Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#93001) ubyegon2 válasza Ezekiell (#93000) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, akkor OK, bár a mobilom kiírta, hogy háziorvos, de elsőre furcsa volt mégis. :K Hátha nem lesz tömeg, valami kardiológiai intézetbe hívtak.

Elég rendesen beindultak, az alapján, amiket itt olvasok. Pár hete regeltem én is, sok fődoki magyarázott már, aztán rábeszéltek. Laca meg őköztük vacilláltam. :D

Lassan azok az okos hangok legalább elhalnak, hogy 2,5 millió nyuggert oltanak, mielőtt nyitás lesz.

[ Szerkesztve ]

(#93002) LED333 válasza Rive (#92999) üzenetére


LED333
csendes tag

Nem diagnózist vártam, csak olyat, hogy aki itt már átesett, esetleg tapasztalt-e ilyet.
Én is abban reménykedem, hogy csak megfújt a szél, vagy mittudomén, csak furcsa, mert ilyenre korábbról nem emlékszem,és beteg sem voltam vagy 15 éve.
SPo-t kb naponta 3-4szer nézem, amikor jobban "fáj" de 95% alá még nem ment egyszer sem.
Dokit nem akarom terhelni, van nekik most elég dolguk, nameg még nem találkoztam a háziorvosommal sohasem. (kb azt sem tudom, kihez tartozom :) )
Kb 3 Hónapja naponta 1500mg C-vitamin, 4200Ne D-Vitamin, 30mg Cink már van, ezt nem szeretném emelni...

[ Szerkesztve ]

(#93003) Ringman válasza FіkuszKukіsz (#92996) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, oltják őket sinoval

[ Szerkesztve ]

(#93004) Csatravi


Csatravi
senior tag

Végre most már tudom, hogy miért halt meg eddig 20 ezer magyar ember.

“Nem a keleti vakcinák léte, hanem a nyugati vakcinák hiánya az igazi probléma. A keleti vakcinák eddig 600 ezer magyar embernek mentették meg az életét, illetve óvták meg őket a súlyos betegségtől, a nyugati vakcinák hiánya miatt pedig 20 ezer magyar ember veszítette el az életét.”
[link]

(#93005) daneel_hu válasza ubyegon2 (#93001) üzenetére


daneel_hu
addikt

Engem is hétfőn oltanak az orosz medvével.

(#93006) nemcso válasza FіkuszKukіsz (#92996) üzenetére


nemcso
senior tag

Após (82+), anyós (81+) múlt hét pénteken kapta meg a kínai 2. oltását.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#93007) t72killer válasza ubyegon2 (#93001) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gyerekek mikor lesznek oltva? vagy a sulikban mindigis a szabadkőműves tanárok terjesztették a covidot?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#93008) FіkuszKukіsz válasza ubyegon2 (#93001) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Aztán majd ne csodálkozz, ha újra előjönnek az orosz órán tanultak. :)

Romanes eunt domus

(#93009) proradeon válasza t72killer (#93007) üzenetére


proradeon
őstag

Az izraeli tapasztalatok alapján a gyerekek oltása (jelenleg) nem feltétlenül szükséges a járvány megfékezése szempontjából.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#93010) Csatravi


Csatravi
senior tag

Sportolás maszk nélkül: semmit sem ér a másfél méteres távolság
Eközben a többi ember mellett futkosnak el a járdán és a parkokban maszk nélkül. Pillanatok alatt nagy távolságra szétterítve a vírust. (ha fertőzöttek)

[ Szerkesztve ]

(#93011) Parci válasza ubyegon2 (#92998) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sputnik kampány van most, én roppantul mennék!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93012) ubyegon2 válasza daneel_hu (#93005) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor húsvéti locsolás helyett szuri lesz, kár, hogy nem hamarabb, mert akkor oroszul is tudnánk locsolóverset mondani! Úgy néz ki, ami orosz oltás jött a héten, egész hamar ki is szórják, hamar meglesz a 2,5 milla oltott.

(#93008) 42

Max annyi jöhet elő, ami rám ragadt anno, de az gyakorlatilag a hetesnek a jelentése meg egy tucat kifejezés. Azt sajnálom, hogy nem kezdtem el emelgetni a kézisúlyokat, mert láthatnám, mennyivel erősebb leszek a vak cinnától. Elméletileg én az elején is ezt tartottam ideálisnak, mivel kínai genomtól távol állok.

(#93013) Parci válasza proradeon (#93009) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

izraelben pfizerrel oltottak, sokakat és gyorsan. majd csak figyeld a turul gógyit!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93014) Parci válasza Csatravi (#93010) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fertőzöttek azért nagy %-ban köhögnek és fetrengenek, nem futnak. sosenem lesz abból világjárvány, hogy valaki elfut melletted.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93015) Ringman válasza t72killer (#93007) üzenetére


Ringman
nagyúr

pfizer rajta van az ügyön.

