órára? Kettő nem jön el akkor 18 órára? Három nem jön el akkor 19 órára?

[ Szerkesztve ]

(#81547) lacafaca válasza bigdady (#81546) üzenetére


lacafaca
őstag

nem tudom mi a rend a dokiknál...nem hinném, hogy ott megvan a lehetőség intenzívre tenni aki rosszul lenne...de mondom, nem tudom...ott tuti be lehet egy ampullányit nyomni pikkpukk :U

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81548) Ezekiell válasza Lauda (#81543) üzenetére


Ezekiell
veterán

Egy kicsit tényleg :(

#81544Aweriot
Felőlem úgy öli meg magát mindenki ahogy akarja, amíg engem/a családomat nem veszélyeztet a faszságával. Ugye nem kell magyaráznom a problémát? :)
De mind1, ebben sose fogunk egyetérteni, és szerencsére a te gondolkodásmódod sose fog hatalom/vezetés közelébe se jutni (nem utolsó sorban azért, mert amint oda jut valaki, formálódik a gondolkodása - ha meg nem, akkor pillanatok alatt kiderül, hogy alkalmatlan vezetésre)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#81549) Ringman válasza #20749568 (#81544) üzenetére


Ringman
nagyúr

az a baj, hogy az R1-es polgárok nem csak saját magukat károsíthatják meg, hanem pl azt is, aki a helyzetnek megfelelő komolysággal jár el (amennyire lehet, pl. óvodás korú a gyereke), mert nincs 100%-os védelem.

hogy bízol egy olyan lakosságra bármit, akik kezet sem tudnak mosni vagy egy kamatos kamatot sem értenek meg (exponenciális növekedés)?

(#81550) zolisx4 válasza lacafaca (#81547) üzenetére


zolisx4
őstag

Van minden a házi orvosnál ami az ellátáshoz kell ha valami gond lenne,,kaptak listát mit kell készleten tartani ha esetleg nincs.
Az a tapasztalat hogy aki a nővérnek azt mondja oké ott leszek az ott is lesz, városban nem tudom hogyan működhet .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.