Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81301) radi8tor válasza lacafaca (#81300) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Majd a PayPal megvéd. Vagy Amazon. :D

⭐ Stella

(#81302) Kékes525


Kékes525
félisten

Garancia a minőségre: [Megérkezett a kínai vakcina, de iratok nélkül]

"Megérkezett bő félmillió kínai vakcina Magyarországra, ám szükséges dokumentáció híján még az ellenőrző vizsgálatok indulásának időpontja is kérdéses"

"A készítmény rendes, magyarországi szakértői értékelése ugyanis azért akadt el, mert Kínából nem érkezett meg az oltóanyag dokumentációja, és a Népszava információi szerint ez azóta sem történt meg. Enélkül pedig az NNK laborosai sem tudhatják, hogy pontosan milyen paraméterekkel kellene rendelkeznie a vakcinának."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81303) Lauda válasza Kékes525 (#81302) üzenetére


Lauda
félisten

Érzésem szerint nagyon hamar meglesznek azok a dokumentációk és már oltanak is vele. :DD

[ Szerkesztve ]

(#81304) Dottorei


Dottorei
tag

(#81305) Lauda válasza Dottorei (#81304) üzenetére


Lauda
félisten

(#81306) Stanlee válasza Csatravi (#81285) üzenetére


Stanlee
őstag

Szerintem pont veled beszeltunk errol, hogy sajnos amig matatnak a nyalkahartyan, addig az oltottak is pozitivak lesznek. Cilineninek el kellene kezdenie magyarazni, hogy az oltott is pozitiv lesz, csak tunetmentesen. Ha aPCR pozitivsag lesz a szintmero akkor nagyon sokaig itt fog korozni ez a virus... Vagy szkafanderben kell jarnunk :D

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#81307) t72killer válasza Lauda (#81271) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szárazjeges tatyó? Mert a Pfizer nagyon nem szereti a meleget.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#81308) Ringman válasza Lauda (#81303) üzenetére


Ringman
nagyúr

a külügyminisztérium most eresztette rá a google translate-et!

(#81309) Lauda válasza t72killer (#81307) üzenetére


Lauda
félisten

Pfizert nem oltanak háziorvosok, csak a megfelelő oltópontok.

Amúgy Ha kiveszik a fagyasztóból, akkor a bontatlan Pfizer–Biontech-vakcinát 2–8 °C-on öt napig lehet tartani, azaz az elszállításra alkalmas egy jégakkukkal megrakott hűtőtáska, a tárolásra pedig a rendelő hűtőszekrénye.

[ Szerkesztve ]

(#81310) Kékes525 válasza Lauda (#81309) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, nekem is ezt mondta ma a háziorvosom. Ezen a héten 8 főt küldhet az oltó központba.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81311) Ringman


Ringman
nagyúr

idén népszámlálás is lesz, azt hogy tervezik végrehajtani?

(#81312) zilazil válasza Ringman (#81311) üzenetére


zilazil
senior tag

Nem lesz népszámlálás, elhalasztják.

(#81313) #86564352 válasza Ringman (#81311) üzenetére


#86564352
törölt tag

2022 őszére halasztva

(#81314) Parci válasza syberia (#81253) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

úgy, hogy ha igaz lenne, amit propagálsz, akkor minden ilyen értelmetlen lenne. ha az ivermectin miatt egy 231 milliós, youtube és twitter linkjeid alapján borzalmas tömegekben bulizós tartományban napi HÚSZ halottat ad az általunk is jól ismert járvány, akkor mindent félre kellene tenni és csak azt csinálni, amit ott csinálnak. és amit a bolygó innenső fele, beleértve az összes kutatót (még azokat is, amelyek indiával együttműködve kutatnak), meg mindenkit, nem tud, nem ismer, veled ellentétben. a hazai kórházakban vajon rosszul adagolják, vagy hogy?

vagy, valami mégsem úgy van, ahogy sugallod.

