Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) snecy20 válasza Parci (#11947) üzenetére


snecy20
veterán

"egyébként a mai nap eredménye az összes eddigi (kimutatott) fertőzött 10%-a, és ami durvább, az összes halál 10%-a is. gyorsulunk.''

Sőt, robog a világ a társadalmi és gazdasági összeomlás felé. Ez eddig évtizedeken át üres közhely volt, most viszont már elég kézzelfoghatónak tűnik.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12003) Meggyi001

Nálunk Szekszárdon így csinálták: [link]

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#12005) LuckyL válasza Dyingsoul (#12004) üzenetére


LuckyL
őstag

marhára nem kellene félreérteni amit írtam
én kérdeztem, mert szeretném tudni amit írtam
f@szom se nyugtatott senkit

cryptot minden termékemért elfogadom

(#12006) Polllen válasza #95561216 (#11982) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tehát az egészségügyi rendszerünk jó, csak nincs elég maszk? :Y

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#12008) Aryon87


Aryon87
félisten

vótmá?

Müller Cecília kéri az egészségügyi dolgozókat, hogy ne tegyenek közzé érzékeny egészségügyi adatokat

Vagyis megy a hamis infóközlés, azaz kozmetikázás, ahogy korábban említve volt ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#12009) vzsryl válasza Dyingsoul (#12007) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Időkódos youtube link

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#12010) #95561216 válasza Polllen (#12006) üzenetére


#95561216
törölt tag

(#12011) LuckyL válasza Dyingsoul (#12007) üzenetére


LuckyL
őstag

hogy lenne már értelmetlen
pont az a lényeg szeretné tudni az ember mennyire súlyos a helyzet
nem a pánikolást hallgatni, hanem a pontos számokat, amennyire lehetséges
örülök hogy te ilyen magabiztosan ki tudod jelenteni hogy mi az értelmes és az értelmetlen, de van akinek ehhez szüksége van adatokra
természetesen nagyon fontos a védekezés, de van aki szeretne előre gondolkodni heteket, hónapokat, és ehhez bizony kellene az ilyen számok

cryptot minden termékemért elfogadom

(#12013) LuckyL válasza Dyingsoul (#12012) üzenetére


LuckyL
őstag

az a baj meg vagy győződve arról hogy ha valaki szeretne pontos számokat, adatokat látni, nem csak a meainstream bégetést visszhangozza, akkor gonoszak, rosszak a szándékai
nem a te hibád, a többségnek iylen a mentalitása

(#12014) Dyingsoul
pont ez lenne a lényeg, hogy ez az adat rendelkezésre állhat, ezért kérdeztem hátha tudná valaki hogy hol lehet megtalálni. (erre te meg azt hiszed hogy én elbagatellizálni akarom a problémát) Mennyien haltak meg NEM koronavírusban ugyanezen időszakban. és ezt már össze lehet hasoníltani az előző évi adatokkal
az hogy nem történt baleset, azt nagyon könnyű a számokban korrigálni, egyszerűen ki kell venni belőle

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#12015) LuckyL válasza Dyingsoul (#12014) üzenetére


LuckyL
őstag

közben eszembe jutott hogyan tudnám neked elmagyarázni jobban mit is akarok ezzel, remélem érthető lesz
ha van egy adatunk hogy 2019 első negyedévében hányan haltak meg olaszországban
plusz tudjuk hogy most hányan haltak meg koronavírusban és más okból kifolyólag 2020 első negyedévben
és korrigáljuk a baleseti haláleset számokkal, hiszen az most nem nagyon van

akkor lehet elképzelésünk hogy mi vár ránk itthon a következő 1-2 hónapban

remélem így már érted hogy nem a félelmeid jogosságát akarom támadni, csak próbálok tisztán látni

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#12016) #22743424 válasza LuckyL (#12015) üzenetére


#22743424
törölt tag

Megkérdezhetem, hogy miért pont az olasz adatokat akarod összehasonlításra használni? Azért ne legyünk már ilyen pessszimisták :)

