Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) lacos001 válasza KRoy19 (#15000) üzenetére


lacos001
senior tag

Mi mindig is hetente egyszer mentünk vásárolni. tizenéve...
De az, hogy a szomszédunk kijelentette, ők akkor is mennek boltba ha kell-ha nem, mert abba úgysem kötnek bele...Cincálják magukkal a 2 éves gyereküket is.....
Ilyen is van.......
Vagy lesz még sok helyen nagyobb szigor, vagy nem tudom...Kétlem amúgy.
Engem az sem érdekelne ha szigorodna az egész ( irtam, kétlem...pénz fontosabb...)
anyagilag is és "agyilag" is birjuk ha kell minimum 2025ig :DD

(#15002) Jablocskov válasza tom570 (#14995) üzenetére


Jablocskov
tag

Az ország jelen állapotában teljesen alkalmatlan egy ilyen krízis kezelésére. Mozgósítható pénzek nincsenek, minden ami mozdítható volt rég az oligarcháknál van, onnan csak akkor fog visszajönni bármi, ha életük múlik rajta. Az ellátórendszerek (egészségügy, rendőrség, stb.) rég minimumon működnek. Normális körülmények között is csak akadozva tudják ellátni a feladataikat. Szerintem kezdettől fogva látták, hogy ez az egész a fejükre fog omlani, ezért elejétől a politikai kármentesítésre koncentrálnak. Ezért megy a ködösítés, a bűnbak gyártás.

[ Szerkesztve ]

(#15003) Csatravi válasza tom570 (#14999) üzenetére


Csatravi
senior tag

Alapból nem engednék többet venni belőle csak személyenként max kettőt a kiszereléstől függően. Az lenne a lényeg. hogy lehetőleg mindenkinek jusson még ha nem is az első nap.
Nálunk az egyik üzletben ami inkább drogéria üzletnek mondható már nem engednek bespájzolni a bizonyos vegyiárukból. Ki van írva hogy miből mennyi a max vásárolható és be is tartatják. Helyesen !
A piacon egy idős házaspár még a nagy roham idején 10 db csirkét akart venni. Az eladó megmondta neki hogy nem adhat neki csak kettő darabot mert mást is szeretne kiszolgálni. Erre az öregasszony szólt a férjének, hogy álljon a sor végére és majd ő is vesz kettőt. Na erre az eladó felvilágosította hogy felesleges odaállni mert nem fog neki adni.
Szóval lehet ezt így is.

(#15004) e.vid válasza tom570 (#14999) üzenetére


e.vid
senior tag

Meg lehet rendelni [link]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#15005) t72killer válasza Jablocskov (#15002) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kb egy hónap és ki lesz ez próbálva.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#15006) tom570 válasza Jablocskov (#15002) üzenetére


tom570
aktív tag

Egyetértek. Sajnos a velük együtt értők is már nyíltan mernek surmók lenni. Ezt látják a krémtől és szívesen azonosulnak vele. Minden ország bajban van, nekünk eleve sok hiányosságunk van a politikusaink köszönhetően. És nem teszek különbséget az előző kormányok között.

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#15007) snecy20


snecy20
veterán

No, hát a mai nap alapján, köszönhetően a szép időnek, úgy néz ki egész sokan szeretnének lélegeztetőgépre kerülni...

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#15008) Rolly válasza pjen (#14990) üzenetére


Rolly
veterán

Home office van programozokent dolgozom (november 1tol nincs iroda mert felesleges volt). Párom kutató orvos ő most cikket ír itthonról...

(#15009) KRoy19 válasza lacos001 (#15001) üzenetére


KRoy19
őstag

Az a szomorú, hogy rendeteg ilyen ember van aki csak azért is az ellenkezőjét csinálja annak amit mondanak mert nehogy már....

Például amikor bevezették a melóban a szelektív hulladékgyűjtést. a paraszt csak azért sem abba a kukába dobta a szemetet amelyikbe kell, hiába voltak egymás mellett.
"Mee húsz évig egy kukába dobtuk nem mindegy?"

[ Szerkesztve ]

(#15010) tom570 válasza e.vid (#15004) üzenetére


tom570
aktív tag

Ok, köszönöm. Előrendelhető, normál ár. Ez legalább valami előrelépés végre.

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#15011) #22743424


#22743424
törölt tag

Kórházba szállították a brit kormányfőt a koronavírus miatt.
Jól van csak mégsem [link]

(#15012) azbest válasza radi8tor (#14971) üzenetére


azbest
félisten

" Ugye tudjátok mit ünnepelnek húsvétkor?"

