Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81201) Parci válasza daneel_hu (#81200) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ráadásul erre felkészülsz lelkileg meg máshogyan, mert tudod, hogy mikor jön. a korona meg csak hátbaver random.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81202) Stanlee válasza Floyd80 (#81199) üzenetére


Stanlee
őstag

Jo lesz ez is, USA-ban februar 26-an lesz az FDA osszejovetele az engedelyezes miatt.

Ebbol meg csak egyet kell oltani, nekem ez is megfelel.

szerk.: @Parci: igy van, ha tudom, hogy oltanak akkor a rakovetkezo 2 napot kiveszem, ha nincs mellekhatas, orom, amugy meg fekszek es haldoklok, baratnom meg jol kirohog :D

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#81203) Hieronymus válasza Stanlee (#81195) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nincs információm az Astraról.

Az orvosok nagyon körültekintőek voltak mind a két esetben. elmondták a lehetséges mellékhatásokat. Mely fájdalom-, lázcsillapító, ... javasolt.
Az oltás után 20 perc pihenő helyben. Ha valaki rosszul lesz, orvos közelében tegye. ...

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#81204) lacafaca válasza daneel_hu (#81200) üzenetére


lacafaca
őstag

marhajó képzelőerővel rendelkezem...én itt már virtuálisan átélhettem sokfélét :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81205) Ringman válasza Floyd80 (#81199) üzenetére


Ringman
nagyúr

melyik elvtársak, kína vagy oroszország? :)

(#81206) Rage47


Rage47
veterán

A kínai vakcinát 1x vagy 2x kell beadni? Mindenhol mást írnak és mondanak.

(#81207) Stanlee válasza Hieronymus (#81203) üzenetére


Stanlee
őstag

Koszonom. Ez lesz az utolso kerdes: van valami sajat statisztikatok, hogy az egeszsegugyben dolgozok oltasanak megkezdese ota a friss fertozottekre van-e pozitiv hatas az oltasnak? Valamilyen csokkeno trend esetleg?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#81208) Ringman válasza Rage47 (#81206) üzenetére


Ringman
nagyúr

mert többféle van. a sinopharmot - amiből Mo. vett - kétszer.

(#81209) Rage47 válasza Ringman (#81208) üzenetére


Rage47
veterán

nyilván a Sinopharmra értettem :p Köszi

(#81210) lacafaca válasza Parci (#81201) üzenetére


lacafaca
őstag

kölkök? :U téged nem kérdezlek te képzeltbeteg :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81211) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Ma felmerült bennem, hogy ha mondjuk beoltanak kínai vagy orosz vakcinával, akkor ha összeszedek egy afrikai vagy brit mutációt milyen lefolyással nézhetek szembe.
Nézegetem a long COVID-dal kapcsolatos dolgokat de sajnos enyhe lefolyású betegek közül is sokan kapnak szövődményeket.

Gyakorlatilag olyan érzésem van, hogy kapok oltást, de a normál életemet így se kapom vissza teljesen hiszen hónapok kérdése és domináns vírustörzs már valamelyik mutáns lesz.

Szerintetek gyengébb hatékonyságú vakcinálás után milyen lefolyással számolhat az emberfia? Erre esetleg van már valami tanulmány?

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#81212) gergo5991 válasza Sir Pocok (#81211) üzenetére


gergo5991
őstag

[link] nem tartott sokáig

(#81213) Sir Pocok válasza gergo5991 (#81212) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Ezt vágom. Azért merült fel bennem, hogy a gyakorlatban mit is jelenthet ez a "nem lesz elég hatékony" mondat. Őszintén, a nem döglök meg forgatókönyv nem biztos, hogy elég számomra......

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#81214) Parci válasza Sir Pocok (#81211) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem erre nincs elég adat, de per pillanat itthon a brit variáns van, az ellen meg védeni fognak. mindenki maga árazza be a saját immunrendszerét (amit nem is ismer feltétlenül), én bármelyik oltás után nem félnék.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81215) Parci válasza lacafaca (#81210) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát a kicsi az bitang kemény napon van túl, gyakorlatilag többféle lázcsillapító kellett, hogy 39 alá nyomjuk, reggeltől hányt kora délutánig, rossz volt ránézni. de késő délutánra főnixmadárként feltámadt, ahogy kell, most meg már balhézik és kergetőzik a bátyjával.

amúgy nem covid ez szerintem, mert tipikus gyerekvírus lefolyása volt a gyerekeknél, minket meg el sem kapott igazán. covidnál pont fordítva esélyes azért.

gyerekorvost kérdeztük, hogy milyen járvány van most, azt mondta, hogy jut mindenkinek, van most minden, mint black friday-en a mediamarktban.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81216) lacafaca válasza Parci (#81215) üzenetére


lacafaca
őstag

jobbulást a kissrácoknak! ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81217) Ringman válasza Parci (#81214) üzenetére


Ringman
nagyúr

j&j-nek és a curevac-nak is van adata a d-afrikai változattal szembeni ellenállóképességről.
meg az AZ-nek, de az nem túl biztató.

