Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#115001) Qtya72 válasza pjen (#114990) üzenetére


Qtya72
aktív tag

Valószínüleg nem egész hónapba kell táppénzen lennie, tehát csak részarányosan kap 60%-ot. Betegen senkinek semmi keresni valója a munkahelyen. Ha nem is fertőző, a munkáját nem tudja ugyanúgy ellátni.

(#115002) t72killer válasza pjen (#114999) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lesz.rom, ha a szomszéd irodában tüsszög, nem fogok vele összeborulva karaokézni, ami ovisoknál-bölcsiseknél eléggé mindennapos tevékenységnek számít.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#115003) pjen válasza Qtya72 (#115001) üzenetére


pjen
félisten

Csak az első 15 nap a megemelt. És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy bejelentve minimállal van, a táppénzt az után kapja.

(#115004) pjen válasza t72killer (#115002) üzenetére


pjen
félisten

Egy csomó ember nem irodában melózik.

(#115005) Alex91 válasza t72killer (#115002) üzenetére


Alex91
félisten

Most akkor azon kivul, hogy esetleg gyermeked beteg lesz teged is zavar, hogy otthon kell tartanod? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#115006) snecizero válasza Gsx-rr (#114977) üzenetére


snecizero
senior tag

Inkább úgy fogalmaznék ,hogy nincs hírértéke. Viszont azért mert nincs hírértéke valaminek. Attól még létező dolog. Mondjuk három hete én is meg voltam fázva ,de nagyon. Érdekes hogy a torkom nem fájt.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#115007) t72killer válasza Alex91 (#115005) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Túl vagyunk az időszakon, és igen, otthon kellett vele évi min 3-4 hetet maradnom. Többek között a takonyban fürdő LÁZAS gyereket is betúráztató szülőknek köszönhetően. Én soha egyetlen 1x nem vittem be betegen, leszarom, hogy mit mond a munkaadó, ha nem tetszik neki, keressen mást.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#115008) Ramoskaa


Ramoskaa
senior tag

Sziasztok! Remélem elfér a topicba. Hétvégén el szeretnénk menni Billába vagy Kauflandba. Komárom felől oltás vagy védettségi igazolvány nélkül átengednek? Ment valaki át mostanában a határon? köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#115009) Gubu0101 válasza Ramoskaa (#115008) üzenetére


Gubu0101
veterán

Tollunk kertek papirokat,mivel volt nemet szerzodes,igy nem foglalkoztak velunk,amugy rizikos,szerintem.Szlovakfele jarunk mi is,most szerintem csak ugy,nem lehet atmaszkalni,max negativ tesztel,talan 🤔

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#115010) joe979 válasza pjen (#114999) üzenetére


joe979
aktív tag

Igen, hideg levegőn míg beérkezik, áthűl eléggé a bőrfelülete is. Sosem mutatja ki a hőmérőzés sem. De márciusban melóban, végig teszteltek jó pár embert , sorra dőltek+ , és haza zavarni is alig lehetett őket, mert hát eu-s projekt van ... most már nem mindegy, nem b+ húzzál haza !

Szissz

(#115011) Ezekiell válasza joe979 (#115010) üzenetére


Ezekiell
veterán

Én is hazazavarom a betegen bejövő emberkéket, és még jól le is b.szom, hogy még egyszer meg ne próbálja, mert fegyelmit kap. Telibeszarom, hogy mennyi a táppénz, ne fertőzzön le senki mást. (Mondjuk szerencsére egy ilyen "zseni" sincs, mindenki értelmes - bár előző melóhelyen volt)

A másik oldalról értem, hogy 60%, és kevesebb pénz, és az rossz - csak éppen nem érdekel, és egy munkavállalótól az a minimum elvárt szint, hogy felfogja, hogy fertőző/lázas betegen nem dolgozhat, még ha ez neki anyagilag hátrányos is. Ha ő bejön betegen, akkor a kollégái is bejönnek betegen, és majd jól lefertőzik őt is amikor éppen nem beteg.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#115012) Qtya123 válasza pjen (#114966) üzenetére


Qtya123
őstag

"Mindenki nem hal meg, majd kialakul egy rezisztens népesség."

