Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#80551) lacafaca válasza Parci (#80550) üzenetére


lacafaca
őstag

;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80552) viharhozo válasza Parci (#80382) üzenetére


viharhozo
addikt

Akkor nem. Ocsem kolke a mult heten hivatalosan elrendelt karantenban volt, kozben belazasodott. Es az se Covid. Szoval a gyerekeknel azert van mas is.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#80553) radi8tor válasza viharhozo (#80552) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, főleg ebben a fagyos/szeles időben.

⭐ Stella

(#80554) Lauda válasza S e t h (#80539) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem felesleges is ebbe energiát fektetni. Nyilvánvaló a kormány működéséből és hozzáállásából, hogy valós adatokat nem látsz sehol, illetve úgy alakítják a dolgokat, hogy az adatok nem a valós helyzetet mutatják.

Orbán Viktor aláírta: védettségi igazolvány jön márciustól, itt a rendelet!

Köszönjük miniszterelnök úr! Ez most megint nagyon fontos intézkedés.

[ Szerkesztve ]

(#80556) viharhozo válasza natë (#80497) üzenetére


viharhozo
addikt

A szomszedokon most megy vegig masodszor, eloszor az egyik gyerek hozta be, masodszor a masik. Mindenki beteg lett, kiveve a kb. minden kronikus betegseggel rendelkezo nagymamat, akinek vegig semmi baja nem volt, pedig rengeteget tartozkodott egy legterben a tobbiekkel.

Ill. tunete nem volt, a hivatalos allami tesztjerol ket eredmenyt is kapott, egy pozitivat es egy negativat, es eldonthette, melyik tetszik neki jobban.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#80557) Ezekiell válasza Drizzt (#80555) üzenetére


Ezekiell
veterán

Akkor velük is olyan asztalracsapkodósan fognak tárgyalni petikéék, mint ahogy az EU tárgyalt a Modernaval? Nem? Meglepő...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#80558) bigdady válasza Parci (#80541) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az fasza... :( Tavaly nekem a gyereknek a mínusz segített kint. Mire dokihoz értünk sokat javult

(#80559) Parci válasza viharhozo (#80552) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, szerintem az elmúlt 7 évben 50+ körön vagyunk túl, szóval igen, van más is :). de szeretném kizárni a koronát, érthető módon :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80560) Parci válasza bigdady (#80558) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most is ez volt a megoldás, kabát, sapka, ki a tornácra, két perc és jobb lett. reklamált, hogy picit jobb, de nem elég jó, mondtam, hogy csend van és örül, hogy lélegzik ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80561) Stanlee válasza #20749568 (#80451) üzenetére


Stanlee
őstag

A sogorod akkor superspreader. Az azert jo, ha gyerekek, feleseg nem betegek.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#80562) Stanlee


Stanlee
őstag

Van valakinek hasznalhato informacioja, hogy a cseheknel miert annyira magas a fertozottek szama?

Vagy naluk is olyan, mint a szlovakoknal, hogy mar WC-re is csak SMS-ben kert engedellyel lehet hivatalosan kimenni, de senki nem foglalkozik vele es eli eletet ahogy neki eppen jol esik?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#80563) Lauda válasza Stanlee (#80562) üzenetére


Lauda
félisten

a szlovakoknal, hogy mar WC-re is csak SMS-ben kert engedellyel lehet hivatalosan kimenni,

Ez mikor lett bevezetve?

(#80564) Parci válasza Stanlee (#80562) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt mondják, hogy most a brexit-variáns tarolta le őket, de ugye korábban meg a normál variáns. fura. és mellesleg ide linkelődve azt sem értem, hogy ha nálunk (c) by merkely szerint 4 millióan (!) fertőződtek már meg, akkor a cseheknél hányan..?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80565) radi8tor válasza Lauda (#80563) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jajj de komolynak tetszik ma lenni.

