Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#80701) ubyegon2 válasza Parci (#80698) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

ugyan a meteorológus feleségem

No jó, de szerintem így írva olyan, mint amit én értettem direkte félre. Szerintem ez a változat másképpen hangzott volna:

ugyan meteorológus feleségem

Szerinted? ;) (na jó, legalább egy tudományágban nem vagy tutilegperfektebb, de pont betűvetés.....) .....csak direkte szemétkedek ám, ne vedd könnyed lelkedre.....

közben találtam két másik feleséget

Elég nagy lehet az a vidéki hacienda ... :D

[ Szerkesztve ]

(#80702) Parci válasza ubyegon2 (#80701) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem tudom, hogy milyen típusú dyslexia, hogy valaki hatodjára sem vesz észre egy "a" betűt, akkor sem, amikor direkt keresi, sőt, kimarad a copy-paste mozdulatából is, de akkor egy rejtvény: milyen betű szerepel az "ugyan" és a "meteorológus" szavak között? :DDD

https://prohardver.hu/tema/a_korona_virus_terjedese_a_nagy_vilagban/hsz_80693-80693.html

na, közben átírtad az egészet, biztos meglett a pernahajder a betű!

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80703) ubyegon2 válasza Parci (#80702) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Éppen az "a" betű a baj. szerintem

na, közben átírtad az egészet, biztos meglett a pernahajder a betű!

Azt a részt nem írtam át, mindegy rágódj még azon az "a" betűn, mennyire más jelentése lesz tőle az azt követő két szónak.

"A" - itt azt jelenti, hogy az A feleségem, amelyik meteorológus!

De végül is itt ilyen nyelvtan van, Te vagy a PH maga. :R

[ Szerkesztve ]

(#80704) Csatravi válasza Parci (#80693) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ment PM

(#80705) Parci válasza S e t h (#80700) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

1. a képen tóth tamás van, az asszony volt főnöke :)
2. teljesen igazad van abban, amit írtál (#80687)
3. a kommented alapján azt tippeli, hogy olyasvalaki írta, aki valamit konyít a témához, látott már mérési adatsorokat. és érdeklődött, hogy ki vagy, úgyhogy most megy a végleges ban! ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80706) Parci válasza ubyegon2 (#80703) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jelentheti azt is, igen, de nem feltétlenül. a feleségem, aki okos: az okos feleségem. de nyilván lehet mellette egy buta is :DDD és utalhat rá is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80707) ubyegon2 válasza Parci (#80706) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Persze, de én sem nem vagyok egy nyelvi észjárású mandró, szóval ja. Nekem úgy jött át, hogy azt a poent dobtam rá. :K Ettől még mindig megértem, amiket írsz, néha ha felindult vagy, a szándékultságot nem annyira, de ez lényegtelen. ;]

*********************************************

A kávé kalandos útja az etióp magasföldtől a cibetmacska végbeléig

Amiért ez érdekes.....

".......a valódi ínyencek majom-, madár-, denevér- és elefántszarból származó főzeteket is kóstolhatnak. Akit még ez sem mozgat meg, denevérnyálas kávét is vásárolhat, ugyanis ez is különleges ínyencségnek számít......

[ Szerkesztve ]

(#80708) Parci válasza ubyegon2 (#80707) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de hát smiley-ztam serényen, nem volt harag. :N türelmetlen bírok lenni, de most alszik mindkét gyerek, zen van

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80709) lacafaca válasza Parci (#80708) üzenetére


lacafaca
őstag

zen van 👌
teszed le azt a borosüveget :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80710) ubyegon2 válasza Parci (#80708) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

de hát smiley-ztam serényen, nem volt harag.