Én egy olyan statisztikára lennék kíváncsi (tudom, hiú ábránd, ennél sokkal általánosabb statisztikákat sem közölnek rendesen), hogy mennyi olyan oltatlan ember van, akik már korábban átestek a covid-on (enyhébb tünetekkel) és most újra megfertőződtek és kórházba is kerültek.
Egyre több olyan ember van a környezetemben, akik kórházba kerültek oltatlanként, fiatalok is többen, de egyetlen közös tulajdonságuk van, még nem estek át korábban a covidon. Viszont akárkit ismerek, aki oltatlan, de már volt covidos, azok egyelőre nem kapták el újra.
Az oltott ismerősökre ugyanez igaz, akármelyik oltott ismerősöm covid pozitív, azok kivétel nélkül nem estek át rajta korábban, míg azon oltottak, akik még az oltás előtt átestek, azok közül 2 kivételével mindenki átesett már rajta korábban.

[ Szerkesztve ]

(#115013) Ramoskaa válasza Gubu0101 (#115009) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Akkor nem tudom induljunk - e szombaton. Max visszafordítanak ;]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#115014) joe979 válasza Ezekiell (#115011) üzenetére


joe979
aktív tag

Pontosan. Öngerjesztő a folyamat.

Szissz

(#115015) t72killer válasza Qtya123 (#115012) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nehéz ügy: Mo totál esélytelen (azért is, mert kevés a tesz, még 1millió sincs a hivatalosan elkönyvelt esetek száma), de külföldiából is komoly házi feladat lesz ilyet vadászni.

Nekem van oltatlan ismerős, aki kb másfél év után újrázik, kicsit rosszabb de nem kórhazas tünetekkel. Ő se igazolt, mert első körben nem volt teszt csak íz és szaglásvesztés.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#115016) joe979 válasza Qtya123 (#115012) üzenetére


joe979
aktív tag

Ez nagyon hiú ábránd szerintem. Oké, hogy van egy f@sza orvosi rendszer, és felhőben van minden, és visszalehet követni az elmúlt pár évet, minden vizsgálat alapján. De nagyon előveszik a dokikat, ha belenéz más ember adataiba, vagy éppen keresgél idegen betegek aktáiban. Nagyon rátudnak fázni vele.

Az , hogy központilag, vagy politikai vonalon ez megtörtént-e , létezik e , készült e ilyen adatbázis, abba nem gondolok bele.

Szissz

(#115017) Gubu0101 válasza Ramoskaa (#115013) üzenetére


Gubu0101
veterán

Valoszinu,baj nem lesz belole,meg kerdes,hogy vissza fele mi a helyzet,ne hogy az legyen,hogy akkor 2 het karanten :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#115018) Qtya123 válasza joe979 (#115016) üzenetére


Qtya123
őstag

Miért kellene másik ember orvosi adataiba belenézni?
XY bekerül coviddal a kórházba, csak a kórelőzményeit kell megnézni, hogy volt-e már korábban kórházban a vírussal.

De igen, már a teszteknél bukik a dolog, ahogy t72killer írja.

(#115020) joe979 válasza Qtya123 (#115018) üzenetére


joe979
aktív tag

Ez olyan adat , amihez semmi közöd, én nem is lehet erről adatot kiszolgáltatni.
Oké valaki hozzáférhet ehhez. De hiába az egész, ha egyszer teljesen más célra van felhasználva.

Szissz

(#115021) Ezekiell válasza #20749568 (#115019) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nálam így működik, de értem, mire gondolsz, és igazad is van valahol - csak a 100%-os táppénzzel meg kinyitod Pandora szelencéjét, és a fél ország hirtelen táppénzre menne (ingyen szabi ugye, a háziorvos meg simán kiír akárhol).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#115023) Ezekiell válasza #20749568 (#115022) üzenetére


Ezekiell
veterán

Persze. Csodalkozni nem csodálkoztam egy pillanatig sem, az emberi onzoseg végtelen, tudom jól.

Mondjuk az olyan bonuszolos munkaltatokat egyesével huznam karoba... Pláne covid idején.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#115024) Intruder2k5 válasza Ezekiell (#115023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A bónuszos még a jobbik eset, van ahol simán csak "befenyítik" a dolgozót, hogy nem szeretnék ha táppénzre menne. Így van két választása, vagy bemegy félholtan is, vagy szabit vesz ki.