Azt, hogy Jézusnak benn kellett volna maradnia, de nem maradt. ;] [link]

[ Szerkesztve ]

(#15013) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Francia betegeket gyógyít Csehország - Magyarország is vállalhat(ott vol)na hasonlót. Nem kicsit emelné az ország nemzetközi megbecsülését. Persze rommárabolt egészségüggyel nem könnyű:(((

#15011: ő akart kézzel-lábbal nyájimmun lenni, most megmutathatja.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#15014) Jablocskov válasza t72killer (#15005) üzenetére


Jablocskov
tag

Azért én szurkolok a vezérnek, hogy ne most hagyja el a pofátlan szerencséje, mindannyiunk érdekében.

(#15015) #22743424 válasza t72killer (#15013) üzenetére


#22743424
törölt tag

A csehek szállították védőfelszerelést is a Spanyoloknak.

(#15016) t72killer válasza Jablocskov (#15014) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Úgy legyen, én sok jóban nem reménykedek:(.

#15015: volt nekik saját:F? :R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#15017) Csatravi válasza e.vid (#15004) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ez elég nagy kiszerelés ahhoz, hogy egyszerre 1-nél többet nem engednék vásárolni belőle.

(#15018) Ricardo válasza lacos001 (#14996) üzenetére


Ricardo
félisten

"Mire érti amiért lelép? :DDD"

Engem inkább az érdekel hova szeretne menni? :D

(#15019) #22743424 válasza t72killer (#15016) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nem tudom én is csak lestem., hogy amit vettek abból vagy ami volt nekik abból erre nem tért ki a híradás. NATO géppel küldték ki.

(#15020) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Világszinten a napi új eset és halálozás számok esnek vissza.

2 napja, kíváncsi leszek a holnapi napra.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#15021) #22743424 válasza #22743424 (#15019) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ehhez még annyit, hogy februárban a csehek küldtek egészségügyi felszerelést Kínába is.

(#15022) keIdor válasza Motion_Blur (#14953) üzenetére


keIdor
titán

Okos ember tanul abból, ami az olaszoknál, spanyoloknál, amerikaiaknál történik. Magyarul más kárából.
Erre már nem lehet mit mondani...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15023) t72killer válasza Motion_Blur (#15020) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindenhol védekeznek már ellene, illetve a legutóbb bedurrant gócok (olasz+spanyolo) lassan a csúcsra érnek. Lehetséges, hogy a 3.világban vannak még komoly gócok, de nincs tesztelési-gyógyítási kapacitás/fel sem tűnik a sokkal komolyabb kórokozók mellett.

#15022: tanulni már késő, a járvány a maga útját járja.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#15024) snecy20 válasza keIdor (#15022) üzenetére


snecy20
veterán

Nem lesz jó kellemes, hogy sok helyen körülöttünk csökkenő tendenciákat látunk, nálunk meg most jön még az igazi felfutása a járványnak.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#15025) inf3rno válasza azbest (#14952) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én tutira nem utazgatnék ezért az ellátásért. A kötözésre bejárást is meguntam egy hét után, aztán megcsináltam magamnak. Jól le is cseszett a sebész varratszedésnél, de nem izgatott, nekem így volt jobb.

Buliban hasznos! =]

(#15026) keIdor válasza snecy20 (#15024) üzenetére


keIdor
titán

Ezért nem lehet (nem kéne) enyhíteni a szabályokon, mert újraindul az egész pillanatok alatt. Sőt, szigorítani kéne.
A magyar embert egy büntetés belengetésével otthon lehetne tartani. Ha nincs is elég rendőr, akkor is sokakat otthon tartana egy 100-as elvesztésének lehetősége.

Tisztában vagyok vele, hogy itt a jó idő, sokan szeretnek flangálni, de most nem lehet. Ha nehéz lesz, akkor az lesz. A nyár még szarabb lesz, de kénytelenek lennénk még akkor is fenntartani ezt ha itt lesz a járvány akkor is. A gondolata, hogy valamelyik családtag vagy barát meghalhat emiatt, vagy kórházba kerülhet, az szerintem rosszabb, nehezebb lenne, mint otthon ülni. Ennyi. Ezt kéne felfognia mindenkinek. Mindig lesz olyan ember, aki leszarja, de legalább a nagyrésze felfoghatná ezt...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15027) Meggyi001 válasza azbest (#15012) üzenetére

Ez mekkora, lol. :C

https://gamergep.hu/

(#15028) catroot


catroot
veterán


@snecy20

Az én haveromék ma grillparty-t tartottak... :W tegnap még nálam szerettek volna pizzát sütni, sörözni.