Tényleg látszik, hogy most nem nyúzzák az idegeid a gyerkőcök. (amúgy is addig jó, míg nyugodtan alszanak) Meg valahogy nekem se megy mindig elég jól ez a kiidegelés. :D

(#80709) lacafaca

Neked ehhez a zizzenéshez alkeszolni kell? ;] Én már attól zen leszek, ha 30 percig egy darab élőlény életjeleit nem észlelem. Igazából szinte el is alvadok ilyentől.

[ Szerkesztve ]

(#80711) lacafaca válasza ubyegon2 (#80710) üzenetére


lacafaca
őstag

5 éve már egy kortyot sem...szóval nem, nem kell hozzá :) (vagyis már a 6.)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80712) ubyegon2 válasza lacafaca (#80711) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

5 éve már egy kortyot sem...

Kortyolgatás.... mi vagy Te, kiasszonyka? :D Bár mostanában én sem vagyok a régi, múlt nyáron ittam egy darab lengyel sört, azelőtt meg 4 vagy 5 évvel valami borocskát szürcsöltem. Vannak ilyen 5 éves periódusok, szóval lassan észhez kéne térnem. ;]

(#80713) Parci válasza ubyegon2 (#80710) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, nem tartott sokáig az idill

most kapta meg a steroidos kúpot a - fulladó - kicsi. a nagyobbik jobban volt nappal, de most ő is picit gatya megint

úgyhogy azt mondja a garmin óra, hogy stressz: 90 :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80714) Parci válasza lacafaca (#80709) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

no drink today :N, ezek most józanul(+éberen) alvós napok :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80715) Parci válasza Memmaao (#80636) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Our case represents a new presentation of COVID-19 in pediatric patients. We recommend that infants and children presenting with symptoms concerning for croup be tested for COVID-19 so that appropriate isolation precautions can be taken to limit disease transmission."

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7490245/
https://pediatrics.aappublications.org/content/147/1/e2020012179

:U :(

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80716) t72killer válasza Stanlee (#80688) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezekután a minimum egy kormányváltás-sorozat lenne a következő választásokon, de egyelőre úgy néz ki, a nép tapsol a szabad országokat É-koreásító vezetőknek szerte €urópában. Az olaszoknál van némi mozgolódás, de azoknál amúgy is népszokás, hogy a hétfőn megválasztott miniszterelnök csütörtökön már az irodakulcsait is leadta.

És nem csak az esetenként túl szigorú megszorítások miatt kéne ezeket felelősségre vonni, hanem amiatt, mert tavaly februárban SEMMIT = semmit se tettek - amikor MINDENT meg lehetett volna előzni, ráadásul még az összes szükséges infó is megvolt január második felétől kezdve. Én ezutóbbit tartom az európai elit kapitális bűnének, elb.szták de nagyon, viszont a költségeket az r=1 állampolgárnak kell viselnie, bizonyos esetekben igen durván.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#80717) ubyegon2 válasza Parci (#80713) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ó a fenébe, akkor ezt elkiabáltuk! :( Gyógyuljanak meg minél hamarabb, inkább a rosszcsontkodásuk miatt legyen stresszes a garmin. Nem sok mocsokabb dolog van, mint gyerekért aggódni.....

(#80718) S e t h válasza Parci (#80705) üzenetére


S e t h
nagyúr

Egy időben tartottam Tamással a kapcsolatot online az időjárás és a túrázás miatt, kedvelem a srácot.
Amúgy egy lelkes amatőr vagyok, mondhatni az időjárás megszállottja, téged meg kicsit irigyellek a feleséged meteorológiai oldala miatt, bár kérdés téged mennyire dob fel, ha otthon szóba kerül az aktuális szinoptikus térkép, bár alaptézis, hogy munkát nem viszünk haza. :D

szerk: Igazam van? A feleséged tartsd meg, most már jöhet a ban is, ha jár mellé vmi olyan avatár pecsét, hogy Parci szerint egyszer igaza volt. :D

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#80719) S e t h válasza Parci (#80713) üzenetére


S e t h
nagyúr

Remélem megússzátok otthon, nálunk bezárták anno a bölcsödét vmi nyavajás vírus miatt, nem egy pici kórházba került Kruppos tünetekkel, sajnos mi is, nem kívánom senkinek, kitartás és jobbulást!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#80720) Parci válasza S e t h (#80718) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ó, ő hazahozza, de sosem bántam, sőt, kedveltem, szerintem is tök menő, hogy meteorologizál az ember felesége. és igen, azóta én is nézem az alaptérképeket, modelleket, bár szerintem te jobban beleástad magad a témába.

