Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81601) lacafaca válasza Parci (#81597) üzenetére


lacafaca
őstag

ééén...csak a szokásos, ezen még meglepődsz?

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81602) Ringman válasza Sir Pocok (#81598) üzenetére


Ringman
nagyúr

akkor miről is konzultálunk épp?

(#81603) Sir Pocok válasza Ringman (#81602) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Gyakorlatilag esélytelen a nyitás. Ennek a konzultációnak csak politikai értelembe vett veszteség lesz a vége semmi más. Mert ha mindenki asszondja, hogy nyissunk de ez a járványadatok és a korházi leterheltség fényében esélytelen akkor V. lesz a közellenség.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#81604) Rive válasza Narxis (#81589) üzenetére


Rive
veterán

...én így nem tudok élni, hogy rettegjek valami miatt folyamatosan...decemberben cseréltem maszkot mert a tavasz óta hordottnak már szaga lett. :D

Ízlések és pofonok. De én pl. nem azért cserélek naponta zoknit, alsóneműt mer' különösebben rettegnék...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#81605) csƵ válasza Sir Pocok (#81603) üzenetére


csƵ
őstag

Ennek sose lesz vége, nem tűnt eddig fel? Tavaly azzal altattak minket, hogy 2021-ben megoldódik minden, mert itt a vakcina. Erre tovább akarnak minket korlátozni, meg szóba se jöhet a nyitás?
Mikor fogunk nyitni? Ez a rohadt vírus nem fog eltűnni, hiába itt a vakcina, hiába korlátozol 4 hónapja, hiába tesztelsz.

(#81606) Rive válasza t72killer (#81599) üzenetére


Rive
veterán

Nem túl egyértelmű a cikk. A braziloknál volt valami cucc, ami ~ egy angol + délafrikai kombó.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#81607) Sir Pocok válasza csƵ (#81605) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Gyakorlatilag ha nem tud a vakcinafejlesztés ezzel lépést tartani akkor egen........ :(((

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#81608) csƵ válasza Sir Pocok (#81607) üzenetére


csƵ
őstag

És akkor mi lesz? Magától nem fog eltűnni a vírus. Életünk végéig nem fogjuk ezt játszani.

(#81609) Sir Pocok válasza csƵ (#81608) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Az a baj, hogy ez innentől kezdve egy erkölcsi kérdés, amihez kevesek vagyunk....

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#81611) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Üdv

Vannak itt olyanok, akik már kaptak astrazenecát?

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#81612) Sir Pocok válasza #20749568 (#81610) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Az nem politikai kérdés, hogy van-e kapacitás az egészségügyben van sem.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#81613) csƵ válasza Sir Pocok (#81612) üzenetére


csƵ
őstag

Kapacitás az van, úgy könnyű kifulladni, ha a járványra hivatkozva lezárod a kórház 3/4-ét.

(#81614) Avicularia válasza Tiédetis (#81611) üzenetére


Avicularia
veterán

Ja, nejem kapta kedden délelőtt az elsőt. Aznap délutánra betyárosan sz@rul lett és tegnap még rosszabb volt délelőtt. Délutánra jobban lett, ma már nincs baja, tudott menni dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#81615) Parci válasza #20749568 (#81588) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt is megfutod újra és újra. azt gondolom, hogy amit összességében vázolsz, az egy lehetséges forgatókönyv, van rá esély, és nem vidám. de azt is gondolom, hogy vagy te, vagy azok, akik nem félnek ezektől ennyire, tévedni fognak -- és szerintem te.

a gyerekek biztos, hogy szívnak ezzel, kihatással lesz rájuk, hogy mennyire és meddig, nem tudjuk. már csak azért sem, mert nem homogén az egész, más egy nehéz sorsú szabolcsi kiskamasz sorsa a témában (is), más a bp-i értelmiségi középiskolásé stb. a héten nálunk is online oktatás megy, jópofa, de nyilván nem lehet rendesen haladni, ráadásul utána a bazinagy anyagot ugyanúgy meg kell csinálni, miközben segíteni kell a nagyobbiknak, lekötni külön a kisebbiket stb. szóval még nálunk is horror, pedig csak elsős, nincs óriási tétje, és szerencsére egy félév lement megszakítás nélkül, tehát beleszokott már az egészbe, sokat írt, olvasgat, számol.

de azért a gyerekek regenerálódási képessége is a legnagyobb. ha nem évekig szórakozunk ezzel, utolérhetik magukat. szerintem picit alulbecsülöd őket.

