Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#117001) Dorian válasza Dorian (#117000) üzenetére


Dorian
félisten

Doki is Moderna - t javasolta, úgyh ez lett.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#117002) 8th válasza t72killer (#116998) üzenetére


8th
addikt

A harmadik bökés után négy hónappal kérhető negyedik is? Mert én nyáron két kínaival kezdtem ami hát olyan amilyen.

(#117004) BalanceR válasza Dorian (#117000) üzenetére


BalanceR
addikt

Hatóanyag mennyiségben jobb.
Elvileg kb 2,5-3X annyi hatóanyagot tartalmaz egy adag moderna, mint egy adag Pfizer, szóval valamivel magasabbra boostolja az ellenanyag- szintet. Szvsz, harmadik shotnak bőven jó a Pfizer is, fél év után mindkettő eléggé lecsökkenhet.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#117006) Mr K válasza Dorian (#117000) üzenetére


Mr K
senior tag

A moderna magasabb (és valamivel lassabban csökkenő) antitestszámot indukál (általában), amit annak tulajdonítanak, hogy magasabb benne a hatóanyag (az mRNS) tartalom: 100ug (a Pfizer oltásában 30ug van). Árnyalja a képet, hogy 3. adagnak gyakran csak fél adagot adnak (50ug, amit úgy érnek el, hogy feleannyi oltóanyagot szívnak fel a tűbe.) Hogy teljes, vagy fél adagot kaptál, az esetleg a papírról derül ki, ha nem mondták. (Elvileg szputnyikra egész adag járna, de van ahol mindenre csak felet adtak.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#117007) Mr K válasza #46372352 (#117005) üzenetére


Mr K
senior tag

Minden oltóanyag (és általában gyógyszer) úgy kap engedélyt, hogy többek között nagyon precízen leírják, hogy mi van benne. (És ezt szokták vizsgálni is.) Szóval nem bemondásra megy. Ha kíváncsi vagy, pl. az EMA oldaláról letöltheted (megvan magyarul is.)

Szerk: A magasabb hatóanyag tartalomtól nem feltétlen lesz jobb, pl. a modernánál valamivel gyakoribbak a mellékhatások. Illetve a két oltóanyagnál lehetnek egyéb eltérések is (az mRNS-ben és a körítésben is.)

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#117008) Gaben360


Gaben360
senior tag

Egyébként a szaglásvesztés, csak covid lehet?
Vasárnap óta nem érzek semmit, szagolhatok bármit.
Ezen kívűl más baj nincs, ízeket érzem ahogy kell, láz nincs se torokfájás.
Vérteszt volt itthon, az nem mutatott semmit, 1 csík, a páromnak meg 2, de neki már a harmadik ilyen tesztje, és mindig 2 csík van.
Kezdjek foschni?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#117009) Intruder2k5 válasza 8th (#117002) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Legjobb tudomásom szerint erről még nincs döntés, tehát jelenleg nem, de előbb-utóbb nyilván ez lesz, csak kérdés, hogy ott is négy hónap lesz-e a kivárási idő, vagy esetleg már több.

(#117010) Asbee válasza t72killer (#116988) üzenetére


Asbee
veterán

Amíg nem került gépre addig semmilyen vip ellátást nem kapott, de az ilyen nem is érdemel semmilyet. . Sőt, megvolt lepődve, mert ő azt hitte minden beteghez tartozik egy ápoló aki éjjel nappal, figyeli. Azért egy kamu oltási befigyelt nála, persze az ország másik felében kapta.
Pestre vitték gépre, ott már lehet nem néha néha néznek csak rá, az átlaggal ellentétben.

[ Szerkesztve ]

(#117012) t72killer válasza Dorian (#117000) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

3x-os adag, kimutathatóan hatékonyabb. Lehet nem lesz, de 0 probléma Pfizerrel felüloltani.

#117002: ez még kérdőjeles, (a keletiről nyugatira váltók kedvéért) reméljük igen.