(#115027) Qtya72 válasza #20749568 (#115025) üzenetére


Qtya72
aktív tag

Pontosan ezt akartam megfogalmazni én is. Betegen nem tud 100%-on teljesíteni, de 100% bért kér érte. Ráadásnak még meg is fertőzhet másokat is, ha pont valami fertőző nyavajája van. Ráadásnak, ha otthon marad 60%-on, sokkal hamarabb meggyógyúlhat, mintha a munkahelyén tölti a napjait.

[ Szerkesztve ]

(#115028) Mr K válasza Qtya123 (#115012) üzenetére


Mr K
senior tag

Külföldi van. [link] , [link] , [link]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#115030) IRO21 válasza Ramoskaa (#115008) üzenetére


IRO21
aktív tag

Fiamék múlt hét szerdán jöttek Rábafüzesen át, vasárnap mentek vissza.
Befelé nem volt ellenőrzés, kifelé negatív PCR teszt elég volt.

(#115031) Intruder2k5 válasza #20749568 (#115026) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk ahonnan ezt a konkrét példát merítettem, ott semmivel sem járna jól a munkáltató, ugyanis ez a közszférában történt így egy ismerős munkahelyén, szóval a vezetőnek semmilyen közvetlen anyagi érdeke nem fűződik sem ahhoz, hogy bemenjen betegen a delikvens, sem ahhoz, hogy maradjon otthon.

(#115033) Ezekiell válasza Intruder2k5 (#115024) üzenetére


Ezekiell
veterán

Alkalmatlan az ilyen cegvezetesre teljesen.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#115034) Ramoskaa válasza IRO21 (#115030) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

akkor azt hiszem elengedjük :(
köszönöm az infókat! :R

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#115035) Gubu0101 válasza #20749568 (#115022) üzenetére


Gubu0101
veterán

Altalaban a “normalis” helyeken megvonnak mindenfele bonuszt,kafeteriat esetleg ev vegi premiumot.Meg van szabva,hogy mennyit lehetsz max egy evben tappenzen es az alapjan.A havi bonusz termeszetesen egybol ugrik,ha az adott honapban tappenzen van,mar egy nap tappenz alatt is,Legalabb is en otthon ilyen helyen dolgoztam.Igy akinek nagyon kellett a plusz par ezer,az vagy szabi vagy bement betegen.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#115037) Intruder2k5 válasza #20749568 (#115032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A helyes válasz a 2.-es.

#115033 Ezekiell, na igen, de ez eddig sem volt titok. :)

(#115038) Z.É.T. válasza Qtya123 (#115012) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Tudom, hogy ez nagyon kis mintás és "anekdotikus", de hátha segít: 21-22 ismerősöm és/vagy családtagja van, aki eddig duplázott, nagyjából a fele covid után oltakozott, a másik fele oltatlan. Semmi mással nem találtunk korrelációt, mint a fertőzés, vagy az oltás óta eltelt idővel.
Az, hogy az első, vagy a második lett súlyosabb, az is randomnak tűnik.
Egy olyan van/volt köztük, aki a másodikban hunyt el. (4x éves)
25-65 év közöttiekről van szó, de a többség 40-55 közötti.

Van egyébként egy olyan is, aki triplázott 2-3 hete. Mindhárom alkalommal tünetes volt, de egyik sem súlyos/kórházi, viszont szövődmény már van bőven nála.

Túl komoly következtetéseket nem tudok levonni ezekből az esetekből, csak gondoltam esetleg érdekelhet.

(#115039) Qtya123 válasza Z.É.T. (#115038) üzenetére


Qtya123
őstag

Köszi, hogy megosztottad. Akkor gyakorlatilag a szokásos van, semmi pontos irányt nem lehet megállapítani a vírussal kapcsolatban e téren sem, hanem lutri. :(

(#115040) BalanceR válasza Z.É.T. (#115038) üzenetére


BalanceR
addikt

A lefolyásban (tünetek, időtartam, felépülés) milyen eltérések voltak?
Btw valami gócpontban éltek? 22 az rohadt soknak tűnik.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#115041) proci985 válasza Intruder2k5 (#115024) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Ja, aztan bemegy betegen, befertoz mindenki, senki nem marad otthon, cserebe egy influenzajarvany harom hetre hazavagja a produktivitast bent. Zsenialis, tenyleg.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#115042) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Ugy latszik nem fog osszejonni ez a kotelezo oltas.
Ameriki barataim egysegesen azt mondjak hatalmasat fognak bukni a demokratak.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#115043) Ricardo válasza Gsx-rr (#115042) üzenetére


Ricardo
félisten

" azt mondjak hatalmasat fognak bukni a demokratak."
Annak nem feltétlenül az oltás kérdése az oka.