⭐ Stella

(#80566) daneel_hu


daneel_hu
addikt

[link]

?
Honnan veszik ezt a 6 hónapot?
Akkor most innentől kezdve 6 havonta oltás?
Mi ezt nem csináljuk, abban biztos vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#80567) Lauda válasza radi8tor (#80565) üzenetére


Lauda
félisten

Szó volt arról, hogy bevezetik ezt az sms kérést, ezért kérdezem, hogy ebből akkor lett is valami?

(#80568) Parci válasza daneel_hu (#80566) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát ez pazar. ha átestél rajta, de nincs teszt, akkor mérjél ellenanyag-szintet.
na, így "nem kötelező" az oltás...........

amúgy ahogy most mutálódik, ha nem is 6 hónap, de évente tuti kéne. :U

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80569) bigdady válasza Parci (#80560) üzenetére


bigdady
nagyúr

Végülis magabiztosságot kell sugározni ja :K (Közben tele a gatya tudom :DDD )

(#80570) bigdady válasza daneel_hu (#80566) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szsrintem nem tudják még és legfeljebb hosszabbítják majd

(#80571) Drizzt válasza daneel_hu (#80566) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Kis tulzassal hasrautesre. Nem tudni meddig vedenek a vakcinak, valami nem teljesen valoszinutlen szamot meg kellett irniuk.

Egyebkent reszedrol a felevente oltassal mi lenne a problema? Inkabb ujra vegigtolnad a multkorit felevente? Lehet vegul e kozott a ketto kozott kell majd donteni.

I am having fun staying poor.

(#80572) andor80 válasza Parci (#80568) üzenetére


andor80
senior tag

Ez a rendelet brutális zsarolás hát én telibe...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#80573) lacafaca válasza Parci (#80568) üzenetére


lacafaca
őstag

már látom lelki szemeim elött az erre "felépülő gazdaságot"...kíváncsian várom az első beárazást :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80574) Parci válasza bigdady (#80569) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, mi elmegyünk egyszer sörözni! :K

ezt a redvadék, gedva-pudva, undorító szart nem érti senki, aki nem csinálta. egy darabig nem félsz tőle, aztán jön az első roham, amikor prednisolon nélkül ott fulladna meg az orrod előtt a saját kisgyereked, és örökre megtanulsz nyugtalanul aludni.

és közben igazából ez nem is egy veszélyes betegség, jellemzően. de számolgass százalékokat, amikor kékül a fiad........

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80575) zilazil válasza daneel_hu (#80566) üzenetére


zilazil
senior tag

Mire lesz ez jó?

(#80576) radi8tor válasza daneel_hu (#80566) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pedig ezt mondják a szakik, hogy innentől rendszeres oltás kell a járvány alacsony szinten tartása miatt.

⭐ Stella

(#80577) Parci válasza radi8tor (#80576) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát most jön pár év pingpong, igen. mivel százmilliók fertőzöttek, jön majd még egy csomó variáns, szép lassan gyengül a régi szurik hatásfoka, jönnek a v1.1 patchek, upgrade-ek, service packek. ez az igazolvány is ezt készíti elő... (mert bármennyire "nem kötelező", semelyik állam nem óhajtja majd finanszírozni, hogy józsibéla nem hisz az oltásban és inkább terjeszti a mutációkat)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80578) daneel_hu válasza Drizzt (#80571) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem szívesen tolnám végig újra a betegséget... de...

Viszont az elképzelhetetlen, hogy 6 havonta oltassam magam és az asszonyt.
Nem tudnak semmit sem az egészről és 6 hónapos meg 4 hónapos számokkal dobálóznak.

Nekem 3 és fél hónapja zajlott le, és úgy tűnik még vastagon van IgG antitest.
Mire fel akkor a 4 hónap??
:)
Mindenesetre **** ****, ehhez mi nem asszisztálunk. :(((
Akkor inkább nem megyünk sehova.

