Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81851) Parci válasza Asbee (#81850) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hivatalos adat nincs, de minden jel arra mutat, hogy a brit verzió. most már egyre inkább domináns mindenhol, és pont abban jobb, hogy gyerekeket is jobban meg tud fertőzni.

(nálunk végül most nem az volt, a tünetek stimmeltek, de a fiam osztálytárs barátja, aki ugyanakkor és ugyanazzal lett beteg, negatívra mérlegelt. de nem tudom, hogy így hogy fogjuk megúszni oltásig, leginkább sehogy :U)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81852) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Oltási reakciókról és a tegnapi oltópontos "élményről" írtam a másikba, ha valakit érdekel.

(#81853) pw12345 válasza Parci (#81848) üzenetére


pw12345
aktív tag

Nem feltétlen, csak az onnan átvezényelt személyzet. Volt szerencsém látni, amint valag törlés, vagy ágytálazás után osztottak gyógyszert, kötöttek infúziót (természetesen fertőtlenítés nélkül, nem egy ismerősömnek rohadt ki a vénája ilyen után/kapott szepszist), így nincsenek illúzióim az oltással kapcsolatban sem. :(((
Én leszek a xararc, de Kékesi aggályaival is tök egyetértek, bár én attól kevésbé tartok, hogy a váróban elkapnám (ott félre szoktam húzódni, covid nélkül is, nem ülök be a népek közé traccsolni), inkább, bent az orvosi szobában, főleg az ilyen keresztezett maszkos asszisztensektől, akiken csak, addig van maszk (meg ugyanaz a kesztyű, amivel a TAJ számokat pakolja), amíg bent vagyok, egyébként teleugatja a légteret.

Teljesen mindegy, csak én különböztetem meg a kettőt, vakcina: amit beléd nyomnak, oltás: folyamat, ami a tárolás, hűtés, beszállítás, hevítés, hígítás, szétosztás, beadás mozzanatok sora és amikkel nekem erős aggályaim vannak, látva mit művelnek. :Y

#81849Parci Ez marha biztató, na, ezért még kevésbé mennék oltó/teszthelyre nyomorogni. :U

(#81854) Parci válasza pw12345 (#81853) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, az tényleg szopó, ha belgyógyos jön tapicskolni téged :(
anyám is mindig mondja, hogy egy hét egy belosztályon, és simán véged van :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81855) #22743424 válasza Kékes525 (#81759) üzenetére


#22743424
törölt tag

Bakker átaludtam 10 évet :DDD

(#81856) Asbee válasza Z.É.T. (#81852) üzenetére


Asbee
veterán

Ez csak saját gondlatmenet, de a hallottak alapján nagyon úgy néz ki, aki már átesett azért jobban kifekteti az oltás. Ez érthető is valhol. Ismerősömet kedden oltották, tegnap este még fémes íz volt a szájában, láz, ízületi fájdalmak, nyirokcsomó bedagadás hónaljban. Másikat tegnap oltották, estére ki is feküdt hasonlóan. Több ilyet meséltek kórházból is. Volt aki infúziót kért olyan fejfájása volt. És ezek mind olyan esetek, hogy átestek már a víruson. Múlt heti 10 astrazenecásból 3 nak volt hőemelkedés, gyengeség kb másfél napig. Mindegyiknél esélyes àtesett már, voltak is betegek , de tesztelve nem. ( 2 pedagógus köztük pl)

(#81857) Z.É.T. válasza Asbee (#81856) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Én is erre a következtetésre jutottam, a különböző oltásról szóló fb posztok alatt is többségében átesettek panaszkodtak az oltási reakciókra.

(#81858) Parci válasza Asbee (#81856) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg elég gyanús

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81859) Asbee válasza Parci (#81858) üzenetére


Asbee
veterán

Viszont mindenkinél, egy idő után hopp el is múltak, és semmi gond.

