Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#83002) csƵ válasza Soulfly842 (#82996) üzenetére


csƵ
őstag

Ez a kép benne lesz a történelemkönyveben az utolsó oldalon a vicces résznél.

(#83003) Z.É.T. válasza #20749568 (#83001) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nyilván azzal az épületes baromsággal nem értek egyet, hogy lópikula, a többivel igen.

(#83004) Parci válasza Z.É.T. (#83000) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt fogjuk csinálni, amit az emberek mindig csináltak, amikor jött egy komoly járvány: qrva sokan meghalunk

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83005) Parci válasza Z.É.T. (#83003) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem sem lópikula, de Aweriot úgy szokta érteni, hogy a pestis az járvány, ami meg annál ennyivel barátságosabb, az lópikula. a pestishez képest tényleg az, ahhoz képest, mint amihez szokva vagyunk, durva, és még nagyon nem tudjuk ám, hogy mi lesz a "vége". szép lassan csinál 2-3 egyre durvább mutációt, oszt már nem lópikula.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83006) andor80 válasza #20749568 (#82999) üzenetére


andor80
senior tag

Vagy ellenkezője....És a te fajta gondolkodás modján foguk szörnyülközve szánakozni.Ki tudja mit hoz az élet .

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#83008) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

(#83009) Z.É.T. válasza #20749568 (#83007) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nézd, szerintem ez hülyeség és ha valaki ezt egy év után még mindig így gondolja, az szűklátókörű, korlátolt.
Engedjük el, nem fogjuk egymást meggyőzni.
A politikusok idióták, de szerencsére ENNYIRE azért nem.

[ Szerkesztve ]

(#83011) Parci válasza #20749568 (#83007) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg hülyeség, amit ebben a topikban szabad

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83012) Parci válasza #20749568 (#83010) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem fogok köröket futni ;)

viszont ezen a grafikonon is milyen szépen látszik, hogy a faszik 80 fölött már eleve kevésbé reprezentálják a korosztályt, mert hogy "nincsenek"

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83013) Lauda válasza Parci (#83011) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem a mértéktelen trollkodása, amit a véleményének kifejtése mögé rejt, már bőségesen kimerítette az alapelvek III./10./7. és 8. pontját.

Ez is csak egy vélemény volt.

----------------------------------------------------

Nyilvánosságra hozzák a vakcinaszerződéseket?
Most is közérdekű adatnak minősülnek ezek, és a kormány az ezzel kapcsolatos szerződéseket nyilvánosságra fogja hozni. Ha valami ezekből kimarad, az üzleti titok. :DDD

Magáncégek beszerezhetnek-e oltóanyagot?
A magyar államnak van joga beszerezni oltóanyagot, így nem fognak ilyen engedélyt kiadni magáncégeknek.

Ezzel akkor kampó is a fizetős oltásoknak.

[ Szerkesztve ]

(#83015) Floyd80


Floyd80
addikt

Heti első oltottak száma: 62.538

hétfő: 7.922
kedd: 3.639
szerda: 13.908
csütörtök: 37.069

Koronamonitor (atlo.team)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#83016) Asbee válasza radi8tor (#82992) üzenetére


Asbee
veterán

Ez már tényleg vicc kategória, bizonyos részei a korlátozásoknak. Látszik is mennyit érnek. Az iskolában nyugodtan terjedhet, kamu leigazolásokkal sportok, fitness, stb mehet. Üzletekben egymás hegyén hátán lenni az is okés. De 8 ra legyünk otthon, az utcán hordjam a maszkot, a vendéglátóipart pedig kivégeztük. Látszik is milyen szépen megfogtuk a járványt.

(#83017) Nazo válasza #20749568 (#83010) üzenetére


Nazo
tag

"Értem én, hogy túlterhelődik az EÜ meg az összes egyéb siralmat, de akkor is hülyeség. "
Erről ez jutott eszembe: "Értem, hogy gőzgép, de mi hajtja?" :W

(#83019) Parci válasza #20749568 (#83014) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kezd unalmas lenni... :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83020) Lauda válasza Nazo (#83017) üzenetére


Lauda
félisten

Nyilván attól terhelődik túl az eü, mert lópikula a járvány. :DDD

(#83021) Parci válasza Asbee (#83016) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát igen. az a helyzet, hogy ha nem zárjuk be az isiovit, akkor elég szépen átmegy ez a lakosságon most. persze nincs mozgástér bezárni, tudom. járványügyi szempontból viszont most nagyon azt kéne, zárni, oltani, aztán lehet nyitni sokkal jobban.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83023) Asbee válasza Parci (#83021) üzenetére


Asbee
veterán

Pedig szépen indul be sulikban. Családok dőlnek már ki.

