Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48001) Parci válasza S e t h (#47998) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi is minden évben vártuk, hogy "most már jobb lesz", de igazából még az ovi nagycsoport sem volt túl jó. azért jobb, de nem jó. a két év bölcsi meg az első év ovi az horror volt. de ez ilyen, tényleg ilyenkor ismerkedik meg a szervezet mindennel... is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48002) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

amúgy annyit pofáztok erről: most szólt a gyerek, hogy tulajdonképpen egész nap fájt a torka (headshot -- mondtam neki, hogy klassz, hogy este 7-ig várt a nagy bejelentéssel :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48003) Ezekiell válasza S e t h (#47998) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mi most tartunk itt - első gyerek, szeptemberben kezdte a bölcsit. Olyan bölcsihalálokat hoz haza, hogy köpni-nyelni nem tudok (persze, mert fáj a torkom mint állat :D )

Ez így koronás időben kifejeztetten remek.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#48005) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Ezt csak tényleg erős idegzettel olvassátok el. Egy (volt) kismama covidos tapasztalatai: link

Poltopikba BabMester linkelte, neki ismerőse a hölgy. Tényleg durva történet, az ember ezt olvasva simán menne ölni. :(

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#48006) Parci válasza Ezekiell (#48003) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, lesz adrenalin minden körnél. fiam osztálytársa-barátja, akivel hétvégén együtt voltunk, köhög. fiam most mondja, hogy fáj a torka. nekem éjjel szaladt egy szépet a pulzusom, meg fáztam reggelig (sosem szoktam ilyet).

és még csak október van :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48007) Parci válasza Ezekiell (#48005) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ó, b+ :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48008) #16729600


#16729600
törölt tag

Ahogy olvaslak benneteket, csak egyet kérdeznék: mi a teória a szakik körében? Online terjed a virnyák? Mert nagy tápos a topik :)

(#48010) #16729600 válasza Ezekiell (#48005) üzenetére


#16729600
törölt tag

Na most tényleg elment az életkedvem :( Ilyenkor azért megdicsérem magunkat, hogy leléptünk az országból.

(#48011) t72killer válasza S e t h (#47991) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A leg(nekemnem)viccesebb az volt, amikor egy pöttyös betegséget (Hand-Mund-Fusskrankheit) kaptam bölcsis szuvenírként, amire azt írták, hogy felnőttek nem kapják el. Frászt, még körmöm is hámlott tőle :((( .

Ezekután a járvány kitörésekor kb az volt a véleményem, ha SEMMI mást nem csinálnak, csak az ovikat-sulikat+egyéb gyerekösszeeresztő helyeket csukják, akkor nyertünk. K-EU nyert is tavasszal.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48013) Cyrin


Cyrin
addikt

Az elmúlt három-négy hónapban legkevesebb tizenöt orvos hagyta el a szegedi klinika Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézetét
[link]

(#48014) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Lelki egészségünkre is károsan hat a koronavírus-járvány

A koronavírus-járvány miatti bezártság erőteljesen hatott az emberek pszichés állapotára, többségüknél több tünet is jelentkezett, sokuknál ráadásul életükben először.

Már tavasszal is jeleztem, hogy komoly pszichés változásokat észlelni a topikban is, azóta is többen jelzik, akik nem itt élik nem túl szabad életüket, hogy komoly gond ez is, nem csak vírus van a világon, ill a vírus is nyitott ajtón csusszan egy pszichésen amortizált célpont esetén!
A pszichés állapot jó szinten tartása legalább olyan fontos, mint a néha emlegetett vitaminok és a folyamatosan tolt maszk-kérdés, mégsem érdekes szinte senkit. Ez miért van? Sok betegség pszichoszomatikus úton érkezik, vagy ha covid van, akkor a világ összes más eü veszélye megszűnik? Mondjuk ezt a halálozásoknál is tapasztalom, csak covid-ban halhatnak meg emberek egy ideje.....ezt olvasni itt állandóan és mára már ez a standard? Hűha emberek, no az baj lehet, hogy emiatt súlyosabb lesz hosszú távon, mint a covid miatti nem lebecsülendő gondok.