üdvözöl, örül :)

(szokta imádni, amikor valaki meghallja, hogy meteorológus, és benyögi, hogy ááá, akkor te jól tudsz hazudni, mint egy politikus stb.)

ami a croupot illeti, hát, már van rutinunk bőven. én is croupos gyerek voltak, mindkét fiam az, ez már a sokadik kör, ott a prednisolone csőre töltve a hűtőben. kellett is.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80721) daneel_hu válasza Parci (#80713) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez most a fosós, torokfájós, hőemelkedéses vírus?
Elég sokan hiányoznak iskolából, óvodákból...

(#80722) Parci válasza daneel_hu (#80721) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fosás nem volt, hasfájás igen, utána brutál torokfájás, majd 39 fokos láz, majd croupos roham. hogy az-e vagy emez, meg nem mondom ennyiből.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80723) lafaty80


lafaty80
őstag

Na most hogy mindenki mindenhol már úgy dobálózik a hatékonysági százalékkal mint régen az autós kártyán a lóerővel, valamelyik itteni szaki helyre rakhatna engem ezen a téren. :DD
Kicsit kusza nekem ez a fogalom ez esetben és az, hogy pontosan mit takar a szám mögötte, vagy hogy mire vonatkozik.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#80724) daneel_hu válasza Parci (#80722) üzenetére


daneel_hu
addikt

Valami van mert nálunk is beteg volt mindkét gyerek, a nagyobbik mondjuk 2 napig taknyozott kb ennyivel megúszta. A kicsi nem volt a héten oviban, nála akadt hőemelkedés is, + kis hasfájás.

[ Szerkesztve ]

(#80725) Parci válasza daneel_hu (#80724) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, hosszas kutatómunka után megállapítottam, hogy vagy korona vagy nem :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80726) Stanlee


Stanlee
őstag

Decreased SARS-CoV-2 viral load following vaccination - igaz csak preprint.

A Biontech elso oltas utan 12-28 nappal a pcr-ral kimutatott virusszint negyede a nem oltottakehoz kepest. Na most hogy ez jo vagy nem, azt nem tudom, de bizakodoak az izraeliek.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#80727) pècsimunkás válasza lacos001 (#80692) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Akartam venni egy lakást én is Eisenacban de a Covid miatt elhalasztottam a projectet 1 évvel.
Itt még tűrhető árak vannak lakás ügyileg.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#80728) daneel_hu válasza Parci (#80725) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez a magyar variáns. :P

(#80730) radi8tor válasza #20749568 (#80729) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Maszkot hordtok bent?

⭐ Stella

(#80731) natë


natë
nagyúr

Ha a párom negatív PCR-t produkált, ő is kötelezően karanténban van mellettem, vagy hogyan van ez?

Tegnap amúgy ritka fosul voltam este, de nem tudom körbe sem írni, mi volt a bajom... :O