(#81218) syberia válasza Asbee (#81118) üzenetére


syberia
veterán

A szakértők sem igazán értik, mitől zuhant be Indiában a fertőzöttek száma

"Összességében arra lehet következtetni, hogy mivel a nagyvárosokban már a nyájimmunitás küszöbén vannak Indiában"

A cikk szerzője nincs tisztában a nyájimmunitás fogalmával, de az járványadatok sem erre utalnak. Jóval több halottjuk kéne legyen, ha legalább 60% átfertőzöttséggel számolunk a nagyvárosokban.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#81220) ubyegon2 válasza Parci (#81215) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Na végre, super! Remélem holnaptól már simán le tudják kötni szabad szellemi kapacitásodat! :D Nehogy már elszokj tőle, milyen is az az ív, amit kapnod kell tőlük!

(#81206) Rage47

A kínai vakcinát 1x vagy 2x kell beadni? Mindenhol mást írnak és mondanak.

Nyilván az kap 2. szurit csak, aki az elsőt túléli! ;] No para.

[ Szerkesztve ]

(#81221) Ringman


Ringman
nagyúr

Április elejére tervez bulizós wellnesshétvégét egy Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó hotel
A hotel tájékoztatása szerint ha a járványügyi helyzet úgy alakul, természetesen későbbi időpontban tartják meg az eseményt.

:U

(#81222) perempe válasza syberia (#81218) üzenetére


perempe
addikt

Biztató hírek.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#81223) syberia válasza Asbee (#81219) üzenetére


syberia
veterán

Home office Indiában? :)) Alig hordanak maszkot Delhiben, elég megnézni pár friss Youtube videót a nagyvárosaikról, nem ez a megfejtés. A tudjukmi önmagában szintén kevés a sikerhez, bár sok helyen szerintem segített, hogy ne terheljék túl a kórházaikat, Ziverdo Kit nevű gyógyszerkombinációval otthon is sokan meg tudtak gyógyulni a koronából.

Ringman: OV érdekeltséget olvastam, ki érti ezt. ;] Mit tudhatnak, amit még a járványügyi szakértők sem kapizsgálnak?

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#81224) Asbee válasza syberia (#81223) üzenetére


Asbee
veterán

Tudom. :) Ezért szoktam mondani, ilyen helyeken , mint Kínában is, elhiszem nagy a szigor és társai, de meglehet nézni milyen tömegek vannak összeengedve. Egyszer csak megtudjuk mi lehet a háttérben. De tényleg akár nyájimmunitás közeli állapot, vagy valami gyógyszer.

(#81225) Hieronymus válasza Stanlee (#81207) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nincs ilyen statisztikám, igazából nem is lehet.
Mivel sok eü és idősgondozó intézménybe van bejárásunk az egyik otthonon keresztül csöppentünk be a tesztelésbe.
Ott egyszer már kitört a járvány. Több gondozó és gondozott lett pozitív. A gondozottak nem épültek fel a betegségből. Azóta egy konyhai dolgozó nyomott pozitív tesztet. Nem volt további fertőzött. (De ez már az első oltás után történt.)
Eddig is és ezután ism heti 3 gyorstesztet kell csinálnunk. Havonta ebből egy rendes pcr teszt.
A megelőzés szempontjából nincs komoly jelentősége az immunizálásnak. Ha a bentlakók is megkapták a védőoltást, még kevesebb a jelentősége.
De az ügyfeleink nem korlátozódnak ezekre az intézményekre. Ebből a szempontból viszont komoly a jelentősége. Egy napon akár 20 helyen is megfordulhatok. Két teszt között bőven szórhatom az ajándékot.
Nyilván az immunizálás nem nyújt teljes védelmet a továbbfertőzés ellen (erről még megbízható statisztika), de jelentősen visszaszoríthatja a szuper terjesztést.

Azt gondolom, az FFP2 maszk használatának legalább akkora a jelentősége mint az immunizálásnak.
Az RKI krippe (influenza) statisztikán jól látszik mikor vezették be a kötelező FFP2 használatot.