(azt inkább nem minősíteném, hogy hónapok óta tényleg semmilyen halálozás nem érdekli az ittenieket, csak a covid-dal érintett halálozások, remélem tudjátok, hogy ez teljesen abnormális így, mert kizárt, hogy minden más halálok eltűnt a Földről) :(

[ Szerkesztve ]

(#48015) Parci válasza #20749568 (#48012) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát ez az, következmények sehol

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48016) daneel_hu válasza S e t h (#47991) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Szerintem az immunrendszerünk olyan szintre fejlődött, hogy a covid sikítva ugorna rólunk másik gazdatestre."

Száj láb kéz fertőzés, lepkehimlő, rotavírusok (utóbbival Lászlóban dekkolás 1 hétig)... és akkor még nem beszélve az egyéb támadásokról is. Pl. símán hazahozhat a gyerek ágyi poloskát is - akkor is ha TI magatok figyeltek az ilyesmire. :)
Tényleg elképesztő milyen fertőzéseken estem át 35-40 éves koromban a gyerek miatt.
A Covidot kb leszarom, annyira nem érdekel, persze mindig jön valami új amivel meglep. :((( :DD
Szerencsére már 9 és 5 évesek, lassan kezd beállni az immunrendszerük.
A Covidot szerintem már február végén hazahozták... mindkét gyerek beteg volt, én két hétig szárazköhögtem majd a végén egy laza 3 napos hőemelkedés. Mintha influenza lett volna csak (ki)fordítva. Persze lehet nem covid volt...

(#48017) Parci válasza ubyegon2 (#48014) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

uncsi ez. nem igaz, és uncsi. értem, hogy neked így jön le, de ez nem a világmindenség topik, ahol a covid csak az egyik téma az őt megillető (kicsi) súllyal, hanem A COVID TOPIK. persze, hogy az a téma.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48019) Ezekiell válasza #20749568 (#48018) üzenetére


Ezekiell
veterán

Most komolyan, egy súlyos világjárvány esetében mégis mit várunk? Majd a média kussol róla, senki se beszél róla, és kész?

De amúgy most a poén kedvéért megnéztem a 24et, telexet és a 444et. 1, max 2 darab covid cikk a főoldalon. Indexen 4 darab, nettó propagandamédiát meg elvből nem nyitok meg, szóval ott nemtom. Ha még ennyit se írnának róla, akkor komolyatalanok lennének.

Ha meg a blikk és hasonló clickbaites szenzációhajhász lapokat olvassa valaki, akkor csak azt tudom mondani, hogy nem kell csodálkozni, és javítani kellene a médiafogyasztási szokásokon..

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#48020) Ezekiell válasza Parci (#48015) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ez az ország mottója: "következmények sehol"

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#48021) lacafaca válasza #20749568 (#48012) üzenetére


lacafaca
őstag

látod...vulgáris leszek bocsánat: kibaszott balfasz egy nép vagyunk :W
kegyetlenül fog hangozni, de lehet ebben az egészben elvesztett lelkek ezreinek halála fogja végre fölpattintani mindenkinek a szemét, hogy állj, ne tovább, taka van szemétládák, irány a sitt...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#48023) Parci válasza #20749568 (#48018) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

teljesen igazatok van, egyetértek. ebben szerintem mindenki egyetért, ezért hát túl is léptünk rajta itt a topikban, és szerintem mindannyian igyexünk figyelni, hogy ne hagyjuk, hogy a hírek uralják a napjainkat. én biztosan.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48025) Parci válasza #20749568 (#48024) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, bocs, megvan: én a kommentre reagáltam, nem a linkre, mert a komment a link alapján azonnal a topikra vonatkoztatta az egészet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48026) ubyegon2 válasza Parci (#48017) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A COVID TOPIK. persze, hogy az a téma

Ezt még én is felfogtam, hogy a téma a covid, de néha a valóságtól oly mértékben elrugaszkodott magyarázatok övezik a tényleges adatokat, hogy az ember haja égnek áll. (anno is emiatt lettem Premium, mert sok hajzselét spóroltam)

Szerinted az normális, hogy világháborús életkörülményekkel hasonlítják össze többen a mostani helyzetet, mondván, hogy ne nyekeregjetek, egy háborúban is rosszak az általános állapotok. Na az ilyen analógia már több, mint sok. Szerintem.

