Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#87001) Digitalis válasza #20749568 (#86974) üzenetére


Digitalis
senior tag

"igaz, hogy nem mossa el a házad,"
De A házad megmaradt! Eső meg előbb-utóbb megáll. ( káposzta meg különben is szereti az esőt):D

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#87003) szabi__memo válasza radi8tor (#86997) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

volt.
De még ez sem igaz mert nem volt, szigorú szabályok nem voltak csak. Viszont az emberek igenis óvatosak voltak.
Egyébként az hogy tavaly mi történt semmit nem befolyásol a jövőre vonatkoztatva. Viszont szerintem mindent elmond hogy belátták, hogy tovább úgy nem lehet csinálni mint ahogy addig csinálták.
És attól hogy egy ország nem omlik össze magas terhelés mellett sem nem jelenti azt sem hogy a mienk egy gyengétől nem omlik össze, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#87004) Ricardo válasza attiati (#86994) üzenetére


Ricardo
félisten

"A teljes elengedés ugyanúgy teljes lezárásba torkollna? (önként)"

Ha elég ember kidől egy adott szolgáltatásból, akkor az bizony bezár.

Tüttő Kata: Ha még két ember megbetegszik, leállhat a metró

Gondolom jópár cégnél van most ez.

Mi lenne teljes elengedésnél?
Erre gondoltam amikor eazt írtam nem csak az egészségügy omlana össze.

Ugyanúgy zárások lennének, és cégek dölnének be, , mivel egy elengedés esetén ez egy erősen gyorsuló folyamat lenne, ki tudja meddig dölne az a bizonyos dominó, és mivel teljesen megszünne a kontroll, még annyi ráhatásunk sem lenne a folyametra mint amennyi most van.

(#87005) attiati válasza #20749568 (#87000) üzenetére


attiati
veterán

"Tehát ha úgy dönt, hogy nem akar élni, akkor megteheti. És akkor majd nem is sérül a lelkecskéje."

Vagy a te verziód ugyanúgy nyomot hagy a lelkekben, hogy nem tudta megoldani az emberiség a lezárást?

"Tökéletesen mutatja az IKEA múlthete állapota, hogy mennyire is félnek az emberek ettől."

Oké, eleinte nem félnek. Aztán egy R=3+ cuccal jön a para előbb utóbb.

Tegyük fel, hogy a föld lakosságának 2%-a genetikailag képtelen védekezni a korona ellen.
A 98% képes, ha kap alap ellátást.

Viszont teljes elengedés mellett (értsd úgy, hogy van Sziget a fiataloknak) ez az arány megborulhat mondjuk 90-10%ra. Mert nem kap alap ellátást. Ez lett volna az egész kiinduló példálózás lényege.
(Csak a hasamra ütöttem a számokkal. )

[ Szerkesztve ]

(#87006) Parci válasza radi8tor (#86997) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

európa nem csinálta jól. sajnos ezt nem lehet nemzeti szinten kezelni, nem áll meg a határoknál. viszont amíg százmilliós tömegben tud terjedni, lesznek mutációk, ha meg már mindenféle oltott emberek is a mixben vannak, szintén lesznek mutációk, olyanok, amik minél jobban kikerülik a védelmet. :( (és eddig sem volt ügyetlen a cucc, az eredeti sem, a v1.1-es verziók meg határozottan nem)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87007) Elemental


Elemental
addikt

Megjött a védettségi igazolványom :)

(#87010) attiati válasza Ricardo (#87004) üzenetére


attiati
veterán

Igen, emiatt gondolom, hogy Aweriot megoldása csak egy pontig kínál megoldást, azon túl nem. (Engedjük el, legyen tiszta lap)

És csak a problémák egy részére (szabad élet, stb.).
A többire nem.

(#87011) emvy válasza #20749568 (#87008) üzenetére


emvy
nagyúr

> És? Akkor majd azt szépen a lakosság beárazza.

Kepviseleti demokraciaban egyebkent ezt ugy hivjak, hogy a 'kormanyzat bearazza'. Be is arazta.

while (!sleep) sheep++;

(#87012) iguana válasza kkdesign (#86905) üzenetére


iguana
őstag

apám copd-s. ma délután kapott astrazenecát. a háziorvos nem sokat tudott mondani. tegnap hívtak, hogy kérjük vagy nem. mi rögtön igent mondtuk, kértük. én is kaptam. egyelőre egyikünknek sincs semmilyen tünete. az oltás helyét nem érezzük, csak ha pont ott megnyomjuk, akkor érzékeny...de nem nyomkodjuk :)

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#87014) attiati válasza #20749568 (#87008) üzenetére


attiati
veterán

"És? Akkor majd azt szépen a lakosság beárazza"
Ugyanott kötöttünk ki akkor és lezár a társadalom önként (jó esetben).

