Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95001) radi8tor válasza Saskakas18 (#94996) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Megbetegedés után 3 hónapig nem oltanak. De ilyen esetről még nem olvastam itt, hogy emiatt mi lesz a második körrel.

Motion_Blur de valóban már 3 hónap lett a 6-ból. :R

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#95002) Motion_Blur válasza radi8tor (#95001) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem 3 az a 6?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#95003) radi8tor válasza Ezekiell (#95000) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kínainál sem elképzelhetetlen? Ott elölt virnyákot használnak. Mi van, ha porszem került a gépezetbe?

⭐ Stella

(#95005) Ezekiell válasza radi8tor (#95003) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hogy gondolod azt a porszemet, véletlenül élő vírus maradt benne? Ez pont annyira valószínű, minthogy a csülkös bablevesben a csülköd röfögni kezd.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#95006) LanyUs válasza Ezekiell (#95000) üzenetére


LanyUs
senior tag

Miért hazugság ezen mondatom? Ez nem a facebook, hanem a való élet. Miért baj az ha elmesélem? Fejtsd ki kérlek mindamellett, hogy azonnal hazugnak állítasz be. Köszönöm!
Amúgy meg örülnöd kellene, hogy legalább pozitív statisztikát osztok meg :W
Aweriot: felőlem aztán úgy forgatod ki, ahogy szeretnéd, nem írtam, hogy nincs vírus, csak leírtam a tényeket...

[ Szerkesztve ]

(#95007) radi8tor válasza Ezekiell (#95005) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom, azért kérdeztem. :D

⭐ Stella

(#95008) ponsz válasza LanyUs (#94997) üzenetére


ponsz
csendes tag

Mind a kettőnek pont a szomszédja...

Én is ma kaptam meg Debrecenben a szputyikot, azért remélem holnap még élek, de holnap után is... :)

(#95009) Ezekiell válasza LanyUs (#95006) üzenetére


Ezekiell
veterán

A vakcina beadása után két ember meghalt - ez a tény, amit írtál. Te mit írtál? akad már vakcinával összehozott halál

Ezzel azt mondod, hogy a vakcina ölte meg őket, ami több lépésben csúsztatás minimum, de jóindulattal hívjuk csak ostobaságnak inkább.

Ha ma almát eszel, holnap meghalsz, akkor az alma ölt meg?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#95010) emvy válasza Ezekiell (#95009) üzenetére


emvy
nagyúr

> Ha ma almát eszel, holnap meghalsz, akkor az alma ölt meg?

Ez egeszen pontosan az a logika, amit itt a fel topic kovet :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#95011) ubyegon2 válasza #20749568 (#94975) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egyébként minden maszk Kínából jön, őket kérdezd meg, hogy hogy jött nekik az ötlet.

Na ja, könnyű azt mondani, de már itt a lakótelepen a kínaiak nagy része vietkong, így szintén nem értenék, amit kérdezek, bár egyszer elmagyaráztam nekik, hogy letépem az arcukat, ha nem lesznek itthon, mikor a csótányírtó jön és itthon voltak. Kicsit furán is néznek rám azóta. ;]

lacafaca

Koma, most hogy radi kománk is látja, nem vagy Parci védelme alatt, jobb, ha meghúzod magad, mert reppenni fogsz! :D

(#94995) lacafaca

Kétségtelen, hogy ez már zártosztály itt, nem meglepő így, hogy Te vagy itt a fővirgonc. :D

[ Szerkesztve ]

(#95012) Ezekiell válasza radi8tor (#95007) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem, nem lehetséges ilyesmi. Gyártástechnológiából fakadóan élő vírus nem kerülhet a kínai oltásba. Ha valamitől félni akarunk, akkor az oltás szennyezettsége, a nem megfelelő minőségbiztosítás, az oltás hatastalansága - na ezektől a potenciális bajoktól lehet félni. De pont ezért nem oltanak minden szállítmánnyal azonnal, hanem napokig/hetekig tesztelik az itthoni szakemberek a szállítmányokat, hogy kiküszöböljék az ilyen problémákat (mármint a minőségi gebaszokat, a hatástalanság más kérdés, ott csak bízni tudunk...).