Azt is értem, hogy nektek minden uncsi, ami nem a mainstream-mel halad itt. Szomorú, hogy egy nap elveszítünk 20 beteg embert, de ezt olyan szinten vázolják sokan, mintha tényleg mindjárt mindenki meghalna. Kutyát se érdekli, hogy máskor egy napon meghal akár több ember is olyan betegségekben vagy kialakult állapotok miatt, amikkel éveket élhetne még. Senkit nem érdekel, de tényleg senkit szinte, csak a covid, semmi más. Ha majd később a megnyekkent társadalom sokkal több polgára kerül tarthatatlan élethelyzetbe, az se sokat számít, mint ha csak addig lenne élet, amíg a covid-dal meg nem küzdünk. És utána?

Szóval jó az, ha így lazán lepöckölöd az én véleményemet is, hogy kiskomám, ez a covid topik és kész, de a helyzet jóval bonyolultabb ennél, mert a covid előtt és után is éltünk meg élni fogunk. Sőt! A covid alatt is élünk. Jobb így neked, ha az ilyen véleményeket lepöckölöd? Szerinted semmi más veszély nem leselkedik az emberekre? Csak ennyire tragikusan lehet mindent leírni itt, mert covid topik? Semmi remény a túlélésre? Érdekes..... ;) Vagyis bocs, nem az. Uncsi és uncsi. Igazad van. :R

Remélem hetente pár ilyen meglátást azért megtűrtök a fősodor mellett, között.....

[ Szerkesztve ]

(#48027) Parci válasza ubyegon2 (#48026) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

látod, hogy uncsi, te is meguntad, mire leírtad. :) a kérdéseid is értelmetlenek itt, mert ha igennel válaszolnék rájuk, ha nemmel, ez akkor is a covid topik marad, ahol a covid lesz a téma. totál megértem, ha másról szeretnél beszélgetni, mert a covid is uncsi (az), de azt pont itt ne akard megtenni, arra van a maradék több millió topik :)

(ne szívd mellre, hogy nem válaszolok a feltett kérdésekre, de amúgy meg tudod jól, hogy ugyanazt válaszolnám rájuk, mint te)

de egyébként valid kérdés, hogy a covid "után" mi lesz, mert valóban, a járványnak vége lesz, de elég sok tapasztalat, élethelyzet velünk marad. :(

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48028) #16729600 válasza ubyegon2 (#48026) üzenetére


#16729600
törölt tag

Azért talán nem ilyen súlyos a helyzet.Végig ökörködtem itt az egész délutánt mégsem csesztettek miatta . Még :) Laca se pont egy idegroncs típus, aki remegő kézzel pánikban irogat...Fogd fel lazábban Te is.

(#48029) Ricardo válasza #20749568 (#48022) üzenetére


Ricardo
félisten

Mit vártál? Nem csak a járvány kapcsán ilyenek. Ha másnap lehül 3 fokot a hőmérséklet és eső lesz akkor "ítélet idő közeleg", ha leesik két centi hó, Akkor "belepte a hó az országot".....

(#48031) lacafaca válasza ubyegon2 (#48026) üzenetére


lacafaca
őstag

szerintem vagyunk itt páran, akik pont emiatt a szottyadt hangulat miatt kezdtünk becsatlakozni ide (én mindenképpen), mert fájdalmas volt látni az itteni letargiát...én ma már sokkal nyugodtabban nyitom ki a szobát, mert szerintem sokat haladtunk az úton és valamelyest sikerült némi pozitív energiát rácsatolni pár emberkére...de van még dolog bőven, inkább segíts ebben te is, hiszen épp leírtad, mi a legveszélyesebb dolog a közbeszédben az egészségre nézve ;) ...szerintem mára teljesen más lett már itt a hangulat, mint szeptember elsején volt