(#80732) Parci válasza natë (#80731) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

figyu, ha nem egyértelmű a javulás a 9-10. naptól kezdve és kicsit parára is hajlamos vagy, esetleg nyomhatsz egy daneel_hu-megfejtést, ha van elég erőd hozzá (bement egy covid sürgősségire teljes kivizsgálásra).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80733) natë válasza Parci (#80732) üzenetére


natë
nagyúr

Az első kérdés a lényeges (második nincs is) :D

(#80735) lacafaca válasza natë (#80733) üzenetére


lacafaca
őstag

ahogy a hazai dolgokat ismerem, nincs :DDD...sőt azt sem tudják, létezik

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80736) [CS]Blade2 válasza daneel_hu (#80578) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Valamelyik vagy több vakcina dokumentációjában benne van, hogy 6 hónapig véd, innen lehet a 6 hónap.
Ahol én olvasom a híreket, ott 4 hónapról sosem volt szó, így azt nem tudom.
Most van egy olyan verzió is, hogy az oltottak egyenlőre dátum nélküli kártyát kapnak, mert még nem ismert, hogy meddig véd a cucc.

20 millió feletti vakcina adag van lekötve MO számára, azért is, mert lehet, hogy 6-7 havonta újra kell oltani minden oltottat.

Szerintem az lesz a megoldás, hogy mindenki egy olyan kártyát fog kapni, hogy ezzel és ezzel az anyaggal beoltották 2021.01.23.-án, és nem lesz rajta lejárat. A betegek, hogy pozitív lett 01.10.-én, vagy negatív lett 01.10-én. Ideiglenesen korlátlan ideig érvényes lesz.
Később pedig, amikor már látják, hogy mennyi az annyi, akkor be tudják mondani, hogy a januári kártyák pl. szeptemberig érvényesek.
Vagy, ha különbözik az átesettek és az oltottak védettsége, akkor, azt, hogy az átesetteké máj. 10.-ig.
Vagy, hogy a Pfizer-el oltottaké a kiállástól számított 7. hónapig.

(#80737) daneel_hu válasza Parci (#80732) üzenetére


daneel_hu
addikt

"figyu, ha nem egyértelmű a javulás a 9-10. naptól kezdve és kicsit parára is hajlamos vagy, esetleg nyomhatsz egy daneel_hu-megfejtést, ha van elég erőd hozzá (bement egy covid sürgősségire teljes kivizsgálásra)."

Ha a szív és érrendszert rendben találják, akkor hazaküldik. Maximum megnyugtat a doki.
Főleg ha tüdőgyula sincs. Labornál még a CRP-t nézik, covid19 esetében elég magas szokott lenni.
DE sokat számított, hogy láthatóan profik voltak és megnyugtattak...

5. nap után nincs javulás, akkor ott nehezebb lefolyásra kell számítani. :(

(#80738) Parci válasza daneel_hu (#80737) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kb. a 10. napon vagy maximálisan vírusterhelés alatt, utána a szervezeted ellenanyaga folyamatosan ledolgozza őket.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80739) Kékes525 válasza [CS]Blade2 (#80736) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagy valószínűséggel hosszabb ideig véd mint 6 hónap. A fázis vizsgálatokból ered ez az időpont. Azonban tudjuk, hogy az első koronavírusra még a mai napig védettek az abból kigyógyult betegek. itt sem lesz valószínűleg másképp. Az viszont elképzelhető, hogy valamelyik mutáció miatt egy fél év múlva is kell oltani, de azután már nem. A kutatók, szakértők minimum 1 évet jósolnak neki, de könnyen lehet, hogy sokkal több is lesz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80740) Parci válasza natë (#80733) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem értek a jogi részhez, eddig szűzek voltunk (vagyunk?)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80741) natë válasza Parci (#80738) üzenetére


natë
nagyúr

10? Pont most vagyok a 10. napon. Azt hittem, hogy a 14 nap átlagos lábadozásból a 10. már a finish :Y

"enyhe lefolyású koronavírus fertőzés után, azaz 3 nap tünetmentesség, és a betegség kezdetétől eltelt 10 nap után a WHO szakmai álláspontja szerint a fertőzött már nem ürít fertőzőképes vírust.
Súlyos Covid-19 fertőzés esetében 3 nap tünetmentesség és a betegség kezdetétől számított 21 nap után már nem számít fertőzőképesnek az egyén."