ámde, zárom a témát, tényleg nincs rá kapacitásom. próbáltam felhívni rá a figyelmet, hogy ordít róla, hogy valami nem kerek, a többit mindenki eldönti magának.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81315) Floyd80 válasza Parci (#81240) üzenetére


Floyd80
addikt

Na, olvasták a topicot. :DDD

Exclusive: Two variants have merged into heavily mutated coronavirus | New Scientist

Erősen mutálódott hibriddé egyesült két koronavírus-variáns | 24.hu

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#81316) Parci válasza Floyd80 (#81315) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez a normál menetrend, amíg sok a fertőzött

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81317) Kékes525 válasza Floyd80 (#81315) üzenetére


Kékes525
félisten

"If confirmed, the recombinant would be the first to be detected in this pandemic. In December and January, two research groups independently reported that they hadn’t seen any evidence of recombination, even though it has long been expected as it is common in coronaviruses."

Ha megerősítik, azaz korántsem biztos.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81318) lacafaca válasza Parci (#81316) üzenetére


lacafaca
őstag

nemnem...amíg be nem csippelik a zegész vilááágooot :DDD :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81319) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Legnagyobb meglepetésemre én is kaptam értesítőt, ami szerint a 60 alatti krónikus csoportba tartozom, így hamarosan keres a háziorvosom.
Nem tudom mi alapján soroltak ebbe a csoportba, talán egy ~10 éve diagnosztizált extrasystole alapján.

Jól gondolom, hogy AstraZeneca-t döfnének belém?

(#81320) Ricardo válasza Chesterfield (#81319) üzenetére


Ricardo
félisten

Azon lepődtél meg hogy kaptál értesítőt? vagy, hogy a krónikusok közé soroltak?

(#81321) radi8tor válasza Chesterfield (#81319) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Regisztráltál?

⭐ Stella

(#81322) Chesterfield válasza Ricardo (#81320) üzenetére


Chesterfield
senior tag

mindkettőn

(#81323) Parci válasza lacafaca (#81318) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem éri meg bekütyüzni a sok zombit

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81324) Rive válasza Floyd80 (#81315) üzenetére


Rive
veterán

Már korábban is volt az a fajta izé amit a japók fogtak és vegyesen angol- és dél-afrikai jellemzők is voltak benne...

Amúgy ~ az lenne a furcsa, ha nem így menne.

Még az kell, hogy a drift mellé találjanak valami menyétből, denevérből bemixelt shiftet is, aztán azzal ~ le is lenne nullázva az elmúlt egy év összes járványügyi 'sikere'... :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#81325) Lauda válasza Chesterfield (#81319) üzenetére


Lauda
félisten

Igen. https://koronavirus.gov.hu/sites/default/files/sites/default/files/imce/mit_kell_tudni_a_regisztralt_legidosebbek_es_a_60_ev_alatti_kronikus_betegek_oltasarol.pdf

----------------------------------------------------------------

Tünetmentes fertőzött beoltása témára:

Nem jár semmilyen negatív következménnyel, ha valaki úgy kap védőoltást, hogy tünetmentes hordozója a koronavírusnak - mondta egy másik kérdésre az országos tisztifőorvos. Így megvan az esélye, hogy kevésbé súlyosan zajlódjon le a betegség. [link]

#81326 Ricardo Lehetne már egy lacafaca covid topik, a többiből meg kitenni, mert ennek így nincs értelme szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#81326) Ricardo válasza lacafaca (#81318) üzenetére


Ricardo
félisten

És meg vagy lepődve ha lelaposföldhívőznek. :U

igen raktál mögé vihogós fejet, de ettől még ez a csippezés az a kategória.

(#81327) Hieronymus válasza goldnarmz (#81273) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...a másodikat ~2 hete, és most lett pozitív a tesztje..."

Azt meg kell érteni, hogy az immunitás nem csodafegyver.
A fertőzést megkapja az immunis személy is. Ez ellen nem lehet mit tenni. Mivel a fertőzött immunrendszere már megtanulta mely reakcióval lehet legyőzni a vírust, rövid idő alatt legyőzi a fertőzést. Legtöbbször tünetmentesen vagy minimális tünetekkel.
Ha időközben mutálódott vírus fertőz, akkor hosszabb a megfelelő immunreakció fordított idő.