(#12017) LuckyL válasza #22743424 (#12016) üzenetére


LuckyL
őstag

hát valahogy úgy gondoltam, hogy a maygarok valamivel fegyelmezettebbek és hamarabb észbe is kaptunk, de tudomásom szerint az olaszoknál főleg északon jobb az ellátási rendszer
1-1 ? :U (persze ez csak spekuláció)
illetve jobb a rosszra számítani és kellemesen csalódni

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#12018) DS39 válasza #72445440 (#12002) üzenetére


DS39
nagyúr

Nekem az nem világos, hogy eddig a 65 év felettieknek nem volt szabad kimenni, most meg már idősávjuk van.

Egyébként ezzel foglalkozik a kormány, de pl. Róma és Budapest között tegnap is repültek emberek. (Alitalia légitársaság gépével)
Teljesen logikus, hogy ez nincs ténylegesen korlátozva. De hogy ki az a magyar ember, aki képes odamenni?

[ Szerkesztve ]

(#12019) #22743424 válasza DS39 (#12018) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ki volt szabad menniük, nem volt eddig rendelet. Csak meg kérték őket. Ami a gépeket illeti külön engedéllyel rendelkező gépek jöhetnek,mehetnek.Azt hiszem a teherforgalom is engedélyezett. :)

(#12020) Kékes525 válasza Darmol (#11909) üzenetére


Kékes525
félisten

Sőt a kapott 2000 milliárdot még át sem kellene címezni, ezt az EU megtette, mert azért szabadították fel hamarabb a pénzt, hogy legyen elég a védekezésre. A tisztelt kormányunk viszont minden mást fontosabbnak tart. Ráadásul amire költi az gazdasági okokból is nagyon rossz, mert most egészen más gazdasági intézkedésekre lenne szükség. Magyarul, ha nem a járvánnyal kapcsolatos teendőkre költi, akkor 2000 milliárdot szó szerint kidob az ablakon. Ez akkora pénz, hogy a világ 1 országa sem engedhetné meg.

Látom az átcímkézést te is írtad, csak más oldalról, de annyira fontos, hogy jól költsük el a pénzt, hogy nem elég 1 szer leírni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12021) Kékes525 válasza DS39 (#12018) üzenetére


Kékes525
félisten

Eddig azért nem mehettek ki, mert a fiatalokkal találkozva azok megfertőzhetik az időseket. A vírusterjesztők zöme valószínűleg azok az emberek, akik tünetet nem mutatnak, vagy csak enyhéket, ezek pedig zömmel a fiatalabb emberek. Ezekről leválasztva, már kevésbé veszélyes a kijárás az időseknek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12022) Rive válasza LuckyL (#11915) üzenetére


Rive
veterán

Mert ha nincs a vírus, akkor napi 1600 körül halnak meg minden okból kifolyólag, kiváncsi lennék így mennyi ez az adat most? 1800, 2000, 2400? mennyi lehet az átfedés? tehát mondjuk aki amugy is meghalt volna egy kórházi fertőzésben csak most a koronavírus a "legerősebb".

Valamikor régebben amikor még csak napi 3-400 körül volt ott a napi áldozatszám, összefutottam valahol ilyen irányú közelítéssel (sajnos, nem találtam meg utóbb, hogy hol, pedig más is kérdezte). Arra jutottak, hogy a napi halálozás emelkedése és a vírussal kapcsolatban jelentett halálozás között van egy extra 200 fő difi: magyarán a napi halálozás növekménye ennyivel még több, mint a vírus okozta 'hivatalos' halálozás.

Aztán pár napja jött néhány ehhez hasonló tartalmú hír....

