Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#91001) Z.É.T. válasza #20749568 (#90998) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Hát, ja. Mert az is kemény, ha az égetni valóan rossz gyerekedről kiderül, hogy mazochista.

Honnan is jutott ez eszembe? Ja, megvan. Lacától és tőled is sokszor szétvet az ideg, de valamiért mindkettőtöket nagyon tudlak csípni :D

(remélem nem csak a másfél hónap kihagyás utáni első (dupla) kávém mondatja velem :) )

Laca, megvolt, imádtam :)

[ Szerkesztve ]

(#91002) FіkuszKukіsz válasza this is life (#90995) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ott írták mennyi az esélye, hogy az oltott vírushordozó legyen.

Romanes eunt domus

(#91003) lacafaca válasza Z.É.T. (#91001) üzenetére


lacafaca
őstag

raktam alá még egyet :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#91004) Z.É.T. válasza lacafaca (#91003) üzenetére


Z.É.T.
őstag

:D
(ezzel a bittubés izével kicsinálsz, miért nem inkább valami felhőbe tolod ezeket?)

(#91005) this is life válasza lacafaca (#91000) üzenetére


this is life
Ármester

Ennél nem morbidabb 😂🤣

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#91006) HellGreg


HellGreg
őstag

Amúgy tök fasza érzés, hogy a gyerekek és a szülők magas ívben telibe vannak szarva a kormány részéről. Nem tudok ezen napirendre térni. Ha tömegesen elkezdik egymást és a szülőket fertőzni a gyerekek, akkor a mostani buli az csak gyenge bevezető volt ahhoz képest, ami lesz. Közben a védett nyugdíjasok meg ülhetnek tovább otthon, ahogy eddig is tehették volna. Izrael 60% átoltottság mellett kezdett nyitni ha jól tudom, azt is úgy, hogy a maradék nem beoltott kb továbbra sem mehet sehova. Ezt az izraeli kollégám mondta, aki végig odakint volt az utóbbi hónapokban.
A Kossuthon már azt taglalták pár órája, hogy hogy fogják nyitni a boltokat. Rémisztő ez :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#91007) Z.É.T. válasza this is life (#91005) üzenetére


Z.É.T.
őstag

(az egyik kedvenc trollom :) )

(#91009) syberia


syberia
veterán

(#91010) mozso válasza HellGreg (#91006) üzenetére


mozso
senior tag

Gyerek vs felnőtt Ausztria és Berlin, főleg angol verzió miatt: [link]

Aggodalom a többi új variáns miatt: [link]

Fasorban sem vagyunk, hogy hamarosan túl legyünk ezen. Mondjuk a többi ország sem.

(#91011) this is life válasza Z.É.T. (#91007) üzenetére


this is life
Ármester

Nekem is , haláli amit előad . Nála csak a sok agyhalott rosszabb akik nem veszik a lapot . :DDD

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#91012) lacafaca válasza Z.É.T. (#91004) üzenetére


lacafaca
őstag

csak...kezdetektől benne vagyok a projektben, ezerrel túrtam és van egy valag a coinjukból, fizet is a használatért blablabla....jó, hogy azt használom. :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#91013) t72killer válasza viharhozo (#90970) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, nekem is gyanús volt a szám, köszi, h megspóroltad az utánajárást :P :)).
Kapcsolódó: kéne csinálni IFR-felmérést, változott-e bármi az elmúlt év alatt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#91014) Micsurin válasza viharhozo (#90970) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Már a 2,5 millió a fáma nem a minden 65+-os.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#91015) lacafaca válasza syberia (#91009) üzenetére


lacafaca
őstag

mit akarsz...csak 153x többen halnak meg nálunk naponta, mind ott...nem gáz :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#91016) Ringman válasza Micsurin (#91014) üzenetére


Ringman
nagyúr

pedig gulyás szerint naponta félmillió oltást be lehet adni...

(#91017) #22743424


#22743424
törölt tag

Nem lehetne esetleg a topik címét át nevezni Laca koronavírus topikra? :D
Megmondom őszintén, hogy mivel ott a másik egy cseppet sem zavar :) Próbálom én is lacán izé lazán venni a dolgokat ebben a topikban.

(#91019) Micsurin válasza Ringman (#91016) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Egy hétvége alatt is milyen marha jól ment azt a 400k. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#91020) this is life válasza FіkuszKukіsz (#91002) üzenetére


this is life
Ármester

9% esélyt írnak . Az pedig bőven sok , az eb mérkőzéseken 1/3 nézőszám lehet jelen a tervek szerint, kb 10-18 ezer néző meccsenként Európa minden szegletéből (mert arról nem olvasni , hogy csak a rendező ország nézői lehetnek jelen) .Szerinted mennyire biztonságosságos a vagy kockázatos ötlet nem zárt kapuk közt rendezni az eb-t ?

perempe
Alapból fenntartással kezelem azt amikor kinyitják a szájukat . A hősöm szösszenetei pedig jól sikerültek . Amúgy nem egy cikket akartál linkelni ?