A klinikai tesztben 2260 12 és 15 év közötti fiatal vett részt, három hét különbséggel kapták meg a két dózist. A placebót kapó csoportban 18 fertőzést regisztráltak, a ténylegesen beoltott fiatalok között egyet sem. A beoltottak szervezetében sokkal magasabb volt az antitestek aránya, mint egy átlagos amerikai fiatal szervezetében. A fiatalok között voltak, akik ugyanazokkal az enyhébb mellékhatásokkal szembesültek, mint amiket a felnőttek körében is megfigyeltek már, közölte a két vállalat.
A Pfizer és a BioNTech korábban már elkezdett egy vizsgálatot, mely során a 12 év alatti gyerekek oltásának következményeit figyelik, a múlt héten pedig az 5 és 11 év közötti gyerekek oltásának klinikai tesztje is elindult. A tervek szerint a következő hetekben újabb vizsgálatok során a még fiatalabb csoportok esetében is megnézik majd az oltóanyag hatékonyságát.
A gyerekkel kapcsolatos kutatások harmadik fázisú vizsgálatának eredményeit az idei év második felére ígérik, és a vállalatok abban bíznak, hogy jövő év elejére lesz már olyan vakcinájuk, amellyel a 12 év alatti gyerekeket is olthatják.

(#93016) ubyegon2 válasza Parci (#93011) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, bár az ilyen kampányoknak van is értelme legalább. :K

Szerintem, ha így halad, hamar sorra kerülsz, nem csak Pesten szórták meg házidokikat a névjegyzékkel, gondolom. Mindenki hamar be lesz innen is oltva, aztán ha ez meglesz, meglátogatjuk Lacát, megeszünk annyi káposztát meg ebihalszem gyökeret, amennyit bírunk, bántalmazzuk kissé egy léccel és elvisszük oltatni. Nem erőszak ez, hanem rábeszélés. :DDD

Azért egy kérdést már kaptam végrendelkezéssel kapcsolatban. :D

(azért a Pfizert se bántam volna, később még milyen jól jönne a mellékhatása, mert tuti ennek is meg lesz az) ;] örökvirgánya

[ Szerkesztve ]

(#93017) ubyegon2 válasza Parci (#93014) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Futnak azért szegény fertőzöttek is, igaz csak az ágy meg a klozet útvonalon. :(

Azt megnézném, aki elkezd kocogni félkampeca állapotban. Persze biztosan van tünetmentes is azért, de azért így elkapni nem túl esélyes szerintem. Ilyen alapon a járda melletti bicikliútról is minden bicajost le kéne lövöldözni. (ötletnek nem is rossz) ;]

(#93018) emvy válasza Csatravi (#93010) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerinted mennyi az a priori valoszinusege, hogy egy futo terjesztokepes covidos?

while (!sleep) sheep++;

(#93020) Z.É.T. válasza #20749568 (#93019) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Akkora +1, mint ide a patak!

(#93021) Ringman válasza #20749568 (#93019) üzenetére


Ringman
nagyúr

jó ötlet, csak akkor felmerülne a nemzeti ügyek kormányának kompetenciája is.

(#93022) Drizzt válasza #20749568 (#93019) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Te most ironizalsz?

I am having fun staying poor.

(#93023) radi8tor válasza csƵ (#92990) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kínaiból 1 adag az sajna nem sokat ér. Ha csak 1 adagot kapott, akkor fifty-fifty hogy megússza vagy elkapja a vírust egy fertőzöttől.

⭐ Stella

(#93025) Floyd80


Floyd80
addikt

Tegnap este nyolc után hívták a páromat a rendelőből, hogy pénteken kapna soron kívül egy kis Sputnikot. Na de pajzsmirigy betegsége van és ez pont az ellenjavallatok között van. Válasz, jó, akkor még megbeszéljük a doktor úrral (mármint a körzeti orvos). Azért így a betegéletúttal illene tisztában lenni, 600-féle vakcina van és pont azt ajánlják amit nem kellene. :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#93026) Parci válasza #20749568 (#93019) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

inverz bolondok-napja! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93027) t72killer válasza Ringman (#93015) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez még kb egy tanévnyire van a beoltott elsősök mennek suliba c. történettől.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#93028) Z.É.T. válasza #20749568 (#93024) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Inkább, mint 360 fokban! :DDD

(#93030) FіkuszKukіsz válasza Floyd80 (#93025) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Elméletileg a Szputnyik előtt vérnyomást is kellene mérni, mivel a nem rendben tartott vérnyomás ellenjavallt. A legtöbb oltóponton ezt meg is teszik és sorban küldik el a magas vérnyomásos betegeket akiket a háziorvos küldött. Aztán van olyan ahol nem mérnek és beadják.

Romanes eunt domus

(#93031) Parci válasza csƵ (#92990) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hajrá nekik!! :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93032) Parci válasza #20749568 (#93029) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy éve pontosan ezt kellett volna csinálnia mindenkinek :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93033) pjen válasza FіkuszKukіsz (#93030) üzenetére


pjen
félisten

Pedig lehet nem is magas vérnyomás beteg.Vannak akiknek fehérköpeny magas vérnyomás betegsége van.