majd az idő eldönti, hogy a végén hogy néz ki az egész. ha megnyomorítottuk a gyerekeinket és eladtuk a szabadságunkat, akkor tényleg teljesen elkúrtuk, de ennyire sötéten tényleg csak/elsősorban te látod ezt itt. aki meg nem így látja, nyilván nem is fél tőle ennyire (mások meg a vírussal vannak így, ilyen ez)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81616) Parci válasza csƵ (#81605) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:U

az "itt van a vakcina" mit jelent? hogy négyen már látták? térjünk vissza rá, ha beoltottak több millió embert. miért ne lehetne nyitni akkor? hidd el, hogy viktor tűkön ül, hogy nyisson, mondta is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81619) lacafaca válasza Parci (#81616) üzenetére


lacafaca
őstag

ménemásó...itt lebzselsz a munka meg kinn áll :U

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81620) Z.É.T. válasza Tiédetis (#81611) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Közvetlen családtag ér?
Helyi fájdalom, semmi más. Egyetlen szabadnapot sem vett ki. (fizikai meló)

(#81621) Sir Pocok válasza #20749568 (#81617) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Hosszú távon politikai kérdés, de rövid távon nem az.

Azzal nem tudsz mit csinálni, hogy fix kapacitás van. Nem nőnek ki a kórházak a semmiből.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#81622) radi8tor válasza Sir Pocok (#81621) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez is csak politika, arra lenne pénz amire csak akarnak.
Szerinted mennyi idő alatt találnának 1000 embert egy karanténkórházba ha meglebegtetnek egy 21. századi bért mellé?
Tegnapra.

⭐ Stella

(#81623) Lauda


Lauda
félisten

Úgy ígér március végére oltást egy magáncég, hogy a kormány szerint még egyetlen vakcinát sem szereztek be

A „legoptimistább forgatókönyv szerint” akár már március végén is elkezdheti oltani koronavírus elleni vakcinával a pénzért regisztrálókat a Nemzetközi Oltóközpont. Ezt írta legalábbis a cég a Telexnek, és ilyen levelet küldött ki az előjegyzőinek is.
Hogy milyen vakcinával fog oltani, vagy mennyit fog ezekből beszerezni és honnan, azt még nem lehet tudni.

(#81625) Lauda válasza radi8tor (#81622) üzenetére


Lauda
félisten

Szerinted mennyi idő alatt találnának 1000 embert

10 ezret is találnak egy óra alatt, kérdés mihez értenek.

(#81626) radi8tor válasza Lauda (#81625) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Összetolni a konténereket. :D

⭐ Stella

(#81627) Coyot válasza radi8tor (#81622) üzenetére


Coyot
őstag

Tegnapra nem lesz kitanított főleg nem tapasztalt orvos és nővér gárdád. Embered lenne, csak az semmire nem lenne jó. Évek mire az EÜ-t gatyába rázod. Abban viszont igazad van hogy akarni is kéne és ehhez pénzt is kéne beletenni - ezt viszont akár el is lehetne kezdeni.

Má' nem

(#81628) forumpista válasza Sir Pocok (#81612) üzenetére


forumpista
tag

"Az nem politikai kérdés, hogy van-e kapacitás az egészségügyben van sem."

A magyar eü 20 éve az összeomlás határán működik (bármilyen komolyabb műtétre éves előjegyzés, enyhébbre fél éves, banálisra "csak" pár hónap, háziorvos most már csak 3 falunként egy stb), mondhatjuk az a de facto hogy nem látnak el és ehhez már mindenki így szokott hozzá.
Ehhez képest, ez senkit sem érdekelt eddig sem meg ezután sem.

Szóval az eü kapacitás nem oszt nem szoroz, csak eddig nem volt index címlapon.

Megint máshogy, ha 160 ezer ember halna meg az országban évente, az kit zavarna? Most 130 ezer hal meg, az sem zavar. Pedig lehetne az 70 ezer is. Majd megszokod.

(#81629) csƵ


csƵ
őstag

Na már van cseh variáns is!

HOL A MIENK?!! Én magyar vírust akarok.

[ Szerkesztve ]

(#81630) Reggie0 válasza Lauda (#81623) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, amikor az allam ellopta toluk az influenza elleni oltast, akkor visszaadtak a penzt.

(#81631) t72killer válasza Parci (#81615) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"de azért a gyerekek regenerálódási képessége is a legnagyobb. ha nem évekig szórakozunk ezzel, utolérhetik magukat. szerintem picit alulbecsülöd őket."

