Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) Ringman


Ringman
nagyúr

Addo szerint Németország egyik előnye, hogy az első német eset felfedezésénél elkezdték a kontaktkutatásokat, ezzel pedig időt nyertek a kórházak számára a közelgő vihar előtt. Németországban már az enyhébb tüneteket produkáló betegeket is tesztelni kezdték, emiatt pedig jóval több esetet fedeztek fel, mint sok másik országban, ez pedig precízebb képet adott a vírus terjedéséről.
[link]

(#9002) macikos válasza radi8tor (#8998) üzenetére


macikos
addikt

Most néztem a CCTV-n (kínai): Mindenki, bárki aki nyilatkozik, fejesek, utcán az emberek 90%-a maszkban van.

(#9004) Ajándékok válasza radi8tor (#9000) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

"Mindent megteszünk azért, hogy a készleteink számát növelni tudjuk."
Hány repülőgép várakozik a megbízásunkból Kínában jelen pillanatban?

Egyébként a készleteknek nem a számát, hanem a mennyiségét kell növelni.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#9005) Ereshkigal válasza radi8tor (#9000) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Csak én keveslem a 82000 db orvosi maszkot? Más országok millió számra veszik.
Mondjuk a ruhák biztos sok helyet foglaltak, de akkor is, ez hamar el fog fogyni.

[ Szerkesztve ]

(#9006) Elektrosokk válasza macikos (#9002) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Rengeteg helyen leírták hogy mennyire fontos a maszk, azt is hogy az alap maszk problémája hogy viszonylag laza, nem feszül rá az arcodra, ennek ellenére is egy jó biztonsági háló. Az hogy itthon a média és a közvélemény mást mond, hát ez van...

(#9009) radi8tor illetve az itthoni gyártás is már eléggé pörög.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#9007) nubreed válasza Ereshkigal (#9005) üzenetére


nubreed
veterán

Nem csak Te, én is. Így van, a csehe is meg mindenki más akiről cikkeztek sokkal többet vettek. Bár ezt elvileg az eü dolgozók kapják meg leginkább. Vajon a lakosságnak mikor lesz elegendő?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9008) bigrock válasza radi8tor (#9000) üzenetére


bigrock
addikt

Érdekes, hogy WIZZ gépet küldtek.
A magyar államnak nincs katonai szállító, vagy kormánygépe ilyen célra?

(#9009) radi8tor válasza Ereshkigal (#9005) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Másik géppel (Törökországból) jöttek a maszkok gyártásához szükséges alapanyagok a hétvégén, azzal meglesz a 2 millió.

bigrock: lehet jelen helyzetben olcsóbb volt ezt odaküldeni, meg felesleges egy katonai gépet ilyen hosszú útra küldeni ha Wizz-nek van egy csomó kihasználatlan gépe.

Soul: gyanús hogy azért mondják ezt, hogy elkerüljék a maszkok felvásárlási lázát.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#9010) nubreed válasza bigrock (#9008) üzenetére


nubreed
veterán

Szerintem a Wizz vezérigazgató keresztbe lefeküdt a kormánynak, hogy az ő gépét küldjék. Úgy gondolta, hogy ez jó reklám lesz.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9011) emvy válasza bigrock (#9008) üzenetére


emvy
nagyúr

Azzal meccsre jarnak -- mondjuk most nincsenek meccsek, szoval elvileg szabad :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#9012) Narxis válasza #22743424 (#8830) üzenetére


Narxis
nagyúr

Pont mielőtt hazajött külföldi családtag volt egy vírusos hasmenés, 38.5-ös lázzal, igaz 2 nap alatt lecsengett de az jobban megviselt mint ez. Gondolom kellően le is gyengített ahhoz, hogy ezt vagy bármi mást elkapjak.

Ha valami kérdés van amit kihagytam akkor kérdezzetek újra vagy privátban, 172 hozzászólást nem akarok átolvasni. A jókívánságokat köszönöm. :)

Thanos was right.