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#48032) Parci válasza lacafaca (#48031) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és amikor végre mindenki belenyugszik, hogy mind meghalunk, indulhat az igazi akasztófa-humor! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48033) ubyegon2 válasza Parci (#48027) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Amiről írtam, az is a covid miatt/mellett van, alakult ki. Hülyén is érezném magam, ha azt mondanád Te is, hogy aki ma meghal, az csak a covid miatt halt meg. Az emberek romló pszichés állapota szintén a coviddal kapcsolatos, ha nem is direktben. Miért említed, hogy én másról akarok beszélgetni? Milyen más topikokba kellene írnom, amiket írok, ha egyszer összefügg a coviddal? A komoly covid topikba sosem írok, ide se sokat, mert vagy inkább nem írom le vagy ban... :K Nehezen hiszem el, hogy amiket felvetettem, azoknak szerinted semmi keresnivalója a nemkomoly covid topikban. No és tőlem szinte szokatlan módon senkit nem bántottam meg, nem rettegőztem, etc...

(#48028) szunya1

Én lazán fogom fel egyébként, mint utaltam is rá, ritkán írok, hogy ritkán azért írhassak. (nem is kapok mostanában annyi ban-t, mint eleinte) :N

(#48031) lacafaca

Tudom, látom, hogy páran kűzdelmet folytattok a biztos halál ellen. Kitartók is vagytok, régóta követem ez itteni helyzetet, legtöbben hajukat veszítve rohantak innen, sokakak elég sportszerűtlen módon kiátkoztak szinte. :( Szóval csak kitartás. ;]

[ Szerkesztve ]

(#48034) t72killer válasza ubyegon2 (#48014) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Millió+1-edjére mondjátok ezt a bezártságot. Kérdezném, Mo.-gon kit és mikor tiltottak el egy erdei sétától?? Soha annyit nem túráztunk a családdal, mint a tavaszi lockdown alatt.

Na EZ bezártság, és akiket érintett, megértem ha depisek lettek (Vuhan):

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48035) Ricardo válasza ubyegon2 (#48026) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha repülőgép balesetben meghal mondjuk 300 ember az is szörnyű, de a repülőgép lezuhanását nem kaphatod el bármikor a buszon vagy a boltban. Ez meg "mindenhol ott van" és nem tudod mikor okoz neked akár komoly maradandó problémát. Ezért is állnak hozzá másképp.

A háborús példa meg azért jött elő, mert sokan tragédiaként élik meg, hogy bizonyos helyeken egy szövetmaszkot fel kell venni, és konkrétan közlik, hogy ilyen körülmények között nem lehet élni. Erre jöttek a háborús példák, hogy sokkal targikusabb körülmények között is lehet élni. Ezt kellene felfognia a sok fotel szabadságharcosnak, aki a szabadságjogaik eltörlésének élik meg hogy fel kell venniük egy szövetdarabot.

(#48036) lacafaca válasza Parci (#48032) üzenetére


lacafaca
őstag

nem vagyok én olyan ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#48037) #16729600 válasza ubyegon2 (#48033) üzenetére


#16729600
törölt tag

Kiegészítő terápiaként egy, vagy több sört ajánlanék, különösen így estefelé. Gösser barátom megértő, soha nem szól vissza, ban-t se osztogat és teljesen egyező a véleményünk minden covidos kérdésben :)

[ Szerkesztve ]

(#48039) BalanceR válasza Ricardo (#48029) üzenetére


BalanceR
addikt

Ez az időjárásos példa, egyébként ismerős:
Talán 2013? Télen, a meteorológiai szolgálat jelzi, hogy nagy erejű, korábban még nem tapasztalt havazás várható.
A kormány kihirdeti, hogy felkésztük, hókotrókkal, sószórókkal, közmunkásokkal felfegyverkezve várjuk a havazást.
Ezután leesik 4,6 centi hó, a város megbénul, de a kormány megmondja, hogy urai a helyzetnek, semmi pánik, minden a legnagyobb rendben.
Leesik még 35 centi.
Teljes káosz, kiderül, hogy semmi sem működik, nincs megszervezve semmi, a hókotrók túlterheltek,olyan helyen takarítanak, ahol nem kell, de ahol kellene, ott hótorlaszok, elakadt járművek. A sószórók elavultak, és kevés is van belőlük, a közmunkások alulfizetettek, nem kockáztatják apróért a fagyhalált.
A Belügyminisztérium SMS-t küld minden polgárnak, hogy üljön át másik autóba aki a kocsiban rekedt és várja az olvadást.