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#91021) fatal` válasza Lauda (#90948) üzenetére


fatal`
titán

El kell fogadni az adatvédelmi szart alul.

(#91022) FіkuszKukіsz válasza this is life (#91020) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

De ha csak oltottak mehetnek, akkor kiket fognak megfertőzni? 90977 - Ben a link. Kb 2 % az esély az oltás utáni fertozodesre

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#91023) fatal` válasza FіkuszKukіsz (#91022) üzenetére


fatal`
titán

A nem oltottakat, amikor hazamennek a meccsről.

(#91024) FіkuszKukіsz válasza this is life (#91020) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Sry 90980

A teljes vizsgált mintában az oltás utáni pozitív teszt abszolút előfordulási valószínűsége 1,19 százalék volt San Diegóban, 0,97 százalék Los Angelesben

91023 fatal

Jo, akkor az oltották ki se mehetnek, maradjanak otthon nehogy fertozzenek. :F

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#91025) daneel_hu válasza mozso (#91010) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Aggodalom a többi új variáns miatt: [link]
Fasorban sem vagyunk, hogy hamarosan túl legyünk ezen. Mondjuk a többi ország sem."

A magas átoltottság azért reménykeltő.
(Izrael, USA)
Nagyon jók a számaik.

Itt meg majd maximum a élet kikényszeríti az oltást.
A magyar az úgyse tanul más kárából, csak a sajátjából... csak ott a gond, hogy itt nincs LEVEL RESTART.

[ Szerkesztve ]

(#91026) viharhozo válasza HellGreg (#91006) üzenetére


viharhozo
addikt

A Kossuthon már azt taglalták pár órája, hogy hogy fogják nyitni a boltokat.

Hany olyan emberrol tudsz, aki boltban fertozodott meg vagy legalabb ezt allitja magarol?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#91027) this is life


this is life
Ármester

Tömegközlekedés ,utazás , a meccsek utáni öröm vagy bánat ivászat , mert addigra a vendéglátóhelyek is nyitva lesznek . Esetleg oda is csak igazolvánnyal lehet belépni ? Akkor már meg is lehet jelölni az oltásból épp kimaradtakat , hogy szemmel láthatóak legyenek .
Tudom itt footballisztánban minden másképp működik, az elmúlt év arányaiban is látszik az egészségügy negyedét kapta forrásként mint a sport . [link]
Szerintem nem tudjuk egymást meggyőzni . Lehet eb ha a feltételek adottak , most attól messze vagyunk . Két hónap múlva vissza lehet térni a kérdésre, hátha sikerül egy hétvége alatt beoltani 2 millió embert vagy húsvétig minden regisztráltat kétszer és még sorolhatnám a mókus vakításokat.
Egy kis olvasni való az egészségügyiek tollából [link]
Az izraeli adatokat vettem alapul [link]

Fire/SOUL/CD
Az uefa berkein belül emlegetnek 30%, a rendezést vállalok említik ezt a hozzávetőleges számot .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#91028) Fire/SOUL/CD válasza FіkuszKukіsz (#91022) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Épp most lesz a Német - Izland meccs, azzal indították a felvezetőt, hogy ma reggelre 1db C19 fertőzött lett a Német csapatban, +1 kontakt, így ketten karantén.
Ebben a pillanatban jönnek ki a játékosok, teljesen üres a stadion, nincsenek nézők.

Ilyen esetben azt mondom, hogy zárt kapusan elfogadom, hogy lejátsszák a meccseket, de az az 1/3-os nézőszám arány (amit this is life is említ) sem elfogadható ebben a helyzetben, tök mindegy, hogy a világ melyik városában játsszák az adott -bármilyen kupa- meccset. :(

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#91029) daneel_hu válasza viharhozo (#91026) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Hany olyan emberrol tudsz, aki boltban fertozodott meg vagy legalabb ezt allitja magarol?"

Szerintem az emberek többsége nem tudja hol fertőződhetett meg.
Én sem tudom....

(#91031) FіkuszKukіsz válasza syberia (#91030) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Értem, de a tesztek nem igazolják ezt.