A nagy kérdés, hogy a társadalom melyik részének van joga beárazni a társadalom maradék részének az életét. Ki van a nyertes és vesztes oldalon. De inkább ne folytassuk.

"Ismételten. És akkor mi van?"

Semmi. Nem érted el a célodat. 10% halott mellett nem lesz sem szabadabb, sem boldogabb élete az emberiségnek.

[ Szerkesztve ]

(#87015) Ricardo válasza Elemental (#87007) üzenetére


Ricardo
félisten

Mennyi időre szól?

(#87017) Ricardo


Ricardo
félisten

Zacher Gábor: Mellnagyobbítás helyett inkább mentsenek életet a magánorvosok

"Zacher Gábor végül azt mondta: elképzelhető, hogy napokon belül eléri a napi kétszáz koronavírusos halálozást Magyarország. Úgy vélte: a magyar egészségügy ezer koronavírusos beteggel tud megbirkózni, akik lélegeztetésre szorulnak. „Ennek a számnak az elérése drámai dolog lenne” – mondta."

Mennyinél jártunk ma reggel 911?

(#87018) Lauda válasza Ricardo (#87017) üzenetére


Lauda
félisten

Igen. Már most is van, ahol gondok akadnak: [link]

(#87020) Elemental válasza Ricardo (#87015) üzenetére


Elemental
addikt

A virus karantén lejárta után hat hó.

(#87021) Ezekiell válasza #20749568 (#87019) üzenetére


Ezekiell
veterán

Miért, a 2. hullámban belgyógyászokat osztottak be lélegeztetőgépek mellé, semmi különbség ez esetben. Szóval bár demagógnak hat, amit mond, sajnos nem (teljesen) az. Bár az lenne...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#87023) Ezekiell válasza #20749568 (#87022) üzenetére


Ezekiell
veterán

Persze, de Zacher bulvárszereplő, olyanokat is mondd, hogy ezt fenntartsa. Mondom ezt úgy, hogy nagyon bírom a faszit amúgy :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#87024) perempe válasza Ricardo (#87017) üzenetére


perempe
addikt

Aki műt, az pénzt keres, aki csak gyógyszerez, az nem, hiába jó orvos.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#87026) Chesterfield válasza iguana (#87012) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Akkor most ti is paráztok kicsit az astrazeneca körüli dolgok miatt.
Én ezekkel akkor szembesültem, amikor kijöttem az oltásról, és felcsaptam a híreket a telefonban.
Még jó, hogy ma szúrták be, holnap nem biztos, hogy boldogan mentem volna AZ-t szúratni.
Mindenesetre elkezdtem az Aspirin Protectet szedni.

(#87027) iguana válasza Chesterfield (#87026) üzenetére


iguana
őstag

hát igen...de jobban paráztuk eddig az oltás hiányában, annak ellenére, hogy amit meg lehetett tenni a saját magunk védelmében azt mind megtettük 1 éve folyamatosan, kérlelhetetlenül. már mániákusan is. saját nyugalmam érdekében felhagytam az AZ körüli hírek olvasásával. (tudom, struccpolitika)
Aspirin Protectet mi is szedjük, meg sok folyadék.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#87028) t72killer válasza #20749568 (#87016) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Oké. Csak abban az esetben megvan a lehetőséged, hogy azt csinálj amit akarsz."

Ha a környék összes jó étterme bezár önként vagy mert a dolgozóit elkapta a kehesség, akkor hiába akarsz, nem tudsz étterembe menni. A svédeknél semmiféle korlátozás nem volt az első hullám alatt, mégis ugyanúgy megszenvedte a gazdaságuk, mint a szomszédaiké.

Uez az iskolákra, hiába tartják őket nyitva erőszakkal, ha a tanarakat elviszi egy körre a kaszás.