#117010: a kamu oltási igazolványok hab a tortán Csollánynál még nem láttam erről hivatalos megerősítést, valószínű a "sportélet tisztasága" kedvéért nem is fogják piszkálni... de amiket ír, azalapjám 100%, hogy oltatlan.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#117013) Asbee válasza t72killer (#117012) üzenetére


Asbee
veterán

Többet nem akarok erről a témáról, ezek mind benti infók. :) Hivatalosan sosem lesz ezzel kapcsolatban semmi az tuti.

(#117014) Coyot válasza Asbee (#117013) üzenetére


Coyot
őstag

Itt a kérdés, az hogy mennyi kamu oltás igazolásos ember fekhet a kórházakban most..
egészen elképesztő.

Má' nem

(#117015) BalanceR válasza Asbee (#117013) üzenetére


BalanceR
addikt

Egyáltalán honnan jön ez a kamu igazolványos infó?
Oké, mélytardba ment szerencsétlen a posztjai, megnyílvánulásai alapján, de ez azért erős lenne...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#117016) pjen válasza Gaben360 (#117008) üzenetére


pjen
félisten

Nem, a Nejem minden nagyobb nátha járványnál elveszti pár napra a szag és íz érzékelést. Ahogy mulik a nátha, minden helyre áll.

(#117017) Asbee válasza Coyot (#117014) üzenetére


Asbee
veterán

Sajnos volt már nem egy, itt is volt róla szó, volt egy komoly lekapcsolás is, cikk is foglalkozott vele, ahol aszisztens este munkaidő után gyártotta őket. Pontosan sosem fogjuk tudni.

BalanceR: Leírtam honnan az infó. Az ember egy full oltásellenes, gödényista. Aztán ki is derítették. Ismerem jól az osztályt ahol feküdt, akik foglalkoztak vele. De nem akarok ebből problémát. Aki elhiszi elhiszi, aki nem nem

[ Szerkesztve ]

(#117018) Dorian válasza Mr K (#117006) üzenetére


Dorian
félisten

Megnéztem a papírokat, mennyiségre való utalást nem találtam bennük.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#117019) spileraaa válasza BalanceR (#116996) üzenetére


spileraaa
senior tag

november 20 kaptam az oltást első tünetek december 2 jelentkeztek
vagyis kb 10 nap után kaptam el

ezeket írta fel a háziorvos
Metoprolol LPH reggel este a magas pulzusra
Cefalexina Atb 500 mg antibiotikumot naponta 3
Aflamil reggel este
Fortificatforte reggel este
Helides reggeli elot fel oraval
Aerius pedig este

a teszt negativ lett de ahogy irtatok a negativ teszt nem valami megbizhato
es nagyon de nagyon sokat voltam egy legterben pozitiv koronasal vagyis szerintem 100% az vagyok teszt ide vagy oda

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#117020) Z.É.T. válasza Asbee (#117017) üzenetére


Z.É.T.
őstag

(megerősítem)

(#117021) Gaben360 válasza pjen (#117016) üzenetére


Gaben360
senior tag

Az a helyzet, hogy nem is nagyon taknyolok.
Kb 4 hete volt valami takonykór, na akkor aztán mint a vőlegény f@sz@, de szagokat akkor éreztem, most nem.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#117022) Alex91 válasza Gaben360 (#117021) üzenetére


Alex91
félisten

Kozerzet milyen? Hohullamok vannak, izzadsz esetleg? Es gondolom oltva vagy...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#117023) 8th válasza Intruder2k5 (#117009) üzenetére


8th
addikt

Én is így tudom csak a hozzászólást látva azt gondoltam született erről egy kormányzati döntés ami még nem jutott el hozzám.

[ Szerkesztve ]

(#117024) Mr K válasza Dorian (#117018) üzenetére


Mr K
senior tag

Jó helyen nézed? Pl.:
"Egy adag (0,5 ml) 100 mikrogramm messenger RNS-t (mRNS-t) tartalmaz (SM-102 lipid
nanorészecskékbe ágyazva)."
(forrás (PDF))

Szerk: Bocs, kevertem a két thread-et. :B (Nyilván az oltáskor kapott papírodról van szó.)