A meteorológiai szolgálatot cseréljük WHOra, a havat cseréljük Covidra, a hókotrókat orvosokra, a sószórókat gyógyszerekre, ellátmányra és kórházi ágyakra, a közmunkásokat ápolókra, és megvan 2020.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#48040) tom_tol válasza Ricardo (#48035) üzenetére


tom_tol
addikt

Ne már. Értem hogy emberek nagy része úgy gondolja alanyi jogon jár az örök élet. Miért is?
Törékenyek vagyunk, bármikor lehetünk betegek, urambocsá meg is halhatunk. Ha eltudnánk fogadni hogy ezek az élet természetes velejárói, a hálál nem szörnyű esemény, ma nem a covid-ról szólna minden. De ez nem elfogadható, forgassuk ki a világot a sarkaiból mert csak.

(#48041) t72killer válasza #16729600 (#48037) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog


:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48042) ubyegon2 válasza t72killer (#48034) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Soha annyit nem túráztunk a családdal, mint a tavaszi lockdown alatt.

Hurrá, sokan megoldják ezt is, örülök is neki. De nem csak bezártság érzet okoz rossz közérzetet ám. De igazad van, erdei sétálni lehet.

Láttál már zombis filmben ábrázolt kihalt városrészt? Naná. Én is. Ugyanott nyüzsgő élet volt előtte rengeteg ember, vendéglátó helyek, üzletek. Aztán, mint amit elvágtak, szombati napon gyakorlatilag nincs ember az utcán. Üzletek, vendéglátók zárva, embereknek munka megszünt.

Ez volt tavasszal Pest egyik legnyüzsgőbb részén hosszú ideig.....mi lenne ezen lehangoló? Ja és közben sok sok embert láttam, sokkal beszéltem, akik már nem kellett, hogy jöjjenek! Meddig? Azt nem tudták, de gondolom a bizonytalanság az sem elég lehangoló. Persze, ha lett volna Pest belvárosában is több erdő, ahol ezek az ezrek sétálhattak volna.....mondjuk gombát vihettek volna haza éppen. Mert a család akkor is enne, mikor megszűnnek tízezrével a munkahelyek.

De igazad van, senkit nem tiltottak el az erdei sétától! Mit nyavalyognak, nem is értem. :N

(#48037) szunya1

Kösz a javaslatot, de pár éve sört sem iszom, néha vannak ilyen random szüneteim. :N Nincs semmi oka, max a kockák rejtőzése pocaktájékon. Ráadásul egész ép pszichém van, még. Nem is vagyok itthoni bezártságra ítélve egyelőre, lekopogom, de eddig még megfázva sem voltam, ha nem felejteném el, hol a cavintonom, a vitaminokat is szedném. Pár napja rohadt mérges voltam melóban, mert éreztem, hogy megfáztam, annyira feldühített, hogy estére magától eltünt. Qrvára nem lett volna jó, ha elkezdek tüsszögni, szerintem pszichésen legyőztem a megfázást fél nap alatt. Ha ez lehetséges így.....meló megy itthon is, el is járok, szóval pszichém atomstabil. Ha meg nem az, az inkább női/családi vonatkozású. :D

[ Szerkesztve ]

(#48043) #16729600 válasza t72killer (#48041) üzenetére


#16729600
törölt tag

Tucc mindent. Azért egy dolog miatt mégis idegeskedek és össze is függ a coviddal: Ha nem tudunk 22.-e magasságában átjutni M.o-ra ,akkor asszony a 8 nap szabija alatt tönkrevág itthon, leveri rajtam a határzárás iránt érzett sérelmeit, blökin mégse tudja jól levezetni a feszkóját, szóval maradok én.:)

(#48044) t72killer válasza ubyegon2 (#48042) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Utálom a tömeget, úgyhogy a "zombisított" városrészek nekem kifejezetten szimpatikusak:DDD

A munkanélküliség persze kevésbbé, erre reagálni kell. 2008/9-ben világszinten tömegeket rúgtak ki nem csak a pénzügyi szektorból, abból is felálltunk és most nem kevés ember dolgozik teljesen új pályán, most is ez lesz.