A legjobb hatásfokú oltás 96%-s. Ez azt jelenti, hogy 100 fertőződő oltottból, 4 fő komolyabb tünetekkel fogja megélni a fertőzést.
Az idősek körében ez töredékére csökkenti a halállal végződő eseteket. Vélhetően a 4% is közülük kerül ki elsősorban.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#81328) Ezekiell válasza Ricardo (#81326) üzenetére


Ezekiell
veterán

távol álljon tőlem hogy védjem, de itt most pont tényleg viccelt laca :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#81329) lacafaca válasza Ricardo (#81326) üzenetére


lacafaca
őstag

túl merev vagy...lazulj kicsit :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81330) Ringman


Ringman
nagyúr

Azt megindokolta már valaki, hogy miért a katonákat és a boltosokat oltják a pedagógusok helyett?

(#81332) bigdady válasza Chesterfield (#81319) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szintén extra systole 6 évvel ezelőttről. Pacsi :DDD (Te is panangint szedsz vagy durvábbat?)
Beszéltem háziorvosról nem tud semmiről, pláne nem hogy kapnék, ilyen listát nem kapott de ha igen emailt küld majd, mind a 10 embernek/hét..

[ Szerkesztve ]

(#81333) Chesterfield válasza bigdady (#81332) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Valami bétablokkolót kiírtak, de soha nem szedtem.
Én is terveztem, hogy felhívom a dokit, de valószínű úgysem tudnak semmit.

(#81334) bigdady válasza Chesterfield (#81333) üzenetére


bigdady
nagyúr

Dettó ugyanez.
Kérdezz rá azért, sose tudni

(#81335) csƵ válasza Chesterfield (#81319) üzenetére


csƵ
őstag

Extrasystole-ja kb. mindenkinek van.
Akkor én is krónikus beteg vagyok, mint minden 5. ember, aki mitralis prolapsusos.

(#81336) Chesterfield válasza csƵ (#81335) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Ez csak tipp, hogy talán emiatt soroltak be. Volt ez-az még korábban, de igazából dunsztom sincs, hogy melyik miatt.

Megjedtek a mellékhatásoktól két német kórházban, leállították az oltást az AstraZenecával

[ Szerkesztve ]

(#81337) bigdady válasza csƵ (#81335) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem sincs más pedig

(#81338) Hieronymus válasza Ringman (#81330) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az indok teljesen logikus.
Egy pénztáros egyetlen műszak alatt több ismeretlen emberrel találkozhat, mint egy pedagógus egyetlen év alatt.
Az iskolai járvány visszakövethető. Próbáld meg a tesóban készpénzzel fizető vásárlót visszakövetni. Esélytelen.
A katonaság a legvégső esetben is bevethető rendfenntartó erő. Aki erről lemond, az a kormányzat amelyik az utolsó lehetőségről lemond, elvesztette a józan eszét.

Egy iskolányi tanulót, tanárokkal és szülőkkel 5 perc alatt lehet karanténba rakni. Egy napi tesó vásárlót szinte lehetetlen.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#81339) bigdady válasza Chesterfield (#81336) üzenetére


bigdady
nagyúr

Termelődik az antitest, ez ilyen. Lehet maga a korona is ennyi lenne, de sosem tudjuk meg :)

[ Szerkesztve ]

(#81340) Ringman válasza Hieronymus (#81338) üzenetére


Ringman
nagyúr

De üzletben mindenki maszkban van, pl. óvodában meg talán alsóban sem.

Tudtommal egyik civilizált országban sem vették előre a katonákat meg a rendőröket az oltási sorban.