Romanes eunt domus

(#91032) sipi700 válasza HellGreg (#91006) üzenetére


sipi700
tag

Ha oktatásról van szó mindenki le van szarva, kivéve akik minden iskolához szóló cikkhez odavágják, hogy mi lesz azokkal a szülőkkel, akik nem tudnak otthon maradni a gyerekkel, elveszítik a munkájukat, minden szabadságukat kiveszik stb. És lassan eljutok oda, hogy leszarom őket és gondjaikat, mert ők most is megkapták az óvodai, iskolai felügyelet lehetőségét, mi meg mit kapunk november óta? Sokan meg tudják oldani, hogy otthon maradjanak a gyerekkel, tanuljanak vele, vizsgát is vállalnák, de nem kaptunk ilyen lehetőséget, és igen dolgozok én is home office-ban, munka után tanulunk, mint ahogy tettük azt 1-2 éve amikor még bejártam a munkahelyemre, mert a napköziben nem lehet megtanulni mindent, főleg olvasni. Semmivel nem nagyobb teher a tanulás, mint volt. Leginkább a gyerektársaság hiányzik nekik. Úgy érzem nincsenek jogaink és mégsem az ilyen hozzászólásokkal van teli az internet. Csak sajnos a halál és a súlyos betegség is azoknál a családoknál üt be, akik inkább otthon maradtak volna kezdetektől, ehelyett hazavitte a gyerek a vírust és a home office-os apuka belehalt. Az ő családjukat nem fogja vigasztalni, hogy Pistike szülei megtarthatták az állásukat, mert van iskola.
Iskolában meg kevesebb gyerek lenne, jobban tartható lenne a távolság. Nem mondom, hogy miattuk szívunk az iskolában, de ilyen hozzászólásoktól kinyílik a bicska a zsebemben, mert itt minden a munkahelyen dolgozó szülőkért van, mégis ők vannak felháborodva. Minden tiszteletem boltosoknak, eü-ben és termelésben dolgozóknak, meg akik nélkül megállna az élet, csak vegyék észre, hogy mások is vannak ;)

(#91033) this is life válasza FіkuszKukіsz (#91031) üzenetére


this is life
Ármester

Ebből indultam ki :"A Makkabi nevű egészségbiztosító pénztár tanulmányt tett közzé közösen a haifai Technion Egyetemmel 1,8 millió izraeli adatai alapján, amely szerint az oltás 99 százalékban megakadályozta a megbetegedést a második vakcina utáni harmadik héttől, és 91 százalékban a fertőzést is elkerülték az oltottak."

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#91035) FіkuszKukіsz válasza this is life (#91033) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Azért az érdekes, hogy az Eü dolgozoknal, akik jobban ki vannak téve a veszélynek, jobb eredmények születtek.

Romanes eunt domus

(#91036) HellGreg válasza sipi700 (#91032) üzenetére


HellGreg
őstag

Pont ez az, ha én is meg a nejem is home office-ban dolgozunk, teljesen értelmetlennek tartom, hogy beküldjük a gyerekeket felesleges vírushordozó-utánpótlásnak. Van A-osztály, B-osztály. Aki meg tudja oldani, otthon marad, az egyik osztály osztályfőnöke az otthoniakat tanítja, a bent maradókat meg a másik osztályfőnök. Ilyen k.b.szott egyszerű lenne, és akkor nem kellene senkinek sem feleslegesen meghalnia, ha történetesen meg tudta volna oldani. Persze hogy próbára teszi az idegeinket, ha egy 5 és egy 7 éves fiú egész nap itthon van, de inkább ez, mint a lélegeztetőgép a nejem inzulinrezisztenciájával meg az én magas vérnyomásommal, meg ki tudja mi van még, amiről nem is tudunk, mert egy éve nem látott minket se orvos ugye... persze hogy összeszarom magam, ha meglátom a 30 éves halott mellett hogy "pollenallergia", vagy "magas vérnyomás", mert én meg 41 vagyok... és én is leszarom azokat akik a munkájuk miatt sírnak, mert istenbocsássa meg, az emberélet fontosabb talán...

(#91037) Hieronymus válasza FіkuszKukіsz (#91035) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

OK!
Jobb eredmények születtek, az EÜ dolgozók esetében. De marad kettő kérdés.

1. Az EÜ dolgozók jobban fel vannak készítve a fertőzés elkerülésére. Ez mennyit változtat a nem EÜ dogozók esetgyakoriságához képest?
2. Hetente mennyi tesztet kell teljesíteniük?