(#83024) gergo5991


gergo5991
őstag

Bocs hogy igy teszembe a kepet, telorol vagyok. Az elso csik jelzi a negativat, a masodik csik az antitestet hogy van-e vagy sem, csakhogy az antitest gondolom a kovi esetben nincs jelen, bar felig halvanyan latszik a csik, ti mit mondtok?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#83025) Floyd80 válasza bigdady (#82991) üzenetére


Floyd80
addikt

Jelöljük meg az utolsót drága Vágó úr, DÉ!

Baján is tömegesen várakoztak az idősek az oltóponton | 168.hu

Baján is pont úgy megy a tömegoltás, ahogyan a szarvasmarhákat és a birkákat szoktuk oltani Összeterelik őket, majd egy szűk folyosón átterelve oltják be őket. A Bácskai Horizont oldal számolt be arról, hogy szombat délelőttre 400, 70 év feletti embernek adtak időpontot. Volt, aki két órát is várt a 3-4 fokos hidegben. Ennél nagyobb baj, hogy a beszámoló szerint odabent sem volt esély a szűk légterű helységben a fél méter tartására sem.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#83026) Nimda válasza Lauda (#82977) üzenetére


Nimda
addikt

Statisztikailag biztosan azt mutatták ki, hogy van értelme. No meg ez a "szokás" ilyenkor ezt kell tenni. Mindegy, hogy hatásos vagy sem. Az esetszámok emelkednek, kíváncsi leszek mikor jönnek rá, hogy ez így nem okés intézkedések.

(#83027) Asbee válasza gergo5991 (#83024) üzenetére


Asbee
veterán

Ez milyen teszt? A C az kontroll, hogy jó a teszt. G az antitest lesz. Ha halvány teljes vonal van ott az már elfogadható.

[ Szerkesztve ]

(#83028) Lauda válasza Floyd80 (#83025) üzenetére


Lauda
félisten

Brutál. No komment. :W

(#83029) gergo5991 válasza Asbee (#83027) üzenetére


gergo5991
őstag

Fel ora utan keszult a kep nem valtozott semmit.
[link] ez az a teszt, 97,5% pontossagu certifiikalt

(#83030) Ezekiell válasza #20749568 (#83022) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az az unalmas, hogy ezt a kört kb 100szor futotta meg az egész topik, és 101-jére se lesz más kifutása, akkor meg minek?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#83032) Z.É.T. válasza #20749568 (#83031) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Szerintem azért, mert a vesszőparipád minimum a második hullám(okk)al elsöprődött, a felvetések okafogyottá váltak, míg ezek a másik, szintén unalmas körök napi aktualitásúak.
(az ideológiai alapú nézőpontok csattogtatása is ilyen unalmas szvsz)

(#83033) bigdady válasza #20749568 (#83031) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ugyanez a megoszlása itthon is kb az életkor szerinti kimutatásnak. Ezért kéne azokat korlátozni akik veszélyeztetettek. És EÜ-re költeni, hogy ne legyen szűk keresztmetszet aztán hajrá. Örökké nem lehet csinálni ebben egyetértek.

Egyébként ez a laza topik semmiről nem szól csak mindenki meg akarja győzni a másikat, de nem megy. De akkor is újra megpróbálja mindenki :DDD

[ Szerkesztve ]

(#83034) Ezekiell válasza #20749568 (#83031) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mert a te felvetésed semmi mást nem csinál, mint flameet generál. De tényleg, szó szerint, semmi mást nem csinál. Semmi más kifutása nem lehet, mint a flame. Soha nem volt más kifutása, most se lesz más kifutása. Mindenki érti az álláspontodat, hogy az idősek így jártak, meg aki belehal így járt, ez nem is annyira súlyos cucc hogy indokolja az intézkedéseket, dögöljön meg mindneki nyugodtan le vannak szarva. Tényleg értjük, el is fogadjuk hogy ezen a véleményen vagy, de egyrészt ezt már hallottuk ezerszer, és ezeregyedjére se lesz kisebb böszmeség, másrészt 0 darab érvet vagy hajlandó megfontolni ("Értem én, hogy túlterhelődik az EÜ meg az összes egyéb siralmat, de akkor is hülyeség" - ejpasztmek, ha tényleg értenéd, akkor nem írnál le ilyen ostobaságot), és ennek semmi, de semmi értelme. De 0.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#83035) Asbee válasza gergo5991 (#83029) üzenetére


Asbee
veterán

Ott a leírás alatta.