Itt egy jó döntést lehetett VOLNA meghozni, még tavaly februárban: 5-6hét kőkemény zárlat, kb Vuhan-i stílusban, utána az EU-határokon hotelkaranténes vasfüggöny. Már tavaly késő tavasszal sziget-fesztiválokat meg focimeccseket lehetett volna rendezni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#87029) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Napló az Astra beadás utáni éjszakáról. 9.50-kor kaptam meg, egész nap semmi, még a szúrás helye sem érezhető. Esetére ízületi fájdalom az egész testen, az oltás helye is fáj, megérkezik a láz igazi fogvacogtató, nurofen szépen lehúzza. Egsze éjjel izzadás, reggel mint akit össze verték érzés, láz nincs, de semmire nem vagyok alkalmas..

(#87030) ubyegon2 válasza #20749568 (#87022) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Így kell ezt, kihasználja a covid hullámot, pár meghökkentőt benyög még a következő időszakban, aztán egyszer csak egy jellemző benyögést visszahalljuk majd a következő könyvének promójaként! Szimpi. Amúgy mindegy milyen porfészek kórházában dolgozik éppen, mindig ő mondja meg a tutit! :K Kicsit dögkeselyűs, de ilyen a világ.

Ja és ne tűnj el napokra, mert látható a mostani felpezsgésen is, hogy a népeknek ez kell! Valami elnevezés kéne erre, dögkeselyő style mondjuk vagy valami hasonló! Most már Parci is jobban ráér, szóval tegyük a dolgunkat rendesen. ;]

Most meg 600ezrenolvassákatopikot Professzum kolléga is eltűnt, persze biztosan van mit tudoműnyoskodni a másik 2 topikban is! Azokat sajna nem mindenki olvassa, nekem legalábbis az már nagyon mélykeselyűs.

[ Szerkesztve ]

(#87031) bigdady válasza Nagymelák (#87029) üzenetére


bigdady
nagyúr

Láz mit jelent? 38,3-ig hőemelkedés. Fél nap is eltűnik.

[ Szerkesztve ]

(#87032) Nagymelák válasza bigdady (#87031) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

39 fok a nurofen 37,4-re húzta vissza utána csak az izzadás maradt, meg a kegyetlen ízületi fájdalom.

(#87033) ubyegon2 válasza Parci (#86832) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

elég kemény vagyok már, pár fórumozót megkeresek majd

Jelenleg úgy néz ki a helyzet, hogy Germanyban kellene kezdeni! :D (söröztök egy jót legalább)

Amúgy jót nevetek mindig, mikor IT vonalról valaki kipróbálja a fizikai munkát picit és mindjárt Swartzinak érzi magát! ;]

[ Szerkesztve ]

(#87034) Parci válasza ubyegon2 (#87033) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Amúgy jót nevetek mindig, mikor IT vonalról valaki kipróbálja a fizikai munkát picit és mindjárt Swartzinak érzi magát! ;]"

:DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87035) iguana válasza Nagymelák (#87029) üzenetére


iguana
őstag

Mi tegnap délután kaptuk meg. Apámnak abszolút semmi panasz, nálam enyhén érezhető az oltás helye, mintha elfeküdtem volna. Mindketten jól aludtunk, jó a közérzetünk is. Remélem így is marad.
Neked kitartást, pihenést.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#87036) lacos001


lacos001
senior tag

........."Nemzethalál szinten a 15.000 valóban nem fenyegető rém. Azoknak egyéni tragédia, a családoknak, az embereknek akik ebben meghaltak.
Nem egy magas szám."
.........
Idézve egy beszélgetésből. Teljesen jó volt.

Párszor már linkeltétek és isszátok szavait egy páran, vagy rengetegen.. aki ezeket kimondta.
A másik kettőben is

Rugózzatok a halottak számán, meg egyéb dolgokon.
Magasabb szinteken még kevésbé érdekes ez a szám...

Kifolyt a szemem mire a tegnapi hszzuhatagot elolvastam. :D

(#87037) Parci válasza Chesterfield (#87026) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

disclaimer: érzékeny lelkűek most forduljanak el egy pillanatra

szerintem fölösleges az aspirin, de ha már szeditek, figyeljetek oda, hogy ne üssétek szét a gyomrotokat! ha picit is elkezd fájni, elfér mellé a quamatel mini.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87038) Kékes525 válasza Ezekiell (#86999) üzenetére


Kékes525
félisten

"Ha elhiszed amit írsz, akkor 0 fogalmad van a témáról. Ha nem hiszed, akkor trollkodsz. Melyik?"

Nála mindkettő egyidejűleg fennáll. Olyan mint a Schrödinger macskája.:D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#87039) Lauda válasza Motion_Blur (#86779) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, szinte, az üzletek nagy része zárva.