(#81860) Parci válasza Asbee (#81859) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

remélem is, durva volna, ha nem :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81861) Kékes525 válasza #22743424 (#81855) üzenetére


Kékes525
félisten

:K 1 év akart lenni. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81862) Floyd80


Floyd80
addikt

Itthon: Müller: Kielégítő a kínai vakcina dokumentációja, hamarosan kezdődik az oltás | hvg.hu

A tiszti főorvos beszámolt a Magyarországra érkezett 550 ezer adag kínai Sinopharm-vakcináról is, amelyek dokumentációja szerinte kielégítő. A Nemzeti Népegészségügyi Központ immunbiolgóiai készítmények minőségellenőrzési főosztálya megvizsgálta a vakcinát, és összes dokumentációját. Úgy találta, hitelt érdemlően bizonyított a független hatósági laboratórium hazai követelményeknek való megfelelése.

“Az immunreakció kiváltása talán még fokozottabb is más vakcináknál, hiszen tartalmazza a teljes (elölt) vírust úgy, hogy már fertőzést és betegséget okozni nem képes” - mondta. “Erőteljes lehet a szervezet részéről az immunológiai válasz. A leiratban 79 százalékos hatékonyságot jelölnek, 18 év felett mindenki számára oltható” - mondta, hozzátéve, hogy a várandósok és egyes krónikus betegek ebben az esetben is kivételt képeznek.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#81863) Parci válasza Floyd80 (#81862) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

klassz, akkor gondolom fel is töltik valahova, mindenki érdeke lenne! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81864) Corleone33 válasza Floyd80 (#81862) üzenetére


Corleone33
aktív tag

kinek kielégítő? a kormánynak? az orvosoknak?

mert az eddigi közvéleménykutatások szerint mindig rekordszinten alacsony a kínai vakcina iránti bizalom (és nem tudom hibáztatni őket).

Nem mintha az anti-vaxxerek ideológiáját fújnám, de kínai oltást semmi pénzért.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#81865) #86564352 válasza Corleone33 (#81864) üzenetére


#86564352
törölt tag

Azért ne vesszen kárba a kínai, ha már jó drágán megvették. Párttagsági sorrendben és szavazóiknak kezdhetik adni nekik.

(#81866) csƵ


csƵ
őstag

Bezzegország megint alakít.

Szlovákia nem vásárol orosz vakcinát

(#81867) #22743424 válasza Corleone33 (#81864) üzenetére


#22743424
törölt tag

Mondjuk mostanában olyat is hallottam, hogy csak a kínait mert ők tudják mit eresztettek el. :)

(#81868) Floyd80 válasza Parci (#81863) üzenetére


Floyd80
addikt

Persze. :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#81869) lacafaca válasza Parci (#81863) üzenetére


lacafaca
őstag

minekaznéked? így is úgy is beadatod ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81870) #22743424 válasza Floyd80 (#81868) üzenetére


#22743424
törölt tag

Evvel mi a gond? Ott van! Inaktivált SARS--CoV-2 vakcina :DDD

(#81871) Fire/SOUL/CD válasza Floyd80 (#81868) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mi kell ennél több?
Van egy nyelvtörőre emlékeztető gyártó, 0,5ml, utolsó sorban (vélhetően mellékhatások lefolyása), amiből egyértelműen kiolvasható, hogy vagy átmész transzformerszbe avagy szétesel, jobb esetben tyúkólat építesz ill. vesszővel elválasztva a legrosszabb kimenetel olvasható, hisz egy kis akasztófára függesztett urnatároló látható ott. :))

Ne legyél már ennyire negatív... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#81872) Parci válasza lacafaca (#81869) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a kínait? nem kizárt, de nem is biztos. az a gond, hogy mire kapnék, már nem lesznek ezek aktuálisak kb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81873) #86564352 válasza #22743424 (#81867) üzenetére