(#80579) bigdady válasza Parci (#80574) üzenetére


bigdady
nagyúr

Rendben :D
Addig nem is gondolja senki amíg melletted nem mondja a gyerek hogy apa nem ka-pok leve-gőt... Na ott maradj szárazon..
Pedig az enyém nem is kruppos csak tavaly az első covid előtt két héttel az orvosok sem tudják mitől befulladt 12 évesen állítólag vírusos kruppot kapott el de ennyi idősen pedig nem kene stb. Kb salvus inhaláció és steroid megoldotta. Ez egy éve volt éppen és ugyanilyen rohadt hideg volt éjszaka közepén kórház... (M5-ön aznap gyalogolt fel valaki a pályára Gyálnál és csapatta el magát utánunk fél órával emlékszem)

[ Szerkesztve ]

(#80580) Stanlee válasza Parci (#80564) üzenetére


Stanlee
őstag

A cseheknel a 7 napos atlag 700, a szlovakoknal 350, Mo-n kb. 150, mig a nemeteknel 65.

Szamomra hihetetlen kulonbsegek. Probalnek keresni olyan cikkeket, amikben ha csak valami forditas erejeig is helyiek szamolnak be kevesbe szubjektiven, hogy a megszoritasok mellett mitol lehet ennyire magas a fertozottszam.

A magyar - nemet kozotti kulonbseget lehet meg azzal magyarazni, hogy a nemeteknel az iskolak, ovodak es boltok tobbsege is zarva van, es ez okoz egy 100-as kulonbseget.

De mitol van tizszer annyi fertozott a cseheknel? A nemet sajto nem ir arrol, hogy mi rosszabb a vedekezesben a cseheknel, mint a nemeteknel, csak annyit, hogy a brexit valtozat terjed, de ez nem lehet az egyetlen magyarazat. Ennyire nem foglalkoznak az emberek a virussal a cseheknel? Mindenki etterembe jar, vagy osszejarnak az emberek?

Persze ha azt nezem, hogy tizszer annyi fertozott mellett csak ketszer annyi van intenziven, mint Nemetorszagban, annyira nem gaz a helyzet (az egeszsegugy biztos a teljesitokepessegenek a maximuman porog a cseheknel).

@Lauda: az sms-t nem tudom, hogy bevezettek-e a szlovakok, de talan 2 hete gondolkoztak rajta. A lenyeg, hogy szigorunak tunik a vedekezes naluk, de a szamokon nem azt latja az ember.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#80582) Z.É.T. válasza Stanlee (#80580) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Cimborám tesója Prágában él, azt mondta, hogy túl sokat "rángatták" az enyhítés-szigorítás rendjét, ezért nem/sem túl szabálykövetőek az emberek, illetve minden enyhítést így kezelnek sokan:

(#80583) Lauda válasza Stanlee (#80580) üzenetére


Lauda
félisten

Oké, én nem olvastam róla, hogy végül ezt bevezették volna.

szigorunak tunik a vedekezes naluk, de a szamokon nem azt latja az ember.

Én azt látom ebből, hogy szigorú védekezés mellett is ilyenek a számok. Ebből logikusan következik, hogy anélkül sokkal durvább állapotok lennének, mivel a kontaktok száma megsokszorozódna.

(#80584) Stanlee válasza Z.É.T. (#80582) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha a szabalyozasra ranezel, nagyjabol ugyanaz van a cseheknel, mint a nemeteknel. A csehek szigorubbak, mint a magyarok, megis mennyivel rosszabbak a napi szamok.