(#83037) gergo5991 válasza Asbee (#83035) üzenetére


gergo5991
őstag

Igen elolvastam, csak hat a G csik nem olyan eros mint a C. A leirasban pedig ugyan olyannak kene lenni, nem csak halvanyan ezert nem vagyok biztos benne

[ Szerkesztve ]

(#83038) Z.É.T. válasza bigdady (#83033) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ez az álláspont akkor lenne valid, ha nem arról értekezne az orvosok, biológusok, immunológusok, epidemiológusok, virológusok többsége, hogy nem lehet tudni, ki és miért lesz súlyos, életveszélyesen megbetegedő, míg mások meg nem. Vannak már tippek mutatóba (elsősorban genetikai és vírusdózis alapon), de mire erre tuti válaszok lesznek, már (remélhetőleg) túl leszünk a járvány veszélyes szakaszán.
A szívklinika vezetője mondta a minap, hogy náluk jelenleg az ambuláns esetek ~fele a post-covidosok köréből kerül hozzájuk.
Magamat nem szívesen ismétlem, mert már én is unom, de nálunk a 11 halottból talán 3 fő, akit veszélyeztetett korú/állapotúnak mondanátok.
A longosokat már nem is írom le, mert nem akarom a topik(ok) hangulatát rontani, de ismét van kettő 20 év alatti nálunk, egyiküknél ezen a héten akadályozta meg a szülő az öngyilkosságot.

Szóval, jól hangzik, de sajnos kivitelezhetetlen és működésképtelen az ötlet.

(#83039) t72killer válasza Soulfly842 (#82937) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A pfizer és a kínai vajon ténylegesen milyen hatékonyságú a D-Afrikai ellen? Az AZ ugyanazokat a tüskefehérjéket juttatja a szervezetbe, akkor hogy lehet komoly különbség :F?

#83038: "A longosokat már nem is írom le, mert nem akarom a topik(ok) hangulatát rontani, de ismét van kettő 20 év alatti nálunk, egyiküknél ezen a héten akadályozta meg a szülő az öngyilkosságot."
Lyally... Azzal, hogy ennyire elbaltázták egy évvel ezelőtt a járványvédelmet, bizony elég szokatlan halálozási módok gyarapodnak sajnos :(

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#83040) mozso válasza Parci (#83021) üzenetére


mozso
senior tag

Déjà vu:
2020. március, csak most valóban megkaptuk a járványt

(#83041) lacafaca válasza Parci (#83019) üzenetére


lacafaca
őstag

látom elfogyott... :DDD (mámamá nem is fogok írni :N )

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#83042) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Na Sváby András bevállalta a kínait, hasonló okokból, ami miatt én is befogom ha nem lesz más.

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#83043) bigdady válasza t72killer (#83039) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nagyon jó kérdés

(#83044) Lauda válasza Ezekiell (#83034) üzenetére


Lauda
félisten

Ennyi. Jól összefoglaltad.

[ Szerkesztve ]

(#83045) Csatravi válasza Floyd80 (#83025) üzenetére


Csatravi
senior tag

És ehhez tegyük hozzá Gulyás Gergely mai mondatát.

"Hétvégén egymillió embert tudna beoltani az ország, de ehhez sajnos most nincs elegendő vakcina - mondta kérdésre Gulyás."

Erre már a véleményemet nem írhatom ide mert finoman nem tudom megfogalmazni .

Hogy a Pfizer vakcinával kiket kellene és ennek ellenére kiket is oltanak az meg már botrányos. Már nem az elsőt hallom, hogy komoly bajokkal rendelkező idős embereket a kínai vakcinára sorolnak be eközben Pfizer vakcinára meg olyat is akinél nincs elfogatható érv se a kora se az állapota miatt.
Agyament ami most az oltásokkal történik.

(#83046) Lauda válasza Csatravi (#83045) üzenetére


Lauda
félisten

A pfizerrel oltják az élsportolókat, a kínaival a 70 éves krónikus beteget. Amúgy minden oké. :F

(#83047) Chesterfield válasza Lauda (#83046) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Igen a k. anyjukat. Ha szabad ilyet mondanom.

(#83049) csƵ válasza Lauda (#83046) üzenetére


csƵ
őstag

Az élsportolók mindig is külön bánásmódban részesültek és mindig is így fog maradni.
Úgy gondolod, hogy ők egyébként mezei háziorvoshoz járnak, amelyik körzethez tartoznak?
Eddig nem zavar az ilyesmi, ugye?

(#83050) Asbee válasza Lauda (#83046) üzenetére


Asbee
veterán

Elhiszem hogy megrögzött Kínai oltásellenes vagy, amire azt is mondom elfogadom. De még mindig nem kötelező elfogadni ezt az oltást. Várja akkor ki amikor lesz új háziorvosnál pfizer, és ha nem egy köcsög az orvos úgyis ottlesz a listában és már kapja is. Addig meg megkapja olyan akinek megfelel. Úgy beszéltek mintha hegyekben állnának a nyugati vakcinák mégis a Kínait kötelező lenne beadatni. Szerinted mivel oltson a háziorvos ha éppen 50-50 adag Kínai jön? Levegővel? Kicsit képben kéne már lenni, hogy megy az oltás menete. Igen vannak visszaélések, vannak kivételezések, de amit itt előadták az már röhej.
Az élsportolókra fújás is már rohadt unalmas. Képzeld van aki életjáradékot kap, a 70 éves krónikus meg nem. Na most mi lesz....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.