Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) emvy válasza Vladi (#12996) üzenetére


emvy
nagyúr

> Mármint a fuldoklás, a napi 12 óra robot, a csládodat nem is látod, a széthulló vackok amiket terméknek neveznek?

Az, hogy a vilag nagyreszenek nem gond a kaja, hogy nem arrol szol az elet, hogy 10-bol 7 gyereked kiskoraban meghal, hogy 70 evig elsz es nem 45-ig, hogy vannak egyaltalan termekek (regen nem nagyon voltak, nem is hullottak szet).

> Mert sokan nem érzik jól magukat ebben a világban és várják a változást.

Az emberek fele 100-as IQ alatt van.

while (!sleep) sheep++;

(#13002) Parci válasza t72killer (#12997) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy ne lenne boldogabb az ember attól, hogy világot lát? minden szarodat elvesztheted egy pillanat alatt, az élményeid maradnak csak (amíg nem veszted el az emlékeid is)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13003) emvy válasza t72killer (#12997) üzenetére


emvy
nagyúr

> És nem attól lesz az ember boldogabb, hogy évi 2x elrepül Balira...

Nem attol, de attol is.

while (!sleep) sheep++;

(#13004) Snoop-y válasza csƵ (#12961) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hjam ha egy tabori agyon fekszel 2 hetig akkor tuti felfekveses leszel ami mondjuk 70 eves kor korul egyenlo a halalos itelettel...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#13005) szekra


szekra
őstag

Megjöttek az első részletes adatok a magyar elhunytakról. [link]

[ Szerkesztve ]

(#13006) Ereshkigal válasza Meggyi001 (#12957) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Lehet én emlékszem rosszul, de tüdőgyulladás esetén (írhattam volna arc- és homloküreg gyulladást is) nem a félig fekvő helyzet lenne az előnyös?

(#13007) snecy20 válasza gilfoyle (#12994) üzenetére


snecy20
veterán

Ennyire szipákolt az ürge ilyen fiatalon? Na az érdekes.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#13008) szabi__memo válasza Pörp (#12989) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A 11. számú elhunytról mit jelenthet, hogy nincs adat? :-o
Nem volt beteg vagy elveszett a rengeteg eset között az adat?

(#13009) einstein válasza szekra (#13005) üzenetére


einstein
senior tag

Magas vérnyomást ill. hasonlókat majdnem mindenkihez oda lehet majd írni.

(#13010) 8th válasza Digitalis (#12880) üzenetére


8th
addikt

Az a baj, hogy minden pénzt felemészt ennek az elavult rogyadozó eü rendszernek már a puszta üzemeltetése is. Így bármennyi pénzt beletolhatnak azonnal elnyeli a feneketlen kút és annak a túlnyomó hányada nem is a konkrét betegellátásra fog fordítódni hanem pusztán a rendszer életben tartására.

(#12892) Csatravi: Egyetértünk. Konkrét személyes példa: 2005-ben vesztettük el apámat. 57 évesen agyvérzést kapott, a Kalocsai kórházban befektették egy szobába és mindenféle érdemi vizsgálat nélkül konkrétan végignézték ahogy éjszaka meghal. Sosem fogom elfelejteni mi rá egy napra hajnalban értük haza egyenesen mentünk be a kórházba és ott mentegetőzött nekünk az osztályvezető doki, hogy sajnos nincs ct a kórházban és az állapota miatt nem volt szállítható és nem tudtak vele mit kezdeni. A boncolás után kiderült, hogy ct ide vagy oda semmi esélye nem volt apámnak. Kalocsán már ekkor és ezt követően többször is pályáztak ct gépre de folyamatosan elutasították őket. Aztán valami csoda folytán rá jó tíz évre került Kecskemétről egy használt ct gép ami ezután még éveket állt kihasználatlanul letakarva mert nem volt hozzá szakképzett személyzet. Azon tűnődöm ezalatt az idő alatt vajon hány család volt kénytelen keresztülmenni ugyanazon mint mi... :((( Egyszerűen egy rossz vicc ami az egészségügyben folyik. Folyamatosan tömködik befelé a kisebb nagyobb lyukakat de mire egyet betömnek másik kettő keletkezik. Évtizedek óta táncolnak a teljes összeomlás határán nem tudom mi értelme van így ennek a kínlódásnak. Az egészségügyre fordított összeget azonnal minimum meg kellene háromszorozni és akkor is évtizedek kellenének, hogy elérjünk arra a szintre ahol ma, 2020 tavaszán tart néhány nálunk szerencsésebb pénzügyi/gazdasági helyzetben lévő nyugat európai ország. Rendesen dühít, hogy minden halál felesleges idióta f*szságra van pénz ebben az országban csak pont erre nincs... :W Mentő technikus barátomék rohamkocsijában tönkrement a szívmasszázst végző gép azóta felváltva kézzel végzik a szívmasszázst míg be nem érnek a kórházba a sérülttel. Ez helyszínre érkezéstől számítva szélsőséges esetben akár egy óra is lehet. Nem egy vészesen nagy tétel egy új gép és az konkrétan napi szinten emberéleteket ment. Szerinted kaptak újat? Költői kérdés volt, a válasz nyilvánvaló.

