Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#85001) radi8tor válasza Drizzt (#85000) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja azért az eléggé kontraproduktív lenne ha bankok bezárnának.

⭐ Stella

(#85002) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Rendszerszintű technikai problémák miatt ideiglenesen leállították a tömeges oltást

Meglepett volna ha meg tudjuk ugrani...

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#85003) pjen válasza Asbee (#84999) üzenetére


pjen
félisten

Bank müködik online a kapálás nem.

(#85004) Asbee válasza pjen (#85003) üzenetére


Asbee
veterán

Ezen felül még van nem egy fontos szolgáltató, de látom sikerült megragadni a lényeget. Majd az utolsó pillanatban megtudjuk azokkal mi van.

[ Szerkesztve ]

(#85005) catroot válasza Sir Pocok (#85002) üzenetére


catroot
veterán

Természetesen ennek sem lesz felelőse. Ez egy ilyen ország. :)

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#85006) lupus_l válasza Asbee (#85004) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Pont mint egy évvel ezelőtt. Minden csak a közlönyből derül ki, a politikusok csak 1-2 szót odaböfögnek...

(#85007) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Kiváncsi vagyok, hogy képesek lesznek-e napokat ülni ~70k oltóanyagon.

(#85008) Fire/SOUL/CD válasza Sir Pocok (#85002) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Most azonban tömegesen oltanak, és „át kell állni az adatalapú oltásra”, viszont az adatalapú oltásnál „ha az adatok nem stimmelnek, akkor sajnos semmi nem stimmel” – mondta Orbán."
Aham. Miért, eddig nem adatalapú volt az oltás? De.

Meg akkor talán nem ilyen kutyaütő regisztrációs felületet kellett volna kialakítani annó.
Azokat, akik ezt elkövették, páros lábbal kellet volna már régen kirúgni, de úgy, hogy a webfejlesztésben az életben ne kapjanak többet munkát.

Egy teljesen alap képzettségű emberke is tudja, aki csak egy kicsit is konyít a webfejlesztéshez, hogy ez a regisztrációs felület egy közröhej, mert

1. 2 elérhetőségen kívül (email és/vagy telószám(legalább 1 megadás kötelező)) csak a TAJ-t kellett volna megadni, mert az összes többi tök felesleges (név/lakcím), ugyanis a TAJ szám az egy egyedi azonosító (adatbázisokban elsődleges/egyedi kulcsnak nevezik) ami alapján más eü. adatbázisokkal simán összekapcsolható, onnan meg minden egyéb személyes adat kinyerhető és akkor nem fordulhatna elő az, hogy Csipke Józsika nem tudja helyesen beírni a nevét és/vagy lakcímét sem...

2. A regisztrálok gombon klattyintás után, kellene egy megerősítő ablak, amin fel van sorolva, hogy helyesek-e a megadott adatok és csak ezt megerősítve véglegesíthető a regisztráció

3. A megadott elérhetőségek egyikére legalább, a regisztráció érvényességéről ki kellene küldeni értesítést, nem pedig csak egy új lapon odabaxni, hogy sikeresen regisztráltál, még akkor is, ha esetleg meg elbaxtad valamelyik megadandó adatodat.

Bízom benne, hogy ennek az "átvizsgálásnak" nem az lesz a vége, hogy megint reggelhetünk újra(pláne nem ezen az elcseszett felületen) :W

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#85009) Lauda válasza aprokaroka87 (#84997) üzenetére


Lauda
félisten

Bankok nem. Az autószervizekre és gumisokra leszek kíváncsi, azokat sem szabadna bezárni.