Hát mondom ezt nem hiszem el. :(((

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#15029) inf3rno válasza radi8tor (#14980) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igazából már egy ideje a pöstiek a mumusok, akik elmennek a vidéki nyaralóba, hogy ott vészeljék át a járványt, aztán hozzák magukkal a vírust is vidékre. :D

Buliban hasznos! =]

(#15030) KRoy19


KRoy19
őstag

Csináltam egy kis számolást.
Eddig összesen a világon csináltak 6049548db tesztet amiből 1220101db pozitív lett. Ez szinte pontosan 20%.
Ezek alapján símán elképzelhető, hogy már 100 millió fölött is járhat a ténylegesen fertőzöttek száma világszerte, ami elég durva.

(#15031) inf3rno válasza DS39 (#14989) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Á én már csak Sörösnek hívom.

Buliban hasznos! =]

(#15032) Ringman válasza KRoy19 (#15030) üzenetére


Ringman
nagyúr

itthon hogy sikerült ~3%-os aránnyal dolgozni?

(#15033) keIdor válasza KRoy19 (#15030) üzenetére


keIdor
titán

Magyarországon is nagyon magas lehet a valós fertőzöttek száma, csak ott nem tesztelnek.

10 milliós Csehország: 4.543
kb. 9 milliós Ausztria: 21.051
10 milliós Portugália: 11.278
10 milliós Belgium: 19.691
8.5 milliós Svájc: 21.100

Ezekre az országokra igaz az, hogy a valós fertőzöttek száma 10x-15x-e lehet ezen értékeknek. Magyarországon biztos, hogy még ettől is nagyobb szorzó van.
Én nem hiszem el, hogy a 10 milliós Magyarországon "csak" 733 fertőzött van. Még a fele ennyi lakossal rendelkező horvátoknál is majdnem kétszeres érték van.
Az rendben, hogy Svájc pont Lombardia felett van, Portugália meg csak a spanyolokkal határos, akkor is nálunk irreálisan alacsony szám van.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15034) inf3rno válasza t72killer (#15023) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem hinném, hogy lennének komolyabb kórokozók jelenleg.

Buliban hasznos! =]

(#15035) inf3rno válasza keIdor (#15026) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem is.

Buliban hasznos! =]

(#15036) inf3rno válasza KRoy19 (#15030) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valószínűtlen, olyan 4-5 millió lehet szerintem. Itthon meg olyan 2000 körül. 2 hét és itthon is felfut. Ami most van az a vihar előtti csend.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#15037) Sátán44


Sátán44
addikt

Éjfél előtt 3 perccel lemondtam az augusztusra tervezett családi nyaralásunkat. Nagyon sokat rágódtunk rajta, de észérvekkel meghoztuk a döntést. Tudomásul vettük a bánatpénz megfizetését. Párommal mindkettőnknek 2 állása van (volt). Csütörtökön a 2. munkahelyén kettő választási lehetőséget kapott, munkanélküli, vagy fizetés nélküli szabadság. Nekem jelenleg még megvan mindkét állásom, de augusztusig bármi lehet. Elkaphatom a vírust-elpatkolok, munkanélküli lehetek, mint oly sok ember mostanság. Az euro nyárra sztem eléri a 400Ft-ot, ami szintén nem volt bekalkulálva. Mallorca volt a cél, ahol jelenleg sziget volta miatt kis létszámú a fertőzöttek száma. Nyáron megindul a nyaralni vágyó népáradat és egyáltalán nem éreznénk felhőtlenül nyugodtnak magunkat.
Mo-n a munka nélkül maradt emberek meghúzzák a nadrágszíjat és elkezdik a kintlévőségeiket behajtani pl: nyaralásra befizetett pénzek. Egy darabig menni fognak a kifizetések, de nincs biztosítva, hogy mindenki visszakapja a pénzét.
Egy utolsó momentum: Questor, Thomas Cook

Szeretném kiemelni, hogy nem roigatásnak szántam e pár soromat, csak saját döntésünk miértjét vezettem le. Család barátainkkal utaztunk volna, de ők továbbra is hisznek benne, hogy nyárra ez a vírus lecseng és minden visszaáll a régibe. Remélem nekik lesz igazuk és nem nekem!

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#15038) inf3rno válasza Sátán44 (#15037) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem az inkább jövő nyár, nem az idei... Jól tettétek, még így is kevesebbet buktok rajta, mintha vinné az összes pénzt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#15039) Sátán44 válasza inf3rno (#15038) üzenetére