Maximum mellékhatásokba lehetne belehalni oltás után, de abból is csak az anafilaxiás sokk (és AZ esetén a vérrögképződés), amik ismertek - a sokk miatt kell várni oltás után helyben.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#95013) LanyUs válasza Ezekiell (#95009) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nézd! Egyszerű jó indulatú emberek mondták szomorúan. Még okos telefonjuk sincs. Miért hazudnának? Mi közük az összeesküvés elméletekhez és ehhez az egész politikai-gazdasági helyzethez? Semmi... gondoltam, hogy ezt a magából kifordult topikot fel fogja háborítani, de nem kellene. Főleg nem az ilyen hangvételű dorongolás. Szükségtelen. De nem gond, többet be sem írok, mert felesleges. Legalább több idő megy ténylegesen munkára ...

emvy: köszönöm ez az okoskodás még feltétlen szükséges volt... OMG :Y
Aweriot: kapjad légből ha Neked úgy egyszerűbb...
ponsz: én is azt fogok kapni :)

[ Szerkesztve ]

(#95015) lacafaca válasza Ezekiell (#95009) üzenetére


lacafaca
őstag

jók ezek a hasonlataid, mindig megmosolyogtat...mondjuk elég nehéz egy almaevést párhuzamba állítani egy kovidoltással, de neked ez is sikerült :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95016) LuckyL válasza ponsz (#95008) üzenetére


LuckyL
őstag

ha nem lappang most benned a fertőzés és nem kapod el a második oltásig akkor tuti nem lesz bajod, az alapján amilyen személyes tapasztalatokat itt a topikban és facen olvasni (bár sajnos facen olyan sok a dezinformáció nehéz kiválogatni a valósat)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#95017) Ezekiell válasza LanyUs (#95013) üzenetére


Ezekiell
veterán

Most mondjam, hogy nagyszerű, legalább nem írsz butaságot?

Ne írj le olyat, hogy oltásokba haltak bele, ami nettó marhaság (legalábbis amíg orvosi bizonyítékot nem sikerül rá hozni, hogy az oltás ölte meg őket), és akkor nem leszel "dorgálva". Az ilyen írások gyönyörű táptalajt adnak a vakcinakonteóknak.

Nem, nem az oltás ölte meg őket. Több mint valószínű, hogy vagy coviddal eleve össze nem függő dologba haltak meg szegények, vagy covidba, és azért, mert elkapták az oltás előtt/után közvetlen, még mielőtt kialakult volna az immunitás.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#95018) lacafaca válasza ubyegon2 (#95011) üzenetére


lacafaca
őstag

a sorsát senki nem kerülheti el...tudod...itt hagyom akkor tanulságnak ezt neked :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95019) Ezekiell válasza lacafaca (#95015) üzenetére


Ezekiell
veterán

Akkor leírom úgy, hogy te is megértsd (bár nehéz lesz, káposztás példát akkor nem használhatok...):

Ha történik egy X esemény, majd egy Y esemény X után, akkor az Y-t az X okozta? Csak mert egymás után történtek? Kauzalitás, laca, kauzalitás. Bonyi szó, tudom, de megéri megtanulni.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#95021) Ezekiell válasza #20749568 (#95020) üzenetére


Ezekiell
veterán

Jó, West Winget nem mindenki néz (az ostobák... :D ), latinul meg még kevesebben tudnak :DDD

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#95022) lacafaca válasza Ezekiell (#95019) üzenetére


lacafaca
őstag

ha én holnap leadom a szerelést, a családból, innen a környékről, de még talán a megyéből sem vonna párhuzamot senki az elötte napi káposztaadagommal...lehet, mert ilyen együgyű népek vagyunk..lehet :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95024) Ringman válasza Ezekiell (#95019) üzenetére


Ringman
nagyúr

miféle kazuárok? olyan nincs zala megyében.