Ez egy nagyon összetett történet, és nem csak a fizikumról van szó, hanem a lélekről is. Beadnád pl az 1évest egy láncdohányos "bébiszitter" rokon mellé, aki a picurral egy légtérben füstölne el napi 1 dobozt, minimális szellőztetéssel? A gyerek tüdeje 2-3év alatt fullra kitisztulna, de biztos, hogy minden annyira rendben lenne, mintha ezt a Mengelésdit nem játszották volna el vele? Mennyit marad le? kívánni fogja-e a nikotint később? Stb-stb. És ez minden más behatással megvan. Valóban, gyorsabban gyógyulnak a sebek, stb, de ez nem minden.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#81632) Sir Pocok válasza radi8tor (#81622) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Megmondom a magyar egészségügy ismeretében: 0 idő alatt. Az én környékemen 4-5 falunak nincs háziorvosa, hetente 1X jár egy doki 50 km-ről.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#81633) Lauda válasza Reggie0 (#81630) üzenetére


Lauda
félisten

Vannak érdekességek:

Az előfoglalás (azaz előleg) díja 5000 Ft. Az előleg a számlán levonásra kerül majd az első oltás díjából.

A cég azt állítja, hogy bár nem számítja bele az előre befizetett ötezer forintot sem az oltóanyag, sem a vakcina beadásának árába,

Már augusztusban elkezdték "szedni" az előfoglalási díjakat úgy, hogy egész biztosan fingjuk sem lehetett arról, hogy lesz-e vakcina és ha igen, mikor lesz. Még most sem tudnak mondani konkrétumot, csak a hitegetés megy.

Nekem van egy olyan érzésem. hogy az előfoglalás díja sosem kerül jóváírásra, illetve más címeken fog náluk maradni. Szerintem ez a cég visszaélt az emberi naivitással és a nagy semmiért bezsebelt egy jó rakás pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#81634) Ringman válasza Lauda (#81623) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha beszereznének, akkor vsz. lefoglalnák a készletet (vö fürkész&portyázó 2.0)

(#81635) envagyok


envagyok
veterán

Nem tudom miért ácsingózunk egyáltalán oltásra, mikor majdnem erősebb mellékhatásai vannak, mint a covidnak magának.
2 ismerős kapott oltást, egyik a második után (30 éves "egészségügyis" pontosabban pár hetente bemegy könyvelgetni picit a kórházba) 1 hétig beteg volt, lázzal fájdalmakkal.
Másik szintén már egy hete otthon, 40 feletti lázzal, rohadt szarul.
Kicsit más a valóság, mint a proganda....
Ez gyerekek át fog menni mindenkin ha akarjuk, ha nem. Itt is szlovákia II lesz pár hét/hónap múlva. Esély se lesz leoltani az embereket addig.
Állítólag több százezer oltást beadtak. Nagyon sok embert ismerek, de abból a valóság : 2

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81636) Ezekiell válasza envagyok (#81635) üzenetére


Ezekiell
veterán

majdnem erősebb mellékhatásai vannak, mint a covidnak magának.

lyully

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#81637) Ricardo válasza Ezekiell (#81636) üzenetére


Ricardo
félisten

"lyully"

Tudom szándékos, de ettől kiégett a retinám :DDD

(#81639) Lauda válasza Ezekiell (#81636) üzenetére


Lauda
félisten

Covid mellélkhatás. :D

(#81640) Ringman válasza envagyok (#81635) üzenetére


Ringman
nagyúr

Nem tudom miért ácsingózunk egyáltalán oltásra, mikor majdnem erősebb mellékhatásai vannak, mint a covidnak magának.

(#81641) #22743424 válasza csƵ (#81629) üzenetére


#22743424
törölt tag

Sztem nemsokára lesz olyan is!
Tünetek: nemzeti konzultáció kitöltése és visszaküldése, EU-s vezetők szidása, különféle idegen nyelveken való szitkozódás tanulás nélkül ( orosz, kínai) nyugati termékek teljes körű bojkottja stb :DDD

(#81642) ubyegon2 válasza #20749568 (#81541) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem. Én még mindig azt mondom, hogy a lakosságra kell bízni, hogy hogyan kívánja kezelni a járványt. Aki fél az maradjon otthon. De sehol nincs az leírva, hogy neked jogodban áll túlélni egy járványt, vagy egyáltalán tünetek nélkül megúszni.