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#117025) Gaben360 válasza Alex91 (#117022) üzenetére


Gaben360
senior tag

Közérzet normális, nem izzadok.
És nem még nem vagyok oltva.
Nyomtam ma 2x allergodillt, de nekem valahogy marja az orrom, azt érzem bezzeg.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#117026) Dorian válasza Mr K (#117024) üzenetére


Dorian
félisten

Hogyhogy "jó helyen"? 2 papírt kaptam, az anamnézist, és az uniós oltási igazolást.
Spikevax Moderna Biontech Spain SL és Moderna Covid-19 /LOT 3004670 megnevezések szerepelnek csak rajtuk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#117027) Intruder2k5 válasza 8th (#117023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kicsit előreszaladt a kolléga...

(#117028) Mr K válasza Dorian (#117026) üzenetére


Mr K
senior tag

Bocs, közben rájöttem, hogy elnéztem a thread-et. :B Tipp-re akkor ez talán egy egész adag lehetett, gondolom az a default. Esetleg, ha valaki kapott fél adagot, az tud segíteni, hogy jelzik-e valahogy. (Én harmadiknak nem modernát kaptam.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#117029) pjen válasza Gaben360 (#117025) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem oltasd be magad, abból baj nem lehet. Látod 3 pfajzer után simán irogatok. Asszony már 20 éve nem érez ízt és szagot ha megfázik.

(#117030) , válasza HellGreg (#116971) üzenetére


,
addikt

Korábban írtam egy esetet, ahol a tanár betegen ment dolgozni, végül csináltatott egy tesztet, ami pozitív lett. Ott csak a tanár került karanténba, rajta kívül senki más. Sem a többi tanár, sem a diákok nem, pedig napi szinten kapcsolatban volt velük.

[ Szerkesztve ]

(#117031) Alex91 válasza , (#117030) üzenetére


Alex91
félisten

Ha mindenki korulotte oltva volt, akkor ez az eljarasrend.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#117032) , válasza csiga8 (#116921) üzenetére


,
addikt

Kíváncsi lennék, ha ezt a tesztet az ország egész lakosságán elvégeznék, akkor milyen adat jönne ki, hányan estek eddig vajon át a fertőzésen akár a tudtuk nélkül is?
Merkely már februárban arról beszélt, hogy kb 4 millióan átestek rajta itt Magyarországon:
https://index.hu/gazdasag/2021/02/17/merkely-covid-fertozes-nyajimmunitas/

Azóta meg eltelt közel 10 hónap.

(#117033) Z.É.T. válasza , (#117032) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Egyrészt Merkelynek nem ez volt az első és az utolsó marhasága tippje, ami nem jött be, másrészt, ha igaz lett volna (és mára például 7 millióan lennének), az csak tovább erősítené, hogy abszolút kiszámíthatatlan, az átesés milyen szintű és időtartamú immunitást ad.
Szóval, majdhogynem mindegy is.

(#117034) t72killer válasza , (#117032) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

10 hónappal ezelőtti átesés önmagában érdemi védettséget nem ad és nem feltételn 1xerű kimutatni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#117035) , válasza Z.É.T. (#117033) üzenetére


,
addikt

Nem az immunitás miatt, hanem csak úgy általánosságban véve, de engem érdekelne a dolog. Nekem pl. már nincs olyan rokonom, haverom, ismerősöm, stb., aki valamilyen formában ne találkozott volna a coviddal testközelből. Voltak, akik meg is betegedtek, de voltak, akik nem. Voltak, akiknek csak a tesztjük (gyorsteszt) lett pozitív, de nulla tünetük volt. Voltak, akiknek se a tesztjük nem lett pozitív, se tüneteik nem voltak, ellenben a karantén ideje alatt végig egy légtérben voltak a tünetes pozitív tesztessel, pl. házaspár egyik tagja beteg, a másik ott fekszik mellette, közös ebéd, vacsora, stb., és semmi tünete nem lett neki. Vannak akik már csak kíváncsiságból is, de megcsináltatták a fenti vérvételes tesztet, és akkor tudták csak meg, hogy már volt dolguk a coviddal, holott végig dolgozni jártak, betegek sem voltak. Tehát a legenyhébb esetektől a legdurvábbakig minden volt már az ismeretségi körömben. Olyan viszont nincs már senki, aki ne találkozott volna még vele semmilyen úton-módon.