Forrás: [link]
Érdemes a többi diagramot is átnézni.

Március elsejétől elérhetővé válik a köpködős gyorsteszt. Ennek a használatával szinte mindent lehetne nyitni.
Reggel mindenki elmegy a köpködőbe és kap egy aznapra érvényes papírt, nem volt pozitív a teszt. Étterem, vásárlás, mozi, ... így már nyithatna. Viszed a papírt és mutatod.
A falsh pozitiv nem gond. De a bizonyosan erősen fertőző emberek kiszűrhetőek lehetnek. A falsh negatív nem jó de bevállalható, ha valaki még nem szórja izomból a vírust.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#81226) Ezekiell válasza ubyegon2 (#81220) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nyilván az kap 2. szurit csak, aki az elsőt túléli!

Na ezen hangosan felröhögtem :DDD

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#81227) Ringman


Ringman
nagyúr

(#81228) ubyegon2 válasza Ezekiell (#81226) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ennyi haszna van a Laza topiknak, hogy itt ilyet el lehet engedni banán nélkül is! ;)

(#81229) Coyot válasza syberia (#81223) üzenetére


Coyot
őstag

Jah a jutub videot érdemes nézni, annyira hiteles mint a linkjeid :DDD

Má' nem

(#81230) Asbee válasza Coyot (#81229) üzenetére


Asbee
veterán

Mi, az hogy pl január 26 án milyen parádé volt, vagy hogyan élnek, milyen tömegek vannak, ezen mi nem hiteles? Bár lehet csak megvan szerkesztve, hiszen home officeban ül mindenki otthon, aki kimerészkedik meg a rendőr kergeti.

[ Szerkesztve ]

(#81231) daneel_hu válasza Parci (#81215) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kitartást a családnak!

(#81232) #22743424 válasza Coyot (#81229) üzenetére


#22743424
törölt tag

A jutub nem pontos j ha nem ly-os. Szóval lyutub :DDD
ubyegon2 Nem, nem mindenki kap második szurit aki az elsőt túléli :) A két szuris változat ami jött.

(#81233) ubyegon2 válasza #22743424 (#81232) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem, nem mindenki kap második szurit aki az elsőt túléli

Sebaj, legyen ez a túlélő problemája! ;] Azért viccet félretéve, lesz itt nemsoká akkora zavar vakcinaügyileg, még itt se tudjuk sokan, nemhogy átlag dolgozó népek!

(#81235) Parci válasza daneel_hu (#81231) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kösz, a gyerekek már túl vannak rajta (kop-kop) és szerintem nem korona (kop-kop). lehet, hogy csütörtökön orrbadugatom magam, csak a kíváncsiság végett, a gyereket nem kínzom meg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81236) Coyot válasza Asbee (#81230) üzenetére


Coyot
őstag

Igen csak kihagytad az okozatot.

Volt kemény fél évük, a vakcina meg a tömeges fertőzés miatt tudtak engedni még decemberben. Nem nagy titok, de fél évig nagy szigor volt, igen január pedig december után van, akkor már engedés volt és lehetett ünnepelni és amúgy nekik az az aug.20 ünnepségük - kicsit az enyhítés ünnepe is volt.
Fél évig a rendőr vert az utcán, és szigórúan mindenkit otthon marasztaltak törvényileg - nem megkérték meg ajánlották - csak a legszükségesebb dolgokat csinálhatták személyesen.

Ugye ez előbbi áldozat hozta meg az enyhítés lehetőségét. Ezt illik mellé tenni.

Aztán meg kicsit tök jó belegondolni, hogy a visszamaradottnak hitt india 1,5 mrd emberrel enyhít a korlátozáson addig itt még a helyzetet bagatelizálgatjuk és kérdőjelezzük az intézkedéseket és mellette a vakcinától fosikázunk, ők meg durr bele és úgy néz ki működik nekik.