(#9013) Ajándékok válasza radi8tor (#9009) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Kb minden harmadik aktív embernek jut 1db. Hogy fog ez működni? Akinek éppen kell, az átmegy érte a szomszédba? Vagy valami központi elosztóban kell sorban állni? :O

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#9014) freeknight válasza macikos (#9002) üzenetére


freeknight
őstag

Kínában még januárban le kellett emiatt mondani valami eü nagyfejesnek, mert úgy mert interjút adni, hogy nem volt rajta maszk. Akkora közfelháborodást okozott.
Mi még mindig ott tartunk, hogy nem kell a maszk, sőt, sokaktól egyenesen azt hallom vissza, hogy többet árt, mint használ. :F

Rémhírterjesztés mellett mondjuk az ilyesfajta dezinformációk miatt is büntetnék. Sőt, emiatt kicsit durvábban.

(#9015) radi8tor válasza Ajándékok (#9013) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Otthon kell maradni, mi ebben a nem érthető? :D

⭐ Stella

(#9016) #22743424 válasza Narxis (#9012) üzenetére


#22743424
törölt tag

Szia ,Köszi:)

radi8tor Most ilyen időben nem lesz nehéz :)

[ Szerkesztve ]

(#9017) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Egy elég korrekt, átlagon felüli írás általános reakciók (a reagálás stádiumai, egyebek), tudnivalók - ultimate összefoglaló. Akár még kiemelésre is kerülhetne:

A globális helyzet és a COVID-19 tudományos összefoglalója

[ Szerkesztve ]

(#9018) #95561216 válasza radi8tor (#8998) üzenetére


#95561216
törölt tag

Hm, mar nem tudom hol olvastam, de epp ezert valamelyik orszag orvosai sebeszi maszkra veszik az ffp3-at.

(#9019) Narxis


Narxis
nagyúr

Tesco bevásárlásra lehetetlen időpontot foglalni, az Auchan pedig nem is fogad rendeléseket de a Tesco-val ellentétben ők karanténozott emberhez ki se viszik. Ha már kiküldték a katonaságot a cégekhez, pl. az Auchan-hoz is akkor igazán segíthetnének a kiszállításban. Na mindegy, valahogy meg kell oldani. :(

Thanos was right.

(#9020) forceberg válasza Narxis (#9019) üzenetére


forceberg
veterán

Párom apjának rendelt Tecsótól mai kiszállításra...
Tegnap este ránézett a rendelésre, hát csomó mindent kivettek a kosárból... ez is egy bohózat.
:(((

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9021) envagyok


envagyok
veterán

Egyik rokonom a MÁV-nál dolgozik.
Tegnap a katasztrófavédelemtől kapott egy kijárási engedélyt, azt mondták neki, mától valami változás várható.
Van erről információja itt valakinek?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9022) Meggyi001 válasza Narxis (#9019) üzenetére

Lehet már kérdezték.... az önkormányzat nem tud ebben segíteni? Mert az időseknek segít ugye bevásárlásban. Karanténosoknak nem?

Nem lettél remélem rosszabbul?!

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#9023) azbest válasza Ereshkigal (#9005) üzenetére


azbest
félisten

Igen, én is keveslem... pláne ha csak sima műtősmaszkok. Mert ez nem világos, hogy melyik fajta. De azért a fejesek kimentek pózolós fotót készíteni, mert ráér a dolog. Igaz, ezt más országban is megtették az ottaniak

[ Szerkesztve ]

(#9024) Kékes525 válasza radi8tor (#9015) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyon sok embernek, különösen idősnek ez kivitelezhetetlen. Másrészt ha van aki vásárol is neki az esetek többségében az sem elég. Az átvétel előtt fertőtleníteni kell a bevásárló eszközöket, az áruk csomagolását és a visszajárt pénzt is. Ezt szerintem az esetek döntő többségében senki sem teszi meg. Így nem igazán ér sokat az otthonmaradás. legfeljebb "csak" a masszív fertőzéstől véd. Csökkenti az esetleges szervezetbe jutó vírusok számát. Ezért is hatalmas a fertőzöttek száma, mert a megfelelő higiéniát betartani rendkívül macerás és nagyon sok odafigyelést igényel. Ezt hónapokon keresztül senki sem tudja megvalósítani.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9025) Ateszpapa válasza envagyok (#9021) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Ha igen, 11h-kor kiderül.

(#9026) freeknight válasza envagyok (#9021) üzenetére


freeknight
őstag

Mi is kaptunk kártyát.
Nem mondhatok semmit, mert rémhírterjesztés, de nem véletlenül jelenik ma meg a főnök.