(#117036) Z.É.T. válasza , (#117035) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Oké, csak nem értem, hogy ennek miért van bármi jelentősége.
Amúgy nálunk: a 11 fő hozzám legközelebb állóból 1 találkozott vele, a többiek nem.
Vagy van egy "klubunk", ráadásul ott majd mindenki konteós/oltatlan, ott bő 30 főből mindössze háromnak lett védettségije, ketten közülük betegek voltak, 1 tünetmentes.
Szerintem ez életvitel, védekezési módszerek és szerencse kérdése is.
A tippem szerint ebből a körből viszont már nem sokan fognak kimaradni, csodálkoznék, ha nyárig 5%-nál többen el tudnák kerülni. (a saját köreimből, de országosan is hasonló a tippem)

(#117037) , válasza Z.É.T. (#117036) üzenetére


,
addikt

Én nem írtam, hogy bármi jelentősége lenne, csak annyit írtam, hogy kíváncsi lennék rá, hogy vajon az ország lakosságának hány %-a találkozott már vele eddig (akár a tudta nélkül is, tehát úgy, hogy egyáltalán tesztet sem csináltatott, mert vagy nem voltak tünetei, vagy nagyon enyhe tünetei voltak).

(#117038) perempe válasza perempe (#116861) üzenetére


perempe
addikt

(#117039) lacos001 válasza perempe (#117038) üzenetére


lacos001
senior tag

-1.000 IQ....ha igaz...a bunkógyávabalfasz. Irnék mást is, de ez talán még elfér...

(#117040) t72killer válasza perempe (#117038) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nna, azér ez már annyira tard, hogy nekemis konteóim nőnek tőle...

Ha nem is annyira konteó: egyértelmű-e, h nem volt külső behatolás a házba? Kézírás 100% konzisztens? Vagy akik kinyírták őket, írtak melléjük egy búcsúlevelet és csókolom?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#117041) petymek válasza spileraaa (#117019) üzenetére


petymek
senior tag

Rosszul lettél, hogy ilyen sok gyógyszert írtak fel?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#117042) perempe válasza t72killer (#117040) üzenetére


perempe
addikt

Sokan tapsolnak itt a kemény szabályokért, aminek akár ilyen következményei lehetnek.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#117043) BalanceR válasza perempe (#117038) üzenetére


BalanceR
addikt

Éééédes kalács.... :W :W
Ide vezethet a " háttérhatalomtól " való irreális rettegés?
De világosítson valaki fel, mert nem értem:
- Nem aggódnak a covid miatt, de elutasítják a vakcinát, mert attól meg is halhatnak, ezért nem oltatnak, de kamu igazolványt csináltatnak, így nem halnak majd meg a vakcinától.
Kiderül, a kamu, legrosszabb esetben pénzbünti, talán egy felfüggesztett, de nem inkább ez mészárlás a megoldás?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#117044) Intruder2k5 válasza perempe (#117042) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez az emberi hülyeség következménye volt, nem a szabályoké.

(#117045) BalanceR válasza perempe (#117042) üzenetére


BalanceR
addikt

Hogy mi?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#117046) Z.É.T. válasza perempe (#117042) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Atyaég

(#117047) zolivissza


zolivissza
aktív tag

(#117048) , válasza Floyd80 (#116842) üzenetére


,
addikt

Van egyébként valaki, akinél az itt (EESZT) szereplő adatok tényleg fedik is a valóságot?

(#117049) spileraaa


spileraaa
senior tag

szűnő nem akaró száraz köhögésre miket szoktak felírni kovidnal?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#117050) t72killer válasza perempe (#117042) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aki egy képzelt világtól/képzelt "barátjától-ellenségétől" retteg, annak teljesen mind1, hogy mi zajlik a valóságban. Hány szektás ön/gyilkosság történik évente?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.