#86564352
törölt tag

A Chernobyl után várom az HBO következő Emmy-díjas minisorozatát: Wuhan

(#81874) Parci válasza #86564352 (#81873) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az az igazság, hogy a patkány who :((( nem hazudozik az elején teljesen érthetetlen módon, akkor nincs... ez:
https://qubit.hu/2021/02/19/a-mutansok-gyorsabbak-mint-a-vakcinak-itt-a-jarvany-harmadik-hullama
(érdemes értelmezni a leírtakat. akinek nem sikerül és csak egy mindmeghalunkra futja, azt várom a keresztraktár után balra a banánolóban)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81875) radi8tor válasza #86564352 (#81873) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C

⭐ Stella

(#81876) Parci válasza #22743424 (#81867) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

félő, hogy az elölt vuhani 1.0 vírus-oltás is elsősorban csak az eredeti ellen lesz hatékony. amúgy részemről megkövetem azokat, akik mondták, hogy para lesz a mutánsokkal - para van velük.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81877) Ringman válasza csƵ (#81866) üzenetére


Ringman
nagyúr

csehek sem vesznek jelenleg

„A cseh SÚKL-nak és az Európai Gyógyszerügynökségnek (EMA) mindenképp jóvá kellene hagyni az oltóanyagot, de egyszerűen egy ilyen döntéshez adatokra van szükségünk. Ez a döntő momentum. Aztán, hogy azok a adatok rendben vannak vagy nincsenek rendben, már el fogjuk tudni dönteni, de logikusan nézve, ha nem állnak rendelkezésre adatok, akkor azt a vakcinát nem használhatjuk,” szögezte le a cseh miniszterelnök tanácsadója kedden a CNN Prima News hírtévé műsorában.
Amikor a riporter rákérdezett, hogy akkor minek utaztak az elmúlt napokban Budapestre és Belgrádba, a cseh kormányfő tanácsadója kijelentette: pont ezeket a döntő adatokat akarták megnézni. „A magyaroknak és a szerbeknek valamennyi adata van, de az EMA értékeléséhez szükséges adatok még nem állnak a rendelkezésükre és ez számomra probléma, ami azt jelenti, hogy ezek nélkül az adatok nélkül a vakcina nem használható,” jelezte Prymula.
Hozzátette: Csehországban senki nem akarja, hogy olyan vakcinát használjanak, amiről semmit nem tudnak. Amennyiben nem kap később sem adatot a Sputnikhoz, akkor az kiesik a játékból, ami pedig a kínai vakcinát illeti, annak jóváhagyási folyamata már elindult.

(#81878) olloczky


olloczky
senior tag

[link] - ddos a kormányzati oldal ellen? :))

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#81879) Ringman válasza Floyd80 (#81862) üzenetére


Ringman
nagyúr

müllernek szerintem minden kielégítő, ha azt mondják tollba.

(#81880) Stanlee válasza Parci (#81876) üzenetére


Stanlee
őstag

#mindmeghalunk ;]

Mire gondolsz, hogy para van a mutansokkal? Ma reggel azt irta a nemet sajto, hogy Londonban latszik a lockdown hatasa, a fertozottek szam a mutans ellenere folyamatosan esik.

Szerintem nem szabad azt hinni, hogy CZ es SK-ban a mutans az egyeduli ok az elszabadulo szamokra. Tobb cikkben is irtak mar, hogy az emberek magasrol xarnak mar bele az egeszbe, nincs ellenorzes, kormanyvalsag van, na azert terjed jobban a mutans.

Ha ranezel egy UK statra, eleg meredeken zuhan befele, mutanssal egyutt is. Nem kell rogotn farkast kialltani.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#81881) Rive válasza Parci (#81876) üzenetére


Rive
veterán

Még azért ez se a világvége. Egyelőre még csak ott tartunk, hogy 'shifting'. Ezen a ponton a keresztimmunitás még teljesen létező dolog, erősen valószínűtlen, hogy egy új verzióval újrafertőződés ugyanolyan arányban okozzon súlyos betegséget, mint egy első fertőződés.