Egyetlen kuttasból amúgy sem lehet általános érvényű következtetéseket levonni. Az időjárás vagy más országfüggő eltérések okán a helyben korrekt kutatási eredmény nem vetíthető ki a teljes populációra.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#91038) this is life válasza FіkuszKukіsz (#91035) üzenetére


this is life
Ármester

Nem annyira ördögtől való dolog, ha jobban belegondolsz a munkájukból, hivatásukból adódóan megtanultak magukra vigyázni , náluk nem úri hóbort a fertőtlenítés ,higiéniás szabályok betartása, védő eszközök ,oltások . Tudják mire kell vigyázni, figyelni ,emiatt bizonyos fokig védettebbek ,jobban képesek magukat megvédeni mint a nagy átlag .
A fentiek egy részét nem a hazai viszonyokra értem , itt jó darabig nem volt minden feltétel adott .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#91039) Parci válasza FіkuszKukіsz (#91035) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oltás után ők folyamatosan ki vannak téve a vírusnak, ezért simán lehet, hogy "szinten van tartva" az ellenanyaguk stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#91040) daneel_hu válasza Parci (#91039) üzenetére


daneel_hu
addikt

:R

(#91041) HellGreg


HellGreg
őstag

Gondolom senki nem olvassa el, de azert jolesett :D

[ Szerkesztve ]

(#91043) Parci válasza #20749568 (#91042) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

neki külön küldenek egy koronavírusos emailt

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#91044) mozso válasza HellGreg (#91036) üzenetére


mozso
senior tag

Október óta mondom, hogy idehaza mindenki magára van utalva.

Ha elveszítetted a munkádat:
- tegyél ellene

Ha aggódsz az egészséged miatt:
- tegyél ellene

Ha nem akarod elkapni a vírust:
- tegyél ellene

Ha aggódsz, hogy a gyerek hazahozza:
- tegyél ellene

Minden csak rajtad múlik, mert központi segítséget a fenti dolgokra 12 hónapja nem adtak és nem is fognak adni ezután sem. :((

szerk:
annyira sokan reménykedtek a segélyek hangzatos bejelentése kapcsán 2020 márciusa óta, hogy tele van a padlás. Majd mindegyik csak szóbeszéd volt. Sajnos.
Mindegy, hogy az anyagi segítség lenne, vagy védekezés a járvány ellen. Egyik sincs.

[ Szerkesztve ]

(#91045) daneel_hu válasza mozso (#91044) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez a mai második 10 pontos hozzászólás.
Az első a kínai vakcinás volt. ;]

(#91046) Parci válasza mozso (#91044) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem kapsz levegőt? oldd meg!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#91047) hszilard666 válasza mozso (#91044) üzenetére


hszilard666
veterán

"Ha elveszítetted a munkádat:
- tegyél ellene"

lol ne is mondd, keményen állást keresek több hete, minden nap jelentkezem több helyre, vissza se hívnak sehonnan. Biztos látszik a CV-men hogy zsírkréta volt a reggelim. :DDD

De nem baj, majd megyek a blaha aluljáróba öngyújtógáz sommeliernek. :DDD

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#91048) this is life válasza HellGreg (#91041) üzenetére


this is life
Ármester

Elolvastam :) . Tegnap vagy lehet, hogy ma kaptál tippet , ötletet miként lehet összehozni nagyobbik gyermeked otthon maradását , ha úgy alakul , hogy valamikor átállna offline-ra az oktatás megint. Egy régebbi posztod foszlányai is megvannak még amiben leírtad , hogy sajnos a veszélyeztetett csoportba tartoztok. Fogadd meg a tanácsokat ami a gyermeked tanulásával kapcsolatban lett leírva, járj utána az iskolában , iskola üzemeltető , igazgatónál .
Lesz megoldás a problémára, úgy hogy ti se legyetek felesleges kockázatnak kitéve , és gyermeked tanulása se szenvedjen csorbát .
Amennyire lehet próbálj higgadt maradni és vigyázz magatokra ( ehhez sose árt ha tiszta az ember feje) . Nem érdemes és nem szabad a szükségesnél jobban rá parázni a c19 kérdésre.
Ne keserítsd meg vélt vagy valós félelmekkel az életed . Amúgy sincs messze a nyár , és akkor végre , remélhetőleg fellélegezhetsz/ünk.
Jó kedvhez egy kis szösszenet [link] :DDD

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#91049) t72killer válasza fatal` (#91023) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekes kísérlet. Ha csupa 2.dózis után 2+héttel lévő emberről van szó, pláne. Ezeket nevezem csak oltottaknak, nem a kormánypropagandákban szereplő 1.dózis után másfél órával lévő tömegeket.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#91050) radi8tor válasza hszilard666 (#91047) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az utolsó bekezdés ütött! :))

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.