(#12938) Dyingsou: Tovább megyek. Én eleve azt nem értem miért nincs idehaza maszk és lélegeztetőgép gyártás. Le tudnánk gyártani magunknak mindent amire szükségünk van ehelyett most pánikba esve kapkodva rendeljük Kínából meg ki tudja még honnan méregdrágán a szükséges eszközöket. Ebben is más országoktól függünk holott ha exportra is jutó mennyiséget elő tudnánk állítani még profitálhatna is belőle ez ország. Tegyük fel a jövőben berúgja az ajtót egy olyan vírus ami az összes korosztályra egyaránt ugyan olyan veszélyes. Na akkor nem tudom mi a francot csinálnánk.

(#13011) Foglalt név válasza Vladi (#12996) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ami szerintem visszás, hogy abban van igazságod, hogy egy bármilyen sokk(háború, járvány) általában tisztító hatású is, de nagy többségében azok hullanak ki, akik előtte sem boldogultak, ergo, akiknek nem tetszett valami.

(#13012) emvy válasza Foglalt név (#13011) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja. Meg az emberek ilyenkor meg vannak lepodve, h a jomoduak jobban jarnak, holott a gazdagsag/jomod definicioja, hogy olyasmikhez jutsz hozza, amikhez masok nem. _Mindig_ a szegenyebb reteg sziv, szinte nincs kivetel.

while (!sleep) sheep++;

(#13013) tacto válasza Parci (#13002) üzenetére


tacto
aktív tag

Leginkább más "világotlátót", sajnos.
Őket látja, hallja, kerülgeti. Mindenütt.

[ Szerkesztve ]

(#13014) envagyok válasza Parci (#12998) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem nem tűnt alkoholistának a képe alapján.
Magyarországon a férfiak kb 20%-a alkesz.
Facebookon is nézem, mindenki pálinkázik, mert fertőtlenítsünk.....
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13015) Vladi válasza Parci (#13000) üzenetére


Vladi
nagyúr

"ők nyertesei lesznek. sőt"
Ezt velük beszéld meg. Najó, sok igazságot látok én is a gondolatmenetben. Ráférne a változás a világra.

Ha meg valaki kritizálja a fogyasztói társadalmat és változást szeretne, annak léci ne essetek már neki világháborúval meg járványokkal meg ilyenekkel. Mert a 2 dolog alig függ össze. A múlt sem volt merő pokol és most sem a mennyországban élünk.

(#13001) emvy:

úgy látom ez a fenti rád fokozottan igaz. Ennyire rettegtek a fogyasztói társadalom és a kapitalizmus elmúlásától? :P

(#13002) Parci:

Mármint te. Én attól lennék boldogabb, ha a lányom nem lenne asztmás.

(#13011) Foglalt név:

Ugyanakkor változás kell, ez törvényszerűen krízissel jár. Ezért nem kellene ennyire rettegni a krízistől.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13016) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Videóra vették, mit történik a szaglással és az ízleléssel, ha valaki elkapja a koronavírus-betegséget

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#13017) Elektrosokk válasza Ereshkigal (#13006) üzenetére


Elektrosokk
addikt

De igen. Amikor Papám korházba került Speciális ágyra fektették, akkor már folyadék volt a tüdejében. (ezért nem is értettük hogy miért nincs megemelve)
senki sem tudott semmit mondani, kiabálnom kellett hogy előkeressék a dokit. Kérdeztük a dokit hogy mit tudnak tenni és mi várható ? Azt mondta a doki ..... inkább nem írom le.

Aznap láttam utoljára életben.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#13018) ngaben94


ngaben94
csendes tag

Sziasztok!
Elnézést az OFF-ért, egy kérdés :
Mit gondoltok az ausztriai szezonmunkáról? Sok helyen olvasom, hogy május elején nyitnánanak, de ez nekem nagyon korainak tűnik a jelenlegi helyzet alapján.

(#13019) emvy válasza Vladi (#13015) üzenetére


emvy
nagyúr

Lehet, h nem lenne asztmas, de sokkal nagyobb esellyel halt volna meg 2 eves koraban. Szerintem az asztma jobb.

Nagyon egyszeru egyebkent: ma is lehet ugy elni, mint regen, egesz olcson. Csak senki nem akar, igazabol. Forumon hulyesegeket mondani persze lehet, olyan eszkozokon, amik 30 eve a sci-fi kategoriaba tartoztak, mikozben a vilagban szazezrek kuzdenek molekularis biologiai eszkozokkel azon, hogy tuleljunk.