Sátán44
addikt

Arról nem beszélve, hogy az árak is kezdenek elszállni. Meghúzzuk a nadrágszíjat és kivárunk.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#15040) freeknight válasza Sátán44 (#15037) üzenetére


freeknight
őstag

Nem vagy egyedül. Én februárban rendeltem volna meg az új kocsit, de azt mondtam az asszonynak, várjunk még ezzel pár hetet, nézzük hova fut ki a dolog (akkor még az olasz felfutás előtt voltunk). Áldom az eszem, most nem semmi buktával szállhattam volna ki belőle.
Sajnos engem is nagyon érint most ez a dolog, vállalkozó vagyok, tömegrendezvényekből élek, ráadásul április vége és október eleje között szedem össze az egész éves bevételem... Ez ugye azt jelenti, hogy pont az éves tartalékaim végén járok. Szerencsére van annyi félretett pénz, hogy egy évig eléljünk, de a nagy kérdés, ha véget is ér 1 éven belül a járvány, utána teljesen lenullázva mennyi idő lesz, mire újra biztonsággal kezdhetünk költeni?
Épp ez a dolog, ami a gazdasági válságot jócskán a járvány utánra is ki fogja tolni, és nem lesz egyszerű újraindítani a világgazdaságot, ha az emberek nagy része nem fog tudni költeni.

(#15041) KRoy19 válasza Ringman (#15032) üzenetére


KRoy19
őstag

Nem néztem külön az országokat.
Egyébként nem jó számokat írtam, mert olyan gyönyörűen van megformázva az a worldometers-es táblázat, hogy a fele cella szöveg, a másik fele szám, szóval egy csomó helyen az excel nem jó adatot írt.

itt a javítás: 9003644db tesztre1268855db fertőzött világszerte ami "csak" 14%.

[ Szerkesztve ]

(#15042) attiati válasza keIdor (#15033) üzenetére


attiati
veterán

Ez már csak abból is látszik, hogy a napi esetszám nálunk fixen 20-50 körül van.
Semmi begyorsulás. Már párszáz eset után elkezd laposodni. Tökre hihető.

Nem tudom mit gondoljak.
Vagy a BCG oltás ment meg minket (de az más országban is van)
Vagy fegyelmezettebbek vagyunk minden más országnál.
Vagy sok a rejtett eset és csak remélni lehet, hogy ők otthon maradnak a következő hetekben is, különben időzített bombán ülünk.

+ statisztikailag is túlzó, hogy minden 8. beteg az eüben dolgozik. Bármennyire is nagyobb a fertőzésveszély. Azt gondolom, hogy az eü dolgozókat letesztelik és a maradék 7 ember a kevés a statisztikákban.

(#15043) #22743424


#22743424
törölt tag

Kijött a rendelet! Vannak benne érdekes dolgok főleg a rendvédelmi dolgozókra vonatkozólag.
" A veszélyhelyzet ideje alatt munkanapokon a napi szolgálatteljesítési idő a Hszt. 135. § (1) bekezdésében
foglaltaktól eltérően tizenkét óránál hosszabb is lehet, azonban a huszonnégy órát nem haladhatja meg."

(#15044) #95561216 válasza keIdor (#15022) üzenetére


#95561216
törölt tag

Korábban sokat pofáztam a jó időről. Az UV-meleg-pára hármas talán megfogja annyira, hogy ha nem másztak egymás szájába az emberek, akkor nem fertőzik össze egymást szabad téren.

(#15045) #95561216 válasza Ringman (#15032) üzenetére


#95561216
törölt tag

Orbán napi kétszer negatív.

(#15046) #95561216 válasza #22743424 (#15043) üzenetére


#95561216
törölt tag

Jó látni, hogy készültek az őszi óraállításra, nehogy 25 órát kelljen dolgozni aznap.

(#15047) attiati válasza KRoy19 (#15030) üzenetére


attiati
veterán

Honnan jött ki a 100 milliós szám?
Az a most ismert szám 100szorosa. Habár egyes elemzések 10-20szorosra becsülik a valós számot, a 100szoros még annak is az 5-10szerese.

Csak remélni lehet, hogy sokkal több fertőzött van, mint amiről tudunk, mert ilyen halálozási rátával mi lesz a világ fejletlenebb részén?
És mi lesz a világ fejlett részének gazdaságával a feltörekvő része nélkül?

Rendben, hogy egy USA, Németo., vagy akár egy szegényebb Portugália megfogja a vírust, de egy India, Brazília nem rendelkezik elég anyagi erőforrással, tudással.
Indiában ez a vírus olyan lenne, mint egy farkas a bárányok között.

(#15048) #22743424


#22743424
törölt tag

Akit érdekel most kezdte kettőkor a Discovery-n a Covid19 doksi film ismétlését.

(#15049) attiati válasza #22743424 (#15048) üzenetére


attiati
veterán

(#15050) #22743424 válasza attiati (#15049) üzenetére


#22743424
törölt tag

Hajajjj :(( A macska féléknél eddig is volt koronavírus fertőzés FECV , FIPV ami az embereknél, különösen a legyengült immunrendszerrel rendelkezőknél influenzához hasonló tüneteket okozott. De ez nem jó hír, hogy a Covid19 így ugrabugrál a fajok között. :((

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.