Saját tapasztalat: interspar centerben - kik, pepco, deichmann, 2 kínai, maszkos kütyüs bolt, ajándékbolt, fodrász, body bulider-es bolt, könyvesbolt, c+c zárva. Csakis az interspar üzlet, a lottózó, kebabos, kutyás bolt van nyitva, tök sötét az egész.

Városban szinte minden zárva, csak a mezőgazdasági üzletek, virágüzlet ami magokat is árul, szatmári, egyéb szerelvény és csavaros üzlet, autósboltok, benzinkút, szervizek vannak nyitva. Minden más zárva.

Családból ahova járnak fodrász, műkörmös egyik sem fogad embereket zárt ajó mögött sem.

[ Szerkesztve ]

(#87040) S e t h


S e t h
nagyúr

Erős fenntartásokkal kezelt és lényegében még el nem döntött hétvégi születésnapi összeröffenés vonatkozásában a google kereső megannyi segítséget ad, hogy oltás után lehet-e alkoholt fogyasztani, de természetesen arról nem találtam semmit - lehet az én balfékségem - hogy sportolhatok-e és ha nem akkor majd mikor legkorábban.
Nem nagyon irigyeltem az oltóponton lévő eü. személyzetet, mert nem sűrűn találkozhatnak ilyen kérdéssel, de lényegében kaptam választ, csak még próbálom feldolgozni.
Első doki:
- ne sportoljon 5 napig és utána telefonáljon( kinek, hová, miért???)
Második doki
- úgy fog fájni a karja, hogy nem lesz kedve sportolni.
Én - de amúgy bringázhatok?
Doki- azt igen.
Szóval úgy néz ki, hogy az ittas kerékpározás oké lehet, de most inkább fekszem vissza, mert fáj a vállam és mintha nem aludtam volna semmi. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#87041) kisninja


kisninja
őstag

Nincs itt semmi vírus... Gulyás:... jövő heten döntenek, hogy fel lehet e oldani a korlátozásokat. Most ez megy a rádióban. :W

[ Szerkesztve ]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#87042) Parci válasza S e t h (#87040) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs ilyen megkötés szerintem, ha "kigyógyultál" az oltásból, utána mehet minden. addig érdemes takarékon lenni, ne akkor nyalj be egy akármit, mert kiütöd magad.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87043) Kékes525 válasza kisninja (#87041) üzenetére


Kékes525
félisten

Trollkodnak. Nagy lehet a Fidesz kemény magjának a nyomás a feloldás miatt. Ha megteszik, akkor...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#87044) pjen válasza S e t h (#87040) üzenetére


pjen
félisten

Milyent kaptál?Nálam semmi panasz, igaz ittam rá sört, hogy hamarabb elkeveredjen bennem.

(#87045) Kékes525 válasza S e t h (#87040) üzenetére


Kékes525
félisten

Én a harmadik napon kezdtem el ismételten intenzívebben gyalogolni. Nálam első nap este erős fáradság volt és az oltás helyén 5 napig kisebb izomfájdalom mozgásra, spontán nem és viszketés volt a kínaitól.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#87046) Lauda válasza kisninja (#87041) üzenetére


Lauda
félisten

Ebben mondjuk semmi rossz nincs. Nem mondja, hogy feloldják. Szerintem amúgy az elkövetkezendő 1-2 hónapot így éljük, mármint fennmarad a zárás.

(#87047) Parci válasza Lauda (#87046) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt nem értem egyébként, hogy nem légüres térben vagyunk, csomó ország megfutotta már a köreit az angol variánssal, lehet tudni, hogy mi történt -- nyilván nálunk is ez fog, nincs bcg, turulvér, ufó.

(igazi kreténség lenne az oltási kampány közepén (elején) rányitni a lakosságra)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87048) Lauda válasza Parci (#87047) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem is. Gondolom csak fenntartják egyrészt a látszatot, hogy foglalkoznak a dologgal, másrészt próbálják tartani a lelket azokban, akiknek most be kellett zárni és persze a lakosságban úgy általában.

(#87049) radi8tor válasza Parci (#87047) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyorsan felejt a nép. Tavaly is pont ez volt a narratíva: 2 hetes időtartamra mondták meg, hogy mi lesz.

⭐ Stella

(#87050) Parci válasza radi8tor (#87049) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van, aztán május végén ébredtünk

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.