Ahogy korábban már írtam: a fő difi a Covid19 és a szokványos influenza halálozása között, hogy az utóbbi a tipikusan eleve súlyos állapot folytatólagos túlélését teszi lehetetlenné: az áldozat a meglevő betegségébe hal bele, amiben az influenza besegít.
A Covid19 esetében fordított a helyzet: bizonyos betegségek mellett nehéz túlélni a Covid19 okozta tüdőgyulladást - a beteg jellemzően a tüdőgyulladásba hal bele, nem a krónikus, régóta meglevő alapbetegségbe. Ráadásul az alapbetegség nem is szükséges, hogy túl súlyos vagy életmenetben korlátozó legyen.
Szóval, ahogy a fentebbi rész is mutatja - a Covid19 halálozásnál a 'már úgyis meghaltak volna hamar' részt azt a statisztikában mint extrát fogod megtalálni :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12023) Rive válasza Ringman (#11994) üzenetére


Rive
veterán

NEW: CDC guidance on masks expected to change in next 10 days. Americans will be advised to wear masks in everyday life. Current recommendation is for high-risk groups only

Hát
igen.
'Szóval, a hivatalos mantrát jó lenne szépen lejjebb venni. Nem sokáig él már.'
:DDD
Annyira lehetett látni, hogy ez jön... De persze nagy fehér ember csak az utolsó utáni pillanatban hajlandó elhinni, hogy a sok kicsi sárgának talán igaza van :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12024) t72killer válasza Rive (#12022) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"napi 1600 körül halnak meg minden okból kifolyólag" - Lombardiában? Merthogy az olasz áldozazok döntő többsége ott hal meg.

#12023: a maszkellenes kifogáskeresés szánalmas. És persze senki se lesz felelősségre vonva, hogy nem azzal kedtek minden fronton, hogy minden paraszt rakjon a szája-orra elé valamit/bármit a másik paraszt képének telibetüsszentése helyett.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12025) #93187072


#93187072
törölt tag

+65 fertőzött
+ 2 halott

(#12026) Rive válasza t72killer (#12024) üzenetére


Rive
veterán

Nem, az 1600 az Olaszország, szumma éves halálozás visszaosztva egy napra, ha jó rémlik (most nem számoltam újra, lehet tévedek - bár amúgy jobb lenne ugye a több éves napi átlag, mint referencia).

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12027) Sz4bolcs válasza Kékes525 (#12021) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Ez egy borzalmas modell, ami alapján az időkeretes szabályozást hozták, és meggyőződésem szerint a semminél nem sokkal hatékonyabb.
A jó intézkedés a "sejtek" minél magasabb fokú izolációja lett volna (pl.: egy háztartásból minél kevesebb ember, minél életerősebb, minél kevesebbszer, minél kevesebb helyre), erre bumm, most van két nagy csoport. A politikában bejött az elmúlt pár évtizedben, hát ide is jó lesz..

[ Szerkesztve ]

(#12028) kk75


kk75
tag

"Idris Elba szerint a koronavírus a bolygó válasza arra, hogyan bánik az emberiség a Földdel."

Öröm az ürömben : Tisztulnak a folyók és a légkör, mivel az ipari méretű környezetszennyezés szünetel. Leállnak a háborúk és a vérontás, mert a vírus nem nézi hogy kinek milyen a bőre színe, neme, vallása, ideológiája.

[ Szerkesztve ]

Dominion (Uralom) film a nagyüzemi állattartás kegyetlenségére hívja fel a figyelmet : https://www.dominionmovement.com/watch

(#12029) Sz4bolcs válasza kk75 (#12028) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Aha. Mennyivel jobb lesz tiszta levegőn készülni a "békés együttélés"-re.