(#95025) LanyUs válasza Ezekiell (#95017) üzenetére


LanyUs
senior tag

Azt nem tudom kórtörténettel bizonyítani, hogy van-e összefüggés, de azt sem, hogy nincs. Látatlanban Te sem jelentheted ki az ellenkezőjét. Maradjunk annyiban Mindenki döntse el maga és pont.
Amúgy úgy kéred ki ezt az okfejtéses dolgot és a logikai kapcsolatok mikéntjét és hiányát, mintha ennek a topiknak a 99%-a hasznos információval lenne tele...

(#95026) UberMutant válasza LanyUs (#95025) üzenetére


UberMutant
őstag

lassan kiszállhatnál ebből, ha nem akarsz még mélyebbre süllyedni.
a sisakod is tedd fel
ja látom, az már fent van :P

[ Szerkesztve ]

(#95027) LanyUs válasza UberMutant (#95026) üzenetére


LanyUs
senior tag

Kiszálltam már, köszi a felesleges trollkodásod.

(#95028) daneel_hu válasza radi8tor (#95001) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az oltóponton megkérdeztem, nem nagyon tudtak rá válaszolni. Gyanítom a háziorvos se fogja tudni...
Nincs rá ajánlás szerintem.
Sputnyiknál meg az elso és a második adag vakcina nem is ua az adenovírus.

(#95030) TA68 válasza Qtya123 (#94969) üzenetére


TA68
senior tag

Igen, az a legnagyobb baj, hogy kiismerhetetlen.

#94982 lacafaca
Norbi kaja. :DDD

(#95031) lacafaca válasza TA68 (#95030) üzenetére


lacafaca
őstag

isten őrizzen attól...a zöldségek kiválóan megfelelnek a szélhajtásra :DDD

Aweriot 2...ne legyél firkász ;]

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#95032) LanyUs válasza #20749568 (#95029) üzenetére


LanyUs
senior tag

Persze, hogy értem! Most tekintsünk attól el, hogy az eredeti hsz arról szólt, hogy 3 új fertőzött van és a szputnyikos történet 2-ről. Nem tudok többet hozzátenni! Tudtam, hogy mi lesz itt a topikban a következménye, de egyszer megtettem, hogy beírok.
Én is oltva leszek hamarosan vele. Szüleim pedig már oltva. Én csak remélni tudom, hogy ez a véletlen műve...
Amúgy Neked külön köszönöm, hogy időt fordítottál a válaszod stílusára is! Ez beletartozik az 1%-ba.
Amúgy beletaláltál a feleségem spanyol szakos! Én gazdasági! Igen eltérően gondolkodunk :)

[ Szerkesztve ]

(#95033) ubyegon2 válasza Ezekiell (#95021) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jó, West Winget nem mindenki néz (az ostobák... :D )

Ez így nagyon nem jó! Szinte biztos, hogy jelenleg senki nem néz West Winget, de van aki nézett már x évadot, van aki minden évadot megnézett és aki ezután fogja majd megnézni. Én speciel épp őreb fórumtársunk* jóvoltából már 2. évadig eljutottam, de ott duplán megült a dolog, maga a sorozat is és technikailag is(ez túl bonyesz most). Az itt a logikai problema, hogy nekem tudnom kéne emlékezetből, hogy mennyi évad van hátra és abból kalkulálni, mennyire vagyok ostoba! :D No és ha megnézem ebben a hónapban az összeset, egyből nem leszek ostoba, miközben a szputnyiktól elhülyülök május elsejére. :N

Latin meg hótt nyelv, gyakorlatilag csak x szaknépek tanulják.

*Marcipán

[ Szerkesztve ]

(#95034) TA68 válasza lacafaca (#95031) üzenetére


TA68
senior tag

(#95037) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Telibe:

(#95038) ubyegon2 válasza #20749568 (#95036) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Újra kell majd néznem a másodiktól, mert elült és nagyon nem emlékszem. :N Beszéltek abban latinul amúgy? Fel se tűnt.... :B

(#95039) Aweriot

Na fasza, épp azon gondolkodtam, hogy miért is szinkronosan néztem én....abban ugye tuti nem latinul beszél az elnök! Eddig minden sok évados sorit eredeti nyelven néztem, jobb a hangulata valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#95040) Lauda válasza Ezekiell (#95017) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem a tényeknek nincs értelme ellentmondani.