[ Szerkesztve ]

(#80742) daneel_hu válasza [CS]Blade2 (#80736) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azt sem tudom eldönteni az EESZT alapján, hogy most hivatalosan volt-e covid-diagnózisom avagy nincs... :D

u0720-as diagnózis van, tehát az a klinikum alapján diagnosztizált covid19.
A végén van egy PCR ami negatív, ott az irányadó diagnózis még mindig covid19, de oldalt a főmenünél szintén coronavírus fertőzés van megjelölve B3480-as BNO-kóddal. (PCR-bejegyzésnél)

Elképzelhető, hogy mivel 99,99%, hogy covidosnak tudtak be, csak a PCR– miatt le is zárták az egészet. Most vagy nem sikerült a PCR-teszt, vagy már akkor nem ürítettem vírust?
Fura.
IgG még most is van bennem 3,5 hónap elteltével, tehát szinte biztos, hogy koronás voltam.

(#80743) Parci válasza natë (#80741) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a vírusmaximum nem azt jelenti, hogy akkor vagy a legbetegebb. a lényeg, hogy mostantól van antitested már, legyártotta a szervezet és elkezdi öles léptekkel kikúrni a vírust a szervezetedből. úgyhogy, ha eddig csak ímmel-ámmal pihentél, akkor most pihenj férfiasan!

ezen felül sokszor elhangzott már, hogy ez egy türelemvírus! ne siettess semmit, még a gyógyulás utáni "ide nekem mindent, végre csinálok mindent is" részt sem. türelem! :)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80744) Parci válasza daneel_hu (#80742) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem sikerült a teszt

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80745) Kaba válasza [CS]Blade2 (#80736) üzenetére


Kaba
veterán

Biztosan tovább véd,mint 6 hónap.Az esetleges perek elkerülése miatt rövidebb védettségi időtartamot adtak meg a nevesebb gyártók.

(#80746) daneel_hu válasza Parci (#80744) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha van hivatalos diagnózis akkor meg kell jöjjön majd postán a kártya.
Ha nem jön meg, akkor nincs ilyen diagnózis... tehát akkor ennyit számított a PCR–.

Legfeljebb beadatok egy szputnyikot nyáron. :D
Mást nem vagyok hajlandó. (hahahaha) :D

[ Szerkesztve ]

(#80747) Parci válasza daneel_hu (#80746) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogyhogy? amikor még piktor is a kínaiban bízik.

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80748) daneel_hu válasza Parci (#80747) üzenetére


daneel_hu
addikt

Pfizer, Moderna, Szputnyik... :D
Ezeket vállalom, többivel ne fárasszanak. :)

(#80749) [CS]Blade2 válasza Kaba (#80745) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ezt írtam én is. A gyártóktól van a 6 hónap, egyenlőre csak az a biztos.
A gyártók 6 hónapját tudnák a világ országai is csak rányomni a kártyákra. Hogy állapíthatnának meg többet? Arra, hogy a gyártók azt mondják, hogy valószínűleg tovább is véd? Ezért kell ideiglenesen korlátlan kártyát adni, vagy első körben 6 hónapra, aztán majd, ha kiderül, hogy adhatnak még, akkor kapunk újat csak úgy.

1 évre nem adhatja, mert kiderülhet, hogy akik átestek a betegségen és/vagy az oltottak és/vagy bizonyos oltást kapók nem is védettek addig, és akkor faszán lennének védetlen emberek akik érvényes kártyával rohangálnak.

(#80750) Lauda válasza [CS]Blade2 (#80736) üzenetére


Lauda
félisten

Más kérdés, hogy a gyártó cég mi alapján jelentheti ki felelősen (már ha történt ilyen), hogy az adott vakcina 6 hónapig véd. Mivel nem létezhet ilyen kutatási anyaguk, mivel tudják ezt alátámasztani? Melyik variánsra véd 6 hónapig stb stb?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.