(#12030) t72killer válasza Rive (#12026) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én is úgy tudtam, Lombardiára napi 300 körüli számot találtam (2018 március egész hónapban volt 9ezer). Ehhez képest csupán a tegnapi számból 542 a koronavírusos haláleset. És még ugye nem tudjuk hány egyéb betegség maradt ellátatlan a lerohant kórházak miatt.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12031) Kékes525 válasza Sz4bolcs (#12027) üzenetére


Kékes525
félisten

A járványügyi szempontokat figyelembe véve igazad van. DE, ha tényleges izolációt hajtanak végre, akkor az nagyon sok idősebb embernél kivitelezhetetlen. Nagyon sokan vannak olyanok, akik egyedül élnek és nincs az adott városban, faluban rokona, ismerőse aki bevásárolna neki, kiváltaná a gyógyszereit. Ezekkel akkor mi legyen? Ha ezeket betennék a szigorú izoláció kivételébe, akkor mivel igazolja az idős ember, hogy ő a kivételek közé tartozik? Ezt sokan ki is használnák. Habár lehet, hogy így is jobb lett volna. Másrészről rettenetesen sok a kivétel a kijárási korlátozásban, ami a hatékonyságát lerontja.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12033) aprokaroka87 válasza szabi__memo (#12032) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem lennék meglepődve ha szinte mind rossz minőségű.....
Itthon is...

(#12034) Sz4bolcs válasza Kékes525 (#12031) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Az egy háztartás egy embert kéne követni, ha idős egyedül élő/gondozó nélküli, annak úgy is ki kell mennie.

(#12035) Polllen válasza Rive (#12023) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nyilván! Es itt is igaz lesz, hogy a 60-80%-s védettséget adó maszk még mindig jobb, mint a semmi.

Mert kétség nem fér ahhoz, h a legjobb védettséget adó maszkot, amíg nincs belőle elég, az EÜ és egyéb fontos munkát végzőknek kell adni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#12036) t72killer válasza kk75 (#12028) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igaza van a tagnak, és ez egy egész szolid, enyhe válasz. A finomítás helyett akár durvábbat is csinálhatott volna az eredeti SARS-nál az anyatermészet.

Egyébként ez minden élőlénynél megfigyelhető: ahol túlszaporodás, tömegnyomor van, ott előbb-utóbb megjelennek a túlszaporodott populáción táplálkozó fajok - ragadozók, élősködők, baktériumok, vírusok. A macskánál nagyobb vadon élő "veszélyes" állatok nagyrészét kiirtottuk, a kicsikre viszont nincs az embernek értelmes válasza. Annál is inkább, mert mikroszkopikus méretekben a természet igencsak gyors és kiszámíthatatlan válaszokat tud adni.

A vicc egyébként, hogy az ember a saját hülye viselkedésével terjeszti el a pandémiát, pár értéktelen zöldhasú papírfecniért szaladgál körbe a világban, "pihenni" utazik 15e km-eket vagy épp valami random meserajongó tábor többezer fős áhítatán vesz részt. Miközben szilárdan hiszi, hogy ő bizony egyénileg nem fertőzött.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12037) pjen válasza #93187072 (#12025) üzenetére


pjen
félisten

Ehhez a friss fertőzött számhoz oda írhatnák,hogy hány teszt volt.5x ennyi text esetén lehet a friss fertőzöttek száma is sokkal több lenne.Ez a szám max a tömeg megnyugtatására jó.

(#12038) Ringman válasza Aryon87 (#12008) üzenetére


Ringman
nagyúr

Elrendelték a nyomozást Mohács polgármestere ellen álhírek terjesztésének gyanúja miatt

Közveszéllyel való fenyegetés - ez a jogi szakzsargonban használt kifejezés az álhírek terjesztésére - miatt elrendelték a nyomozást Csorba Ferenc, Mohács jelenlegi, MSZP-s polgármesterével szemben, közölte lapunkkal a Megyei Rendőr-főkapitányság.

csütörtökön feljelentést tett egy budapesti magánszemély, azt követően, hogy Mohács polgármestere, Csorbai Ferenc közleményt adott ki annak kapcsán, hogy a Duna-parti városban is regisztráltak egy koronavírusos megbetegedést. A település vezetője kijelentette: Mohács úgynevezett "coronaria gócponttá" vált. Müller Cecília országos tisztifőorvos azonban vasárnapi sajtótájékoztatóján cáfolta az állítást.

