Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81701) ubyegon2 válasza #20749568 (#81691) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

De a saját életed javításáért csak a te akaratod szükséges.

Jól van. :K Mivel említettem, hogy olvastam az erről szóló thread-et másik topikban, még egyszer nem lépek ugyanabba a folyóba. Biztosan nekem is megvannak a fixa idea marhaságaim, ha nem is annyi, mint neked. Bár egy-két hülyeségedre tényleg nem lehet mit mondani. ;]

Rólam volt szó, nem a családról. És igen, az az én döntésem volt, hogy nem adtam be a válópert és tűztem el a reggel nyolcas géppel. Egy magától értetődő döntés, de attól még én hoztam meg.

Értem. Valami segítség egyébként neked sem ártana. Majd egy éve beszéltünk is arról, hogy komoly pszichés károkat fog okozni a covid körül kialakult helyzet és tessék......

Az adott rendszeren belül kell mozogni. És azon belül jelenleg bocsánat de elég ha te feljebb akarsz jutni. Mert akkor feljebb is fogsz.

Erre inkább nem írok semmit, mert már erősen lézerjani jellem is kell ide. Anélkül is megy, de akkor viszont sok minden más is segít, különben nem megy. Persze a feljebb jutásnak is vannak fokozatai, sok rendszeren belül maga az eltöltött idő is segít.

(#81703) Ricardo válasza Parci (#81698) üzenetére


Ricardo
félisten

Lehet, hogy addig nem akarják amíg nincs egy bizonyos fokú átoltottság. Mert az egy dolog hogy nekik nincs oltás, de a szüleiknek, és nagyszüleiknek lesz, ha azok be lesznek oltva akkor nem akkora veszély hazavinni nekik mondjuk egy koncertről , mert ha meg is történik megússzák enyhéb tünetekkel.

(#81705) radi8tor válasza Ricardo (#81695) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Coelho szólt belőled. :C

⭐ Stella

(#81706) #22743424


#22743424
törölt tag

Bakker a hétvégén töltött káposztát lesz :DDD Annyiszor írtátok le , hogy megkívántam :)

(#81707) ubyegon2 válasza #20749568 (#81704) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mentünk ja, én bele is szédültem erősen! :D Nagyon olyan világháborús lövészárokharcra emlékeztet a dolog, qrvára nem jutottunk előrébb, se hátrébb semmiben. Szerintem Te sokkal fafejűbb vagy, mint én és még így se! :P Sebaj, lesz még itt téma bőven.

(fenébe, közben meg itt kiderül, hogy az igazság meg kettőnk között búvik)

Imhotep/egyiptomi/arab leesett már tegnap óta?

(#81706) cybermanus

Na látod, mindennek van valami értelme. Végül. Jó töltött kápi amúgy is savanyú káposztából az igazi! :K

[ Szerkesztve ]

(#81708) Ezekiell válasza Avicularia (#81696) üzenetére


Ezekiell
veterán

jaja, minden egyes alkalommal rettegek, amikor kinn vagyok. (legyen már vége ennek a kurva covidnak, mennék már újra :) )

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#81710) ubyegon2 válasza #20749568 (#81709) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Fafejű, makacs, akaratos mind igaz.

Ja, de mindet ne írd le! ;] Ezért szeretek veled beszélgetni, mert engem rugalmasságra, toleránsságra edz! Lassan zen járja át minden sejtem. (ha így megy tovább, egyszer még igazat adok valakinek)

Nem volt meg a kapcsolat az Imhotep meg az arab között, akkora a kettő között a távolság :DDD

Gondoltam, azért is kódoltam a megfejtést. ;)

[ Szerkesztve ]

(#81711) attiati


attiati
veterán

(#81712) laszlohu


laszlohu
addikt

[link]

idézet :
"
hogy a második adag beadása után jóval erősebb kézfájdalmat érzett, éjszaka izzadt és gyenge volt, de ezek a tünetek egy nap alatt elmúltak és csak azt jelzik, hogy a szervezet valamit "nagyon felismer és védekezik".

ui. : a második adag szó a második adag Pfizer vakcinára utal.

Na ugyanezeket éreztem én is a 2. adag Pfizer beadása után, csak nekem 3 napig tartott.