(#85010) lacafaca válasza Asbee (#84999) üzenetére


lacafaca
őstag

akkor az obit sem kell kifosztani? :DDD amúgy igenis fontos ez is ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#85011) Digitalis válasza catroot (#85005) üzenetére


Digitalis
senior tag

Dehogynem lesz. Kinevezik államtitkárnak. :D

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#85012) Rage47 válasza Fire/SOUL/CD (#85008) üzenetére


Rage47
veterán

A választási rendszer többszöri lehalása után semmin sem csodálkozom. A konzultációs oldallal is volt valami anno, már nem emlékszem. De teljesen alkalmatlanok erre a feladatra is. :D

(#85013) Fire/SOUL/CD válasza lacafaca (#85010) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Vegyél egy Robot Robi-50-est, aztán miközben káposztázol, okostelóval vezérelheted a kapálógépet. Csak arra ügyelj, hogy a GPS az 1 métert téved, nehogy a Robi feltekerje magára a telekszomszéd kerítését... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#85014) radi8tor válasza Lauda (#85009) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tavaly 1 hónapig voltak bezárva nem? Mi lett az eredménye? Olcsóbb lett a benya, mert nem ültek autóba az emberek.

⭐ Stella

(#85015) Narxis


Narxis
nagyúr

A nyunyókától Orbán oltásán át a mostani lezárásig – videón a koronavírus egy éve [link]

Thanos was right.

(#85016) lacafaca válasza Fire/SOUL/CD (#85013) üzenetére


lacafaca
őstag

politikusban és robotban sosebízz...akkor fog kicsinálni, amikor a hátad mögött áll és mindenben megbízol benne :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#85017) Lauda válasza radi8tor (#85014) üzenetére


Lauda
félisten

Autoszerviz nyitva volt ez biztos.

(#85018) 8th válasza Sir Pocok (#85002) üzenetére


8th
addikt

Ma késő délután viszem anyámat időpontra a kijelölt oltópontra. Merem remélni, hogy nem hiába mert a telefont természetesen senki sem veszi fel, még a kórház portán sem. :W

(#85019) Ringman válasza Sir Pocok (#85002) üzenetére


Ringman
nagyúr

brüsszelt sejtem a háttérben, esetleg soros/gyurcsány.

(#85020) perempe válasza Lauda (#85017) üzenetére


perempe
addikt

a zárók BKV-n közlekednek majd az őket kiszolgálókkal?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#85021) pethYeti válasza 8th (#85018) üzenetére


pethYeti
addikt

Elvileg csak a hétvégi oltás lett lefújva.

(#85022) 8th válasza pethYeti (#85021) üzenetére


8th
addikt

Remélem. Hívogatom őket negyed órája és basszák felvenni a telefont.

(#85023) szaszayanou válasza Fire/SOUL/CD (#85008) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Azt kihagytad, hogy létrehozzanak egy user accountot a vakcinainfo oldalon a polgárnak azért, hogy ha később változik a lakcíme, akkor azt belépés után tudja módosítani, esetleg bejelölni, hogy melyik vakcinát szeretné. Tényleg szánalom amit előadtak, főleg hogy tele van a közigazgatás aktatologatóval. Azt mondta Orbán a rádióban, hogy máshol laknak az emberek, mint az a lakcímkártyájukon van. De akkor minek kérték be a regisztrációkor a lakcímet? Kíváncsi vagyok, hogy a 70 000 ember hány százaléka indul el feleslegesen a hétvégén.

Más: reggel volt asszonypajtás kórházban. Ott találkozott egy rendvédelmissel, aki Sopronból jött el reggel 8-ra Budapestre az oltásért.

[ Szerkesztve ]

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#85024) bohoc71


bohoc71
aktív tag

[link] Nem tudom,hogy mennyire van igazság benne.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#85025) Druss


Druss
aktív tag

Most akkor az egész oltás lefújva? Holnapra kaptam SMS-t. Menjek vagy ne menjek?

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#85026) Rage47 válasza szaszayanou (#85023) üzenetére


Rage47
veterán

Legegyszerűbb az lett volna szerintem, ha összekötik az ügyfélkapuval. Akinek meg nincs, az regisztrálhat ideigleneset, hogy ne kelljen bemenni személyesen regelni accountot.