(#9027) Rolly válasza envagyok (#9021) üzenetére


Rolly
veterán

nekem postás ismerős mondott hasonlót... De 1 hete azért tiltottak ki mert az ismerősöm ismerőse (aki az egyik ot-ben van) azt szivárogtatta, hogy kijárási tilalom elrendelését tervezik én meg itt megírtam :) ... szóval 11-kor ki fog derülni (a fejemben már megvan a következő 1-2 hét hónap történései ismerve a hazai politikát, de nem osztom meg itt, mert tiltanának és amúgy se hiszem, hogy sok ember van itt aki szereti a posztapokaliptikus, utópia és hasonló témájú filmeket :) )

(#9028) forceberg válasza Kékes525 (#9024) üzenetére


forceberg
veterán

Az újonnan vásárolt cuccokat is 3 nap karanténba kell betárolni...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9029) sasa134 válasza bigrock (#9008) üzenetére


sasa134
addikt

Az honvédségi gépek A319-ek, feltételezem nem véletlenül küldték a nagyobb A321 Neo-t. (hatótáv, szállítható tömeg, pilóták típusengedélye stb stb stb)

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#9030) sasa134 válasza nubreed (#9010) üzenetére


sasa134
addikt

:F :F :F
döbbenet emberek vannak....komolyan, én szégyenlem magam amikor hasonlókat olvasok... gusztustalan egyszerűen :( :(

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#9031) forceberg válasza Rolly (#9027) üzenetére


forceberg
veterán

Lehet, hogy kellene egy "üveggömb topik" is, de tényleg, ugyanis azért sokakat érdekelnének a néha hülyeségnek tűnő infók is.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9032) llax válasza freeknight (#9014) üzenetére


llax
senior tag

Az a baj, hogy sokak képzeletében ez a maszk úgy jelenik meg, hogy ha felteszed, akkor már mindent szabad, mehet tovább az élet, korlátozások nélkül... Azokéban is, akik a sebebészi maszkot haszontalannak tartják.
A védelmi intézkedések részeként az általános maszk használat lenne a legfontosabb... Nem kell válogatni, hogy ki vegye fel: egymástól legyenek védve az emberek. Ezt sok helyen belátták, csak ott szajkózzák, hogy nem ér semmit, ahol még az eü személyzetnek is alig jut...

Az az utca embere, aki a szeleppel ellátott FFP3 maszkra esküszik, az önzőség csúcsát képviseli: neki ad magasabb szintű védelmet, de másokat, a boltban az áruk felületét, stb. pont nem védi. A cseppek kifelé szabadon távozhatnak.

(#9033) Azie


Azie
őstag

remélem a hóesés ismét kicsalja a tömgeket "jajj idén még nem volt hó, menjünk szánkózni" címszóval...

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9034) Kékes525 válasza forceberg (#9028) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt javasolják, de nincs pontos, exact, sokak által ellenőrzött bizonyíték arra, hogy ez elég is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9035) Meggyi001

Ez sem rossz adó sztem: euronews élőben.
Mennek rajta olasz orvosok és nővérek interjúi is.

https://gamergep.hu/

(#9036) Azie válasza forceberg (#9031) üzenetére


Azie
őstag

van.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9037) Narxis válasza Meggyi001 (#9022) üzenetére


Narxis
nagyúr

De, elvileg az önkormányzat és ott úgy van megfogalmazva a honlapjukon, hogy csak végső esetben hívjuk őket. Szerencsére nem tartok itt csak tehermentesíteni akartam az 1 szem rokonom aki a közelben lakik és a nagyszüleimnek is segítenie kell. Amúgy van átvételi pont is de tényleg kiszedik a rendeléseket a kosarakból, tesco facebook oldalán is panaszkodnak, hogy ennek így semmi értelme. Kicsit mintha taknyosodnék, voltak ellenőrizni a rendőrök. Ennyi az új infó. Én amúgy sima influenzának nézném a tüneteim ha nem tudnék róla, hogy korona.

Thanos was right.