Én már lefordítottalak azért, szóval úgy gondolod, hogy az emlegetett saját társadalmi szinted szabadon csinálhasson, amit jónak ítél, de egyébként természetesen a kiszolgáló társadalmi rétegek biztosítsák a megszokott életszínvonalat? Vagy valóban úgy gondolod, hogy a lakosságra kell bízni, hogy hogyan kívánja kezelni a járványt. Aki fél az maradjon otthon.

Ez így jó lenne, csak a lakosság azon része is otthon maradna jórészt, aki a társadalmi rétegednek a kényelmet, biztonságot garantálná, akkor megint csak komoly gondban lennél. A kedvenc pékséged, kávézód dolgozói nagy része otthon maradna, a mentősök, eü-sök, Szemétszállítók, rendfenntartók, katonák, tűzoltók jó része otthon maradna, onnantól kezdve a maradék nem tudná megszervezni a működését. Nem is folytatom, mert nyilvánvaló a helyzet....

Amíg elméletben lovallod magad a fene nagy szabadság érzetébe, addig nincs gond, de most már célszerű átültetni a gyakorlatba is, lássuk mi a várható eredmény. Ajajjj, ez így nem is annyira jó, hát persze, no szóval engem, téged ne korlátozzanak, de azért mindenki más mégse dönthessen már úgy, hogy otthon marad!

Én elég szabadságpárti vagyok, de sok dologban meg rendpárti, nem egyszerű összeegyeztetni. Az viszont marhabaromság, hogy a lakosság döntse el, mit szeretne tenni, nyilván ez anarchia lenne.

Szóval az a gond, hogy csak elméletben nyomod ezt a mára már értelmezhetetlen szabadságvágyat, de meg kéne most már próbálni lemodellezni a gyakorlatban is. ;)

Nem csak long covid van ezek szerint, hanem egyéb tünetektől mentes rapid covid, ami a racionális gondolkodásnak húz be egy akkorát, hogy a fal adja a másikat. Ezért is javallottam már tegnap is a pihenést, sokszor Te magad nem is érzed, hogy mekkora szükséged van rá. Kívülről viszont látszik nagyon, pihenned kell, ne vedd ezt félvállról. :N (remélem átment mély szenzitív beleérző segítőkészségem)

[ Szerkesztve ]

(#81644) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Egy kolléganőm most mesélte, hogy a férje kollégáját beoltották, rá pár napra összeesett a munkahelyén, és ennyi.
Semmilyen alapbetegsége nem volt. Fizikai munkát végzett egész életében.
Hááát... :(((

(#81646) Lauda válasza goldnarmz (#81644) üzenetére


Lauda
félisten

És mibe halt bele? Az, hogy valakit beoltanak, csak a covidtól fogja megvédeni legfeljebb.

Következő majd az lesz, a szomszédom beoltották és utána elütötte az autó.....

[ Szerkesztve ]

(#81647) goldnarmz válasza Lauda (#81646) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Ennyit mondott, nyilván nem tett elém orvosi diagnózist, de azért ez így több, mint érdekes.
Ahogy telnek a napok egyre több ehhez hasonló "furcsaságot" hallok a környezetemben.
Hozzáteszem, NEM vagyok oltásellenes, és a pánikkeltés sem célom.

szerk.:
Azért ha a szomszédoddal történt volna ez, szerintem csak elgondolkozol... :U

[ Szerkesztve ]

(#81649) ubyegon2 válasza #20749568 (#81645) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tudod mit? Próbáljuk ki. Komolyan. Mert nem, nem maradna otthon senki sem, ahogy most sem teszi. Elenyésző azoknak az aránya akik ettől ténylegesen rettegnek. Mindenki más meg szépen menne aztán élné az életét.

Nem a rettegés a fő faktor ebben, de ha egyébként aki otthon maradhat, annak biztosítva lenne az élete x ideig, akkor meglepődnél mennyien maradnának otthon. Az általam imént felsorolt kiszolga népek jelentős része. Ha meg nem lenne számukra semmilyen támogatás, akkor miről beszélünk? Ott már nem szabadon dönt. Újra mondom, ne a saját társadalmi szintedből vezesd le ezt az egészet. :N

Nem kell ahhoz rettegés, hogy aki sok emberrel kontaktol, az azt mondja, hogy ha lehetőségem van rá, inkább én otthon maradok.

Imhotep

[ Szerkesztve ]

(#81650) Tiédetis válasza Avicularia (#81614) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Köszi. Én tegnap kaptam reggelre minden mellékhatás bejött. Csak érdekelne mire számoljak.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.