(#12039) Rive válasza Polllen (#12035) üzenetére


Rive
veterán

A korábbi hozzászólásban (Ringman; (#11994)) megadott forrás alatt picivel
érdekes megfigyelés

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12040) aprokaroka87 válasza Ringman (#12038) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Érdekes hogy egy erősen kormánypárt hoz kőtődő oldal leközölhet valamit....

link

(#12041) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Múltkor szó volt a gyerekekről, itt van pár friss adat egy új esettel kapcsolatos cikkben

(#12042) Alex91 válasza Kékes525 (#12031) üzenetére


Alex91
félisten

Mar reg azon kellene dolgozni, hogy az idoseket el tudjuk latni elelemmel, gyogyszerrel az otthonaikban. Aztan rajuk zarni az ajtot...
Az nem fog menni, hogy mindenki home officeban van honapokig, meg a gyerekek otthonrol tanulnak.
Es igen, meg kell erteni a nyugdijas korosztalynak, hogyha tuleli a virust, amiert a tarsadalom java kuzd!, es utana nyugdíjat szeretne kapni, akkor otthon kell maradni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12043) Polllen válasza Rive (#12039) üzenetére


Polllen
nagyúr

Na hja. Ugyaninnen, bár ezt már több helyen láttam:

50% a póló arcra húzva? Az már nagyon jó és mindenkinek van.

Egyébként talán tegnap láttam, hogy a sima influenza terjedése is drasztikusan csökken ott, ahol maszkot hordanak az emberek.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#12044) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

link

Mondjuk erre akkor kellene gondolni amikor meghozzák a szabályokat....

(#12045) smc válasza smc (#11436) üzenetére


smc
addikt

408 fertőzött (343,300,261)
34 gyógyult (34,34,28)
13 elhunyt (11,10,10)
12148 teszt (10303,9275,8005)
(zárójelben a korábbi adatok) kv.gov.hu

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#12046) Sz4bolcs válasza t72killer (#12036) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Hehe, erről jut eszembe, anyum mesélte csillogó szemekkel, hogy a barátnője kitalálta, amikor ennek vége lesz, összeülnek, és elmesélik egymásnak, hogy ki milyen új dolgot csinált, amit előtte nem, és milyen új élményeik voltak a bezártság alatt. Felírják egy papírra, és megbeszélik.
Kapunk a nyakunkba valamit, ami rákényszerít, hogy átgondoljuk, milyen obszcén jólétben éltünk, leülhetünk a valagunkra kiélvezni, hogy ma még minden van az asztalon, erre valakinek már a háztartási élménykeresésen jár az agya.
Ezek az emberek elveszettek.
"A világ egy ilyen nagy magyar dzsentri, most éppen nyaral, de holnapután 10:00-kor indul vissza a gépe a való világba "törleszteni"."

(#12047) Polllen válasza Sz4bolcs (#12046) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem, ők élnek igazán. De ez egy másik történet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#12048) t72killer válasza szabi__memo (#12041) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A konkrét eset részletei sajnos nincsenek benne. Az angolszász világból (=sz.r eü) jelentettek már olyan halálesetet, ahol azért halt meg a "nem rizikósnak" (szimplán 65év alatti) titulált beteg, mert megtagadták tőle a kezelést.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12049) Somatom válasza Alex91 (#12042) üzenetére


Somatom
veterán

Maximálisan egyetértek. Az áruházas kiszállítás is stratégiai fontosságú. Oda kellett volna a hadsereg, ott tudtak volna segíteni. Anno futárkodtam is. Ilyen forgalommentes időben egy 40 címes körfuvar nem probléma. Érthetetlen számomra, hogy miért hagyták elesni ezt az ellátási módot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12050) pjen válasza Alex91 (#12042) üzenetére


pjen
félisten

Csak egyet olvass vissza.+Akik egyűtt laknak az idős szülőkkel?nincsenek kevesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.