Ertem en, hogy az embereknek tele a hocipoje a folyamatosan valtozo szabalyokkal (Nemetorszagban is), es ezert nem igazan tartjak magukat a csehek a szabalyokhoz de ez nem magyarazat a tizszeres fertozottszamra.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#80585) Drizzt válasza daneel_hu (#80578) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Viszont az elképzelhetetlen, hogy 6 havonta oltassam magam és az asszonyt."
Ez az igazolvány egyelőre szerintem nem egy olyan dolog, aminek bármiféle jelentőséget kell tulajdonítani. Amíg az sincs meg, hogy milyen jogosítvánnyal jár, addig a mellé leírt számokat se kell szerintem komolyan venni.
Viszont ha tudományosan igazolódna, hogy fél évente kellene oltás, akkor is ellene lennétek?
Logisztikailag túl sok kényelmetlenséggel szerintem nem kellene járjon hosszú távon. Simán az egyik adagot az éves munkaalkalmassági vizsgálatba be kellene építeni, a másikat meg szintén meg lehetne értelmesen, minimális kényelmetlenséggel oldani. Nyilván nem a mostani oltáshelyzetből kiindulva, hanem amikor ezekre a kérdésekre már értelmes válaszok lesznek.

A 4 hónapon érződik egy hasraütés, de lehet azért rációt találni benne:
- Az igazolt PCR fertőzésnél ha felteszik, hogy 6 hónap védettséggel számolhatnak, akkor azzal a feltételezéssel is éltek, hogy mire az antitest-tesztet megcsinálja valaki és az pozitív lesz, akkor már legalább pár héttel a fertőzés után van. Így gondolom azt találták ki, hogy feltételezik átlagban két hónappal a gyógyulás után csinálja meg valaki a tesztet, akkor pont 4 hónap után tart ugyanott, mintha még PCR-rel lett volna két hónappal korábban igazolt. Nem azt mondom, hogy ez egy sziklaszilárd magyarázat.

A védettségi igazolványnak szerintem konkrétan pontosan nulla értelme van. Mivel az oltottak is fertőzhetnek tovább, én nem javasolnék semmilyen korlátozás-engedményt a számukra a nem oltottakhoz képest. Addig semmiképp, amíg nem jön el az a pont, hogy bárki besétálhat a helyi háziorvosi rendelőbe, hogy csókolom, oltásért jöttem.

I am having fun staying poor.

(#80586) Stanlee válasza Lauda (#80583) üzenetére


Stanlee
őstag

Gondolod, hogy a magyarok jobban tartjak magukat a kontaktok csokkentesehez, mint a szlovakok vagy a csehek? Ha ez lenne a magyarazat a magasabb fertozesekre, akkor Mo-n is kozel hasonlo, ha nem rosszabb szamoknak kellene lennie, mint a cseheknel, vagy a szlovakoknal.

En sajat tapasztalatom alapjan a lazabb magyar szabalyok tenyleg okozhatjak a kulonbseget a magyar - nemet szamokban, de a tizszeres szorzo nem realis a nemet - cseh kozott.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#80587) daneel_hu válasza Drizzt (#80585) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Viszont ha tudományosan igazolódna, hogy fél évente kellene oltás, akkor is ellene lennétek?
Logisztikailag túl sok kényelmetlenséggel szerintem nem kellene járjon hosszú távon. Simán az egyik adagot az éves munkaalkalmassági vizsgálatba be kellene építeni, a másikat meg szintén meg lehetne értelmesen, minimális kényelmetlenséggel oldani. Nyilván nem a mostani oltáshelyzetből kiindulva, hanem amikor ezekre a kérdésekre már értelmes válaszok lesznek.
A 4 hónapon érződik egy hasraütés, de lehet azért rációt találni benne:
- Az igazolt PCR fertőzésnél ha felteszik, hogy 6 hónap védettséggel számolhatnak, akkor azzal a feltételezéssel is éltek, hogy mire az antitest-tesztet megcsinálja valaki és az pozitív lesz, akkor már legalább pár héttel a fertőzés után van. Így gondolom azt találták ki, hogy feltételezik átlagban két hónappal a gyógyulás után csinálja meg valaki a tesztet, akkor pont 4 hónap után tart ugyanott, mintha még PCR-rel lett volna két hónappal korábban igazolt. Nem azt mondom, hogy ez egy sziklaszilárd magyarázat.