(#85027) Lauda válasza Druss (#85025) üzenetére


Lauda
félisten

Semmilyen oltás nincs lefújva.

(#85028) Parci válasza Druss (#85025) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

holnapig ez még százszor ki fog derülni, mindenféle módokon :DDD :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#85029) Kaba válasza radi8tor (#85014) üzenetére


Kaba
veterán

Most vélhetően nem lesz olcsóbb a benzin a zárás után sem.Tavaly más volt a helyzet,akkor világszerte minden leállt a légiforgalom és egyéb más is,igy alig volt kereslet.

[ Szerkesztve ]

(#85030) Ringman


Ringman
nagyúr

azzal is előrébb lennénk, ha random 70k ember be lenne oltva, nem is értem miért kellett lefújni az egészet.

(#85031) Narxis válasza Ringman (#85030) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mert sokan nem utaztak volna olyan messzire oltásért vagy nem tudták volna megoldani. Nem jól szervezték az egészet, Orbán az adatbázisra mutogat de én úgy gondolom, hogy nem a háziorvosoknak kell tudni, hogy ki hol lakik hanem az oltásért regisztrált adatbázis alapján egyszerűen a legközelebbi oltópontra kellett volna csak irányítani a delikvenst. Érthetetlen, hogy miért a háziorvosokra mutogat, engem se látott 10 éve a háziorvosom, telefonszámomat se tudja, mert ha bajom volt inkább magánba mentem.

Thanos was right.

(#85032) Drizzt válasza Ringman (#85030) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Egyreszt meg azt hiszik, hogy nincs lefujva, masreszt az eddigiek alapjan sajnos elegge gyanus, hogy amugy kb. gozuk nincs, hogy kiket oltottak be, vagy legalabbis olyan rendszerben van meg az info, amivel nem integraltak, vagy rosszul integraltak. Ezt kijavitani megbizhatoan 1 nap alatt csak verprofikkal menne, akik nagyon jol ismerik az erintett rendszereket. Ha ilyen embereik lennenek, azok mar valoszinuleg korabban kongattak volna a veszharangokat. De annyi ido nincs is ra, mert mondjuk kora delutanig vilagosan kommunikalni is kene, hogy mi lesz, ha mar holnap kene a vegeredmeny szerint oltani. Szoval szerintem akit hazirovos olt Sinopharmmal, az menni fog, aki AZ-re menne, annak meg egy resze fog tudni menni.

I am having fun staying poor.

(#85033) Parci válasza Narxis (#85031) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

orbán mindig fog mutogatni valakire, ahhoz égnek és földnek kéne összeszakadnia, hogy ne így legyen. pedig olyan szépen mondta, hogy "akár egy hétvége alatt beoltunk mindenkit, ennek a föltétei megvannak", olyan ízesen, tájszólásban, a keményen dolgozó kisembereknek tetszően. de ez sem volt elég, pedig kimondta, föltételei.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#85034) szaszayanou válasza Narxis (#85031) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Aki ért hozzá tudja, hogy pár soros scripttel meg lehetett volna oldani, hogy irányítószám alapján mindenkit hozzárendeljenek a hozzá közel eső oltóponthoz. Aztán már csak azt kell biztosítani, hogy legyen elég oltóanyag a helyszínen. De mindig valaki más lesz a felelős, ők sosem. Kíváncsi vagyok, hogy mit csinálnának, ha egy millió vakcina érkezne az országba, és azt kellene felhasználni. Mindeközben talán Romániában online lehet időpontot foglalni/lemondani az oltásra.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#85035) bopeti98 válasza Rage47 (#85026) üzenetére


bopeti98
őstag

Én sem értem miért nem KAÜ-n keresztül ment a regisztráció. Amúgy ha valakinek nincs Ügyfélkapuja, de új típusú személyije van simán tud otthonról regisztrálni.

(#85036) Gsx-rr válasza Soulfly842 (#84970) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ettermek eddig is zarva voltak, vagy most a hazhozszallitas is megszunik?