De hagyjuk is, ez meddo vita, ugyse lesz semmi olyan, mint amit te elkepzelsz, meggyozni meg nem foglak (es asszem nem is akarlak). Vszeg oregedsz, keress magadnak valami kihivast. :)

while (!sleep) sheep++;

(#13020) #95561216 válasza ngaben94 (#13018) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem a helyzet alapján nyitnak, hanem ahogy a termést le kell szedni. Fosik Nyugat-Európa, hogy a földeken rohad a termés, és nem lesz mit enni.

(#13021) PitLee


PitLee
őstag

‘People Are Dying’: Battling Coronavirus Inside a N.Y.C. Hospital | NYT News
https://youtu.be/bE68xVXf8Kw

The crisis gripping the town at the centre of the global COVID-19 crisis in Italy has been witnessed by Sky News' Chief Correspondent Stuart Ramsay.
https://youtu.be/_J60fQr0GWo

After 11 hospital days and losing 12kg, my 78yr old dad is home and recovered from Covid in Madrid!

https://www.reddit.com/r/pics/comments/fqwind/after_11_hospital_days_and_losing_12kg_my_78yr/

(#13022) PitLee


PitLee
őstag

‘Health Care Kamikazes’: How Spain’s Workers Are Battling Coronavirus, Unprotected
https://www.nytimes.com/video/world/europe/100000007051789/coronavirus-ppe-shortage-health-care-workers.html?playlistId=video/world

(#13023) Vladi válasza emvy (#13019) üzenetére


Vladi
nagyúr

Vagy lehetett volna egész máshogy. Esetleg kötmáshogy. Vagy bármi. Vagy világjárvány van, vagy az emberiség felemészti az életterét és... világjárvány van. Ennyi.

Már ne is haragudj, de ezt át kellene gondolnod, mert van azért átmenet a között, hogy világháborúban pusztulunk, vagy a világot pusztítjuk.

Ez a gondolkodás nagyontipikus, nagyon sokszor belefutok. Ne rettegjél.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13024) szabi__memo válasza envagyok (#13014) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na jó, valahova kellett és véletlenül pont hozzá írták ezt fel

(#13025) D@ve89 válasza gilfoyle (#12994) üzenetére


D@ve89
tag

Na ugye, hogy ennyi adatból is be lehet azonosítani az áldozatokat, és következtetéseket levonni. :P

(#13026) Sz4bolcs válasza 8th (#13010) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Nem feneketlen, csak szimplán lyuk. Lehetne mondjuk addig tölteni bele, amíg kicsordul, aztán azon felül pluszban az ilyen helyzetekre készülni, kutatni stb..
Persze tudom, hogy ez sci-fi, de én mondjuk ettől lennék boldog.

(#13027) szabi__memo válasza Sz4bolcs (#13026) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Semmivel nem lenne haszontalanabb mint falábuakat fizetni. Sőt

(#13028) attiati válasza woodworm (#12831) üzenetére


attiati
veterán

Ezek szerintem a nagyobb boltok helyben sütött kenyér / kifli / zsemle.... készletére vonatkoznak. De lehet, hogy csak a közeli bolt döntött így és nem a teljes spar. Majd ma megyek egy másikba és felmérem a helyzetet.

(#13029) -Mosquito- válasza Meggyi001 (#12957) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Van olyan spanyol kórház,ahol a folyóson fekszenek a betegek.
Vagy. [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#13030) t72killer válasza Parci (#13002) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez persze igaz, kérdés, a modern tömegturizmus hány %-a szól a világlátásról, és mennyi arról, hogy egyenszállodákban/egyenhajókon mennyit lehet max kipaszírozni 7nap alatt az "utazó"ból:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13031) emvy válasza t72killer (#13030) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezt majd eldontik az emberek. Ne akard megmondani masoknak, hogy nekik mi a jo.

while (!sleep) sheep++;

(#13032) Sz4bolcs válasza emvy (#13031) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

A nagyérdemű, mélyentisztelt kedves közönség.:)
Mindig jó fele gravitál.
Szemben az egészségügy gödrével van egy hely, aminek viszont nincs feneke...

[ Szerkesztve ]

(#13034) attiati válasza Parci (#12945) üzenetére


attiati
veterán

38 éves halottból csak egy volt: a brit nagykövet helyettes
alapbetegség: alkoholos májkárosodás

nesze neked GDPR :)

(#13035) #46105344 válasza Dyingsoul (#13033) üzenetére


#46105344
törölt tag

Nekünk minden postaládába bedobtak egyet a 25ezres városban, és ígérnek még egy hullámot.

(#13036) NavySeal válasza Dyingsoul (#13033) üzenetére


NavySeal
senior tag

Ez bizonyított, vagy valaki felrakta kattintásvadász fb oldalra?