(#81341) Rage47 válasza Ringman (#81330) üzenetére


Rage47
veterán

gondolom a katonák priósok, mert bárhol bevethetők, tudnak gyógyítani a kórházakban és tanítani az iskolákban is, ha kell

(#81342) natë


natë
nagyúr

Írtam a Kormánynak, hogy a fenébe van ez a karanténosdi, 6 hónapos passport, igazolvány, miegymás. Ha valakit érdekel a válasz, szívesen megosztom vele, rettenetesen hosszú.
Bónusz: a háziorvosom baxott bejelenteni, így nincs nyomom a rendszerben. Most próbálhatom igazolni, hogy átment rajtam ez a szar. :W

(#81343) Hieronymus válasza Ringman (#81340) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Tudtommal egyik civilizált országban sem vették előre a katonákat meg a rendőröket az oltási sorban."

Tudtoddal. Németországban ahol a szövetségo erő segít be a eü intézményekbe, miért ne védenék a katonákat? Nem kell feltétlenül elnyomó rendszerben gondolkodni.
Szerintem,

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#81344) gergo5991


gergo5991
őstag

[link] vótmá?

(#81345) Ringman válasza Rage47 (#81341) üzenetére


Ringman
nagyúr

ja, csak boltosoknak nem jók, őket meg azért kell előrevenni!

(#81346) Ringman válasza Hieronymus (#81343) üzenetére


Ringman
nagyúr

itthon az van, hogy pl. katonaság helyett a háziorvos taxizik be oltóanyagért, de minden rendvédelmi szervet előre vettek, függetlenül attól, hogy részt vesznek-e a járványügyi védekezésbe.

akiket oltanak, mert eü-feladatokat látnak el, vagy magas kockázatú a munkakörük (bv intézetek dolgozói), azzal nincs bajom.

(#81347) csƵ


csƵ
őstag

A tanárokat ráér nyár végén beoltani, úgyis jön hamarosan a 3 hónap fizetett szabadság.

(#81348) Jablocskov


Jablocskov
tag

46 nap szabadsága van egy pedagógusnak az egész évben. :U

(#81349) #86564352 válasza Hieronymus (#81338) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mikor is volt nálunk olyan szintű visszakövetés, kontaktkutatás, tesztelés? Az elején napi pár esetnél? (se?) :F Csak kérdezem.

Szerintem kevés logika van abban, hogy a 25 éves rendőr és 35 éves okmányirodás előbb kapna az 55 éves tanárnál.
Szerintem kevés logika van abban, hogy EÜ dolgozók, közigazgatásiak, rendvédelmisek foglalkozás szerint kiemelve szerepelnek az ún. oltási tervben, aztán a pedagógus mint magánember amikor amúgy sorra kerül? Amikor előbbieknél az az indoklás közvetlen kapcsolatba kerülnek a lakossággal. Ráadásul elöregedett a tanárszakma.
A bolt nyitva, oda nem jutott el a helyzet katonák vigyék a krumplit házhoz, közigazgatási papírtologatást lehet telefonon és online, viszont a gimi zárva teljesen és örökké nem lehet távoktatás. A pénztáros fél percet beszél a vevőkkel, a tanár az osztályban fél napot a diákokkal, óvónő a kisgyerekekkel...

Németországban ugyanúgy high priority 3. csoportban vannak a tanárok a rendőrökkel és kereskedelmi dolgozókkal, kritikus infrastruktúrában dolgozókkal együtt:
COVID: German regulations on who gets vaccine first | Germany| News and in-depth reporting from Berlin and beyond | DW | 18.12.2020

Érdekes, ebben a német nyilvános tervből egy német tanár, húsipari dolgozó, buszsofőr, rendőr mind tudják melyik csoportban vannak és mikor várható.

A magyar tanár addig csak olvasson ilyen cikkeket:
A tanárok a frontvonalban dolgoznak, ötödük megfertőződött, de még csak nem is szerepelnek az oltási tervben - Qubit

(#81350) ubyegon2 válasza lacafaca (#81329) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Van aki ezért várja a Pfizert..... ;)

(különben laza topikban mit poenkodsz?) :N

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.