(#85037) RubbishBin


RubbishBin
senior tag

Na, 1 ember kivételével ma mindannyiunk negatívat tesztelt a múlthét szerdai pozitív után. 3-an nem voltak beoltva a 11-ből, a pozitív közülük került ki. Mindenki végig tünetmentes volt. Van aki egy, van aki két kör Pfizeren van túl. Nem lehet olyan rossz motyó ez az oltás.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#85038) lupus_l válasza Gsx-rr (#85036) üzenetére


lupus_l
aktív tag

A kérdésedre a válasz a mai Magyar közlönyben található, amit még mindig nem tettek elérhetővé :DDD

(#85039) nullpoint


nullpoint
senior tag

Akinek birtokában van a közlöny mai száma az legyen kedves ossza meg velünk fájlmegosztón. :R

A maffia ezt is úgy intézte hogy még nagyobb pánikot keltsenek..... :W .

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#85040) FіkuszKukіsz válasza Narxis (#85031) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Mert egy burokban él és akikkel körül veszi magát azok sincsenek képben. Még mindig abból indul ki, hogy a vannak a körzeti háziorvosok, akik folyamatos kapcsolatban vannak a pacienseikkel. Persze biztos vannak ilyenek is, de pl. én se találkoztam vele kb. 10 éve. Akkor láttam utoljára, mikor a kartonomat átvette egy korábbi orvostól. Azóta felé sem néztem és ő sem keresett. De gondolom a TB-től viszont felveszi utánam a jutalékot. Egyszerűen lehetetlen elérni, mert ha felhívja az ember, akkor nem veszi fel a telefont. Az előzőtől azért jöttem el, mert nála könnyű volt időpontot foglalni, viszont arra még egy-másfél órát nyugodtan rászámolhattam, ennyi ideig kellett ülni a váróban, a sok göthös között. Most úgy vagyok vele, ha gyógyszer kell akkor inkább az üzemorvossal iratom fel, vagy van egy ismerős orvos aki megoldja.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#85041) szaszayanou válasza bopeti98 (#85035) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Országosan még mindig kevesen használnak ügyfélkaput, ezért csak visszavetette volna az oltakozási kedvet. És mivel nyilván csak személyesen lehet felvenni az oltást, és az oltóponton úgyis kérnek személyit, ezért az ügyfélkapuhoz tartozó erős ügyfélazonosítás, vagyis hogy csak személyesen lehet igényelni az ügyfélkaput, az oltás regisztrációnál nem fontos.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#85045) FіkuszKukіsz válasza szaszayanou (#85041) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Tudom Balkán, de mégis gördülékenyebben megtudták csinálni a szerbek. [link]

Romanes eunt domus

(#85046) Kaba válasza Gsx-rr (#85036) üzenetére


Kaba
veterán

Nem szünik meg.

(#85047) Narxis válasza Parci (#85033) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen, többször mondt, hogy ő vállalja a felelősséget de még egyszer sem sikerült neki. Komolytalan ember.

Amúgy gyanítom a hétvégi oltás lemondásáról szóló hírt azért törölték mert estig megpróbálják megoldani, tehát aki regisztrált az figyelje a telefonját lefekvésig mert ha meg tudják oldani akkor szvsz újra kiküldik az sms-eket.

Thanos was right.

(#85048) FіkuszKukіsz válasza Narxis (#85047) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Elmarad [link]

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#85049) ivana válasza Narxis (#85047) üzenetére


ivana
Ármester

Amúgy se értem miért kéne elmaradni, nyilván tömegközlekedéssel problémás 150km, de kocsival nem az. Legalább azt oltsák be aki oda tud menni.

(#85050) Ribobon válasza Narxis (#85047) üzenetére


Ribobon
tag

M1-en néhány perce elismerték, hogy hibáztak :C
a hétvégi Astra Zeneca oltás megszervezésével.
Az oltás most hétvégén elmarad, későbbi időpontról SMS-t küldenek majd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.