(#115044) Qtyii


Qtyii
tag

10265 új fertőzött tegnap és 178 elhunyt

10767 új fertőzött ma és 131 elhunyt

úgy látom a vezetés elkezdte a tetőzést előkészíteni már nem fognak jobban nőni a számok, sőt csökkenni fognak mert ez már az a lélektani határ amit az “emberek már nem viselnének el”

nem vagyok jós de le merem fogadni napi 15000 fölötti napi új fertőzött és 200 elhunyt felett nem lesz soha a napi szám.
(a furcsa az hogy eddig +30-50% al nőttek a számok most meg hirtelen majdnem ugyan annyi és kevesebben is hunytak el)
irányított számok?
(még mielőtt a mielőtt bárki az feltételezné ….nem vagyok antivax csak a vezetésnek a számokkal való manipulációk ára hívtam fel a figyelmet )

(#115045) Memmaao válasza Qtyii (#115044) üzenetére


Memmaao
addikt

Arra nem gondoltál, hogy 1- a tesztelésnek 2- a kórházaknak is van felső kapacitása? Nem lesz napi 20e pozitív, mert nem tudnak annyi tesztet csinálni egy nap, amiből kijön 20e pozitív. A mortalitàs fog nőni. Pécsen a COVID részlegen teltház, a COVID ito tele, napi átlag 15 beteg hal meg és nem ritka, hogy kb 4 nap alatt a minimális enyhe tünetes esetből halott lesz. Az egyik adminisztrátorunk gimis osztálytársai közül már 4en meghaltak és nem idős 1979es.

My name is Bond, James... Dean.

(#115046) BalanceR válasza Memmaao (#115045) üzenetére


BalanceR
addikt

Na igen, a tesztelapacitások maximumát előbb elérjük, mint a valós fertőzések maximumát.
Ha már itt vagy az újrafertőződésekről van valami tapasztalatotok?
Aki átesett korábban a wuhanin vagy akár a deltán, milyen esélyekkel fertőződik ismét , milyen tünetekkel?
Ha valaki átesett (oltva vagy oltatlanul) milyen gyakran kapja el ismét markánsabb, akár súlyos tünetekkel?
:R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#115047) Memmaao válasza BalanceR (#115046) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem tudok erre pontos statisztikai adatot. Pfizer oltott/Pfizer 3x oltott kerül be, de ritka a súlyos tünetes közöttük, 2x Pfizer oltott van/volt az ITOn, többnyire idősek. Moderna szinte egyáltalán nem, AZ is kevés. Újraterveződés eddig is volt, ezután is lesz. Most a fiatal középkorú oltatlanok viszik a prímet.

My name is Bond, James... Dean.

(#115048) t72killer válasza Qtyii (#115044) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy emelkedés nem feltétlen arról szól, hogy minden egyes nap magasabb értéket mutat az előzőnél. És a pozitivitási görbével nézzük az esetszámokat, nem csupaszon.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#115049) Gsx-rr válasza Memmaao (#115047) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Én tényleg csak azt nem értem hogy miért kellett eddig várni mikor mindenki végig tombolt a nyarat hogyhogy nem volt már itt augusztusban vagy szeptemberben ilyen a helyzet?

És még mindig értetlenül állok azelőtt hogy nálunk rekordot dönt a turizmus 5 millióan érkeztek csak a múlt hónapban az országba.
Sokan teszttel utaznak haza, az oltatlanok otthon csinaltatnak a karanten elkerulese vegett es senkinek semmi baja

Én már találkoztam négyszer oltott emberrel 2x Sputnik kétszer Pfizer, a tutira ment hogy tudjon utazni
Nemetorszagban siman beadtak neki a 4. Is

[ Szerkesztve ]

(#115050) Cicero válasza Memmaao (#115047) üzenetére


Cicero
őstag

Kb. hány ember oltottak Mo-on Pfizerrel? És mennyit Modernával?

A mortalitással kapcsolatban a covidban meghaltakra, vagy az összes halálozásra gondolsz? Sajnos személyes tapasztalat, hogy valaki el tud úgy menni 4 nap alatt tüdőgyulladásban, hogy nem csinálnak tesztet... vagy ha igen, akkor is negatív... (egy teszt nem teszt)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.