A valódi probléma akkor jön, ha egyszer 'drifting' lesz. És élnek körülöttünk olyan állatok, akiknek megvan a maguk kis saját koronavírus-készletük, és meg tudnak fertőződni ezzel is :O
Pl. a nyércek, ugye.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#81882) #22743424 válasza Parci (#81876) üzenetére


#22743424
törölt tag

Sztem már őszre kész lesz a harmadik emlékeztető oltás . [link]

(#81883) Rive válasza #22743424 (#81882) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem őszre (tél elejére, legkésőbb) már ~ a multivalens oltások jönnek.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#81884) Rive válasza Rive (#81881) üzenetére


Rive
veterán

Fck. Összecseréltem a shift- és a drift- dolgot. Az első részbe kellett volna a drift, a másodikba a shift :U

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#81886) lacos001 válasza Stanlee (#81880) üzenetére


lacos001
senior tag

(#81888) lacafaca válasza Parci (#81876) üzenetére


lacafaca
őstag

nem haragszom...sosetenném, mondtam már, egyszer mindenki föl fog ébredni :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81889) [CS]Blade2 válasza Rive (#81883) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

A WHO azt reméli, hogy idén meglesz a covax miatt a 20% oltottság a világon, és 2 év múlva "végeznek is" az utolsó emberrel, aki kéri a vakcinát. Na most idén tél az még csak 20%, és akkor már újra kellene kezdeni, vagy 3. adagot kellene kapnia az addig beoltott kb. 1,56 milliárd embernek.

Szerintem első körben össze kellene dobni világ szinten annyi gyárat a vakcinához, alapanyagokhoz, a csomagolásához, stb., hogy meg tudjuk csinálni azt világszinten, hogy
6 hét alatt beb...ák mRNS-be az aktuális összes mutáns elleni verziót,
3 hét alatt legyártanak a világon 2 bökéssel a 7,8 milliárd ember legalább 70%-ának elegendő anyagot,
és 1 hét alatt végig bökik az egészet.
Erre kellene felkészülni, és kijelölni rá egy időt, és aztán "na most", és 2 hónap alatt talán haza tudnánk vágni a problémát.

Ez a mostani b*szakodás szélmalom harc. Mire beoltanak AZ-vel mondjuk 1 milliárd embert, addigra kiderül, hogy az egyik mutáns egész sz*r, 10%-os, és akkor van 900.000.000 ember akik között szépen tud terjedni egy verzió. A másik gyártóé meg egy másik mutáció ellen nem jó, azok között meg az terjed.

Hiába nézik itt a topicban is, hogy igen, de itthon nincs az afrikainak nevezett mutáns. Tavaly ilyenkor a Wuhan 1.0-ás vírus sem volt itt. Idő kérdése, és előbb-utóbb bekerül mindenhova az összes verzió.
Az 1.0-ás eljutott olyan kis országokba, ahova nem megy repülő, nem megy busz, még út sincs, és a kutya nem akarna odamenni. Pár hónappal a kitörés után már 200 egypár országban jelen volt.

(#81890) Ringman válasza [CS]Blade2 (#81889) üzenetére


Ringman
nagyúr

Hiába nézik itt a topicban is, hogy igen, de itthon nincs az afrikainak nevezett mutáns. Tavaly ilyenkor a Wuhan 1.0-ás vírus sem volt itt. Idő kérdése, és előbb-utóbb bekerül mindenhova az összes verzió.

b verzió: egyszerűen elhallgatják.

(#81891) #22743424 válasza Rive (#81883) üzenetére


#22743424
törölt tag

Is, mert ugye azokra is gondolni kell akik már megkapták az első kettőt.
Na majd meglátjuk :)

(#81892) Stanlee válasza #20749568 (#81885) üzenetére


Stanlee
őstag

1 eve az alap wuhani-bol lett europai valtozat, abbol is a spanyol, amibol most van a UK version. Nem izgatta magat senki a mutaciok miatt.

Miert nem tud itt Nemetorszagban elterjedni, a szomszedban meg tombol? UK-ban egyre kevesebb a fertozes, pedig veszharang volt kongatva naluk az uj mutacio miatt. Most azon a szinten vannak, mint ahol oktoberben.