(#81713) Stanlee


Stanlee
őstag

A nemet kozmedia megmagyarazza, hogy mennyire jol jartunk azzal, hogy nem vettunk a Biontech/Pfizer cuccbol az elejen: "BioNTech/Pfizer wollten 54 Euro pro Dosis"

En meg ugy latom hogy: a nyaron 54 eurot akartak adagonkent kerni. 500 millio leszallitasa kerult volna 27 Mrd euroba. Szerencsere az unio sokaig halogatta a megrendelest. Igy valoszinuleg 15,5 euroert megkaptuk darabjat, igaz kevesebbet vettunk es kesobb kapjuk, de ha 500 millio adaggal szamolunk, akkor is 19,25 mrd eurot megtakaritottunk. Boldogsag (politikusok szerint). Ezzel szemben all, hogy az 500 millio adag eleg lett volna az EU lakossaganak a felenek a beoltasara. Csak Nemetorszagnak havonta 8-10 Mrd. euroba kerul a virushelyzet, szoval igen, nagyon megerte.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#81715) Parci válasza Stanlee (#81713) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát ezért simán börtönt osztanék :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81716) Parci válasza #20749568 (#81714) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt hinné az ember, hogy legalább szorozni tudnak, de nem. most majd kifizetjük csak inflációban, meg még n-szer ebben-abban mérve.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81717) Ringman válasza Stanlee (#81713) üzenetére


Ringman
nagyúr

botrány.

--
kapcsolódó: Karl Lauterbach
Es wirkt unfair, dass Ungarn sich über langsame EU Lieferung jetzt beklagt, russische Sputnik Vakzine kauft. EU Verhandlungskreise haben oft auf Widerstand auch Ungarns hingewiesen beim späten Einkauf BionTech/Moderna, „zu teuer“, „haben keine Kühlkette“

(#81720) Parci válasza #20749568 (#81718) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az nem is tudom, hogy milyen jogi kategória. hazaárulás minimum.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81722) Ringman válasza #20749568 (#81719) üzenetére


Ringman
nagyúr

simán kinézem a magyar kormányból is a fillérbaszást, ha nem a saját gyarapodásról van szó.

(#81723) Parci válasza #20749568 (#81721) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez egyébként picit rokon téma a szabadságjogok feladásával: a nép megteheti, hogy igen erőszakosan kéri vissza a jogait, azt is megtehetné, hogy ilyen szellemben vonja felelősségre a választott vezetőit.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81724) Stanlee válasza #20749568 (#81714) üzenetére


Stanlee
őstag

A vicc az egeszben, hogy ez mint oriasi tett van eladva, mert megsporoltuk ezt a penzt.

Tudom, hogy mas gyartok is versenyben voltak es nem lehetett tudni, hogy kinek lesz kesz idoben a termeke (akkoriban ez lehetett volna barmelyik, a kicsiktol kezdve a nagyon nagy nevekig barmelyik). Megertem, hogy nem vasaroltak be belole talalomra, ekkora mennyiseget, de vehettek volna akar 200 milliot ennyiert, az a par milliard mar igazan nem szamitott volna...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#81726) Wn2tl


Wn2tl
tag

Én arra tippelek, hogy a kérdőíven a magyar emberek meg fogják szavazni, hogy külföldi csak vakcina útlevéllel jöhet ide.

(#81727) #22743424


#22743424
törölt tag

Hmm a múltkor arról szóltak a hírek,hogy a németek az eu előtt kötöttek le 30 millió adagot. Gondolom akkor ezt végül is nem vették meg. Lényegtelen különben mert eu megállapodás szabályozza melyik ország mennyit kap és mikor. Még ezt sem tudja a gyártó teljesíteni.

(#81728) #22743424 válasza #22743424 (#81727) üzenetére


#22743424
törölt tag

Jelenleg 10 millió adag pfizer vakciná val van lemaradva a gyártó az EU felé amire ígéretet tettek, hogy március végéig pótolják a lemaradást.

(#81729) Ringman válasza Wn2tl (#81726) üzenetére


Ringman
nagyúr

olyan eredményt hirdetnek, amilyet akarnak.

(#81730) #86564352 válasza Stanlee (#81713) üzenetére


#86564352
törölt tag

Sajnos kb. mindegy utólag, mert a végül megtárgyalt ütem szerint se tudja szállítani a Pfizer, kb. minden gyártó csúszik.

(#81731) perempe


perempe
addikt

Ocsmányság, hogy pl. a most az ARTE-n élőben közvetített Aida főszereplőin - pl. Sondra Radvanovsky, Jonas Kaufmann- kívül mindenkin maszk van (Opéra Bastille), ezt a megfelelési kényszer a produkció rovására megy.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#81732) daneel_hu válasza Wn2tl (#81726) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Én arra tippelek, hogy a kérdőíven a magyar emberek meg fogják szavazni, hogy külföldi csak vakcina útlevéllel jöhet ide."

Jó fideszes birkaként toltam egy 7 igenes választ. :) :P

(#81733) Wn2tl válasza daneel_hu (#81732) üzenetére


Wn2tl
tag

Én ha fizetnének sem regisztrálnám be magam a vakcinainfo-ra.