(#93035) perempe válasza Csatravi (#93010) üzenetére


perempe
addikt

ér valamit a sportolás maszkban?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#93036) Csatravi válasza emvy (#93018) üzenetére


Csatravi
senior tag

Most még futó, aztán egyszer csak az kórházi osztályon az ágyat is nyomhatja. Mint az ismerősöm. Az angol mutánssal meg még könnyebb ez a verzió mert hosszabb a lappangási idő mire észreveszel valamit magadon addigra már a környezetedet is szanaszét fertőzheted. Egy rokonságban most dőlt ki 3 család mert csak egy ebédre összejöttek. Senkinek semmi baja nem volt. Akkor még nem. Most meg az anamnéziseikben már kezdetnek ott fityeg a tüdőgyulladás.

(#93037) syberia válasza emvy (#93018) üzenetére


syberia
veterán

Elég sok tünetmentes fertőzött "szalagál" itthon.

Izraelben közben variál a vírus. Szerencsére ártalmatlan a próbálkozás.

https://howbad.info/

(#93038) Wn2tl válasza #20749568 (#93019) üzenetére


Wn2tl
tag

Totálisan felesleges a full lockdown. Pár hét és újra bekerülne a rendszerbe a vírus. A terjedés növekedésének az üteme megállt, szükségtelen szigorítani ennél jobban. Főleg, hogy a rettegők jelentős hányada be van vagy pár nap és be lesz oltva.

(#93039) emvy válasza Csatravi (#93036) üzenetére


emvy
nagyúr

A tunetmentesek (joval) kevesbe terjesztik a virust.

while (!sleep) sheep++;

(#93040) emvy válasza perempe (#93035) üzenetére


emvy
nagyúr

Persze, miert ne erne?

Mas kerdes: tegnap kaptam oltast, mara be van irva egy 70 perces kozepes intenzitasu edzes, meg lehet csinalni? (Kb. 160-as atlagpulzusra jonne ki.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#93041) sipi700 válasza LED333 (#93002) üzenetére


sipi700
tag

Nekem van hasonló, de lehet most csak pszichés, mert hipochonder vagyok. De előtte is volt már ilyesmi érzés hidegben edzések (futás) után, de akkor némi köhögés is volt, fulladás nem. Akkor rákerestem asztmát dobott ki, gondolkoztam orvoson, de közben jött a covid. Terhelés közben soha nem érzek ilyet, csak akkor, amikor van időm "gondolkozni". Egész évben allergiagyógyszert kell szednem, sajnos megvan az esély, hogy asztmára fordulhat. Mielőtt kiderült volna az allergiám (kb. 15 éve) komoly légzési nehézségeim is voltak, sokszor olyan volt, mintha ülnének a mellkasomon, akkor volt légzésfunkció vizsgálat, de azt mondták olyan a tüdőm, mint egy élsportolónak :)

(#93042) lacafaca válasza syberia (#93037) üzenetére


lacafaca
őstag

ami késik, nem múlik...türelem :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#93043) Csatravi válasza perempe (#93035) üzenetére


Csatravi
senior tag

Miért ne érne. Vedd úgy hogy a ritka levegőjű magaslati edzést hajtod végre.
[link]

(#93044) Csatravi válasza emvy (#93039) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ez már kevésbé igaz a Brit mutánsra.

(#93045) sipi700 válasza emvy (#93018) üzenetére


sipi700
tag

Hát nem tudom. Reggel kapart a torkom, se láz, se rossz közérzet semmi. Délután futás, teljesen jó pulzus, semmi gond. Futás után 1 órával hidegrázás, láz. Covid volt. Aznapi futásnál biztos fertőztem, sőt lehet előző napinál is. Persze sok emberrel nem találkoztam közben. Másnap már nem lett volna kedvem, erőm futni. Pedig nem is voltak erős tüneteim.

(#93046) emvy válasza Csatravi (#93044) üzenetére


emvy
nagyúr

Van erre adat?

while (!sleep) sheep++;

(#93047) sipi700 válasza emvy (#93040) üzenetére


sipi700
tag

Én nem mernék, de én óvatos vagyok. Pár napot biztos ki fogok hagyni oltás után.

(#93048) emvy válasza sipi700 (#93045) üzenetére


emvy
nagyúr

'Valoszinuseget' irtam, szoval az eselye alacsonyabb szerintem. Nem azt mondom, hogy kizart, de az egesz jarvanykezeles a valoszinusegekrol szol. (Ahogy az oltasok is.)

re: #93047: kimegyek akkor 140-150 HR korul, az laza.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#93049) pjen válasza emvy (#93040) üzenetére


pjen
félisten

Ha bírod és nem bírod ki nélküle,mért ne.Sokan melózni mentünk másnap.

(#93050) Chesterfield válasza #20749568 (#93019) üzenetére


Chesterfield
senior tag

.

semmi :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.