Mindenki ugy interpretalja a dolgokat, ahogy akarja... en covidiota vagyok.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#81893) forumpista válasza Parci (#81874) üzenetére


forumpista
tag

A who folyamatosan kamuzik nem csak az elején, egy vicc társaság.

Ha visszaemlékszel, már tavaly ősszel jeleztem, hogy az iskolások szórják szét a vírust, mert tünetmentesen fertőznek a zárt osztálytermekben, aztán viszik haza kórt, csak épp kutya nem teszteli őket.

Csak akkor még azt mantrázták hivatalosan hogy az iskolások nem kapják el meg nem fertőznek... Nem a lónak...
És most hogy már az egyik mutáns tüneteket is okoz a gyerekeknél, most jönnek rá, hogy jéé 60%-uk fertőzött...

(#81894) Rive válasza [CS]Blade2 (#81889) üzenetére


Rive
veterán

Túlaggódod. Amíg csak drift van és marad keresztimmunitás ami kivédi a súlyos lefolyást, akkor nem kell senkit se újraoltani (illetve csak a kifejezetten veszélyeztetetteket, ~ mint az influenza esetén).

Térdre, imához hogy csak drift legyen.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#81895) Dottorei válasza Rive (#81883) üzenetére


Dottorei
tag

tökmindegy milyen oltás nem jut - üljél otthol és halj éhen csendben nehogy gazdagékat megzavard

(#81896) Citroware válasza [CS]Blade2 (#81889) üzenetére


Citroware
addikt

Pontosan ezért semmi értelme a korlátozásoknak. Nem tudnak mindenkit beoltani, és akikkel megtették, azoknak is lejár vagy nem jó az új mutánsra, soha nem fogják tudni az egész lakosságot átoltani úgy, hogy minden mutánsra jó legyen, és mindig itt lesz a vírus köztünk, ilyen erővel maradjon mindenki otthon örökre, aki éhen hal, mert nincs munkája, az így járt.
Az igazság az, hogy ez nagyobb áldozat, mint az, ha hagyták volna korlátozások nélkül végigsöpörni mindenkin.
Svédországban még mindig élnek emberek. Igazából kevesebb ott a halott, mint Magyarországon. Most elkezdődött a harmadik hullám, emelkednek a számok. Sok értelme volt a maszknak, a bezárásoknak...

(#81897) Stanlee válasza #20749568 (#81887) üzenetére


Stanlee
őstag

:D Es tenyleg ezt a szoveget tolja a Wieler meg a Spahn most eloben. Megy az alapozas a jovo heti valamilyen osszeroffenesre. Mutti mostanaban nagyon hallgat, biztos szoltak neki, hogy jobb ha minnel kevesebbet nyomja a szoveget, mert mar nem hisz neki senki...

Ezt ma olvastam: P(l)andemie

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#81899) gergo5991 válasza radi8tor (#81799) üzenetére


gergo5991
őstag

az a baj itt a kutya nem tartja be a karantént, mindenki vergődik mondja a maga igazát, csakmert pár jogász kijelentette az elején, hogy senkit nem kötelezhetnek tesztelésre, és senkit ok nélkül nem küldhetnek karanténba, meg hogy a teszteredményt a rendőrnek nincs joga elkérni tőled. Ezekután a kijelentések után, kb mindenki telibeszarja ezt az egészet. Nálunk is van már a kórház előtt hűtőkocsi, 200 kép érkezett kommentbe alá hogy télleg ott van, erre senki nem akarja elhinni és tucatjával mennek az emberek nézegetni hogy igaz-e.. Ha meg meglátják hogy jéé télleg ott van akkor meg megy a vita hogy abba nem is a hullákat teszik mert nincs ott a traktor ami működtetné a fagyasztót stb..
birka nép..
arról nem is beszélve hogy rendre hamisitják a teszteredményeket, mert félnek elmenni a tesztelésre mert még mindig azt hizik be csippelik őket...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.