Összefüggés van az AstraZeneca brit–svéd gyógyszercég és az Oxfordi Egyetem által a koronavírus ellen kifejlesztett vakcina és a vérrögképződéses esetek között – jelentette ki Marco Cavaleri, az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) vezető tisztségviselője egy kedden megjelent olasz lapinterjúban.

VILÁGOS, HOGY VAN ÖSSZEFÜGGÉS A VAKCINA ÉS AZ UTÓBBI HETEKBEN TAPASZTALT VÉRRÖGKÉPZŐDÉSES ESETEK KÖZÖTT, DE AZT MÉG NEM TUDNI, HOGY PONTOSAN MI VÁLTOTTA KI EZEKET A REAKCIÓKAT.
Utalt arra, hogy az EMA várhatóan órákon belül hivatalosan is megerősíti ennek az összefüggésnek a fennállását. [link]

Nyilván nem a levegőbe beszél az a tisztségviselő, ha ilyet ki mert jelenteni.

[ Szerkesztve ]

(#95042) szabi__memo válasza Sir Pocok (#95041) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Meg is lepődtem volna ha itt ilyen apróságok miatt ugranának rá :DDD
Oltani kell, bármivel bármi áron. Ez látszik

[ Szerkesztve ]

(#95045) t72killer válasza Lauda (#95040) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ez elég 1értelmű, vajon a fogamzásgátlókon kívül van más kockázati tényező? Bár nálam az AZ a mutánsállóság miatt is leszerepelt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95046) FіkuszKukіsz válasza Lauda (#95044) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nemhogy inkább kifizette volna neki a hamburgert. Sz@ralak.

Romanes eunt domus

(#95048) BalanceR


BalanceR
addikt

Azért durva, hogy a baráti köröm egy részében a fiatalok (25-35) közt jelenleg nem az a menő, aki a legújabb AirMaxben tolja, vagy megvette az új Iphone-t, hanem aki valamilyen oknál fogva Pfizert kapott, és égő "Astrásnak" meg "kínaisnak" lenni :DDD
Flex lett a vakcina :))
Csináltatok is Sputnikos, meg Frizeres pólót :DDD

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#95049) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Szövődményes FB csoportból:

"Tavaly augusztusi covid fertőzés után, szintén sípoló, én is tévés adásszünet hangként tudtam a fül-orr-gégésznek leírni a hangot. Plusz fejfájás, szédülés, időnként erős tarkón csapásosan, látásromlás, halláscsökkenés, reggeli köhögés, krákogás és hol jobb, hol rosszabb ízületi fájdalmak, memória gondok és az íz és szagvesztés azóta is. Nagyon lelkiismeretes dokit fogtam ki. Rendesen kivizsgált, zavarta, hogy nem érti és nem tudja megfejteni a problémám, semmilyen szervi és gyulladásos problémát nem talált, ezért elküldött MR-re, ott ugyan találtak egy cisztát az agyhártyámon, de megállapították, hogy nem attól vannak a tüneteim. Voltam audiologian, szemészeten, tüdőgyógyászaton és végül neurológián. A neurológus megállapította, hogy károsodtak idegek az agyban, a fertőzés miatt, a problémáim a lupuszhoz hasonlította. Kaptam Scippat a szorongásra, Betagent és Nootropilt. Azt mondta, próbáljuk meg, van némi esély, bár nem sok arra, hogy helyre jöjjön. Sajnos nem. Egy kúrát szedtem be, a fejfájás és szédülés rendeződött, de a sípolás, halláscsökkenés és az időnkénti homályos látás maradt. A scippat szednem kell tovább, ami a doki szerint segít az elfogadásban, mert a sípolással a fejemben kell tovább élnem, valamint adott egy ginkgo alapú gyógyszert, Tebofortant."

Ettől tartok én is, nagyon... :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#95050) LuckyL válasza BalanceR (#95048) üzenetére


LuckyL
őstag

iphone 12 + bmw x6 + pfizer és mehet a csapatás :D
immunisan, rajba

cryptot minden termékemért elfogadom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.