A vendéglátóipar egy részét sajnálom (éttermek, stb), viszont az úszó hoteleket, londoni, berlini panelprolikat százezerszám Baleári/Madeirai/Kanári szállodaszörnyekbe szállító óccóflyereket és az őket kiszolgáló trágyapizzás kínai "étterem"maffiát egyáltalán nem.

#48043: zárd be valami hüttébe, jó magasan. A ritkább levegőben lassabban terjed a hang;] Hátrány, hogy a cuccokat jellemzően a férfiembernek kell cipelni :W .

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48045) ubyegon2 válasza #16729600 (#48043) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, épp van ilyen itt is, Németo-ba kiutazás és egy hét múlva család másik tagja onnan ide vissza.
Miért is aggasztó ez? Mert idióta határzárak vannak. Merthogy covid van, de tényleg van és mindenütt ott van már, semmi értelme munkával kapcsolatos utazásokat b*sztatni, mert ugyan kifelé 2 nap alatt megvan a teszteredmény is, de itthon mi a helyzet...... :F (a kaoszon kívül persze....)

(#48046) Parci válasza ubyegon2 (#48033) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"No és tőlem szinte szokatlan módon senkit nem bántottam meg, nem rettegőztem, etc.."

és

"Tudom, látom, hogy páran kűzdelmet folytattok a biztos halál ellen. Kitartók is vagytok, régóta követem ez itteni helyzetet, legtöbben hajukat veszítve rohantak innen, sokakak elég sportszerűtlen módon kiátkoztak szinte. :( Szóval csak kitartás. ;]"

csak egyetlen kérdésem van: tényleg ennyire nem érzed, hogy mást mondasz és csinálsz vagy direkt csinálod?

segítek:

az innen hajukat veszítve menekülnek, a párak hősies küzdelme a topik rettegőivel szemben és társai kib.szott dehonesztáló. amiért megint kirúglak, ha csinálod.

tehát valid dolog arról beszélgetni, hogy a covid kapcsán a lelki faktor mi-mindent eredményezhet, de én nem is erre emeltem fel a szavam, hogy uncsi. hanem a nettó rettegőzésre, meg akiket kigúnyolsz (amit nem csinálsz).

döntsd el, hogy bírsz-e itt normálisan fórumozni. mert az időnként berobbanok és bekérdezek, hogy "na mi van, itt rettegtek még, rettegőkéim?" az nem az.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48047) Parci válasza #16729600 (#48037) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az ötlet nem is rossz, bár gösser helyett valami izgalmasabbat bontok, ha már nyakunkon a kínai ragály!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48048) ubyegon2 válasza t72killer (#48044) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Utálom a tömeget, úgyhogy a "zombisított" városrészek nekem kifejezetten szimpatikusak

Egyébként én is utálom a belvárosi tömeget, kisvárosi élet szimpibb meg az igazi vidéki/falusi. De meló miatt ez van, a 2008-as válság szerintem semmi nem volt, a most begyűrüzőhöz képest, a pénzügyi szektor meg más kategória, mint egy belvárosi turizmust kiszolgáló dolgozói tömeg. Tényleg rengeteg ember került szar helyzetbe, akik nem pénzügyi szektor szintű keresettel rendelkeztek, így kb nulla megtakarításuk volt. A hajós/repülős világjárásnak nem is baj, ha vége szakad, de értelmes szintű turizmusra szükség van, mert hiába bulinegyedről van szó, legalább a turisták fele teljesen normális családi utazó volt.

Szóval sok dolog nem is baj, ha megváltozik majd, de azért az életnek normalizálódnia kéne és ennél jobban már ne zakkanjanak meg az emberek. Én meg egyre sportosabbá válok, mivel midig kétszer kell elgyalogolnom a közértig. Egyszer a bejáratig, aztán még egyszer ugyanaz, miután hazaballagtam a maszkért. Ami jó, hogy nem idegesít a dolog, hanem röhögök magamon, hogy már megint elfelejtettem azt a qrva maszkot. :N

(#48049) Ricardo válasza tom_tol (#48040) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezt a logikát követve minek egyáltalán orvosok, Ha valaki beteg lesz (nem covid, bármi más) az az élet velejárója. ha belehal, belehal. egyszer úgyis meghalna, hiszen az természetes .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.