(#9038) llax válasza sasa134 (#9029) üzenetére


llax
senior tag

Még ez is 2 leszállással jött Budapestig (odafelé csak 1-el).
Gondolom sokkal olcsóbb és rugalmasabb fapados társaságtól szabad gépet bérelni, mint a MH gépét üzemeltetni. Már a papírmunkánál sem mindegy, hogy a egy polgári gépről van-e szó, vagy egy oldalszámmal, felségjellel ellátott katonai gépről... Utóbbi csak NATO országokon belül tud relatíve szabadon mozogni, más irányokba jogilag kb. ugyanaz a protokoll, mint egy teljesen felfegyverzett vadászgép.

(#9039) Meggyi001 válasza Narxis (#9037) üzenetére

" Én amúgy sima influenzának nézném a tüneteim ha nem tudnék róla, hogy korona."

Mert fiatal vagy még (szerencsére). Nekem már lázam is lesz, ha elkapom. A rendőrök tényleg kimentek? Durva. Azt hittem, hogy nincs erre emberük már.

https://gamergep.hu/

(#9041) Ringman


Ringman
nagyúr

még 11 előtt vagyunk: [link]
A bajokat fokozza, hogy Rovó László koronavírusos megbetegedése miatt legalább 9 orvos aneszteziológus, több fül-orr-gégész, szakápoló és műszerezési szakasszisztens (műtős) is karanténba kényszerült. Ha nem jelentkeznek náluk a betegség tünetei, akkor is két hétig kiesnek a munkából. Információink szerint az SZTE Klinikai Központjában alap esetben 85 aneszteziológus dolgozik, azaz az egyetem rektora miatt kialakult helyzetben ez a szakterület legjobb esetben is két hétre megtizedelődik

(#9042) Narxis válasza Meggyi001 (#9039) üzenetére


Narxis
nagyúr

Reméljük, tüdőgyulladástól azért félek. 1 rendőr volt, ház előtt megállt, becsengetett, megvannak? Ajtóba álltunk aztán már ment is tovább. Kb. 10 másodperc volt. Lehet erre még nincsenek annyian, hogy ne bírják ilyen gyors ellenőrzéssel.

Thanos was right.

(#9043) Meggyi001 válasza Dyingsoul (#9040) üzenetére

Zsír, köszi.

Este Trump beszélt valamit sokáig élőben. Tudja valaki, hogy mit?

(#9042) Narxis :

Értem. Hát reméljük 2 nap múlva is jól leszel. Mi szorítunk neked!

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#9044) DS39 válasza Ringman (#9041) üzenetére


DS39
nagyúr

hogy lehetett ennyire gyökér ez az ember?

(#9045) Meggyi001 válasza DS39 (#9044) üzenetére

Igen, erre nincsenek is szavak. Az az ember egy idióta.

https://gamergep.hu/

(#9046) Narxis


Narxis
nagyúr

Most hívtak. Negatív a mintám! :Y Ez hogy lehet? Jeeee szabad vagyok!!! Ja nem, akkor se mehetek el. :O

Thanos was right.

(#9047) Graphics válasza Narxis (#9046) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet nem kerültetek olyan kontaktusba.

Avagy sima influenzás/megfázásos állapotba voltál.

A fene se tudja, de akkor ez azért jó hír.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9048) radi8tor válasza Narxis (#9046) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úgy hogy 80% el sem kapja. Azért még rá kell csekkolni egyszer.

⭐ Stella

(#9049) sasa134 válasza llax (#9038) üzenetére


sasa134
addikt

Plusz az AIrportálon olvasható, hogy az 50 órás tripet 4 pilóta repülte le, nyilván ehhez a megfelelő rutin is kellett, plusz ugye a típusengedély téma.
Másrészt a 2db honvédségi A319 sztem most vissza van tartva (helyzet van), ne feledjük, több mint 1000 magyar katona szolgál a világ 4 kontinensén, ha bármikor haza kell őket hozni, arra ott a 2 új madár.
Amúgy meg írta valaki : felőlem platós IFÁ-val is hozhatják az eszközöket, a lényeg, hogy jön a cucc (és a Wizz szerint lesz még pár forduló..).

Avanti Roma

(#9050) Narxis válasza radi8tor (#9048) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jah, ha eddig nem kaptam el, 2 hét alatt tuti elkapom összezárva a pozitív személlyel. :O Na mindegy, ilyen az élet.

Thanos was right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.