A lekezelő hangnemet a home office-ról meg nyugodtan megtarthatjátok magatoknak legközelebb szerintem.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#81237) Floyd80 válasza Parci (#81214) üzenetére


Floyd80
addikt

Mástól is kérdem, mi lesz ha két mutáció találkozik?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#81238) lacafaca válasza Parci (#81235) üzenetére


lacafaca
őstag

:DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81239) radi8tor válasza Floyd80 (#81237) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kő, papír, ollóval eldöntik ki az erősebb. :DD

⭐ Stella

(#81240) Parci válasza Floyd80 (#81237) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha annyira különböznek, mindkettőt egyszerre elkaphatod. ha nem, nem. ezek a mutációk "versengenek", annyira nem különböznek még, szóval amelyik jobban tud terjedni, az éri el előbb a usereket, a másik meg hoppon marad, nem talál gazdatestet, kihal. ezért mutat arra az evolúciójuk, hogy a fertőzőképesebb az esélyesebb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81241) Parci válasza lacafaca (#81238) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jájj, legalább raktad volna link mögé, b.szod!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81242) Asbee válasza Coyot (#81236) üzenetére


Asbee
veterán

Semmit nem hagytam ki, szerinted nem hiteles a youtube, erre utaltál. Ez butaság. Úgyanúgy megvoltak az elképesztő tömegek, már akkor is téma volt itt emlékszem. Keresd vissza. Youtubeon is fent van... Ja az nem hiteles. Papíron maradtak maximum otthon, meg home officeban. Igen egyes helyeken volt szigor, de egy ilyen országban ezt nem lehet tartani.
Pont erről van szó nem tudom feltűnt-e, hogy míg mi itt szopunk, ők is szinte normális életvitellel, elvannak. És nem, nem a csoda maszk meg az otthon maradás. Valószínűleg vakcina és nyájimmunitás. Én már Kínánál is mondtam, kizártnak tartom csak a szigor fogta meg, oltanak már jó ideje ezerrel.

[ Szerkesztve ]

(#81243) lacafaca válasza Parci (#81241) üzenetére


lacafaca
őstag

mé...csak szájhősködöl, vagy kemény leszel...akkor meg edzél rá, mehet ho-ban :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81244) syberia válasza Parci (#81234) üzenetére


syberia
veterán

(#81245) Parci válasza syberia (#81244) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ennyi időm volt a témára, többet nekem nem ér, meg hát az ivermectin csopiban csőre vannak töltve az érvek, szélmalomharc lenne

már itthon is van ivermectin, ha 231m emberből napi 20 halott van miatta, akkor nálunk gyakorlatilag nem lesz halott. sőt, már nincs is, mert hosszú hetek óta ott van a kórházakban.

http://pharm.unideb.hu/hu/node/465
nekik is szólni kellene, hogy tök fölösleges, amit csinálnak

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81246) Drizzt válasza Asbee (#81224) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Semmit nem szamit, hogy mekkora tomegek verodnek ossze olyan helyeken, ahol nincs virus jelenlet. Kinanak is az az egyik titka, hogy nagyon szigoru a beutazas. 2-4 het kotelezo karanten, amibol a vegen is csakhelyi teszttel lehet tavozni. Kozben meg ha barhol megis felbukkan a virus, azonnal kemeny kontaktkutatas es valodi lockdown, tobb tizmillios nagysagrendben. Megint azt tudom mondani, hogy Taiwanon elo ismerosommel beszeltem multkor. Ott is hasonlo a helyzet. Beutazas csak helyi allampolgarnak, sok-sok het karantennal kijelolt helyen. Ha meg megis bejut a fertozes, akkor mindenki haptakba vagja magat mar azelott, hogy kotelezo lenne. Es persze melle zarasok, maszk, home office/school. Oltani ott egyebkent gyakorlatilag nem oltanak.

I am having fun staying poor.

(#81247) Asbee válasza Drizzt (#81246) üzenetére


Asbee
veterán

Indiában nincs, nem volt vírus jelenlét? :Y Kicsit nézzetek már szét, mi megy, mi ment ott....

[ Szerkesztve ]

(#81248) Drizzt válasza Asbee (#81247) üzenetére


Drizzt
nagyúr

En Kinarol, meg Taiwanrol beszeltem. Indianak nem neztem utana. Az teny, hogy az ottani munkatarsaim ugyanugy home office-ban vannak tavaly marcius ota, mint mi. Ha valamikor lesz egy kis informalis beszelgetesi lehetosegem veluk, rakerdek mar, hogy mi eppen a szitu.

I am having fun staying poor.

(#81249) gergo5991 válasza lacafaca (#81243) üzenetére


gergo5991
őstag

csak erős idegzetüeknek
[link] [link]

szlovák edisön, igen tövig bemegy, tapasztalatból mondom

[ Szerkesztve ]

(#81250) perempe válasza Parci (#81245) üzenetére


perempe
addikt

aki az oltáson kívül felvet mást, az megkapja a magáét, legyen az politikus vagy tudós.

* Brahms: 4. szimfónia *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.