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#13037) Ereshkigal válasza attiati (#13034) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Tudatlan vagyok, de: miért hal bele valaki májkárosodással könnyebben egy tüdőgyulladásba?
Nekem úgy tűnik, ha valaki meghal, rögtön másra kell fogni, mintha nem a vírus miatt halt volna meg.

[ Szerkesztve ]

(#13039) Kobe válasza Ereshkigal (#13037) üzenetére


Kobe
veterán

tüdőgyulladás esetén pl csökken az oxigén felvételi képesség, kapacitás. Ezt a szervezet tudja ellensúlyozni azzal, hogy növeli a vörösvérsejt számot hogy hatékonyabb legyen az oxigénfelvétel (kb mint a magashegyi túrázóknál, hegymászoknál ahol kevesebb oxigénhez akklimatizálódnak)
na ha elittad a májadat, akkor elég nehezen fog tudni a cirrhosis miatt hatékonyan vérsejtet termelni

(#13040) t72killer válasza #95561216 (#13020) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyjából. Egyébként nem hiába eresztik át az összes "lezárt" európai határon az ingázó rabszolgákat (nem tudok jobb szót arra a munkásra, akit melóba+vekni kenyérért eresztenek, de máshova sehova sem...).

#13031: nem mondok én semmit, a vírus után elég sok szállodalánc+hajótársaság fog elsüllyedni. Tekintve, hogy az egyik leginkább környezetpusztító ágazatról van szó, nem is baj.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13042) csƵ


csƵ
őstag

Na most a tisztifőorvost megint jól lehülyézte az internet okos népe, amiért azt mondta, hogy a tojást érdemes hypóba áztatni.
De az internet okos népe azt nem tudhatja, hogy ez HACCP előírás az élelmiszer-biztonság eléréséhez.

(#13043) attiati válasza Ereshkigal (#13037) üzenetére


attiati
veterán

Nekem is olyan érzésem volt, hogy magyarázni kell valamivel.
Így nem lehet ráfogni az eü alulfinanszírozására és az esetleges rossz döntésekre.

Azon kívül persze hasznos az infó, hogy közzéteszik az alapbetegségeket.
Úgyhogy nem akarok kötekedő hazaárulónak tűnni :)

Összefügg az emberi szervek működése, valahol biztosan kiköt minden alapbetegség.
30 felett mindenkinél lehet találni valamilyen alapbetegséget.

[ Szerkesztve ]

(#13044) t72killer válasza szabi__memo (#13041) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés hogy állunk az újrafertőződés kérdésével. Azaz ha ezek közül az egyik átmegy az emberen, az ad-e bármilyen védettséget a többiekkel szemben?

Más: a brit, aki már 10éves volt a spanyolnátha idején.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13045) medica válasza szabi__memo (#13041) üzenetére


medica
senior tag

magyarok aszonták nem könnyen mutálódik - az életben se lesz ellenszer így

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#13046) szabi__memo válasza medica (#13045) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem is mondta sajnos senki, hogy valaha is lesz. De azért reménykedjünk benne.

Más: kínaiak szerint ekkor tetőzik a járvány
Kíváncsi lennék, hogy ez mennyire jön be, valahogy úgy érzem a korai időpontok miatt, hogy nem sokkal jobb ez mint egy lottó. Bár ne így lenne

Élménybeszámoló: A kórházi karantén olyan volt, mintha egy szörnyű sci-fiben lettem volna

[ Szerkesztve ]

(#13047) Ereshkigal válasza Kobe (#13039) üzenetére


Ereshkigal
őstag

:R
Azt hittem, a vörös csontvelőben termelődik. A hormon, ami kell hozzá a vesében meg a májban. Ha "kiesik" a máj, még mindig ott a vese. Ezt a hormont nem lehetne ilyen életveszélyes esetekben beadni, hátha segít?
Egyébként fullra nem értek hozzá, csak elmélkedem. :DDD

Más kérdés, nem feltétlen csak hozzád: van valami hiteles infó arról, hogy a láz segít / nem segít az új koronavírus leküzdésében? Csak mert ha úgy néz ki, hogy semmit nem ér a láz, és elkapom, akkor nem fogok szenvedni magas lázzal, inkább "tömöm" magamba a lázcsillapítót.

(#13048) Ringman


Ringman
nagyúr

a 37 éves brit férfiből hogy lett 75 éves? [link]
10. embert kell nézni

(#13049) Polllen válasza #46105344 (#13035) üzenetére


Polllen
nagyúr

A kérdés az, hogy ki dobta be.

Ha jól tudom, pl. Százhalombattán az önkormányzat mindenkinek megfinanszíroz fejenként 1 varrt maszkot. (Talán még helyben is varratják, de nem vagyok odavalósi, így nem ismerem a részleteket.)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.