(#81734) lacafaca válasza Wn2tl (#81733) üzenetére


lacafaca
őstag

dropmail.me ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81735) tom_tol válasza Parci (#81699) üzenetére


tom_tol
addikt

Nem kedves? Miért lennék az? Mostanság egyre többször a "long covid" a magyarázat a szívatások folytatására. Vannak akik megbetegedtek és nem gyógyultak meg az elvárásaiknak megfelelően. És akkor mi van? Talán a fensőbbségnél kellene reklamálni amiért tele van a bolygó vírusokkal, baktériumokkal, stb. amik alkalomadtán veszélyesek emberekre. Nehogy már azért kell korlátozni mert vannak akik nem tudnak futni a betegségük lefolyása után néhány hónappal és ez emészthetetlen számukra.

(#81736) ubyegon2 válasza #20749568 (#81725) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Na ne! Forradalmi hevület csak elnyomott társadalmi osztályokra jellemző. ;] Az nektek még fényévnyire van.

(#81737) Parci válasza tom_tol (#81735) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de baszkikám, te ne arra haragudj már, aki rohadtul pórul járt! :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81739) ubyegon2 válasza #20749568 (#81738) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Meg azokra akiket megfizetnek érte, lsd 2006 Budapest :DDD

.................

(hu bammeg, egy szót félreolvastam, no mindegy, hagynom kell ezt a gyorsolvasást)

[ Szerkesztve ]

(#81740) mozso válasza tom_tol (#81735) üzenetére


mozso
senior tag

Gondolom ezt is csak addig mondod ilyen nagy mellénnyel amíg nem lesz érintett olyan, aki hozzád közelebb áll érzelmileg.

Sokunknak volt ilyen már sajnos.

Ahogy nézem az új vírus variánsok át fognak menni mindenkin, mielőtt lenne védelem pl. oltás miatt.

Indulhat a szerencsekerék pörgetés.

(#81741) Parci válasza mozso (#81740) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem ő egészen komolyan mondja, hogy ez van, az élet ilyen, és ez oké is. de ő azért haragszik szerencsétlen long covidos userekre, mert "miattuk" zárnak a politikusok. hát, beszélje meg a politikussal és ne azt cseszegesse, aki nem tehet semmiről, csak megszívta.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81742) t72killer válasza #20749568 (#81714) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Simán. Ez szem előtt lévő költség, kb mint a multicégeknél a fizetős kávéautomata vs vegyünk-e emeletenként 10eEUR-ért meetingelős monitort kérdés. Vastagon politika, ami a pénz mellett emberéletben is komoly kárt tesz, pláne, ha hozzászámoljuk a lassan tényleg beütő pszichés oldalt.

#81741: a politikusok mostmár színtiszta politikai játékot játszanak, aminek igen kevés köze van a járványkezeléshez. A longcovid kérdést úgy május környékén kellett volna elővenni, amikor számos forrásból jelezték már, hogy baj van - persze akkor az volt a politika, hogy a népszerűség kedvéért eresszük a népet fullba nyaralni, utána meg instant fullos sulinyitás.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#81743) tom_tol válasza Parci (#81741) üzenetére


tom_tol
addikt

Miért gondolod hogy rájuk haragszom? Nem, azokra akik ezzel revolvereznek.

#81740mozso
Ez nem hat meg. Majd ha lesz ilyen akkor szomorú leszek de nem fogok itt mindenkit azzal fenyegetni hogy meg se merjen mozdulni mert akkor ő is igy fog járni. Nevetséges ami "járvány van" címen folyik a világban.

(#81744) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ez jó kis kikapcsolódás lesz covid idején. :D
[link]

⭐ Stella

(#81746) lacafaca válasza radi8tor (#81744) üzenetére


lacafaca
őstag

megnézhetjük...úgy százszor :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81747) radi8tor válasza lacafaca (#81746) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Találkozunk a moziban.

⭐ Stella

(#81748) Wn2tl válasza radi8tor (#81747) üzenetére


Wn2tl
tag

Epic film lesz vannak már mozik? :C

(#81749) lacafaca válasza radi8tor (#81747) üzenetére


lacafaca
őstag

sajnos nem lesz jogsim rá, így offos :DDD majd jól letorrentelem valami ciriles égetett fölirattal ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#81750) ubyegon2 válasza lacafaca (#81749) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ilyen mesefilm való a meggyötört pszichéjű topiklakóknak! Bár ennél még a Kungfu Panda 1-3 is keményebb és realisztikusabb. No de akiknél kimaradt a Lolka Bolka..... ;]

Moziminőséget torrentelsz? Te jóég, mik mennek ott messzeföldén.....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.