A védettségi igazolványnak szerintem konkrétan pontosan nulla értelme van. Mivel az oltottak is fertőzhetnek tovább, én nem javasolnék semmilyen korlátozás-engedményt a számukra a nem oltottakhoz képest. Addig semmiképp, amíg nem jön el az a pont, hogy bárki besétálhat a helyi háziorvosi rendelőbe, hogy csókolom, oltásért jöttem."

Természetesen nem lennénk ellene, de eddig ennek nem sok megalapozottsága van. (szerintem)

Ha lesz igazolás, akkor legalább lehetne este flangálni. Legalábbis ezt ötletelték ki a napokban. Nekem már ezért megérné. :)

(#80588) Z.É.T. válasza Stanlee (#80584) üzenetére


Z.É.T.
őstag

A cseh járványadatokat nem figyeltem kiemelten, de azt ne feledd, hogy azonos körülmények mellett (ami nyilván nem létezik) is nem csak a szigor mértéke, hanem leginkább az időzítése számít. A legtöbb szigorítást késve rendelték el. Ez a tény és a védekezési hajlandóság lazasága bőven elég.
Illetve - nem tudom, milyen időablakot és melyik számokat nézed - azt se hagyjuk figyelmen kívül, hogy Magyarországhoz képest jóval többet teszteltek/nek.

Nálunk egy rövid időszakban volt a napi tesztszám 25-30 ezer között, jellemzően 20 ezer alatt és magas pozitivitási rátával, náluk meg 15-18 ezer volt a pozitívak száma a csúcsidőszakban. Most meg brexit-variánsoznak ezerrel.
Bármelyik közepesen teljesítő ország "meg tudná csinálni" a számaikat, amelyik most pár hétre elengedné a sztorit. Nem kell jobb példa Portugáliánál...

(#80589) Kékes525


Kékes525
félisten

[Donald Trumpot sokkal jobban megbetegítette a koronavírus, mint ahogy azt elárulták]

"Mielőtt kórházba került tavaly októberben, még az is felvetődött, hogy lélegeztetőgépre kell tenni."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80590) Lauda válasza Stanlee (#80586) üzenetére


Lauda
félisten

Feladom. :)

(#80591) lacafaca válasza Kékes525 (#80589) üzenetére


lacafaca
őstag

oszt látod, mégis legyőzte a vén trottyos pár nap alatt :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80592) Kékes525 válasza lacafaca (#80591) üzenetére


Kékes525
félisten

Ja, a világ legjobb és az egyik legdrágább készítményével, a regeneronnal. Úgy nekem is bakfitty lenne.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80593) lacafaca válasza Kékes525 (#80592) üzenetére


lacafaca
őstag

hé? már te is? :U

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80594) Kékes525 válasza lacafaca (#80593) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha elkapnám... Én még(!) covid mentes vagyok. Lekopogom. :W :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80595) lacafaca válasza Kékes525 (#80594) üzenetére


lacafaca
őstag

elfelejtettem a végéről a vigyorgóst sry ;] :P

amúgy az a világ 8. csodája lenne, ha te elkapnád :DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80596) zilazil válasza daneel_hu (#80587) üzenetére


zilazil
senior tag

Annak hogy este sétálhass vele, nem sok értelme van. Az idei fesztiválszezont szeretnék ilyenformán megmenteni szvsz, aztán ha mindenkinek elérhető lesz az oltás, jönnek a további feloldások.

(#80597) perempe válasza Kékes525 (#80589) üzenetére


perempe
addikt

lehet, hogy beteg se volt.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#80598) Ringman válasza Drizzt (#80555) üzenetére


Ringman
nagyúr

ígértek valamit az oroszok, amit nem tartottak be?
ki gondolta volna!

(#80599) lacafaca válasza perempe (#80597) üzenetére


lacafaca
őstag

na az meg a 9. lenne :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80600) VÁMpír válasza Kékes525 (#80592) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

Amúgy ez a regeneron elérhető Magyarországon fizetős ellátásban?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.